Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    tak samo jak ją karmię łyżeczką
    - ja nie potrafie, maly wypluwa dostlownie wszystko, niewiem co robie nie tak, zabawiam go ale nie pomaga.. chyba zrezygnuje narazie i sprubuje za miesiac :(
    No to dziewczyny, która ze mną zakłada "Ruch matek ostatniego kwartału"?
    - ja, bo nie sprawiedliwe, ja tez mam male dziecko i musze isc na bezplatny wychowawczy mimo ze inne matkie z malym dzieckiem moga spokojnie w domu siedziec i sie nie martwic o pieniadze...
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    Sysia, to wszystko niestety wiadome...nie ukrywajmy, to jest problem dla pracodawcy, zwłaszcza takiego, który zatrudnia kilka osób, albo nawet tę jedną. Szukanie zastępstwa może nie być łatwe, zwłaszcza w niektórych zawodach a później i tak zostaje jedna osoba za dużo, czyli jedna do zwolnienia...U mnie w firmie nikt nie kieruje się takimi kryteriami (bo przy kilku tysiącach pracowników, to inna sytuacja), raz nawet dano etat dwóm dziewczynom, które były w początkach ciąży i było to wiadomo, że są- w sumie po to, żeby miały ten macierzyński (były na zleceniach) i co zrobiły?- dzień po podpisaniu umowy przyniosły L4, obie :wink: U nas nadużywanie L4 jest przecież nagminne, nawet nikogo to nie dziwi- a wręcz pracująca ciężarna jest uważana za dziwadło (sama doświadczyłam :wink: ), teraz dodatkowy macierzyński (nieważne od którego kwartału), też raczej nie sprawi, że młode kobiety będą atrakcyjnym nabytkiem dla pracodawcy. Ale niestety rządzącym łatwiej wprowadzić coś co doda kilka procent w lecących na łeb sondażach, niż wdrożyć sensowne rozwiązania, które przyniosą długofalowe skutki i faktycznie poprawią sytuację młodych rodziców (i nie tylko). Dla mnie to tak jak becikowe- fajnie jak, ale to nie wpłynie na decyzję o powiększeniu rodziny, tak samo jak jego brak :wink: A zdaje się te działania mają zachęcić do posiadania dzieci :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    Aznieee, a co wg. Ciebie powinno sie wprowadzic, by zachecic mlodych ludzi do powiekszenia rodziny? Zeby sie nie bali, ze beda pracownikami "gorszej kategorii".

    Zgodnie z tym co piszesz- kobieta z zalozenia jest pracownikiem drugiej kategorii, bo albo bedzie w ciazy, albo bedzie brala zwolnienia na dzieci...
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    Fantastyczna wiadomość dzisiaj! !!
    Sama urodziłam pod koniec lutego i bardzo się cieszę z decyzji premiera.

    Venus -z twojego opisu zachowania Leszka też mi przyszło do głowy, że to może być skok rozwojowy, lub skok wzrostu. w czasie skoku wzrostu który następuje średnio ok 6 tyg a potem w okolicach 12 tyg życia dziecko nagle zaczyna więcej jeść. po zakończeniu skoku malec znowu je troszkę mniej.

    a co do kwestii braku snu, czy zdenerwowania maluszka to mam takie samo zdanie jak Penny , poparte obserwacjami zachowania Kai . Gdy młoda miała problemy . zaśnięciem w ciągu dnia to po południu i wieczorem był płacz, czasem nawet histeria. nadmierna symulacja też nie jest dla niej dobra.Takie maluszki lubią spokój.
    Śwoją drogą Venus podziwiam Leszka że dał radę wytrzymać chrzciny i wizytę 30 osób ;-)
    ale poznaję moje dziecko coraz lepiej i obecnie dziki temu, że zawsze po karmieniu po ok godzinie zabawy zaczyna dawać sygnały zmęczenia (marudzenie , poplakiwanie , błyszczące oczy, ziewanie , błędny wzrok czyli jak my to mówimy zawieszenie;-) biorę ja do uśpienia i wtedy jest godzinna drzemka. czasem drzemki są krótsze a czasem dłuższe i generalnie dziecko jest spokojne, uśmiechnięte, zaciekawione światem. na spacerkach spokojnie leży w wózku i patrzy na świat, czyli robi patrzing ;-).
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    A czy to nie powinno być tak że jak jakaś mama na początku roku 2013 jest na urlopie to już powinna załapać się na roczny. Przynajmniej mi się wydaje że tak było by sprawiedliwie, ale to tylko moje zdanie.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    Jaheira- przede wszystkim możliwość zostania pracownikami w ogóle :wink: Większość moich znajomych (25) albo nie ma pracy, albo ma pracę na zlecenie. Ja bym w takiej sytuacji dziecka nie miała, przynajmniej świadomie- i pewnie o kilka lat by się ta decyzja przesunęła. Nie powiesz mi, że po wprowadzeniu rocznego macierzyńskiego (decyzja przecież już dość "stara" ) jakieś znaczne grono kobiet podjęło decyzję "tak, teraz już mogę rodzić" :wink:
    A zwolnienia na dziecko- jeśli już jest taka konieczność, a przecież nie w każdej rodzinie jest (opiekunka/babcia.itd.) to może je wziąć także tata.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    U mnie w zlobku sa opiekunki ktore zajmuja sie dziecmi chorymi,sa do tego specjalnie szkolone wiec jesli dziecko nie jest powaznie chore rodzice nie musza isc na zwolnienie.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  2.  permalink
    A czy to nie powinno być tak że jak jakaś mama na początku roku 2013 jest na urlopie to już powinna załapać się na roczny. Przynajmniej mi się wydaje że tak było by sprawiedliwie, ale to tylko moje zdanie.
    - wlasnie to samo mi przyszlo na mysl juz dawno temu...
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Aznieee tak, z moich obserwacji wynika, ze mozliwosc zostania rok z dzieckiem w domu z zapewnieniem dochodu, to jest zacheta dla mlodych ludzi.
    W komcu nie od dzis wiadomo, ze pierwszy rok jest najbardziej dynamiczny, jesli chodzi o zmiany zachodzace w naszych dzieciach.
    I naprawde nie uwierze, ze regula jest szczesliwa mama zostawiajaca polroczne dziecko w zlobku i wracajaca do pracy.

    Co do zwolnien- owszem dziecko ma oboje rodzicow. Jednak wiadomym jest, ze na L4 pojdzie ten z nich, ktory ma "gorsze" zarobki lub ten, ktorego absencje mniej odczuje pracodawca.
    Moja bratanica, odkad chodzi do zlobka, jest prawie caly czas chora. Oboje rodzice na zmiane biora zwolnienia i oboje "podpadaja" z tego powodu. Tak wiec to tez nie jest dobre rozwiazanie.

    Rzeczywiscie rynek pracy jest trudny ze wzgledu na tzw.umowy smieciowe. Ale nie tylko dlatego..
    Obserwuje tez taka zasade, ze mlodzi ludzie po studiach chca od razu wysokiego stanowiska menedzerskiego z odpowiednia pensja ofc... Malo kto wykazuje chce zdobywac doswiadczenia, bo "nie po to studia konczylem"
    Ale to na inna dyskusje...

    Nalezy pamietac o jednej rzeczy- nawet jesli ktos zatrudni Cie na umowe o prace(a nie masz w planach dziecka) to nie oznacza to, ze bedziesz dozgonnie zajmowala to stanowisko...

    Acia20, madziiik jestescie doskonalym przykladem, ze KAZDA data wprowadzenia rocznego urlopu jest krzywdzaca dla kogos...:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    Że tak to ujmę z@#$@%ście z tym rocznym urlopem :)
    A wiadomo cokolwiek jak go się będzie załatwiać?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    Ale wam dobrze z tym UM...:cry: Zazdroszczę!!!
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    Acia20, madziiik jestescie doskonalym przykladem, ze KAZDA data wprowadzenia rocznego urlopu jest krzywdzaca dla kogos...:wink:

    Oczywiście. Dlatego ja do tego podchodzę z dużym dystansem :wink: W końcu każda kobieta, której nie obejmie ten przywilej- czy nawet te, których do dziś miał nie objąć- decydowały się na dziecko, kiedy nie było mowy o rocznym macierzyńskim. Co innego, gdyby nagle jakiś przywilej został odebrany, wtedy byłby powód do protestów- a tak, wg mnie data nie ma znaczenia, zawsze będzie ktoś "poszkodowany". No a to co (podobno) działo się na porodówkach w okolicach 17marca to już paranoja (kobiety, próbujące na siłę powstrzymać porody, mimo ostrzeżeń lekarzy, albo nie zgadzające się na przyspieszanie porodu, mimo wskazań medycznych) :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Mam w domu kubeczek niekapek firmy TT, właśnie dałam go pierwszy raz Tosi. Zdziwiło mnie to że od razu złapała i trafiła do buzi i trochę wypiła tak z 1 cm wody (nalałam tak z 3 cm). Resztę już chyba wyleje bo zaczęła się bawić i gryźć dzióbek.
    --
  3.  permalink
    Mój Jasiek pił wodę z doidy i na spacerach zaczęłam mu dawać niekapek safe sippy. Ale jak mu dałam rooibos waniliowy z marks&spencer to dopiero znaczy prawdziwe picie. Nareszcie coś co lubi prócz maminego mleczka :bigsmile: !!
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    CiastoMiłości: Ale jak mu dałam rooibos waniliowy z marks&spencer to dopiero znaczy prawdziwe picie.


    A co to takiego?

    Treść doklejona: 26.04.13 17:49
    Ok. Znalazlam.
    Ciasto - to jest harbata waniliowa tak? Mozna taka dzieciom podawac?
    --
  4.  permalink
    Madziauk, ja ją piję. Jak słyszałam że można dawać rooibos to dałam jaskowi. Bardzo mu smakuje i czuje się po niej dobrze. Ze smaku czuję naturalną wanilię.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    Ciekawe czy u nas w Londynie w M&S taka maja :) Zobacze z ciekawosci :) sama bym sie napila :)
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    też bym się napila tej herbatki , brzmi pysznie ....aż poproszę mamę żeby kupiła bo w maju będzie przyjeżdżać do PL.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    Ciasto moja Kalina od wczoraj sama trzyma sobie Doidy dopiero. Ten Safe sippy fajnie wygląda, a jak w użytkowaniu? cholewka akurat dzisiaj kupiłam lovi 360 na spacery.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    Addictive, jeśli mieszkasz w PL, to np. w Rossmannie jest waniliowy rooibos, chyba. To raczej popularna herbatka w większych marketach. No i bardzo zdrowa, ma mnóstwo witamin i mikroelementów, a do tego nie ma teiny, jak zwykłe herbaty. I nie jest gorzki. I wg niektórych lekarzy jest polecany na kolki u maluszków, ale tego nie sprawdzałam.
    Sorki, że tak ciągle zachwalam ten rooibos, ale sama go uwielbiam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny za głosy w konkursie! Już się zakończył i jestem wśród zwycięzców!!!!:crazy::crazy::crazy:
    Chyba pierwszy raz coś wygrałam!!!
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 26th 2013
     permalink
    Rooibos,zielona i czerwona herbata to moje ulubione trunki.
    Dziewczyny powiedzcie jak to jest ,moja mala cyckowa , pije herbaty i soki o ronych smakach ale jak probuje jej dac mm to wyczuwa na odleglosc.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Regi79: Dziewczyny powiedzcie jak to jest ,moja mala cyckowa , pije herbaty i soki o ronych smakach ale jak probuje jej dac mm to wyczuwa na odleglosc

    U nas jest tak samo :confused:
    Nasze dzieci po prostu czują, że to nie cycek :devil:
    Ja raz dziennie daję mm do kleiku ryżowego i dodaję do tego owoce i w takiej formie zje, ale nigdy nie wypije samego mleka.
  5.  permalink
    Marylove, jestem bardzo zadowolona z safe sippy. Jasiek odrazu załapal jak się z niego pije. Biore go juz zawsze ze sobą, nic nie kapie.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
  6.  permalink
    Witam
    IzUK w jakiej pozycji karmisz, bo u nas Wojtuś nie chce na siedzącą w pozycji klasycznej i wtedy się wkurza, wykręca, pręży i płacze. Toleruje tylko pozycję leżącą ewentualnie spod pachy
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    A mi sie wydaje, ze na kazde dziecko przyjdzie "ten czas" kiedy wypije w koncu mm :) U nas baaaasrdzo dluuuugo N. plula mm, tym bardziej, ze musi dostawac pepti. Co tam mleko, sam widok butelki powodowal ryk... A dzis pije pieknie mm. I z tego, co zaobserwowalam w wielu przypadkach, dzieci w koncu wypijaja te "nieszczesne" mm ;)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Vsti: A mi sie wydaje, ze na kazde dziecko przyjdzie "ten czas" kiedy wypije w koncu mm :)

    Tez jestem takiego zdania i gdyby nie to ze mam podejrzenie boreliozy i moze sie nie obejdzie bez antybiotyku nie probowalabym podawac malej mm.Jednak co zrobic gdy bede musiala brac leki a moja mala nie toleruje innego mleka tylko moje.:cry:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Vsti: A mi sie wydaje, ze na kazde dziecko przyjdzie "ten czas" kiedy wypije w koncu mm :)

    No u nas ten czas przyszedł dopiero w 10 miesiącu. Wcześniej jak próbowałam parę razy dać małej mm, to miała taką minę, jakbym jej zgniłe jajko do buzi wsadziła, samo zuuooo :wink: A teraz potrafi wytrąpić duszkiem 150 ml. Sama jestem w szoku.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny moja mała była też totalnie antybutelkowa, miała odruch wymiotny jak tylko poczuła gumę w buzi, ale ja proponowałam jej parę razy dziennie, zaczęłam ją uczyć jak skończyła 2,5 miesiąca i wreszcie mając 5,5 miesiąca załapała! I chyba teraz sama już się odstawia od piersi od dwóch dni proponuję jej cycka w nocy, a ona wykręca się jak poparzona, a jak zrobię butlę 150ml to wypije wszystko i idzie spać :shocked:, w związku z czym zostanie nam tylko wieczorne karmienie, w sumie to się ciesze, że się sama odstawia :wink:

    A my dzisiaj kończymy 7 miesięcy :crazy: dodałam fotkę na dzieciaczkach :tooth:
    --
  7.  permalink
    A my dzisiaj kończymy 7 miesięcy
    - gratuluje :)
    A my dzisiaj fajna nocka, maly zasnal kolo 19:20, obudzil sie o dziwo o 23 na jedzenie (nie jak wczesniej jeszcze po kilka razy z placzem :sad:). Wstal spokojnie o 23, zjadl mojego mleczka 130 z lyzeczka kaszki (bo z jednej piersi nie jadl od 13:30 a z drugiej od 18 i odciagnelam 130 ml :shocked:, z czego 100 wlasnie z tej jednej piers), nawet mialam wrazenie zemu malo.... Pozniej wstal o 2, chyba pic mu sie chcialo i spal do 7, dostal cyca i poszedl do nas do lozka i po chwili krecenia sie zasnal i wstal 9:40... nawet moj M wstal przed dzieckiem he he
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Dziewczyny wczoraj małej założyłam spacerówkę, mimo iż w gondoli się jeszcze mieściła, bo na spacerze z teściową mała złapała się boku gondoli i się zaczęła podnosić, a jak ją teściowa położyła to ta w ryk, i jechała do domu a teściowa ją jedną ręką trzymała, więc dla bezpieczeństwa jest spacerówka ale w sumie nie o tym, dopiero teraz zdałam sobie sprawę z tego jaka ona jest mała, ten pałąk do trzymania rączek przez dziecko ma na wysokości czoła :shocked: a ta uparta się podciąga, ale nie ma opcji powrotu do gondoli bo się niebezpiecznie w niej robi, bo kombinuje na wszystkie strony jak usiąść
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy jest mozliwe ze dzieci w wieku mojej Oktawii robia sobie tylko jedna drzemke w ciagu dnia?
    Moja mala zawsze robila sobie drzemke dwie godziny po pobudce i trwala ona okolo 30min.Od kilku dni ta drzemka trwa od 2 do 3h i do 20:00 Oktawia wiecej nie spi.Od wrzesnia mala idzie do zlobka i nie wiem czy uczyc ja poobiednej drzemki czy zostawic tak jak jest.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Regi79: Oktawia wiecej nie spi.Od wrzesnia mala idzie do zlobka i nie wiem czy uczyc ja poobiednej drzemki czy zostawic tak jak jest.


    mi się wydaje, żeby zostawić tak jak jest, widocznie ona potrzebuje tak a nie inaczej, a na silę usypiać to chyba nie ma sensu, no chyba że ewidentnie widać że jest zmęczona a usnąć nie może :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Najlepszego dla Kingi, Gosi i Ludwika:))


    Jezu co za dzień...sąsiad zapuścił głośno muzykę o 7 rano, a że często przesadza tak i moja cierpliwość w końcu się skończyła...więc zaczęłam dzień od walenia pięścią w drzwi i nazwaniem go "Ty stary Luju"...:shamed: no po prostu moja frustracja sięgnęła zenitu! nie poznawałam siebie...za parę minut zapukał z przeprosinami i bajką dla młodego....i poprosił, żebym przyszła do niego to mi puści piosenkę specjalnie dla mnie ... :shocked: zgadnijcie jaką? Ira - "Ona jest ze snu" :crazy::rolling:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Hope a wyglądasz na bardzo spokojną i opanowaną:wink:
    Może ten sąsiad ma na Ciebie oko i specjalnie rozkręcił muzykę tak głośno, żeby Cię zwabić do swojej nory:tooth::rolling:
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 27th 2013 zmieniony
     permalink
    isiula: Może ten sąsiad ma na Ciebie oko i specjalnie rozkręcił muzykę tak głośno, żeby Cię zwabić do swojej nory:tooth::rolling:


    :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:

    Miłego weekendu dziewczyny! koniec pracy na dzisiaj trzeba do dzieci wracać :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    hopelight: hopelight
    moze to taki podryw :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Chyba znalazłam sposób na to aby Tośka napiła się choć trochę z butli. TT ma przyczepiane rączki i wygląda jak niekapek tylko ze smokiem trzyma sobie tak samo i trafia smokiem do buzi.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    hopelight: "Ty stary Luju".

    hope :) Ciekawa jestem jak to wyglądało w Twoim wykonaniu :bigsmile: Toż Ty masz buziunię anioła :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Czesc Dziewczyny.

    Dzis bylismy z Karolkiem pierwszy w sumie raz w duzym centrum handlowym(tylko 2 godzinki niecale, ale nie chcialam mlodszego skarbazabierac na takie zakupy ). Przymierzalismy go do spacerowki, ktora mamy i dopasowywalismy rozne ocieplacze ;) Kupilismy parasolke do wozka i przy okazji zrobilismy mu odciski raczek i nog w takiej fajnej masie :) Do odbioru za 4 tygodnie, bedzie to wygladalo jak z porcelany - kolorek jasny niebieski wybralismy i biala ramke :)
    Zamowilam tez wkladke do spacerowki :) Ladnie nam pospal w metrze, w jedna i druga strone. W centrum tez chwilke pospal, zjadl mleczko i w drodze powrotnej zasnal :)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    A moja Majka ostatnio tak marudzi, że głowa mała! Nie wiem co to, skok, czy zęby, czy coo. Nigdy mi tak nie marudziła:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Malisiek witaj w klubie, u nas chyba lewa jedynka chce wyjsc. Jest wyzej niz prawa, a 2 dni temu byly na tym samym poziomie. Maruda straszna, Dentinox i masaz palcem pomagaja na chwile . Mam watpliwosci czy ten placz 2dni temu byl od kupy czy jednak od zebow. Bardziej chyba zeby pasuja, sama nie wiem.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Dziewczyny, moze rzeczywiscie zeby. U nas Karolek ciagle wklada do buzi zabawki z maty, palce swoje i widac, ze dziaselka go bola. Narazie kolejnych zabkow nie widac :wink: Ale moze i u nas sie cos pojawi. Choc marudny nie jest. Ale pamietam, jak pierwszy zabek mu wychodzil to byl bardzo marudny, z drugim juz bylo lepiej ;)

    Treść doklejona: 27.04.13 19:39
    Dziewczyny, dziekuje ze napisalyscie o Rooibos vanilla herbatce. Pyszna. Dzis kupilam u nas w M&S wlasnie waniliowa i jeszcze zwykla Rooibos. Od kiedy mozna ta herbatke dzieciom podawac? :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    madziauk: przy okazji zrobilismy mu odciski raczek i nog w takiej fajnej masie :) Do odbioru za 4 tygodnie


    Ale super:bigsmile: Ciekawe czy w Wawce coś takiego robią...? Ja mam taką masę w domu z ramką i odciski robiliśmy jak Kacper miał miesiąc, ale to wiadomo wszystko takie delikatne, że i odcisk tak kusy...
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Witam dziewczyny :bigsmile:
    Dii wielkie gratulację z wygranej :clap: a co dostałaś??
    Madziik Leszek też mi śpi w nocy bardzo ładnie ( nie chce zapeszać ) więc życzę Tobie aby te nocne spanie się wydłużyły :tooth:
    Izuk a co tam u Lilianki?? jak karmienie??
    Dziewczyny u nas chyba ten skok już powoli przechodzi bo jest spokojniejszy i zaczął mi spać w dzień po 1-2 h. ale je tyle samo czyli 90-160 ml. i myślę, że tak zostanie bo dopiero jak zje tak porządnie to zaśnie. Chciała bym też pochwalić Leszka, że dziś po raz pierwszy w nocy zaczął się obracać w łóżeczku :tooth: położyłam go na brzuszku wzdłuż łóżka a jak wstał w nocy to leżał w szerz :crazy: i zrobiła tak dwa razy bo rano o 7 jak wstałam to znów tak spał, po za tym zaczął wycierać rączkami oczka jak jest zmęczony a jak się z nim bawię i złapie mnie za palce to od razu ma odruch wstania ( jak by chciał usiąść ). Robi bardzo szybko postępy w rozwoju a dopiero co kończy 7 tygodni :rolling:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    No i dzisiaj kończymy 8 miesięcy:) Mały gorączkuje ale to chyba idą dwójki bo górne dziąsełka mega nabrzmiałe. A tak w ogóle od poniedziałku jesteśmy na antybiotyku bo się anginka przypałętała, wiec gorączka raczej nie od infekcji. Jak tylko coś ugryzie dziąsłami jest wielki ryk i właśnie dlatego obstawiam zęby. No nic u nas ząbkowanie zawsze z gorączką. Ni jest aż tak wysoka bo 38,5 maksymalnie było ale mały jest marudny i zmierzły. No a ja w dodatku połamana bo mnie przewiało i kręgosłup mi siadł:( Dobrze że mąż jest i się nami zajmuje:bigsmile:
    -- ;;;;
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    madziauk: przy okazji zrobilismy mu odciski raczek i nog w takiej fajnej masie :) Do odbioru za 4 tygodnie, bedzie to wygladalo jak z porcelany - kolorek jasny niebieski wybralismy i biala ramke :)

    Kochana takie coś Leszek dostał na chrzciny w prezencie i też to zrobimy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    venus87: Dii wielkie gratulację z wygranej a co dostałaś??

    Ekspres do kawy Nespresso, Aeroccino czyli spieniacz do mleka i zestaw kapsułek:bigsmile:

    Anecia sto latek dla Ludwisia :clap:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Anecia84: No i dzisiaj kończymy 8 miesięcy:) Mały gorączkuje ale to chyba idą dwójki bo górne dziąsełka mega nabrzmiałe. A tak w ogóle od poniedziałku jesteśmy na antybiotyku bo się anginka przypałętała, wiec gorączka raczej nie od infekcji. Jak tylko coś ugryzie dziąsłami jest wielki ryk i właśnie dlatego obstawiam zęby. No nic u nas ząbkowanie zawsze z gorączką. Ni jest aż tak wysoka bo 38,5 maksymalnie było ale mały jest marudny i zmierzły. No a ja w dodatku połamana bo mnie przewiało i kręgosłup mi siadł:(

    Życzę Ludwisiowi aby jak najszybciej wyszły mu ząbki i się już nie męczył, biedak jeden a Tobie kochana szybkiego powrotu do zdrowia :grouphug:
    --
  8.  permalink
    zaczął wycierać rączkami oczka jak jest zmęczony a jak się z nim bawię i złapie mnie za palce to od razu ma odruch wstania ( jak by chciał usiąść ). Robi bardzo szybko postępy w rozwoju a dopiero co kończy 7 tygodni
    - Maks tez tak robi a do podnoszeniaod dawna sie zabiera jak go zlapie raczkami... a dalej nie siedzi samodzielnie :(. Ale wyczytalam ze kolo 8 miesiaca dziecko powinno siedziec samodzielnie wiec wyluzowalam ;)
    Maks wlasnie zasnal
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.