Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Mój był dzisiaj ubrany w bodziaki z długim rękawem, na to bluzka, na nogach spodnie dresowe i skarpety, na głowie czapeczka i przykryty dość cienkim kocem... a właśnie też mijałam gondole z kocami i dodatkowo osłonięte osłonkami i aż zaczęłam się zastanawiać czy młodego za bardzo nie wyletniłam...ale skoro sama byłam w krótkim rękawku to chyba jednak było ciepło :)

    Dziewczyny a karmiąc piersią można pić pokrzywę?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Ja Kacpra dopiero wyletniłam :wink:
    Body z krótkim, spodnie i skarpetki. Jak szliśmy w słońcu to był w bodziaku i skarpetach do kolan.
    --
  1.  permalink
    Sardynka mozna, podobno pokrzywa pobudza laktacje tez :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii: MAMY PIERWSZEGO ZĄBKA!

    Brawo! :clap:

    Mój Stachu dzisiaj paradował w bodziaku, bawełnianej bluzeczce, dżinsach, skarpetkach i w cienkiej czapeczce. Cieszę się bardzo, że plandeka nam już nie potrzebna, bo wykopywał ją nogami i co chwila musiałam ją poprawiać i przypinać :)
  2.  permalink
    MAMY PIERWSZEGO ZĄBKA!
    super, gratuluje :)
    20 stopni w cieniu, zero wiatru i... 90% dzieciaków w grubych kurtkach, ciepłych czapach naciągniętych na uszy, a niemowlaki w gondolach szczelnie zakryte kocami i tymi plandekami U was to też tak wygląda?
    - u mnie nie tylko niemowlaki ale i dzieci w wieku szkolnym tak widzialam.. az mi sie slabo zrobilo jak widzialam dziewczynke w kurtce zimowej i grubej czapce.. rozumiem ze rano bylo zimno, ale o 13????

    My dzisiaj body z dlugim i spiochy, czapeczka na glowce. Jeszcze wozimy sie w gondoli ale po niedzieli zmieniam na spacerowke bo maly sie robi za duzy juz
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeApr 18th 2013 zmieniony
     permalink
    A u nas dziś było 25 stopni w cieniu i mimo, że ubrałam małego bardzo lekko w porównaniu do innych dzieci, które mijałam na ulicy, to wydaje mi się że było mu gorąco.
    Miał leciutkie letnie dresiki jasne z przewiewnego materiału i tylko body. Nie miałam odwagi ubrać go na krótko, bo jeszcze kwiecień, ale ciepło było bardzo.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Kuleczka dzięki :)

    A czy któreś z Waszych dzieci miało może małe ciemiączko? Nasz ma ponoć bardzo małe (1x1 i krzyżykowe?) i lekarka (byliśmy u pediatry prywatnie) zasugerowała żeby w ogóle odstawić witaminę D3...trochę się jednak obawiam czy to na pewno dobry pomysł...
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Jahe, my na pewno mieszkamy w tym samym mieście? :wink: Miki dziś był w jeansach, trampkach, koszulce z krótkim rękawkiem i na to cienka bluza...
    No ale to w sumie zależy od dziecka - jedna lubią jak im gorąco, inne (jak Miki) - lubią być rozebrane :wink:
    --
  3.  permalink
    Livia: Jahe, my na pewno mieszkamy w tym samym mieście? :wink:

    Podbijam pytanie :wink:
    Krzyś dziś w piaskownicy siedział w bluzce z długim rękawem (pod tym miał podkoszulkę) i cienkich spodniach, Ewunia podobnie- podkoszulka, cienka bluzka i leginsy.
    Ja byłam w bluzce z krótkim rękawem i było mi ok. Dopiero jak po 18stej szliśmy na spacer to zmieniłam im spodnie na jeansy i założyłam cienkie sweterki, bo już chłodny wiatr wiał.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    My dziś byliśmy w body z długim rękawem, materiałowe spodenki, skarpetki i sweterek, który potem został zdjęty i się zastanawiałam czy bez niego jej nie będzie za zimno ale nie narzekała więc chyba ok było.
    A czy któraś z was mieszka przy rondzie żaba w Warszawie i ma jakieś fajne pomysły na spacerki w tym miejscu?
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Acia - o matko, czemu prawie wszyscy mieszkają tak daleko, mimo, że to to samo miasto? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Livia rzekłabym, że my to nawet w tej samej strefie klimatycznej:bigsmile:
    Tak, przyznaje, ze mam problem, by zalozyc dziecku krotki rekawek, sobie zreszta tez(a i takie dzis widzialam), kiedy tydzien temu jeszcze snieg lezal tu i ówdzie...
    Choc na szczescie moje dziecko i tak z tych srednio ubranych bylo;)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Jahe, wiesz, ja dwa tygodnie temu w potwornej śnieżycy do Łomży jechałam, więc też uwierzyć nie mogę :wink: Tym bardziej, że drzewa nadal jakieś takie łyse...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Dii - gratuluje pierwszego zabka :))

    Dzis Karolkowi przebila sie druga dolna (tym razem prawa) jedynka. Na dole juz ma dwie jedyneczki :) Ciekawe ktore zabki nastepne wyjda? :wink:

    Ale fajnie u Was, tak cieplo. U nas okolo 15 stopni, ale ja jeszcze sie kuruje i nie bylismy dzis na spacerze.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
  4.  permalink
    A ja zadam głupie pytanie- gdzie jest Rondo Żaba? :wink: Bo jak przystało na osobę prawie 27lat mieszkającą w Warszawie, to nie wiem :tooth:
    Livia: Tym bardziej, że drzewa nadal jakieś takie łyse...
    --

    U nas w końcu bazie zaczęły kwitnąć (bo bazie kwitną, nie?) :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    acia ja obecnie w Ząbkach więc zbytnio nie pomogę... Tutaj też kurcze nie mam gdzie się szwendać. Codziennie widzę chmarę babeczek z wózkami i tak się zastanawiam gdzie one wędrują...? A chodzą po uliczkach w jedną i drugą... A ja bym chciała odkryć gdzieś przytulne miejsce z ławeczką, gdzie usiądę i książkę poczytam... Kurcze a tu chyba brak takich miejsc...:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Ceri - Praga Północ, okolice ul. Św. Wincentego :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    A propos ubierania, to ja poprzedniego lata zawsze słyszałam komentarze obcych osób, że dziecko za lekko ubieram. Ale pamiętam też, jak we wrześniu, gdy Lila leżała w bodziaku i lekkich spodenkach, widziałam kobiety z dziećmi w gondolach opatulonych w polarowe koce tak, że w ogóle nie było ich widać. Masakra jakaś...:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    cerisecerise - na połączeniu Pragi, Bródna i Targówka blisko Wileńskiego, ul Szwedzkiej.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    o mamo to ja nawet nie piszę jak była ubrana moja Nina bo mnie wszystkie tu przeklniecie i od nierozważnych zwyzywacie, zwłaszcza że co dopiero miała zapalenie płuc :shocked::neutral:
    no ale co ja poradzę, że mam dziecko z pingwinem spłodzone i jakbym ją ubrała grubiej niż ją ubrałam to byłby ryk, wrzask i protest
    poza tym ona się już umie rozbierać i jak jej bluzę chciałam na krótki rękaw ubrać [bo w cieniu zaczęło powiewać] to odpinała wołając "zdjąć ! zdjąć! zdjąć!" :cool:




    DII a podajesz Kacperkowi witaminę D ?
    bo czytałam gdzieś kiedyś, że ponoć przy jej niedoborze dziecku się poci główka
    najczęściej podczas karmienia właśnie
    ale nie wiem czy to prawda....
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Olenkaka: Za to widziałam jedną mamusię już z dzieckiem z gołymi łydkami... :)

    To może ja byłam :tongue:. Widzę, że Was dzisiaj pobiłam, bo Gosiak w samym bodziaku na krótki rękaw i czapeczce się wylegiwała. Wychodząc z domu ubrałam ją w bodziaka, spodenki welurkowe, cienki sweterek rozpinany, czapeczka bawełniana i skarpetki. Rozsiadłam się w przy takim ośrodku nad jeziorkiem w lesie na ławeczce, sama w bluzce bokserce i krótkich spodenkach. I tak moje dziecko rozbierałam po kolei, bo grzało coraz bardziej. Na bank jej zimno nie było, bo nawet stópki i rączki miała ciepłe, jedyne co, to martwiłam się, żeby jej cień zapewnić, ale tu przydała się taka cieniutka biała arafatka rozpięta na wózku. Ale śmiać mi się chciało, bo przyszła też rodzinka z takim maluszkiem jak Gosia i chłopczyk był w polarowej kamizelce, pod spodem koszula na długi rękaw, pod nią pewnie bodziaki, rajty, grube skarpety pod kolanka:devil:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Sardynka, obie moje dziewczyny mialy po urodzeniu malutkie ciemiaczka (1x1cm). Witamine d3 podawalam normalnie. Poprostu taka ich uroda byla. Od urodzenia Twoj synek ma takie ciemie czy sie za szybko zrasta?
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Teorka podaję - pewnie:bigsmile:
    Oooo ale właśnie mi przypomniałaś, że dzisiaj nie podałam! Nie zapominam o niej, ale maż gdzieś wtrynił i miałam znajeźdź przed kąpielą i zapomniałam:shamed:

    Dzisiaj natomiast zauważyłam, ze to czółko z reguły mu się poci - ma takie chłodne i wilgotne. No i sam tył głowy jak leży nawet na boczku przy cycu...

    Te czółko mnie zastanawia....
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    sardynka85
    sardynka85
    a czy witamina D nie moze byc podawana jak ciemiaczko jest male?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Dii,podczas karmienia jest normalne ,ze dziecku poci sie glowka. Moja mlodsza to cala mokra glowe miala. Glowa tez sie poci w fazach intensywnego wzrostu.
  5.  permalink
    TEORKA: poza tym ona się już umie rozbierać i jak jej bluzę chciałam na krótki rękaw ubrać [bo w cieniu zaczęło powiewać] to odpinała wołając "zdjąć ! zdjąć! zdjąć!" :cool:


    Krzyś przy +8 ściągał sobie cieniutką czapkę i rzucał nią we mnie wołając "weś to" :cool:

    Zresztą właśnie- każde dziecko jest inne i co innego lubi. Jak Krzyś przy tych +8 szedł sobie z gołą głową, to obok dreptała Ewunia w czapce i rękawiczkach, bo jej zimno było.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Odnośnie ciemiączka dałyście mi do myślenia... Bo rozumiem, że to chodzi o tą miękką sferę na górze główki, tak? Bo Kacperek prawie już jej nie ma... Jakiś może centymetr miękkiego został... Hmmm.....
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Dii, z reguly lekarz na wizycie oglada ciemie. Napewno cos by powiedzial jakby za male bylo.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Pewnie tak :bigsmile: 7 maja na szczepieniu obejrzy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    DII niemożliwe, żeby nie miał bo w jego wieku chyba być ciemiączko musi :wink:
    ja się ostatnio zdziwiłam jak nam w Prokocimiu neurochirurg powiedział, że Nina ma "przedwcześnie zrośnięte ciemiączko"
    a ona przecież prawie 1,5 roku ma to ja wiem czy tak przedwcześnie.......

    DII ale wiesz on może mieć niedobór, mimo że podajesz wit, D
    kurcze no nie wiem
    albo taka jego uroda po prostu (chociaż mojej Nince się nigdy głowa nie pociła przy KP)




    cerisecerise: Zresztą właśnie- każde dziecko jest inne i co innego lubi.


    o to to to :wink::wink:

    Treść doklejona: 18.04.13 22:27
    aha napisałaś, że ma ok 1 cm a nie, że nie ma
    sorki, źle zrozumiałam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Nie no to była luźna myśl z mojej strony odnośnie ciemiączka - na szczepieniu lekarka mi powie :bigsmile:
    Ale że tak mi się malec poci to już nie wiem... Też zapytam, bo gdzie tez byśmy nie pojechali, to w samochodzie jest cały mokry, a go specjalnie rozbieram z bluzy i czapeczki i odkrywam...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Mój Staś miał po urodzeniu ciemiączko 0,5 x 0,5cm i wit D podaję normalnie.
    Ale jemu się powiększa, na jednym szczepieniu mam wpisane w książeczkę 1 x 1cm, a na kolejnym 1,5 x 1,5cm.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Nam nigdy nie mierzyli. Tylko lekarka dotykała i tyle :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    I nie wpisali Ci w książeczkę zdrowia? Dziwne, mi piszą na każdej wizycie.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    To Karolek z miesiac temu mial ciemiaczko 7cm na 7cm - przynajmiej tak to wymierzylam z ta polska pediatra (ktorej nie za bardzo ufam), co byla u nas na wizycie domowej. Pozniej w szpitalu na pogotowiu, dwoch lekarzy pediatrow ogladalo Karolka, i kazdy stwierdzil, ze ciemiaczko w normie i ma czas by sie zrosnac jeszcze. Mamy byc spokojni.
    --
  6.  permalink
    Kuleczko super włoski i jaki french na paznokciach ładny:smile:
    Diii Madziauk Gratuluję ząbków:smile:
    Ale Wam zazdroszczę...u nas marudzenia ciąg dalszy, a ząbków ani widu ani słychu...:sad:

    Treść doklejona: 18.04.13 23:18
    Malisiek Wszystkiego Najlepszego z okazji urodzin :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Violet - dzieki, moze niedlugo wyjda i u Was :))
    --
    • CommentAuthoravf
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Myśmy dzis byli w body z dlugim, bezrękawniku, cienkich spodniach z karczkiem i cienkich rajtkach i czapce od słońca. Bezrekawnik zdjelam od razu rajtki trochę później.. I poszliśmy kupić krem z filtrem
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    U nas wczoraj bylo 26 stopni,Oktawia ubrana byla w body (rekaw 3/4) i leginsy.Pol dnia wylegiwalysmy sie na slonku.:boogie:
    Dzisiaj pochmurnie i pewnie bedzie padac ,wiec dzien spedzimy w domciu :cry:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Nasz miał ciemiączko 1x1 od urodzenia, ale mam wrażenie, że się zmniejsza (albo schizuję :p), najwyżej będę póki co podawać wit co drugi dzień i zobaczymy za miesiąc na kontroli
    --
  7.  permalink
    Mam pytanie dziewczynki... Moj Maks zawszedo pierwszego karmienia budzi sie z tak okropnym wrzaskiem, ze gdybym go nie znala to bym pomyslala ze ktos mu cos zrobil.. I niewiem jaka tego przyczyna, bo kazde nastepne karmienie to lekkie pojekiwanie w lozeczku. Do kazdego karmienia wstaje po okolo 3-3,5h, wiec na pewno nie krzyczy tak z glodu. Biedny az mu lezki leca tak placze :(. I ma tak praktycznie od urodzenia, moze od okolo 1 miesiaca
    --
  8.  permalink
    Violet, dzieki za komplement :shamed:, pazury juz mam zapuszczone, bo miesiac juz w nich chodze :P w niedziele kolezanka mi przyjezdza robic :P
    U nas dzisiaj tez mokro i pochmurno, moglaby ta pogoda sie zmienic to bym poszla na spacer z mlodym.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Madziauk, nie moze miec Karolek ciemienia 7cmx7. Moze 7mmx7mm. ?
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Dzięki Violet ;)

    Się pochwalę, że mój grubasek trafił wczoraj stopką do buzi:crazy: A byłam pewna, że tego nigdy nie zrobi przez te swoje bułeczki :devil:

    Wczoraj straszna z niej maruda była i mało mi w dzień spała. Nie dość, ze ciężko mi ją było uśpić, ponad godzinę mi to zajmowało, to ona się budziła po 10 minutach...:confused: Mam nadzieję, że dziś będzie lepiej, bo wczoraj była masakra.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Montenia - przy mnie mierzyla centymetrem i było 7 cm jak nic. Teraz chyba sie troszke zmniejszyło, tak bynajmniej twierdzi mój maz. Chodzi mi o te górne ciemiaczko na środku głowy, nad czołem.:confused:

    Treść doklejona: 19.04.13 10:20
    Naprawde te ciemiaczko to duzy obszar zajmuje.
    --
  9.  permalink
    A czy Wasze dzieci tez sie tak wsciekają gdy myjecie im buzi i łapki po jedzeniu..?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    CiastoMiłości: A czy Wasze dzieci tez sie tak wsciekają gdy myjecie im buzi i łapki po jedzeniu..?

    Nadia to się cieszy. Ja się staram wszystko w formie zabawy robić, na każdą czynność mam inną piosenkę - pewnie nie jestem w tym oryginalna. Na mycie zębów jest "Szuruburu szuruburu" i sama paszczę otwiera, ja zaczynam myć dolne a ona bierze szczotkę i dawaj dalej sama. Na mycie buzi i rąk klasyczne "myju myju", ale już z innym rytmem i sama dzioba nastawia. Na wodę morską do nosa odpowiednie "psik psik" i się zaciesz jak głupia ostatnio :shocked: a jak wyciągam nose fridą to już w ogóle. Tak jej się pozmieniało od paru tygodni, nie wiem, albo to może ja się zmieniłam ... bo wcześniej róznie było, chociaż histerii nigdy nie było. To znaczy był ryk na kombinezon, ale to zimą jak jeszcze mała była. Teraz szystko da sobie zrobić. Ale jak ewidentnie odwraca głowę i kończy jej sie cierpliwość to po prostu przestaję i próbuję za 5,10 minut .
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Tośka dziś złapała rączkami swoje stópki i zaczęła je sprawdzać i się nimi bawić.

    Treść doklejona: 19.04.13 10:58
    Mała lubi jak myje jej się buźkę zwłaszcza przy usteczkach.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Karolek rowniez od jakiegos czasu bawi sie stopkami :) Jeszcze do buzi ich nie wklada ;)

    Montenia - wlasnie zmierzylam centrymentrem ciemiaczko Karolka i jest szerokie na 5cm., dlugie na 4,5cm. Podajemy mu sama witamine D3 od niecalego miesiaca. Wczesniej podawalismy zestaw witamin, ktory nota bene zatwierdzila ta polska pediatra i powiedziala, ze jest ok. Ostatnio stwierdzila, ze trzeba zmienic na sama D3, bo tamte to za malo. No i zmienilismy. W czerwcu bedziemy w Polsce i napewno pojde z Karolkiem do dobrego pediatry, plus do pediatry meurologa na usg przezciemiaczkowe, oraz na usg bioderek i jamy brzusznej.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.