Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 9th 2013
     permalink
    Moze byc po szczepieniu.. obserwuj mala.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 9th 2013
     permalink
    IzUK dzieci często tak mają, że po szczepieniu potrafią dużo spać:bigsmile: Mój tak raz miał a teraz po szczepionce od dwóch dni zasypia bardzo późno bo marudzi. Dopiero co go położyłam...
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 9th 2013
     permalink
    Obserwuje i zmierzyłam też temperature, ale jest ok.
    Musze się pochwalić bo kipie ze szczęścia!!!
    30maja lecimy do polski!!!!!!!!!!!!!!

    :rolling::crazy::rolling::crazy::boogie:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 9th 2013
     permalink
    IzUK: 30maja lecimy do polski!!!!!!!!!!!!!!

    Zapraszamy:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 9th 2013
     permalink
    Izus - super :)) i co zdecydowaliscie z wozkiem? My mamy dylemat i chyba kupie jakas uzywana, rozkladana na plasko spacerowke, boje sie, ze mi zniszcza wozek. :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 9th 2013
     permalink
    madziauk właśnie mi przypomniałaś o zdjęciu, ze miałam wstawić w spacerówce. No i Ząbki... ale nie było jakoś czasu. Jutro nadrobię:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 9th 2013
     permalink
    Ja też mam dylemat ...:confused:
    Może rame okleje folią bąbelkową , ale tak by dało się jezdzić, a za pokrowiec posłuży folia przeciwdeszczowa?
    pokrowiec na moj wózek chyba 40f.kosztuje i podejrzewam ,że to nie jest z jakiegoś extra materiału.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 9th 2013
     permalink
    Izus ,Ponoc tymi wozkami tam rzucaja. Ja najchetniej bym wziela nasz wozek, ale kurcze boje sie, ze i go uszkodza. Ponoc mozna nadac na bagaz ...ale to tez moga mi rozwalic wozek. Jak beda rzucac. Chyba lepiej przy samolocie, z reszta fajnie by bylo na lotnisku miec wozek.
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    <strong>MONTENIA</strong>ile musiałaś czekać na rezultaty przemywania tą emulsją???
    -- •••
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    IzUK: 30maja lecimy do polski!!!!!!!!!!!!!!

    To gdzie i kiedy się spotykamy?? :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Kermitka, pierwsze efekty powinny byc juz po kilku smarowaniach.
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Ale u nas duchota dzisiaj..... masakra:neutral:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    sysiajaw: Ale u nas duchota dzisiaj..... masakra

    U Nas fajnie, chłodno :smile: pewnie burza u Was wystąpi :wink:
    Mam pytanie, zauważyłam, że Leszek ma bardzo intensywny zapach moczu, czy się zacząć martwić?? 16 maja idziemy do lekarza na szczepienia więc na pewno powiem ale zastanawiam się czy to jest normalne?? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Venus, jesli ma dziwny zapach moczu,to zlap probke i zbadaj. Ja bym to zrobila przed szczepieniam,zeby nie zaszczepili z jakas infekcja ukladu moczowego.
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Witamy sie piątkowo, Lili Ladnie przespała noc i żadnych niedogodności po szczepionkach nie było :wink:

    Obyło się na mamy strachu:shamed
    venus87
    ja jestem z wielkopolski , zapraszam na kawke:thumbup:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    venus87: jesli ma dziwny zapach moczu,to zlap probke i zbadaj

    Ok. A potrzebuje jakieś skierowanie?? czy po prostu złapać mocz w pojemnik, iść do przychodni z rana i dać?

    Treść doklejona: 10.05.13 09:52
    IzUK: ja jestem z wielkopolski

    A ja z Kujawsko-Pomorskiego :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    venus87:
    A ja z Kujawsko-Pomorskiego :devil:


    ja też :devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeMay 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Hej ja jestem ze 100licy wszystkie drogi prowadzą do 100licy a nawet i trochę za nią więc jak by co to na kawę zapraszam.
    Venus co z tego ,ze mieszkam koło najlepszego szpitala ortopedyczno-chirurgicznego w Polsce jak ciężko się tam dostać.Piotruś na rehabilitacje tam może iść ale dopiero za rok :shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Anula85
    mnie przeraża to ,że na miejsce w szpitalach czeka się tak długo :cry::sad:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Tosieńka na 2 godzinnym spacerku pospała tylko 20 minut.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Dziewczyny, mój Skarb, dziś pierwszy i nieświadomy pewnie raz powiedział do mnie MAMA :) wzruszyłam się bardzo :cry::crazy::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    WOW gratulacje...no to teraz pewnie poleci TATA BABA itd...:cheer::cheer:
    -- •••
  1.  permalink
    madziauk: Dziewczyny, mój Skarb, dziś pierwszy i nieświadomy pewnie raz powiedział do mnie MAMA

    Madzauk dobrze Cię rozumiem, mimo tego, że to jeszcze nieświadome mama to i tak się wzruszam gdy Wojtuś ciągiem woła mamamama, bo wypowiada je gdy jest głodny, śpiący lub smutny i kto wtedy do niego idzie - mama:bigsmile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 10.05.13 14:33</span>
    Sto lat dla Lesia z okazji ukończenia 2 miesięcy

    ----
    Mało mnie tu ostatnio bo jak to wiosną sporo pracy na działce:cool:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    madziauk: Dziewczyny, mój Skarb, dziś pierwszy i nieświadomy pewnie raz powiedział do mnie MAMA :) wzruszyłam się bardzo

    Gratuluje kochanie :cheer::cheer: zazdroszczę :tooth:

    Treść doklejona: 10.05.13 14:34
    Anula85: Venus co z tego ,ze mieszkam koło najlepszego szpitala ortopedyczno-chirurgicznego w Polsce jak ciężko się tam dostać.Piotruś na rehabilitacje tam może iść ale dopiero za rok

    co??? ja pindole... brak słów :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    A ja już nie wiem od czego u nas jest wysypka :confused: z boków brzuszka już zeszła, za to całe nóżki nadal obsypane i na twarzy też taka dziwna kaszka w kolorze skóry...
    przez tydzień nie jadłam nic z nabiału a wysypka nawet troszkę się nie zmniejszyła, zaczynam podejrzewać, że to nie pokarmówka tylko wina proszku (pierzemy w loveli) - jak myślicie jaki proszek wybrać, skoro lovela uczula? Biały Jeleń będzie ok?

    Ze szczepienien tego nie wiążę, bo dokładnie tak samo był wysypany przed szczepionką, tylko wedty myślałam, że to wina ryb...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Sardynka, a w szpitalu nie byl szczepiony? Moze to i skaza,moze uczulenie na proszek. Lovella czesto uczula. Chyba Dii synek mial wysypke po lovelii.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    co z tego ,ze mieszkam koło najlepszego szpitala ortopedyczno-chirurgicznego w Polsce jak ciężko się tam dostać.Piotruś na rehabilitacje tam może iść ale dopiero za rok :shocked::shocked::shocked:

    A weź mi nic nie mów o tym szpitalu...burd**u raczej (przepraszam :confused: ). Jeżdżę tam z babcią co tydzień od dwóch miesięcy i to co się tam wyprawia woła o pomstę do nieba...Nie lepiej było jak leżała na oddziale- organizacja pracy zerowa. Byłam w trzech innych szpitalach w ostatnim roku, więc mam porównanie. Wczoraj właśnie przy rejestracji słyszałam jak pani pytała o rehabilitację dziecka z obniżonym napięciem (o ile dobrze usłyszałam- ale nawet o was pomyślałam wtedy) i do Piaseczna ją odsyłali (?), do tego ośrodka, gdzie jest nocna pomoc teraz. Masakra jakaś.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Montenia w szpitalu był szczepiony, ale wysypka zaczęła się pojawiać jak skończył miesiąc (najpierw tylko kaszka na twarzy przez ok 2 tygodnie, później poszło na brzuszek a następnie na nóżki)
    Wszysycy lekarze do których trafiłam po drodze mówili, że pokarmówka, dostał nawet fenistil w kropelkach ale pomógł tylko na wysypkę z brzuszka, na udach jest nadal :/
    Wizytę u gastroenterologa mamy dopiero 25.06, co najśmieszniejsze ta wysypka ani mu nie znika ale też się jakoś specjalnie nie zaostrza, po prostu sobie jest
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Moze sprobuj zmienic ten proszek? Na Jelp, albo Dzidzius? Ja ostatnio kupilam persil sensitive i obie moje dziewczyny mialy kaszke, zmienilam na vizir sensitive i kaszka zniknela. Czasem proszek ma jakis dodatek ,ktory uczula. Nam od poczatku sluzyl Dzidzius. No , ateraz pierzemy w tym vizirze sensitive.
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Witam mamuśki :)zglaszam sie z pytaniem do mam rodzących w Szczecinie lub okolicach , który wybrać szpital ? W którym rodziłyście i jakie macie opinie na temat danego szpitala ? Proszę o odpowiedź na priv ;) bedę bardzo wdzięczna :)pozdrawiam :)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    dziewczyny, wiem, ze temat przewijał się wielokrotnie... jakie krzesełka do karmienia polecacie? Proszę tylko o nazwę - nie musicie opisywać, ja sobie popatrzę i poczytam w necie. Z góry dziękuję :)
    --
  2.  permalink
    Cześć Mamusie, mam pytanie,czy jakaś z was podróżowała kiedyś ze swoim dzieciaczkiem samolotem ? Bo 6 czerwca lecimy do Canady, i troszke sie obawiam reakcji Michaliny ( to w końcy 10 godzin lotu), z tego co sie dowiedziałam dostanę specjalne łóżeczko dla małej, które przymocowuje sie do sciany i dziecko moze tam sobie leżeć. Musiałam też zakupić sportówke typu parasolka, bo innego nie mozna zabrać do środka samolotu, no i dziś były przymiarki i o dziwo, bardzo sie małej spodobało :devil:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Ja mogę polecić Chicco Happy Snack. Niby wiele go nie używałam, bo przyszło wczoraj ;p ale jest naprawdę bardzo fajne. Majka bez problemu dostaje do tacki, która jest duuuża no i ogólnie bardzo mi się podoba.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Hej mamusie :wink:
    Misia nie pomogę Tobie :neutral:
    Wróciliśmy od lekarza i z bioderkami wszystko jest ok :bigsmile:
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    jestem :bigsmile:
    Wsyzstkiego NAj NAj NAJ dla Półroczniaków Dużó Zdrówka dla Maksia , Majeczki , Stasia, Basi (spóźnione przepraszam ) ( moje Kluchy tez niedawno )
    No i brawa dla nowych umiejętność Penny,Dii,Violet ,
    Anula! witaj kochana - przesyłamy buziaki dla WAs i Piotrusia . Dużo Zdrówka i wytrwałości
    Leneczka - b. mi przykro , :hugging: mocno

    Oj u Nas się dzieje troszke brakuje mi czasu bo wziełam się za ogarnianie ogrodu (są już pierwsze sukcesy :truskaweczki owocują , bratki się przyjeły i wogóle pieknie ) Niunie -no mamy pół roczku (niesamowicie, kiedy to mineło??? )
    Heniulek ,ma na swoim koncie od 1,5 tyg.- ząbalka, dolna l.jedyneczka ,druga przebija się od3 dni - ale coś jej nie idzie .Mieliśmy we wt. kontrole waży 8300 i ma 70 cm . mam przyspieszyć z rozszerzaniem diety bo od 7msc może wszystko :shocked:. Pani wypytywała o przekrecanie, ale Henio jak ma chęć to, od czasu do czasu na brzuszek, ale po wizycie Maluchy na dywan a ten w jedną w drugą o ja !!!!!!!!!:crazy::crazy::crazy:
    Zosieńka - nie ma ząbali , leży jak naleśnik i robi samolota na brzuchu ,ale to samo po powrocie, sama samusieńka przekreciła się na brzucholek :crazy::clap:
    Waży 7050 i mierzy 67cm i od 4tyg. rzuciło jej się na włosy !!!one rosną :crazy:
    są zdrowe i ogólenie jest ok .
    A jeszcze chciałam się pochwalić moja Martynka jeżdzi już na 2kołowym rowerze , co tu w Nl jest oczywiste w wieku 3 lat ,ale mu z innego landu :tooth:
    Oj jak ja wam zazdroszcze tych wyjazdów -szczególnie do Ojczyzny .
    u nas to nielada wydatek(około 500e nieważne samolo , pociąg czy auto) a tak bardzo chciałam w Pl je ochrzcić ,daje nam czas do sierpnia jak się nie uda wyjechać to tutaj ochrzcimy .
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    katka_81: jakie krzesełka do karmienia polecacie?

    Jakby nie dostała na chrzciny krzesełka, to pewnie bym antylopę z ikei kupowała. U moich rodziców Gosia ma antylopę i bardzo mi się podoba, lekka, łatwa do wymycia, po wyciągnięciu nóżek ma bardzo małe rozmiary, pewnie na wakacje z nami pojedzie. W domu mamy mummy love, też nic mu nie dolega, tylko jest cięższe i więcej zakamarków, gdzie brud może się dostać.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Zgadzam się z Madzinką, mam antylopę u rodziców i sprawdza się lepiej niż krzesełko za które dałam 6 razy więcej...żałuje wydanych pieniędzy bo tylko właśnie w tym ikeowskim cudzie, Dominik ładnie mi je...w tym ostatnio wyczynia cuda:neutral:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Też mam 2 krzesełka i jeśli miałabym wybór, brałabym antylopę. W tym drugim uciążliwe jest czyszczenie zakamarków.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Ja też mam antylopę i drugie, które jest lepsze o pasy i czuję się pewniej, ze mały nie jest tak przechylony do przodu, ale łatwiej jest używać antylopy, bo dzieciaczek czuje się swobodnie i pewnie jak już będzie sztywno siedzieć, to to będzie na pierwszym miejscu:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 10th 2013 zmieniony
     permalink
    http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-6968-bright-starts-wawa-i3239412087.html
    My mamy takie krzesełko i niezamienilam by je na żadne inne lekkie, zdejmuje się do prania mała taka i zagłębienie na niekapek.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Hej dziewczyny. Dawno sie nie udzielałam, ale jakoś czasu mam mniej i mniej...Martwię się troszkę o Luśkę. Od kilku dni strasznie się napina, jak leży na plecach. Wypręża rączki i nóżki jak struny i aż drży. Trwa to sekundę, góra dwie, ale powtarza się bardzo często. Wzywałam fizjo, zeby ją obejrzał, ale nie bardzo mi pomógł, bo stwierdził, że z czymś takim jeszcze się nie spotkał :( Poczytałam troszkę w googlach i znalazłam gdzieś informację, że to może być związane z rozwojem mózgu i nie radzeniem sobie z emocjami i może być powiązane ze skokiem. Wszystko fajnie, tylko jak na mój rozum- gdyby to wiązało sie z niemożnością wyrażenia emocji- to powinno zdarzać się parę razy dziennie, a nie tak często jak u Lusi. Słyszałyście o czyms takim?
    --
    • CommentAuthoredytak1984
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    Dziewczyny jaki wózek macie dla swojego maluszka? Ja zamówiłam graco symbio i jestem ciekawa jaki będzie w użytkowaniu.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    Peppermill: wyrażenia emocji- to powinno zdarzać się parę razy dziennie, a nie tak często jak u Lusi. Słyszałyście o czyms takim?


    wiesz co ja coś takiego obserwuję u Kini od czasu do czasu... wyciąga nóżki lekko je podnosi (ale są właśnie proste) unosi lekko rączki, zaciska piąstki i też mocno prostuje, wygląda jak by zesztywniała, przy czym przygryza sobie dziąsełka (jakby coś jadła), przy tym wygląda jakby się złościła, ale nie drży, mnie to nie zaniepokoiło bo to trwa dosłownie z 1 sekundę ale może faktycznie to ma związek z emocjami...

    Treść doklejona: 11.05.13 09:13
    edytak1984: Dziewczyny jaki wózek macie dla swojego maluszka? Ja zamówiłam graco symbio i jestem ciekawa jaki będzie w użytkowaniu.


    to był mój pierwszy typ, fajne są te wózki, jednak ja w ostateczności wybrałam Mutsy :wink:, jest wątek wózkowy na forum tam dowiesz się więcej
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    Peppermill -
    Tosia jak czegoś chce a my nie podejdziemy do niej w miarę szybko to prostuje ręce i nogi i niemi "drga". Zazwyczaj wystarczy wtedy trochę ją poprzytulać.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    sysiajaw: wiesz co ja coś takiego obserwuję u Kini od czasu do czasu... wyciąga nóżki lekko je podnosi (ale są właśnie proste) unosi lekko rączki, zaciska piąstki i też mocno prostuje, wygląda jak by zesztywniała, przy czym przygryza sobie dziąsełka (jakby coś jadła), przy tym wygląda jakby się złościła, ale nie drży, mnie to nie zaniepokoiło bo to trwa dosłownie z 1 sekundę ale może faktycznie to ma związek z emocjami...


    U nas to samo...i właśnie myślę, że to raczej na pewno emocje. Dominik robi tak gdy się zaczyna złościć, niecierpliwić albo jak zaczyna się mega ekscytacja czymś. Tak jak sysiajaw powiedziała trwa to około sekundy.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    Nie wiem, czy o to chodzi, ale Gosia tak się napina i otwiera buźkę, trzęsie rączkami, ja się śmieje, że duchy widzi, bo wygląda to, jakby właśnie coś niesamowitego zobaczyła.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    Śpieszę donieść, że dzisiaj Filipek na basenie 2 razy nurkował i wcale nie płakał :wink:
    Byłam z niego bardzo dumna.
    No i poza tym to nie wszyscy rodzice się odważyli na nurkowanie :wink:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    judka brawo!
    My też ostatnio na zajęciach zanurkowaliśmy, 4 dzieci się odważyła (a właściwie rodziców) z 10. I też nie płakał:bigsmile:

    Odnośnie krzesełek. My mamy takie

    A ogólnie to już nie wiem co z tym brzdącem mam zrobić. Co idę do niego rano to on przekręcony na brzuszek i to jeszcze o 180 stopni i ciągnie za karuzelę. Pałąkiem uderza w główkę i kiedyś sobie krzywdę zrobi. I co ja mam biedna począć? Podciąga się za tą karuzelę to zaraz zacznie za brzeg łóżka łapać...:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    Dii, u nas dokładnie to samo, przekręca się na brzuszek i kręci wokół pępka. Jeszcze potrafi nogi między szczebelki włożyć, ale nie umie wyjąć i krzyczy, żebym mu pomogła:wink: dzisiaj albo jutro obniżamy poziom w łóżeczku, wolę dmuchać na zimne. Dziś nad ranem w ostatniej chwili go złapałam, już wisiał głową w dół na łóżku:neutral:
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    O właśnie mam pytanie odnośnie basenu. Zakupiłam Kacprowi tego pampersa do pływania i tak się zastanawiam one nie przeciekają (w jedną i drugą stronę)?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.