Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    bari_87: O właśnie mam pytanie odnośnie basenu. Zakupiłam Kacprowi tego pampersa do pływania i tak się zastanawiam one nie przeciekają (w jedną i drugą stronę)?

    Ja nie pomogę, bo u nas maluchy muszę być w kąpielówkach. My mamy takie dla niemowląt i unoszą małemu dupkę do góry.
  1.  permalink
    O właśnie mam pytanie odnośnie basenu. Zakupiłam Kacprowi tego pampersa do pływania i tak się zastanawiam one nie przeciekają (w jedną i drugą stronę)?
    - ja mialam pampersa takiego i nic raczej nie plywalo, ale maluch mi kupki nie zrobil. A co do tego czy do wewnatrz to niewiem, ale pewnie cos tam sie jednak dostanie, maly w sumie byl caly mokry wiec nie sprawdzilam czy pod pampkiem tez
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    Z tego co doczytałam na temat pieluszek do pływania, to ich zadaniem nie jest chronienie przed sikami, tylko żeby grubsza sprawa nie wypłynęła.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanko. Dziś obudziłam się z bolącym zgrubieniem niedaleko sutka :( Taki centymetrowy guzek jakby... Jest to w piersi, którą już nie karmię (karmię jedną piersią) - ale jest w niej jeszcze trochę mleczka, bo jak ostatnio przystawiłam do niej Misię, to troszkę poleciało. I już sobie wkręcam Bóg wie co :((( Możliwe, by to był zastój? A i dodam, ze jest to w miejscu blizny - miałam tam niecałe 2 lata temu usuwany mastopatyczny guzek (niezłośliwy). Możliwe, by w miejscu blizny zrobił się zastój? Oczywiście w poniedziałek pójdę do lekarza ale martwię się :/
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    dziewczyny czy moglaym prosic o linka do tej maty gigant ktora ma pare z was bo mysle o jej zakupie niebawem a chodzi mi o cos naprawde sporego, bede wdzieczna
    -- [/url]
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    katka_81: Dziewczyny, mam pytanko. Dziś obudziłam się z bolącym zgrubieniem niedaleko sutka :( Taki centymetrowy guzek jakby... Jest to w piersi, którą już nie karmię (karmię jedną piersią) - ale jest w niej jeszcze trochę mleczka, bo jak ostatnio przystawiłam do niej Misię, to troszkę poleciało. I już sobie wkręcam Bóg wie co :((( Możliwe, by to był zastój? A i dodam, ze jest to w miejscu blizny - miałam tam niecałe 2 lata temu usuwany mastopatyczny guzek (niezłośliwy). Możliwe, by w miejscu blizny zrobił się zastój? Oczywiście w poniedziałek pójdę do lekarza ale martwię się :/--

    Lekarze wcześniej mówili coś, że może się guzek nawracać??? bo może to być guzek lub taka jak mówisz zastój, nie pomogę :shamed::sad: ale daj znać jak wrócisz od lekarza !!!
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    Katka, moze byc to tobiel mleczna. Ja mialam w piersi wielkosci orzecha wloskiego. Schodzilo kilka m-cy. Pij ten olej na zimno i moglabys troche laktatorem sciagac badz mala przystaic raz dziennie,zeby broda byla od strony zastoju. To jest bolesne czy nie?
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    montenia: Katka, moze byc to tobiel mleczna. Ja mialam w piersi wielkosci orzecha wloskiego. Schodzilo kilka m-cy. Pij ten olej na zimno i moglabys troche laktatorem sciagac badz mala przystaic raz dziennie,zeby broda byla od strony zastoju. To jest bolesne czy nie?
    --

    no właśnie to boli montenia :/ a wielkość - coś koło centymetra myślę :/ Dodam, ze jak karmiłam tą piersią, tam podczas nawału robiły mi się nawiększe zgrubienia ale nie bolały :/ I jest to troszkę głębiej, jakoś pół cm w głąb...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    milka1984: dziewczyny czy moglaym prosic o linka do tej maty gigant ktora ma pare z was bo mysle o jej zakupie niebawem a chodzi mi o cos naprawde sporego, bede wdzieczna

    O ja też chcę:bigsmile:
    isiula: dzisiaj albo jutro obniżamy poziom w łóżeczku, wolę dmuchać na zimne. Dziś nad ranem w ostatniej chwili go złapałam, już wisiał głową w dół na łóżku

    No włąśnie ja mam tylko ten najniższy poziom i raczej nie dam rady go chociażby w nocy wkładać i wyciągać do karmienia na śpiocha! Nie ma szans! Nie mam takich długich rąk!:shocked: Nie wiem... Co ja mam zrobić? Ale sobie łóżeczko wybrałam...

    bari_87: O właśnie mam pytanie odnośnie basenu. Zakupiłam Kacprowi tego pampersa do pływania i tak się zastanawiam one nie przeciekają (w jedną i drugą stronę)?

    bari ja też nie sprawdzałam (bo niby jak:wink:) czy coś tam się dostaje albo czy wypływa ale jakieś tam zabezpieczenie jest no i coś grubszego na pewno się nie wydostanie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    Katka, czyli to raczej jest zastoj. Te pij olej, i przystawiaj chociaz raz dziennie mala. Mozesz wziasc tez ibuprom (3 x dziennie w dawce 2x200mg,potem z 2 dni 3x dziennie po 1 tabletce 200mg). Mozesz delikatnie masowac od zgrubienia do sutka( a wlasciwie gladzic).
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    montenia: Katka, czyli to raczej jest zastoj. Te pij olej, i przystawiaj chociaz raz dziennie mala. Mozesz wziasc tez ibuprom (3 x dziennie w dawce 2x200mg,potem z 2 dni 3x dziennie po 1 tabletce 200mg). Mozesz delikatnie masowac od zgrubienia do sutka( a wlasciwie gladzic).

    Dziękuję Montenia... Zastosuję się do Twoich rad. Mam nadzieję, ze to nic innego, jak właśnie zastój :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    Hej Dziewczyny,

    U nas to samo, Karolek na lozeczku kreci sie bardzo. Kladziemy go spac na wprost, a w nocy Maz go kilka razy musi przekladac, bo lezy prawie w poprzek (mamy male lozeczko i na szerokosc lozeczka sie nie miesci). Nozkami uderza o szczebelki. W dzien jest to samo jak sie bawi w lozeczku. Karuzele mocno ciagnie go siebie, az skrzeczy czasem. Jeszcze w lozeczku sam sie na brzuszek nie przekrecil (moze za malo miejsca ma?). Ale na macie ginant juz zaleje. Kreci sie wokol wlasnej osi, przeturlal sie - narazie raz. Obraca sie, odpycha raczkami (nozkami jeszcze nie potrafi). Lubi tez robic samolot. W ogole zauwazylam, ze jak go klade na mate na pleckach jak ma dobry humor to ok, sam sie przewroci na brzuszek i jest happy. A jak jest zmeczony albo po prostu troszke marudny (zabek 3ci mu wlasnie sie przebil), to lubi od razu byc polozny na brzuszek i moglby tak dlugo lezec. Caly zadowolony.

    My mamy mate gigant z TINY LOVE, dokladnie taka : LINK
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    My tez mamy taka mate :) i polecamy! maly cwiczyl na niej pierwsze obroty, sprawdzila sie super jako ze mamy male mieszkanie i nie chcialo mi sie za kazdym razem rozkladac puzzle'i piankowych:) mata jest naprawde sliczna ale nie jestem pewna do konca czy warta 160 zl...mnie udalo sie ja kupic w bardzo dobrym stanie wrecz idealnym tylko lusterko troche porysowane za 80 zl takze mysle ze to fajna alternatywa zwlaszcza ze mozna ja spokojnioe wyprac w pralce. Sorki za brak pl znakow pisze z tel.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    Maja też nam cuduje. Przemieszcza się, turla i jedynym bezpiecznym miejscem gdzie mogę ją zostawić jest podłoga. W łóżeczku robi mega bajzel, przekręca sie na brzuch i miota nią po całym łóziu i będziemy opuszczać na środkowy poziom, bo już łapie za góre. Jeszcze trochę i się by podciągnęła...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Katka, to powinno zejsc za pare dni,tylko pilnuj zeby sie zapalenie nie zrobilo. Trzeba koniecznie mala przystawiac(to najlepiej i pamietaj o brodzie od strony guzka, a jak jest w takim trudnym miejscu,to chociaz,zeby gorna warga byla od strony guzka),badz laktatorem sciagac. Ibuprom powinien zapobiec rozwojowi zapalenia. A olej 3x dziennie po lyzce do posilku mozesz dodac. Ja dolewalam lyzke oleju do zypy lub na chleb itp.
    A wtedy jak mialas ten guzek usuwany,to on napewno nie bolal co? Nie martw sie na zapas, ja mysle,ze to zastoj jest,bo jednak ta piers wciaz produkuje mleko,a nie jest ono zuzyte :wink:. A dlaczego tylko jedna piersia karmisz,cos sie dzieje z ta piersia,,chora,,?
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 11th 2013 zmieniony
     permalink
    montenia: A wtedy jak mialas ten guzek usuwany,to on napewno nie bolal co?

    no nie bolał nic a nic :) A nie karmię, ponieważ ciężko leciało z tej piersi, Misia się wkurzała, płakała. Doszło do tego, ze jak ją tylko kładłam na tę stronę, to już był ryk. Tę zmianę mastopatyczną miałam usuwaną właśnie w okolicy sutka - bliznę mam na otoczce i podejrzewam, ze porobiły się zrosty. Moja ginekolog - jeszcze w ciąży - mówiła mi, ze mogę mieć problemy z tą piersią, ze będę musiała masować, że będzie boleć itp. Poza tym, odkąd pamiętam zawsze na sutku w tej piersi miałam przynajmniej 4 białe punkciki a z tego, co tu pisałaś kiedyś, są to zatkane kanaliki. Teraz też te punkciki są. Jak przystawiam Misię, to mleczko leci jakby z jednej "dziurki" tylko. I dziś jak ją do tej piersi przystawiłam, to się tak wkurzyła skubana, ze mnie upierdzieliła i krew się polała :) Żyć nie umierać normalnie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    Katka, jak nie chce pis, to odciagaj laktatorem. One sie odetkaja te kanaliki(mnie olej wlasnie czesto ratowal w tej sytuacji,mozez go pic nawet jak juz sie odetkaja kanaliki,wtedy ten pokarm sie ladnie slizga).Wlasnie ten zastoj sie zrobil,bo kanaliki sie zatkaly. A w nocy karmisz? Bo moze na spiocha w nocy ja przystawiaj do tej piersi. Chodzi o to zeby te sile ssanianajwieksza wlozyla w te piers ,,chora,,.
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    Czy któraś mama była na basenie z 2 miesięcznym szkrabem?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    IzUK my się wcześniej nie odważyliśmy ze względu na zimną porę roku ale gdzieś widziałam info, ze na basen najlepiej chodzić od 3 m-ca
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    Też tak słyszałam, ale koleżanka chodzi z rówieśnicą mojej Lilianki i jest zadowolona. Miala bym ochote pójść w poniedziałek bo jest akurat klasa dla takich maleństw , ale nie wiem czy nie zaczekać jeszcze...
    :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMay 11th 2013
     permalink
    Kasiu, napisałam Ci pod wykresem to samo co mi montenia radziła jak miałam zastój tylko zapomniałam o ibupromie :) u mnie się odetkało dopiero po dwóch albo trzech dniach jak już traciłam nadzieję. Przystawienie na śpiocha z masowaniem w naszym wypadku pomogło, do tego laktator i olej. A tak w ogóle to nasze dzieci się chyba zmówiły, bo Staś też odmawia prawej piersi :( Trzymam kciuki, żeby Ci ten zastój szybko zszedł!
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    izuk - my bylismy na basenie pierwszy raz w czwartek, Kubus zdziwiony byl cale zajecia, w jednej pozycji ciut zaplakal ale generalnie aniolek. ponoc od skonczonego 6 tyg mozna chodzic
    -- [/url]
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    Dzień Dobry mamusie :grouphug:
    --
  2.  permalink
    A Dzień dobry:bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    montenia: A w nocy karmisz? Bo moze na spiocha w nocy ja przystawiaj do tej piersi. Chodzi o to zeby te sile ssanianajwieksza wlozyla w te piers ,,chora,,.
    --

    karmię w nocy co 2-3 godziny. Zrobię tak, jak radzisz. Dziś jakby to jest jeszcze bardziej wyczuwalne...
    --
  3.  permalink
    Jeszcze w lozeczku sam sie na brzuszek nie przekrecil (moze za malo miejsca ma?
    - poczekaj, zaskoczy he he. Mysle ze lozeczka to standard a ja juz nie raz zagladam rano przez "obicie" a mlody na brzuchu i radocha he he
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeMay 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Mnie moje dziecko zaskakuje-straszny straszek z niego rośnie. Na widok obcych ludzi reaguje płaczem-ktoś się do niego odezwie, a on zaraz buźka w podkówkę i bek, zaraz rozgląda się za mną. Kurcze,troszkę mnie to przeraża że taki z niego tchórz-nawet sobie człowiek kichnąć nie może bo zaraz ryczy. Ktoś głośniej się odezwie to też jest wystraszony...mam nadzieje że wyrośnie z tego,albo trafił mi się cycuś maminy:tongue:. życzę miłego dnia:smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 12th 2013 zmieniony
     permalink
    ruda03: Mnie moje dziecko zaskakuje-straszny straszek z niego rośnie. Na widok obcych ludzi reaguje płaczem-ktoś się do niego odezwie, a on zaraz buźka w podkuwkę i bek, zaraz rozgląda się za mną. Kurcze,troszkę mnie to przeraża że taki z niego tchórz-nawet sobie człowiek kichnąć nie może bo zaraz ryczy. Ktoś głośniej się odezwie to też jest wystraszony...mam nadzieje że wyrośnie z tego,albo trafił mi się cycuś maminy


    Ruda, a czytałaś cokolwiek o rozwoju dziecka w tym wieku? :shocked: Nie za wiele wymagasz od 4,5 - miesięczniaka?
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    ruda03: nawet sobie człowiek kichnąć nie może bo zaraz ryczy
    Kichnąć, kaszlnąć i głośniej się odezwać też nie mogłam, bo był meeega płacz. Do dzisiaj się wzdryga :) To mija :)
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    Miałam dużo styczności z różnymi dziećmi i nie spotkałam się z taką reakcją takiego malucha. Znajomi którzy mają dzieci, są zaskoczeni właśnie tym, że on jest taki straszek...ale jeżeli taka reakcja dziecka jet ok to już nie przeżywam...hydro,przyznaję się bez bicia, że nie czytałam w sumie nic na temat rozwoju dziecka w tym wieku-może takie tam pojedyncze informacje...widzę że mam spore zaległości:sad:

    Treść doklejona: 12.05.13 11:54
    ...i to jest normalne że taki maluszek już się tak boi obcych ludzi? Mojego tatę tydzień nie widział i też się rozpłakał jak do nas przyszedł...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Tosienka dziś nurkowała, nawet jej się podobało
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 12th 2013 zmieniony
     permalink
    ruda03: nawet sobie człowiek kichnąć nie może


    Mój to ma z kichania radochę.
    A co do obcych to u nas w drugą stronę bo sprzedajny-do każdego pójdzie z uśmiechem
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    Ruda różne niemowlęta mają różną wrażliwość na świat, dla jednego kichnięcie jest czymś strasznym, dla drugiego wesołym. Poczytaj trochę o tym, nie wymagaj od 4.5 miesięczniaka, żeby kochał cały świat, bo on dopiero poznaje go tak naprawdę. I nie zamartwiaj się na zapas ;) Też jest ważne jak Wy reagujecie na jego strach. Co wtedy robicie ? Jak Nadia nasza się parę razy wystraszyła jak była mała, to nikt inc nie mówił, w sensie takim "o jaki biedny dzidziuś" , nie rozkręcaliśmy jej strachu, ale też i nie zostawiałam jej z tym samej. Jak widziałam, że robi oko jak 5 złotych, to wtedy zaczynałam się delikatnie śmiać razem z Marcinem z takiego kichnięcia przytulając ją i kołysząc w ramionach. Dziś się śmieje gdy ktoś kicha, ale wszystko przyszło z czasem, nic na siłę. Na widok babci też nieraz nie dwa się popłakała w tym wieku. Brałam przytulałam, cicho coś na ucho szeptałam. Dziś babcię uwielbia, zaczekaliśmy aż była na Nią gotowa, żeby ją nosiła czy brała na dłuższy spacer. Od dłuższego czasu może mnie niebyć i z 5 godzin i Nadia ma to gdzieś. Co z drugiej strony też nie jest dla mnie jakieś miłe ;P No i kto widział 15 latka płaczącego na widok obcych ludzi nie :tongue:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    acia20: Tosienka dziś nurkowała, nawet jej się podobało

    A my też nurkowaliśmy ale poprzednim razem wyszło nam lepiej, a teraz był zaspany, bo musieliśmy go budzić przed wejściem i za bardzo nie wiedział o co chodzi. W wodzie był jakby nieobecny... Ale wydaje mi się, że opił się wody przy tym nurkowaniu!

    Treść doklejona: 12.05.13 14:52
    ruda03: Na widok obcych ludzi reaguje płaczem-ktoś się do niego odezwie, a on zaraz buźka w podkówkę i bek, zaraz rozgląda się za mną. Kurcze,troszkę mnie to przeraża że taki z niego tchórz-nawet sobie człowiek kichnąć nie może bo zaraz ryczy. Ktoś głośniej się odezwie to też jest wystraszony...

    Ruda mój głuptasek też czasem jak ktoś kichnie albo głośniej coś powie to potrafi się przestraszyć... :wink:
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    Penny...masz rację. Ja też raczej jak mały się czegoś wystraszy ,to staram się obracać wszystko w żart, na przykładzie tego kichnięcia-jak się wystraszy, to zaczynam tak na żarty kichać i wtedy on się chichra. Wiadomo, że nie ma co za dużo wymagać od takiego maluszka-nasz starych, a czasami coś przestraszy-np.jak ktoś nagle czymś stuknie-a co dopiero taki brzdąc. W sumie, każde dziecko jest inne i inaczej reaguje-tak jak dziecko bari idzie do obcych, a nasz z tych bardziej lękliwych i obcych się boi...jestem tylko tym zdziwiona,gdyż czytałam, że dzieci dopiero ok.8 m-ca życia tak reagują na obcych ludzi...a do tego czasu są w miarę ufne i nie jest dla nich problemem jak ktoś obcy je trzyma na rękach...
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    Staś też się wzdryga jak głośniej kichnę, ale tak jak PENNY robię z tego zabawę.
    Najpierw ma przestraszoną minę i czeka na moją reakcję, a jak ja się zacznę śmiać to on robi to samo:wink:
  4.  permalink
    Witam niedzielnie :-)

    dziewczyny po CC mam pytanie - mozecie polecic jakas masc itp na gojenie/bliznae by zapobiec przerostom itd.. ogolnie goi sie dobrze ale mam takie zgrubienia i mysle czy czyms nie smarowac? Cos mi maa mowila ze sa specyfiki dobre ale nie umiala nic wiecej powiedziec :o

    oraz jak zachecic dziecko do ssania piersi? Mam juz mleczko (niewiele ale jets) i chcialabym młodego do piersi przystosowywac a nie butla ciagle ( od szpitala mial MM bo jako wczesniakowaty mial mala dosc wage (ur. 2490g spadło do 2385g a w momencie wypisu bylo juz 2404g) a ja dopiero zaczynalam z laktacja i nadal z nia walcze ale sie nie poddaje).

    Dostawiam go i ssie chwile i puszcza... potem zaczyna sie troche krzywic i marudzic i domaga sie jedzenia to daje mu butelke albo z moim pokarmem albo jak nie mam to z MM. Nie zawsze mam pokarm i tez nie wime jak go zwiekszyc - laktatorem dzialam co 2-3h.. by pobudzic..

    z góry dziekuje za rady..

    Sciskam Mamusie niedzielnie.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    My jak prosiliśmy na chrzciny jakiś miesiąc temu to Kacperek się wystraszył jednego człeka, że nie mógł na niego patrzeć, bo tak się bał. Musiałam go tulić, ale to śmieszne było. Jego wąsy tak przestraszyły, głos donośny i jak machał ręką:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Kandyzowana: mozecie polecic jakas masc itp na gojenie/bliznae by zapobiec przerostom

    polecam contractubex :) do kupienia w aptece :)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    A ja Cepan,to samo,tylko w niższej cenie.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    Ja też kupiłam Cepan, ale użyłam go całe 2 razy. Śmierdzi jak czipsy cebulowe:wink:
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    Kandyzowana: oraz jak zachecic dziecko do ssania piersi? Mam juz mleczko (niewiele ale jets) i chcialabym młodego do piersi przystosowywac a nie butla ciagle ( od szpitala mial MM bo jako wczesniakowaty mial mala dosc wage (ur. 2490g spadło do 2385g a w momencie wypisu bylo juz 2404g) a ja dopiero zaczynalam z laktacja i nadal z nia walcze ale sie nie poddaje).

    Dostawiam go i ssie chwile i puszcza... potem zaczyna sie troche krzywic i marudzic i domaga sie jedzenia to daje mu butelke albo z moim pokarmem albo jak nie mam to z MM. Nie zawsze mam pokarm i tez nie wime jak go zwiekszyc - laktatorem dzialam co 2-3h.. by pobudzic..

    Mi się wydaję, że Małemu porostu łatwiej pić z butli niż cyca... No, ale najważniejsze żeby sie nie poddawać i przystawiać z czasem pewnie załapie... Na pewno lepsze rady uzyskacz od dziewczyn na wątku laktacyjnym... I zdziwił mnie fakt tego mm... N. też urodzona wcześniej, na wadzę spadała, ale w szpitalu ani kropli mm nie dostała...Wiadomo, że dziecko tyraci na wadzę, bo smułka itd... Adaś wcale tak drastycznie z wagi nie spadł i od razu mm...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    isiula: Śmierdzi jak czipsy cebulowe:wink:

    a bo to wyciąg z cebuli w sobie ma czy cuś ;) :)
    --
  5.  permalink
    Dziewczyny mam problem z mlodym. Cala buzia zaczyna mu sie robic czerwona. Zaczelo sie pod oczami i na nosku a teraz widze rozlewa sie. Najpi3erw myslalam, ze to od slonca, ale byl w cieniu....Moze to uczulenie jakies?
    Wklejam zdjecie.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    Wygląda jak na uczulenie, ale na co?:confused:
    --
  6.  permalink
    Tez sie zastanawiam....To zaczerwienienie robi sie coraz bardziej czerwone.......Pozniej zadzwonie do poradni pediatrycznej. Nie wiem czy to moze byc po szczepieniu? bo w czwartek go szczepilam...:neutral:
    --
  7.  permalink
    Vsti moj byl na Odddziale noworodkowym po CC a poza tym mial obserwacje bo byl urodzony przez CC bo mu tetno spadalo i mial problemy z cukrem itp. Wiec musieli go karmic jakos i ja na noce go musialam zostawiac i tak go karmili a ja ealczylam bo nie mialam w ogole pokarmu.. nic zero... ;-( w dzpitalu laktatorem probowalismy i dopiero zaczal soe pojawiac po paru dniach ostrego probowania w domu. takze mm bylo niestety ale konieczne..

    ide szukac watku laktacyjnego :-) Dziekuje za rade ;)
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    Cobraczek, a to jest bardziej na jednej stronie? I czy jest szorstkie?
    Bo jeśli nie, to mi to wygląda na poparzenie słoneczne - może mimo cienia byliście na dworze w jakims upale?

    A ja chciałam Wam wkleić fajny tekst, który polecałam też na maluchach, a propos rozwoju dzieci ;) Gdzie ma miś oczko
    No i ogólnie to fajna strona prowadzona chyba głównie przez tatę. :)

    isiula: Cepan, ale użyłam go całe 2 razy. Śmierdzi jak czipsy cebulowe:wink:
    Contratubex też tak śmierdzi ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Dlatego napisałam,że cepan to to samo,co contratubex,tylko tańszy;-)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    Dziewczyny, czy ja mogę swojej Misi podać wodę niegazowaną żywca, nie przegotowując jej wcześniej? Czy muszę ją przegotować?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.