Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    U nas dzis Dusia byla spokojniejsza tylko tych kupek troche narobila luznych :sad: zasnela o 20 ciekawe czy juz bedzie spala czy sie zbudzi oby nie

    s-biela ja mam laktator z aventu i tez nie dalam rady odciagac a recznie szlo jak z maszyny teraz to juz wystarcza mi na karmienie to nie musze odciagac
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Mamo - oby noc byla spokojna!!! jest szansa ze Klaudia przespi do rana czy nie? Krzys jakis kwadrans temu odplynal i do jakiejs 5 mamy spokoj
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    juz wstala :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Mam ochote wystrzelic mojego sasiada w kosmos. o 21 zaczal wiercic i dzieci sie obudzily :( borowal do 21.55 normalnie oglupial.... Gabrysia padla bo zmecozna byla zaraz jak przestal wiercic ale Krzys po prawie godzinnym wczesniejszym snie zasnac nie mogl do 23. a o 7.30 rano mloda zrobila pobudke wiec noramlnie czuje sie jak zwloki... tak sie przyzwyczailam do wstawania o 9 to taka gozdina to srodek nocy :P
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Jemma, Aga, jak tak popatrzyłam na Wasz rozkład dnia to aż mi łzy naciekły do oczu, bo w sumie to Wy tak krótko jesteście poza domem, nie to co ja :cry: Też bym tak chciała :cry:

    A u nas rokład dnia wyglada tak:

    5:00 - ostatnie karmienie
    7:00 - moje mleczko z butelki
    8:30 - nocniczek
    10:00 - kaszka
    11:30 - spacer
    12:30 - obiadek
    14:00 - sok lub mieszanka
    16:00 - deser
    18:00 - nareszcie cycek :bigsmile: (wracam z pracy)
    19:00 - kąpiel
    20:30 - spanie
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    witam...... Aniu wspolczuje moja niunia poszla tez spac o 23 i pospala do 3 potem cycus i spala do 6 30 no i po cycuchu jeszcze do 8 15
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Aniu współczuje sąsiada, u nas jest zasada że od 8 do 20 robi się remonty, a jak nie to lecę do kogoś i robie awanture, a jak nie to administracji dzwonie. sama za scianą mam nienormalnego sąsiada i jak o 23 grał w cos na kompie i leciała sama łacina poszłam się go zapytac czy ma adhd? bo jak nie przestanie to pojde do prezesa spóldzielni a ze tam pracuje to wiem na co moge sobie pozwolic.
    Dzieki za porady w sprawie kurtki.
    Mój Matuś też dał popis wczoraj i poszedl spac o 22-30 i na dodatek mam wrazenie ze idzie mu 3 na gorze.
    --
  1.  permalink
    Inez- ile godzin pracujesz?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Myszorko u nas jest cisza nocna od 22 do 6 i nawet policja ci wczesniej nie przyjedzie chociazby podloga chodzila... juz tak bylo ze w ciagu dnia sasiad koncertowal tak ze z polek spadalo i jedynie dzielnicowy zgloszenie przyjal. w spoldzielni powiedzieli ze trzeba by poziom halasu zmierzyc (ze co niby ja??) no i na tym sie skonczylo... sasiad zapewnia nam maaaaase atrakcji ale coz poradzic nie ma na niego sily...

    Inez - faktycznie masz bardzo malo czasu dla Bastka :(
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 25th 2008 zmieniony
     permalink
    Witam piątkowo .
    Moje chłopaki śpią a ja mam chwilkę aby wskoczyć na neta ...
    Łapię jakiegoś doła - chyba za bardzo martwię się, że maluchy nie siedzą i takie tam inne .. ech ... :shamed:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Mam pytanie do dziewczyn karmiących piersią o której dajecie jeśc maluchom przed wieczornym spaniem i przed czy po kąpieli?

    Wczoraj nakarmiłam gwiazdę po kąpieli ok. 19.30 zasnęła przy cycu położyłam ją do łóżeczka jak zwykle po 30 min. sie obudziła ale tym razem nie dałam cyca tylko przytuliłam, pogłaskałam i położyłam z powrotem do łóżeczka i tak z 5 razy nie wychodziłam z pokoju tylko ją uspokajałam nucąc lub mówiąc - spała do 3 :shocked: najadła się i o 5 znowu pobudka ale tylko troszkę pociągnęła i spala do 7.30. Muszę jeszcze poprzytulać ją o tej 5 jak się obudzi. Ale jestem z niej dumna nareszcie jakaś zmiana :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Iza daj spokój porównuj ich z osiągnięciami Tosi a nie 9 miesięcznych!! Młoda też nie siedzi stabilnie ostatnio zaczęła się dopiero przekręcać w obie strony, Iza spokojnie oni sami wiedzą kiedy siedzieć - a może to lepiej dla ich kręgoslupów - co nie znaczy że musisz mieć rękę na pulsie najlepiej poradź się pediatry masz teraz jakąś wizytę? A jak nie to poprostu idź! I żadnych dołów !!!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Magg masz rację ... Ja chyba napatrzyłam się na inne pociechy "netowe" i chciałabym nie wiadomo czego ...
    Mam wizytę 4 lutego - i właśnie się boję co mi tam powiedzą :shamed:
    Już nie będę narzekała - to był 1 i ostatni raz :neutral:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Mag :clap: dla Tosindy!!!! super ze tak ladnie sie wam udalo!!! ja Krzysia karmie po kapaniu (a kapiel co 2-3dni) tak po 20tej. wczoraj bylo wyjatkowo nieciekawie wieczornie ale to juz nie z naszej winy. sciaga mi zawartosc jednego cycka bo drugiemu juz nie podola.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Izunia - Magg dobrze pisze z tym porownywaniem. zreszta kazde dziecko ma inne tempo rozwoju i kazda z mam na co innego pozwala. ja akurat jestem straszna asekurantka i mimo ze Krzys chce stawac i jak stanie to na cale stopy a nie na palce jak to robia dzieciaki to ja i tak mu na to nie pozwalam. Mi lekarka ciagle powtarza ze to ze Krzys rodzony miesiac przed terminem to tez trzeba patrzec w osiagniecia wg terminu porodu a jednak u was ten wiek korygowany jest jeszcze wiekszy takze spokojnie. Chlopcy jak na wczesniakow to i tak super sobie rade daja i wiem ze jestes z nich dumna... ja zrezsta tez z nich dumna jestem jak szybko wyszli na prosta :thumbup:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Ania dzięki ...
    Tak jestem bardzo dumna i bardzo szczęśliwa z moich synków ... A chyba zaczęło mnie brać jak wczoraj teściowa zadzwoniła i zapytała o wnuki - była miła rozmowa i padło właśnie pytanie "czy już siedzą same??" Nie chciała kobieta źle, ale mnie to już wierciło w brzuchu dziurę :shamed:
    Nic poczekam do tego 4 lutego - ale przyznam, że mam stracha - bo jak ostatnio byłam w październiku to lekarka pytała "a dlaczego rączek nie wyciągają z pod brzuszka ?? a dlaczego tamto i siamto ??" ... a skąd ja mam to wiedzieć - przecież to moje pierwsze dzieci i doświadczenia żadnego ... hmmm co wy byście powiedzieli takiej lekarce - bo ja tylko powiedziałam, że są 2 m-ce urodzone przedwcześnie i te 9 tygodni gdyby siedziały w brzuszku mamy to osiągnięcia były by inne ...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Magg Matuś dostaje po kąpieli kaszke tzn gdzies kolo19-30 wczesniej je kolo 17-30,18-00 jakiś mały deserek. Na pierwsze karmienie budzi się kolo 23-30 i potem co 2 godziny lub 3.
    Izunia Magg ma rację nie możesz ich porównywać do wieku jaki mają
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2008 zmieniony
     permalink
    Izunia podeslij mi szeptem swojego maila to wysle ci cwiczenia ktore mozna zrobic z maluchami zeby stymulowac je do siedzenia. ja ich akurat z Krzysiem nie stosowalam ale dziewczyna z inengo forum na ktorym pisze tez ma wczesniaka i rehabilitantka jej takie zalecenia dala... nawet ci foty zlinkuje jak zechcesz
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Izuniu ja tez potwierdzam slowa dziewczyn sama sie zloscilam ze dzieci sie obracaja po 4 mies a moja 5 i nic raz jej sie udalo a teraz znow taki koleczek z niej a twoi chlopcy naprawde sa juz dzielni i duzo potrafia a to jednak te dwa miesiace to duzo no i najwazniejsze dwa wiec napewno juz nie dlugo zrobia wam wielka niespodzianke i zaczna ladnie siedziec zobaczysz i nie doluj sie nam ja juz zrozumialam ze kazde dziecko ma swoj tok nauczania i nic na sile nie wskoramy a ty i tak jestes dzielna duzy uscisk dla ciebie i chlopakow :hugging::hugging: i nie boj sie kolejnej wizyty do 4 lutego chlopcy naprawde moga zrobic ci niespodzianke :threesome:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    poza tym - ostatnio wyczytalam ze dzieciaki ucza sie fazami - raz stawiaja na rozwoj mowy a raz na rozwoj ruchowy... moze chlopcy sa gadulami a leniuszkami jesli idzie o ruch?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Dziewczyny podbudowałyście mnie bardzo - dzięki !!
    A jak lekarka będzie zadawała głupie pytania to jej przywalę :devil:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Ania no nawijają po swojemu jak nakręcone hehe - a z tego co my z M rozumiemy to bababa dadada i inne no i tatatata u Filipa wychodzi słodko, że M się poryczał jak usłyszał :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    no widzisz i pewnie najpierw bedzie gadanie a potem inne czynnosci :wink: e tam moja tylko gaworzy a zadnych takich dziwnych glosek nidy rydy
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Zmykam bo maluszki się budzą - do potem pa.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Krzys wrabal wlasnie zawartosc 190gramowego sloika barszczu z cielecinko i sie turla po lozku zeby zasnac... ciekawe czy mu sie uda (czasami ma przevblysk) czy bedzie sie do cycka tulil za 5minut...

    Izunia no widzisz - masz odpowiedz na swoje pytanie :) Krzys uparcie nie mowi ani bababaa ani mamama za to tatatata nenene dadadada i lalala wychodzi mu super :wink: a co do lekarki to ak cos ci powie to powiedz ze chcesz skierowanie na rehabilitacje, od razu zmieni ton :P
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Magg ja karmię po kąpieli, około 19.15. bywa, że potem obudzi się jeszcze koło północy na karmienie ale zazwyczaj przesypia ciągiem do 4-5. Następne karmienie 7-8.

    Inez współczuję, bardzo dużo pracujesz ... A ja narzekam, bo mam 2 razy w tygodniu po pracy angielski do 6 ...

    Izunia Ciebie to chyba trzeba przez kolano :wink: Bliźniaki świetnie się rozwijają.

    Ania to ten sąsiad imprezowicz? Ale wam utrudnia życie.

    Co do postępów dzieci to Maksiu obraca się z brzucha na plecy ale odwrotnie juz nie (wygina sie jedynie z pleców na boki w taki łuk ). Mysle, że to przez to, że z niego taki grubasek. Siedzieć nie siedzi jeszcze sam, z podparciem to nawet nie wiem, bo nigdy go tak nie sadzałam - bywa jedynie, że sadzam go u siebie na kolanach).
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Jemma zaraz grubasek... byliscie ostatnio moze na wazeniu i mierzeniu??
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    30-go mamy szczepienie to się dowiemy :)
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Dzięki dziewczyny czyli ok bo wyczytałam że jedzonko powinno być przed myciem...
    Mam nadzieję ze mi się też tak ladnie wyreguluje ten mój szkrab. Buziaki
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Magg na pewno sie wyreguluje tylko wytwałości my już teraz mamy spokuj małego sie kładzie o jednej godzinie i zasypia tak samo w dzień.
    Izunia ty sie nie przejmuj mój Jakub szybko siedział, chodził, raczkował a mowa, boziu w pewnym momencie to pytałam sie lekarza czy to normalne żeby prawie 3 letnie dziecko mówiło:mama,tata,daj,to. Lekarz stwierdził ze skoro to potrafi to wsio jest ok i tylko troszke zaczekać a sie rozgada,no i sie doczekałam w sierpniu skonczył 3 lata i jak posłałam go do przedszkola to moment zaczął klepać, tak sie rozgadał że czasami tęskniłam do ciszy.
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    November nie stresuj się po woli w jakich godzinach jadł do tej pory regularnie czy jak wypadło?
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 25th 2008 zmieniony
     permalink
    Moja gwiazda je ok 20 a potem dopiero ok 1 teraz zaczynam ją karmić o 23 i zobaczymy jak będzie, do tej pory w nocy dawałam jej jak się obudziła tak między 2-4 zobaczymy jakie będą następne noce. Wiesz co przeczytałam ostatnio kilka poradników w M jak Mama to od Jemmy i jeszcze "Moje dziecko uczy się spać" i wiesz co Ci powiem najlepszy jest własny sposób trochę z jednej książki trochę z drugiej wypracowany metodą prób i błędów może twój syn woli zjeść o 3 i spać do rana a nie o 5.
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    November a czemu ona ci nie pozwoliła karmić małego o tej porze, może nie doczytałam ale dla mnie to jest poronione może lepszym sposobem będzie co kilka dni podawanie mu co raz mniejszej dawki jedzenia co spowoduje ze dziecko samo powoli sie odzwyczai od posiłku nocnego.
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Mój Hubert dostaje o 18, o 20 idzie spać, potem o 23 a potem budzi sie ok 4-5 i ten ranny posiłek co kilka dzi zminiejszam mu o 10 ml może sie uda i po posiłku o 23 będzie jadł dopiero ok 8 rano.
    --
  2.  permalink
    leży i bezczelnie śpi.

    hahahahahah:rolling:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Ponawiam pytanie czy któraś słyszała o ochraniczach na kolana na czas raczkowania
    --
  3.  permalink
    ja nie :(
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Ja tez nie slyszalam dziwne to
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    ja też nie :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    November ja bym delikatnie mowiac olala zalecenie lekarki, skoro karmisz cycem i nie dajesz jeszcze pokarmow stalych to maly ma prawo jesc na zadanie. jak wprowadzisz kaszki i obiadki moze sie to wyreguluje. 3mam kciuki

    Myszorko - nie slyszalam niestety, patrzylas w google??

    Magg karmilam podobnie Krzysia jak mial z 3miesiace - szedl spac ok 20tej i o 23ciej dawalam mu cycka przez sen zeby go nie wybudzic i wtedy budzil sie dopiero ok 3-4 no i z czasem zaczal spac do 5-6 a ja przesuwalam karmienie blizej 20-21 :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    wrocilismy po 2godz spaceru, wracajac na syrenie bo mlody wsciekle glodny byl no i od razu zasnal znowu (pol spaceru nie spal) i wiecie co biegiem lecialam do pokoju bo myslalam ze cos sie stalo a on tak sie w glos smial przez sen.... az sie rozczulilam nad lozeczkiem :shamed:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    słodko..
    Ja dzisiaj nie poszlam na spacer tak wieje że mało głowy nie urwie...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Magg no u nas tez niezle wiatrzycho ale i tak bym musiala isc po pieczywo wiec co mi za roznica juz byla :) buda postawiona mlody okutany i polazilam. mam nadzieje ze zatoki mi czadu nie dadza bo nie bylo szans lazic w kapturze... swoja droga pogoda mega zdradliwa wizualnie, slonce i +4 na termometrze a wiatr przenikliwy
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    No właśnie a my już w spacerówce więc trochę opory miałam...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    no fakt w spacerowce to niezle moze przegwizdac... w moja spacerowe parasolke npo nie da rady zalozyc spiwora i jedynie kombinezon a koca cieplego nie mam, zresta Krzys w pozycji siedzacej i w gondoli nie stawia oporow na spacerach wiec baaaardzo mnie to cieszy... no a do tazczenia na gore to sie juz chyba przyzwyczailam :)
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Tak naprawdę to mój nominalny czas pracy wynosi 8h od 8 do 16, obecnie 7h, bo korzystam z przywileju matki karmiącej. Niestety dojeżdżam do pracy 40 km korzystając z usług PKP i komunikacji miejskiej. W sumie wychodzę z domku o 5:40 a wracam około 17:30 (zależy na ile punktualnie jeździ komunikacja) :cry:

    Najważniejsze, że chłopaki sobie świetnie radzą :wink:

    Ps. Wykluwa się 2 ząbek :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    A ja już sobie powoli rozłożyłam plan dnia i nie powiem pierwsze 3 dni - masakra ale dziś już mi sprawnie poszło :)
    Po 8 wstałam Mała się bawiła ja na kawę przysiadłam przy kompie, kawa wypita, nakarmiłam Iśkę przysnęła a ja tornado przez mieszkanie z pominięciem naszego pokoju w którym spało dziecko - napalenie w piecu, wstawienie pralki, lekkie pościeranie kurzy i podszykowanie obiadu. Wyszłam z domu póżno dzisiaj bo po 12 zakupy i urząd, w drodze powrotnej przedszkole gdzie nakarmiłam Iśkę i powolny spacer do domu z dziećmi. Obiad teraz się robi, dzieci mają czas dla siebie a ja chwilkę na posiedzenie. Między 18 a 19 wróci ślubny.

    Wieczorem Mała zasypia coraz później - wczoraj znów po 22 ale śpi do 7.30 - 8 rano
    --
  4.  permalink
    dziewczyny ja wczoraj byłam odcieta od neta-zapomniałam zapłacic:shamed:tak ze juz zaplacony rachunek i przefaksowany wiec jstem.Dzisiaj bylismy u mojej mamy a potem na zakupach wiec dzien mi minał szybko.Piotrusia skóra toleruje pieluszki huggies! hurra bo były tansze u nas w polo niz pampers i zaryzykowałam:)



    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    My bylysmy na spacerku i u kolezanki zobaczyc dzidzie ale sie nagadalysmy az szok ze znamy sie tak krutko bo ze szpitala gdzie obie przelezalysmy 3 miesiaczki na podtrzymaniu:wink::wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.