Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 2nd 2013
     permalink
    a u Ciebie na kolankach?
    --
  1.  permalink
    trwalo to 20 sekund bo wszystko wyrzucil na ziemiei sie interesowalm pukaniem w talerz
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 2nd 2013
     permalink
    Madzik przy BlW lepiej dziecka nie sadzać w bujaczku, bo jest za bardzo położone wówczas. Powinno siedzieć, na początku na Twoich kolanach najlepiej. Bo rozumiem, że leci na boki w krześle do karmienia ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  2.  permalink
    Nie mam jeszcze krzesla do karmienia bo nie siedzi, kupic chcialam jak bedzie siedziec.. bo leci do przodu jak tylko go lekko puszcze
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Madzik, jak lubisz spożywać posiłki? W spokojnej atmosferze czy może w stresie, pod presją? Odpowiedź jest chyba oczywista, dla tak małego dziecka również. Nic dziwnego, że protestuje, skoro posiłki (coś nowego i nieznanego przecież) kojarzą mu się wyłącznie z irytacją mamy. Tym sposobem wyhodujesz sobie rasowego niejadka i tyle. A to przecież dopiero początek przygody z jedzeniem, chyba nie warto.

    Moje dziewczyny obie tak naprawdę zaczynały jeść koło 8-9 miesiąca. Potem zwykle następowała faza "odkurzacz" :smile: Cierpliwości zatem.
  3.  permalink
    Ale ja ste staram, zabawiam go, robie samolocik, jak jedzenie juz zimne to rezygnuje, i pruboje na drugi dzien
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    madziik1983: Ale ja ste staram, zabawiam go, robie samolocik,


    To przestań się starać. A już na pewno nie rób przedstawień w stylu "leci samolocik" :shocked: To naprawdę jest najlepsza droga do obrzydzenia dziecku jedzenia.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 2nd 2013
     permalink
    Może spróbuj dać mu coś do buzi, coś co mu będzie odpowiadało (jak u nas brokuł) i jak weźmie, to daj mu do rączki. Jak wyrzuci, daj kolejne. Albo niech ktoś ci pomoże. Pokaż jak Ty jesz i on zechce Ciebie naśladować.
    Poradzisz sobie:bigsmile:
    Ja gdybym wybierała się niedługo do pracy to tez bym się martwiła, że mi nie je i będzie problem, ale w związku z tym, że w tym roku raczej nie pójdę, to przyjmuję, ze mamy czas na przyzwyczajenie i na luzaka wszystko robię:bigsmile: Spróbuj i Ty tak:wink:
    Ja - największy cykor - dałam radę to i Tobie się uda. Cierpliwości:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 2nd 2013
     permalink
    Madzik,jak dla mnie to Twoje dziecko nie jest gotowe na rozszerzanie diety. Po co ten pospiech z rozszerzaniem?
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 2nd 2013
     permalink
    madziik1983: jak jedzenie juz zimne to rezygnuje, i pruboje na drugi dzien
    --
    Madzik, moje dziecko nie zje niczego ciepłego ;)

    Resztę to Ci już dziewczyny napisały.
    Dodam od siebie tylko, że gdybym chciała karmić moją L. łyżeczką (tzn. gdybym się zawzięła, że będę ją karmić), to miałabym masakrę. Są dzieci, których łyżeczką nie da się nakarmić (tzn, jasne można je zmusić, ale szybko się z tego wywiną, gdy tylko staną się trochę silniejsze). Moja Lilka dopiero teraz (a ma, jak widać rok) zaczęła jeść w miarę "standardowe" ilości jedzenia. Wczesniej jadła bardzo mało - ale jadła samodzielnie, bez mojego naciskania, bez komentarzy i bez stresu. I TO PROCENTUJE.

    Jeśli dalej będziesz miała tak pełne stresu podejście, to gwarantuję Ci, że Twój Maks nie będzie chciał jeść ani teraz, ani później i posiłki będą walką. A po co?
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeMay 2nd 2013
     permalink
    Nie umiem zacytować z poprzedniej strony ale chciałam do tego nawiązać:
    jak sie tutaj czyta jak inne dzieci ze smakiem zajadaja
    Madziik nie patrz na to. Naprawdę można się zafiksować patrząc na inne dzieci, na każdym polu. Posłuchaj swojego syna, nie zmuszaj, daj mu szanse tak jak dziewczyny pisały, poznawać jedzenie w jego własnym tempie, i sam da Ci znać kiedy będzie na to gotowy. Powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMay 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Madzik, a może usiądź z Maksem przy stole. Połóż przed Wami jedzenie i jedz. Zobacz, czy nie będzie próbował Cię naśladować, łapać jedzenie...
    A musisz rozszerzać dietę? Tak z ciekawości pytam...
    --
  4.  permalink
    A musisz rozszerzać dietę?
    - no chcialam bo mam alergika i widze po tym co ja jem ze na wiele rzeczy jest uczulony, wiec powoli chcialam sprawdzic co jak. decyzje o dodatkowych 2 miesiacach podjelam na poczatku kwietnia, bo tak 12 maja bym musiala do pracy wrocic a pracuje na 2 zmiany. No i pediatra juz mowila by zupke dawac
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 2nd 2013
     permalink
    madzik dobrze dziewczyny radzą:) posłuchaj swojego synka, albo nie jest gotowy i po prostu poczekaj albo sprobuj z BLW. Mojemu Dominikowi rozszerzam dietę tradycyjnie choć i tak nie do końca bo często coś je sam mimo moich palpitacji serca ;) ale teraz musze coś zmienić najwyrazniej...wcześniej jeszcze tydzień temu nawet mały siedział grzecznie, ładnie jadł i w ogóle nie było problemu...teraz widzę, że chciałby sam trochę popróbować bo np sięga po łyżeczkę albo papla ręce w miseczce. Nie chcę go ograniczać skoro tak chcę to niech sobie popróbuje, więc pewnie popróbujemy coś do łapki na obiadek:) jak zje mało na jego możłiwości obiadku ktory dostanie do paluszkow ( a wiem jakie ma mozliwosci bo zjadał dość dużo zupki) to zawsze może dojeść słoiczkiem..kurcze nietypowo trochę ale jakoś pokombinujemy :) posłucham synka;) skoro chcę próbować sam...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthoravf
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Madzik,
    Moj łyżeczkę zaakceptowal po o okolo 2 tygodniach dopiero jak sam sobie ja włożył do buzi z musem bananowym. A wczesniej dostal banana w kawalku, polizal i sie zaciekawil. Kleik ryzowy byl bee marchewka i ziemniaczek tez. Teraz wcina rozne rzeczy: owocki chetnie, warzywa niektóre i raczej z dodatkiem kaszki, danko musi byc geste ze łyżka staje. Tez sie stresowalam zeby jadl cos poza cycusiem bo do pracy wracam... Ale dobrze dziewczyny mówią to trzeba na spokojnie tego stresu dziecku nie ujawniać
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Dzień dobry mamusie i dzidziusie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    venus87: Dzień dobry mamusie i dzidziusie

    Dzień dobry e-ciotka:bigsmile:

    Mam pytanko. Czy waszym dzieciom te pierwsze mleczaki to rosną prosto? Bo u nas tak jakby lewa jedynka się przekrzywiła... To może być genetycznie po tatusiu:wink: ale na szczęście to tylko mleczaki. Jednak zastanawia mnie ta rzecz....
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Dii - u nas rosną krzywo. Dwie dolne jedynki skierowane są lekko do środka. Rozmawiałam o tym z siostra i sie okazało, ze moja siostrzenica tez tak miała. Jak doszło wiecej zabkow to sie wyprostowaly. Teraz ma ładne mleczaki ;) no i bialutkie, bo siostra pilnowała mycia zabkow.

    Nasze już w połowie wyszły i zastanawiam sie czy nie zacząć myć ich ta ekologiczna pasta do zębów dla dzieci.
    Dziewczyny jak to było u Was? Kiedy zaczelyscie myć pasta zabki Waszych pociech?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Ja nigdy nie mialam parcia,zeby dzieci jadly od 6 m-ca,zeby wszystko zjadaly itp. Poczatkowo bawily sie jedzeniem(max.lyzeczke zjadala starsza,potem stopniowo zwiekszala sobie ilosc). Mlodsza corka w zasadzie ominela etap papek (troche kaszki czasem zjadla),tak wszystko albo dawalam w kawalkach,albo podukane widelcem i ona jadla rekoma,nie lyzeczka. Teraz obie corki jedza pieknie. Uwielbiaja warzywa wszystkie,owoce takze. Mlodsza corka ma teraz prawie 2 lata i gdybyscie widzialy co ona wyprawia z jedzeniem nim je zje (przesypuje z miseczki,na talerz i z powrotem,polewa woda,potem te wode przelewa itp,takze mozna zejsc na zawal). Potem wszystko co do cna zjada i to takie ilosci jak starsza 5-letnia corka.Nie pospieszajmy dzieci,one same wiedza kiedy i na co sa gotowe,naprawde.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    madziauk: Dii - u nas rosną krzywo. Dwie dolne jedynki skierowane są lekko do środka.


    O! O! Dokładnie. Teraz zobaczyłam. Faktycznie obie jedynki mają ku sobie:wink:
    --
  5.  permalink
    Dii, mój synek też ma obie dolne jedynki skierowane do środka :cool:

    Treść doklejona: 03.05.13 15:11
    A mój Jasiek wczoraj skończył 7 miesięcy i zaczął pięknie siedzieć bez podparcia. Siada sobie sam z leżenia na brzuszku i bawi się obiema rączkami. On jest z tego faktu przeszczęśliwy i mama też :bigsmile:!! A z mniej fajnych rzeczy to dopadł o lęk separacyjny... Długo takie coś trwa..??
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Madzik głowa do góry. Bardzo dobrze Cię rozumiem, bo sama miałam najpierw wrócić do pracy na początku kwietnia (Gosia miała 7 miesięcy), potem udało się przesunąć o miesiąc i od tygodnia chodzę do pracy. Moje dziecko jest zupełnie niebutelkowe, próbowałam ileś tam razy z moim mlekiem, mm i nic. Piszesz, że zmieniasz mleko na 2 więc chyba jednak coś tam z butli wypija, a moja nic. Bałam się, że będzie głodna podczas mojej nieobecności. Jakoś sobie radzimy z kubeczkiem doidy - wypija zupkę, dostaje pieczywko do łapki, pije wodę lub herbatkę z niekapka. Chyba nie głoduje, bo jak wracam to też niekoniecznie od razu chce napisać się mleka z piersi.
    Ja po 6 miesiącu zaczęłam stosować blw i posadziłam Gosię do krzesełka mimo że sama nie siadała. Jeszcze wtedy do tacki nie sięgała, więc podawałam jej do łapki warzywa. Tak jak u Dii brokuł cieszył się największym powodzeniem. Kup krzesełko i spróbuj, albo niech mały je na Twoich kolanach. Tylko bez stresu. Moja przyjaciółka mi wiele razy opowaidała, jak jej córka miała przestoje w jedzeniu i wniosek jeden: zdrowe dziecko się nie zagłodzi.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Di z reguły pierwsze dolne jedynki rosną w kształcie litery 'V" ;) Moja Zu, moja siostrzenica i koleżanki syn też tak mają ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    U Ninki też tak zaczęły rosnąć ale szybko się wyprostowały :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    No to już się nie martwię:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorleneczka8484
    • CommentTimeMay 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Wpadam sie pochwalić,że mamy pierwszego ząbka:)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Gratuluję:clap:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Wielkie gratulację dla Patryczka :cheer:
    U Nas z Lesiem dzień spędziłam na działce, dwa razy zrobił sobie drzemki po 1 godzinie, jak w zegarku!!!! :shocked: potem na chwile przysnął w nosidełku jak wracaliśmy z działki lecz się przebudził bo go rozbierałam i od godziny 18 nie śpi, a jak chce go położyć to wielki krzyk!! Jeść nie chce, pić też nie, pampers przebrany, odbite, nic nie boli i nie śpi, leży na naszym łóżku liże piąstkę i ogląda telewizor :shocked: czy to normalne w jego 2 miesiącu życia??
    Wiecie w ciągle słyszę, że powinien jeść i spać, jeść i spać a Leszek taki nie jest, On chce sobie pogadać, potrzebuje zainteresowania, poleżeć sobie i popatrzeć na TV.

    Treść doklejona: 03.05.13 20:28
    Obróciłam się właśnie z mężem i co zobaczyliśmy?!! LESZEK MA ZAMKNIĘTE OCZY :shocked: jestem ciekawa czy śpi?? czy zaraz się przebudzi :devil:
    --
  6.  permalink
    Venus moja Amelka też już mniej śpi w dzień ale w nocy potrafi po kapaniu przespać 5 godzin...wczoraj nawet 6 a minimum 4 także nie narzekam:):):bigsmile::bigsmile:W dzień natomiast cały czas patrzy gdzieś obserwuję wszystko dookoła,poznaje już mój i męża głos oraz nasze twarze...I wielki sukces bo od tygodnia strasznie polubiła kompanie śmieje się i rusza nóżkami chce chyba pływać he:bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile: Małe tez gaworzy coś pod nosem i odkryła też że potrafi gadając do siebie też piszczeć co chwila,sprawia jej to chyba ogromną przyjemność jest po prostu kochana:bigsmile:
    --
  7.  permalink
    Wiecie w ciągle słyszę, że powinien jeść i spać, jeść i spać a Leszek taki nie jest, On chce sobie pogadać, potrzebuje zainteresowania, poleżeć sobie i popatrzeć na TV
    - ja tezto slyszalam a mlody w sumie to spal ino w nocy, w dzien krotkie drzemki a tak obserwowal swiat :)

    Dziekuje za porady, kupie krzeselko i spruboje, a zupke spruboje zrobic rzadko i podac w butelce
    --
  8.  permalink
    Dii i Venus dziekujemy:)czekamy na druga jedyneczkę bo już pod dziąsełkami:)
    -- ,
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Jak na razie Leszek też śpi w nocy do 3-4 :smile:
    --
  9.  permalink
    Venus dostałaś darmowy miesiąc załóż nowy cykl:):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    leneczka na drugą długo nie będziesz czekać, u nas minęły 2 dni i już była:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Dominiczko dostałam miesiąc gratis od Ciebie?? DZIĘKUJĘ :crazy::hugging::hugging::kissing:
    --
  10.  permalink
    nie ode mnie:bigsmile::bigsmile::bigsmile:Ale ja tez dostałam od Anuli 85 naszej kochanej:):):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Mi też by się przydał... Skończył mi się abonament jakiś czas temu :cry:
    --
  11.  permalink
    Dii kochana załatwię to:):):):bigsmile:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    ANULA KOCHANIE BARDZO TOBIE DZIĘKUJEMY!!!! :grouphug::hugging::kissing::winkkiss: JESTEŚ KOCHANA, BO DRUGI RAZ POMYŚLAŁAŚ O MNIE
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Ooooo!!! Dziękuję!!!!!!:crazy:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    DominiczkaA: Dii kochana załatwię to:):):)

    hehe grupowe wspieranie :grouphug:
    --
  12.  permalink
    Dii kochana dostałaś????
    Venus musimy się wspierać he

    Chyba źle coś robię
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Nie mam... :sad: Ale spoko - jestem cierpliwa :wink:
    --
  13.  permalink
    Dii na pewno dostaniesz:bigsmile::bigsmile::bigsmile:Bądź cierpliwa :cool::cool:

    Treść doklejona: 04.05.13 07:42
    Dziewczyny wg siatki centylowej moja młoda jest na 97 według wzrostu ,czy nie jest za długa jak na ten wiek???? bo waży 4,5kg jest troszkę ponad 25centylem. Jak wam się wydaję rośnie i przybiera dobrze czy źle?Nie znam się więc pytam Wy już bardziej w temacie mamusie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    DominiczkaA: 4,5kg jest troszkę ponad 25centylem. Jak wam się wydaję rośnie i przybiera dobrze czy źle?Nie znam się więc pytam Wy już bardziej w temacie mamusie:bigsmile:


    Wszystko jest ok...najważniejsze, że przybiera, moja jest z wzrostem na 25 centylu a wagą niestety poniżej 3 centyla, i ostatnio przybrała tylko 60g ale pediatra nasza powiedziała, że ważne że cokolwiek przybrała, więc się nie martwię no ale ona jest starsza. Ale waga na poziomie 25 centyla to jest dobry wynik :cool:

    Gratulacje dla Patryczka z okazji pierwszego zębolka! U nas druga dolna jedynka pojawiła się 3 dni po pierwszej! A teraz mamy zastój :devil:

    Treść doklejona: 04.05.13 09:38
    Dziewczyny w ogóle jestem w szoku! Parę dni temu Kinia posadzona się chwiała, a wczoraj posadziłam ją na macie sprawdzić jak siedzi a ona się w ogóle nie zachwiała i siedziała sobie i się bawiła, więc wreszcie mogę ją śmiało wsadzić do krzesełka :bigsmile:
    --
  14.  permalink
    nie zachwiała i siedziała sobie i się bawiła,
    super!!!
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    sysiajaw: Dziewczyny w ogóle jestem w szoku! Parę dni temu Kinia posadzona się chwiała, a wczoraj posadziłam ją na macie sprawdzić jak siedzi a ona się w ogóle nie zachwiała i siedziała sobie i się bawiła, więc wreszcie mogę ją śmiało wsadzić do krzesełka

    :clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Venusko ach dziękuję bardzo :) Miałam już odejść z tego portalu ale cudowne wspomnienia z przyszłych mamuś i niektóre kochane dziewczyny w tym ty mnie tu zatrzymałyście i jeszcze trochę zostanę .Było mi cholernie przykro bo niektóre osoby do których ja pisze do mnie się nie odzywają ale już to olewam ,ważne że mam was kochane.Napisz kochana jak tam laktacja u ciebie czy udało się ją rozkręcić??? Ja nie udzielam się tu zbyt często bo poświęcam dużo czasu na rehabilitacje Piotrusia,moje dziecko urodziło się z wiotkością mięśni i musimy z nim ćwiczyć żeby go z tego wyciągnąć a w maju będę jeszcze rzadziej bo będziemy jeździć co drugi dzień na rehabilitację , no a później być może uda mi się załatwić dla niego miejsce w szpitalu w Konstancinie.
    --
  15.  permalink
    Fajnie by było gdyby znalazło się dla Piotrusia miejsce w Konstancińskim szpitalu miałabyś na miejscu:)Miejmy nadzieję że te rehabilitacje pomogą,trzymam za to bardzo kciuki,niech Piotruś dochodzi do zdrowia:)Ucałuj Go ode mnie:kissing::kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Dziękuję już lecę go ucałować :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.