Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Dii: Ciekawe czy w Wawce coś takiego robią...?

    i internecie można kupić taką masę :) Całkiem niedrogo :) Poszperaj :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    katka, tak jak napisałam,
    Dii: Ja mam taką masę w domu z ramką i odciski robiliśmy jak Kacper miał miesiąc

    ale może my to za lekko przyciskamy i ta masa u nich jest miększa... Kurcze ta nasza taka niby miękka ale i tak za twarda myła....
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    hihi, przeoczyłam, przepraszam :) Chciałam pomóc :)))
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Spoko :wink:
    --
  1.  permalink
    Witam...dawno mnie tu nie było..:)
    U nas katarek więc nocki sa ciężkie inhalujemy się więc mam nadzieje,że szybko wydobrzeje mi Patryś...
    A jakie postępy??
    Siedzi sam,czworakuje,no i od wczoraj sam staje na nóżkach przy pufie...
    Wazymy 12kg!!I tu pojawia się problem,bo słysze w kółko,że jest za grubiutki itp,bym przestała karmic piersią Go w nocy itp itd
    Tylko jak ja mam to zrobic???Jak on bez cyca ani rusz...dużo nie je w ciągu dnia bo po ok 2 godz od wstania je butle<120-150ml>za 3 godz zupka<około pół słoiczka>kolejne 3 godz deserek<ponad pół słoika>/soczek<ok100ml>...gdzieś pomiedzy tym pociumka cyca no i na noc mm.W nocy budzi sie co 3 godz czasem 4godz,lale nad ranem juz wisi ciagle na cycu ale bardziej trzyma pierś niż je...Co myslicie???Ukrócić mu jedzenie w nocy czy nie??Dodam,ze ząbków nie mamy jeszcze...
    -- ,
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Tośka zaczęła sama z siebie się do nas przytulać, robi to bardzo nie poradnie a jednocześnie bardzo słodko :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Dii: Ale super:bigsmile: Ciekawe czy w Wawce coś takiego robią...? Ja mam taką masę w domu z ramką i odciski robiliśmy jak Kacper miał miesiąc, ale to wiadomo wszystko takie delikatne, że i odcisk tak kusy...


    My tez robilismy w domu :) Dostalismy prezent od mojej siostry. Taki z ramka na zdjecie i na odciski. Wyszlo niestety plytko i slabo widac. Pochwale sie za 4 tygodnie jak dostaniemy te co dzis robilismy. Mysle, ze bedzie to swietna pamiatka dla Karolka.

    Treść doklejona: 27.04.13 21:46
    Dii: Ekspres do kawy Nespresso, Aeroccino czyli spieniacz do mleka i zestaw kapsułek:bigsmile:

    Super, gratulacje wygranej :) tez by mi sie taki ekspres przydal ;) Bo malo miejsca zajmuje a u nas go w kuchni brak ;)

    Treść doklejona: 27.04.13 21:48
    Dii: ale może my to za lekko przyciskamy i ta masa u nich jest miększa... Kurcze ta nasza taka niby miękka ale i tak za twarda myła....


    To co dzis robila nam ta babka w centrum handlowym, to bylo bardziej ala tynk ;) na sciany, taki bezowy - a ta co my w prezencie dostalismy to byla masa do wygniecienia i uformowania. Tamto dzis to bylo takie na swiezo robione, jakby w cemencie odlewane czy cos ;) Nie mam pojecia co to bylo ;):shamed:

    Treść doklejona: 27.04.13 21:51
    U nas tak to ma wygladac - nazywa sie to Imprint robia w John Lewis (dla tych co w UK mieszkaja). Zamowilismy takie z jedna raczka i nozka, na jasnoniebieskim tle w bialej ramce :) Bedzie napisane Karol, 5 months ;) (za trzy dni bedzie skonczone 5 miesiecy).
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Sporo biorą za ten imprint.

    Możliwe, żeby pierwsza szła dwójka?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Malisek - u nas pierwsze szły jedynki, choć moze maja jest wyjątkiem od reguły ;) myślisz, ze zabkuje? Czy już widać pod dziaselkiem zabek?

    Treść doklejona: 28.04.13 09:29
    A co do imprintu to w porównaniu do tutejszych zarobków to cena moim zdaniem ok :)
    --
  2.  permalink
    Hej dziewczyny :wink:

    u nad już mija drugi tydzień marudzenia, a ząbków nadal nie widać...
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Nie wiem właśnie, czy to ząbek, bo ma jakąś taką jasną plamkę w miejscu lewej dwójki.

    Może to skok?
    --
  3.  permalink
    Malisiek: Może to skok?


    Malisiek z objawów skoku 22-26 tygodni, kóre przed chwilą doczytałam, bardzo możliwe, że może to być u nas skok, a nie ząbki...
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja już nie wiem, co winić za tą marudność Majki. Może teraz wszystko się zbiega w czasie...:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Dziewczyny, wrócę na chwilkę do tematu mm.
    Martynka jeszcze nigdy nie piła mm ;-) a planujac odstawienie przygotowuję się teoretycznie (jak zwykle :wink:) do tematu :devil:
    Ile dziecko takie mm wypija na jeden posiłek? tzn wiem, że każdy jest inny - ale porca 150 ml to jest porcja OK, czy to mało?

    No i muszę chyba w końcu wieksze butelki kupić ;-))) bo na razie mam tylko te noworodkowe po 125 ml :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Nadia nie wypija więcej niż 150 ml, a starsza jest... To chyba zależy od dziecka, bo niektórym pewnie i 210 jest za malo ;p
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Ul_cia: Ile dziecko takie mm wypija na jeden posiłek? tzn wiem, że każdy jest inny - ale porca 150 ml to jest porcja OK, czy to mało?


    To zalezy od dziecka. U nas byl czas, ze Karolek wypilal 160ml na raz, teraz jest to okolo 120ml, wieczorem przed snem zdarza sie i 200ml. Ja bym zrobila tak : przygotowala odpowiednia ilosc wedlug rozpiski na opakowaniu mleka (wiekowo) i zobaczyla ile Martynka zje. Najwyzej zostanie :) A pozniej juz bedziesz wiedziala jaka ilosc przygotowac :)
    --
  4.  permalink
    Ooo dokładnie..ja tak robiłam z moim Patrykiem:)Zrobiłam tyle ile odpowiada wiekowi.Teraz wypija 150ml na noc...a rano 120ml:)My się pomału odcyckowujemy...dzis noc w miarę tylko 3 pobudki i raz jadł ok 4:)podałam mu ok 24 herbatke rumiankową:)
    U was też taka pogoda "barowa" ??
    -- ,
  5.  permalink
    Ul_cia: Ile dziecko takie mm wypija na jeden posiłek? tzn wiem, że każdy jest inny - ale porca 150 ml to jest porcja OK, czy to mało?

    Jaś wieczorami i nocami wypija ok 180 ml, czasem 200 ml. A w ciągu dnia pomiędzy 140-170 ml. Wg tabel żywienia mm norma dla dziecka w Jego wieku to 180 ml MM na każdą porcję - więc mniej więcej wyrabia"normę":wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Kurde, to mój głodomor potrafi wydoić 240-260ml mm:shocked::shocked:
    --
  6.  permalink
    Malisiek: Kurde, to mój głodomor potrafi wydoić 240-260ml mm


    :shocked::shocked::shocked: ojej!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Zrobiłam doświadczenie i podałam M kaszke na moim mleku w butelce (bo mm jeszcze nie nabyłam ;) mleka było 150 + kaszka uzbierało sie płynu 160 ml. Wydoiła i chciała więcej, a wiecej nie było :(((( ciumkała biedaczysko putą butelkę!
    Wyrodna matka :cool:
    --
  7.  permalink
    a myślałam, że Jaś je dużo...:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Kacper zjada max 130 mm, ze dwa razy zdarzyło się troszkę więcej. Przez to, że zjada tak mało, a często miałam wykład z karmienia u pani dr. Tylko szkoda, że Kacper nie stosuję się do zaleceń wg tabelki:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 28th 2013 zmieniony
     permalink
    A moja Lili rezygnuje z piersi , męczymy się z karmieniem już długo , różne teorie i szukanie problemu. Wczoraj dość ładnie piła z piersi a dziś od rana problemy. Nie chce nawet zlapać kapturka a gdy tylko przyloze butelkę do ust uspokaja się i ładnie pije. Starałam się ją oszukiwać dwa łuki z butelki i pierś, czasem udaje się czasami nie. Rozumiem gdyby dużo jadła z butli, ale dostała ją bardzo rzadko.
    Powoli trace siły bo moje karmienie to
    - odciagam pierwsza fazę mleka, podaje piers.
    - walka by ją wzięła i piła z przyjemnością
    -odciagam jeśli mało zjadła i podaje w butli.
    Non stop wyparzam, sciagam, przelewam i karmie.
    Uwielbialam nasze karmienia i ten wyjątkowy czas , ale od kiedy to wszystko się zmieniło mam dość. Ona się męczy, ja się mecze i koniec końców wyladujemy na butelce i mm. Chciała bym by chodź nocą piła z piersi , jest wtedy trochę zaspana i łatwiej ją oszukać. Trochę przykro , że pierś nie jest dla niej już tą przyjemnością co wcześniej, ale teraz muszę dbać i uważać na jej wagę a takie karmienia nam nie pomagają.
    --
  8.  permalink
    IzuK u Nas też był kryzys od 5 tyg,ale nie dałam za wygraną wisiał mi na cycu 24h fakt moze nie mam i nie miałam morza mleka ale było...i widzisz karmię nadal piersią,raz góra dwa dostaje mm ale w nocy jest piers moze nie rezygnuj z karmienia piersią staraj sie Go przystawiac często chociaż na chwile i karm w nocy a laktacje napewno utrzymasz:)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 28th 2013 zmieniony
     permalink
    A ja myślę IzUk, że jeśli obie macie się męczyć karmieniem to chyba lepiej przejść na mm (albo próbuj odciągać i dawać butlą) w końcu szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko a taka nerwówka nikomu nie służy...
    Większość z nas wyrosła na mm i mamy się dobrze ;)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Izuk ja też przez pewien czas odciągałam drugą fazę i podawałam butlą, bo trafił mi się straszny leń. W końcu miałam dosyć tego odciągania , wyparzania i stwierdziłam, że chcę karmić PIERSIĄ a nie cudować. Zawzięłam się, przestałam odciągać i podtykałam cycka. Przyrosty wagowe mieliśmy na granicy normy, ale się nie przejmowałam, bo przybierał. A tak właściwie czemu karmisz przez kapturki? Może faktycznie one są winne.. Próbowałaś karmić bez nich?
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Niee, sąsiad umówiony już z jakąś Lidką, podniecony tym nieźle ;) :cool: Ma 50 lat i pstro w głowie jednym słowem.

    Katka, Isiula - Nie no jakaś tam znerwicowaną furiatką to nie jestem hehe zwykle nie biegam do sąsiadów z awanturami haha nawet w ogóle.:bigsmile: ale spokojna też nie jestem:tongue: na co narzeka mąż;) ale widziały gały...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    IzUk, mala boli jezyk od plesniawek, a przy piersi dziecko musi pracowac jezykiem i niezle sie nameczyc. Przy butelce karmienie idzie latwo i dziecko tez nie cierpli z powodu bolu jezyka.. Najpierw musicie wyleczyc plesniawki. Nystatyna smaruj co 4 h jezyk malej i przez 30 minut nie podawj nic do picia. Sobie brodawki smaruj tak samo jak jezyk malej,co 4h. Leczenie nystatyna powinno trwac miniumu 2 tygodnie Ciebie i malej. Jak nie bedzie trwalo ,to wszytsko nawroci. Na nic sie zda karmienie butla,bo plesniawki przejda na uklad pokarmowy,potem bedzie wysypka na posladkach itp. Kapturki odstaw i koniec,mala nauczy sie pic normalnie z piersi. Przystawiaj,przystawiaj,przystawiaj. W koncu mala zalapie.
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Izuk ja uważam, że jeżeli masz się męczyć oraz Lilianka to szkoda Waszych nerwów ale jeżeli rzeczywiście to przez pleśniaki tak jak pisze Montenia to spróbuj jeszcze się pomęczyć, a może Lilianka woli smoczek od butelki niż cycka :neutral:?
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Pleśniawki leczymy i sutki też smaruje. Mała kapturki kojarzy chyba z butla i to mnie jeszcze ratuje. W krzyku podam do ustek na chwilę butle i.przykładam pierś tak czasami załapie.Staram się ją przystawiac bez kapturkow , ale jest dramat a ja nie mam chyba tyle siły by walczyć. Meczy się, płacze i usypia głodna. Muszę chodzić na kontrole wagi do lekarza i mam wizytację z HV więc muszę dbać o wagę małej. Lekarz w piątek chciał mała wysłać do szpitala do dietetyka... kolejna kontrola w piątek.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.04.13 16:14</span>
    Przepraszam za błędy i brak polskich znaków, ale pisze z telefonu.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny :bigsmile:
    Wreszcie i my możemy zagościć na Rozpakowanych mamusiach co nastąpiło 22.04 kiedy to na świat przyszła nasza kruszyneczka Nina :bigsmile:
    Z wagą 2900 i 51cm - fotkę na dzidziach już wiele z Was widziało :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Pomocy:(

    Dominik ma już 5 dzień katarzysko...to ostatni dzień podawania nasivinu :(((( odciągam smarki, zakraplam wodą morską, co jeszcze moge zrobić? dodam, że to jest taki mokry katar, lejący się nie zabijający dziurek całkowicie tylko taki furczący..że raz jest raz nie ma..nie wiem jak to opisać mam nadzieję, że rozumiecie;)
    Boję się, że to alergia bo dostał go dokładnie w tym momencie jak ja..(mam alergiczny katar i inne dolegliwości) i jeszcze kicha do tego.....normalnie w ciężkim szoku jestem, że jednak odziedziczył to po mnie.:cry:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    hope, całkiem możliwe, ze to alergia. Niestety bardzo często dzieci dziedziczą po rodzicach.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Eveke witaj, rozgosć sie :-)) Ninka cudna kruszyneczka!
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Dzięki Ulcia :wink:

    Ja od razu z pytankiem , bo tak coś mi się dziś włączyło i myślę o tym cały dzień.
    Nasza mała śpi na boku- raz jeden raz drugi, na pleckach rzadko póki co, jakoś lepiej jej na boku.. czy ja mam podkładac jej jakieś "wałeczki" za plecki?
    --
  9.  permalink
    Mój Patryk tez zazwyczaj spał na boku jednym lub drugim i żadnych wałeczków nie podkładałam...:)
    -- ,
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeApr 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Izuk zrezygnuj z piersi i podawaj butelkę, ściągaj mleko i w butelce jej podawaj Ona się uspokoi i będzie jadła a do tego będzie przybierać normalnie na wadze a też Ty będziesz spokojniejsza i nie zestresowana!
    Eveke kochana Witamy!!! :bigsmile:
    Hope przykro mi stwierdzić ale dziewczyny mają rację jest to katar alergiczny i najlepiej jak byś się zgłosiła do alergologa!
    A ja mam pytanie: Leszek uwielbia spać na brzuchu i na prawym boku, przy tym główkę zazwyczaj ma obróconą na prawą stronę, jak go karmię to też główkę odwraca na prawą stronę, czy to normalne czy lepiej odwracać go na lewy bok i główkę też??

    eveke: Nasza mała śpi na boku- raz jeden raz drugi, na pleckach rzadko póki co, jakoś lepiej jej na boku.. czy ja mam podkładac jej jakieś "wałeczki" za plecki?

    Nie kochana, Leszek też spał raz na lewym raz na prawym i nic podkładać nie musisz, córcia nie ma tyle sił aby się odwrócić na plecy. Ja zazwyczaj kołdrą asekurowałam plecki :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Eveke, spanie na boku odksztalca bioderka. powinno sie klasc dziecko na wznak, z glowa ulozona w prawa lub lewa strone(w razie jakby sie ulalo np.)
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Hope a ten katar to nie od zębów? Staś mi się dzisiaj obudził z takim samym wodnistym i wiążę to z zębami. Alergii żadne z nas nie ma, w rodzinie też nie. Kataru też nigdy nie miał, a ząbki idą. Nie wiem jak tam uzębienie Dominika?

    Treść doklejona: 28.04.13 17:52
    A ja do tej pory układam Stasia na boku, jak mu nie pasuje to zmienia pozycję. Z bioderkami wszystko ok, jeszcze muszę nas na kontrolę zapisać.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Montenia z kad masz takie informacje? Pierwszy raz o tym słyszę.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    ja osobiście myślę że lepiej kłaść dziecko na boczku niż na pleckach, bo jednak mniejsze ryzyko zachłyśnięcia. u nas fel spał zawsze na boku a fran od razu na brzuchu.

    a no i zamiast wałeczków kłdliśmy go po prostu pod ścianami łóżeczka.

    o matko ale dawno się nie wypowiadałam na tym wątku :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeApr 28th 2013 zmieniony
     permalink
    czy ja mam podkładac jej jakieś "wałeczki" za plecki?
    - ja podkladalam poduszeczke malutka zeby nie przekrecil sie na plecki bo sie balam ze sie zakrztusi jak mu sie uleje, taka panikara ze nie ;)

    Izuuk - daj mm i sie nie mecz, to przeciez nie przestepstwo, sama wiesz ze prubowalas i nie mam sobie nic do zarzucenia. Odciagaj swoje poki mozesz narazie a w nocy daj cyca skoro ladnie je, bo mleko nocne najbogatsze w witaminki
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Martynka tez na początku spała tylko na boku, nic nie podkładałam, potem przewracała sie na plecki i taką pozycję wybrała do dzisiaj (oprócz pozycji na mamusi ofkors :devil:)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Czerwinka, od ortopedy i od lekarki,ktora badala mojej corce bioderka na usg. Tak tez mowili mi w UK,jak bylam na usg,bo bylo podejrzenie dysplazji.
    Wiadomo,ze jak sie polozy od czasu do czasu to nic sie nie stanie,ale wlasnie kladzenie odksztalca bioderka,bo sa jeszcze miekkie te panewki czy cos.
  10.  permalink
    No tez o tym slyszalam od poloznej, ale uczucie ze sie zaksztusi bylo silniejsze. W dzien kladlam na plecach. Od okolo 3 miesiaca i tak spi na plecach bo tak lubi, sporadycznie zasypia na boku
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Madzik, mlekow nocy jest najbogatsze w tluszcz , a nie witaminki :wink:. I karmienie nocne dobrze wplywa na produkcje mleka.
    A zadne mm nie jest tak dobre jak mleko mamy :bigsmile:. nie ma przeciwcial,nie jest produktem zywym biologicznie.
  11.  permalink
    Madzik, mlekow nocy jest najbogatsze w tluszcz , a nie witaminki . I karmienie nocne dobrze wplywa na produkcje mleka.
    - no nie moglam sobie dokladnie przypomniec dlaczego he he, ale wiedzialam, ze gdzies dzwoni ;)
    A zadne mm nie jest tak dobre jak mleko mamy
    zgadzam sie, ale jezeli ma to powodowac stres i meczarnie dla mamy a takze udzielajacy sie stres dziecku to chyba lepiej dac to mm...
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeApr 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Jeśli któraś ma ochotę poczytać na temat karmienia piersią, to polecam blog Mam Wsparcie.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    isiula: Hope a ten katar to nie od zębów? Staś mi się dzisiaj obudził z takim samym wodnistym i wiążę to z zębami. Alergii żadne z nas nie ma, w rodzinie też nie. Kataru też nigdy nie miał, a ząbki idą. Nie wiem jak tam uzębienie Dominika?


    No właśnie mam nadzieje, że to o to chodzi...mamy dwie dolne jedynki już od jakiś 7 tygodni...i mam wrażenie, że coś dzieje sie w temacie górnych ząbków... oby to zęby, a nie alergia....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.