Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    zgnile i pochmurno ale ciepło i nie pada więc zaraz idę na spacer bo mnie nosi coś ostatnio i nie umiem znaleźć sobie miejsca
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Mamodusi jakie zimno... 1 stopien to calkiem cieplo :)
    ja jesli temp nie jest ponizej -5stopni to smigam i po 2godziny :) dzisiaj tez spacer w planach. folie p/deszczowa zabiore na wszelki wypadek i w droge
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    ale jest bardzo wilgotno i deszcz siapie
    :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    no mi tam taka pogoda nie straszna... najwyzej krocej pochdoze... w sumie tylko w ulewy nie wychodze... jak mi mama mowi ze nic Krzysiowi nie bedzie jak nie wyjdzie raz czy dwa to ja jej zawsze powtarzam ze te spacery to tez dla mojego zdrowia psychicznego sa :wink:


    ciekawe jak tam Max i Hania bez mam dzisiaj... czekamy na relacje wieczorna ...

    uciekam w spacery, milego dnia
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    dziewczyny mam pytanie czy warto zalozyc dyskusje na temat wakacji mama i dziecko?co polecacie jakie ciekawe miejsca?
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    o mysle ze warto bo sama bym z checia poczytala do lata
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    A nas tu dlugo nie było mama się do egzaminów uczyła:) ale już jesteśmy w czwartek idziemy ba szczepienie ale jestem ciekawa ile moje szczęście waży:))))
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Witaj Wydra oj dlugo nie bylo cie jak tam Kamile ty no i caloksztalt ??????:wink::wink:
    --
  1.  permalink
    a do mnie przyjechała kuzynka M taka 15 latka i wzieła mi małego na spacer .Jest 14 a ja mam sprzatniete i ugotowane:)
    poza tym boli mnie dzisiaj strasznie głowa a mały troche marudny....taka pogoda chyba a Wasze dzieci jak tam?
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Ciacho moja dzis spala 3 raz tylko po okolo 5 do 10 min nic nie moge zrobic no i glowa tez mnie boli :sad::sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    nie ma to jak spacer... nogi wlaza w tylek z lekka bo szybko chodzilysmy bo ani ja ani kolezanka nie wzielysmy czapek ani szalikow ani rekawiczek :) tradycyjnie juz jak to my :wink:

    Krzys spal na spcaerze cala godzine i wczesniej w dzien 30mi na biorac pod uwage ze wstal o 6.30 a nie 8,30 jak zawsze to az dziwne...

    Myszorko temat o wakacjach w prawdzie nie matek z dziecmi ale tez ciekawy jest tutaj moze warto go odswiezyc zamiast zakladac nastepny

    November to widze ze obydwie mialysmy dzien pod znakiem strzykawki i igly ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Izunia - mam do ciebie pytanie odnosnie rany po cc. czy czujesz jakis dyskomfort? ja juz na 1000000% jestem przekonana ze mnie swedzi na zmiane pogody... wczoraj zaczelo i dzisaij faktycznie beznadzieja za oknem... w sumie ma jakies 12godzinne wyprzedzenie w stosunku do stawow, barometr ze mnie neizly ;)
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    A mój Kamil dzisiaj ma spanie obudził sie o 7 do 8 wariował zasnął wstał o 12 tej i od 14 tej śpi:)
    U mnie dużo się dzieje egzaminy;( no i ta przeprowadzka coraz bardziej się na to cieszę:) Kamilowi się strasznie ulewa aż się zastanawiam czy nie wymiotuje:( temperatury nie ma ale to ulewane coś za mocno.Jutro idziemy do okulisty na kontorole a w czwartek na szczepienie:)
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Aniu ja tez po CC i za kazdym razem odczuwam na zmiane pogody czasami tak swedzi ze zwarjowac moge a czasami boli choc czesciej odczuwam swedzenie
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    MAMADUSI Moja w dzien w ogòle nie spi,mòj niemowlak to jakby wcale nie byl niemowlakiem,ale nie martwie sie .bo bobas ,silny usmiechniety,je ,kupki robi,wiec jest ok,ale w nocy spi dobrze...
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    o to faktycznie moze w nocy bedzie dobrze spala zobaczymy:wink:
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    kobitki,moja dzidzia zaczela wkladac piastki do buzi,czyzby zabki szly? glodna nie jest bo je jak swinka...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 29th 2008 zmieniony
     permalink
    Wydra - no to kciuki za dalsza czesc sesji trzymam!
    a jesli idzie o malego to ty go sztucznym karmisz tak? moze pogadaj z pediatra o wprowadzeniu tego mleka z zageszczaczem???

    MamoDusi no mnie boli tylko po baaardzo goracej kapieli (ktora niestety uwielbiami i raz na jakis czas biore) a tak to swedzenie... smialam sie do meza ze szczota ryzowa by mi sie przydala albo jakis druciak ;)

    Kozera - wkladanie piastek mylnie jest uwazane jedynie za oznake zabkowania - to po prostu sposob poznawania swiata przez malucha :)
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    aaaaha
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    A my godzinke pospalysmy razem wtulone w siebie :wink::wink:

    Aniu no wlasnie czy mozna wziąsc goraca kompiel ??? bo troche sie przyznam ze mam strzcha :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Mamodusi ja gorace kapiele zaczelam brac z 2miesiace po cc. wtedy byly po prostu gorace a teraz... wchodze do goracej i dolewam sama zimna wode az w lazience para sie unosi a ja czesto czerwona jak raczek jestem... ale to tylko z raz w miesiacu, swietnie sie odprezam w takiej wodzie. do tego jakas fajna muzyczka i swieczka zapachowa i caly stres i zmeczenie ze mnie schodzi... a no i oczywiscie maaaaasa piany :wink:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    jestem już po lekarzu.Mat zdrowy tzn jeszcze syropki mus brac ale nie antybiotyk. Niestety ma plesniawki ale tylko z jednej strony wiec jeszcze leczenie trwa. Pytalam się o mozliwosc wystąpienia astmy i stwierdziła że jezeli zachoruje w ciągu 3 miesięcy 2-3 razy na zapalenie oskrzeli to ryzyko jest. Pytałam się także o to co ja moge brac w razie ataku alergii i moge claritine. Dla świętego spokoju zrobię mu badania na kał ze względu na zgrzytanie zębami.
    Aniu dzieki za linka skorzystam,a i odnosnie tych spodenek do raczkowania szkoda że nie ma większych rozmiarów.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 29th 2008 zmieniony
     permalink
    Myszorko dobrze ze z Matim ok... co do claritiny to skzoda ze wczesniej nic nie pisalas bo ja ja od poczatku biore, i w ciazy mialam zgode no i teraz przy karmieniu cale lato na niej jechalam a teraz biore sporadycznie. poza tym i neonatolog i alergolog zgodizli sie na wziewny budesomid.
    a co do badania kalu to z tego co wiem takie badanie powinno byc przynajmniej 3krotne (a ponoc najlepiej 7probek zbadac) tak mowi moja znajoma z sanepidu
  2.  permalink
    dzieki dziewczyny za kciuki :grouphug:
    przezyłysmy- chociaz łatwo nie było. Hania bardzo dzielnie, a ja... no coż... gdy ktos pytał o nią to oczy dziwnie mi się pociły :(


    A tak ogólnie to dosc miło - przychodziło mnóstwo osób i dostawałam jeszcze życzenia, kwiatki i prezenty z okazji zaległych imienin, W sumie to fajnie jest mieć świadomosc, że czekali :)
  3.  permalink
    mi kuzynka dzis duzo pomogła...wzieła małego na spacer a potem on jeszcze dosypiał w domu do 16 czyli jak na niego baaaaardzo długo.potem pofikał,obsiusiał kolejne spiochy:) i teraz w wózeczku znów śpi.Pewnie to 15 minutowa drzemka ale zawsze.Głowa mnie boli strasznie dzisiaj i nic nie pomaga niestety.Czekam na @...



    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Aniu no szkoda,a badania są 3 razy
    Aga super że dzielnie Hania to zniosła.
    Ciasteczko fajni że Ci ktoś pomaga.
    --
  4.  permalink
    myszorka pierwszy raz przysezdł ktos typowo d o pomocy a nie posiedziec na kawie.dziewczyna ma ferie a ze nigdzie nie wyjezdza to wpadła.Lubi dzieci i one lubią ją to widac-ma podejscie
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    to super, jest to potrzebne bo czasem sama nie wiem w co ręce włożyć.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Hej Mamusie, Maja skończyła dziś tydzień, jutro prawdopodobnie Dziadek przywiezie wózek, czy sądzicie, że mogę zacząć już z nią wychodzić? Na zewnątrz w tej chwili ok. 9 stopni.
    --
  5.  permalink
    Nie wiem Fiufiu ja wyszłam w 3 tygodniu tak jak zaleciła położna ,najpierw 15 minutek , na drugi dzien pół godzinki i tak cora zdłuzej.I tez była pogoda w kratke
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Fiufiu ja pomimo lata wyszlam po dwoch tygodniach dopiero:wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    no ja zaczęłam wychodzić gdy dzieciaczki miały około 2 tyg Kuba ur grudzień Gabio ur październik Ania - marzec
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 29th 2008 zmieniony
     permalink
    Krzyś i Cyrylo dzielne chłopaki :wink:
    Aga my to pewnie gorzej znosimy niż te nasze pociechy. Jak Ci minął pierwszy dzień? Bo mi czas leciał bardzo szybko, chociaz fakt faktem od razu mam w biurze ci robić.
    Magg ja to dopiero Tobie zazdroszcze. Poczucie, że juz nigdy ten wspaniały czas z maluszkiem nie wróci sprawia, że coś ściska mnie w dołku...
    Ciacho gratuluję domyslnej kuzynki :thumbup:
    Wydra trzymam kciuki za sesję, a November za Ciebie również, za szybkie uporanie się z pracą
    Izunia gratulacje dla Filipowego ząbka. I jeszcze coś specjalnie dla Ciebie: bliźniaki kuzynki mojego M: Kacper i Filip :wink:
    Image Hosted by ImageShack.us

    Niestety nie mogę odciągnąć mleka. Dzisiaj Maksiu dostał pierwszy raz mieszankę :neutral: - NAN 2. Mam nadzieję, że brak poczucia, że MUSZĘ odciągnąć coś na nastepny dzień sprawi, że wkońcu sie odblokuję ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    6,3-kilogramowy noworodek urodził się w Nysie

    Chłopca ważącego aż 6,3 kg i mającego 65 cm długości urodziła Maria Woźniak ze Skorochowa pod Nysą. To jej dziesiąta pociecha i jak dotąd największa przy urodzeniu - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
    Chłopiec przyszedł na świat po trwającej cztery godziny akcji porodowej. 42-letnia pani Maria urodziła go siłami natury, bez komplikacji. Obeszło się bez cesarskiego cięcia.

    To rekord nyskiego szpitala. Chłopiec otrzyma na imię Bogusław - na cześć swojego taty.


    Choroba jasna - przekichane - przecież to wielkolud! no i 10 dziecko - ja przy 4 wymiękam czasami Podziwiam i współczuje
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    Wczoraj wieczorem Mała dostała zamiast Nan1 mleczko Sinlac - miałam próbkę i z ciekawości czy zje jej dałam (Kuba pluł nim na odległość) Nie była zachwycona ale wypiła 140ml i właśnie się budzi. No i poszła spać nie o 23 jak ostatnimi dniami ale o 21,30. Będę dzisiaj u pediatry to spytam jakim mlekiem ją dokarmiać bo może faktycznie zejdziemy z tego Nan1. Nie wiem czy nie zacząć jej dawać albo Nan2 Albo Nan2 R, tyle że przy dzieciakach nie używałam tych mlek bo wszystko było na Nan1 lub na kaszkach mlecznych. Ale i tak dziś mamy szczepienie i myślę że wszystko będzie zależało od wagi Weroniki.

    Wczoraj jak czubek naczytałam się o bezglutenowcach i dopatrzyłam się u dzieci (K i G) objawów - dobrze że więcej nie czytałam bo i inne paskudztwa pewnie bym wynalazła ale jednak troszkę mnie to niepokoi i chyba ich zarejestruje do pediatry by na spokojnie porozmawiać
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    a u nas cala 4 ma mega fluka... Gaba od kilku dni miala a wczoraj wieczorem dolaczylam ja z mezem... w nocy kichawka dopadla Krzysia, miejmy nadzieje ze sie nie rozlozymy na dobre bo mam mase spraw do pozalatwiania w tym tygodniu...

    Jemma - mam nadzieje ze z tym odciaganiem sie polepszy a jesli nawet nie to skoro maly toleruje mieszanke to juz jest dobrze! gorzej by bylo zeby nie chcial jesc sztucznego! zostaje ci zawsze przeciez tyle karmieni popoludniowych i poranne :grouphug:

    FiuFiu ja bym sie wstrzymala ze spacerami jeszcze tydzien. z reguly dopiero z 2tygodniowym maluszkiem mozna smialo ruszyc na podboje parkow ;) na razie skoro jest u was tak cieplo to mysle ze mozesz rozpoczac werandowanie codziennie po kilka minut wiecej.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    Zdrowiej Aniu i Twoja Rodzinko!

    U nas była "epidemia" wirusowego zapalenia oskrzeli i płuc w poznaniu teraz szerzy się grypa :( Niech by było kilka mroźnych dni i wymroziło te paskudne bakcyle
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    Myszorko pamietam ze kupilas Matiemu juz taki doroslejszy fotelik. on jezdzi jeszcze w koszykowym czy juz w tym dla starszych dzieci?
    chemy kupic fotelik ramatti ale tam jest napisane ze to dla dzieci od roku no i tak sie zastanawiam czy nie za wczesnie Krzysia by przesadzic... w prawdzie glowa mu jeszcze nie wystaje ale nogami lezy na oparciu kanapy bo w naszym autku jest stosunkowo malo miejsca...
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 30th 2008 zmieniony
     permalink
    AniuM duzo zdrowka dla calej waszej czworeczki :kissing:

    A u nas dzis w nocy bylo juz lepiej Dusia budzila sie co 4 godz no i pospala do 9 ale sie w koncu wyspalam :swingin:

    A mam pytanko do mam karmiacych czy zdaza wam sie ze strasznie bola was piersi ??? ja wstalam i zaczely tak bolec ze mozna oszalec:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    Mamodusi mnie tak bola jak sie zapomne i na brzuch jakims cudem w nocy sie powale... no i bola czesto z przepelnienia nim zaczna przeciekac ;)
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    Jemma dlatego ostatnio podchodzę do wszystkiego inaczej i staram się przyzwyczajać że jestem na utrzymaniu M - pierwszy raz od 12 lat :wink:

    AniaM zdrówka dla rodzinki :flowers:

    A my wraszcie zarezerwowaliśmy salę na komunię i lokal na chrzciny termin ustalony 9,03 ,08 :bigsmile: nareszcie mogę spać spokojnie
    i piękna pogoda lecimy na spacer :)
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    To mnie chyba jak spalam na brzuchu bo nawet nie mialam zamiaru tak spac ale chyba na spaniu sie przekrecilam a bola cale piersi wiec to pewnie od tego dzieki dziewczyny
    :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    AniuM ja mam fotelik coneco zenith o taki?

    przykro mi z powodu epidemi kataru. Ja wczoraj za dużo fioletu dałam Matusiowi i ubaw z niego mielismy z M bo usta i zęby fioletowe.
    Nocka dziś była okropna, ale to bardzo, marudził że szok, nie chciał wcale isc do M na ręce tylko do mnie, w łóżeczku nie chcial spac ,a u nas to najlepiej z cyckiem. Jestem wykamana.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    Myszorko ale mi chodzilo czy Mati juz w nim jezdzi czy jeszcze koszyk, no i on jest od 9kg prawda? jesli maly juz nim podrozuje to od jakiego czasu??
    u mnie coneco odpadl bo jest z materialu pluszowego (welur czy cus) a po wersji koszykowej z takiego czegos mam dosc. dziecko sie poci nawet jak mega goraco nie jest...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    Aniu Matus w nim jeździ od grudnia, ale nie poci się, ogólnie jak było lato to tylko stópki mu się pociły.A materiał to nie wiem co to jest ale nie welur.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    Myszorko ale taki pluszowy prawda? przynajmniej ten coneco ktory macalam taki byl...
    my w weekend zmaowimy chyba ten ramatti juz. nie chce zeby maly do warszawy jechal w tym koszyku bo taka podroz to dla nas ok 6 czasami nawet 7godz w aucie w zaleznosci od warszawskich korkow
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    Aniu ja nie mam pluszu i cieżko mi opisać co to za materiał.I faktycznie jak tyle jedziecie to lepiej niech Krzys jedzie w komfortowych warunkach.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    Myszorko niby spod domu do centrum mamy 147km ale ostatnio w korku spedzilismy gopdzine na wjezdzie do wawy jadac do szpitala (przed 7rano!!) i pozniej znwou w warszawie ponad godzine zeby wracajac znowu utknac w korku na trasie na kolejne 1.5godz

    kurcze Krzys spi a ja sie powinnam do szpitala juz z nim wybierac... trudno najwyzej bede blizej 12 (numere u nas jest miedzy 11 a 12) ale niech sie wyspi bo beda cyrki
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2008 zmieniony
     permalink
    na dzien dzisiejszy jest poprawa. nie jakas mega duza bo dalej wyniki ponizej normy no ale najwazniejsze ze w ogole jakakolwiek jest :)

    dobra wklepalam cala relacje wiec moge ja juz wkleic w komplecie a nie po lebkach piszac

    w poradni preluksacyjnej (bioderkowej) Krzys mial usg i lekarz stwierdzil ze nie wytwarza sie tkanka chrzestna mimo ze bioderka sa idealne - odwodzi super, panewki extra, miazga jest ale brak uchrzestnienia. o ile poprzedni ortopeda bral pod uwage ze Krzys jest wczesniakiem po przejsciach o tyle ten nie zwrocil na to zupelnie uwagi. ponoc to najlepszy spec bioderkowy w miescie hmmm. w kazdym badz razie zasugerowal zwiekszenie wit d3 do 3 kropli dziennie oczywiscie po konsultacji z pediatra... a ze mialam wizyte u neonatolog to od razu sprawe wyjasnilam. ta stwierdzila ze 3krople dziennie to byloby po prostu chore bo maly ma juz malutkie pol centymetrowe ciemiaczko i wprowadzenie takiej dawki narobiloby wiecej zlego niz dobrego.
    wyniki krwi sie troszke poprawily - hemoglobina jest juz 11.5 a krwinki sa w koncu w normie ale niestety te wspolczynniki szczegolowe (mch mchc mcv) sa dalej pozniej normy chociaz tez lepiej niz na poczatku grudnia. mowila zeby sprobowac sie umowic do hematologa do centurm ale okazalo sie ze tam nie ma takiej poradni ani oddzialu wiec poczekam do nastpnej wizyty zeby przegadac sprawe wizyty na oddziale hematologii szpitala dzieciecego. Krzys mimo zabkow ma przyjmowac ferrum lek po 2.5ml dziennie, mocno mi sie to nie podoba bo wiadomo ze zelazo nie wplywa dobrze na zeby i nawet przemywanie na nieiwele sie zda :( no ale trudno. teraz najwazniejsze sa te wyniki.
    w zwiazku z tymi bioderkami (kolejne usg 1 kwietnia) mamy jak najmniej go pionizowac, nie dawac nawet mu sprezynowac a jak bedzie sie rwal do stawania to ogolnie stopowac chyba ze zupelnie sam np w lozeczku sie podniesie. kolejna morfologia ok 12 marca a wizyta 17marca taka juz z wazeniem mierzeniem i osiagnieciami
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 30th 2008 zmieniony
     permalink
    Aniu to dobra wiadomosc Krzys to duzy dzielny chlopak:rainbow::threesome:


    Dziewczyny czy jezeli pierwsza po porodzie @ utrzymuje mi sie juz 14 dzien to powinnam isc do lekarza ??? moj lekarz jest na L4 do 4 lutego a ja sie martwie bardzo :cry::cry:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.