Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    A'propos zębów - pisałam już tu pewnie z kilkanaście razy, żebyście wyluzowały Mamuśki, bo Mikołajowi pierwszy ząbek (i to GÓRNA jedynka) wyszedł jak miał prawie 14 miesięcy :tooth::tooth: Teraz brakuje mu tylko jednej piątki i będzie komplet trzylatka :-)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Witam się wieczorową porą, mam pytanie, czy Wasze maluchy pod koniec dnia , u nas zaczyna się to koło 5po południu - robią się niespokojne ? mala robi się nerwowa, popakuje w gre wchodzi tylko noszenie.
    Około 19stej kapiemy,później piers i sen.
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    IzUK - u nas tak jest mniej więcej. A to dlatego, że po drzemce 2-3 godzinnej w ciągu dnia mala jest juz pod wieczor corez bardziej zmęczona. Po prostu chciałaby juz pojsc spać ale jeszcze jest w trybie czuwania i poznaje swiat. Po kapieli i butli taka zmęczona ładnie nam zasypia tak po 20.
    --
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Peppermill, dzięki za odpowiedź :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Magda19800 u mnie dwa porody i każdy zupełnie inny i inaczej się zaczynał, pierwszy poród 38tc, zaczął się od odejścia wód, trwał 2h 30min, popękałam było szycie, mimo iż był krótki to był bolesny, mała ważyła 3200g 56cm, drugi poród 41tc zaczęło się od ćmienia w krzyżu, gdyby nie to że wybrałam się do gin żeby sprawdzić co się dzieje to bym urodziła w domu, po odejściu wód w szpitalu mała pojawiła się po 28 minutach, poród bajkowy bezbolesny, do końca się śmiałam i nie wierzyłam że rodzę, ledwo zdążyły ją złapać, nie popękałam, nie było szycia, 2h po porodzie siedziałam po turecku, czułam się jakbym tylko na chwilkę wyszła do sklepu po bułki, mała 2600g 53cm, także u mnie się sprawdziło drugi poród lżejszy i szybszy

    Treść doklejona: 04.04.13 09:15
    jest jedna zależność obydwa porody wieczorem pierwszy 17:32 drugi 19:28 i obydwa w czwartek :devil:

    Treść doklejona: 04.04.13 09:17
    A ja jednak dzisiaj się wybieram do lekarza bo mała coraz bardziej kaszle, mimo że ma antybiotyk i syrop na kaszel, i przy tym ma zaraz odruch wymiotny :confused: od razu ją zważę
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Mam pytanie do mam które podają słoiczki (objadki ) czy kupy po nich są ciemne prawie czarne i toksyczne ? Bo przez ostanie tydzień Fran jadł między innymi na objadek i zaczął pić bebiko w większej ilości ok 500 ml na dobę....i niewiem co może być przyczyną...bebiko, słoiki, czy zęby.,,
    --
  1.  permalink
    robią się niespokojne ? mala robi się nerwowa, poplakuje w gre wchodzi tylko noszenie.
    - ja mam tak codziennie, ale od ok 12-13 do wieczora z przerwami na drzemki ha ha.
    Pytanie do starszych dzieciaczkow, kiedy sie zaczyna "opuszczanie karmien nocnych" i jak?
    --
  2.  permalink
    PENNY: niby wszystko jest ok, według siatek centylowych dla piersiowych dzieci jest tylko nieznacznie poniżej "idelalnej" wagi. Ale ja mam jakiegoś stresa, ze coś jest nie tak. No i u nas nie ma mowy o potrojeniu wagi urodzeniowej w 12 miesiącu.
    Weźcie mnie pocieszcie, że też macie takie szczuplaki...


    Oj jak dawno mnie tu nie było, ale tak to jest jak się wraca do pracy.
    Penny, ja bym się nie martwiła zważywszy na to, że Nadia do niejadków nie należy, widocznie taki jej urok, pewnie dużo spala. Trzeba się cieszyć, że zdrowa, radosna i prawidłowo sie rozwija :tongue:
    Jedne z nas się martwią, że dzieci za mało ważą a inne, że za dużo. Mój mały niewiele starszy od Twojej, a już 11kg waży, na szczęście już nie domaga się tak noszenia na rękach, choć nie powiem odkąd zaczął czworakować i stawać przy kanapie, to już tak nie przybiera, a apetyt jak za troje, już się boję pomyśleć jakie ilości będzie pochłaniał gdy zacznie chodzić :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    czerwinka: Mam pytanie do mam które podają słoiczki (objadki

    u nas w ostatnim czasie z powodu lenistwa mamusi :devil: Martynka je słoiczki - kupy normalne, więc to nie to - raczej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Kurde zaczynam się martwić :/ zaczeło się po wyjeździe i dziś dalej takie coś z niego wychodzi ....choć wczoraj już normalną zupe jadł ... moze to bebiko ... hmm nietoleracja ?
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    czerwinko nie mam pojęcia Kinia je na razie słoiczki bo nie ufam temu co jest u nas w sklepie i kupki są normalne, jak je marcheweczkę to kupka ewidentnie marchewkowa, może spróbuj z innym mlekiem?
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Czerwinko ja Nadii na wyjeździe parę razy dałam słoiczek i kupy też były normalne, więc to chyba nie one..
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    My po wizycie na patologii. Kacper rozwija się prawidłowo i waży już 6638 i mierzy 66,5 cm.
    Zmartwiła mnie tylko adnotacja po usg głowy torbiel podwyściółkowa. Doktor nic nie powiedziała, a sama się tego doczytałam w jej bazgrołach.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    U nas po sloikach, czy domowym jedzonku kupa zawsze taka sama...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    bari nie brzmi to ciekawie, ale chyba to tylko pozory, nie? Nic ci nie powiedziała co to jest?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Nie, nie wspomniała o tym ani słowem. Z tego co znalazłam na necie to nic niepokojącego dopóki nie rośnie. Z tego co znalazłam to we wszystkich wypadkach się wchłonęły. Mamy kontrolę za miesiąc.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Bari - ciekawe dlaczego doktor nic nie powiedziała, moze przedzwon i zapytaj?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    To dobrze:bigsmile:
    Cieszę się, ze Kacperek jest zdrowy:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Tak patrzę ile Kacperek waży teraz. Karolek ważył 6.740kg i miał 66cm - 5 marca. Ciekawe ile teraz waży?

    Dziewczyny, pediatra ( ta której do końca nie ufam po ostatniej wizycie ) powiedziała, by poczekać ze szczepieniem ( 3 dawka) az wysypują zniknie. Wyglada ona jak Ba zdjeci, które wkleilam kilka dni temu. Narazie nie schodzi - proszek zmieniłam i smaruje ja Cicaplastem z La Roche Posay.
    Ile czekać ze szczepieniem? Boje sie, ze te białe suche plamki tak szybko nie zejdą. Są w sumie tylko na nozkach. Ale tulow Karolka jest lekko szorstki. Nie smaruje go niczym.
    Chciałam mu powoli zacząć rozszerzać dietę ( Madzia bezglutenowa, troszke marchewki ze sloiczka , pozniej jabluszko). I tez powiedziała, by poczekać az wysypka zniknie. Ale to bardziej wyglada na sucha skórę taka niż wysypke. Sama nie wiem co robić?

    Poza tym nastraszyla mnie, ze jak zaszczepić teraz Karolka to jak nie zrobimy usg przez ciemiaczkowego i bedzie cos złe, to ta szczepionka moze my zaszkodzić. Tych dwóch pediatric w szpitalu ( bez robienia usg) stwierdzili, ze Karolek jest okazem zdrowia, ładnie rośnie i dobrze sie rozwija. Nie chcieli mi dać skierowania na usg.
    Nie wiem czy iść prywatnie do innej polskiej pediatry czy do lekarza pierwszego kontaktu Gp i poprosić po raz kolejny o skierowanie na usg. Ale pewnie Gp skieruje mnie do szpitala, by inni lekarze znowu zobaczyli Karolka - także na wizytę trzeba bedzie czekać i jak znowu powiedzą, ze wszystko jest ok to sie dalej nic nie dowiem. A bez skierowania oś lekarza to tu prywatnie nawet usg główki nie zrobimy. A polskie kliniki nie maja tego badania w ofercie :(
    Już mi ręce opadają.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    witajcie
    sardynka - moj maly tez jeczy , steka nawet tak jakby krzyczy ze ja spac nie moge a on to robi przez sen i sie nie budzi, trwa to ok 15min co jakis czas. ponoc to norma ze dzieci do 3 czy 4 mies spia niespokojnie. my zawijamy malego na kazdy sen dzieki temu dobrze spi bo on ma straszny odruch moro. mamy specjalny, genialny kocyk.
    co do bobotica - nam nic nie pomogl, ale u nas nie ma kolek. my mamy problem ze Kubus sie prezy i wygina po 10-15min karmienia, czasem popłakiwał i nam bobotic nie pomogl nawet bylo gorzej bo wlasnie na boboticu zaczal plakac przy piersi. odstawilismy i zaczelismy debridat i je go od 4 dni, od 3 juz nie placze przy piersi i malo sie prezy no i ulewa mu sie duzo mnie wiec jestem zachwycona. on tez puszcza bączki czasem w nocy i to go czasem wybudza. ja sie na razie strasznie ciesze bo chyba kolki nas ominęły bo ponoc jak sie nie zaczna d 6 tyg to juz ich nie bedzie.
    venus - a jakie ma Leszek objawy skazy i kolek? troche za maly chyba zeby na 100% stwierdzic czy to skaza i kolki....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Madziauk, a kiedy przypada termin szczepienia? Pisałaś, że będziesz w PL w czerwcu - czy nie możesz zaszczepić Karolka po wizycie w Polsce?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Madziuk, ja bym poczekala ze szczepieniem az do czasu usg glowy. Jesli tam sie cos dzieje, to szczepieniem mozesz tylko zaszkodzic. Zreszta co Ci tak spieszno do szczepienia?

    Treść doklejona: 04.04.13 12:06
    Czerwinka, babiko jest wzbogacane zelazem? Bo zelazo moze tak kupy ciemne zabarwiac. U nas po sloiczkach nie bylo roznicy. Czarna kupe mielismy tylko po jagodach:wink:
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Montenia - nie znam sie na tych szczepieniach :shamed: muszę poczytać wiecej. Nie wiem czy taka długa przerwa nie zaszkodzi , z drugiej strony to boje sie, ze zaszkodzi zaszczepienie.

    Datę szczepienia miał na 2 kwietnia. Odwolalam je.

    Treść doklejona: 04.04.13 12:11
    Olenka - tak, planujemy wyjazd do Polski w czerwcu.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Witam mamusie, już odpowiadam na pytania :wink:
    Co do laktacji, hmmmm.....nie karmię piersią, walczyliśmy ale mimo chęci i mojego uporu mleko zanikło. Nie chce o tym mówić bo mnie to boli :sad: mam jeszcze myśli, żeby przystawić Leszka aby possał sutka ( wspaniałe uczucie, nie da się opisać, wiecie dobrze jak to jest ), nawet jak męża nie ma to go przystawiam abym mogła go poczuć. Pewnie to okropne i chore ale mam niedosyt i na pewno przy drugim dziecku będę bardziej walczyć.
    Od tygodnia karmiłam Leszka MM Bebiko 1, na twarzy pojawiły się wysypka :neutral:, pełno gazów ma i jak by "śluz" w kupce, kupka jest bardzo twarda i delikatnie zielona :neutral:. Lekarka pytała się kto w domu jest alergikiem? a ja odpowiedziałam, że wszyscy: ja i mąż. Złapała się za głowę. Przepisała mleko specjalne Bebiko Pepti, dwa opakowania. Zobaczymy jak będzie. Mam wrażenie, że Leszek się tym mlekiem nie najada, bo jak dałam zwykłe mleko to zjadł 110-125 ml i koniec a teraz 160 ml :shocked: chyba, że ma takie zapotrzebowanie :tongue: lekarka go ważyła i Leszek waży 4240 :shocked: a 25 marca marzył 3760.
    Co do kolek: to wczesniej pojawiały się rano od 8/9-12/13 a teraz od 14/15-19/20 :sad::cry: podkurcza nóżki, robi się czerwony, napina się, stęka i bardzo płacze :cry: jest chwila spokoju a za moment wyk i to samo! chce jeść i spać ale nie może bo go boli :sad: pomaga trochę cieplejsza kąpiel i suszarka oraz masaż brzuszka. Wtedy tak mu flaki jeżdżą i ma gazy, że szok!! :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    My mamy ponad rok opoznienia w szczepieniach:wink:. Teraz mamy odroczone mmr,ze wzgledu ze corka miala drgawki. I nie zamierzam sie ze szczepienim spieszyc, do czasu wyjasnienia sprawy. Bo przy problemach neuro szczepienie moze tylko klopotu narobic.

    Treść doklejona: 04.04.13 12:17
    Venus, pewnie mleko mu nie sluzy. Udaj se do doradcy, mozesz jeszcze spokojnie wrocic do karmienia piersia. Szkoda,ze tak sie poprostu poddalas. Przystawianie,przystawianie i tylko przystawianie i rzeka mleka poplynie. Poloz sie z Leskiem na 2-3 dni przystawiaj do cyca,niech wisi sobie na nim.Zobaczysz,ze produkcja ruszy pelna para.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Montenia - dzieki za opinie. A co z rozszerzaniem diety przy takiej suchej skorze na nozkach?

    ps. czekam az naprawia mi winde (znowu sie zepsula - juz 2i pol tygodnia nie dziala, maz codziennie do nich wydzwania i albo maja wymowke albo naprawiaja:devil: ). Gdyby nie ta winda to pewnie poszlabym do GP pomarudzic. Czekam az naprawia i wybiore sie, nie zaszkodzi.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    MadziaUK,kup jakis balsam malemu np.E45. Nie przejmuj sie sucha skora,tylko nawilzaj.A z rozszerzaniem wstrzymalabym sie do 6 m-ca.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Madziauk, a Karolek już gotowy na rozszerzanie diety? Czy musisz już rozszerzać bo np. wracasz do pracy?
    Kacper jeszcze nie wykazuje żadnego zainteresowania jedzeniem i mleko mu wystarcza i tak myślę, że w maju spróbuję wprowadzić jakąś kaszkę ryżową i kleik kukurydziany, a w połowie maja coś więcej...mnie się marzy BLW, ale nie wiem czy uda mi się go wprowadzić u mnie w domu.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.04.13 12:45</span>
    I tak myślę nad tą ekspozycją na gluten, lekarz powiedział, żeby to zrobić w 7-8 miesiącu i tak się zastanawiam czy to aby nie za późno.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Bari - chciałam spróbować rozszerzać, bo Jarol bardzo interesuje sie tym co my jemy. Plus cos to mleko ostatnio słabo je, moze przez dziaselka - nie wiem. Widzę, ze jest głodny - ale zje 60ml i tyle. Wcześniej jadł co 3-4 godz po 160. Teraz czasem tez tyle zje, ale musi być bardzo głodny np. Po nocnym spaniu.


    Do pracy nie wracam narazie, mam urlop do lipca. Ale będę na pewno przedłużać do roku.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Czyli hmmm zmienić mleko ? czy jeszcze poczekać żeby brzuszek sie przyzwyczaił?
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    dziewczyny czy podajecie swoim maluszka wode ?
    rozmawialam wczoraj z kolezanka ktora ma dziecko w podobnym wieku jak moja Lili i mowila ze daje dziecku do picia przegotowana wode.
    U nas chyba znow zacznie sie Lili cycozwisek, w nocy budzila sie co 2h na cycusia i od 10tej jadla juz 2razy.
    Dzien przytulania sie nam zapowiada :rainbow: chyba bedzie trzeba zamowic obiad dla taty :winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Izuk - ja probowalam juz kilka razy dawac wode Karolkowi, ale nie chcial. Takze nie pije wody. Herbatke tez odpycha. Tylko mleko pije.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Moja pije herbatki bez problemu, balam sie ze bedzie problem z butelka a ona jak sie przyssa to szok, a pozniej nie ma problemu z piciem z piersi wiec pozytywnie :wink:
    Moze za jakis czas bede mogla wyskoczyc z domku a Mala zostanie z tatusiem i butelka :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    IzUK- ja nie daję, mimo, że karmię mm. Dziewczyny na piersi tym bardziej nie dają.
    Madziauk- jeśli Cię to pocieszy- Basia dalej nie jest zaszczepiona, poza tym szczepieniem w I-szej dobie :wink: Zbieram się do drugiej dawki od jakiegoś czasu, ale jak widać-bardzo powoli :tongue:
    Ja zaczęłam od niedawna daję Basi trochę tartego jabłka/marchewki ze słoiczka. Zauważyłam, że zaczyna się interesować naszym jedzeniem i że nauczyła się jeść z łyżeczki- jakiś czas temu robiłyśmy próbę i za nic nie czaiła jak to się połyka, wyleciało jej wszystko z buzi, więc dałam spokój. Teraz już pięknie je, nawet mało się ubrudzi przy tym :wink: Zaczęło się od tego, że ładnych kilka godzin nie chciała jeść, bawiła się smoczkiem albo płakała przy próbie nakarmienia. W akcie desperacji dałam jej trochę jabłka, zjadła łyżeczkę, a później przeprosiła się z butlą i wypiła całą :wink: Kupy normalne (no- po marchwi-pomarańczowe :bigsmile: ), Myślę, że za te 2- 3 tygodnie zaczniemy już podawać większe ilości, jako cały posiłek.
    Usilnie próbuje się podnosić, trzymając się moich...włosów, jak się nad nią nachylę......
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Co do jedzenia moje dziecko od jakiś 3 tygodni jak widzi, że ja jem to patrzy mi na usta i te z przejada, to samo z piciem... śmiesznie to wygląda, parę razy próbowała mi zagarnąć kubek, pozwoliłam jej potrzymać łapki na nim a ona hyc buzia otwarta i ciągnęła do buzi, skąd takie małe dzieci wiedzą o co chodzi hehe

    Treść doklejona: 04.04.13 13:46
    Teraz w związku z brakiem apetytu w cale ją jedzenie nie interesuje, wydaje mi się że je tylko tyle żeby nie być głodną, dzisiaj np o 4 rano zjadła pierś, o 7:30 50ml mm, o 10:30 60ml kaszki zaraz 14 a ona poszła godzinę temu spać w najlepsze prawdopodobnie głodna.. ech :confused: piersią też gardzi, wszsystko pewnie przez leki, zobaczymy co powie pediatra dzisiaj
    --
  3.  permalink
    Venus no to wysypke na twarzy moj maluch tez mial, smaruj krochmalem, ladnie schodzi. Moze byc skaza, Maksowi jeszcze sie strupki pojawily na calym ciele w roznych miejscach i to definitywnie powiazana ze skaza. Ale jak Maks mial wysypke to wyszlo ze chyba od bananow, ktore jadlam, bo jak przestalam to mu przeszlo, moze cos jadlas jeszcze podczas karmienia i dopiero mu teraz wyszlo?? .
    Maks - niejadek zjadl po 6, po 10 troszke possal, i dopiero kolo 13:20 zjadl ale tylko z jednego cycusia. Straszny niejadek z rana...
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    IzUK: dziewczyny czy podajecie swoim maluszka wode ?

    Maluszka na piersi nie trzeba niczym przepajać, ja nie podawałam ani wody ani herbatek. Natomiast przy drugim dzidziusiu na pewno od czasu do czasu podałabym butelkę (chociażby z moim mleczkiem), żeby maluch potrafił pić. Szczególnie jak się ma w perspektywie powrót do pracy, to taka umiejętność jest bezcenna (moja dalej nie potrafi z butli).
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Ja nie daję niczego do picia, tylko pierś - jeśli dziecko moczy od 6-8 pieluszek na dobę to na pewno jest ok i się nie odwadnia :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Kacper śpi po syropie już ponad 3 godziny:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    O jaaa, a moja śpi po 15 minut i koniec:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Malisku, ale to wynik podania syropu clemastinum.
    Ale się boję w jaki sposób wstanie bo jadł o 11.
    --
  4.  permalink
    O jaaa, a moja śpi po 15 minut i koniec
    - nie mart sie, Maks tez, od urodzenia
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Kurcze poczuwał godzinkę i znów spi...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 4th 2013 zmieniony
     permalink
    IzUK: dziewczyny czy podajecie swoim maluszka wode ?

    Ja podawałam gdzieś tak od 3 miesiąca, ale mój Adaś cyckowy był i tak naprawdę nie umiał pić z butli tej wody. Dawałam mu jednak, bo chodziło mi o to, aby nauczył się z butli pić - cokolwiek no i około 5 miesiąca załapał w końcu :wink:
    Oczywiście dziecko na piersi ( a podobno na mm też ) nie musi być dodatkowo dopajane, jednak te kilka łyków wody mu nie zaszkodzi, a przynajmniej nauczy się ją pić :wink:
    U nas dzięki temu woda i tylko woda tolerowana jest do picia :bigsmile:
    No, czasami Adaś wciągnie parę łyków jakiejś ziołowej herbatki bez cukru, ale woli wodę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Ja Martynce wode podałam dopiero jak pól roku chyba skończyła. Ciekawa bylam czy jej zasmakuje i pije jak stara ;-)) nie dawałam jej żadnych herbatek, więc nie zna innego smaku - tylko moje mleko i wodę.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Moje dziecko śpi od 16:00.... ciekawe o której pójdzie spać na noc? :devil:
    --
  5.  permalink
    Moje dziecko śpi od 16:00.
    - zazdroszcze:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    winnica: Moje dziecko śpi od 16:00....

    Hi hi... Znając życie zapylasz po mieszkaniu :bigsmile: Ale tak szczerze... też zazdroszczę :)
    Oby tylko Adaś nie szalał w nocy :)
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Spał do 18:20!
    Teraz właśnie tata go kąpie i mamy nadzieję, że po kąpieli kimnie :devil:
    Olenkaka: Znając życie zapylasz po mieszkaniu

    No dzisiaj to miałam z czym zapylać, bo miałam jeszcze innego chłopca, dwulatka pod opieką cały dzień, więc szczerze to bardzo się cieszyłam, że pospał tyle, bo i odsapnęłam i trochę ogarnęłam ten chaos :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Ja nie podaję nic oprócz cyca. Jakoś tak kurczowo trzymam się tej granicy 6 m-cy i boję się podać cokolwiek innego. Sama nie wiem czemu, jakoś tak sobie to wbiłam do głowy i już:devil:

    Treść doklejona: 04.04.13 20:41
    A moje bejbe przytyło 130g, dzisiaj go zważyłam przed kąpielą i było 7330:bigsmile:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.