Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Magda - gratulacje dla zębatej Zu! :clap:
  1.  permalink
    Gratulacje dla ząbkowej Zuzi i wszystkiego naj z okazji 10-miesięcznicy:bigsmile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 12.04.13 13:51</span>
    Ul_cia: nas Martynka nigdy nic innego nie dostała do picia i wode pije ładnie.
    Teraz jej czasem daje melise (taka normalną, zaparzona, bez żadnych dodatków) i też chętnie pije.

    dzięki temu, że Majcia też dostawała od początku tylko wodę, to do tej pory woli zwykłą a dzięki temu polubiła też herbatki ziołowe - melisa, mięta, itp
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    venus87: że Leszek nie ma skazy białkowej bo poszłam do dermatologa tylko AZS


    Kacper też ma i szczerze nie wiem co lepsze, ale chyba wolałabym skazę białkową niż AZS.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    My dziś byliśmy u pediatry skontrolować niedokrwistość. Poprawiło się ale jeszcze nie jest ok nadal mamy brać kwas foliowy i witaminę b i za miesiąc kontrola. Tośka ma trochę czerwone gardło i dostała na to witaminę c w kropelkach.

    Na basen w niedziele może spokojnie iść :bigsmile:

    I pytałam się o to co Wam na foto wstawiłam w miejscu trójki, pediatra powiedziała że to ząbek. Pytam się jej ale tak trójka by pierwsza wychodziła a ona mi różne są dzieci.

    Więc moja Tośka zaczyna ząbkowanie od trójki, będzie wyglądała jak wampirek :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Dziewczyny, a jaka wodę podajecie dzieciom? Mineralną czy przegotowana zwykła z kranu?
    Mój Karolek nie lubi herbatek.
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny czy po"domowym obiadku" proponujecie piers??
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    A i zapomniała napisać pediatra mi powiedziała ze jak jest 15 stopni na dworze to wystarczy body z krótkim rękawem , śpioch, kurteczka, czapeczka i gondola.
    --
    • CommentAuthormamakim
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    u mnie na początku wprowadzania dan zawsze był cycus, ale u mnie pierwszy syn nic prawie nie pił,potem stopniowo rezygniowałam z niektorych karmien na rzecz obiadku, drugi syn zaś sam wymuszał "deserek" - majac nawet 9 - 10 miesiecy nie raz płakał o piers w trakcie obiadu i czesto gdy zjadł " w nagrode " dostawał.
  3.  permalink
    No wlasnie Maks teraz jadl i juz byl nerwowy i troche splakany to zaniechalam karmienia a pozniej dalej marudzenie wiec dalam cyc i z radosci sie przyssal
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    CiastoMiłości: Ulcia, a melisa działa na Martynkę faktycznie uspakajająco? Jak się po niej czuje?

    Działa :tongue: jest spokojniejsza w sytuacjach, w których do tej pory bardzo płakała - np w kontakcie z obcymi ludźmi, i drzemki są baaardzo regularne :)
    Ja jej nalewam do niekapka i ona się częstuje sama w ciągu dnia :)

    Madzia - ja wodę daję jaką mam - tzn jak mam zimną przegotowaną to daję, jak mam pod ręką butelkową to też nie poskąpię :)))
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    A u nas melisa nie działała wcale, miałam wręcz wrażenie, że po niej Adaś gorzej śpi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeApr 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Jeju dziewczyny, normalnie mi rece i cycki opadaja, jak slysze moich rodzicow.... musze sie wyzalic...
    Moi rodzice uparcie Mateuszka sadzaja, stawiaja na nogi, ja juz nie mam argumentow, nic do ich durnych łbów nie dociera! zawsze mi odpowiadają pytaniem: " A co on ma być taki sierota jak ty?" ja juz nie mam siły. a na wyprowadzke i kupno mieszkania mnie niestety nie stac. Jest mi bardzo przykro ,jak widze co oni mi z dzieckiem robia :( Widza, ze nie siedzi sam stabilnie to wszystko na siłe... dzis uslyszałam tekst, ze to zle , ze Maly nie staje jeszcze...nosz kuZwa on ma dopiero 8 miesiecy i wszystko w swoim czasie przyjdzie!! ;/
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Kuleczka - przykro mi, ze rodzice tak zachowuja sie. Nie mozesz z nimi na spokonie porozmawiac?
    Widze, ze mieszkanie razem. To zawsze jest ciezej niz jak sie mieszka osobno. Bo zabrac dziecka i im po prostu go nie dawac - nie mozesz. Wspolczuje takiej sytuacji, my mamy rodzicow daleko. Niektore ich rady sa przydatne, choc wiekszosc niestety slucham i wypuszczam drugim uchem.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Kuleczka znam ten ból. Usłyszałam ostatnio, że teściowa myśli nad chodzikiem żeby Kacper szybko zaczął chodzić. Powiedziałam jej, że absolutnie się nie zgadzam to mi powiedziała, że na nic mu nie pozwalam to co z niego bedzie.
    Dziś Kacpra dałam babce eMa posadziła go na kolanach przodem do siebie i ciągła za ręce-kosi kosi łapki. Noż cholera człowieka trafia. Oznajmiłam już, że kolejne będzie już na swoim...chodź to i tak za blisko...
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    ojej wspolczuje dziewczyny:confused:
    Ja mam rodzicow 2tys.km stad, mama byla 2 tygodnie , ale w nic nie wtykala nosa czasem cos podpowiedziala , a ja chetnie sluchalam i zaluje ze nie mam jej na codzien...
    tak zle ...i tak niedobrze :sad:

    My dalej walczymy z kolkami, wieczorem jade do lekarza, chodz nie spodziewam sie niczego co innego niz mam w domu :neutral:
    --
  4.  permalink
    Bari, mojego meza siostra szybko dala dziecko do chodzika, i pozniej jezdzila poltora roku na rehabilitacje bo dziecku sie nogi powykrzywialy do srodka...
    Madziu, rozmawialam, tlumaczylam, ale jak kamien w wode... ja do niczego Mateusza nie zmuszam, wiem, ze wszystko przyjdzie w swoim czasie, tymbardziej, ze on jest ciezki to mu pewne cxzynnosci pewnie pozniej zaczna wychodzic. A oni wyznaja zasade, ze skoro komus dziecko zaczelo chodzic w wieku 8 miesiecy, czy raczkowac jak mialo 5 to moje tez tak musi..
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Kuleczko wspolczuje i troche Cie rozumiem... Stawiaj na swoim to Twoje dziecko i nikt nie ma prawa robic , cos wbrew Twoim zasads, pogadaj z rodzicami, powiedz najlepiej, ze lekatz zabronil sadzania, stawiania Mateuszka, bo to za bardzo obciaza Jego kregoslup, ze nie chcesz, aby w przyszlosci mial wady postawy itp. Moja N. do 9 mca tylko sie kulala o pelzala, a teraz siada, wstaje, raczkuje, probujechodzic przy meblach (nie byla sadzana, ani stawiana)...
    --
  5.  permalink
    Vsti Mati tez jak narazie tylko sie kula, pelza do tylu niesmialo. Dzwiga sie troszke na łapkach, dupcie tez probuje podnosic. Ja sie ciesze z jego malutkich postepow a oni chcieliby wszystko naraz...
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Kuleczko...to nie masz ciekawie-też by mnie cholera brała, jakby się ktoś tak wpieprzał w moje dziecko. U mnie na szczęście ok,mieszkam z teściową, ale ona robi z małym tak jak ja sobie życzę-tzn.nawet jej nic nie muszę narzucać ,gdyż obserwuje mnie, jak opiekuję się małym i robi dokładnie to samo:smile:. Mojej mamie raz zwróciłam uwagę, żeby nie sadzała małego na kolanach tak, jak roczne dziecko się sadza i już tego nie robi. Też mi udzielają rad-w końcu też były-są matkami i na wielu rzeczach się znają-a ja albo korzystam z ich rad,albo robię po swojemu-nie obrażają się tylko zawsze stwierdzają: "za naszych czasów...to się robiło tak i tak":wink:..
    Madziauk,ja daję małemu do picia wodę żywiec n/g, albo normalną przegotowaną z czajnika. Od paru dnie nie toleruje w ogóle herbatek-naciąga go,więc dałam sobie spokój. U Nas też mały szaleje- dziąsła napuchnięte,ślini się i gryzie wszystko co ma w rączkach...kurcze, nie za wcześnie na zęby? Też jest nerwowy,nie chce jeść i dużo płacze...
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Kurcze, a my mieszkamy z rodzicami...z wyboru, choć mamy swoje mieszkanie. W sumie to tak wyszło, bo kupiliśmy je w trakcie ciąży i wprowadziliśmy się do rodziców z wynajmowanego "na chwilę", a później były problemy z ciążą, musiałam leżeć-więc zostaliśmy, później już Basia na świecie...i skończyło się na tym, że wynajęliśmy to nasze mieszkanie :wink: Zawsze jest ktoś, kto chociaż na chwilę się małą zajmie, jest też więcej miejsca, ogród...A rok temu nie wyobrażałam sobie wrócić do rodziców :wink: Tyle, ze oni się zachowują normalnie, a jak się nie zachowują to łatwo ich doprowadzić do porządku :wink: Wkurzają mnie tylko jak próbują mi Basię karmić "na godzinę", zazwyczaj wtedy kiedy nie jest głodna i się drze przy próbie podania butli :confused: Zawsze im mówię "przecież to jest człowiek,tylko mały" i żeby sami sobie jedli równe porcje co trzy godziny. Tylko ciotka jak do nas przyjechała, to stwierdziła, ze małą rozpuszczamy "i sobie z nią nie poradzimy", bo cały czas ją ktoś nosił, albo mama,albo tata,albo dziadek,albo babcia :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Kuleczko przykro mi :( może długa, szczera rozmowa coś wskóra? Ja mam teściów daleko a moi rodzice szanują wszystkie moje decyzje.


    Madzia gratuluje Karolowego zęba:)


    A ja wpadam się pochwalić, że mój żółw ninja przewrócił się pierwszy raz z pleców na brzuszek
    :bigsmile: przewroty z brzuszka na plecy opanował jakieś 2 tygodnie temu i wykonuje je tylko jak zabawka znajdzie się z boku a on nie może dosięgnąć. Prawdziwe niedzielne dziecko...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Hopelight - dzieki. Ja rownież gratuluje postępów.

    Karolek z przewracaniem nie świruje jeszcze. Raz tylko sie przewrócił z pleckow na brzuch sam. A tak to od czasu do czasu przewraca sie z brzucha na plecki. Nie codziennie, bo ostatnio jak mu zabek wychodził to był antymatowy.
    Teraz w sumie od wczoraj znowu polubił mate edukacyjna. :) także mam nadzieje, ze bedzie ćwiczylo obroty dalej.

    W ogole tak fajnie wyglada jak sie śmieje, z tym ledwo co przebitym zabkiem ;)
    --
  6.  permalink
    hopelight: mój żółw ninja przewrócił się pierwszy raz z pleców na brzuszek


    moj dlugo tez nie chcial z plecow na brzuszek sie kulac :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeApr 12th 2013 zmieniony
     permalink
    A Maks- leniuszek nic... na brzuch go klade a on kolana pod tylek, tylek do gory i nos w koc, zabawnie to wyglada...
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    To ja się tak zastanawiam co z mojego za torpeda i nie wiem czy się z tego cieszyć. Wczoraj i dziś rano obracał sie z pleców na brzuch na okrągło więc to już nie przypadek.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Bari - fajnie, ze sie obraca :))

    Ja narazie sie ciesze z zabka. Ale obroty bedziemy cwiczyc na macie ginancie ;) mimo wszystko. Z Teorkowego linku skorzytamy ;) Narazie niech Karolek dojdzie do siebie, bo ostatnio byl wymeczony tym zabkowaniem calym. W nastepnym tyg zaczynamy cwiczenia turlania ;) a co ;)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Ale moja Tośka mnie rozczula jak próbuje włożyć sobie do buzi piłkę wielości jej głowy, albo bierze gryzaka i próbuje włożyć ale płaską część i nie może pojąc że tak się nie da.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Dobra, muszę zasięgnąć pomocy warszawskich mam - widziałyście w ostatnich dniach gdzieś huggiesy 4? Objechałam znajome biedronki i tesco i ani śladu już po nich, a wszystko co po drodze wypróbowaliśmy zupełnie mi nie podchodzi, więc chcę zrobić zapasy. Czerwinka mi podsunęła jedną biedronkę, ale kawałek do niej mamy, więc szukam pomysłu gdzie jeszcze znajdę?
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Doti widzę, że faktycznie masz z nimi problem. Ja ich nie używam, ale będę niebawem w dwóch biedronkach i tesco i jak znajdę te huggiesy to Ci kupię i wyślę w paczce :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Bo naprawdę jest problem z Huggisami :( w auchan są tylko 1 i 2 :( niewiem co będę używać....bo Fran tylko Hugissy albo parę premium :/
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Dziewczyny (Doti, Czerwinka) jakie huggiesy potrzebujecie? (tzn wiem, ze rozmiar 4) - ale czy jakies specjalne "odmiany" czy wsio rawno?
    Pytam, bo będę jutro na mieście i jakbym gdzies zobaczyla to kupię.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 12th 2013 zmieniony
     permalink
    4:-) te w zielonym opakowaniu, znalazłam je w sklepie internetowym www.mall.pl
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Dziewczyny, z ciekawosci zapytam- co to za "akcja" z Huggisami?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Wycofują się z rynku polskiego pieluchy, chusteczki, papier toaletowy velvet. ..
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Ooo a to jakis konkretny powod maja? Czy zganiaja na rentownosc?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Informacja była już w czerwcu, ale myślałam że to plotki...a powód to nierętowość, twierdzą że pampers i tańsze marki ich "dobijają" . a wiele naszych znajomych używa tych pieluch :/
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    O nie wiedziałam, a my też tylko na nich:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    tu i tu można je kupić, o ile to nie jakieś podróby, bo ja na tych huggiesach się nie znam...
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeApr 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Można jeszcze zajrzeć do kauflandu, ja nie Warszawianka, ale widziałam u nas w Tomaszowie te duże paki po 79zł.
    U nas w biedronce jeszcze są co mnie cieszy, bo mam zamiar używać ich na noc ze względu na tą gumkę z tyłu, dzięki czemu kupa nie wychodzi:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    Dzięki Dii strasznie drogie na tej drugiej aukcji...szkoda że się wycofali właśnie ta guma z tyłu jest rewelacyjna nie ma innych takich....
    A mi się Franek uczlił na chusteczki papersa :/ wczoraj cały dzień w wielorazach spędził i tyłek prawie zaleczony :-)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    :bigsmile: obok mnie jest Kaufland:bigsmile: zajrzę:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Witam sie sobotnio.

    U nas piekna, wiosenna pogoda, slonko swieci intensywnie od rana :)) wiosna !!! Moja ulubiona pora roku :cool:
    Maja byc przelotne opady deszczu po poludniu, ale i tak planujemy rodzinny spacer. I uwaga : winad nam dziala od wczorajszego poznego popoludnia (ciekawe na ile?).

    Ahh mam dzis super humor :) pozdrawiam weekendowo :)) jutro ma byc 18st :D i ma nie padac :))

    Planuje ubrac Karolka na spacer w body z dlugim rekawem, spodnie dresowe, buciki ocieplane wysokie, do tego szaliczek wiosenny, i kurtke z bawelky (bez podszewki) z podpinana bluza dresowa, na glowke czapeczka - tylko nie wiem jaka : cienka bawelniana ? czy moze taka ciut cieplejsza ? Do tego planuje zabrac kocyk srednio-cieply i oczywiscie bedzie sobie lezal w gondoli. Takze jeszcze ta oslonka na gorze bedzie. Moze kocyk powinnam cienki zabrac? Co myslicie doswiaczone Mamy?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja myślę, że cienki kocyk wystarczy, a jak nie bedzie wiatru to czapeczkę bawełnianą.

    Mnie dziś obudził o 6 palec w nosie, później uśmiech małego niewinnego, a następnie robił tak samo jak Majka od Malisiek.

    A później łóżko już jego kopał, wierzgał, machał. śpiewał, krzyczał, piszczał i obracał się na brzuch
    (trochę kiepskiej jakości, ale pokaże)
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    Kurcze, Madzia, ale macie z tą widną. Ja po takich przebojach bałabym się jej używać, żeby się nie popsuła, jak będę w środku. Chybabym zawału dostała:shocked:

    Co do spaceru, też się dziś wybieramy ;) Majkę planuję ubrać w body z długim, rajstopy, sweter, cieńszą kurtkę i cienką czapkę bawełnianą. Może jeszcze zarzucę jej sweterek rozpinany. Muszę wyjść przed dom i zobaczyć, jak ciepło jest.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    Ehh u nas o 7 świeciło słońce, a teraz pada. I w taki sposób muszę się wziąć za sprzatanie, a nie spacer:sad:
    --
  7.  permalink
    wierzgał, machał. śpiewał, krzyczał, piszczał i obracał się na brzuch
    - zazdroszcze, moj syn tylko na pleckach iewentualnie na boki, obkrecajac sie na lozku wkolo... ale nic wieciej. Na brzuchu to samo.. lezy i tylko tylek drzwiga i jakby chcial pelzac.. :(
    mam zamiar używać ich na noc ze względu na tą gumkę z tyłu, dzięki czemu kupa nie wychodzi--
    - tez mam na noc i sa fajne, tylko ze moja mala spryciula wypycha kupke bokami ;p

    U nas slonce na przemian z chmurami. Jedziemy na zakupy i zobacze za hugisami u mnie w tesco.
    A tutaj Maks "znecajacy" sie nad swoja karuzela :
    http://speedy.sh/wWB5m/DSCN0374.AVI
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    W biedronce widzialam wczoraj jeszcze reszte zapasow Huggies rozm.3.
    Kuleczka,zapytaj Dziadkow wprost czy bede z wnukiem jezdzili na rehabilitacje i na leczenie,bo takim zachowaniem mu szkodza poprostu.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    u Nas w osiedlowym sklepie przecena huggiesów r.4, pomóc jakoś? ;)
    --
  8.  permalink
    W moim tesco nie ma juz wogole hugisow.A i tego smoczka innego tez nie ma :(
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    U nas było parę opakowań huggisów 3.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.