Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    A moje dziecko właśnie bananami pluje (ja zresztą też nie przepadam). Za to co jadła... lepiej powiedzieć, czego nie jadła :devil:.
    Ja też będę orędowniczką blw, to naprawdę wygoda, sadzam dziecko w foteliku i mogę w spokoju zjeść obiad, a ona sama się obsługuje. Trochę zje, trochę spadnie, bez stresu. Madzik powiem Ci, że dziecko zagłodzić się nie da, jak będzie głodne podczas Twojego pobytu w pracy, to zje coś innego i tyle. Moja Gosia je owoce, kaszkę, wafle ryżowe, zupki. Czasami dużo zje, czasami prawie nic i nie zmuszam jej, moja mama, która się Gosią opiekuje też nie zmusza. Przeczytaj sobie książkę o blw, ona naprawdę dużo daje do myślenia. Podobno fajna jest książka "Moje dziecko nie chce jeść", nie czytałam, ale słyszałam pochlebne opinie.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    Ja karmię Kingę mieszanie, ogórka, banana, jabłko, skórkę od chleba i tym podobne daję do ręki a zupki i kaszki wcina łyżeczką i nie ma z tym problemu, ale jak odmawia jedzenia nie namawiam i nie wciskam na siłę.. nie to nie :cool:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    Dzień dobry mamusie :bigsmile:
    Mój brzdąc więcej czasu dziś śpi, dzięki temu posprzątałam całąąąąą chalupkę :devil:
    Pozdrawiam i buziaki dla Was :kissing:
    --
  1.  permalink
    Mój brzdąc więcej czasu dziś śpi
    - no to super:D
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    Mój Kacperek dziś cały dzień marudził. Od czasu rozszerzania diety robił kupki co drugi dzień a w ostatnim czasie co 5 dni. Od 3 dni ma codziennie, więc chyba mu się unormowało wszystko. Ale maruda dziś zasną nie mógł, od piersi się odrywał... Nie chciał bardzo jeść. Aż popołudniu znowu na spacer z nim poszłam, żeby przykimał. Udało się:bigsmile: Potem w domu znowu marudził okropnie, aż mąż się wkurzał. Po jakimś czasie cisza nastała. Nagle mąż wziął Kacpra a tu wszystko zakupkane!!!:shocked:
    I on i huśtawka! Dobrze, że to pora kąpieli była. I przyczyna marudzenia wypłynęła:wink:

    Swoją drogą, czy to normalne, że Kacper tak się z kupą męczył? Prawie jak kolka! Czy może coś mu zaszkodziło... Ale nic nowego nie dostał, poza cukinią...
    --
    •  
      CommentAuthorkama77
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    Cześć. Dołączam do grona rozpakowanych mamuś. Moja córeczka urodziła się w niedzielę, W wolnej chwili będę tu zaglądała.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    kama77
    GRATULACJE:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    kama gratulujemy :cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    Kama gratuluje!

    a wracając do słynnych danonków. Czuje się niemal jak wyrodna matka jak widzę, że moje znajome podają je swoim dzieciom, a ja nie. Niemal się ugięłam ale jak zobaczyłam skład to z lekka mną wstrząsnęło i tak się zastanawiam od kiedy mogę młodemu podawać na deser jogurcik naturalny z np musami owocowymi ? gdzieś czytałam, że od 10 miesiąca ale pewna nie jestem...ktoś wie?;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    ja skusiłam się na gerberki morelowe, od 6 m-ca, ale Kacper się krzywi i mu nie smakują więc ja muszę zjeść...
    --
  2.  permalink
    Hope, ja prawie codziennie daje małemu Activie naturalną albo kefir. Uwielbia je bardziej niz jakiekolwiek inne kaszki czy cuś. Daje same i zjada prawie cały kubeczek 175ml. !! A kupka mięciutka idzie dwa razy dziennie :)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMay 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Hope ja tez słyszałam, że od 10 mcy jogurt naturalny i mozna dodać owoce. Oglądałam DZien dobry TVN i tam właśnie to mówili :wink:
    Ja dawalam już jogurt z owocami ze sloiczka HIpp.
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Hope moja mala jogurty naturalne w 6 msc,nie duzo bo ona to maly niejadek.Nalesniki i rozne placki robie od dawna na krowim mleku.Tylko ze
    Oktawia na BLW i ona juz chyba wszystkiego probowala.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    kama77- gratulacje
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    Mamy pierwszego ząbka, wystukałam łyżeczką!
    :tooth::tooth::tooth::tooth:
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    isiula: Mamy pierwszego ząbka, wystukałam łyżeczką!
    :tooth::tooth::tooth::tooth:
    --


    Gratulacje :))

    U nas Karolek dzis troszke marudny i placzliwy. Nie chce jesc za bardzo i spac rowniez. Nie wiem czy to czasem kolejny zabek nie bedzie wychodzil. Tylko, ze ja tam nic nie widze w buzce. A lyzeczka nie stukam ;) Jakos nie chce mu tam jej wkladac i stukac, bo widze, ze go dziaselka bola.. i bidulek sie meczy.
    --
  3.  permalink
    Isiula gratulacje! U nas też się właśnie pierwszy ząbek przebija - już wystaje krawędź z dziąsełka:wink:
    --
  4.  permalink
    Ja też stukam łyżeczką jak sprawdzam. Wojtuś akurat lubi jak tak robię:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    Gratulacje dla Stasia pierwszego ząbka!!! U nas drugi wyszedł 3 dni po pierwszym.. i teraz cisza od miesiąca.

    Kama witamy :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    Isiu, gratulacje ogromne :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    Dziękuję dziewczyny, ucieszyłam się bardzo z tego zębola :)

    No i gratuluję Jasiowi, równo jedziemy :)

    Sysia, obawiam się że u nas też następny idzie, bo marudzenie dzisiaj gorsze niż kiedykolwiek.. :(

    Madzia, Staś lubi stukanie łyżeczką, nawet mu chyba pomaga, bo łyżeczka zimna :) dzisiaj jeszcze ją oziębiałam w sorbecie gruszkowym i bardzo mu się podobało :)
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    U nas na razie się nie zapowiada na ząbka chodź objawów pełno :wink:

    Kama witaj:bigsmile:

    Treść doklejona: 24.05.13 17:05
    A jak wy to robicie, że wasze dzieciaczki pokazują co w buzi mają? Ja mam 3 sekundy podczas ziewania zerknąć.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    bari_87: A jak wy to robicie, że wasze dzieciaczki pokazują co w buzi mają? Ja mam 3 sekundy podczas ziewania zerknąć

    Moja tak często leci do mnie z otwartą buzią calować sie :wink: że moge sobie obejrzeć wszystko łącznie z ósemkami ;-))

    Jogurty normalne też jej daje i uwielbia - całe 175 zjada, no czasem zostawia mi ze 2 łyżeczki ;-)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 24th 2013 zmieniony
     permalink
    hopelight: a wracając do słynnych danonków. Czuje się niemal jak wyrodna matka jak widzę, że moje znajome podają je swoim dzieciom, a ja nie. Niemal się ugięłam ale jak zobaczyłam skład to z lekka mną wstrząsnęło i tak się zastanawiam od kiedy mogę młodemu podawać na deser jogurcik naturalny z np musami owocowymi ? gdzieś czytałam, że od 10 miesiąca ale pewna nie jestem...ktoś wie?;)


    Ja tam się nie czuję wyrodną matką, a moje dziewczyny jedzą tylko jogurt naturalny - sam albo zmiksowany z owocami. Danonki to jakaś masakra, w takim malutkim kubeczku jest masa cukru - więcej niż jedna łyżeczka w 50 g opakowaniu. Toż to słodki ulepek, nic więcej.

    Natalia chyba koło 9 miesiąca zaczęła jogurt wcinać.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    Mam takie łóżeczko http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00115751/ i zastanawiam się kiedy jej obniżyć. Dziś zauważyłam że mała odwróciła się na bok złapała łapkami za szczebelki i chyba próbowała się podciągać, przy okazji z nóżkami też coś kombinowała.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    Acia ją bym się nie zastanawiała tylko obniżyła, jak już zaczęła kombinować to nie ma co ryzykować...
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMay 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Acia, też bym obniżyła. My niedawno chcieliśmy się tym zająć, ale Staś przestał spać w swoim łóżeczku, więc nie ma sensu. Obniżymy jak mu się odwidzi:wink:

    bari_87: A jak wy to robicie, że wasze dzieciaczki pokazują co w buzi mają? Ja mam 3 sekundy podczas ziewania zerknąć.

    Ja właśnie z tego powodu jeszcze nie wiem który to ząb:devil: obstawiam lewą jedynkę, ale nie dam sobie nic uciąć.. Obie są mniej więcej na tym samym poziomie, więc ciężko stwierdzić.. Ważne, że pukało:wink: mam nadzieję, że druga szybko wyjdzie i będzie spokój na jakiś czas..
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    hopelight: jak zobaczyłam skład to z lekka mną wstrząsnęło
    Ostatnio tez przeczytałam skład Danonków. I bardziej mnie dziwi, że ludzie je dają dzieciom, niż że nie dają. Poza tym wyczytałam na opak. (mam nadzieję, że mi się nie wydawało), że Danonki to serek homogenizowany, nie jogurt. Nie znam się, ale chyba serek jest cięższy do trawienia niż jogurt?

    Treść doklejona: 24.05.13 19:06
    bari_87: Ja mam 3 sekundy podczas ziewania zerknąć.
    U nas to samo. A jak chcę palcem usteczka otworzyć, to od razu język idzie do przodu. Dziąsełka miałam okazję widzieć ze 2 tyg. temu... Tyle, że ja straciłam nadzieję na zęby :wink: (tzn. jak wyjdą, to będą- kiedy śmuszą wyjść, prawda?)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    madziauk - widzę, że u Was takie same objawy jak u nas... Może faktycznie ząbki, tylko które? Zastanawiam się, bo dwie dolne jedyneczki już są to teraz które powinny wychodzić?
    acia może i faktycznie powinnaś obniżyć łóżeczko... Kacperek u nas spał do tej powy w turystycznym i tam nie ma szczebelków, ale przerkręcając się na boki łapał za szczyt łóżeczka... Teraz ma takie drewniane z ochraniaczami na boki, więc też za szczebelki nie ma jak łapać, ale jeszcze trochę i mu obniżę... Zastanawiam się tylko kiedy on zacznie się podciągać do siadu... Kiedy to następuje?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMay 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie. Ninka w ciągu ostatnich 2-ch miesięcy prawie w ogóle nie przybrała na wadze. Z 97 centyla spadła pomiędzy 75-90.... Martwić się? Apetyt jej dopisuje...

    Treść doklejona: 24.05.13 20:06
    Dii: Zastanawiam się tylko kiedy on zacznie się podciągać do siadu... Kiedy to następuje?
    Dii, może Ci zacząć siadać w każdej chwili. Ninka sama siada od miesiąca (co prawda na początku nieprawidłowo, bo z boku- podpierając się ręką), a od tygodnia wstaje sama, opierając się np. o mnie.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    Gosia danonków też nie jadła jeszcze i pewnie długo nie dostanie (o ile w ogóle). Za to wczoraj wcinała sos tzatziki na jogurcie naturalnym z czosnkiem.
    Olenkaka: Z 97 centyla spadła pomiędzy 75-90.

    Oleńko myślę, że jest ok, dopóki nie spada do dwa centyle, w sensie dwie linie, to nie należy się martwić. Pewnie zaczęła się więcej ruszać i stąd mało przybiera.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    Dzięki Madziu, teraz spojrzałam w siatki WHO i na nich zleciała z 97 do 85 centyla. No nic- będę częściej ją ważyć po prostu :) Bo teraz nawet nie wiem, od kiedy właściwie nie przybiera...
    --
  5.  permalink
    Tyle, że ja straciłam nadzieję na zęby (tzn. jak wyjdą, to będą- kiedy śmuszą wyjść, prawda?)
    - mam to samo podejscie :)
    Ja juz niemoge sie doczekac kiedy zjem jakis jogurcik :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Dzięki za odpowiedzi:)

    MY też podziękujemy Danonkom. Dotychczas czasem dawałam mu jogurt z hipp albo z gerbera (te w słoiczku) ale ten pierwsyz tez zawiera niestety cukier...na dniach pewnie wprowadzę mu jogurt naturalny mieszany z jakimis owocami (pewnie najwygodniej ze słoiczka). Są oczywiście tez jogurciki z gerbera i chyba z hipp (taki czteropak) ale kurcze za 4 maleńkie jogurciki 12 zł...:shocked: nie żebym skąpiła bo na dziecku nie oszczędzam (oczywiscie w miarę swoich możliwości;)) ale myślę, że zdrowiej i taniej kupować jogurty naturalne.

    Gratuluje ząbków Jasiowi i Stasiowi:)))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    Mój M zaszalał i właśnie do domu przywiózł 324 szt pieluszek :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    Dii - u nas po dolnych jedynkach, wyszla dolna lewa dwojka :) Tak smiesznie to wyglada, 3 zabki tylko ;) wszystkie obok siebie.
    Nie wiem w sumie w jakiej kolejnosci wychodza - chyba nie ma reguly. Ja ciekawa jestem czy to zabkowanie u nas czy skok rozwojowy :cool:.
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeMay 25th 2013 zmieniony
     permalink
    A mnie dziwi, że te jogurciki "dla dzieci" maja tak długie okresy ważności i stoją na półkach a nie w lodówkach;)
    A tu link o wapniu w "jogurcikach" i jeszcze jeden.
    Ja bym tez wolała dawać zwykły naturalny jogurt z dodatkiem owoców/ musów. Mój siostrzeniec był alergikiem i alergolog zalecała -jeśli już w ogóle danonki to nie te dla dzieci, tylko normalne bo mają mniej chemii... I rzeczywiście te go nie uczulały.
    A i jeszcze fajny link z fotkami na temat rozwoju ruchowego maluchów, tak przy okazji:)
    --
  6.  permalink
    A moj syn dzisiaj jakis dziwny... zjadl na wieczor o 23 ( i to sama go wyciagnelam bo chcialam isc spac a przypuszczalam ze za 30 minut i tak sie obudzi) jakies 120 ml. No i kolo 4 sie wierci to ja wstaje, biore go a on nic... gapi sie na mnie i ani mysli jesc..odlozylam, dalam smoka i poszlamlezec.. o 5 to samo.. po 6 wzielam go do nas do lozka a ten zadowolony, zero oznak glodu. Dopiero po 8 po 10 minutach wiercenia sie i patrzenia namnie wzial w koncu (tak jakby z laski:P) moja piers i pociumkal ale tylko z jednej... Poobserwuje ale sie martwie tym jego brakiem apetytu :( No dzieciak pogodny i radosny a ja milion mysli o przeroznych chorobach w glowie...
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    Olenkaka: Tyle, że ja straciłam nadzieję na zęby :wink: (tzn. jak wyjdą, to będą- kiedy śmuszą wyjść, prawda?)


    Jasne, że wyjdą moja pierwsza córa pierwszego ząbka miała w wieku 9 miesięcy :cool:

    Treść doklejona: 25.05.13 09:33
    Olenkaka: Dziewczyny, mam pytanie. Ninka w ciągu ostatnich 2-ch miesięcy prawie w ogóle nie przybrała na wadze. Z 97 centyla spadła pomiędzy 75-90.... Martwić się? Apetyt jej dopisuje...


    Ja bym się jeszcze nie martwiła, widocznie bardziej mobilna się zrobiła i więcej spala :cool: U nas jest to samo mała bardzo mało przybiera przez ostatnie 2 miesiące przybrała zaledwie 360g, waży tylko 6800g, ale widzę, e ostatnio je całkiem ładnie ale faktycznie rusza się duuużo duuużo więcej, w zasadzie jak nie śpi to non stop w ruchu.

    Treść doklejona: 25.05.13 09:34
    hopelight: z hipp (taki czteropak) ale kurcze za 4 maleńkie jogurciki 12 zł...:shocked:


    taaa ja ostatnio też się tym zszokowałam... oni chyba naprawdę na nas nieźle żerują nie wiem czy te jogurty aż tak warte są tej ceny...

    Treść doklejona: 25.05.13 09:35
    igisowa: A mnie dziwi, że te jogurciki "dla dzieci" maja tak długie okresy ważności i stoją na półkach a nie w lodówkach;)


    też właśnie na to zwróciłam uwagę... że nie muszą stać w lodówce czyli co... pełne konserwantów?!

    Treść doklejona: 25.05.13 09:36
    madziik1983: Poobserwuje ale sie martwie tym jego brakiem apetytu :( No dzieciak pogodny i radosny a ja milion mysli o przeroznych chorobach w glowie..


    Kochana nie panikuj my też czasem mamy gorszy apetyt a to nie zawsze świadczy o chorobie, może ząbki idą :wink:

    Treść doklejona: 25.05.13 09:41
    A my dzisiaj jedziemy na koncert Byonce :tooth: bilety dostałam od eMa na urodziny w marcu :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    Hej. Czym myjecie wanienkę dziecka? Po kąpieli zostaje na ściankach dookoła taki osad. Myjecie samą wodą?
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    kasia151288: Hej. Czym myjecie wanienkę dziecka? Po kąpieli zostaje na ściankach dookoła taki osad. Myjecie samą wodą?


    ja od razu spłukuje prysznicem :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    jestem zalamana, moje dziecko przybralo w 10 dni 50g, malo je, stal sie bardziej marudny, nie wiem co robic. boje sie ze jest na cos chory. bakterie, grzyby i krew w kale wykluczone, usg brzucha w normie. macie pojecie co jeszcze mozna zbadac i co robic. nie wiem czy go zaczac dokarmiac czy jeszcze czekac.... koszmar jakis. wczesniej tyl srednio ok 150g/tydz. pozyczylam wage do domu i bede go wazyc i moze z tydzien poczekam, jak dalej bedzie taka tragedia to chyba musze dac butelke... on m piers ssie 5-10min srednio aktywnie, potem sie wyglupia, odwraca, odpycha i tyle z tego jedzenia. w nocy jak chce go budzic to zrobi 10 ruchow ustami i spi i nie jestem w stanie nic zrobic a drastycznie w nocy budzic nie mam serca. moze wy cos poradzicie, mial ktos cos takiego?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 25th 2013 zmieniony
     permalink
    milka1984: butelke... on m piers ssie 5-10min srednio aktywnie, potem sie wyglupia, odwraca, odpycha i tyle z tego jedzenia. w nocy jak chce go budzic to zrobi 10 ruchow ustami i spi i nie jestem w stanie nic zrobic a drastycznie w nocy budzic nie mam serca. moze wy cos poradzicie, mial ktos cos takiego?


    milka nie mam pojęcia, może to przejściowe? ja miałam taki okres od 5 do 6 miesiąca miesiąca to przybrała mi przez miesiąc tylko 60g czyli jeszcze mniej ale była starsza i pediatra powiedziała, że ważne że cokolwiek przybrała i mam się nie martwić, ale Kubuś jest mniejszy, proponuj mu pierś może częściej, bo może woli system mniej a częściej, co do długości ssania moja panna w wieku około twojego synka jadła też około 10 minut i to jej wystarczyło, dzieci pięknie mogą wyssać pierś w tym czasie i to jest wystarczające, ale skoro choroby różne wykluczone to może mu minie. Ale tak jak pisałam proponuj pierś częściej, nie podawaj na razie butelki
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 25th 2013 zmieniony
     permalink
    kasia151288 - spłukujemy wodą zaraz po a czasami białym jelenie "do mycia naczyń".

    Treść doklejona: 25.05.13 10:33
    milka1984 - nie umiem nic doradzić bo moja Tosia to żarłok, albo cyco zwis.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    sysiajaw- ja go dostawiam wielokrotnie, tj karmie np o 8.00 pobedzie przy piersi 20 min z czego je 5-10min ale srednio aktywnie wiec raczej nie pobiera wystarczajaco bo jak nacisne na piers po zakonczeniu to nadal cos leci, potem bawie sie z nim 20-30min potem znow dostawiam ale przewaznie pociagnie tylko pare razy. potem idzie spac i cykl se zamyka. potem znow jedzenie w podobnym trybie - chyba ze na spacer idziemy no to ma wieksza przerwe ale ostatnio nigdy nie je zadziej jak co 2,5g od rozpoczecia karmienia jednego do rozpoczecia nastepnego, a czesciej to je co 1g do 1,5. tylko tak jak mowie jak go po tym czasie dostawie to pociagnie tylko pare razy. jakby byl starszy to bym az tak se nie martwila ale on ma dopiero 3 mies i musi min 100g/tydz przybrac... do tego martwi to ze ma anemie i daje mu zelazo no i urodzil sie duzy 4100 dlatego tym bardziej martwi to ze tak malo je i przybiera i wazy 5980 teraz
    -- [/url]
  7.  permalink
    Milka - moj Maks ma niecale 7 miesiecy a tez teraz stroni od jedzenia, potrafi 5-6 h nie jesc a potem z jednego cycka possie 3-4 minutki i juz odrzuca.. Pojde w poniedzialek zobaczcy jak przybiera. 9 maja wazyl 7100
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    milka1984 - mała w wieku Twojego chyba co 20 minut była przy piersi, no może 30 minut wytrzymała bez. W czwartym miesiącu zaczęła mniej więcej co 1 godzinę do piersi. Teraz jest już trochę lepiej, ale nie dłużej niż 2 godziny przerwy.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    milka a pediatry się radziłaś? Jak tak czytam twoje relacje, to kojarzy mi się z moim łobuzem, ale jakoś nigdy do niczego nie przywiązywałam znacznej wagi do końca, i nawet nie jestem w stanie powiedzieć co ile karmię i jak długo... Kacper jak je to chwila moment jakby tylko popijał i czasem mam wrażenie, że się nie najada, ale cały czas przybierał równomiernie, choć waha się między 3 a 10 centylem. Teraz od miesiąca jakby nic nie przybrał, muszę skontrolować tą wagę...
    Ale Kubuś ma 3 m-ce... Kacper w jego wieku ważył tyle samo - teraz spojrzałam - ale mniej ważył po urodzeniu.
    A długo tak się już dzieje? Może ma jakieś takie dni gorsze... U nas czasem tez tak było przy skoku albo jak miał z kupką problemy.

    A ja się zastanawiam czy nie zbadać u Kacpra i u siebie przy okazji zawartość wit. D... I tak myślę... Skoro Kacperek je bardzo mało przy BLW to czy powinno się podawać jakieś witaminy? W książce BLW było napisane, że jak dziecko podczas posiłku nic nie je tylko się bawi to żeby podawać wit. A, C i żelazo... Skąd mam wiedzieć czy też powinnam mu podawać?

    I mój odwieczny problem - strasznie lecą mi włosy!!! Długo to jeszcze potrwa? Chyba nawet jest gorzej niż było...:sad:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    to ona ci w ogole nie spala? bo moj spi w dzien - od ok 10 do 11, potem na spacerze jestesmy ok 1,5g a spi z 40min w okolicach 12.30, potem spi 1,5g w okolicach 15 do 16.30-17 wiec nie dam rady czesciej przystawiac niz jak pisalam, niestety dzecka do ssania nie zmusze a on z tych co nie lubia spac przy piersi, ani na mnie ani ze mna itp - tylko lozeczko i wozek
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Były miesiące ze Tośka spała po 8 godzin na całą dobę, teraz śpi od 7 do 12 godzin na dobę.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.