Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 25th 2013 zmieniony
     permalink
    dziewczyny to ja wam szczerze współczuję z tym spaniem... Kacper mi śpi od 21 do 9, czyli 12 godzin z przerwami na jedzenie, a raczej ciumkanie, popijanie, a w dzień śpi łącznie ok 3 godzin. Razem 15... I to jest u nas minimum...
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    dii - pediatry pytalam, kazala sie karmic i za 2 tyg przyjsc jak nie bedzie lepiej to zaczniemy jakos dzialac. gdyby nie ta anemia to chyba bym se tak nie martwila. to trwa od jakis 2-3tyg ze zaczal az tak zle jesc. wczesniej jadl srednio ale przybieral dolna granice normy wiec ok ale teraz je tragicznie. niby robi 2-4 kupek dziennie i moczy 6 pieluch ktore sa zwykle dosc zsikane wiec cos je no i ladnie spi. wiec czemu nie przybiera... do tego okropnie ulewa wiec moze to tez przez to

    Treść doklejona: 25.05.13 11:23
    kubus w nocy tez 8 g ciagiem, czasem 9, potem jeszcze dalejj do 8.00 wiec ze snem super
    acia - wspolczuje ze ci tak malo spi, ja nie wiem jak bym funkcjonowala
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja się już przyzwyczaiłam tylko nie wiem jak to będzie jak wrócę w lipcu do pracy, ale może do tego czasu wydłuży się jej sen.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 25th 2013 zmieniony
     permalink
    milka1984: aktywnie wiec raczej nie pobiera wystarczajaco bo jak nacisne na piers po zakonczeniu to nadal cos leci,


    w ten sposób nie można na to patrzeć, u mnie po karmieniu zawsze ale to zawsze jak nacisnęłam to leciało, przyrosty faktycznie trochę niskie jak na tak dużą wagę urodzeniową... ale może taki jego urok mojej kuzynki córka która w tym momencie kończy 9 mies waży 7700 a waga urodzeniowa to 3950g więc też mało, ale ja bym jeszcze poczekała bo chyba teraz jest w okresie skoku rozwojowego więc powinno się za parę dni unormować :grouphug:

    Treść doklejona: 25.05.13 11:36
    milka1984: do tego okropnie ulewa wiec moze to tez przez to


    bardzo możliwe
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    milka skoro robi tyle kupek to znaczy, że je ile trzeba tylko z tym przybieraniem... Hmm. Ciekawa jestem co powie pediatra na kontroli. Trzymam kciuki. Karmcie się jak najczęściej
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Isiula, Violet gratuluję ząbków!!! Jednak nas wyprzedziliście:devil: Majka nadal jest bezzębna :tooth: A ja chora. Czuję się fatalnie, nie mam siły i Majka mnie wkurza, bo ja bym się przespała, a ta marudzi, kręci się, cyca chce, a zaraz go z rykiem odpycha. Dwa ostatnie wieczory to porażka, godzinna przed 22, a ona nie chce spać, gdzie zazwyczaj usypiała po 20. Taka mnie złość wtedy bierze, że aż mnie eM karci... Dziś zawołałam do siebie mamę, żeby mi się Majką zajęła, a ja odpocznę, bo mąż w pracy. I jutro też idzie:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    Dii u mnie z włosami jest też tragedia. A najgorsze jest to, że mała przyciąga je jak magnez. Ciągle ma ich mnóstwo na rączkach, na sobie i na buzi.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    Oj tak... Są wszędzie!:bigsmile: Już mam dosyć! A jeszcze witamin nie biorę bo mi lekarka zakazała bo jest w nich żelazo a ja mam go za dużo...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    Malisiek: Majka nadal jest bezzębna :tooth:
    Spokojnie, moje małe były bezzębne bardzo długo - rówieśnicy już po 4-6 ząbków, a moje dalej nic. Na wielkanoc, czyli 10mcy wyszedł pierwszy ząbek Patce, drugi jakieś 2 tygodnie temu, a Amelce tydzień temu, czyli po 1 urodzinach wyszedł pierwszy - górna jedynka.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    Milka,mocz mial maly badany?
    On musi jesc w nocy,przystawiaj na spiocha nawet,ale z 2 karmienia nocne powinny byc. W nocy jest tlustszy ten pokarm i wieksze stezenie prolaktyny.Aktywizuj w czasie karmienia,zmieniaj pozycje,zeby pil aktywnie a nie przysypial.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    Jurek też przybierał raczej w dolnej granicy normy,dopiero zwiększona liczba karmień w nocy sprawiła,że zaczął przybierać nawet 500g na tydzień.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    doti_p: Spokojnie, moje małe były bezzębne bardzo długo - rówieśnicy już po 4-6 ząbków, a moje dalej nic. Na wielkanoc, czyli 10mcy wyszedł pierwszy ząbek Patce, drugi jakieś 2 tygodnie temu, a Amelce tydzień temu, czyli po 1 urodzinach wyszedł pierwszy - górna jedynka.


    Z jednej strony to mi to pasuje, bo karmie piersią i mnie dziabać nie będzie ;)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    Witam Was kochane,
    Gratuluję dzieciaczkom pierwszych ząbków :clap::clap: Ciastomiłości dobrze, że piszesz o tych jogurtach i, że kupki są ładne :thumbup: na Waszych doświadczeniach ja wiem co robić itp. :tooth:
    Milka jak się czujesz?? Jeżeli chodzi o przybieranie maluszków to nie pomogę :confused: może do pediatry trzeba by iść? ja bym poszła.
    Mam do Was pytanie
    Leszek od wyjścia ze szpitala je Bebilon Peppti 1 ale zauważyłam, że robi mi zieloną kupkę i śmierdzi :shocked: nie wiem czy od tego mleka? ( może organizm musi się przestawić? ), za zwyczaj jak je to słyszę jak mleko w jelitka spływa, on zaczyna się wykręcać, ma gazy itp :sad:
    Jeżeli chodzi o spanie w dzień to jest ciężko :sad: wszystko go rozprasza! nauczył się spać z pieluchą na twarzy i z smoczkiem :neutral:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    Po 3 miesiącach przerwy mamy w końcu górną prawą dwójkę:) juuupi:):crazy:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    venus87: za zwyczaj jak je to słyszę jak mleko w jelitka spływa

    kochana ale mleczko nie spływa od razu do jelit. Mleko dociera do żołądka, który w ciągu około 2 godzin je trawi i dopiero wówczas "podaje" dalej, do jelit.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 25th 2013 zmieniony
     permalink
    katka_81: kochana ale mleczko nie spływa od razu do jelit. Mleko dociera do żołądka, który w ciągu około 2 godzin je trawi i dopiero wówczas "podaje" dalej, do jelit.

    No masz rację, wtedy słyszę jak wpływa do żołądka :smile:
    Ale z tym snem jego....czasami mam wrażenie, że gdzieś popełniam błąd, przeoczam moment spania! a później to sama już nie wiem co On chce i później jest mi ciężko go ululć :sad:
    Czy Wy też tak macie z dzidziami?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 25th 2013 zmieniony
     permalink
    venus na bebilionie pepti (a teraz nutramigen) Kacper robi zielone kupki i na puszce pisze, że to normalne na tym mleku.
    Co do dźwięków podczas picia mleka to też "słyszę" jelita ale to chyba pęcherzyki powietrza bo czasem lecą bączki :wink:

    Treść doklejona: 25.05.13 19:41
    venus87: przeoczam moment spania!

    Jak tylko widzę, źe Kacper pociera oczka to muszę go kłaść bo jak przeoczę to ma problem z zaśnięciem i biedak wierci się i stęka/popłakuje przez dłuższą chwilę.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    bari_87: Jak tylko widzę, źe Kacper pociera oczka to muszę go kłaść bo jak przeoczę to ma problem z zaśnięciem i biedak wierci się i stęka/popłakuje przez dłuższą chwilę.

    No właśnie, On pociera oczka, ziewa i jak chce Go położyć to płacze przez dłuższy moment ale po czasie zaśnie :smile: lecz gdy przeoczę te oznaki zmęczenia to jest katastrofa :devil:
    A jak często robi Tobie Kacper kupkę na tym mleku?? bo mi co drugi dzień ( 2 razy )
    --
  1.  permalink
    venus - u nas kupcia zielona była po Nan HA, ale niby też normalne, teraz jestesmy na Bebilon AR i jest w porządku tylko bączki są baaaardzo częste, ale to dobrze, przynajmniej gazy sie nie zatrzymują ;D Tylko Cieszyc się z takich dzięków :D

    A my wczoraj byłysmy na szczepieni, Michasia waży 6500 , mierzy 59cm ;P Dostała szczepionkę w udo, i tu moje pytanie. Kompletnie zapomniała żeby nie moczyć uda, i przy kąpieli normalnie umyłam. Dzisiaj zauwazyłam ze miejsce szczepionki zrobiło sie czerwone i troszkę spuchnięte. czy to coś groźnego ?:confused:
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    ja myłam normalnie udo po szczepieniu i było ok... ale to, że lekko spuchło i pojawiło się zaczerwienienie to odczyn poszczepienny - w ulotce jest napisane, że taki może się pojawić :) z tego co wiem można to potraktować altacetem :)

    A my dzisiaj po pediatrze i młody przybrał przez 10 dni 370 gramów :) tylko nie wiadomo czy pomógł fenistil czy karmienie z dwóch piersi... dodatkowo okazało się, że lewa jedynka jest już prawie na wierzchu (chociaż nie wiadomo czy wyjdzie zaraz czy dopiero za jakiś czas), mimo wszystko zaobserwowałam, że jeśli przed karmieniami smaruję mu dziąsła bobodentem to je dłużej i bez prężenia się, więc może faktycznie coś tam się dzieje na tych małych dziąsełkach
    Lekarka spróbowała go podciągnąć do siadu i oczywiście Miki jak placek, nawet nie wygląda jakby kiedykowliek chciał podnieść chociaż trochę główkę :p Mamy dać mu jeszcze miesiąc i ew. umówić się do rehabilitantki żeby pokazała nam jak z nim ćwiczyć aby wzmocnić mu trochę górę... póki co dużo kłaść na brzuchu i się nie stresować :)

    Infekcja też już raczej idzie w zapomnienie, ale trochę bałam się go zabrać na warsztaty z chustowania, może na następne uda nam się wybrać :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    Przybranie na wadze to zasluga karmienia z dwoch piersi. Napewno nie fenistilu :wink:
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    montenia: Przybranie na wadze to zasluga karmienia z dwoch piersi. Napewno nie fenistilu


    Lekarka też tak twierdzi :cool:
    Chociaż fenistil mógł trochę pomóc jeśli przez alergię było zaburzone wchłanianie...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    a nasz Kacperek nie spał od 16 i nadal nie śpi :bigsmile: był baaardzo śpiący, już nawet przysnął po kąpieli! No i się obudził i teraz hasa po naszym łóżku:bigsmile: Zaraz sam zaśnie albo mu cycem pomogę:wink:
    --
  2.  permalink
    Maks na pierwsze nocne karmienie budzi sie z okropnym placzem i placze tak dlugo i rozpaczliwie az dam jesc.. w nocy i w dzien jest oki, tylko tam pora wlasnie 22-23 to wielki placz jakby nie jadl ze 2 dni... Czy ktoras z Was ma podobnie? To przechodzi?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 25th 2013 zmieniony
     permalink
    No i tak się mój łobuziak zachowywał niedawno
    http://youtu.be/bua7LbRstVg

    A po chwili ujrzałam taki widok:


    PS. Sorry za jakość
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    venus87: A jak często robi Tobie Kacper kupkę na tym mleku?? bo mi co drugi dzień ( 2 razy )


    Tak ze 4-5 razy na dzień

    MisiaBellla: Kompletnie zapomniała żeby nie moczyć uda


    Ja też zawsze myłam normalnie, a wszytkie szczepionki w uda dostaje. Nawet mi się o uszy nie obiło żeby nie myć.

    Treść doklejona: 25.05.13 23:21
    Ale słodko Kacperek śpi
    --
  3.  permalink
    No i tak się mój łobuziak zachowywał niedawno
    - ale mu sie oczka swieca :) Słodziutki
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Venus moja Lili ma takie schematy
    Wstaje - je-bawimy się - po godzinie (czasem mniej , czasem więcej) zaczyna marudzić , trze oczka, wtedy ogladam ją do łóżeczka włączę karuzele i mała usypia. Często też się zdarza że usnie na macie.
    W łóżeczku nie usypia od razu, ale gada sobie , ogląda, wycisza się i kima.
    Może jakiś schemat dnia pomógł by małemu ?
    wiadomo , że nie każdy dzień wygląda tak samo, bo to spacer, zakupy itp., współczuje Wam z tym uaypianiem, chodź zdaje sobie sprawę że Lili też jeszcze milion razy może się to zmienić. Pewnie z każdym tygodniem będzie bardziej aktywna.
    Już zaczynam myśleć jak to bedzie w Polsce wszystko i wszyscy nowi.
    --
  4.  permalink
    Kochane Mamusie, z okazji naszego dzisiejszego, najwspanialszego święta życzę wiele chwil radości z naszymi małymi i dużymi pociechami ! <3
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    Dzień Dobry mamusie :hugging:
    Z okazji dzisiejszego naszego święta ( a mój pierwszy raz i czuję się wspaniale i jestem dumna z tego powodu :crazy: ) życzę nam tego samego co napisała MisiaBella :tooth: jak najwięcej wspaniałych chwil z naszymi pociechami a złe chwile aby odeszły w zapomnienie :thumbup:
    Bari87 to dużo razy robi kupkę, mój robi max. 2 razy :neutral: no mam nadzieje, że wszystko jest ok.
    Dii Kacperek ślicznie śpi, tak słodko :heartbounce: wybawił się, szalał i padł :winkkiss:
    Izuk no będę musiała wprowadzić schemat jakiś, staram się z nim bawić, oglądać telewizor, czytać bajki, robię inhalację, pielęgnację ciała itp. zaraz po jedzeniu, później zaczyna marudzić, wtedy sie zastanawiam czy chce iść już spać?? czy może coś mu nie pasi?? badam sytuację ale On nadal marudzi, wtedy mam Go położyć??? pieluszka musi być, bo otoczenie Go rozprasza i zamiast spać to ogląda a później jest już armagedon :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziś w otoczenu Tosi będzie pełno suszonych śliwek.
    Czy jak jakąś dorwie to jej zabierać czy niech sobie spróbuje / zje?

    Też to jest mój pierwszy dzień mamy i jakoś tak fajnie się z tym czuję.
    Wszystkiego najlepszego dla mamuś.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Venus a może on ma za dużo wrażeń dlatego później ma problemy z wyciszeniem się ?

    Wszystiego najlepszego mamuśki !
    --
  5.  permalink
    Wszystkiego Najlepszego dla Mamuś!! Mój synuś zrobił mi dziś prezent i pospał do 9:30:smile::smile::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    Dziewczęta jestem właśnie po wizycie u lekarza mamy ospę. Chce tylko przekazać że jest w warszawie dość znaczna ilość zachorowań jeszcze nie epidemia ...Obserwójcie maluchy:-) Wczoraj do pani dr. zgłosili się rodzice którzy pomylili ospę z ugryzieniami komara ;) niepokoiła ich gorączka ;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    Dzisiaj nasze święto - moje pierwszy raz i też czuję się super :crazy:

    NAJLEPSZEGO MAMUSIE :cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    A dla mnie to normalny dzień, nie czuję się jakoś specjalnie. Może jakby mi dziecko sprawiło prezent i przespało noc, kiedy jestem chora i słaba, to bym się czuła super, ale że się budziła co godzinę lub pół, to tego...
    --
    • CommentAuthorAnge
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    Kochane wszystkiego naj naj z okazji naszego swieta :bigsmile:
    Musze sie z wami podzielic wesola nowina!! po powtornym przeprowadzeniu badan przesiewowych mojego synka okazalo sie, ze jest zdrowy :bigsmile: jak otrzymalam list to, az poplakalam sie ze szczescia!!
    Jak jeszcze zacznie kupki robic to bedzie juz cudownie!!
    Milego dnia :)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    angee, szczerze... czekałam na wiadomość od Ciebie :) Cieszę się niezmiernie :))) Nie wyobrażam sobie, co musiałaś czuć otwierając list...
    A kupki, to już pikuś ;)
    --
  6.  permalink
    U mnie tez dzisiaj ekstra, maly spal od 22.30 do 6:30 ciagiem i byl nawet calkiem grzeczny ;)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    Wutam się i ja na tym wątku:)) Dziś dostałam pierwsza w życiu laurkę na Dzień Mamy :) piękne uczucie.
    Dziewczyny mam pytanie o ulewanie. Moja Marcelinka ulewa po każdym jedzeniu i to niejednokrotnie i nawet godzinę po karmieniu. Karmię ją tylko piersią, głowę trzymam wyżej niz brzuszek, pod materac ma włożone książki, po jedzeniu nie ruszam nią za bardzo. Staram się odbijać, ale jednak nie zawsze wychodzi. Nie wiem co jeszcze moge zrobic? Macie jakieś rady? Juto być może będzie ważona, ale aż sie boję czy dobrze przybiera. Nie wydaje mi się, żeby była przekarmiona.
    Najbardziej boję się o zachlyśniecie w nocy. Nie wiem czy to trzeba przeczekać czy jakoś działać?
    --
  7.  permalink
    Maks tez ulewal, kladlam go w nocy na boczek, z czasem przeszlo
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    Dziś nam trochę nie wyszło blw było jabłuszko i banan. Tylko jabłuszko było chyba za kruche i jej się połamało i chyba wpadło tam gdzie nie trzeba. Bo nie mogła sobie sama poradzić i M musiał ją delikatnie w plecki stuknąć i wszystko co było w Tosi wyleciało.

    Treść doklejona: 26.05.13 19:19
    A i jeszcze dziś na basenie pani puszczała dziecko ślizgiem do rodzica i na około dwa kroki dziecko w wodzie było bez trzymania. Tosia nawet machała łapkami i nóżkami i "dopłynęła" do taty.
    --
  8.  permalink
    Tylko jabłuszko było chyba za kruche i jej się połamało
    - no wlasnie niewiem jak jablko dawac?? pokroic na 4 i tak do lapki?? boje sie ze sobie za duzo ulamie, wczoraj tak bylo i tylko patrzylam czy sie nie zadlawi ale w koncy wyplul..
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Ange super wiadomość :bigsmile:

    Akirka chyba najważniejszym kryterium będzie czy przybiera na wadze...bo mocne ulewanie może mieć bardzo wiele przyczyn: niedojrzałość układu pokarmowego, refluks, alergia itd. Zgłoś to w każdym bądź razie pediatrze :)
    No i faktycznie niech śpi na boczku, wtedy ryzyko zachłyśnięcia jest dużo mniejsze...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Mamusie wszystkiego najlepszego :bigsmile:

    A Kacperek zrobił dzisiaj mamusi prezent!!! Leżał na brzuszku na podłodze, nagle patrzę a on brzuszek do góry i na kolankach i łapkach się podpierał i bujał do przodu i do tyłu:crazy: Normalnie czad! Jak te dzieci potrafią nagle zaskoczyć... :jumping: No i przerzuca się na brzuszek i na plecki i znowu na brzuszek i na plecki na obie strony:peace:

    Mamy postępy w rozwoju:rolling:


    A tak w ogóle chciałam spytać... Kacper mi od jakiegoś czasu budzi się praktycznie co godzinę i jak daję cyca to tylko złapie i zasypia (trochę posmoczkuje) a jak dam mu smoczka zamiast brać na cyca to jeszcze gorzej płacze... Dopiero przy pobudce o 6 zaczyna jeść... Da się temu jakoś zaradzić? O tej 6 to ja jestem nieprzytomna kiedy to Kacper najchętniej by się pobawił z godzinkę i potem pospał dalej do 9...
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    Akirka - moja Martynka ulewała TAKIE ilości po każdym posiłku, ze ja musiałam się przebierać ok 2-3 razy dziennie :cool: bo byłam mokra i smierdzaca :wink: a ona była przebierana niemal po kazdym posiłku.... Byłam 3 razy u pediatry z tym problemem, nic nie znaleźli (ufff), i diagnoza byla taka, ze poniewaz jest klasycznym cycozwisem to pochłania takie ilosći pokarmu, którego ten mały przewód pokarmowy nie był w stanie pomieścić, nie mówiac o przerobieniu.... a na wadze koksowała za dwóch.
    Sprawdź jak przybiera - jeżeli odpowiednio to juz pierwsza pozytywna informacja :tongue: ale zawsze mów o tym lekarzowi, ze ulewa dużo.
    .
    Moja Martynka na dzień mamy zrobiła mi prezent w postaci nauczenia sie pokazywania jezyka na zawołanie :devil: i ZGRZYTA ZĘBAMI od dzisiaj! MASAKRA! Ile to moze potrwać? Bo na razie kręci ją to strasznie, a robi przy tym miny jak stara bezzębna babcia :devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    Dii gratulacje dla Kacperka :)

    Akirka moja znajoma ostatnio robiła usg brzuszka przez to ulewanie i faktycznie dziecko je za dużo... brzuszek jest mega wypełniony - bo przed usg kazali nakarmić małą...
    Może minimalnie skrócić czas karmienia, żeby zjadała odrobinę mniej? (ale najpierw sprawdzcie czy prawidłowo przybiera)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    Acia, jabłko jak dajesz to albo surowe w całości albo pieczone. Surowym w kawałkach dzieci się łatwo krztuszą, bo łatwo odgryźćć a za twarde żeby się rozpuściło
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    Malisiek: A dla mnie to normalny dzień, nie czuję się jakoś specjalnie. Może jakby mi dziecko sprawiło prezent i przespało noc, kiedy jestem chora i słaba, to bym się czuła super, ale że się budziła co godzinę lub pół, to tego...

    Bidulko kochana, życzę Tobie szybkiego powrotu do zdrowia oraz tego aby Majeczka w końcu przespała całą noc :)
    Ange: po powtornym przeprowadzeniu badan przesiewowych mojego synka okazalo sie, ze jest zdrowy jak otrzymalam list to, az poplakalam sie ze szczescia!!

    Wielkie gratulację, strasznie się cieszę :D :D :*
    madziik1983: U mnie tez dzisiaj ekstra, maly spal od 22.30 do 6:30 ciagiem i byl nawet calkiem grzeczny ;)

    Zazdroszczę kochana, bo ostatnio Leszek budzi się w nocy, a już spał od 19/20 do 4/5 :(
    akirka: Moja Marcelinka ulewa po każdym jedzeniu i to niejednokrotnie i nawet godzinę po karmieniu.

    Leszek też ulewa, nie dużo i zaczęłam się martwić lecz widzę, że to normalne :D
    Dii: A Kacperek zrobił dzisiaj mamusi prezent!!! Leżał na brzuszku na podłodze, nagle patrzę a on brzuszek do góry i na kolankach i łapkach się podpierał i bujał do przodu i do tyłu

    BRAWO DLA KACPERKA!!!! :clap::clap: wielkie i bezcenne przezycia :swingin:

    Iuzk postanowiłam się z nim tak długo bawić, aż sam zaśnie!! nawet jak już marudził to jeszcze przed oczami machałam grzechotką, a jak odeszłam na chwilę od niego to od razu zasnął :rolling: Wstawię zdjęcia Leszka jak trzyma i bawi się grzechotką :tooth:

    Treść doklejona: 26.05.13 20:55
    eveke: Akirka moja znajoma ostatnio robiła usg brzuszka przez to ulewanie i faktycznie dziecko je za dużo... brzuszek jest mega wypełniony - bo przed usg kazali nakarmić małą...
    Może minimalnie skrócić czas karmienia, żeby zjadała odrobinę mniej? (ale najpierw sprawdzcie czy prawidłowo przybiera)
    --

    Eveke dobrze, że piszesz o tym :smile: Lekarka też mi wspomniała, że Leszek je za dużo bo ma brzuszek większy od klatki piersiowej, dlatego od dziś zapisuję sobie godzinę i ile ml Leszek wypił i staram się robić miedzy karmieniem odstęp 3-4 h, między czasie dam wodę, on śpi a później się bawimy
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    acia20: Tylko jabłuszko było chyba za kruche i jej się połamało i chyba wpadło tam gdzie nie trzeba. Bo nie mogła sobie sama poradzić i M musiał ją delikatnie w plecki stuknąć i wszystko co było w Tosi wyleciało.

    Aciu, ja Ciebie podziwiam za odwagę :) Niedawno czytałam, ze dałaś małej całe winogrono a teraz jabłko :) Moja Misia wcina owoce ale jabłko nigdy nie jest surowe jako jedyne z owoców, gdyż rzeczywiście, łatwo o zakrztuszenie.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.