Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Isiula mam tak samo:) Jak dziś mama mi rzuciła luźno, że już niedługo bo od czwartego miesiąca będę mogła coś podać- czy to jabłuszko czy coś innego, to aż się zapowietrzyłam, że jak to przecież do 6 miesiąca "nie wolno":P
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 4th 2013 zmieniony
     permalink
    igisowa ja już usłyszałam "a podajesz już słoiczki", "mogłabyś już mu dać coś lepszego", "takim dziadostwem go karmisz" (nutramigen), "co innego jakbyś piersią karmiła, a tak to dajesz to bezwartościowe mm", "no przecież na słoiczkach pisze po 4 miesiącu".
    Normalnie nóż mi się w kieszeni otwiera:confused:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    A jakiej używacie maści i na dziąsła, bo może u nas też coś się dzieje w tym temacie, ale jeszcze nie wiem.

    (ale mi się narobiło zaległości w forum wracam czytać do strony 919)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 4th 2013 zmieniony
     permalink
    acia my mamy dentibaby. Potwierdzam, że działa.
    --
  1.  permalink
    A jakiej używacie maści i na dziąsła, bo może u nas też coś się dzieje w tym temacie, ale jeszcze nie wiem.
    - ja dentinox
    --
  2.  permalink
    dziewczyny, czy w przy karmieniu piersią u którejś z Was wystąpiły mdłości? robilam rowniez morfologię i TSH i wszystko ok za wyjątkiem wartości EO (podwyższona), co moze wskazywać na jakiegoś pasożyta lub alergię (w ciąży tą wartość miałam dobrą)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    My tez mamy Dentinox.
    --
  3.  permalink
    My tez uzywamy DentinoxN. Bobodent tez dobry jest.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    O, Isiula, to Staś moją Majsonkę goni bo jest między nimi kg różnicy:bigsmile::devil: max półtora:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Milagros ja nie pomogę, niestety...
    Chyba musze kupić ten Dentinox, bo Kacperek ostatnio coś się irytuje jak nie ma czegoś w buzi i strasznie się ślini!:devil: I lubi gryźć dziąsełkami mój palec:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Malisiek to ile Majka teraz waży? Ostatnio pamiętam 9kg, ale to były chyba tylko Twoje przypuszczenia? :bigsmile:
  4.  permalink
    Dii.., jak ja tęsknie za czasami kiedy moj Malec dziąsęłkami mnie gryzł.. Teraz jak mnie dziabnie w palec to az mi łzy z bólu ciekną po policzku :shocked:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    CiastoMiłości: Teraz jak mnie dziabnie w palec to az mi łzy z bólu ciekną po policzku :shocked:

    moja ze 3 razy dziabnęła mnie tak w sutka :) Złośnica jedna :) Ale się wtedy wydarłam... :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny wczoraj już się nie odzywałam bo miałam kupę lekcji do zrobienia ze starszą, więc po wizycie u pediatry antybiotyk kazała kontynuować ale przepisała dodatkowo witaminkę c i inny syrop na kaszel, w ogóle była w szoku że pediatra ze szpitala dał taką dużą dawkę syropu małej więc kazała odstawić mimo to skoro mała ma odruch wymiotny na niego, no i oczywiście zważyłam małą i waży 6440g trochę spadła mi na siatce bo jest bliżej już 3 centyla, ale pediatra powiedziała że widocznie będzie drobną dziewczynką i taki jej urok, bo wagę podwoiła więc jest ok, ale nie wiem czy na roczek potroi nam tą wagę jeżeliby przybierała tak jak teraz to potroi akurat jeśli zacznie mniej przybierać a pewnie tak będzie bo będzie bardziej mobilna to nie da rady:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Ciasto, katka - już się boję:shocked:
    sysiajaw - to drobna dziewczynka ci rośnie - może modelka!:smile: i miejmy nadzieję, że będzie dalej dobrze przybierała na wadze. Mi kiedyś też pediatra kazał odstawić syrop jak będzie odruch wymiotny - nie ma co maleństwa zmuszać:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Dii: sysiajaw - to drobna dziewczynka ci rośnie - może modelka!:smile:


    Mam nadzieję bo wzrostem jest na 25 centylu a wagą ciut nad 3 centylem
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Isiula, ja nawet przypyszczałam, że mi do 10kg dobija, a jak byłyśmy pid koniec marca u lekarza, to ważyła 8270 :>

    Ah! Majsonka ma już 5 miesięcy! :crazy::cheer:

    Później mami zrobi bąblowi sesje i się pochwali swoim grubasiątkiem:boogie:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Eee tam, 1kg różnicy to prawie nic:wink:

    Najlepsze życzenia dla Majki:flowers:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Dziękujemy :)
    A z długości miała 64cm,więc chyba rośnie wszerz, nie wzdłuż :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    my bylysmy na warzeniu malej w srode, o to nasza rozpiska
    ur. 05.03.13 3.725
    10.03.13 w 5tej dobie 3.400
    15.03.13 10tej dobie 3.440
    21.03.13 3.620
    03.04.13 3.900
    kobitka powiedziala , ze waga jest ok, ale czy nie przybrala za malo?
    Mozecie mi polecic jakas stronke z siastkami?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Najlepszego dla Majeczki ( ale mi sie to imię podoba, az mi sie chce corci ;)) :flowers:

    Izus - ja niestety nie pomogę, ale chętnie podczepie sie pod pytanie o siatki centylowe.

    Dziewczyny, pamiętacie wysypke Karolka, która wklejalam kilka dni temu. Nie chce zapraszać, ale wczoraj po południu wzięłam oliwe z oliwek i posmarowalam mu te zmiany, wieczorem jeszcze raz i dziś rano ponownie. I jest poprawa. Oby tak dalej :) :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Dziękujemy:bigsmile:

    A planujecie drugiego bobaska? Bo jeśli tak, to może akurat będzie córcia :D I super, że jest poprawa:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    polecam tą stronę ja z niej korzystam, trzeba się zalogować, ale wszystkie wpisy mamy pod ręką http://siatkicentylowe.edziecko.pl/
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    sysiajaw
    dziekuje tez trafilam na ta stronke , tylko jeszcze nie ogarniam dlaczego dane nie pojawiaja sie na wykresie...:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Wklejam jeszcze linka do siatek WHO dla piersiowych dzieci.

    Sysia nie wiem czy widziałaś, ale wrzuciłam Ci tego linka pod kartą. Wg tych siatek Kingusia jest na 15 centylu.
    Ale teraz nie jestem pewna czy nadal karmisz piersią i nie wiem czy gafy nie strzeliłam:shamed:

    Treść doklejona: 05.04.13 15:06
    IzUK: dziekuje tez trafilam na ta stronke , tylko jeszcze nie ogarniam dlaczego dane nie pojawiaja sie na wykresie...

    U mnie się nie pokazują tylko dane urodzeniowe, reszta jest normalnie widoczna nie wiem czemu..
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    isiula:
    Sysia nie wiem czy widziałaś, ale wrzuciłam Ci tego linka pod kartą. Wg tych siatek Kingusia jest na 15 centylu.
    Ale teraz nie jestem pewna czy nadal karmisz piersią i nie wiem czy gafy nie strzeliłam:shamed:


    Karmię ale już bardzo mało bo powoli ją odstawiam, zostały mi dwa karmienia na noc o 21 i o 4 rano, reszta to już jest mm + zupka i deserek więc nie wiem czy wg tej siatki można mnie liczyć
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    sysiajaw: Karmię ale już bardzo mało bo powoli ją odstawiam, zostały mi dwa karmienia na noc o 21 i o 4 rano, reszta to już jest mm + zupka i deserek więc nie wiem czy wg tej siatki można mnie liczyć

    A to ja też nie wiem jak się liczy w takim przypadku, może średnią wyciągnąć z obu siatek:wink:
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    isiula:
    A to ja też nie wiem jak się liczy w takim przypadku, może średnią wyciągnąć z obu siatek:wink:


    może heh sama nie wiem jak to liczyć
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 5th 2013 zmieniony
     permalink
    IzUK: dziekuje tez trafilam na ta stronke , tylko jeszcze nie ogarniam dlaczego dane nie pojawiaja sie na wykresie...

    Mnie też się nie pojawiają. Może dopiero po pierwszym miesiącu?
    A w ogóle gratulacje dla córci z okazji ukończenia pierwszego miesiąca.
    W mojej mądrej książce o karmieniu piersią jest napisane, że noworodek powinien przybierać dziennie 26-31g.
    My dziś byliśmy w przychodni.
    Waga ur-3500, przy wypisie - 3210, a dziś 3980. Lekarka trochę kręciła nosem, ale gdy jej powiedziałam, że w ostatnim tygodniu przybrał 220 gramów (ważę w domu), to powiedziała, że jest OK.
    Ja jednak nie zamierzam więcej schizować nt. wagi- skoro dziecko przybiera, moczy odpowiednia ilość pieluszek i nie wygląda na chorego, to chyba wszystko z nim w porządku :-)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny piersiowych dzieci, lepiej korzystajcie z tych siatek z WHO, bo te nasze siatki są dla dzieci karmionych mm i są różnice takie, że zawału można dostać :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny, czy Wasze dziecko tez prawie zawsze placze brane do karmienia? Bo Karolek tak ma. A teraz szczegolnie jak je te male ilosci co godzine -dwie, to non stop jest marudny. :(
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    madziauk: Dziewczyny, czy Wasze dziecko tez prawie zawsze placze brane do karmienia? Bo Karolek tak ma. A teraz szczegolnie jak je te male ilosci co godzine -dwie, to non stop jest marudny. :(


    u mnie przez chorobę wmuszenie jedzenia jest cudem... dzisiaj zjadła rano 80ml mm później 60ml kaszki, 50ml mm i tyle dzisiaj :sad: na razie wieczorem dam jej piers bo teraz nic nie mam w nich bo się przestawiły już
    --
  5.  permalink
    hej. My po wizycie u dermsatologa. Lekarka przepisala masc i spray na wyprysk na glowie (potylicy), do wlosow kazala tez szampon emolium i glowe smarowac pare razy zwykla oliwa z oliwek bo mu ciemieniucha nawraca a tej masci co stosowalam (advantan) to nie uzywac, chyba ze strupki ze skazy ma juz mocne.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    madziik nie wiem jaka jest różnica cenowa, ale my używamy szamponu do włosów musteli piankę i rewelacja! Ciemieniuszki było troszkę a po 2 dniach brak i od tamtej pory nic!:bigsmile:

    My tez byliśmy u dermatologa na te jego wągierki i takie tam na twarzyczce. Dostaliśmy Differin i Aknemycin na zmianę + Cetaphil md i na ciałko dexeryl, ale narazie stosuję maść robioną A+E :bigsmile: Mam nadzieję, ze dobry wybór ogólnie. Podobno po tych dwóch pierwszych może nastąpić pogorszenie, bo wszystko wyjdzie, więc zaczniemy kurację po chrzcinach lepiej:wink:
    A tak w ogóle to po podsumowaniu waszych propozycji na strój chrzcinowy w końcu się zdecydowałam i dzisiaj kupiłam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Może to nie w tym temacie ale jeżeli chodzi o ubiór na chrzest to my mamy 5 maja i nie wiem czy kupić sobie sukienkę
    taką http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/product.html#!/Kobiety//Kolekcja/Sukienki/101265/1
    czy taką http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/product.html#!/Kobiety//Kolekcja/Sukienki/101264/3
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    acia powiem ci, że mi osobiście obie się podobają, ale pewnie wybrałabym tą drugą z kwiatami :bigsmile: - mniej krzykliwa jak dla mnie:wink:
    --
  6.  permalink
    my używamy szamponu do włosów musteli piankę i rewelacja!
    - wydaje mi sie ze mustellajest drozsza, ale ja mami plyndo kapieli i balsam emolium, wiec moze bede sie trzymac jednego.
    Ladny komplecik
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    No skoro masz te rzeczy to faktycznie trzymaj się jednej firmy. Zawsze bezpieczniej :wink:
    Dziękuję:bigsmile:
    --
  7.  permalink
    Witam:-)
    Wg siatek WHO dla piersiowych maluchów to ze wzrostem jesteśmy na 97 centylu, z wagą lekko poniżej 50 a na siatce wzrostu do wagi jesteśmy poniżej 3 centyla:shocked:
    Widać szczuplak mi się trafił i dlatego spodnie do chrztu musimy zwęzić o ok 2-3cm na każdej nogawce. Mamy rozmiar 68 a sweterek na 74. Muszę jeszcze tylko dokupić kurteczkę. Jak będę miała wszystko to też wrzucę fotkę:bigsmile:
    Dii bardzo elegancki i fajny ten strój, my będziemy mieć w granacie i błękicie (kurteczka, koszulka i czapka biała):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny a jakie macie pomysły, w co ubrać 10 -mczne dziecko do chrztu w lipcu ? :wink:
  8.  permalink
    A Maks konczy dzisiaj 5 miesiecy, fotka w odpowiednim dziale :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Wszystkiego naj naj dla Maksia!!!:cheer:

    A odnośnie naszego stroju na chrzciny, wszystko byłoby pięknie, gdyby sweterek był rozpinany chociaż przy szyi. Ledwo przez głowę przełożyłam! Taki bordowy się zrobił... :shocked:

    judka takie stroje są też w większych rozmiarach i myślę, że na lipiec też są ok, tylko bez kurteczki:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    U nas wczoraj była masakra z usypianiem, bo aż 1,5h to trwało za to w nocy tylko dwie pobudki:cheer:
    Najpierw o 1 na cycusia i dalej spać, a później dopiero o 6, karmienie, 2h aktywności i spanie do 10:cool:
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Wreszcie zważyłam stworka: 6720 (ur. 2480) i 62cm (ur. 59cm) (wg moich nieprofesjonalnych metod mierzenia :bigsmile: ).
    Mam anginę ropną i umieram ze strachu, że mała się zarazi(ła, bo już się do niej nie zbliżam za bardzo, na szczęście tata w domu). Ja biorę ketonal, żeby ślinę móc przełykać, z nią by było gorzej :sad: Dobrze, że szybko zauważyłam, bo rano mnie zaczęło boleć gardło, a wieczorem zobaczyłam nalot i od razu pojechałam po antybiotyk.
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeApr 6th 2013 zmieniony
     permalink
    judka gdybym miała chrzest w lipcu, wybrałabym coś takiego
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 6th 2013 zmieniony
     permalink
    azniee: Wreszcie zważyłam stworka: 6720 (ur. 2480) i 62cm (ur. 59cm) (wg moich nieprofesjonalnych metod mierzenia :bigsmile: ).


    To pięknie waży, moja mimo iż miesiąc starsza jest i większa się urodziła, to waży mniej :wink:, przed terminem się urodziła że taka malutka czy hipotrofik kolejny?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeApr 6th 2013 zmieniony
     permalink
    A jeszcze bardziej to (niedrogo a bardzo elegancko i wygodnie dla maluszka:-))
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeApr 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Tadek pół roczku kończy dzisiaj :bigsmile: brzmi dumnie i przerażająco, bo gdzie ten czas umknął? :shocked: na razie jest bezzębny, tylkocyckowy, zaczyna się turlać, odkrył nogi, sporo śpi i co najważniejsze jest prawie cały czas uśmiechnięty :bigsmile: no może na basenie nie :devil: i jak czegoś chce a nie może ...
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeApr 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Sto lat dla Maksia i Tadzika :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny, czy polecacie pieluchy Dada z biedronki? I czy one zawsze tak śmierdzą, czy ja na takie trafiłam :shocked:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.