Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Czy taką parasolke od słońca do gondoli to trzeba jakoś specjalnie dobierać czy każda pasuje.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    acia20: Czy taką parasolke od słońca do gondoli to trzeba jakoś specjalnie dobierać czy każda pasuje.


    Ja zamówiłam uniwersalną na allegro firmy edisa, kupiłam też u nich torbę do wózka, a parasolki mają i okrągłe i kwadratowe, ja wzięłam kwadratową bo do naszego mutsiaka bardziej pasuje, ale jeszcze jej nie testowałam
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    sysiajaw: a jaką jej rybkę dajesz?

    sysiu kochana, ja dawałam do tej pory słoiczki, więc nie wiem, co za ryba tam siedziała :wink: 2 razy w tygodniu je rybkę - obowiązkowo :) A śmierdzi... że hoho :) Teraz muszę poczytać, którą rybkę najlepiej podawać dzieciom, by zakupić, skoro sama będę pichcić :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Isiula - probowalam ostatnio, 3 schodki, ale nie potrafie. Szarpnelo wozkiem, a w srodku byl moj skarb. :shamed:

    Madzik - Karolek przy zabku strasznie marudny jest, bo dziaselka go bola.

    Malisek - wlasnie to to, tak az plecki wygina do tylu. Ciekawe dlaczego..:confused:
    --
  1.  permalink
    Karolek przy zabku strasznie marudny jest, bo dziaselka go bola.
    - no wlasnie On marudny nie jest, po prostu wszystko w kolo bardziej go interesuje niz cycek, a butle wypluwa i sie krzywi... No ma juz tak jakis czas, ale dzisiaj normalnie masakra. Przewaznie po 4-5 h zjadl juz normalnie
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    madziauk: Czy Wasze malenstwa tez tak przechylsja głowę do tylu? Karolek zaczął niedawno, po jedzeniu, podczas lulania, przy noszeniu na rękach - wygina szyje do tylu. :confused:

    dzieciaczki często tak tą główkę odginają... i jest to raczej normalne, choć ja jestem na to uczulona, bo u Nas było to objawem wzmożonego napięcia - w papierach ma napisane: "odgięciowe układanie głowy"
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    katka_81: sysiu kochana, ja dawałam do tej pory słoiczki, więc nie wiem, co za ryba tam siedziała :wink: 2 razy w tygodniu je rybkę - obowiązkowo :) A śmierdzi... że hoho :) Teraz muszę poczytać, którą rybkę najlepiej podawać dzieciom, by zakupić, skoro sama będę pichcić :)


    w słoiczkach siedzi łosoś, bynajmniej w tych gerberach, bo ja z tych co składy czytają, ale czytałam że powinno się różne rybki podawać, zacznę oczywiście chyba też od łososia
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 11th 2013 zmieniony
     permalink
    dodam jeszcze, ze jak Misia zasypia, to tak potrafi tę głowę wygiąć, ze aż mnie kręgosłup boli. I tak jest od zawsze. Przyjęłam, ze jest Jej tak wygodnie i tyle :) Podczas zabawy też odgina jak Jej się nudzi i pokazuje nerwy :) ... Moja mama mówi, ze ja z siostrą też tak robiłyśmy i nie było to objawem czegoś złego :) Także spokojnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    madziauk: Isiula - probowalam ostatnio, 3 schodki, ale nie potrafie. Szarpnelo wozkiem, a w srodku byl moj skarb.

    To też pewnie zależy od tego jakie masz kółka w wózku. My mamy duże pompowane i jakoś te wstrząsy amortyzują. Ja z tego robię zabawę, ale fakt że mamy dużo krótszą drogę do przebycia niż Wy.

    Mój Stasiullo też tak czasem odgina główkę. Jak jest marudny i go trzymam na rękach to odpycha się ode mnie rączkami i tak wygina do tyłu w rozpaczy.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 11th 2013 zmieniony
     permalink
    sysiajaw: w słoiczkach siedzi łosoś, bynajmniej w tych gerberach, bo ja z tych co składy czytają, ale czytałam że powinno się różne rybki podawać, zacznę oczywiście chyba też od łososia

    sysiu, ja kupuję słoiczki w Niemczech bebivita, więc nie wyczytam, co tam siedzi :) Ale masz rację, różne rybki trzeba podawać :)

    Treść doklejona: 11.04.13 15:43
    isiula: To też pewnie zależy od tego jakie masz kółka w wózku. My mamy duże pompowane i jakoś te wstrząsy amortyzują. Ja z tego robię zabawę, ale fakt że mamy dużo krótszą drogę do przebycia niż Wy.

    radzę sobie podobnie :) i szczerze powiedziawszy łatwiej mi wciągnąć ten wózek samej, niż jakby ktoś miałby mi pomóc :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Dziewczyny powiedzcie mi czy ja tam dobrze widzę dwie kreseczki?


    Lepiej się nie dało zrobić zdjęcia ...
    Mały strasznie marudzi, gryzie wszystko, nawet mnie, ślini się niesamowicie... Gorączki nie ma, ale czy jest zawsze? Może ta jeszcze przed nami...?
    --
  2.  permalink
    Dii, ja tez widze dwie kreseczki, znaczy ze ząbki juz lada dzień się przebiją :bigsmile:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii - ja tez cos widzę :) gratulacje :) przy zabkowaniu nie zawsze jest gorączka. U nas była.
    Tez mamy taka kreseczke pod dziaselkiem.

    Ciasto- jak u Was szybko zabki sie przebily? Zastanawiam sie kiedy Karolkowi wyjdzie zabek na wierzch ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Ja też jestem ciekawa ile to jeszcze potrwa. Za nami pierwsza noc, gdzie Kacperek się budził dość często, tak to prawie całą noc przesypiał... Czuję, że się teraz zacznie...

    Treść doklejona: 11.04.13 18:02
    A miałam zapytać. Słyszałeście o czymś takim, albo dawałyście swoim dzieciaczkom? Ciekawa jestem czy pomaga...
    --
  3.  permalink
    Dii - jest, jest u mojego tez sie tak zaczynalo. Juz wyszla mu prawie jedynka, teraz idzie dwojka, no i na dole ma juz dwa tak jak Twoj Kacperek. Jeszcze troche i beda biale perelki:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Heh... A od tego momentu ile to może potrwać mniej więcej? Chodzi mi o cierpienie dzieciaczka... Długo jeszcze?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 11th 2013 zmieniony
     permalink
    U nas nocki spokojne.(odpukac w niemalowane). Ale w dni Karolek byl bardzo marudny, mial goraczke, lekki katar, kaszel. Teraz sie uspokoilo. Goraczki narazie brak. Zostalo slinienie sie, paluszki w buzi, marudzenie i luzniejsze kupki.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Dii: Heh... A od tego momentu ile to może potrwać mniej więcej? Chodzi mi o cierpienie dzieciaczka... Długo jeszcze?

    Dii, każde dziecko przechodzi to indywidualnie. Moja Misia zaczęła piszczeć 3 dni wcześniej, nim ząbek wyszedł. W zasadzie innych objawów ząbkowania nie było - tylko potworne piszczenie :) jak zobaczyłam kreseczkę, to na drugi dzień już był ząbek. A u niektórych ząbka widać pod błonką tygodniami i nic :)
    --
  4.  permalink
    A moj Maks dopiero o 19 zjadl porzadnie z piersi, ale i tak go zmusilam praktycznie :(, ale potem mu sie ulalo... martwie sie strasznie.. jak w nocy nie zje i rano bedzie to samo to ide do lekarza... Goraczki nie ma, wiec niewiem co to moze byc..
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Rety, jestem dziś wykończona psychicznie.. Majka mi się dzisiaj tak darła przez dwie godziny, że nie wiedziałam co robić. Przeraźliwie krzyczała, aż myślałam, że mi umiera czy coś. Straszne to było. Nigdy mi tak strasznie nie płakała. Aż po mame zadzwoniłam, żeby przyszła. Teraz cały czas jestem w stresie, żeby znów nie zaczęła tak płakać. Niech już się ten dzień skończy:cry::cry:
    --
  5.  permalink
    Majka mi się dzisiaj tak darła przez dwie godziny, że nie wiedziałam co robić. Przeraźliwie krzyczała, aż myślałam, że mi umiera czy coś.
    - znam to, przezylam to ze 2 tyg. temu, to bylo straszne i tez niewiem o co chodzilo...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Biedna Maja... Oby to się już nie powtórzyło.
    katka no właśnie... Kacper ostatnio mi krzyczy. Nie piszczy tylko zabawnie krzyczy i to po kąpieli jak go usypiam...:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii: Treść doklejona: 11.04.13 18:02
    A miałam zapytać. Słyszałeście o czymś takim, albo dawałyście swoim dzieciaczkom? Ciekawa jestem czy pomaga...


    Tośka z tego korzysta, gryzie to namiętnie i umie wsadzić do buzi. A smoka nie toleruje.
    --
  6.  permalink
    Tośka z tego korzysta
    - a daje to cos?? I gdzie mozna kupic?? nie widzialam w sklepach za bardzo
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Chyba w TESCO kupiliśmy.
    --
  7.  permalink
    Bede w sobote, musze dokladnie zajrzec, ciekawe czy maly sie przestawi bo ma normalny smoczek he he
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Malisiek: Majka mi się dzisiaj tak darła przez dwie godziny, że nie wiedziałam co robić.

    zdarza się :) i mnie się zdarzyło raz :) Moja niepłacząca nigdy córka dała popis któregoś dnia... :) Tak byłam wystraszona, bo Ona na prawdę rzadko płacze, ze wzięłam ją pod pachę i do lekarza poleciałam :) Oczywiście tam Misia uśmiechała się do Pani Doktor zalotnie, ze niby co? Ja płakałam? ;) Strachu się najadłam i wstydu przy okazji :)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    madziik1983: I gdzie mozna kupic?? nie widzialam w sklepach za bardzo

    acia20: Chyba w TESCO kupiliśmy.


    Potwierdzam, też widziałam w tesco przy smoczkach.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Bari - co tam u Was slychac?

    Madzik - a moze tez zabki sa przyczyna niejedzenia Maksa? Ma rozpulchnione dziasla? Albo rzadsze kupki? Raczki pcha do buzi?
    --
  8.  permalink
    Madziauk, mojemu ząbki przebijaly sie ok 2-3 dni po tym jak zauwazylam kreseczke ale u mojego generalnie wszystko szybko idzie.

    Treść doklejona: 12.04.13 07:32
    Przy okazji zapytam... Co o tym sądzicie, Jasiek staje na nóżkach.., tzn podpełza do mebli, podciąga się, podciąga nóżki i prostuje. Oczywiście mam na niego oko, asekuruję żeby nie poleciał na bok czy do tyłu... Ale wiem że na stanie to jeszcze za wcześnie. Nigdy mu w niczym nie pomagałam, nie sadzałam go na siłę ani nie podciągałam za rączki. Czy nie powinnam studzć jego zapału i odkładać na brzuszek gdy tylko zbiera się do stania tak żeby poczekał jeszcze z miesiąc chociaz?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
  9.  permalink
    Dii: Heh... A od tego momentu ile to może potrwać mniej więcej? Chodzi mi o cierpienie dzieciaczka... Długo jeszcze?


    Roznie, kazde dziecko inne jest. Moja Emilka w ogole nie miala sensacji z zabkowaniem, natomiast z Karolem juz jest ciezej, jest bardziej wymagajacy i wrazliwy na bol. Mysle, ze dopiero jak wszystkie wyjda to bede spokojna, ze przestanie marudzic z tego powodu:wink::tongue:

    Treść doklejona: 12.04.13 07:38
    CiastoMiłości: Przy okazji zapytam... Co o tym sądzicie, Jasiek staje na nóżkach.., tzn podpełza do mebli, podciąga się, podciąga nóżki i prostuje. Oczywiście mam na niego oko, asekuruję żeby nie poleciał na bok czy do tyłu... Ale wiem że na stanie to jeszcze za wcześnie. Nigdy mu w niczym nie pomagałam, nie sadzałam go na siłę ani nie podciągałam za rączki. Czy nie powinnam studzć jego zapału i odkładać na brzuszek gdy tylko zbiera się do stania tak żeby poczekał jeszcze z miesiąc chociaz?


    Moj to pelza, ale zeby stac to chyba jeszcze dluga historia, nasz jeszcze sam stabilinie nie siedzi. Mysle, ze nic na sile, poprostu obserwuj co zrobi, zeby sie nie uderzyl.
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Dziewczyny z tym wątkiem AP to się czaicie nadal czy już założony tylko ja znaleźć nie umiem?:wink:
    --
  10.  permalink
    Ma rozpulchnione dziasla? Albo rzadsze kupki? Raczki pcha do buzi?
    - rece pcha od stycznia, i to czasem nawet obie. Kupki chyba sa rzadsze, ale z dziaslami to niewiem.. maly jezyk mi wypycha i nie umiem zajrzec i tez nie widze roznicy :( Moze Ja po prostu nie widze ze cos jest innego
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Madzik - moze to zeby jednak. U nas tez było tak, ze Karolek dziaselek nie chciał pokazywać. A jak pokazał to ja bladego pojęcia nie miałam czy są opuchniete czy nie. Próbowałam my smarowac dziaselka zelem na zabkowanie? Karolek tak 29min po smarowaniu cos tam z butli zjadł, nie normalne ilości, ale zawsze cos. No i smoka z większa dziurka mu daliśmy do tego ;)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Czy pełzanie do tyłu to już raczkowanie czy tylko pełzanie do tyłu? :)
  11.  permalink
    No i smoka z większa dziurka mu daliśmy do tego ;)
    - to odpada zuplenie, prubowalam kilka razy, pluje i sie krzywi, chyba mu za szybko leci. Dzisiaj o 9 zjadl, w sumie z jednej piersi ale zawsze cos. Siostrzencowi zeby wyszly jak mial chyba 8-9 miesiecy
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 12th 2013 zmieniony
     permalink
    To raczej pełzanie nadal:-)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    marylove: Dziewczyny z tym wątkiem AP to się czaicie nadal czy już założony tylko ja znaleźć nie umiem?

    Mary Madzinka założyła wątek o rodzicielstwie bliskości :) Zapraszamy do dyskusji :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    czerwinka: To raczej pełzanie nadal:-)

    no to mi się dziecię rozpełzło :)
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    madziauk: Bari - co tam u Was slychac?


    Dzięki, że pytasz:bigsmile:
    Znów dziąsła dokuczają.
    Szukam herbatki, ale chyba się poddam bo żadnej nie zaakceptował.
    Przymierzam się też do kaszki do picia, ale coś mi nie wychodzi proporcja albo butelka kiepska.
    A z umiejętności ruchowych to przewraca się caly czas z pleców na brzuch, a z powrotem nie i jest ryk. I tak po 10 razy chodzę i go obracam.\
    A u Karolka co nowego?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Bari - bidulek. Smarujesz mu dziaselka? U nas dobrze. Mamy pierwszego zabka :D Wybil sie wczoraj, taki ostry, malutki jest ;) Dwa dni temu zauwazylam, ze ma paseczek w miejscu dolnej, lewej jedynki :)
    Karolek znowu obraca sie z brzuszka na plecy, w druga strone nraz mu sie udalo. No i polubil mate znowu ;)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    madziauk: Mamy pierwszego zabka :D Wybil sie wczoraj,


    Gratuluję :clap:

    madziauk: Smarujesz mu dziaselka?


    Tak smaruję po kilka razy dziennie. Na szczęście chyba działa bo przestaje marudzić.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Bari - dzieki, u nas tez pomagalo smarowanie :)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Bari, a wody też nie chce pić?
    U nas Martynka nigdy nic innego nie dostała do picia i wode pije ładnie.
    Teraz jej czasem daje melise (taka normalną, zaparzona, bez żadnych dodatków) i też chętnie pije.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Witam mamusie :bigsmile:
    Jak tam Wasze dzidzie kochane? Okazało się, że Leszek nie ma skazy białkowej bo poszłam do dermatologa tylko AZS. Ma balsam i emulsję z firmy CETAPHIL.
    Je Bebiko 1 i ma kupkę bardzo ładną :bigsmile:
    Buziaki kochane
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Ul_cia: Bari, a wody też nie chce pić?


    Po 2 łyczkach wypluwa. Ale podaję.
    --
  12.  permalink
    Ulcia, a melisa działa na Martynkę faktycznie uspakajająco? Jak się po niej czuje?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
  13.  permalink
    Mamy pierwszego zabka :D Wybil sie wczoraj,
    - gratuluje!!
    Leszek nie ma skazy białkowej
    - no to super :)
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Moja Zuzia też się w końcu doczekała zębów :D Kilka dni temu wyszła prawda dolna jedynka no i dziś pokazała się i lewa dolna jedynka :cheer:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Dziękujemy za gratulacje :)

    Magda - super, dwie pod rząd :)) gratuluje :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.