Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Robiłaś czy ze słoiczka?
    - robilam sama bo w sloiczku jest prawie kazde z marchewka a Maks marchewki nie moze.I poza tym niewiem czy gdzies jakas serwatka , czy mleko w proszku nie ukryte, wole sama dac bo wiem ze mleka nie ma.. Ziemniaczek, cukinia, pietruszka zmiskowane blenderem. Mam nadzieje ze to mu przypasi. Mam w domu jeszcze sloiczek ziemniaczek z dynia, ale dyni narazie nie ma w sklepach jeszcze.
    --
  2.  permalink
    azniee: to myślałam, że Baśka się shaftuje, a ja zaraz po niej, od samego zapachu


    U nas bylo tak z rybka :P Mati po daniu z rybka tak mi wymiotowal, ze myslalam, ze sja zejde zaraz. Od tamtej pory mu rybki nie dawalam, inne przecierki sama robilam i jadl chetnie.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    dziewczyny co sadzicie o takim nosidle dla 3 czy 4 mies dziecka? bede wdzieczna za opinie. jakos wiazanie chusty srednio mi idzie wiec wolalabym nosidlo...nie stac mnie na takie za 400zl wiec jestem ciekawa czy to by bylo ok

    Treść doklejona: 10.04.13 16:54
    http://allegro.pl/ergonomiczne-nosidelko-nosidlo-eco2-firmy-womar-i3133894112.html to to nosidlo
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    moje malenstwo dzis marudne troszke, nawet na spacerku poplakiwala, nie mam pojecia co sie dzieje, licze ze ma tylko gorszy dzien i jutro znow bedzie radosna.
    Od ponad tygodnia borykamy sie z bolem brzuszka malej, musze przed kazdym karmieniem podawac kropelki, bo inaczej wije sie, placze , chce jesc ale widac ze cierpi a ja mogla bym plakac razem z nia ;((
    masaze brzuszka nic nie pomagaja, mala w nocy potrafi plakac przez sen, a jak tylko pusci baczka to zasypia.
    Dbamy by odbijala po karmieniu, ale w nocy nie zawsze sie jej uda, jak zasnie to nie ma takiej opacji.
    Czy ktorys maluszek ma podobnie?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    milka oby nogi miał szeroko a nie obciążenie na kroczu - tak mi kiedyś dziewczyny coś pisały. Ogólnie chyba ok :bigsmile:
    --
  3.  permalink
    Mnie sie tez podoba ale troche dla mnie za drogie :/
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    IzUK współczuję. Malutka pewnie cierpi... A Ty razem z nią... Niestety nie pomogę, bo nas kolki ominęły...
    --
  4.  permalink
    Dii: miasia 1 łyżeczka sody na pół szklanki wody

    Dzięki:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    A czy ktoras z Was ma takie nosidlo
    http://www.boots.com/en/BabyBjorn-Original-Baby-Carrier-Black_52850/?cagpspn=pla&cm_mmc=bmm-_-google-_-Boots%20Beauty-_-Beauty%20-%20PLAs&kw={keyword}
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Izuk - z tego co czytałam babybjorn to największe zło jeżeli chodzi o nosidlo.( pozycja dziecka w nosidle). Napisz na wątku nosidlowym, pewnie dziewczyny cos Ci doradza. My mamy Manduce, ale jeszcze nie nosimy, bo Karolek za mały. Teraz nosimy sie w chuscie tkanej :) możesz poczytać o nosidlach na chusty.info i wybrać takie by małej slicznosci szkody nie zrobic :)
    --
  5.  permalink
    Dziewczyny mam ogromną prośbę - jeśli macie chwilke zajrzyjcie na wątek wyprawkowy - WYPRAWKI i jesli mogłybyscie tam doradzić pieluszki jakie na pierwsze dni dziecka zabrać do spzitala bo macie juz jakies doswiadczenie i mozecie sie wypowiedzieć :D wiadomo, że potem bede juz sama wiedziec które sa najlepsze dla mojego dziecka.. no ale narazie jestem zielona :O Z góry dziekuje!:)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    madziauk
    dzieki Madziu , musze doczytac :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Izus - do usług ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    milka1984: dziewczyny co sadzicie o takim nosidle dla 3 czy 4 mies dziecka?

    To też na wątku nosidłowym najlepiej zapytać, ale ja jestem zdecydowanie na nie dla dziecka niesiedzącego. To chyba to podejście do ergonomika womara, jakieś recenzje chyba były na chusty.info.

    A tu link do książki.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Mamusie mam pytanie czy jak Wasze dzidzie jedzą i połykają to słyszycie jak jeżdżą im flaczki?? bo u Leszka jest tak za każdym razem a On wtedy się denerwuje :neutral: po za tym czy Wasze dzidzie były czy są marudne od szczepionki na gruźlicę?? bo u Leszka się zaczerwieniła i skóra delikatnie schodzi :neutral: zrobił się marudny i zastanawiam się czy od tego, lekarka mówiła, że może być marudny Leszek. Polecicie coś na to??
    --
  6.  permalink
    A my dzisiaj po wizycie u alergologa. Dostalam skierowanie na pelny pakiet badan za 150 zl i zobaczy nie ma uczulenia na kota czy kurz oprocz alergi pokarmowej. Oczywiscie musialam isc prywatnie bo moja pediatra nie chciala mi dac skierowania do alergologa:/
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    IzUK: A czy ktoras z Was ma takie nosidlohttp://www.boots.com/en/BabyBjorn-Original-Baby-Carrier-Black_52850/?cagpspn=pla&cm_mmc=bmm-_-google-_-Boots%20Beauty-_-Beauty%20-%20PLAs&kw={keyword}--

    Typowe wisiadło, odradzam, jest bardzo niezdrowe dla kręgosłupa i bioderek malucha. Nie będę się tu więcej rozpisywać, bo na wątku nosidłowym jest wszystko, wystarczy poczytać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    My po zakupach. Swoją drogą bardzo udanych:wink: Kupiłam Majce kurtkę na ciepłe dni, wyczaiłam w GAP'ie ostatnią! Oprócz tego leginsy, spodnie dresowe, 2 bluzki, sukienke, bluzke + krótkie spodenki też na lato i śliniaczki ;D I oglądałam krzesełka do karmienia. Spodobało mi się Chicco Happy Snack i chyba je kupimy. Mąż jest za drewnianym, ale według mnie to jest bardziej praktyczne. I ładniejsze:devil:

    A mam pytanie - kiedy przesiadacie się do spacerówek?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    A Tośce w miejscu trójki zrobiło się coś takiego i jest to ostre i białe, nie da się lepiej zrobić foto
    imagebam.com
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Acia mamy kropkę dokładnie w tym samym miejscu tylko nie jest ostra w dotyku. A pukałaś łyżeczką? Ja zębowego doświadczenia nie mam, ale dziewczyny pisały, że trójki nigdy pierwsze nie wychodzą, a taka kropka może być długo przed wykluciem się ząbka.

    Moje dziecię spało dziś łącznie niecałe 50min w dwóch rzutach, a w nocy budził się co pół godziny, godzinę i to za każdym razem jak akurat udało mi się przysnąć. Jak on to wyczuwa gad jeden?:devil:
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Dziś byla u mnie ponad pół dnia koleżanka z synkiem ma ponad 3miesiace , chłopiec grzeczny i spokojny a mała była poddenerwowana , jak tylko oni wyszli usunęła i spala ponad 3h musialam ją delikatnie zacząć wybudzac by zjadła bo później czas kąpieli.
    Zauważyłam,że jak jesteśmy same jest spokojniejsza usypia sama w bujaku a jak jest więcej osób musi być na rekach usypiana, mniej śpi.
    Czy Wasze dzieciaczki tez tak reagują na otoczenie?
    Aż miałam wyrzuty sumienia bo była bardzo zmęczona a usunąć nie mogła, ale wiadomo jak ma sie gościa to zrobić kawke, to trochę zajęta rozmowa… A mała widocznie potrzebowała mojej uwagi: (((
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Malisiek: My po zakupach. Swoją drogą bardzo udanych:wink: Kupiłam Majce kurtkę na ciepłe dni, wyczaiłam w GAP'ie ostatnią!


    Malisek, ta kurteczka to taka rozowa pikowana z kapturkiem i wcieciem w talii? :)) tak mi sie podobaja te ubranka z Gapa ;) Zawsze jak cos kupuje to ciagnie mnie w strone polek z ubrankami dla dziewczynek, i sobie ogladam :cool:
    Super, ze zakupy udane.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    IzUK: Czy Wasze dzieciaczki tez tak reagują na otoczenie?
    Aż miałam wyrzuty sumienia bo była bardzo zmęczona a usunąć nie mogła, ale wiadomo jak ma sie gościa to zrobić kawke, to trochę zajęta rozmowa… A mała widocznie potrzebowała mojej uwagi: (((
    Izuk - tak, zwłaszcza w tym wieku. Ja miałam taką zasadę, że przez pierwsze miesiące starałam się dostosowywać całkowicie do potrzeb dziecka - tzn. jak źle reagowała na np. wyjście do sklepu, to z nią nie chodziłam, jak byli goście, a akurat był czas jej kąpieli, to szłam ją kąpać itp. Taki maluszek jeszcze nie rozumie, że musisz zrobić gościowi kawę ;) Oczywiście nic jej się z tego powodu nie stanie, ale warto ograniczać jej na początku atrakcje, jesli źle na nie reaguje. Opłaca się :wink:

    Madzinka, ja z pytaniem o tę Księgę :bigsmile: Czytałaś może Agnieszkę Stein i "Dziecko z bliska"? Czy w "Księdze" jest coś więcej, ciekawiej? Bo mówiąc szczerze, "Dziecko z bliska" spełniło całkowicie moje oczekiwania i potrzeby w kwestii wiedzy na temat AP :bigsmile:

    Jeszcze co do nosideł Womaru - to jest ergonomik i swojego czasu też się nad nim zastanawiałam. Ale ma dość wysoki panel i dla mojej drobiny byłby za duży. I też polecam dla dziecka siedzącego. ;)

    Penny, Madzinka, chętnie się podpiszę pod ideą stworzenia wątku poświęconego AP ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    migg: ja z pytaniem o tę Księgę Czytałaś może Agnieszkę Stein i "Dziecko z bliska"?

    Niestety nie czytałam, wcześniej czytałam tylko "W głębi kontinuum" i różne artykuły w necie, a i "Mądrych rodziców".
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    migg
    ehh...tak mi jej szkoda, zupelnie nie wiedzialam co sie dzis dzieje, a moje biednactwo potrzebowalo mamusi i jej ciaglego zainteresowania, ehhh ile to ja musze sie jeszcze nauczyc :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Madzia, różowa i pikowana, ale bez kapturka. Te co piszesz widziałam, ale były małe rozmiary. A tą co kupiłam jest na 12-18mcy :tooth: Jak kupuje Majce ciuszki to na 9-12 lub więcej :D
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Malisek - ja ostatnio w Gapie kupilam dwie pary spodenek dresowych dla Karolka na 6-12 miesiecy (taki tam maja dziwny rozmiar) i uwaga, sa na styk !! Nie wiem ile on ma cm, ale az sie zdziwilam jak mu je dzis ubralam.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    IzUK, tylko nie miej do siebie pretensji. Ja też dochodziłam do tego, że Moja Lilka źle reaguje na coś, dopiero jak źle reagowała :wink: Pocieszę Cię, że jeśli będziesz jej dawać tę uwagę, to z czasem będzie jej potrzebowała coraz mniej :)

    Madzinka, dzięki. To chyba sobie kupię tę Księgę. Jedna książka więcej nie zaszkodzi :bigsmile:

    Treść doklejona: 10.04.13 22:44
    A, no i "Dziecko z bliska" oczywiście polecam. Bardzo fajnie, w nienarzucający sposób opowiedziane, dlaczego warto dbać o relacje z dzieckiem od pierwszych dni ;)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Dzieki
    migg
    i chyba nasze szczescia maja to samo imie badz napewno zdrobnienie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    IzUK: i chyba nasze szczescia maja to samo imie badz napewno zdrobnienie :wink:
    Lilianki są fajne :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    ja teraz od weekendu sama zaczynam gotować małej obiadki, zobaczymy jak jej będzie smakować, zauważyłam pewne rzeczy, że mała ma już swój smak, totalnie nie toleruje koperku i nic co pomidorowe.... mam nadzieję że przejdzie, a Dynią z ziemniaczkami ze słoiczka pluła dalej niż widziała ale mi to też śmierdziało :confused:, uzbierałam sobie puste słoiczki po jedzonkach i będę w nich mrozić na cały tydzień dla małej a babcia będzie tylko wyciągać z zamrażarki :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    sysiajaw: uzbierałam sobie puste słoiczki po jedzonkach i będę w nich mrozić na cały tydzień dla małej a babcia będzie tylko wyciągać z zamrażarki

    Te słoiczki to szklane? Ja bym chyba się bała, że popękają w zamrażalniku.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    sysia, ja od jutra zaczynam również gotować :) Słoiczki uzbierałam :) Ciekawa jestem, czy Misi posmakuje :) Ona generalnie wciąga wszystko :) Kocha rybę :)
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Dziewczyny wczoraj dnia siódmego poszła kupa, wieeelka i śmierdząca i nie twarda, dałam mu wczoraj herbatki z kopru może to pomogło a może i nie w każdym razie Marcel się odetkał :smile:

    I dziś właśnie odkryłam co trzeba zrobić żeby nie dostawać wkurzających smsów (dla tych co podały swój numer telefonu w szpitalu przy wypełnianiu tych druczków na prezenty) trzeba wejść na stronę present service zadzwonić do nich i powiedzieć żeby wykreślili i voila :smile:
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    sushka: Te słoiczki to szklane? Ja bym chyba się bała, że popękają w zamrażalniku.


    nie popękają jeśli ich nie napełnisz pod korek, a ja mam zamiar ich nie zamykać tylko woreczkiem foliowym zatkać otwór i zagumkować, żeby ewentualna zawartość miała gdzie wyjść:wink:

    Treść doklejona: 11.04.13 12:12
    katka_81: sysia, ja od jutra zaczynam również gotować :) Słoiczki uzbierałam :) Ciekawa jestem, czy Misi posmakuje :) Ona generalnie wciąga wszystko :) Kocha rybę :)


    super to nie jestem sama :bigsmile:
    --
  7.  permalink
    katka_81: Kocha rybę :)


    Moj Mati nie znosi ryby :( żółtko tez mu nie posmakowalo :P
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Ja i Doti mrozimy w słoikach trzeba tylko nie napełniac do pełna (zostawiać pustą przestrzeń ) pomiedzy jedzonkiem a wieczkiem ;)
    Polecam jeszcze pojemni babyono ;) 12 zł za 4 szt. są duże i wygodne :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Ooo Sto lat dla Franka!!! :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Dziękujemy :) Niewiem kiedy to wszysko mija ...
    --
  8.  permalink
    Wyobrazcie sobie, ze miesiac temu kupilismy mlodemu krzeselko, wczoraj- niew iem jakim cudem odpadla nozka jak mlody w nim siedzial:shocked: Dobrze, ze Emilka sie bawila obok i zdazyla go zlapac w ostaniej chwili bo glowa jak nic rozbita by byla:confused: Napisalam do sprzedawcy, ze chce wymioany czesci lub odsylam krzeselko i chce zwrotu pieniedzy...



    Dobrze,ze nie siedzial wysoko wsadzony w ten stolik bo bokiem by wypadl:sad:
    --
  9.  permalink
    Cobraczek - nie niezle.. dobrze sie dobrze skonczylo..
    A ja mam problem, Maks nie jadl od 5:00 rano:cry:, kolo 13 sie lekko napil z piersi. Nie chce ani piersi ani butelki, cycusie juz mi pekaly, musialo odciagnac i wylecialo 60 ml. Czy to moga byc zeby zeby?? Jesr raczej wesoly, na spacerze bylam ze 4 h bo piekna pogoda i byl szczesliwy, usmiechniety i nawet teraz... Niewiem o co chodzi. Po poludniu czy w nocy nie ma problemu, je co 2,5 h. Ide po niedzieli do lekarza zwarzyc go czy przybiera na wadze...:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Cobraczek masakra! :( dobrze, ze sie nic nie stało Karolkowi.


    Info dla lubiących pampers active baby - w kauflandzie kupiłam przed chwilą w promocji za około 35 zł :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Cobraczek - szczęście w nieszczęściu. Dobrze, ze nic sie nie stało.

    Madzik- u nas zabek idzie i Karolek mało je.

    Ja już kiedyś pisałam o problemach u nas z winda. Otóż od 2 tyg z hakiem nie działa. Taka piękna wiosna a ja na spacer nie mogę z synkiem wyjść w tygodniu. Na weekend maz znosi i wnosi wózek.
    Niestety boje sie go zostawić na dole, w kanciapie na rowery tez. Nie chce by mi go ukradli/ wybrudzili itd. Poza tym w rowerowni jest zimno i boje sie, ze rownież wilgotno.
    Ja po CC nie wniose wózka na 4 piętro. W dół bym dała radę sprowadzić po schodku..
    Szlag mnie trafia, bo są przeboje z ta winda. Dostaliśmy maila, ze niby to sprawa oprogramowania - to od serwisantow. Od zarządcy budynku był mail, ze gwarancja windy sie skończyła - po roku ! Jak to możliwe? I ze wymiana to koszt około 100tys funtów. Ehh.. Ogólnie każdy pisze cos innego, mieszkańcy są źli. W tym ja. Musiałam sie wyzalic.

    Mam pytanie do Mam dzieciaczkow w podobnym wieku co Karolek mój. Czy Wasze malenstwa tez tak przechylsja głowę do tylu? Karolek zaczął niedawno, po jedzeniu, podczas lulania, przy noszeniu na rękach - wygina szyje do tylu. :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Cobraczku ufff dobrze, że Emilka była w pobliżu, dzielna dziewczynka!
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Tośka wygina ale do przodu całą główkę tak że aż łopatki podnosi do góry. A do tyłu jak była młodsza teraz już nie.
    --
  10.  permalink
    Madzik- u nas zabek idzie i Karolek mało je.
    - ale nie marudzi, teraz troche sie napil i juz niechce..
    --
  11.  permalink
    strachu sie najadlam.....Szczerze mowiac to wolalabym zeby ta pani oddala pieniadze a ja odesle krzeselko, bo zaraz bede ciagle myslec czy jakas inna czesc nie odleci i bede sie go bala wsadzic tam....Juz sama nie wiem co lepsze...
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Madziu - Majka mi się tak zaczęła wyginać do tyłu jakiś czas temu, tylko że ona tak całym ciałem. Momentami aż trudno ją utrzymać.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Dzisiaj przyszła do nas chrzestna Kingusi, nie widziała jej dokładnie 8dni i jej wnioski to, urosła wzdłuż, i sporo wyszczuplała :shocked:, dopiero od wczoraj zaczęła więcej jeść, czyli apetyt po mału wraca i dobrze, bo boję się że spadnie z siatki

    Treść doklejona: 11.04.13 14:53
    katka_81: Ona generalnie wciąga wszystko :) Kocha rybę :)


    a jaką jej rybkę dajesz?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Moje bejbe na szczęście odsypiało dziś w nocy :) Zasnął o 20, pobudka była dopiero o 4, a o 5 zasnął znowu z nami w łóżku na 3h:bigsmile:

    Cobraczek - dobrze, że nic się nie stało i Emilka była w pobliżu!
    hopelight: Info dla lubiących pampers active baby - w kauflandzie kupiłam przed chwilą w promocji za około 35 zł

    Ooo.. a ile za sztukę wychodzi? Właśnie nam się paka kończy, a mieszkam dwa kroki od kaufa :)
    madziauk: Ja po CC nie wniose wózka na 4 piętro. W dół bym dała radę sprowadzić po schodku..

    Ale możesz tak samo wciągnąć po schodku, ja tak robię i Stasiowi się to bardzo podoba :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.