Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    I mały ładnie jadł i sam się rwał do łyżeczki, i sam sobie ją do buzi brał i wcinał,
    - az zazdroszcze ze tak je... marchewka taka pyszna i az zaluje ze Maks nie moze jej jesc :(
    --
  2.  permalink
    Dii, ja małemu daje tyle ile sam ma ochote jeść tylko czasem kończy to sie tak ze przez dwie godziny ma jeszcze ulewki z tego co zjadł. No i jakoś tak wyszlo ze rano daje mu papki, bo sama robie sobie shejki owocowe i daje malemu np kaszke orkiszowa z morelkami bio albo malinami czy truskawkami. W porze obiadowej daje mu blw, najczęsciej brokuły, marchewkę, patata czy makaron. Tylko mój Jasiek niechętnie je sam, woli jak ja mu wkładam do buzi nad czym też musimy popracowac. Nie zamierzam go tez na sile do niczego przekonywac. Tym bardziej ze nie wybieram sie do pracy do ukonczenia przez niego roku wiec mamy duzo czasu. Narazie daje mu stale jedzenie ok 3 razy dziennie i nie pozniej niz o 16.00 a wprowadzilam wszystko jednoczesnie zakładając ze podczas kp wyłącznie, nie mial zadnych problemów brzuszkowych mimo ze jadlam wszystko.

    Powiedzcie Kochane, czy siad z jedną nogą z tyłu a jedną z przodu to już siad czy siad musi byc z obiema nogami przed sobą..?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 17th 2013 zmieniony
     permalink
    U ans taz byly plamki na trojkach i to bardzo dlugo a wyszly dolne jedynki.
    Teotka juz kiedys pisala ze pierwsze trojki nie wychodza a Jak juz to zadki przypadek musi byc.

    Treść doklejona: 17.04.13 09:55
    Ciasto moja mala od dawna tak siedziala ale ja nietraktowalam tego jako siad.Tydzien temu usiadla normalnie als Do dzis siedzi tak Jak Twoj Jas.Wydaje Mi sie ze jej tak wygodnie i taka pozycje do siedzenia wybrala.
    Dzisiaj konczymy 8msc i powiedzcie Mi kiedy to zlecialo 😊
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Dzięki ciasto:bigsmile: To Twój już wszystko wsuwa a starszy od mojego o w tygodnie? Kacper też w zasadzie nigdy nie miał problemów z brzuszkiem więc chyba szybciej zacznę wprowadzać, ale najpierw chcę go nauczyć warzywek zanim przejdę do owocowych pyszności:bigsmile:
    Czy jak mu dałam 3 łyżeczki to ok to dzisiaj mogę dać np. 5?:bigsmile:
    Boję się mu tylko dać kilka różnych rzeczy jednego dnia tak na początek, ale może marchewkę ze dwa razy mu dam, a do tego w między czasie chlebek...:confused:
    Mimo wszystko boję się o jego brzuszek bo te kupki takie dziwne...:confused:

    Treść doklejona: 17.04.13 10:00
    Wszystkiego naj dla Oktawii:cheer:
    --
  3.  permalink
    Sto lat dla Okrawii!! Dużo zdrówka!

    Dii, on tak wcale duzo nie je. Staram się tylko urozmaicać mu jedzenie. Sama jem duzo owoców więc przy okazji daje Jaśkowi, ale masz rację, będę dawać mu więcej warzywek. Dziś tylko zrobimy dzień maminomleczny bo kupki ostatnio malutko...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
  4.  permalink
    Amacie jakas ciekawa stronke gdzie wypisane, w ktorym miesiacu co mozna podawac maluszkowi??
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Dii, ja też od początku Martynce dawałam jeść tyle ile chciała - nie liczyłam tego na łyżeczki. a na początku to i tak maluch za dużo nie zje :))
    .
    Sto lat dla Oktawii! :))
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    madziik ja gdzieś miałam, ale nie mogę odnaleźć. Jak coś to podeślę:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Oktawii :flowers:

    U mnie dziś goraczka spadła :) wreszcie :) dalej jestem osłabiona i wszystko mnie boli. Maz poszedł do pracy, mam nadzieje, ze Karolka nie zaraze :(
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Ulcia ale on chciał i chciał, przez to, że chyba głónie chodziło o masaż dziąsełek. ale na 100% nie wiem... Zobaczymy dzisiaj... :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    U nas marnie- gorączka :confused: I w sumie nic więcej. W nocy było 38,1 więc podałam czopek, bo się bałam, ze urośnie jak będziemy spali, poza tym ona tak pojękiwała przez sen, dopiero po 15minutach jak zadziałało to zasnęła spokojnie. Je normalnie, ale płaczliwa jest. Nie wiem co to, kataru nie ma, zakaszle sporadycznie...dziąsła bez zmian...
    :cry:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Anziee - moze jednak cos sie szykuje? Jakiś zabek? U nas tez była goraczka, kaszel i dziaselka bez żadnych oznak zabkowania. Dopiero jak goraczka przeszła to pojawiła sie biała kreseczka w miejscu lewej, dolnej jedynki.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Aznie,moze trzydniowka? Uwazaj na temperature,bo przy 3 dniowce sa duze skoki temperatur.
  5.  permalink
    hej dziewczyny :bigsmile:Od kiedy zaczęłyście podawać pokarmy stałe???Moja znajoma mówi ze już w 2 miesiący po pół łyżeczki jabłuszka lub marchewki
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Dominiczka - my jeszcze nie próbowaliśmy. Zalecenia Who są by wprowadzać po skończonym 6 miesiącu. Ja nie wiem kiedy my zaczniemy, narazie mi sie nie spieszy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Dziekujemy za zyczenia 😊
    CiastoMilosci u nas kup break Jak Oktawia tylko na moim mleku a Jak zje zupke od razu trzy razy dziennie.

    Dii ja tak samo Jak Ulcia malej dawalam tyle ile chciala i nie liczylam lyzeczek.Do dzis zdaza sie ze mala je tylko piers bo nic jej nie smaluje
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  6.  permalink
    też słyszałam ze około 6 miesiąca można ale ciekawi mnie czy ktoś zaczynał wcześniej...Ja osobiście myślałam po pół roku coś wprowadzać lub później nawet
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Dominiczka - ja znam osoby, które wprowadzały po skończonym 4 miesiącu. Ty piszesz, ze Twoja znajoma po 2, ja sobie nie wyobrażam wprowadzania nowych pokarmów dziecku w wieku 2 miesięcy. I powiem Ci szczerze, ze pierwszy raz słyszę, ze ktoś tak robi - i delikatnie mówiąc, szokuje mnie to.
    --
  7.  permalink
    właśnie mnie też to zdziwiło bo jak przed porodem o pokarmach stałych czytałam i teraz też to wszędzie praktycznie piszę że od 6miesiąca .No ale poważnie,dwa razy ją pytałam bo myślałam ze mi się przesłyszało i dwa razy to samo mówiła. Ja osobiście sądzę że to jednak za wcześnie. Zadałam pytanie tu gdyż ciekawiło mnie czy któraś z mamuś też na tym etapie coś eksperymentowała już:bigsmile:
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeApr 17th 2013 zmieniony
     permalink
    My zaczelismy po skonczonym 4msc , chyba nie zawczesnie bo odrazu zalapali o co chodzi . A i musze nas pochwalic przez przypadek nauczylam kluchy pic z kubeczka . Niewiedzialam jak podawac kropelki z wit. D , lyzeczka metalowa zimna ,nieprzyjemna , plastikowe dzieciece nie kupione , ale mialam po paracetamolu taka miala miareczke z pomiarka do 5ml i tak od stycznia tylko na tym . Kupilam maluchom mleczko 2ka -typowe na noc b. Geste i wieczorem robie im z tego kleik ,ale Henio woli wypic niz zjesc z lyzecaki(smoczek 2-ka w butelce sie zatyka )wiec prxelalam do Martynkowego kubeczka przechylam Maly normalnie pije!!! Zosia tez probowala i potrafi.
    Aha i jeszcze raz dziekuje Ulci za porade dla ``nalesnika brzuszkowego``wygrzebalam wkoncu stara poduszeczke Martynkowa -samochodowa, taka pod szyje ,szok Zosia-nalesnik lezala 15 min. Bez stekania!!! Takze polecam drogie mamusie .
    Najlepszego dla Oktawi :flowers:
    (Przepraszam za literowki )
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    najlepszego dla Oktawii :cool:, u nas zębów jak nie ma tak nie było, nawet objawów jakichkolwiek brak:bigsmile:

    Treść doklejona: 17.04.13 12:29
    Ja bym tak wczesnie jednak nie podawała stałych pokarmów, tym bardziej że układ pokarmowy na bank jeszcze nie dojrzały:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Madziauk i montenia- myślę i o zębach i o trzydniówce...ale ani jednego ani drugiego się dziś nie dowiem :confused: Posiedziała w chuście z 1,5h i się ululała, na szczęście, bo ja sama jestem bardzo osłabiona po chorobie i trudno mi ją nosić.
    Dominiczka- eksperymentuję czasem w różnych sprawach, ale nie na dziecku :devil: Wprowadzanie pokarmów stałych w wieku 2 m-cy nie ma po prostu sensu, nie wynika z tego żadna realna korzyść, a może zaszkodzić. Ja wprowadziłam po skończeniu 5m-cy minimalne ilości jabłka/marchewki. Dopiero wczoraj zjadła więcej (prawie cały słoiczek), a zjadłaby więcej chętnie, bo aż się rwie :wink: Mając 2 m-ce nawet nie potrafiłaby jeść z łyżeczki, próbowałam jej podawać kropelki- nie było szans.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Dominiczka ja gdzieś miałam taką rozpiskę z której wynika, że od 4 m-ca wprowadza się jak dziecko karmione jest mm a od 6 m-ca jak piesią:bigsmile: Jak znajdę to prześlę :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    A ja się muszę troszkę pożalić...:tongue: Kończę dziś 21 lat i jakoś dziwnie pierwszy raz nie cieszę się, że mam urodziny. Zawsze jakaś tam uciecha była. Zresztą, pamiętam jak czekałam na to 'oczko' a teraz pff, dzień jak codzień. Nawet mi się ubrać nie chce. Poszłabym sobie gdzieś, najchętniej do klubu potańczyć i napić się:devil: Lubiłam tą całą 'otoczkę', jak chodziłam na imprezy do centrum, to szykowanie, wybieranie stroju, makijaż.. A teraz chodzę jak ta klupa, ciągle w związanych włosach, bo Majka mi je ciągnie, na szybkiego namaluję kreski na powiekach i wskakuje w leginsy i koszulke. Mimo, ze od porodu schudłam 15, czy ileś tam kg, to w ogóle nie czuję się seksownie. Brzuch mi się trzęsie, cycki mi wiszą, skóra na tyłku jest po prostu straszna - jedna wielka masakra. Może te ćwiczenia coś zmienią. O ile wytrwam xD

    Żeby mi tylko Majka dziś za bardzo nie draniowała, bo będę zła:devil::tongue: A co do ząbków, to też ciągle na nie czekam i cały czas zagądam Majce do buziaka w ich poszukiwaniu:bigsmile:
    --
  8.  permalink
    dii jak możesz to prześlij
    dziękuję wam za porady :bigsmile:

    Treść doklejona: 17.04.13 13:23
    Malisek wszystkiego najlepszego kochana:flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::kiss::kiss::hugging:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    DominiczkaA: Od kiedy zaczęłyście podawać pokarmy stałe???Moja znajoma mówi ze już w 2 miesiący po pół łyżeczki jabłuszka lub marchewki


    Ile lat ma ta znajoma? :wink: Ja mam w domu książkę o opiece nad dziećmi z lat 70-tych - mama mi podarowała jako ciekawostkę - i tam są takie zalecenia właśnie. Tuż obok karmienia piersią maks. 15 minut co 3 godziny i codziennego 20-minutowego opalania dziecka na słońcu :devil::wink:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Malisiek wszystkiego najlepszego:clap:Ja też zawsze lubiłam się szykować, stroić... A teraz to dresy i kucyk zostają! Hehe:wink: Bo głównie w domu się siedzi:bigsmile: I Ty to młodziutka jesteś, więc spokojnie, wszystko przed Tobą:bigsmile: Majeczka wyrośnie a Ty dalej będziesz młoda i piękna i chętna do zabaw, więc na pewno Cię to nie ominie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Malisiek: A ja się muszę troszkę pożalić...:tongue: Kończę dziś 21 lat i jakoś dziwnie pierwszy raz nie cieszę się, że mam urodziny.
    Malisiek: Poszłabym sobie gdzieś, najchętniej do klubu potańczyć i napić się:devil: Lubiłam tą całą 'otoczkę', jak chodziłam na imprezy do centrum, to szykowanie, wybieranie stroju, makijaż..


    Malisiek, spójrz na to z innej strony - jak będziesz miała 30-tkę, to Maja będzie już wyrośniętą pannicą chodzącą do szkoły. Mnie w tym roku właśnie wskakuje "3" z przodu - i jak na razie siedzę w pieluchach po uszy. W każdej sytuacji jest jakiś pozytyw :cool:
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Najpierw Malisku wszytsiego naj naj Zdrowka i jeszcze raz zdrowka :-) pociechy z Niuni i Polowka .
    Chyba wiem o czym mowisz mam dokladnie to samo ale to oznacza potrzebna Ci pauza /przerwa /odpoczynek /organizuj cos na weekend, okazja jest , a czasem trzeba chociaz na chwile wybyc ,bo wiesz co by sie nie poglebilo . A swoja droga u mnie kululacja emocji przyszla @ przesilenie wiosene i stres , wymiekam - ale wystarczy ze maluchy sie usmichna nic wiecej nie potrzeba
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Heh... No własnie to miałam na myśli co hydro:bigsmile: Głowa do góry!
    --
  9.  permalink
    hydrozagadka ona miała 19 lat jak urodziła.Może to wynikało też z jej niedouczenia czy coś.Co prawda ja też jestem młoda ale zanim coś się zrobi lepiej dobrze obadać temat i poczytać o tym.Nie wiem co ją skłoniło do tak wczesnego podawania PS
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 17th 2013 zmieniony
     permalink
    DominiczkaA polecam, również Twojej koleżance :wink: artykuł o karmieniu
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny :bigsmile: Hydro, nie no racja. Śmieję się, że jak Majka będzie miała 20 lat, to będę latać z nią na imprezki, bo mi stuknie 40 :devil: Trochę mi tęskno za imprezami i tą wolnością. Ale w życiu czasu bym nie cofnęła:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Malisiek, sto lat! :flowers:
    Hydro napisała wszystko w temacie :wink: Mi też w tym roku 3 z przodu przybędzie, a że starania o drugiego malucha trwają, to jeszcze długo nie wygrzebię się z pieluch, za to Ty w moim wieku, będziesz już miała dużą dziewczynkę i zapewne inne problemy, ale za to więcej wolności :wink:
    --
  10.  permalink
    winnica dzięki:):):bigsmile::bigsmile:Już zanurzam się w lekturze:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Malisiek 100lat:flowers: Dzieciaku :fierce: Ja w tym roku 25..aaaaaaaaaaaa... Swoją drogą, jak miałam 21lat to łoch...gdzie mi było do dzieci :crazy: Nawet teraz wśród moich znajomych jesteśmy prawie jedyni i czułam się ostatnio na imprezie jak dinozaur :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Malisek ja dziś rozmawiałam ze znajomą i powiedziałam jej, że żałuję, że w wieku 19 lat nie spotkałam na swej drodze mężczyzny z którym mogłabym dzielić życie i mieć dzieci ;> Teraz bym miała już dwójkę odchowaną, 29 lat na karku i całe życie przed sobą bez pieluch :P:P:P nie to żebym teraz narzekała, bo jest cudownie, ale gdybym miała wybór, to wolałabym rodzić dużo wcześniej.

    Sto lat Ty młodziuchna Ty :devil:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeApr 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Malisek najlepsze zyczenia :) - i razja - lepiej dziecko za mlodu bo szybko wyrosnie i bedzie po 30 cieszyc sie jeszcze imprezami ze znajomymi, no chyba ze oni wtedy beda w pieluchach he he
    Malisek ja dziś rozmawiałam ze znajomą i powiedziałam jej, że żałuję, że w wieku 19 lat nie spotkałam na swej drodze mężczyzny z którym mogłabym dzielić życie i mieć dzieci ;> Teraz bym miała już dwójkę odchowaną, 29 lat na karku i całe życie przed sobą bez pieluch :P:P:P nie to żebym teraz narzekała, bo jest cudownie, ale gdybym miała wybór, to wolałabym rodzić dużo wcześniej
    - uwazam identycznie... jak ja bylam mloda kolezanki mialy dzieci wiec malo imprez, teraz one juz maja 5-6 latki i w sumie by mogly wyjsc to ja siedze w pieluchach.I tez koncze 30 w tym roku :( (zlecialo...)
    --
  11.  permalink
    Malisiek: jak Majka będzie miała 20 lat, to będę latać z nią na imprezki, bo mi stuknie 40

    Az tak bym się nie rozpędzała ;) No ale w sumie bycie młodą mamą ma plusy- ja mam 37 lat, a mój syn 17. Taki stary :)
    Bo ja to sie wciąż do młodzieży zaliczam ;)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Malisek - 100 lat ! Wszystkiego najlepszego :) 21 lat? Kochana co ja bym dała by tyle mieć . Za kilka dni skończę 31 :shocked:

    Ps. Dziś są rownież urodziny mojej Siostruni kochanej :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Byłam właśnie w sklepie i tak się zastanawiałam nad herbatkami Hippa albo BoboVity. Co możecie na ich temat powiedzieć? Widziałam z rumiankiem i na lepsze trawienie. Mocno się zastanawiałam, bo u mnie na osiedlu jest sklep w stanie likwidacji i wszystko wyprzedają. Te herbatki są po 8,50 zł.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Dii,sprawdz datę ważności. Może wyprzedają,bo chcą się pozbyć towaru (co nie znaczy,że muszą być stare),albo po prostu zbliża się ich termin ważności.
    Ja kupuję Oliwce herbatki BoboVity cały czas i chętnie pije.Przynajmniej ma dużo mniej cukru niż te soczki wszystkie :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Dominiczka tutaj jest fajny schemat rozszerzania diety:bigsmile:

    Treść doklejona: 17.04.13 16:13
    Hussy termin do listopada bodajrze :bigsmile: Czyli warto kupić:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Mnie w tych herbatkach przeraża cukier (pod różnymi nazwami):confused:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Czyli mam dylemat...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Ja podaję wodę bo zdrowiej i taniej:wink:

    Podałam mu niekapka i załapał ale gorsza sprawa bo woda go rozczarowała:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    No to u nas to samo. Wodę jak poczuł to zaczął się krzywić jakby mu nie podchodziła, dlatego pomyślałam o czymś smakowym. A taką herbatę z apteki Rumianek Fix tez można dzieciom dawać?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Bari - jakiego niekapka podalas? Ja jeszcze nawet nic nie kupilam ;) Musze tez zaczac dopajac Karolka woda, bo on herbatek nie lubi.. Chcialam mu kupic taka w saszetkach z HIPP - bezcukrowa, ale u nas w polskim sklepie nie ma jej.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Ja mam doidy cup i daje radę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    azniee ja jakoś się ich boję, bo mały jak przechyli to chyba cały się pozalewa:shocked: Hehe :bigsmile:

    A ogólnie my to mamy Aventu niekapek

    Treść doklejona: 17.04.13 18:03
    sliwson - 100 latek dla Frana z okazji 8 m-ca:bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.