Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    A i jeszcze mam pytanie do mam którym zaczęła się już @. Czy były jakieś oznaki że lada moment i się zacznie czy po prostu się zaczęła i już ? Bo ja na razie czekam i nic.
    --
  1.  permalink
    Zmienilismy rozmiar, ale juz jakis czas temu....Jutro pokarze go pediatrze, moze poleci jakas masc....Slyszalam, ze robi sie jakies w aptece..
    Dziekuje kochane za porady:winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Nam pomogła maść nagietkowa...Ale to nie było takie ogromne odparzenie.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    acia brawa dla Tosi za przewrót :clap: Ja też jeszcze nie dostałam @ a już pare razy miałam wrażenie, że za chwilę poleci... :confused: a tu nic...:neutral: Czekam chociaż mi się nie spieszy:wink:
    --
  2.  permalink
    Bo ja na razie czekam i nic.
    - a skonczylas karmic piersia?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    będę karmić jak tylko najdłużej się da, bo to jest dobre dla małej
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Ja słyszałam że na odparzona pupe dobre sa pieluchy wielorazowe.

    Ja wpadłam się tylko pochwalić że stało sie to na co czekałam i M. Zaczął raczkowac!!! Stalo się to dziś dokładnie
    :bigsmile:
    A oprócz tego to rośnie nam chyba 9 ząb, czwórka...
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeMay 27th 2013 zmieniony
     permalink
    będę karmić jak tylko najdłużej się da
    - no to chyba poki karmi sie duzo to sie nie ma.... Ja tez karmie, praktycznie tylko z piersi, bo nawet kaszke robie na swoim odciagnietym i nie mam nadal
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    acia20: A i jeszcze mam pytanie do mam którym zaczęła się już @. Czy były jakieś oznaki że lada moment i się zacznie czy po prostu się zaczęła i już ? Bo ja na razie czekam i nic.


    A może samoobserwacja? Jakby nie było, to odpowiednie miejsce, żeby zapoznać się z tematem, no i żadna @ już cię nie zaskoczy :wink: Ja w każdym razie sobie chwalę (tym razem @ wróciła po 11 miesiącach od porodu, poprzednio po 9, o obu wiedziałam zanim nadeszły :wink:).
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    madziik1983: - no to chyba poki karmi sie duzo to sie nie ma....

    No to ja już nie wiem jak to jest...
    A to dlaczego jak babeczki są w ciąży to lekarz proponuje odstawienie pierwszego dziecka od piersi na końcówce ciąży, bo to wywołuje skurcze macicy? Czyli jednak musi być @ podczas karmienia, skoro można w ciążę zajść...:confused:

    Kiedyś mówili, że karmienie chroni przed zajściem w ciążę (bo pewnie tej @ nie ma) a teraz się coś zmieniło, że niby przy karmieniu łatwiej zajść w ciążę... Hmm... Jak to jest? Ciąża bez @?:wink:

    Treść doklejona: 27.05.13 20:50
    oranda brawa dla Marcelka! Zuch chłopak - no i ile zębali już ma!:shocked:
    --
    • CommentAuthoravf
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Dii, jakis czas temu tez mielismy takie dziwne pobudki i wyszlo mi ze Adi mial za cieplo / za zimno
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    avf rzeczywiście na początku tych upałów Kacperek z tego powodu się budził bo on ma okna od wschodu i rano jak tylko słońce wyszło to była porażka! Ale ostatnio jest chłodniej i raczej nie jest mu też zimno... Już sama nie wiem... Teraz gagatek mi padł 30 minut przed kąpielą i śpi już godzinę! Chyba nie obudzi się na mycie...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Dii: Jak to jest? Ciąża bez @?:wink:


    Miesiączkę poprzedza owulacja. Ot i cała tajemnica :tongue:
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Hej kobietki spieszę się pochwalić,że Piotruś robi straszne postępy po tej rehabilitacji trzyma już pięknie główkę ,przewraca się z plecków na brzuszek a ostatnio nawet sam podniósł rączką szczoteczkę do włosów która leżała koło niego i położył ją sobie na głowę.Jestem bardzo szczęśliwa ,że mam takie mądre dziecię.
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Dii: oranda brawa dla Marcelka!


    No normalnie puchnę z dumy. Wczoraj się z mężem pogryzłam i wściekła od rana a tu taka niespodzianka i od razu banan na pysku. Ale jak Kacperek gibonuje to pewnie też za moment zacznie, u nas jakieś 2 tygodnie minęły tak myślę

    Dii: no i ile zębali już ma!


    No bo najpierw 2 jedynki na dole poszły, a potem zaczęły rosnąć 4 na raz na górze, no i już osobno dwójki dolne więc tak hurtowo nam idą te zebole. Za to teraz regularnie podgryza nimi mamusię w cyca.
    Jedną z lepszych zabaw to przygryzając sutka jednocześnie ciągnąć cycka rączką, nie muszę pisać jak bardzo to BOLI!!!
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    u nas też, jednocześnie dwie jedyneczki wyszły i teraz czekamy na kolejne...:bigsmile:

    Treść doklejona: 27.05.13 21:32
    hydrozagadka: Miesiączkę poprzedza owulacja. Ot i cała tajemnica

    Ups.... No to ciekawe... Czyli mimo wszystko przy karmieniu może dojść do tej owulacji a w końcu do @ czy jak to jest?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Dii generalnie chodzi o wysoki poziom prolaktyny- tylko to, która w teorii dość skutecznie blokuje zajście w ciąże.
    Miałam z tym trochę do czynienia i nie karmiłam :wink:
    po prostu ja miałam wcześniej problem właśnie z nadmiarem prolaktyny przez co ciężko mi było zajść.. zbicie lekami tego hormonu zaowocowało już w pierwszym cyklu.
    Niestety kiedyś było dużo wpadek z takiego mitu "nie można zajść karmiąc"
    owszem jest to utrudnione przez tą prolaktynę , ale nie jest niemożliwe... u niektórych ta prolaktyna wcale nie wpłynie i owulacja się odbędzie...
    No i @ być nie musi , po porodzie jej nie ma, w miedzy czasie może wystąpić owulacja i gotowe... a jeśli dojdzie do zapłodnienia to @ , która by wystąpiła po tej owulce po prostu nei nadchodzi :D
    To się "nagadałam" :cool:

    Dziewczyny używałyście może pasów poporodowych? możecie polecić coś konkretnego?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    eveke dziękuję za wyczerpujący opis :) A w jaki sposób można zbadać poziom tej prolaktyny?

    Ja używałam pasa takiego "Oppo" kupiony w sklepie rehabilitacyjnym, ale krótko więc niewiele pomogło. Ale słyszałam, ze najlepsze po porodzie są takie na przepuklinę brzuszną:bigsmile: Ja właśnie taki mam. Kosztował ok 120 zł.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Dii nie ma sprawy, akurat w tym temacie jestem obczytana plus praktyka :)
    Normalnie z krwi badasz :bigsmile:
    chociaż jak karmiłaś to nie wiem ile tam czasu może się jeszcze utrzymywać , ale na pewno jest podwyższona , bo w ciąży dochodzi do dość sporych wartości...
    a pytasz w celu poczęcia czy odkładania?

    o ten pas nie taki tani... sama nie wiem czy inwestować w sumie nie ma takiej tragedii z tym brzuchem :devil:
    --
  3.  permalink
    No na SR mowila nam babka ze jakby sie karmilo rowno co 3 h, i maly by odpowiednia ilosc mleka wyciagal to wtedy nie zajdziesz.. no ale komu sie tak zdarza?? Mnie na pewno nie i ja uwazam od poczatku, bo na jednym pokoju to ja drugiego dziecka nie zmieszcze :P
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Mam pytanie odnośnie karmienia nocnego. Jak to jest z karmieniem i psuciem się ząbków? Dzisiaj usłyszałam, że lepiej w nocy podawać wodę, żeby mleczaków nie psuć...
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Olenka tez słyszałam o psuciu mleczakow, ale u nas nie da rady bez karmienia w nocy. Mam wiec nadzieję że będzie dobrze. Myjemy zeby pasta raz dziennie na razie, wieczorem przed kąpielą.
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    No bo z jednej strony szkoda psuć zęby, a z drugiej najbardziej wartościowy pokarm jest nocą. Na razie zębulca żadnego nie mamy, ale i tak mam zagwostkę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    eveke ja nadal karmię i nie zamierzam na razie przestawać... Ale karmię różnie, nawet zdarzało się, ze nie karmiłam 6 godzin a w nocy to i więcej... Więc sama nie wiem jak to z tą moja prolaktyną jest... A pytałam głównie z ciekawości choć za niedługi czas będę myślała o następnym... A nawet jakby się coś trafiło to na pewno płakać nie będę z tego powodu :wink:

    Olenkaka Ja pierwsze słyszę o tych mleczakach, ale u nas tak samo w nocy się nie obędzie bez karmienia, tym bardziej, ze mały nie umie się jeszcze niczego napić z innego źródła niż pierś:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja karmie mala nadal i w nocy conajmniej 2 raazy. Zeby ma zdrowe,bez prochnicy.
    Znajde artykuly to wrzuce tutaj,wlasnie na temat karmienia i prochnicy.

    Treść doklejona: 27.05.13 22:39
    http://dziecisawazne.pl/odzywianie-a-prochnica-u-dzieci/
    http://dziecisawazne.pl/prochnica-a-karmienie-piersia/
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    madziik1983: no to chyba poki karmi sie duzo to sie nie ma.... Ja tez karmie, praktycznie tylko z piersi, bo nawet kaszke robie na swoim odciagnietym i nie mam nadal

    Dii: Kiedyś mówili, że karmienie chroni przed zajściem w ciążę (bo pewnie tej @ nie ma) a teraz się coś zmieniło, że niby przy karmieniu łatwiej zajść w ciążę... Hmm... Jak to jest? Ciąża bez @?:wink:

    Tak jak Hydro, polecam samoobserwację - nie da się przeoczyć nadchodzącej @.
    A co do samej @, to ja dostałam 4 miesiące po porodzie (plus dwa krwawienia wcześniej - nie mierzyłam wtedy temperatury, więc nie wiem, czy to była @ czy nie) - karmiłam, nie dokarmiałam, nie dawałam smoczka, nie miałam przerw dłuższych niż 4 godziny. I od tamtego czasu @ mam średnio co miesiąc. A nadal karmię. Także nie ma reguły.:wink:
    --
  4.  permalink
    Dzisiaj usłyszałam, że lepiej w nocy podawać wodę, żeby mleczaków nie psuć...
    - zeby moj chcial wode.. ino poczul w ustach cos innego niz mleko i juz sie krzywil i wypluwal:devil:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    migg: A nadal karmię. Także nie ma reguły.:wink:
    --


    no nie ma , nie ma , bo u każdego ta prolaktyna właśnie może różnie działać :bigsmile:

    już pomijając karmienie to tak samo zdarza się , że osoby z podwyższoną prl zachodzą bez problemu, a zdarza się- jak u mnie, że musiałam zbić lekami

    także Dii jeśli nie uważacie to możesz się liczyć z ciążą jak najbardziej

    Dziewczyny może któraś chciałaby odsprzedać jakąś książkę o pierwszym roku życia dziecka?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 27th 2013 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Montenia dziękuję :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Suszka a byłaś zadowolona? tak praktycznie?
    chciałabym ksiazke i tak wsio w jednym miejscu, bo nie chce mi sie po necie latać, a tak przy karmieniu książka :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Dziewczęta, spieszę was powiadomić, że moja Lusieńka już po operacji oczu. Zez skorygowany! Była bardzo dzielna, właściwie wcale nie marudziła po wybudzeniu. Oczka są jeszcze czerwone i troszkę ropieją, ale z każdym dniem coraz lepiej! :bigsmile::thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Peppermill - super wiesci :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Peppermill dużo zdrówka dla córeczki życzę :)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    dzielna Lusia :heartbounce:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Pepper, czyli jednak się udało przeprowadzić tą operację! Gratulacje! jak już oczka wydobrzeją, to pochwal się nowym lookiem swojej księżniczki.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    eveke: Suszka a byłaś zadowolona? tak praktycznie?

    Tak praktycznie byłam zadowolona z tej pierwszej, druga raczej do poczytania.
    inna sprawa, że od latania po necie chyba nie uciekniesz:cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Pepper a ja myślałam o Was ostatnio czy to już czy jeszcze nie :bigsmile: Wspaniale, że wszystko poszło dobrze i że Lusi oczęta będą jeszcze piękniejsze :rainbow:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Dzielna Lusia :grouphug:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  5.  permalink
    DZIEŃ DOBRY MAMUSIE I DZIDZIE NASZE KOCHANE
    - dzien doberek. U nas zimno, wlaczylam ogrzewanie
    --
  6.  permalink
    Hehe, która mamusia wyszła dziś na spacerek :tooth: ?

    Treść doklejona: 28.05.13 15:18
    Dziewczęta, macie może jakieś dobre źródło gdzie można tanio kupić książeczki dla dzidzi..?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 28th 2013 zmieniony
     permalink
    My dziś wychodzimy ale do CH :smile:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMay 28th 2013 zmieniony
     permalink
    madziik1983: dzien doberek. U nas zimno, wlaczylam ogrzewanie

    No u Nas też zimnooo :shocked:
    Słuchajcie muszę się pochwalić moim i Leszka małym sukcesem :crazy:
    Zacznę od rana: godzina 7:00 Leszek się obudził, dostał jeść, pobawiłam się z nim i położyłam Go o godzinie 8:30 do wózka, z smokiem i z jego ulubioną pieluchą i oczywiście bujanie, obudził się przed 10:00 i znów dostał jeść, pobawiłam się z nim i tym razem położyłam Go do ŁÓŻKA Z PIELUCHĄ BEZ SMOKA i zapaliłam mu lampkę żółwik na którą się patrzył 10 minut i zasnął o godzinie 11:30. O 12: 30 dostał butle, przed 13:00 poszedł spać w ŁÓŻECZKU BEZ SMOKA, obudził się 45 minut później, wybawiłam Go, wymęczyłam i zaczął być marudny, więc o 15:00 dostał jeść o od 15:30 znów śpi w swoim łóżku bez smoka tylko z pieluchą :crazy:!!!

    Chodzi mi o to, że sprawdza się motada: budzenie-zabawa- jedzenie- spanie i znów to samo...budzenie-zabawa-jedzenie-spanie tego muszę się trzymać, aby Leszek wiedział, że jedzenie to oznacza spanie, tak jak wieczorem kąpiel i butla oznacza spanie

    Piszę Wam to bo jak wiecie, ostatnio pisałam, że gdzieś popełniam błąd, że nie mogę rozgryźć Leszka z spaniem w dzień! że tylko wózek, pielucha i smok mnie ratuje oraz bujanie. A dziś? bardzo proszę, chyba w końcu Go rozgryzłam, chyba w końcu nauczyłam się odczytywać jego znaki, zachowanie :tooth: Wiem, że czekają mnie chwile zwątpienia i słabości ale dzięki temu doświadczeniu wiem, że dam radę z każdym złym doświadczeniem :tooth:

    A wczoraj czytałam książkę " Zaśnij w końcu" i chyba coś w tym jest :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Bravo Venus!!!
    Wiem jak tak małe sukcesy cieszą nas ,które czasem jeszcze "koślawo" stawiamy kroki w naszych nowych rolach
    :rainbow::rainbow::rainbow:
    Lilianka też dziś kima cały dzień , ale ona ogólnie dużo śpi i ja narazie mam dużo czasu wolnego.
    Właśnie spakowałam jej walizke do Polski, i to jakaś masakra!!!
    Zdecydowanie łatwiej przychodzi mi pakowanie siebie i męża.
    Lecimy na dość długo więc ciuszki na zimne na letnie dni, sukieneczki, dresiki, aaaaaaaaaaaaaaaaaaa:crazy::crazy::crazy:
    W droge powrotna chodź polece bez męża napewno będe musiała wykupić 2 walizki :swingin::swingin::swingin:
    Może jeszcze jakieś podpowiedzi od mam , które podróżują z maluszkami, co zabrać a co zbędne?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Dziewczyny Nina skończyła w poniedziałek 5 tygodni... czyli teraz idzie jej 6ty.
    Kiedyś pisałam, że nikt nam nie dał skierowania na usg bioderek, ale wiadomo... zrobimy sobie sami prywatnie
    pisałyście , że najlepiej w 6tym tygodniu (mi się trochę zapomniało o tym usg) czyli , że mamy już gnać?

    IZa ja może bez doświadczenia ,ale tak na logikę to nie brałabym kosmetyków, pieluch i kupiła na miejscu- ale na to pewnie wpadłaś :wink:
    ogólnie wszystkie rzeczy , które można kupić na miejscu a i tak się zużywają.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    eveke spokojnie :) My byliśmy w 7 tygodniu i było jak najbardziej ok... generalnie chodzi o to, żeby nie iść za wcześnie (przed skończeniem 6-tego tygodnia)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Eveke my byliśmy na bioderkach w 11tyg i nikt nam nie powiedział, że za późno. Teraz idziemy na drugą kontrolę 4 czerwca, więc też obsuwę mamy :)
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Pieluch,kosmetyków , mleka...
    to wszystko już czeka na nas w domku :)
    Staram się ograniczyć wszystko do minimum , ale średnio mi to wyszlo :boogie::boogie::boogie:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    A no to na luzie nas zapiszę może na przyszły tydzień się uda.
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    A u nas wizyta u ortopedy byla okolo 9 tygodnia a usg okolo 17 tygodnia. Bo u nas w przychodni taki system ze najpierw ogląda ortopeda a potem wysyła na usg i jak oceni ze jest źle to zapisują na cito a jak oceni że ok to zapisują na później. U nas bylo ok i usg też ok. Choc nie przekonuje mnie ten system.

    Iz ja też dziś pakowalam Marcela na wyjazd z kolei w Twoja strone i też miałam problem. My z bagażem zrobiliśmy tak że zamiast wykupywać w samolocie to wyslalismy paczke kurierem, opłaca sie bo za 80 zl 30 kg. Dziś kurier odebrał zobaczymy czy dojdzie...
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.