Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    Dziękujemy pięknie za pamięć i życzenia!! :winkkiss:

    Wszystkiego najlepszego dla Majki, Maksa, Lili, i oczywiście dla Tadzia 7-miesięczniaka! :flowers::flowers::flowers::flowers:
  1.  permalink
    Wszystkiego najlepszego dla świętujących maluszków:-))))
    --
  2.  permalink
    Hehe Madziik Maksiu kończy 6 miesięcy nie 3
    - dziekuje, juz poprawilam he he
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    Wszystkiego naj dla Maksa :flowers:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  3.  permalink
    Dużo zdrówka Kochanym dzieciaczkom !!
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    Anula, Wy tam fajny park macie :wink: Muszę się kiedyś wybrać z Basią :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny muszę to napisać !!! Jako panikara oznajmiam, że moje dziecko 2 tygodnie temu samo usiadło, dziś siedzi jak stara, wczoraj zaczęła wstawać, a dziś przeczworakowała z pół metra :bigsmile: A ja się taaaak martwiłam :crazy:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    brawo dla Nadii:clap::cheer:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    No to super! Dzielna Nadia!:clap:

    A dziewczyny powiedzcie mi. Jak dzieciaczek nie siada samodzielnie, ale posadzone siedzi sztywno (nie mówię tu o swoim bujaczu:wink:) to można przyjąć że już siedzi i takie pozycje mu przybierać?
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    Dii ja mimo tego, że Nadia siedziała sztywno, to jej nie sadzałam. Nie wiem jakoś się bałam, bo myślałam ciągle, że i tak dużo w krześle do karmienia siedzi. Poczekałam i się doczekałam :bigsmile:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    Dumna mama:jumping:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    PENNY - ogromne gratulacje dla Nadii!! :clap:
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Ogromne gratulacje dla Nadii:-D:-D a ja też muszę pochwalić Leszka bo jak wczoraj zasnął PADNIĘTY o godzinie 20:15 bez mleka bo nie chciał to obudził się dziś o godzinie 5:02 :-D jestem w szoku, za zwyczaj budził się między 3-4. Jak się obudziłam to się przestraszyłam, że moje dziecko na mleko się nie budzi! A teraz zjadł 180 ml. I jak na razie śpi :-D
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii: to można przyjąć że już siedzi i takie pozycje mu przybierać?

    przyjąć, ze siedzi to już nawet należy ale nie sadzać ;) Mówi się, ze dopóki dziecko samo nie usiądzie, nie sadzać go, dopóki samo nie stanie na nogi, nie stawiać... itd, itp.
    --
  4.  permalink
    venus, moja mała też bardzo długo w nocy śpi bez jedzenia aż się dziwię, i to już trochę czasu mija odkąd tak jest bo zazwyczaj kąpię ją o 19 potem od razu ją karmię i budzi się koło 4-5. Śpi jak suseł :)

    Treść doklejona: 07.05.13 08:23
    Katka, ostatnio byłam u teściowej, wyszłam dosłownie na sekundę toalety wychodząc myślałam, że się przewrócę gdy zobaczyłam, że moje dziecko już siedzi. Bo ona tak ze swoimi robiła...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Niezalogowana0: Katka, ostatnio byłam u teściowej, wyszłam dosłownie na sekundę toalety wychodząc myślałam, że się przewrócę gdy zobaczyłam, że moje dziecko już siedzi. Bo ona tak ze swoimi robiła...

    no niestety ja też się spotykam z takimi zachowaniami - szlag mnie trafia.
    --
  5.  permalink
    PENNY: Dziewczyny muszę to napisać !!! Jako panikara oznajmiam, że moje dziecko 2 tygodnie temu samo usiadło, dziś siedzi jak stara, wczoraj zaczęła wstawać, a dziś przeczworakowała z pół metra A ja się taaaak martwiłam


    PENNY gratulacje :clap:, teraz Ci będzie ciagle wstawać i doskonalić tą umiejętność :bigsmile:
    U nas było podobnie, jak Mikołaj tylko sam usiadł to po tygodniu zaraz zaczął wstawać przy kanapie i już tak ćwiczy to wstawanie ok. 1,5 m-ca. początki były nieporadne i nieraz runął jak długi, ale szybko zapanowł nad równowagą i teraz wstaje w sekundę, próbuje chodzić trzymając się kanapy i coraz częściej sie jej puszcza. Najlepsza zabawa to wypiąć pupkę, puścić się kanapy i runąć na pupę i tak bez przerwy :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Dii: Dumna mama

    I to jeszcze jak :bigsmile: Wiecie tak czekałam i czekałam i nawet pisałam u siebie pod wykresem, że daję czas do skończonego 10 miesiąca i jeśli nic nie ruszy w żadną ze stron, to chyba do lekarza uderzę, bo by mnie chyba stres zjadł. No i mnie skubana mała przetrzymała :devil: Dzięki e-ciotki przekażę Joszce gratulacje jak tylko się królewna wyśpi, bo przycina właśnie komara :wink:

    Venus no oby Leszej tak pięknie spał, u nas znowu dramat, chociaz dziś nie było źle, bo nie wisiałam mi na sutkach całą noc, tak jak przez ostatnie parę dni :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    A my dziś próbowaliśmy kaszkę manną (wprowadzamy gluten), foto na odpowiednim wątku.
    --
  6.  permalink
    Venus no to super że Lesio Ci śpi jak narazie u mojej po kąpaniu rekord to 7 godzin snu tak to najczęściej 5-6 godzin śpi:bigsmile:
    Niezalogowana ta Twoja teściowa jest chyba niepoważna jak może się rządzić Twoim dzieckiem jak będziesz chciała to sama zaczniesz sadzać...a to taka kruszynka jeszcze ,gdzie tu ją sadzać:shocked::shocked:
    Gratulacje dla Nadii:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    To mi się dziecko popsuło i dzisiaj w nocy budził się dokładnie co 2h :confused:
    --
  7.  permalink
    Penny gratulacje dla Corci :) moj Ksiaze usiadl na laurach i jakos nie spieszno mu siadanie cwczyc :P
    --
  8.  permalink
    PENNY wielkie gratulacje dla Nadii:smile: to się trochę podbudowałam - może i Jaś tak ruszy z kopyta i będzie wszystko hurtem:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKandyzowana
    • CommentTimeMay 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Witajcie rozpakowane Mamusie!

    nareszcie z dumą moge przedstawic Wam mojego Maluszka ;-)
    Adaś - urodzony przez pilne i szybkie CC . dn. 3.05.2013r o godz. 20.20 - 49cm, 2490g, 10pkt, 36 tc ( wg OM 37tc)
    Powód wczesnego pilnego porodu - podejrzenie odklejajacego sie łożyska (krwawilam ze skrzepami) i zanikające tętno dzidziusia - cięcie trzeba bylo wykonać w ciągu kilku minut.
    Decyzja zapadła o 19.55 a o 20.20 Adaś był już na świecie. Na szczescie zdrów jak dotąd. i oby tak zostało :)

    Dzieki mojej determinacji zamiast po 3 dobach - dostałam wypis po 2 dobach pełnych ukonczonych ze wzgledu na to, ze dzidzius dostal wypis i lekarz nie widzial przeciwwskazan.

    Zdjęcia na odpowiednim wątku :)
    --
    • CommentAuthorAnge
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Dzien dobry to i ja pojawiam sie w rozpakowanych :bigsmile:
    troszke to trwalo, zanim tu weszlam ale nie mam za bardzo czasu bo synus jakos nie lubi spac :wink:
    Moj synus urodzil sie po dlugich meczarniach 30.04.2013 o godz 1.30 ( pierwszy dzieciaczek z 7 urodzonych w tym samym dniu) jego wymiary to 54cm, a waga 3570 :)
    pozdrawiam was serdecznie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Kandy witamy!:cheer:

    A my właśnie po szczepieniu na WZW B... Mały jeszcze przed szczepieniem płakał, bo musiałam go obudzić, żeby wyjść do przychodnia! Dobrze, że mamy ją pod nosem i wystarczyło zjeść z 2 piętra i przejść 10 metrów!:wink: Po szczepieniu na rączki i Kacperkowi humor od razu wrócił.

    A więc: waga 7620 g. wzrost 67 cm., głowa 44, klata 46.
    Pani dr powiedziała, że Kacperek lubi ten poziom poniżej 10 centyla, ale jest ok :bigsmile:

    Mam do was dziewczynki pytanie, może głupie, ale zastanawia mnie to...
    Ogólnie mam problemy z kręgosłupem, idę do ortopedy za dwa dni. I kilka dni temu zauważyłam, że mam taki dziwny uskok na nodze, jadąc od kolana w górę. Z początku myślałam, że tak mi mięsień wyskoczył, ale to nie to miejsce... Ogólnie zmierzyłam sobie objętość obu nóg i jest różnica 2,5 cm między jedną a drugą. Wiecie może co to może być?
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Kandy i Ange witam serdecznie kochane :clap:
    Dii jak masz dobrze z tą przychodnią :tooth: zazdroszczę :updown: mały rośnie zdrowo :grouphug: Jeżeli chodzi o twój problem z nogą to dobrze, że idziesz, będę się teraz martwić :sad:

    Ja mam problem kochane, zauważyłam, że Leszek je dużo lecz od dwóch dni zauważyłam, że je ale w doskoku, zje 20-30 ml i już nie chce, zrobi sobie drzemkę i znów butla 20-30 ml, porozmawia ze mną, popatrzy itp. i za 30-40 minut znów butla i znów tylko 20-30 ml. Przez to ja nie wiem kiedy On jest głodny :sad: czasami napije się wody ale nie zawsze da się go "oszukać" czy to normalne?? czy powinnam się martwic??
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Dziewczyny, od 23 maja odbędzie się Festiwal Rodzicielstwa w Bielsku-Białej. Zapraszamy Mamy obecne i przyszłe :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    venus87: Jeżeli chodzi o twój problem z nogą to dobrze, że idziesz, będę się teraz martwić

    Nie ma strachu...:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    cestmoi89: Dziewczyny, od 23 maja odbędzie się Festiwal Rodzicielstwa w Bielsku-Białej. Zapraszamy Mamy obecne i przyszłe :)


    Ja z B-B więc już czytam co to:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Tośka już 9 raz mi "ulewała", zdarzało jej się że nawet jak minęło ponad godzinę od piersi.
    Czy może to mieć związek z dzisiejsza kaszka manną?
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    acia20: Tośka już 9 raz mi "ulewała", zdarzało jej się że nawet jak minęło ponad godzinę od piersi.
    Czy może to mieć związek z dzisiejsza kaszka manną?


    wszystko możliwe... albo to zbieg okoliczności... moja do tej pory potrafi ze 3x dziennie ulać, wcześniej zdarzało się dużo częściej i to z taką siłą że byłam ja Kinia i cała podłoga mokre, z czasem przeszło
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Mojemu Stasiulowi od kilku dni tak się spodobały obroty na brzuszek, że zmiana pieluchy graniczy z cudem:devil:
    Co go przekręce na plecki to za moment jest znowu ba brzuchu, a jak przytrzymam to ryk.. Tym sposobem muszę zakładać pampki jak leży na brzuchu:peace:
  9.  permalink
    Isiula, przygotuj się że niedlugo nedziesz zmieniac pampki jak Stasiu będzie siedział :devil:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Isiula :) Karolek narazie przewraca sie na bok na przewijaku, więc nie jest zle.

    Dziewczyny czy Wasze dzieciaczki tez podczas karmienia preza sie, odpychaja nóżkami, robią mostek i odchulsja główkę do tylu. Mój krasnalek tak robi. Cieżko mi go trzymać. Nie dość, ze waży 8kg to długi ( nie mierzylam dawno, ale ubranka nosi na 74cm). Tak samo cieżko mi sie go usypia. Bo nóżkami przewraca ;)
    --
  10.  permalink
    Dziewczyny, macie jakiś sprytny sposób na karmienie malucha? Generalnie jestem na blw ale czasem chce dac malemu jakies owocki ze słoiczka i jest walka o łyżkę. Nie daje się nakarmic bo zaraz łapkami wyrywa mi łyżeczke i ją miętoli w buzi. Brudzi łapki, ubranko, włosy... Gorzej niż blw :shocked: !

    Treść doklejona: 07.05.13 17:26
    Madziauk, niestety ale mój uwielbia cycusia. Odpycha sie i odchyla tylko wtedy gdy nie ma na niego ochoty...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    CiastoMiłości: Isiula, przygotuj się że niedlugo nedziesz zmieniac pampki jak Stasiu będzie siedział

    Hehe już się nie mogę doczekać:wink: a później pewnie na stojąco? :devil:

    Madzia, u nas tak nie ma.. przy karmieniu też przekręca się na brzuszek:cool:
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Moj synus, przy karmieniu wierci sie ile sie da. Nozki ciagle pracuja, odpycha sie nimi, podnosi do gory, robi wielki rozkrok itd. Poza tym jak go biore do karmienia to jest placz. Nie lubi tej pozycji na ramieniu, ja juz nie wiem jak go karmic butelka. Jak juz je to nie placze i po posilku jest zadowolony, wierci sie, odchyla i usmiecha. Sama nie wiem, moze to taki egzemplarz ruchliwy nam sie trafil. Tylko co z tym placzem przy braniu na ramie do karmienia?:confused:
    --
  11.  permalink
    Mam pytanko pewnie głupie ale je zadam:bigsmile:
    Zakładam małej na spacer czapeczkę i tak się zastanawiam mogę zakładać jej jak jest naprawdę ciepło opaskę na uszka???Czy jest za malutka jeszcze???
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    madziauk moja mala na piersi ale jak je to cala chodzi.Z mezem smiejemy sie ze nawet przy jedzeniu musi tanczyc :tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  12.  permalink
    Madziauk, moja mala przy karmieniu też się rusza ile się da :) i też często płacze kiedy ja biorę...
    Dominiczka, ja juz mojej też zakładam opaski bo jak ma czapeczkę to cala mokra jest.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Dziewczyny ja nie wiem czy to przez ta pogodę czy może zbieg okoliczności... Dzisiaj Kacperek był szczepiony. Od jakiegoś czasu jest rozpalony, tzn. bardzo ciepły jak nigdy i ma przeszklone oczka... Czy to może być objaw poszczepienny czy sobie już coś uroiłam?
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeMay 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Maks tez przy cycku strasznie sie wierci, ale jak mu "poleci"to sie troche uspokaja, a etap placzu przy braniu na odbijanko mial kolo 4 miesiaca zycia. No i maluch zaczal mi wcinac takie paleczki kukurydziane wiec wszystko brudne ;)
    --
  13.  permalink
    Niezalogowana i co w opasce jest ok???Moja się nie poci w czapeczce ale jest dość ciepła
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeMay 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii, my co prawda nie mieliśmy takich reakcji ale skoro dziś było szczepienie to gorączka jak najbardziej może być a mierzylas mu temperature?

    My tez dziś szczepilismy. . .
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
  14.  permalink
    DominiczkaA: Mam pytanko pewnie głupie ale je zadam
    Zakładam małej na spacer czapeczkę i tak się zastanawiam mogę zakładać jej jak jest naprawdę ciepło opaskę na uszka???Czy jest za malutka jeszcze???


    DominiczkaA: Moja się nie poci w czapeczce ale jest dość ciepła


    Dominiczka a może po prostu kupiłabyś jej taką cieniutką czapeczkę (typowo letnią). Sama ostatanio takie Jasiowi kupowałam i na dziewczynki z tego co widzę też jest dużo takich fajnych:smile:
    --
  15.  permalink
    no w sumie jutro bedę na zakupach to rozejrzę się:)Ostatnio jej kupiłam mini okulary przeciwsłoneczne i mimo że kupiłam najmniejsze to i tak są sporo za duże:cool::cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Właśnie zmierzyłam temperaturkę i mamy winowajcę... 38,5 przez pupę, więc 38 wychodzi... I coś z tym robić?
    --
  16.  permalink
    Dii ja niestety nie pomogę:)A i co dostałaś ten miesiąc gratis ode mnie???
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Dominiczko, nie....:sad: Nawet nie wiem jak to sprawdzić, ale dalej pokazuje, że minął termin ważności konta...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.