Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Madziauk a wiesz może z jakim ciemiączkiem się urodził? Bo to chyba najistotniejsze, czy mu się tak zwiększyło czy po prostu taka jego uroda :)
    Lekarka mi powiedziała, że niektóre dzieci mają bardzo małe ciemiączka a niektóre duże (też podawała tak 4x5 cm) i nie należy się tym przejmować o ile ich zarastanie przebiega prawidłowo...
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Madziauk mój Fran ma też takie duże ciemie teraz ma 5cm na 5cm podaje mu vit D na lyzeczce z mlekiem ale w kropelach. nie bezpośrednio do buzi bo wtedy gorzej się wchłania.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Czerwinka - ja rowniez podaje z mlekiem. A co lekarz na to? Taka uroda Franka?

    Sardynka - nie zwrocilam uwagi ile mial po porodzie, a tutejsi lekarze tego nie sprawdzali - przynajmiej mi nic nie mowili o tym.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    A jak długo podajecie wit D?
    U nas raczej problemu z ciemiączkiem nie ma, żaden lekarz nie zwrócił uwagi że coś jest nie tak.
    Natomiast według pań w przychodni Kacper się kurczy haha:wink: 4 kwietnia miał 67 cm, a 16 kwietnia już 63 cm.

    Kacper zasmakował w wodzie odkąd podaję mu ją w niekapku i może sam sobie pić:smile:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Kurcze Penny tego mycia zębów się boję... Zu jeszcze cale ząki nie wyszły, więc jeszcze jej nie myję, ale obawiam się, patrząc na inne dzieciaki, że będzie kłopot, żeby dała mi je umyć :neutral:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Madzia powiedziała że taka jego uroda :-) nie ma co się martwić narazie:-)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    magda_a
    nam pediatra kazal myc zabki jak tylko ledwo wyszly.W tym myciu to bardziej chodzi zeby maluchy zjadaly paste ,jak to powiedzial lekarz w przeciwnym wypadku bede musiala podawac tabletki z fluorem.
    U nas spiewamy szczotka pasta i ubaw jest po pachy.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    a ja słyszałam, żeby bez pasty myć tylko przegotowaną wodą płukać tą "szczoteczkę" ale pewnie chodzi o te pierwsze ząbki. Jak już są cztery to pewnie normalnie...:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam problem...
    Zaczęliśmy się spotykać z dawną znajomą, która mieszka dwa przystanki od nas i ma 2 córy -druga, młodsza ma 14 miesięcy ale rozwojowo jest tak na 10-11 (wcześniak).
    No i ona wesoła, nie płacze ale jak tylko Aleks ją usłyszy (wydaje głośne dźwięki) to jest wielki płacz i histeria.
    Nawet się tej Klaudii dotknąć nie da mimo, że tamta chce się bawić ;/
    I nie wiem co mam robić … Wczoraj widziały się po raz 3ci. Byłyśmy na spacerze i jak tylko Klaudia się odezwała (a gaduła gada non stop) to ta w ryk .. Nawet na zwykłe gaworzenie tak reaguje.
    Nie wiem jak ja mam na to reagować. Zostawić je we dwie i czekać na rozwój sytuacji ? Czy trzymać non stop na kolanach mimo, że i tak wtedy płacze ? przedwczoraj zostawiłyśmy je we dwie w kojcu drewnianym (takim sporym) to Aleks od razu stanęła przy szczebelkach i ryk, a Klaudia stanęła obok niej i zaczęła ją uspokajać głaskając po głowie i rączce ale na nic eh ;/
    Dodam, że do obcych dorosłych przyzwyczaja się dosyć szybko i się śmieje i zaczepia.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    nikkitaa może ona potrzebuje więcej czasu. To pewnie nowa dla niej sytuacja, że słyszy dziecko obok, które gada prawie tak jak ona i ma takie same rozmiary. Może to o to chodzi. Hmmm... No nie wiem co ci poradzić...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Regi79: W tym myciu to bardziej chodzi zeby maluchy zjadaly paste ,jak to powiedzial lekarz w przeciwnym wypadku bede musiala podawac tabletki z fluorem.



    u nas , to znaczy w Polsce mówią, żeby do dwóch lat nie myć dziecku zębów pastą z fluorem....
    i ja kupuję taką z Ziajki, bezfluorową
    czyli co kraj to inne zalecenia :wink:


    nasza Ninka sobie od początku sama myje zęby, wiadomo raz lepiej, raz gorzej ale myje i chyba już jej to w nawyk weszło bo pierwsze co robi po wejściu do wanny to każe sobie podać szczoteczkę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Ale ona widywała się z innymi niemowlakami w podobnym wieku i nie było takiej histerii :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Hmm... no to widocznie koleżanka jej nie podpasowała:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Teo my też myjemy taką specjalną pastą dla niemowląt. Nakładam jej tyle co kot napłakał i Nadia tylko czekam aż jej dam do ręki szczoteczkę :) lubi bardzo :)
    Patrzę na Twój suwak i nie wierzę, że Ninol będzie miała zaraz 1.5 roku :shocked:

    Nikki może faktycznie dać Aleks więcej czasu na oswojenie ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Ja tez planuje zaopatrzyc sie w paste dla niemowlat. Jakej uzywacie? Najlepiej kupic tez taka nakladke na palca do mycia zabkow, tak?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    madziauk: Najlepiej kupic tez taka nakladke na palca do mycia zabkow, tak?


    my mamy normalną szczoteczkę
    o taką bo łatwa do trzymania

    ale faktycznie jak chcecie zacząć Karolkowi myć ząbki już teraz to on jeszcze za mały na samodzielne mycie [Nina miała prawie 8 mscy jak się pierwszy ząb przebił więc już umiała sobie pogmyrać w buzi bez mojej pomocy :wink:]

    a pasty my akurat używamy takiej




    PENNY: Patrzę na Twój suwak i nie wierzę, że Ninol będzie miała zaraz 1.5 roku :shocked:



    ja też nie wierzę i cały czas się pytam gdzie ten czas tak szybko zapierd..... ?:shocked::smile:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeApr 19th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk: Najlepiej kupic tez taka nakladke na palca do mycia zabkow, tak?

    Mnie ta nakładka nie podpasowała, kupiłam taką specjalną malutką szczoteczkę - pisze, że od pierwszych ząbków do 2 lat.
    Edit: taka jak Teo pokazała :)
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Mamy taką pastę :)
    I taką szczoteczkę, Nadia też od początku, czyli gdzieś od miesiąca nią operuje sobie sama :>
    TEORKA: ja też nie wierzę i cały czas się pytam gdzie ten czas tak szybko zapierd..... ?

    No widzisz i niedługo spotkamy się na jednym wątku :shocked::devil:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeApr 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Montenia Leszek pije Bebiko 1, niby nie ma skazy białkowej ( tak stwierdził dermatolog ) i przepisał mu CETAPHIL ale nie pomaga :confused:
    Diiz ręcznikiem nie pomaga zasypianie ale z smoczkiem i karuzela pomaga :smile: czasami założę na róg łóżka ręcznik aby ograniczyć mu pole widoczności, wiem okropnie to brzmi ale pomaga bo jak nie zrobię to później marudzi i płaczę.
    A czy to mleko BEBILON HA jest refundowane?? bo drogie...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    venus87: czasami założę na róg łóżka ręcznik aby ograniczyć mu pole widoczności,


    No i ok. Ja tetrę kładę na buziola i mały się nie dekoncentruje:bigsmile:
    Ważne, że zasypia i śpi spokojnie:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 19th 2013 zmieniony
     permalink
    u nas , to znaczy w Polsce mówią, żeby do dwóch lat nie myć dziecku zębów pastą z fluorem....

    tak to bywa i klocic sie nie bede :wink:Tutaj nawet dentysci zalecaja pasty z fluoridem.
    W Pl karza podawac wit.K a tutaj nie.Ufam mojemu pediatrze i wiem ze nie zrobilby malej krzywdy.
    My uzywamy pasty Odol med do mleczakow od 0-6 lat.Szczoteczki mam trzy w komplecie:jedna to gryzak ktory pomaga przy wyrzynaniu sie zebow,druga taka gumowa i trzecia z wlosiem jak sa juz wszystkie zeby.<a href="http://www.testberichte.de/p/odol-med3-tests/milchzahn-0-6-jahre-testbericht.html">:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    venus bebiko ha też jest i kosztuje ok 22 zł. Mleka ha nie są refundowane.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeApr 19th 2013 zmieniony
     permalink
    A nasza pediatra - też w Austrii- mówiła, żeby na razie myć ząbki tylko wodą i nie używać pasty do zębów :wink:
    Czyli nie tylko co kraj to obyczaj, ale co lekarz też :wink:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    judka ja PL i właśnie tą wersję znam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Dzieki Dziewczyny. Poszperalam troche w necie, i na blogu z kosmetykami dla dzieci i kupilam paste Logona Kids truskawkowy zel do mycia zebow EKO :) Mam nadzieje, ze posmakuje Karolkowi. Teraz musze tylko jaka szczoteczke i nakladke na palec kupic ;)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Dziewczyny ale w Pl tez zalecaja pasty z fluorem i nawet jest sporo o pielegnacji mleczakow w necie.np tutaj
    http://wegemaluch.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=635:pielegnacja-pierwszych-zebow&catid=208:stomatolog&Itemid=950.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Venus, u jakiego lekarza bylas? Jak chcesz to podam Ci namiar na dobrego lekarza na nfz.
    U nas cetaphil pomagal i na to bepanthen. A jaki cetaphil masz i jak go uzywasz? My mielismy taki,ze mylo sie na sucho,tylko wacikiem nasaczonym tym plynem. Po kilku przemyciach sie poprawialo.
    Bebilon HA nie jest refundowany,ale ja bym chociaz wyprobowala czy bedzie lepiej ze skora.
  1.  permalink
    Venus - nutramigen jest refundowany
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Dziewczyny musze się wyżalić i prosze o pomoc ...
    Od kilku dni marudze,że Liliana mało je przez te bóle brzuszka, że boje się o jej wage, za 2tygodnie według książeczki powinnam iść na ważenie ale mialam zamiar wybrac się już w ten wtorek.
    Wczoraj wielka walka i płacz przy jedzeniu, dziś to samo. Nie wytrzymalam już kolejnego karmienia patrzac na ból małej i zadzwonilam do lekarza, wizyta o 16:10.
    Poszlyśmy , wytłumaczyłam co się dzieje, jak długo, i poprosilał o testy na nietolerancje laktozy oraz czy może zważyc Liliane. Usłyszałam , że to normalne, że to kolki i mam dawać krople, wymieniłam już wszystko co podawaliśmy, ale Pani uparcie zapisała mi kolejne i kazała wstawić sie za 2tygodnie jeśli nie przejdzie.
    Wiec pytam znów czy może ją zważyc, ona że nie bo ma tylko wage dla dorosłych, jesli pielęgniarka w zabiegowym będzie miała czas to ewentualnie wtedy. UWAGA napisala na kartce list który miałam dać w recepcji ( 3kroki od gabinetu) , że nie ma wagi i mają mnie umówić na ważenie.
    Odczekałam w kolejce i w końcu się dostałyśmy, miła Pani zważyła Lili podała mi wage i gotowe, więc pytam czy to wporzadku czy prawidłowa i czy może mi ją wpisać w książeczke, z łaska że sprawdzi, i nagle jak by jej się żarówka zapaliła , że dziecko waży za mało, więc poprosiłam o konsultacje z lekarzem, na szczęście był wolny.
    Pani doktor z miłej przeistoczyła się w żołnierza , który mi tłumaczy że waga jest za mała i musze dokarmiać dziecko butelka albo ściągać i dawać z butlki, więc ja znów tłumacze , że jak ja mam dawac jej więcej jak nasze ostatnie karmienia trwają godzine to jest walka – 5minut je 5 placze 5 minut ją kołysze a po takim karmieniu ona pada ze zmęczenia….
    Powiedziala rowniez, że mam zadzownic do HV by ktoś do mnie przyszedł i pokazał mi jak karmić dziecko.
    Za tydzien mam się stawić do kontroli – bo tu cytat – MOZE SIĘ TO SKOŃCZYĆ SZPITALEM!
    Dała mi wybór albo mam dawać więcej mm albo sztuczne !!!
    Liliana ma rowniez zaczerwienione i lekko spuchniete oczko dostala na to antybiotyk.
    Poszlam po lekarstwa, przyszlam do domu po drodze upłakałam się jak bóbr i w domu na spokojnie zaczynamy się karmic z nowymi kropelkami. I dupa wielkie nic , mała jadła 10minut i koniec!
    Sciąnęłam pokarm by wiedzieć ile wypija, z mężem na zmiane kołysząc , nosząc daliśmy jej 80ml.
    Więcej nie da rady.
    Ja już nie wiem co robic? Lili usnęła przez tą cała akcje bez kąpania, będe ją wybudzac o 24 by coś wypiła ale nie wiem co dalej.
    Miałam w szafce w razie w 2 kartoniki sztucznego mleka, wczoraj chciałam by to chodź wypiła, ale była taka sama reakcja jak na moje.
    Probowaliśmy
    sab simplex, infacol, colief , delicol, jak i ściągnełam pierwsza faze pokarmu w której jest najwięcej laktozy… żadnej poprawy :(((
    Lekarz potraktował mnie jak wyrodną matke , która nie karmi dziecka.
    Tylko czy głodne dziecko bedzie sie uśmiechało i miało świetny humorek ?
    Poza momentami kiedy musi jeść, ostatnie 2 dni są najgorsze.
    Nie wiem co robic :(((
    Jeśli mała nie przybierze do następnej wizyty będe miała wizytacje w domu.
    Możecie cos doradzić ?
    Wcześniej nasze karmienia nigdy tak nie wyglądały, ale od okolo 3tygodni jest coraz gorzej.
    waga malej
    10.03.13 w 5tej dobie 3.400
    15.03.13 10tej dobie 3.440
    21.03.13 3.620
    03.04.13 3.900
    19.04.13 4.125
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    IzUK - a espumisan w kropelkach ?

    Treść doklejona: 19.04.13 22:14
    Wiem, że niby 3-ki nie mogą być pierwsze, ale są wyjątki i Tośka chyba nim jest jeszcze w tym tygodniu mamy szczepienie to potwierdzę u pediatry, na ostatniej wizycie inna pediatra powiedziała mi że to ząbek. Do tego te białe po lewej i prawej jest ostre i twarde.

    imagebam.com imagebam.com imagebam.com
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    IzUK, przede wszystkim Ty musisz sie uspokoic. Poloz sie z mala do lozka,lezcie sobie,jak chce niech popije z 5 miut,potem odpocznie i znow popije. Ty wypij sobie meliske. Dziecko jest doskonalym barometrem rodzica,ona wie,ze Ty drzysz na samo slowo karmienie.
    Czy mala jest dokarmiana butelka? Dla dziecka picie z butli jest wiele latwiejsze i czesto po tym sa cyrki przy piersi. Moja starsza corka miala tak samo,niestety przez madre panie,ktore zalecily dokarmianie butelke po 6 tygodniach pozegnalam sie z karmieniem piersia. Mloda nie chciala ssac z piersi,bo musiala sie nameczyc,potem plakala,nalykala sie powietrza i potem ryk bo kolki. Nie dokarmiaj jej,przystawiaj do piersi jak czesto chce, za 203 dni powinno byc juz dobrze. Mozesz podawac jej ten delicol, na lyzeczce z odciagnietym swoim mlekiem(tak jak na opakowaniu jest napisane,nie wiem ile przed trzeba podac i czy przed kzdym karmieniem?). Jaka waga urodzeniowa byla? Napisze jutro do mojej pani doradcy i zobaczymy co powie,ok? Bedzie dobrze,nie denerwuj sie.

    Treść doklejona: 19.04.13 22:20
    IzUK,napisz mi tylko wage urodzeniowa, ja skopiuje Twoj post. Zobaczymy co napisze moja doradczyni.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Kurczę Izuk nie fajnie:sad: A jak wygląda waga małej na siatce centylowej?
    Wydaje mi się, że 80 ml na karmienie w tym wieku to nie mało, tylko nie napisałaś co ile je. Mnie Kacper do 3,5 miesiąca zjadał po 90 ml ale co jakieś 3 h.

    Acia mnie Kacper nawet nie da zaglądnąć do buzi więc nawet nie wiem jak to u niego wyglada.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    IzUK - wspolczuje, normalnie jak czytam o lekarzach GP (+moje dotychczasowe doswiadczenia) to mnie szlag trafia. Montenia dobrze radzi. Mam nadzieje, ze Lilianka zacznie jesc wiecej.

    Bari - po Twoim poscie, ze Kacperek pije z niekapka. Zaczelam sie zastanawiac nad niekapkiem dla Karolka. I w sumie czytajac opinie na necie kupilam mu Doidy Cup. Ciekawe czy nie bedzie jeszcze za maly do tego kubka ;)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Waga urodzeniowa to 3.725
    U nas te napady przy karmieniu wygladaja tak że na poczatku mała szcześliwa że ma cycusia po jakiejś chwili jest szarpanie, wypuszczanie i łapanie sutka, złość, płacz, wbijanie małych paznokietków...
    Nie karmie jej butelka, ale wczoraj bylam już załamana że tam mało je więc chcialam podac sztuczne, ale i tak go nie wzięła. (dziś wieczorem dostała z butli byśmy wiedzieli czy cokolwiek zjadła - przed tym piła z piersi ładnie 10mninut)
    Srednio je co 3h czasem co 2 ogolnie karmie na żadanie.
    Czytałam na necie,że są takie przypadki,że dzieci tak reagują i po 3,5 miesiaca to mija, ale ja mam tydzien by jej waga była lepsza...
    Karmie ją przeważnie około 10minut i odbijam i znow karmimy się dalej, bo wcześniej były problemy z brzuszkiem w nocy pojękiwania, teraz tego nie ma.
    Aha i karmie przez kapturki, starałam się kilka razy przystawiać ją bez, ale wtedy są nerwy, nie wie o co chodzi , sutek jest za mały i nie wie jak chwycic.
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    IzUK, a kontaktowalas sie w sprawie karmienia z konsultantka laktacyjna? Moze dobrze by bylo by profesjonalna doradczyni przyjrzala sie waszemu karmieniu. Ciezko tak przez internet stwierdzic co moze byc przyczyna takich problemow. Z wlasnego doswiadczenia moge Ci napisac, ze u nas karmienie wygladalo dokladnie w ten sposob jaki opisalas, GP tez chciala bym Daniela dokarmiala mm, choc moj syna na wadze przybieral nadporogramowo. Ja juz odchodzilam od zmyslow, bylam wykonczona ciagla walka o kilka minut ssania i placzem.
    Po konsultacji z doradca laktacyjna okazalo sie, ze Daniel ma przykrotkie wedzidelko podjezykowe- wiec problem byl po stronie jego anatomii.
    Warto poszukac i poradzic sie innych specjalistow, bo GP specjalista od karmienia nie jest!
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Kurcze faktycznie u nas też to tak wyglądało (zapomniałam bo dosyc szybko odpuscłam pierś)) i też wina wędzidełka podjęzykowego

    Treść doklejona: 19.04.13 23:10
    Kurcze faktycznie u nas też to tak wyglądało (zapomniałam bo dosyc szybko odpuscłam pierś)) i też wina wędzidełka podjęzykowego
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    ACIA ja sobie daję głowę uciąć, że to jednak nie są zęby :cool: :devil:


    IZUK u nas było podobnie
    krzyki ,wrzaski, szarpanie cycka itp
    za radą, chyba Monteni, sprobowalam karmić "pod gorke" i było dużo lepiej
    bo jak karmiłam normalnie to mleko szybciej lecialo, Nina nie nadążała z lykaniem, powietrze się do brzucha dostawało i zaczynała płakać oraz kopać nogami
    a jak karmiłam "pod górkę" to problem zniknął (a wcześniej nic nie pomagało - ani ściąganie pierwszego pokarmu, ani Delicol ani Espumisan itp)
    może spróbuj zmienić pozycje?

    a co do wagi
    moja Nina tylko w pierwszym mscu ładnie przybrała (ok 900 gr) a potem było coraz gorzej i nikt mi nie kazał jej dokarmiać
    co więcej- jak już przeszlysmy na MM to wcale lepiej nie było
    wprowadzilam inne jedzenie - też przybierala niewiele
    widocznie taka uroda
    i Twojej Lilki też :wink:
    moja Nina do dzisiaj jest takim drobnym półtora roczniakiem bo nawet 11 kg nie waży :smile:
    jak Lilka moczu pieluchy, nie płacze z głodu (płaczu przy karmieniu nie liczę bo to z bólu brzuszka raczej) to wg mnie jest ok i dokarmiać nie trzeba
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Wybudzona jadla 15min bez krzyku! Czemu w dzień jest taka różnica ...?
    Idziemy spac, dobranoc :-*

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.04.13 05:02</span>
    Dziewczyny a czy czasem u mnie nie ma sytuacji , że mój pokarm jest za mało kaloryczny ... Mała się najada (gdy nie ma slajd ją dokarmiać ów ataków) ja myślę , że wszystko dobrze że dziecko szczęśliwe gdy się uśmiecha i ładnie śpi ,a ona nie przybiera bo to co zje to spala? Można powinnam sztucznyn mlekiem ?:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 20th 2013
     permalink
    IzUK, nie ma malokalorycznego pokarmu! Pokarm mamy jest szybko trawiony,nie zalega w brzuszku,dlatego tez dziecko szybciej glodne jest. Zobaczymy co napisze doradca,ok? Ja bym sprobowala inne pozycje,bo moze faktycznie mleko za szybko leci? Poprobuj,zobaczysz ze bedzie coraz lepiej.
  2.  permalink
    IZuK a jak cząsto karmisz ją w nocy???Bo właśnie jak dziecko mało przybiera to trzeba w nocy częściej karmić gdyż pokarm jest bardziej tłusty tak mi mówiła moja położna i lekarka...ja po wyjściu ze szpitala bardzo pilnowałam nocnego karmienia i mała ślicznie przybrała
    --
  3.  permalink
    Wybudzona jadla 15min bez krzyku! Czemu w dzień jest taka różnica ...?
    - mialam podobnie po 3 miesiacu, placz, szarpanie, nerwy i tez myslalam ze sie nie najada, po 2 tygodniach minelo,nie bylam u lekarza, mm tez nie dawalam.Maks ma ponad 5 miesiecy i z butelki je 60 w porywach sporadycznych do 90... wiec jak zjadla 80 to mi sie wydaje ze duzo ;). Przeczekaj, nie idz do lekarza, skoro sie usmiecha w dzien i jest radosna to znaczy ze jest oki
    --
  4.  permalink
    to moja spokojnie jak odciągnę potrafi 100 ml zjeść:bigsmile:Czy to oznacza że mam strasznego głodomorka?
    --
  5.  permalink
    Czy to oznacza że mam strasznego głodomorka?
    - niewiem, ale nasuwa sie pytanie czy moj to niejadek ha ha ha, nie zadko z jednej piersi tylko zje i juz mu starcza
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 20th 2013
     permalink
    IzUK, napisalam do doradcy. Czekam na odpowiedz. Jak cos bede wiedziala to Ci napisze. Ja mysle,ze to przejsciowe,ale zobaczymy co Ona odpisze,ok.
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 20th 2013
     permalink
    ślicznie Ci dziękuję !!!
    O 10 zaslonilam rolety w sypialni i karmiłam w łóżku, zjadła bez płaczu jakieś 20min i usypiala.
    Teraz płacz na wstępie więc szybko włączyłam suszarkę jadla 10min i usnęła twardo.
    Dodam że bez żadnych kropli bo i tak nie działają. Zaraz lecimy do parku mamusia gazetka i relax a Liliana świerze powietrze i relax :-)
    --
  6.  permalink
    Moj Mati po raz pierwszy odmowil mi jedzenia :P chcialam dac mu teraz banana rozgniecionego, ale krecil glowka wiec odpuscilam. Poza tym ma nowe zajecie, probuje stanac na czworaka i sie bulwersuje bo mu nie wychodzi :P Iza wspolczuje tych ekscesow karmieniowych.
    --
  7.  permalink
    Witam się sobotnio:bigsmile:Mam pytanko malutkiej od jakiegoś czasu pojawiają się,,chyba potówki" nie wiem czy to tak wyglada...czasem prawie ich niema a np.dzisiaj ma prawie całą buzie w nich.Zdjęcie nie jest z dzisiaj jak coś.Wiecie jak temu zapobiec???Staram się jej nie przegrzewać jak robi się lekko mokra to ja staram się lżej ubrać ,ściągam skarpetki lub czapeczkę zależy co ma na sobie...Czy któraś mamusia miała tak ze swoją niunią?

    Uploaded with ImageShack.us

    Uploaded with ImageShack.us

    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 20th 2013
     permalink
    Dominiczka,raczej na tradzik niemowlacy wyglada. Przemywaj woda przegotoana,niczym nie smaruj.

  8.  permalink
    Maks tak ma jak zjem cos co mu szkodzi.. moze cos jesz??
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 20th 2013
     permalink
    Dominiczka Kacperek ma to od praktycznie urodzenia. Po chrzcinach (czyli od poniedziałku) zaczynamy "terapię":wink: przepisaną przez panią dermatolog. To oczywiście trądzik niemowlęcy :bigsmile: Ale na tym etapie chyba wystarczy przemywanie wodą przegotowaną wacikiem:bigsmile:

    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.