Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    madzik ale ja jem w kółko to samo i dopiero od jakiegoś czasu się nasiliło...może to ten trądzik hmm
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 20th 2013 zmieniony
     permalink
    dziewczyny dzis sukces!!!
    Okno w sypialni zasloniete, cisza, spokoj wokół nas i jak Liliana wpada w nerw to suszarka! JAkos odruchowo chwycilam ja i wlaczylam i DZIALA :))))
    dziecko ZNOW PIEKNIE je!!!
    Oby tylko nie zapeszyc !!!
    A teraz mama leci sie szykowac i jej pierwsze wychodne - zalegle urodzinowe... kto bedzie bardziej tesknil ...?
    Milego wieczoru Wam zycze.
    --
  2.  permalink
    Gratuluje Izuś i życzę miło spędzonego czasu dziś:):)baw sie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 20th 2013
     permalink
    IzUK widzisz? Ja zawsze powtarzałam, że suszarka zdziała cuda!:bigsmile:
    --
  3.  permalink
    A wiecie... ja nigdy nie uzywalam suszarki, nawet jak Mati mial kolki.. jakos nie przyszlo mi to do glowy:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 20th 2013
     permalink
    U nas suszarka byla na kolki, uspokajanie, teraz nadal czasem sie przydaje do zasypiania w ciagu dnia ;) Choc coraz rzadziej ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 20th 2013
     permalink
    kuleczka_69: A wiecie... ja nigdy nie uzywalam suszarki, nawet jak Mati mial kolki.. jakos nie przyszlo mi to do glowy

    ja też nie, dla mnie to dziwne, ale rozumiem że jak uspokaja dziecko to sie uzywa:bigsmile:
    ja wpadłam się pochwalic, że mały od 3 nocy zasypia sam w łóżeczku :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 20th 2013
     permalink
    Kakai to gratulacje dla Jasia:clap: oby nie zapeszyć:wink:

    Dziewczyny z BLW, mogłaby któraś wpaść na wątek BLW-owy? Potrzebuję porady...
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Kakai Ooo za zasypianie :) Bo u nas suszarka z mp3 leciała czasem, bo po wyciagnięciu z wiadra był ryk :tooth:

    Dii zastosowałam się :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 20th 2013
     permalink
    Brawo Jasiu:clap:

    Ja też używałam suszarki, głównie z youtube'a. A przy wyciąganiu z wanny prawdziwej, bo przy okazji ogrzewała :)
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 20th 2013
     permalink
    Eeee tam! Kacperek nasz akceptuje tylko jedną suszarkę! Tą w pokoju o mocy 1900 W:devil: Kupiliśmy 2100 W i się tylko na nią wścieka! :bigsmile:
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny potrzebuję znowu porady...otóż pisałam o zmianach skórnych na buzi Amelki wczoraj do których dołączyłam zdjęcie.Wczoraj przy kąpaniu zaóważyłam niewielkie iloście tego czegoś na klatce piersiowej a dzisiaj rano jak przebierałam małej body ta ilość się sporo zwiększyła czyli to chyba nie trądzik jak niektóre z was pisały...Zatem potówki czy alergia na coś co mogłam zjeść???
    --
  5.  permalink
    Ja takze mam problem... maly wymiotuje.. ale nie ciagle... wczoraj jadl o 17 moje mleczko, kolo 18 mu sie ulalo, potem zjadl 19:30, 23 , 1:30 i bylo oki, 4:30 zjadl i znow mleko sie wylalo ale nie troche tylko dosc duzo, przebralam i poszedl spac i ja tez, po 6 wstaje a wszystko w kolo niego mokre i on sam tez, przebralam, wzielam do nas i po 30 minutach to samo, ale juz praktycznie sama "slina" bo mleka nie bylo. Maly goraczki nie ma i jest pogodny, ale martwie czy to nie zaczyna byc np reakcja na gluten?? Wprawdze ja we wtorek zle sie czulam i wymiotowalam a moj w czwartek... Ale to chyba nie ma zwiazku.. Dzisiaj mamy jechac na 4 dni do kolezanki 250 km...
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Dziewczyny witam się niedzielnie kochane :kissing:
    Montenia Zapisałam Leszka do przychodni "Bartodzieje" na Koszalińskiej i tam przyjmuje miedzy innymi taka Pani niska, starsza w ciemnych włosach chyba ma na nazwisko hmmm....coś na W ale wybacz teraz nie pamiętam :confused: ale bardzo proszę o dane Pani/Pana doktor którą polecasz bo w poniedziałek zaczynam znów działać. My mamy Cetaphil MD balsam do twarzy i ciała oraz emulsję mam nakładać na twarz emulsję ( w celu umycia ) i wacikiem ściągnąć a następnie balsam. Wczoraj na twarzy zauważyłam poprawę ale nie jestem pewna czy czasami też słońce nie pomogło bo na spacery wychodzimy. Co jest pewne to Leszek ma trądzik niemowlęcy po zdjęciach Domoniczki jestem już pewna, tylko, że Leszkowi wychodzą pryszcze i nie mogę z tym nic zrobić :confused: muszą same się zasuszyć.
    Mam także pytanie ponieważ zauważyłam już jakiś czas temu, że przy karmieniu a w szczególności w dzień Leszek weźmie kilka łyków i też zaczyna się denerwować, zwijać, czasami jest purpurowy, ma wzdęcia, stęka, jest nie spokojny a na dodatek strasznie jeżdżą mu jelita przy połykaniu mleka :shocked: wiecie od czego może to być?? i jak z tym walczyć?? może za ciepłe mleko mu daję?? sama nie wiem .....
    Nie wiem kobiety o co chodzi naszym maleństwom z suszarką ale tak samo jak u Izukjak widzę, że mały zaczyna już na maksa wariować to włączam suszarkę i ciepłym powietrzem robię mu po brzuszku, w 95% pomaga :smile: nie zapeszać oczywiście. A widzę, że w dzień podczas karmienia powinno się zasłaniać okna i stwarzać atmosferę nocną?? Leszek zasypia przy świetle dziennym ( chociaż czasami jest ciężko ). Położna powiedziała mi, że trzeba dziecko uczyć i przyzwyczajać do dnia i nocy aby wiedziało i rozróżniało, może dlatego w dzień śpi nam max 2-3 godziny a w nocy 5-6 godzin??
    Pozdrawiam Was i Wasze dzieciaczki mamusie :kissing:
    Dziś jest Leszka wielki dzień ponieważ dziś odbędzie się chrzest :bigsmile: chyba się popłaczę :cry:
    --
  6.  permalink
    hej Venus wiedziałam że gdzieś na dniach chrzcicie tylko nie pamiętałam kiedy:):):bigsmile::bigsmile:Dodaj foteczki jak będziesz miała czas:bigsmile::bigsmile:U mnie mała czasem podczas karmienia stęka i pręży się trochę ale wtedy zawsze klocka ciśnie he:bigsmile::bigsmile:To Venus mówisz ze to ten trądzik??a Leszek ma to tylko na buzi???Bo moja mała teraz ma na klatce piersiowej też i już nie wiem
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeApr 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Dominiczka myślę, że to alergia! zaczyna się wiosna i wszystko zaczyna pylić itp. chyba, że coś wprowadziłaś nowego do diety swojej?? lub rzeczywiście to co jesz od jakiegoś czasu zaczyna szkodzić małej. Byś musiała zacząć od stawiać po jednej rzeczy z jadłospisu Twojego i sprawdzać.
    Madziik a czytałaś jakie mogą być negatywne reakcję na ten gluten?? może rzeczywiście to jest to?? ja nie poradzę bo Leszek jest młodszy i nie wprowadzam tego.
    --
  7.  permalink
    Venus, czytalam, ale niby nie pasuje bo nie pisza o wymiotach... niewiem co jest :(
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Dominiczko :bigsmile: no Leszkowi wyszło też na nogach i rękach taką kaszkę ale trądzik też ma :shocked: kupiliśmy Oilatum no zobaczymy co będzie ale od poniedziałku chodzę po lekarzach a chciałam Leszka zarejestrować do alergologa prywatnie i wiesz na kiedy by była wizyta?? na 6 CZERWCA!! kurna a na 10 czerwca mam na NFZ! szok normalnie. W poniedziałek idę do pediatry i do dermatologa.
    --
  8.  permalink
    Venus no ja już nie wiem wiem ze to jej nie przeszkadza bo jest grzeczna i wesolutka ta niuńka moja ale jednak irytuję mnie to ze nie znam przyczyny...mam nadzieję że to nie z mojej winy;/;/ bo i tak w kółko to samo jem ....
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Madziik poczekaj kochana, aż dziewczyny się wypowiedzą! ja nie pomogę chociaż sobie przypominam, że Leszek też przez jakiś czas nie dawno podczas odbijania mu się ululało :neutral:

    Treść doklejona: 21.04.13 07:43
    Kochane uciekam bo muszę się przyszykować a Leszek śpi to muszę wykorzystać czas :bigsmile: a mam pytanie: Leszkowi w gardle lub w nosie wisi chyba glucik i aspiratorem nie mogę go wyciągnąć a słyszę podczas oddychania, że On tam jest, czym mogę się go pozbyć?? jakimiś kroplami?? bo maść majerankowa nie pomaga :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Dziewczyny,wysypka nie zawsze jest oznaka alergii,nie zaawsze jest to onzaka azs (to jest najszybsza diagnoza lekarzy). Mojej corce tez wmawiali azs,a nie ma!
    Venus, lekarz dermatolog nazywa sie Zaczkiewicz, przyjmuje na gajowej. Idziesz i sie zapisujesz na wizyte,nie trzeba nalezec do przychodni. Przemywaj tylko ta emulsja md kilka razy dziennie, na waciku.
    Madzik, Twoje dziecko ulewa, spokojnie. Moze ulewac,bo zwieracz zoladka nie dziala jeszcze tak jak nalezy. Rob przerwy przy karmieniu,odbijaj w czasie karmien,po karmieniu niech dziecko pobedzie troche w pionie. Moje obie corki ulewaly do 8 m-ca.

    Treść doklejona: 21.04.13 08:03
    Dominiczka, a co jesz? Napisz mi przykladowo jak wyglada jadlospis. I czemu jesz to samo? Dietaq matki ma byc urozmaicona,nie uboga.
    Jak to sa potowki,to nie od diety. Jak mala jest ubierana,jaka temperatura jest w domu itp?
  9.  permalink
    Madzik, Twoje dziecko ulewa, spokojnie. Moze ulewac,bo zwieracz zoladka nie dziala jeszcze tak jak nalezy. Rob przerwy przy karmieniu,odbijaj w czasie karmien,po karmieniu niech dziecko pobedzie troche w pionie. Moje obie corki ulewaly do 8 m-ca.
    - wiem co to ulewanie, ale zeby tyle razy po jednym posilku to jeszcze nie mialam.. zawsze nosze do odbijania, nawet w nocy a nie ulewal juz dawno a tak jak dzis to wcale.. i te odruchy wymiotne az czulam...
    --
  10.  permalink
    to może nie być ulewanie....mojej wogóle nie odbijam nigdy czasem nie ulewa ale to czasem.A niekiedy jest tak że zje i kiedy ją tylko nie przekręcę to ulewa.Nieraz jak zaczynam ja przebierać to muszę kilka razy pod rząd bo uleje tak ze szoki do tego na główkę poleci jeszcze.Ciekawe właśnie ile dziecku może się ulewać....
    madziiik może jakiegoś wirusa złapał czy coś bo jak mówisz ma odruch wymiotny to z czegoś to się wzięło.A ty z mężem po czym wymiotowaliście?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Madzik, to musisz obserwowac, bo jesli to wymioty to trzeba dzialac, nawadniac dziecko. Moze kup w aptece orsali i podawaj po lyczku na lyzeczce,co chwila(ze nie nasilic odruchow wymiotnych). Moze faktycznie zarazil sie od WAs, teraz tyle jeslitowek panuje,ze szok.
    Karmisz piersia? Bo czasem jak mama cos zje to ulewania tez sie nasilaja. Jak Cie cos niepokoi to njalepiej podejsc z dzieckiem do lekarza. Bez zobaczenie dziecka ciezko cos powiedziec.
  11.  permalink
    A ty z mężem po czym wymiotowaliście?
    - ja po pyzach mimo ze wszyscy jedli a maz w sumie nawet niewiadomo po czym,bo mieszanke mial..
    Karmisz piersia?
    - tak, karmie, ale nie zjadlam nic nienormalnego niz jem ostatnio. Podalam kolo 7:30 piers i zjadl z jednej, odbilo sie lekko i narazie spokoj, moze to faktycznie bylo ulewanie, ale zeby tyle razy po jednym karmieniu??
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Dominiczka mój Kacper miał podobnie jak był malutki. Takie krosteczki na klacie i buzi. Zeszło samo. Kąpałam w Oilum. Położna mi mówiła, że trądzik niemowlęcy właśnie występuje często powyżej brzuszka i w górę.

    Madziik co do wymiotów nie pomogę. Monteni się posłuchaj może. Kurcze i jeszcze ten wyjazd... Nawadniaj go koniecznie mleczkiem chociaż.

    Venus my też dzisiaj się chrzcimy:bigsmile:
    --
  12.  permalink
    Dominiczka, moja malutka ma to samo co Twoja myślałam, że to potówki więc aby się uspokoić poszłam do lekarki, i Lenka też ma nawet na klatce piersiowej i szyi. Mi lekarka powiedziała, że to jest właśnie ten trądzik niemowlęcy i bardzo dużo dzieci to ma. Należy to parę razy dziennie przemywać wodą lub jeśli masz ,,Octenisept" to miałam również to jej pępka to jest odkażające to mówiła mi, że tym też można robić i widzę, że jej się to zmniejsza bo już się martwiłam tym bo nawet miała mocno to czerwone. Ale już jej schodzi :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    A u nas ten trądzik występuje do tej pory. Kurcze nie pomyślałam, żeby tym Octeniseptem przemywać.... Może na dzisiaj by nie miał takich zmian. A akurat na chrzciny mu jedna biała bomba na policzku wywaliła!:devil: Grrr...
    --
  13.  permalink
    Narazie minelo, dziekuje za rady. Dalam mu piersdwa razy, chetnie wypil i jest radosny, moze chwilowe problemy. Jak do poludnia nic nie wyjdzie to jade, najwyzej wroce jutro jakby sie cos znow dzialo i do lekarza i tak sie zarejestruje na ww
    --
  14.  permalink
    Dii ,Niezalogowana dzięki za wyczerpujące odpowiedzi:):)Kocham to forum:bigsmile::bigsmile:Super bo akurat Octenisept mam w domu i od dziś zaczynam kurację mam nadzieję że jej przejdzie:):):):bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    Dii,Venus super że chrzcicie w ten sam dzień koniecznie dodajcie zdjęcia synków:bigsmile::bigsmile::bigsmile:A pogoda na ten wspaniały dzień pięknie Wam dopisała:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Mój na krostki na twarzy i boczkach brzuszka dostał jakąś robioną maść i 2 razy w tygodniu mamy go kąpać w nadmanganianie potasu :)
    --
  15.  permalink
    Usiadl!!!! nie byl to perfecyjny siad, bo lezal na poduszcze, ale sie podniosl i usiadl :D teraz czekam jak zacznie regularnie siadac :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Łoooooo jaki zdolny chłopiec:bigsmile: brawo Mati!!! :clap::clap::clap:
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    kuleczka_69: Usiadl!!!! nie byl to perfecyjny siad, bo lezal na poduszcze, ale sie podniosl i usiadl :D teraz czekam jak zacznie regularnie siadac :)
    --


    brawo !!!
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Gratulacje:bigsmile:

    Mi Majka coś ostatnio zaczęła wydawać meega dziwne dźwięki przy jedzeniu. Właściwie to przy wieczornym usypianiu i aż się martwię, bo widzę jak ona się przy tym wysila:confused: Nie wiem, co ona wycudowała.

    I chciałam się pochwalić co wczoraj z mężem zrobiliśmy w kąciku Mai :bigsmile:

    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Malisek - pieknie to wyglada :)) Maja pewnie zadowolona :))
    --
  16.  permalink
    Malisiek super dekoracja :) my mamy naklejki piankowe, ale odpadaja od sciany :P
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Jak jej to pokazaliśmy to patrzyła z ciekawością, a jak ją przebierałam na przewijaku to odwracała głowę, żeby to widzieć:bigsmile:

    No i to też się odkleja.. W kilku miejscach musieliśmy użyć taśmy klejącej:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Malisiek,dekoracja super! To sa naklejki?
    Ja kupilam w biedronce zestaw naklejek sciennych za 7zl i sie super trzymaja . :wink:. Zaluje,ze wiecj nie wzielam,ale wlasnie balam sie jak bedzie z trzymaniem sie tego. A teraz juz ich nie ma :confused:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Tak, to są naklejki. Były na dużym kartonie w częściach i trzeba było je poskładać do kupy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Malisiek super naklejki! :bigsmile:

    My wynajmujemy mieszkanie i już mieliśmy naklejki u Stasia, też uwielbia na nie patrzeć.
    Jak leży na przewijaku, przekręca się na bok, odgina do tyłu, a ja muszę cudować, żeby mu pieluchę założyć:devil:
  17.  permalink
    A wogole sie musze pochwalil ze Maks w koncu opanowal przewroty i robi to niespodziewanie i jak szalony, ledwo sie odwroce a on juz na brzuchu he he i nadodatek zadowolony :devil:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    madziik1983: A wogole sie musze pochwalil ze Maks w koncu opanowal przewroty i robi to niespodziewanie i jak szalony, ledwo sie odwroce a on juz na brzuchu he he i nadodatek zadowolony :devil:
    --

    I tu masz odpowiedź - często dzieci jak się robią ruchliwe, to strasznie ulewają, bo im się jeszcze nie zdąży w brzuszku uleżeć jak się poruszą. Moja Amelka tak strasznie ulewała jak się zaczęła ruszać, minęło jak wprowadziłam pokarmy stałe.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Dziewczyny moje zmartwienia zostały wynagrodzone :) Dominik jakieś dwa tygodnie temu zaczął się przerwacać z brzuszka na plecy i odwrotnie. Teraz robi to z taką pasją i namiętnością, że turla się po całym pokoju :))))) więc jeśli któraś ma młodsze dziecię od Dominika i jeszcze się nie turla to niech nie zabija sobie nawet głowy niepotrzebnymi zmartwieniami:)

    Malisiek piękna dekoracja:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorviolet_flower
    • CommentTimeApr 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Kuleczko brawo dla Matiego! :clap:
    hopelight brawa dla Dominika, no to mi ulżyło, bo już się martwiłam, że Jaś zbyt wolno się rozwija:wink:

    Malisiek - sliczny kącik Majeczki:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    My dzis mielismy piekny ponad 3 godzinny, wiosenny, rodzinny spacerek :) Karolek byl bardzo grzeczy (wiedzial, ze mama dzis swietuje) i pospal 2godzinki i 20min (dwie drzemki) na spacerku :)

    Poza tym mamy juz w Londynie typowo wiosenna pogode :) ahh wiosna :) moja ulubiona pora roku :cool:

    Karolek coraz czesciej smieje sie na glos ( ku uciesze rodzicow), oraz juz bardzo wysoko swoje stopki podnosi.. brakuje mu kilku cm i wyladuja w buzi :wink: No i tak uroczo wyglada jak sie usmiecha z tymi malutkimi rosnacymi zabkami.

    Dziewczyny, czy to normalne, ze Karolek caly czas ma stan podgoraczkowy ? Temperatura odkad zabki zaczely wychodzic waha sie pomiedzy 36.8 a 37.5 (czasem byla wieksza, jak zabki sie przebijaly). Nie wiem czy mam isc do lekarza, czy to ciagle od zabkow. Ile taki stan moze trwac? :confused:
    --
  18.  permalink
    Madzia wszystkiego Najlepszego!:flowers:

    Co do stanu podgorączkowego to nie pomogę (odkąd się Jaś urodził jeszcze mu temp. nie mierzyłam, więc nie wiem:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    violet_flower: Madzia wszystkiego Najlepszego!:flowers:


    Dzieki.

    Martwie się troszkę, bo to juz trwa z dwa tygodnie. Zabki mamy dwa, i nie wiem czy czasem cos dalej nie bedzie wychodzic, bo Karolek ciagle swoje paluszki do buzi pcha gleboki i intensywnie je ssie. Widac, ze masc na zabkowanie przynosi mu ulge.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Madzia wszystkiego najlepszego:flowers:

    No i brawo dla Maksia i Dominika:clap:

    Mój leniuszek się nie przewraca, czasem mu się zdarzy fiknąć z brzuszka na plecy i ma przy tym bardzo zdziwioną minkę jakby nie robił tego świadomie :)
    A jak się zmęczy leżeniem na brzuchu to płacze i czeka aż go obrócę cwaniak jeden :)
  19.  permalink
    Dzien dobry z oczami na zapalkach...
    Wczoraj od godziny 20:30 do godziny 23:30 non stop Mati ryczal. Smarowalam mu zabki, dalam mala dawke ibum profilaktycznie, bo nie wiedzialam, czy go cos boli, czy moze te zabki go tak narywaja. A dzis rano mnie znow zaskoczyl, otozzaczal gibonowac :) ciezko mu sie utrzymac w tej pozycji, bo wiadomo, ciezki jest, ale daje rade chlopak :) Z innych rzeczy, to mam jakies dziwne przeczucie, ze miedzy mna a mezem cos sie psuje ;/
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.