Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    katka_81: Dziewczyny, czy polecacie pieluchy Dada z biedronki?

    Kasia my używamy i są ok :wink:
    Mm zapas jeszcze na 4 m- ce :wink:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 06.04.13 16:24</span>
    misia-ludek: A jeszcze bardziej to (niedrogo a bardzo elegancko i wygodnie dla maluszka:-))

    Oooo fajne to jest :wink: a z jakiej to strony ?
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Judka, ja kupiłam dziś i one okropnie śmierdzą :/
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    katka_81: Judka, ja kupiłam dziś i one okropnie śmierdzą :/

    Nasze nie śmierdzą :wink: Może taka partia śmierdząca akurat Ci się trafiła.
    Mamy dada 5, bo 4 są za ciasne, mimo, że Filipek jest drobny.
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Katka mi się wydaje, że śmierdzą, ale inne jednorazówki podobnie walą, może nie tak intensywnie jak Dady. Nie zwracałam na to uwagi, ale kiedyś dziewczyny tutaj napisały, wsadziłam nos w pieluchę (suchą oczywiście) i myślałam, że padnę. My używamy Dady 4 teraz, jedna na noc nam idzie, bo nie wyobrażam sobie przy tych pobudkach jeszcze dodatkowo ją rozbudzać przebieraniem.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    przed terminem się urodziła że taka malutka czy hipotrofik kolejny?:wink:

    36t4dc :wink:
    Przypakowała ostatnio, nawet widać po niej, bo miała taki moment, że bardzo powoli przybierała i widać było, że się "wyciągnęła" :wink: Nie przeżywam tego za bardzo, z wagi nie spadła, więc nigdy się specjalnie nie przejmowałam ile waży czy ile je. Nawet nie policzyłam nigdy ile dobowo zjadła, tak jak dziewczyny tu piszą.

    Co do pieluch Dada, to akurat kupiłam drugi raz (pierwszy był jak była jeszcze na "1"). Fakt, śmierdzą na sucho tym z czego są wykonane, za to Pampersy 3 są tak perfumowane, że mi się czasem zbiera, od tego ich zapachu :wink:

    Rozgadane się toto zrobiło, może będzie jak tatuś: "d*pę miał ciężką, chodzić nie chciał a już szczekał" :rolling: (cytat z Teściowej :crazy: )
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    U nas piękna pogoda, słońce świeci i jest mega ciepło! Byliśmy z Majką na spacerze i jej, aż chce się żyć :))

    Położyłam ją niedawno na macie i się ładnie bawiła, łapała zabawki i próbowała się kręcić w kółko, a jeszcze jakiś czas temu się gibała na boki i ryła nosem o matę. I znów przekręca się na plecki.

    My używamuy 4 i jak są zsikane to walą niesamowicie...;\
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny, mam pytanko. Ostatnio bylam. u ginekologa cytologie robic i dowiedziałam się, ze w miejscu szycia mam tzw. dzikie mięso... na pierwszej wizycie po porodzie tego nie bylo.. miała ktoras z Was coś takiego? i co z tym później się zrobiło?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    kuleczka pierwsze słyszę o czymś takim! Ale nie powiem co sobie wyobraziłam:shocked: Niestety nie pomogę:neutral:
    --
  2.  permalink
    kuleczka, ja słyszałam ale nie w tym miejscu co ty masz. To wiem, że takie "dzikie mięso" się wycinało ale nie wiem jak u Ciebie to będzie. Nie ma co się martwić na zapas. :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeApr 6th 2013 zmieniony
     permalink
    No ja właśnie też zdziwiona byłam lekarz mówił, że raczej nic z tym nie zrobimy, że samo wyschnie i odpadnie.... odpadnie, ale jak stamtąd "wyjdzie"? :P na żadne wycinanie się nie pisze, bo ledwo co siedziałam na pupie po szyciu.

    edit: dodałam fotke Matuszka :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Jeju jak to brzmi, dzikie mięso:shocked: aż ciekawa jestem jak to wygląda..

    wszystkiego najlepszego dla Tadzia! :flowers:
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Katka,ja też zauważyłam,że tak dziwnie pachną ,ale w końcu i tak służą do jednego,więc nie zwracam aż takiej uwagi :smile:
    Ogólnie bardzo fajne pieluchy. Ile razy Oliwa narobiła po same brzegi i nic ,a nic nie przeciekło. Cena bardzo fajna jak na taką jakość.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Odnośnie pieluch. My tez używamy Dady i są lepsze na pewno niż Babydream czy Huggiesy. Używamy na zmianę z Pampersami:wink: Zapach nam nie przeszkadza. Gorzej śmierdzą Pampersy niemieckie "4"
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Heh :bigsmile: Babydreamy są takie sztywne jak dla mnie i robią Kacperkowi wielką pupę:wink: a Dady się bardziej przystosowują i co najważniejsze - nie ma po nich odparzeń, a po Lidlowskich i Realowskich miał okropne:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 6th 2013 zmieniony
     permalink
    kuleczka_69: tzw. dzikie mięso


    Kuleczko a nie chodzi czasem o ziarnine?? jeśli tak to ja miałam (i być może nadal mam cos takiego) ale w środku. Zrobilo się to po porodzie. Gin wyjasniła, że to jest coś takiego jak np. ugryziemy się w język ;) Powiedziala, ze są dwa sposoby na zlikwidowanie tego.
    1. Dużo współżyć :P
    2. Chciała mi ją zamrozić

    Ja nic z tym nie zrobiłam, bo po porodzie miałam już dość grzebania tam. Niestety nadal czuje dyskomfort na początku współżycia więc możliwe, że jednak ją wymrożę zaniedługo....

    My też używamy dad...znajomym niektorym też przeszkadza ich zapach, mi osobiście nie aż tak bardzo :) używam ich na dzień bo na noc bardzo pęcznieją i musiałabym częściej zmieniać....
    Moim zdaniem dady sa duzo lepsze od babydreamow. (Mi one nie podpasowały ani troche).
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Aktualna promocja w biedronce
    http://gazetki.biedronka.pl/g77,wiosenne_przebudzenie.html#/Wiosenne%20przebudzenie/16
    My się wybieramy po dwie paczki dada 4, nam trochę śmierdzą od 3, ale Tosia dobrze je znosi nie próbowaliśmy innych
    --
  3.  permalink
    Kuleczko a nie chodzi czasem o ziarnine??
    - ja po szyciu tez mialam zarninie. Lekarz mi wycial, zabieg byl na miejscu i bezbolesnie, bez zadnego znieczulenia, tylko pozniej czulam dyskomfort bo "wlozyl" gazik i to tak troche "na sile" by sie trzymal i by nie krwawic (tzw. ucisk) ale na wieczor juz bylo cacy i nie porownam tego w zadnym wypadku do odczuc po szyciu, bo tamto to byla masakra na dlugo a tu pare godzinek dyskomfortu sedzenia spowodowanych gazikiem

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 06.04.13 22:36</span>
    A po ile wychodzi 1 szt. Dady?
    - paczka dady kosztuje 28.90 kazdy rozmiar w mojej biedronce, tylko nie powiem ile szt w srodku bo nie pamietam
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    W tym linku co podałam wyżej jest opisane po ile i ile sztuk
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Czy w wieku mojej Wasze maluchy tez odkryły że można strasznie piszczeć ?
    --
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeApr 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Hope, jak mi lekarz mowil to wlasnie uzyl tego miesnego terminu, bo jak to powiedzial jest to kawalek nablonka powstalego po szyccu krocza powiem szczerze, tez mi nie jest fajnie jak wspolzyje, wrecz po kazdym zblizeniu nie mam ochoty na nastepne... odstawilam Matiego od piersi i chyba mi okres wraca bo plamie.
    --
  4.  permalink
    Czy w wieku mojej Wasze maluchy tez odkryły że można strasznie piszczeć ?
    - jasne, ze tak ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Olenkaka: Hope, chyba znalazłaś odpowiedź na moje pytanie: "czemu za każdym razem czuję się, jakbym dziewictwo traciła?" :bigsmile: Też mi położna na początku mówiła o ziarninie. To może być to? Tylko, że potem nikt nic nie wspomniał, więc uznałam, że pewnie przeszło... Poza tym myślałam, że chodzi o ziarninowanie, czyli gojenie się rany... Jakem stara, takem głupia czasami:shocked:


    Niestety mam dokładnie to samo wrażenie....:/ a gin na wizycie po połogowej nic nie mówił, że jest ta ziarnina w środku?

    KUleczko ja odczuwam ból tylko na początku ...
    Pocieszę Was i siebie, że to się samo zagoi ...no ale można zamrozić to tak jak już wspomniałam;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Hej Dziewczyny.

    Potwierdzam co napisala Malisek. Mielismy dzis wspaniala pogode. Wyszlismy na ponad 3 godzinny spacer. Karolek ladnie przespal 3 godzinki.
    Cos Karolek mi zaczal kaszlec w ciagu dnia, czasem od wkladania gleboko paluszkow do buzi. Czasem chyba sam z siebie. Nie wiem czy pedzic do lekarza, goraczki nie ma.

    Moj synus narazie nie potrafi piszczec, kilka razy mu sie udalo..ale jeszcze nie piszczy tak z siebie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 6th 2013 zmieniony
     permalink
    To nam Majka spała na spacerze z godzine, pozostałe prawie 2 obserwowała.

    I też pokasłuje. Od wpychania paluszków, teraz to już pcha do buźki całą piąstkę, czasem krztusi się śliną i często kaszle podczas płaczu.

    No i ostatnio zaczęła piszczeć, skrzeczeć i wydawać przeróżne dziwne dźwięki:tongue: A najbardziej piszczy, jak ją łaskoczemy. Zanosi się wtedy śmiechem:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Malisek u nas tak samo jest :) z tym wpychaniem do buzi piastki , wszystkie 5 palcow mu sie miesci. I jezdzi tymi palcami po dziaslach z gory an dol..

    Dziewczyny, jak sie cytuje? Bo ja zielona w tym jestem. :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    I ja potwierdzam piękna wiosenna pogodę, mój skarb spał na spacerku 2h i jeszcze po w domu kolejna godzinie. Cały dzien jest bardzo grzeczna, a jak przyjdzie wieczór to męczy ja brzusznej, nie mogę potrzec jak cierpi:(((
    Od wczoraj spina się prawie przy każdym karmieniu, kupiłam dziś krople i będę jej dawać przed karmieniem, mam nadzieje ze pomogą :( , czasami jak śpi płacze przez sen, spina się, jak tylko puści bączka zaraz usypia.
    Często masuje jej brzusznej, dbam by odbila po karmieniu, co jeszcze mogę zrobić by jej pomoc?
    Serce mi pęka jak ona cierpi: (((
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Izus - u nas niestety tez tak bylo, w wiekiem coraz mniej i mniej problemow brzuszkowych. Nam bardzo pomagaly te kropelki, o ktorych pisalam. Masaz brzuszka robilam w ciagu dnia rowniez ( jak nie bolal). I w trakcie zabaw podkurczalam co jakis czas nozki Karolka do brzuszka. Wiem, co czujesz - mi tez serduszko pekalo jak synus plakal.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Majce przeszło z brzuszkiem jakoś po 2 miesiącu.

    I kuuurczę, aż niedowierzam, bo bobek usnął sam w łóżeczku. Coś tam popłakiwała po 3 sek i przestawała. Patrzyłam na nią tak, żeby mnie nie widziała i bawiła się miśkami i pieluszką tetrową. Później ją na chwile zostawiłam, a jak zaraz przyszłam sprawdzić co robi to spała. Alr mało co zawału nie dostałam, bo miała usta i nos zakryte pieluszką pierwsza mysł była taka, że mi się udusiła... Mam manie ze sprawdzaniem, czy oddycha.. No i oczywiście nie pospała nawet godziny i już był płacz i ją wzięłam do cycusia :))
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Olenkaka: Madziu, żeby zacytować, zaznaczasz kawałek wypowiedzi i klikasz w prawym górnym rogu, ponad tą wypowiedzią szary napis cytuj, przy Oooo :)


    Dzieki Olu :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 7th 2013 zmieniony
     permalink
    My tez robimy masaże brzuszka w ciągu dnia nawet jak nie boli, Lili bardzo je lubi i widać jak się relaksuje, w nocy czasami pomagało podkurczanie nóżek,ale teraz doszły bóle w ciągu dnia.
    Drugi raz podalam Infacol zobaczymy czy pomoże , oby bo ciężko patrzeć karmiac ją jak cierpi i płacze.
    --
  5.  permalink
    Wrócę do tematu pampersów dada...kupiłam małej 1 newborn do szpitala i bardzo sobie je chwale mała nie miała odparzeń a ja nie czułam żeby coś śmierdziało.Dla porównania kupiłam w tesco gaga w promocji 80 sztuk za 26zł i były jakościowo jak dada.Później poszłam do tesco znowu bo mi się gaga skończyły i nie było już promocji a kosztowały 28 z groszami to wzięłam i byłam w szoku bo jak w domu je otworzyłam to okazało się że w środku jest taki szit ze masakra:sad::sad:Jak była promocja to zainwestowali w lepsze pampersy a jak się skończyła to dały takie badziewie że szok;/ nie odparzaja małej ale nie przylegają ładnie do skóry i mam problem z ładnym jej uformowaniem i przy nóżkach są jakieś szpary zazwyszaj no i często mała zrobi siku a tu przecieka gdzieś i trzeba przebrać ciuszki.TAKŻE GAGI Z TESCO NIE POLECAM:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    Hussy: Ogólnie bardzo fajne pieluchy. Ile razy Oliwa narobiła po same brzegi i nic ,a nic nie przeciekło. Cena bardzo fajna jak na taką jakość.
    --

    czyli zobaczę, jak skóra Małej na nie zareaguję i będę ich używać :)

    Dii: Babydreamy są takie sztywne jak dla mnie i robią Kacperkowi wielką pupę:wink:

    dokładnie, one po zmoczeniu robią się takie twarde i zawsze się zastanawiałam, jak Misi się w nich śpi w nocy, jak One takie sztywne :/

    Treść doklejona: 07.04.13 09:36
    Dzięki dziewczyny za opinie :)
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    Ja też polecam DADY....
    Dziewczyny mam pytanko odnośnie karmienia butelką.
    Staram się małą przyzwyczajać do butelki i raz dziennie karmie ją z butelki odciagnietym mlekiem. Podgrzewam je ale małej nie zawsze uda się zjeść wszystkiego. Czy takie mleko może jeszcze chwilę postać w temp. pokojowej i czy mogę je poźniej dać małej????
    -- •••
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeApr 7th 2013 zmieniony
     permalink
    My uzywamy pieluszek Pampers sleep and play z Netto za 24-27zl nie pamietam ile sztuk.ale ok.40
    i bardzo je sobie chwalimy.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    gienia naprawdę? Polecasz? Bo my w sklepie jak się zastanawialiśmy nad nimi i wzięliśmy na wypróbowanie to pani przy kasie nam odradziła, bo podobno po bokach nie ma tych boczków elastycznych i zapina się albo za luźno albo za mocno... No i nie wzięliśmy:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 7th 2013 zmieniony
     permalink
    katka_81: Dii: Babydreamy są takie sztywne jak dla mnie i robią Kacperkowi wielką pupę

    dokładnie, one po zmoczeniu robią się takie twarde i zawsze się zastanawiałam, jak Misi się w nich śpi w nocy, jak One takie sztywne :

    Dlatego ja na noc daję Pampersy w w dzień śmiga na zmianę z Dadami:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny,jak pielucha wydaje się twarda,można ją przed założeniem na dupkę troszkę pognieść,wtedy zrobi się milsza w dotyku:-)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeApr 7th 2013 zmieniony
     permalink
    No dobra, a co zamiast huggiesów? Pampersów moje małe nie tolerują, od razu się odparzają, a dady były super, dopóki laski nie zaczęły być bardziej ruchliwe i niestety każda kupa była rozmazywana na plecach przez brak gumki z tyłu pieluchy. A huggiesów już nigdzie nie mogę dostać. Próbował ktoś tych drugich pieluch z biedronki? Fit coś tam? One mają ten ściągacz z tyłu, zastanawiam się czy ich nie kupić.
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    Ja używam też pieluch z rossmanna babydream i są wg mnie ok.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja widziałam wczoraj Huggiesy mega pakę w promocji w Tesco:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    Ale 4? Bo ostatnio tylko 3 widzę
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    Tak, 4:bigsmile: bo sama się nimi interesowałam, ale przypomniałam sobie o Kacperkowym odparzeniu i zostawiła je w spokoju. Widziałam chyba 4 i 5:bigsmile: ale mało ich było ogólnie. Chyba, że dokładają...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    DOTI ja Nince kupuje w tesco pieluchy marki tesco :tongue:
    wg mnie są spoko a tanie jak barszcz
    może warto spróbować ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    My używamy dady (2-ki) i jak dla mnie są ok, chociaż kupa trochę leje się na plecy - pod względem chłonności pampki premium care były lepsze no i miały wskaźnik suchości co na początku się przydawało...jednak w pampkach odparzyła nam się pupa :/
    --
  6.  permalink
    Co do odgrzewanie to chyba mozna kilka razy, ale gora 24-48 h moga byc. Tylko jak juz niechce to lepiej odloz do lodowki i przed podgrzaniem sprawdz czy nie skwasnialo :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 07.04.13 14:33</span>
    I tez mam problem z kupa... maly czesto robi tak ze mu na plecy wyplywa, szczegolnie rano, jak zrobi duzo i jak trzymam go na kolanach, masakra wtedy jakas. Uzywam pampersow "3"
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    sushka: Dziewczyny,jak pielucha wydaje się twarda,można ją przed założeniem na dupkę troszkę pognieść,wtedy zrobi się milsza w dotyku:-)
    --

    ale tu chodzi o twardość po zmoczeniu :) Ten żel (czy co tam się tworzy), jest cholernie twardy.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    My używamy cały czas "3"-jek pampersa wg mnie są ok, ale fakt, że często po 1 siku czuć siuśkami, ostatnio w netto płaciłam za 112szt 64zł
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    TEORKA: a Nince kupuje w tesco pieluchy marki tesco

    Masz na myśli te w zielonym opakowaniu?Podobnym do Pampersów? Mój mąż ostatnio się pomylił i kupił je- wg mnie najgorsze nie są,ale szału nie ma.Muszę je mocno ugniatać przed założeniem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    madziik1983: Co do odgrzewanie to chyba mozna kilka razy, ale gora 24-48 h moga byc.
    Mleko można podgrzać raz, potem wylać. Przechowywać można do 48h w lodówce, ale po podgrzaniu już nie powinno się go drugi raz podawać.
  7.  permalink
    mi połozna mówi ze można do 12godzin w lodówce....
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.