Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    Jesteśmy po wizycie u pediatry i apropos dużych ciemiączek Fran ma 4 cm i pediatra powiedział że nie ma co się denerwować do 2 lat się zarasta podawać tylko vit D. ..za to mamy rozszerzyć dietę o sery dużo jogurtów bo Fran za mało mleka przyjmuję waga 8 kg jest jeszcze ok powinno być 9 kg,.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    To mnie uspokoiłyście z tym rtg :bigsmile:
    Byłam dodatkowo u pediatry na kontroli i najbliższe zajęcia na basenie musimy opuścić... Kacperkowi nic już nie jest tylko lepiej odczekać i za tydzień pójść na basen...
    Kacper dużo się poci, mało siusia i rzadko robi kupki, mamy w związku z tym dopajać wodą np. z tym, że on nie chce pić z niczego. Próbujemy... Kurcze ten doidy cup muszę kupić...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    Dii
    moja mala od dawna pije z normalnego kubka,a teraz zalapala wode z butelki z dziubkiem:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    Dii spróbuj na początek z normalnego kubka, Doidy potem ułatwi sprawę, ale zasada jest taka sama:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    Regi79: butelki z dziubkiem


    Mój pije już nawet ze zwykłej butelki, chwyta obiema rękami za szyjkę i zaczyna przełykać nie mając jej jeszcze w buzi. Pomalutku mu przechylam i łyka wodę.

    Treść doklejona: 17.05.13 15:35
    Muszę to nakręcić i się pochwalić:tongue:
    --
    • CommentAuthoravf
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    My mamy taki zielony z ikei. Z pokrywką i takim dziubkiem z trzema dziurkami. Przy doidy byl caly mokry, takze jeszcze poczeka
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    avf: Przy doidy byl caly mokry


    Moj teraz i tak cały czas mokry:devil: tak się ślini:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    Dziewczyny, ja z pytaniem. Jak Wasze dzieci nauczyly sie piszczec, to kiedy im sie to znudzilo?
    Pytam, bo Karolek od kilku dni miewa takie chwile,ze sobie piszczy ;) I zastanawiam sie kiedy mu sie znudzi ;) moje uszy ledwo daja rade ;)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    Kacper piszczy jak się cieszy więc nie pomogę:wink:

    Kacper "pije" z butelki:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    madziauk: Dziewczyny, ja z pytaniem. Jak Wasze dzieci nauczyly sie piszczec, to kiedy im sie to znudzilo?

    moja piszczała tak od 5 miesiąca właśnie do 7 jakoś i to tak konkretnie, ze aż uszy bolały :) Teraz jej się zdarzy jeszcze ale już nie tak piskliwie jak wtedy :) Moja najbardziej piszczała jak jej zęby szły - to była masakra :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    Bari - super pije wode :) Podajesz mu przegotowana czy mineralna?

    Zastanawiam sie od kiedy mozna dziecku podac mineralna wode do picia? Oczywiscie niegazowana..

    Katka - u nas dopiero sie zaczelo. A zabki pierwsze wyszly na poczatku kwietnia.
    Karolek piszczy jak sie cieszy bardzo. :wink: tak jak u Bari ;)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    madziauk: Zastanawiam sie od kiedy mozna dziecku podac mineralna wode do picia? Oczywiscie niegazowana..


    Ja podaję odkąd Kacper skończył pierwszy miesiąc.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    właśnie się dziś zastanawiałam czy mogę dopoić małą? jeśli tak to czym?

    od wczoraj jest dziwnie nieznośna i już nie mam na nią pomysłu, a właśnie tak od przedwczoraj mamy upał, duszno strasznie...
    i dość często chce do cyca, tak mi się wydaje, że aby się napić właśnie...
    --
  1.  permalink
    Kacper "pije" z butelki
    - super pije
    Maks zadko pije cos innego niz moje mleko, doslownie od swieta, a "oszukanie go w nocy" wogole nie wchodzi w gre
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    eveke: właśnie się dziś zastanawiałam czy mogę dopoić małą? jeśli tak to czym?


    Mi lekararka powiedziała, żeby nie dopajać - tylko pierś, bo dopajanie może zaburzyć laktację, więc na tak wczesnym etapie karmienia to chyba nie jest dobry pomysł :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    Eveke - ile lekarzy tle opinii... Mi kazano dopajać...ale niby nie trzeba, bo mlekiem dziecko też się napije i wiem, że dużo dziewczyn tego nie robiło...Ja natomiast dopajałam ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    eveke ja nie dopajalam.Fakt mala wisiala na mnie calymi dniami ,ale to mi odpowiadalo:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    Eveke ja nie dopajałam i Nadia nie wisiała na mnie, co prawda równo jadła co 2 h, ale krótko i efektywnie :) zaczęłam dopiero podawać wodę po skończonym 6 miesiącu, gdy wprowadziłam posiłki stałe :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    My też nie dopajalismy. Marcel pije od niedawna. Daję mu wodę przegotowana l. Ogólnie to picie załapal z kubka ze słomka (mam avent) i sam łapie go i se chlepce. Doidy i niekapka nie załapał a ten z rurką postawilam mu przed dziobem jak leżał na brzuchu.
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    dzięki , no to na razie nie bede kombinować i ciągniemy na mleku :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeMay 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Hej kochane nie mam siły nadrabiać wszystkich postów niestety ale codzienna jazda z synkiem na rehabilitacje mnie wykańcza . Cały czas myślę o was i jak będę miała chwilę wolnego to będę się tu udzielać.
    P.S Venus gdzie jesteś>???
    Dominiczka , doti_p co z wami czemu nic nie piszecie????
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    Czyli moge juz Karolkowi podwac wode niegazowana? Jak tak to jaka wybrac? Tu w UK najbardziej polularne sa Evian i Volvic. A w Polsce jakie najlepsze dla dzieci?
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMay 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Anula85, ja nie piszę, bo czasu nie mam. Praca i ganianie za moimi rozłażącymi się pchłami mnie pochłania, a odpoczywam głównie na dworze na placu zabaw. Zerkam co jakiś czas, ale nie mam siły odpisywać z komórki, zresztą już tematy też trochę mnie nie dotyczą. Dzięki za pamięć!
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    doti_p ufff a już myślałam,ze się o coś pogniewałaś :) Bo tak nic nie piszesz ale ok rozumiem dzieci są najważniejsze.Ja ledwie wyrabiam z jednym a co dopiero z dwoma :")
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Nasza Tosia była dziś pierwszy raz w Teatrze Baj (teatr na Pradze dla dzieci). Sztuka "Nie ma, nie ma,... jest" dla dzieci od 0 do lat 3. Nawet się jej podobało, najbardziej dźwięki i kolory, ale była tam najmłodsza. Ogólnie sam pomysł bardzo fajny.

    Wiemy, że nie ten temat ale wrzucę zdjęcie Tosi z jednym z rekwizytów, który sobie upodobała.
    imagebam.com
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    bari świetnie Kacperek pije. Może i ja z taką butelką spróbuję...
    Pytanko mam do dziewczyn, które być może mają problemy z kręgosłupem albo się trochę na tym znają:wink:
    Odebrałam wynik RTG i oto on:
    Kręgosłup piersiowy: dyskretne, esowate skrzywienie
    Kręgosłup lędźwiowy: lewostronne skrzywienie z niewielką rotacją trzonów. Bardziej poziome ustawienie kości krzyżowej.

    Czy wy coś z tego rozumiecie? Bardziej mnie zaskakuje ten drugi odcinek, bo o piersiowym to wiedziałam już dawno...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    madziauk: A w Polsce jakie najlepsze dla dzieci?


    Generalnie z atestem Instytutu Matki i Dziecka...
    Słyszałam, że Mama i Ja jest dobra, chociaż ja dla próby podałam małemu Żywca (sama ją piję)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    madziauk: A w Polsce jakie najlepsze dla dzieci?


    My mamy Mama i ja, a jak nie było w sklepie to dałam Żywca. Tak jak sardynka pisze mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

    U nas chyba zębole idą:devil:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 17th 2013
     permalink
    Tosia pije wodę żywiec zdrój z butelki z dziubkiem
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    eveke: od wczoraj jest dziwnie nieznośna i już nie mam na nią pomysłu, a właśnie tak od przedwczoraj mamy upał, duszno strasznie...
    i dość często chce do cyca, tak mi się wydaje, że aby się napić właśnie...


    A jak jest ubrana? Może jest jej za ciepło i dlatego marudzi?
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    Nasz Kacperek tez marudzi jak jest mu za ciepło. Ale on jest zaraz cały mokry aż można go wyciskać... To ja się mu nie dziwię...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    sardynka85: ale Wy to chyba większych pampków używacie - u nas to były 2-ki :smile:


    Kinia jak skończyła 4,5 miesiąca przeszła dopiero na 3-jki i jest na nich do tej pory i jeszcze długo pochodzi :cool:

    Treść doklejona: 18.05.13 11:26
    bari_87:
    Kacper "pije" z butelki:wink:


    hahha Kacperek jest cudowny!!!! A jak się domaga tej butelki... super :rolling: Pięknie pije:tooth:

    Treść doklejona: 18.05.13 12:50
    Ostatnio Kingusia się strasznie mobilna zrobiła, nigdy nie widziałam żeby spała na boku. Ja ją kładę na pleckach a ona przekręca się na boczek i tak śpi, raz na jednym raz na drugim, raz na brzuszku, normalnie jak dorosły hehe :cool:, często zasypia w poprzek, przyklejona do ochraniacza od łóżeczka, śmiesznie to wygląda. Wędruje nam ostatnio po całym łóżeczku, a jeszcze tydzień temu w łóżeczku była jak naleśnik, zasypiała i wstawała w takiej samej pozycji:cool:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Anula85: P.S Venus gdzie jesteś>???


    Witam Was kochane, Anula dziękuję za zainteresowanie moją osobą :hugging::flowers:
    Od czwartku u Nas za wesoło nie było :sad:
    Wszystko zaczęło się od wizyty u pediatry ponieważ mieliśmy zacząć w czwartek szczepienia, jednak do tego nie doszło! Lekarce na wizycie nie spodobało się przyspieszony oddech Leszka, podejrzewała zapalenie płuc, bardzo mnie zdziwiła ta diagnoza ponieważ Leszek nie gorączkował, nie kaszlał, nie czuł się gorzej czy źle przecież bym coś zauważyła?! dostaliśmy skierowanie do szpitala, przyjęli Nas, lecz na szczęście po badaniach nic nie wyszło, oddech się uspokoił, wyregulował. Lekarz powiedział, że prawdopodobnie od wysokich temperatur, jeszcze był też Leszek przestraszony i oddychał szybciej :neutral: lecz namówili mnie abyśmy zostali dzień dłużej ponieważ nie podoba im się skóra Leszka, jest wysuszona, Chrostki, zaczerwienia! zrobili morfologię, gazometrię i test na alergię z krwi, wszystko jest ok, na białko mleka krowiego nie jest uczulony ale założyli mu na plecy płytkę z czterema różnymi mlekami i okażę się na co jest uczulony, lekarz od razu zarejestrował Nas na poniedziałek do poradni alergologicznej, dał receptę na BEBILON PEPTI 1 bo to mleko ma wprowadzone, a jutro mam ściągnąć mu tą płlytkę bo dwie doby się ma na pleckach! Więc jeżeli chodzi o opiekę lekarską, zaangażowanie itp. to jestem BARDZO ZADOWOLONA!! wzieli w obroty Leszka! już się nie muszę martwić i czekać na wizytę w alergowicie :bigsmile:
    Muszę pochwalić Leszka, że nauczył się przewracać z boczku na brzuszek i z boczku na plecki :jumping: mały cwaniak ma taką siłę a szczególnie w nogach ( bo to one Go kierują ), że szok!!
    Buziaki :winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny ja znowu wrócę do moich pytań odnośnie badań. Zlecono mi morfologię i żelazo, bo mam często zawroty głowy i mi słabo. Wyniki następujące:
    Morfologia - wszystko w normie
    TIBC - 302,2 (norma 228-428)
    Żelazo - 202 (norma 33-193) podwyższone (przyjmuję witaminki, gdzie jest 14 mg żelaza dziennie)
    UIBC - 100,2 (norma 112-346) obniżone
    % Saturacji 66,8 ( norma 20-45) podwyższone

    Rozumiecie coś z tego? Nie znajduję tu odpowiedniego wątku dlatego pisze tutaj na ten temat...

    Treść doklejona: 18.05.13 16:35
    venus87: Muszę pochwalić Leszka, że nauczył się przewracać z boczku na brzuszek i z boczku na plecki

    :clap:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    Lecz jedna rzecz mnie i męża zaniepokoiła jak i kobietę, która była także z Nami w jednym pokoju. Leżała koło Leszka dziewczynka Oliwia, 10 miesięcy ma, dziewczyny ile razy Ona wymiotowała, rozwolnienie ma, nie chciała jeść, osłabiona, spadek apetytu, humoru!!! Rodzice rzadko j odwiedzali, praktycznie cały czas sama, wiecznie pielęgniarki przy niej byli, a jak widziała osoby w białych fartuchach to tak płakała, że od razu nasze dzieciaczki zaczęły płakać :cry: no masakra!!! i podejrzewaliśmy u niej rota wirusa!! bo jej brat też miał ( tak babcia mówiła jej ), powiedzieliśmy lekarzom o tym ale Oni gadali między sobą, że może to to ale najpierw chcieli wykluczyć inne choroby. Nawadniali ją w ciągle :sad: Mąż zrobił aferę bo inne osoby razem ze mną nie chcieliśmy leżeć w pokoju z dziećmi gdzie jest takie podejrzenie itp. przenieśli Nas, całkiem z tyłu oddziału, co chwile przychodzili i się pytali ile dzieci zjadły i jakie kupki. Lekarka stwierdziła, że jeżeli to jest rota wirusa to nie ma sensu przenosić Nas do innego pokoju bo teraz to my będziemy zarażać :angry::angry: kurna co to za podejście?? od razu powiedzieliśmy jej co myślimy...

    Treść doklejona: 18.05.13 16:49
    Dii: TIBC - 302,2 (norma 228-428)
    Żelazo - 202 (norma 33-193) podwyższone (przyjmuję witaminki, gdzie jest 14 mg żelaza dziennie
    UIBC - 100,2 (norma 112-346) obniżone
    % Saturacji 66,8 ( norma 20-45)

    Kochana nie znam się na tym ale wyniki nie są dobre, to wiem jedno :sad: może inne mamy się wypowiedzą
    --
  2.  permalink
    venus no to jestem zaskoczona podejsciem trzymam kciuki by to na Was nie przeszlo..

    ja nadal walcze z karmieniem. juz sie nawet udaje go na cycku uwiesic ale ciagle potem placze jak juz go odstawiam bo widze ze.nie je tylko sie bawi albo spi mnie kregoslup siada i nie daje rady go w pozycji siedzacej trzymac.. no i nie wiem czy on cokolwiek zjada.. bo placze potem a jak dalam mu butelke 30ml bo to malenstwo i niewielw jada jeszcze na raz - to spokojnie zasnal...
    oczywiscie zasypia w dzien tylko na mnie a jak go odkladam obok to zaraz placz.. na szczescie w nocy spi sam obok mnie na lozku a nie uwieszony na moich rekach..
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Venus, gdzie byliscie w szpitalu? W juraszu? Na ktorym pietrze?
    My po 5 dniowym pobycie wrocilismy z wirusem wymioty i biegunka: najpierw mlodsza,potem starsza i ja,ale to rota nie byl,bo zakrotko trwalo,bo ok.2 dni
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 18th 2013 zmieniony
     permalink
    montenia: Venus, gdzie byliscie w szpitalu? W juraszu? Na ktorym pietrze?
    My po 5 dniowym pobycie wrocilismy z wirusem wymioty i biegunka: najpierw mlodsza,potem starsza i ja,ale to rota nie byl,bo zakrotko trwalo,bo ok.2 dni
    --

    Tak w Juraszu, na 7 pietrze, no mówię szok normalnie, a pielęgniarki ( nie wszystkie ) strasznie traktowały Oliwię, wkładay jej smoka, butelkę do buzi aby się zamknęła! podniosłym głosem mówiły aby nie płakała i się uspokoiła, a wystarczyło do niej podejść, położyć na brzuszek i głaskać po pleckach, włączyć muzykę....no katastrofa, jak zwróciłam jednej uwagę to usłyszałam, że One czasu nie mają na bawienie się bo na oddziale jest czterdzieścioro dzieci, a po 10 minutach widziałam jak siedziały w kuchni, gadały i w komórkach grzebały :sad:

    Treść doklejona: 18.05.13 19:33
    Kandyzowana: ja nadal walcze z karmieniem. juz sie nawet udaje go na cycku uwiesic ale ciagle potem placze jak juz go odstawiam bo widze ze.nie je tylko sie bawi albo spi mnie kregoslup siada i nie daje rady go w pozycji siedzacej trzymac.. no i nie wiem czy on cokolwiek zjada.. bo placze potem a jak dalam mu butelke 30ml bo to malenstwo i niewielw jada jeszcze na raz - to spokojnie zasnal...
    oczywiscie zasypia w dzien tylko na mnie a jak go odkladam obok to zaraz placz.. na szczescie w nocy spi sam obok mnie na lozku a nie uwieszony na moich rekach..

    Kandy walcz!!! wiem, że jest ciężko :sad:
    --
  3.  permalink
    venus87 Jurasz niby ma najlepszy sprzęt i lekarzy, ale z tego co słyszałam od innych i co teraz czytam w Twoich postach, to moze i sprzęt dobry ale opieka tragiczna ! no ale co zrobic, w Bydgoszczy dużego wyboru nie ma, a wiecie coś na temat 'dwójki' ? Rodziłam tam, i szczerze moge polecić porodówkę i położnictwo, ale nie wiem co z noworodkowym oddziałem, jednak idąc tam na badania z Michaliną byłam bardzo zadowolona, pełen profesjonaliz, i sympatyczna atmosfera. Więc może lepiej 'Dwójka' w razie komplikacji ?

    Gratulacje dla Leszka, Misia ostatnio tez sie obróciła, ale teraz już jej sie odwidziało :D:sad:
  4.  permalink
    Venus - super postepy i Leszka. No i dobrze, ze go porzadnie przebadali:)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    Venus, my tez na 7 bylismy i my akurat mielismy super opieke.Kto byl Waszym prowadzacym?
    Misiabella, dwojka nie przyjmuje chyba dzieci na oddzial,bo oni tylko nad wczesniakami opieke sprawuja. Jedynie dzieciecy na chodkiewicza pozostaje,ale tam ja bym nie chciala trafic.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    sysiajaw: Ostatnio Kingusia się strasznie mobilna zrobiła, nigdy nie widziałam żeby spała na boku. Ja ją kładę na pleckach a ona przekręca się na boczek i tak śpi, raz na jednym raz na drugim, raz na brzuszku, normalnie jak dorosły hehe

    sysia tak czytałam wcześniej to co napisałaś i się zastanawiałam, że mój Kacperek do takiego etapu jeszcze nie doszedł. A tu patrz? Dzisiaj tak śpi. Tzn. on zawsze zasypia na boku bo przy cycu, ale odłożyłam go na śpiocha do łóżeczka i przekręcił się na bok sam. Śpi tak jak ja. Z jedną nogą zarzuconą do przodu:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeMay 18th 2013 zmieniony
     permalink
    No moj Maks cos ostatnio tez lubi na boczku zasypiac, tak jak i ja he he. Nie ma sily, na boczek idzie, kolanka prawie pod brode i ciumka smoczusia :)
    A "chadza" po podlodze, tak sie potrafi skubaniec czasem poturlac, ze od mebli pod kanape dochodzi he he, a wychodze tylko 1-2 minutki a po powrocie taki szok :P Ale robi tak tylko jak nie patrze bo jak sie przygladam to hops na brzuszek a na plecki niby nie umie:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    dziewczyny mam pytanko: Jas raczkuje, staje przy meblach, bardzo szybko i "odważnie"puszcza się no i często końcy się płaczem i guzem. Troche się martwię bo głównie upada na głowe i twarz, a mamy tylko panele w domu ebz dywanów, mysliscie że powinnam go bardziej asekurować, czy jest szansa ze zrobi sobie jakas krzwde w głowke przez tu upadki?:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    Kakai Fran robił tak samo ale od miesiąca pięknie zwija się podczas upadku;) Jaś nauczy się napewno:-) A guzy no cóż Fran przez jakiś czas wyglądał jak ofiara przemocy domowej;)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    czerwinka: Kakai Fran robił tak samo ale od miesiąca pięknie zwija się podczas upadku;) Jaś nauczy się napewno:-) A guzy no cóż Fran przez jakiś czas wyglądał jak ofiara przemocy domowej;)
    no a nie zrobi sobie krzywdę w główce, jakiś wstrząs coś? kurde przecież niedawno była taka mała i miekka jeszcze:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Nie:-) Główka wcale nie jest taka miękka i podatna na tego typu urazy;) nie upada z wysokości tylko z 40/50 cm;)Ją asekuruje tylko jak staje w miejscach gdzie upadając może udeżyć o kant stołu, krzesła.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    Kakai, zalezy jak upadnie i jak uderzy. Krzywde zawsze moze sobie zrobic. Jak ostatnio wyladowalam z mala na ostrym dyzurze,bo z calego rozpedu wpadla na kant szafy i miala guza wielkosci pilki pingpongowej i rozciecie to pani doktor mi dala rade(oczywiscie w zartach,ale czasem sie nad ty zastanawiam),zeby kupic malej kask :wink:
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    montenia: Kakai, zalezy jak upadnie i jak uderzy. Krzywde zawsze moze sobie zrobic. Jak ostatnio wyladowalam z mala na ostrym dyzurze,bo z calego rozpedu wpadla na kant szafy i miala guza wielkosci pilki pingpongowej i rozciecie to pani doktor mi dala rade(oczywiscie w zartach,ale czasem sie nad ty zastanawiam),zeby kupic malej kask --
    jak na arzie kilka guzów takich ok 2cm tóre schodzą po 1 dniu i jedno uderzenie w policzek o kant szuflady0bardziej niebezpieczne bo ma kreche kilka dni i siniaczek, no i dobrze ze w oko nie trafil, najgorzej ze to się dzieje nawet jak jestem obok i niby asekuruje to zawsze zrobi cos niespodziewanego
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    Kakai
    podpisuje sie pod czerwinka.U nas bylo to samo,nawet pomagalam jej tzn pokazywalam jak ma siadac na pupe.Z czasem zalapala i juz jest lepiej.:wink::wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.