Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    eveke: Kiedyś pisałam, że nikt nam nie dał skierowania na usg bioderek


    Pediatra powinien wypisać bez mrugnięcia okiem...

    Mnie trochę martwi Kacper, znów cały wysypany i podejrzewam gluten...
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    CiastoMiłości: Dziewczęta, macie może jakieś dobre źródło gdzie można tanio kupić książeczki dla dzidzi..?

    Ciasto, dawno temu Magda_a polecała tutaj księgarnię - tam się obkupiłam w książeczki z bajkami za 1,99 za sztukę. Może być? ;) Lilka bardzo je lubi, mają całkiem ładne obrazki, twarde kartki (bardzo ważne) i od ponad pół roku się nie nudzą.
    Tam są też książeczki z obrazkami zwierząt, roślin itp., książeczki rozkładane, jak parawan (L. też bardzo lubi). Generalnie jak na początek to myślę, że to dobry wybór. My mamy chyba z 30 tych bajek.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    My mamy te same bajki i również ciesza się powodzeniem :D
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    bari no właśnie nie rozumiem od czego to zależy
    nasza pediatra chyba nawet nie miała zamiaru wspomnieć- sama ją dopytałam, ale ona stwierdziła , że nie widzi potrzeby
    tylko chyba nie ona jest specjalistą z tego zakresu co nie?
    a szkoda mi już słów i nerwów... od dawna się przyzwyczaiłam , że trza dybać prywatnie prawie o wszystko
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    eveke: nie rozumiem od czego to zależy
    nasza pediatra chyba nawet nie miała zamiaru wspomnieć- sama ją dopytałam, ale ona stwierdziła , że nie widzi potrzeby


    Kurcze, a mnie się wydawało, że to standardowa kontrola. My w przyszłym tygodniu jedziemy 4 raz na usg bioderek, a są w normie. Dr chce sprawdzić jeszcze bioderka zanim Kacper będzie siedział.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Oranda a czy możesz podeslac mi namiar na ta firmę transportową?
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    IzUK: Oranda a czy możesz podeslac mi namiar na ta firmę transportową?


    Nie mam wykupionego abonamentu więc chyba nie mogę wysyłać wiadomości ale napiszę tu. Więc jak wpiszesz w google tanie przesyłki kurierskie to ci wyjdzie parę stron tzw. brokerów (mąż mi tłumaczył) oni współpracują z normalnymi firmami kurierskimi jak dpd, ups, gls więc twoja paczka idzie "normalnym" kurierem za o wiele niższą cenę niż gdybyś zamawiała usługę przez daną firmę kurierską. Ja wysłałam furgonetką. Teraz sprawdzam gdzie jest i trochę się cykam bo dużo swoich ubrań tam wsadziłam :) sposób sprawdzony jest przez moich znajomych co mieszkają w anglii 7 lat i tak podróżują do Pl.
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
  1.  permalink
    U mnie usg bioderek w szpitalu po porodzie wykazalo ze sa w normie a mimo to od razu w zaleceniach mialam by pediatra wypisal skierowanie na badanie konrolne, po 6 tyg. Bylismy 3 razy w sumie.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 29.05.13 08:48</span>
    Mnie trochę martwi Kacper, znów cały wysypany i podejrzewam gluten...--
    - moj Maly tez ma wysypke troche na twarzy, ale od tygodnia... nie laczylam tego z alergia na gluten, bo gdzies wyczytalam ze od tego ma sie biegunke i wysypke na calym ciele a takze wymioty, a Maks nie wymiotowal i kupki ma raczej normalne
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Dii, u Was wysypka jest w zwiazku czasowym ze szczepieniem.
    A na gluten to raczej bylyby kupki ze sluzem itp.
    A nowalijek jakis nie podawalas? One czesto uczulaja.

    Treść doklejona: 29.05.13 09:26
    IzUK, my wysylalismy zawsze paczki z Trans-janusz. Jest bstrona w internecie. Zawsze wszystko dochodzilo i bylo wszystko ok.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Wczoraj w IKEI mierzyłam Tośkę do tamtych krzeseł do karmienia z tą poduchą ikeowską i na boki siedziała stabilne do tyłu też tylko strasznie do przodu leciała. Czy to znaczy że jeszcze z miesiąc muszę czekać aby wsadzić ją do takiego krzesełka, bo to by mi ułatwiło karmienie nie siedziała by tam dłużej niż 10 min bo nigdy dłużej nie je.
    Czy da się jakoś zabezpieczyć aby nie leciała do przodu i już w tym ją sadzać?
    Może kupić na przód i tył tą poduszkę, czy po prostu czekać?

    ta poduszka http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90143392/
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Hej Dziewczyny,

    Doszla do mnie waga wczoraj wieczorem. Zwazylam dzis moje Szczescie, i z 7.940kg 23.04.2013 przytyl do 8.650kg 29.05.2013. Przyrost ok, prawda?
    Szukam jakisch fajnych siatek centulowych, bo te na gazetapl sa do niczego. Wprowadzalam daty i zle sie zapisuja, przez co pomiary nie sa wiarygodne. Mozecie polecic jakas inna, fajna stronke z siatkami centylowymi, gdzie mozna sobie prowadzic cala historie ?

    ps. musze dzis zmierzyc mojego Karolka - zobaczymy ile cm ma ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 29th 2013 zmieniony
     permalink
    dzięki montenia za zainteresowanie :bigsmile: Ja na okrągło coś nowego daję małemu - sama jem wszystko:wink: Kacper miał delikatne plamki w dniu, kiedy dostał jogurcik gerberek morelowy, ale jakoś z tym nie skojarzyłam. I właśnie w niedzielę byliśmy na basenie i potem tez Kacper dostał ten jogurcik i na wieczór był efekt jak na zdjęciu. I też się w tych dniach dużo trzymało i w basenie i przy zabawie, więc pomyślałam, że to od tego. Ogólnie na drugi dzień zniknęło więc to zsotawiła w spokoju ale dam dzisiaj ten jogurcik Kacprowi i zobaczymy:confused:

    Treść doklejona: 29.05.13 11:02
    madzia niezmiennie zadziwia mnie fakt, że basze dzieci różnią się wiekiem a mimo to podobnie jest odwrotna różnica w pomiarach...:smile: Nasz Kacperek jeszcze nie waży 8 kg a wzrostu ma ok. 68 cm.:wink:
    Apropo tych siatek. Ja korzystam z tej na gazeta.pl i nie mam problemu. Jedyne co, to pomiar przy pierwszym odcinku się nie pojawia tylko od ok. 1 m-ca.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Dii - no wlasnie ;) Karolek ostatnio mial 72-73cm (tydzien temu bodajze go mierzylam), ale chce sprawdzic jeszcze raz.

    Nie wiem co ja zle robie na gazeta pl. Szukalam innego serwisu, ale nic ciekawego nie znalazlam. Poszukam raz jeszcze.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 29th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk - ja mam w telefonie "baby ESP" i tam też są siatki
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    madziik1983: a Maks nie wymiotowal i kupki ma raczej normalne

    Kacper też nie wymiotował, a kupki no raczej "normalne" jak po nutramigenie. wysypka była na szyi z jednej strony i dekoldzie.

    montenia: A nowalijek jakis nie podawalas? One czesto uczulaja.


    eM dał mu w sobotę ugryźć ciasta drożdżowego z jagodami i truskawkami ale czy była by taka reakcja opóźniona?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    acia20 - aplikacja sie tak nazywa, tak? Ciekawe czy na IOS tez cos jest. Poszukam, dzieki :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 29th 2013 zmieniony
     permalink
    tak i w tej aplikacji prowadzę cały dzień i noc Tosi
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Acia20 - ja wszystko zapisuje w notatniku na telefonie :) tez mam kazdy dzien, aktywosci, posilki , kupki, siuski itd. itp ;)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 29th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk ja na początku zapisywałam w kalendarzu, ale stwierdziłam że lepiej i łatwiej będzie znaleźć jakiś program. Głównie muszę tylko start i stop naciskać a w nocy jest to bardzo przydatne ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    acia20 - ja mialam kilka takich aplikacji :) ale niestety nie podpasowaly mi :) i tak sobie zapisuje w notatniku ;) Ciekawe kiedy przestane. Powiedz mi kochana, czy Ty Tosi dajesz jakies zupki na miesku? Bo ja sie zastanawiam od kiedy zaczac podawac? I skad przepisy brac ;)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 29th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk jeszcze nie daje je nic na mięsku. Jedyne co spróbowała to tylko rosół, ale taki normalny na kurze i wołowinie. U mnie samej z mięsem to tak średnio (nie bardzo mi smakuje). Więc pewnie dam małej jak sobie sama z talerza ściągnie, albo w wakacje.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    u nas Kacperek bardzo polubił kurczaka:peace:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Wypadało by tak na serio zacząć rozszerzać dietę, a jestem tym wszystkim tak przerażona...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Bari,czym przerazona jestes? Wyluzuj :wink: To nic starsznego. Gluten wprowadzilas juz?
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Bari norma, jak tylko zaczynasz ogarniac jakieś czynności to dochodza kolejne które budzą lekki niepokój. I tak juz do końca, potem nauka zalatwiania sie, przedszkole, szkola, matura, wnuki, ślub ...
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    A chciała się pochwalić, że Tosia wczoraj po raz pierwszy zasnęła na noc nie przy piersi tylko z przytulanką i obudziła się dopiero prawie po 4 h na pierś.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    tez mam kazdy dzien, aktywosci, posilki , kupki, siuski itd. itp ;)

    :shocked::shocked::shocked::wink:
    Madziauk, na mięso to chyba za wcześnie? Jeśli nie stosujecie BLW to mięso niby w 6-7 m-cu, ale przy założeniu, że zaczęło się rozszerzać dietę po ukończeniu 4 m-cy. Ja zaczęłam cokolwiek poza mlekiem podawać jak miała ponad 5, a mięsa nie podaję i jakoś mi nie spieszno...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Anziee - ja tylko zapytalam ;) bo narazie i tak jeszcze powoli bede wprowadzac wiecej warzyw i owocow ;) Narazie malo sprobowal, bo ja powolutku rozszerzam ta diete. Zastanawia mnie to miesko tylko :) moze jak sie zdecyduje na BLW po przeczytaniu ksiazki, o ile sie zdecyduje ;) To wtedy bede kombinowac z mieskiem ;)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    montenia: Bari,czym przerazona jestes?


    Tym, że zaczyna się obowiązek podawania codziennie, najgorsze (jak dla mnie) wymyślanie co podać i jak. Podoba mi się BLW ale Kacper na razie niezbyt zainteresowany.

    montenia: Gluten wprowadzilas juz?


    Od 3 tyg dostaje albo łyżeczkę grysiku albo kawałek skórki do memlania. A właśnie czy takie memlanie wystarczy?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Bari - najlepszego z okazji pol roczku dla Kacperka :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Madziu, Kacperek dziękuje:winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Ojej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mój ulubieniec kończy dziś pół roczku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:crazy::crazy::crazy::crazy:

    100 Lat 100 Lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i duuuże buziaki dla Kacperka:kissing:

    Treść doklejona: 29.05.13 14:42
    a tak poza tym to nie bój się BLW - może i Kacperek nie jest do końca zainteresowany ale możesz spróbować. Może mu coś podpasuje:bigsmile: A jak nie będzie bardzo zainteresowany to niech chociaż uczestniczy we wspólnych posiłkach. To już dużo!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Kacperka :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    I dla Tosi również:winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    O i Tosia świętuje! :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Tosiu, najlepszego !!!!
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Bari, wprowadzanie stałych posiłków wcale nie jest takie straszne, zobaczysz, że szybko się przestawisz :wink:
    Wszystkiego naj, naj dla solenizantów!:kissing::kissing::kissing:
    --
  2.  permalink
    Winnica, wszystkiego naj dla jubilata !!:flowers:
    I dla solenizantów rzecz jasna :bigsmile:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Adaś roczniaczku 100-latek:flowers:
    --
    • CommentAuthorNatalia122
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Drogie mamusie dajcie mi jakieś pomysły na obiadki i deserki dla mojej Zosi? brakuje mi już pomysłów :neutral:
    --
  3.  permalink
    Bari, wprowadzanie stałych posiłków wcale nie jest takie straszne
    - niepowiedzialabym ha ha
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Tosiu, Kacperku, wszystkiego naj :smile::flowers::heartbounce::rainbow:
    --
  4.  permalink
    Bylismy dzisiaj na wazeniu, poszlam sprawdzic czy moj niejadek przybiera i ku mojemu zdziwieniu tak.. 9 maja wazyl 7100 a dzisiaj 7340 :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Moj synus dzis wazyl 8.650mg, dlugi jest na 73cm :)
    --
  5.  permalink
    Moj synus dzis wazyl 8.650mg
    - masz co nosic... a on miesiac mlodszy ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    madziik1983: - masz co nosic... a on miesiac mlodszy ;)
    Mam, mam. Jak chodze do skrzynki na listy - sprawdzic, czy mi dokumenty przyslali. To wkladam go w nosidlo Manduca - i tej wagi nie czuje. Ale tak po domu to ciezko jest ;) Dobrze, ze lubi turlac i bawic sie na macie ;) wiekszosc czasu na niej spedza ;)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Tosia dziękuje za życzenia

    Treść doklejona: 29.05.13 22:19
    Dziś próbowałam podać kaszkę w butelce i skończyło się na tym że trzeba było odkręcić smoka i butla posłużyła za miseczkę a kaszka została zjedzona łyżeczką.
    --
  6.  permalink
    Dobrze, ze lubi turlac i bawic sie na macie
    No Maks tez ale mniej, duzo marudzi i musze go raczej na kolanach 3mac. ;p
    Dziś próbowałam podać kaszkę w butelce i skończyło się na tym że trzeba było odkręcić smoka i butla posłużyła za miseczkę a kaszka została zjedzona łyżeczką.
    - tak tez sie da he he, grunt, ze zjedzone :)
    --
  7.  permalink
    Czesc dziewczyny. Mam dość nietypowe pytanie do Was wiecie kiedy można zajść w ciążę po porodzie ? Bez okresu trudno jest to kontrolować... Ale i tak mam tabletki a jak ich nie było zabezpieczalismy się prezerwatywami... A teraz non stop latam do toalety mimo, ze na pewno nigdzie się nie przeziebilam... Wiec nie wiem co myśleć, może któraś z Was też miała takie obawy?

    Treść doklejona: 29.05.13 22:32
    lub po prostu to taki zbieg okoliczności... ?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Wiesz co? No chyba w twoim przypadku to za wcześnie... Z reguły @ przychodzi dużo później, ale to zależy...
    Myślę, że to zbieg okoliczności:wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.