Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 5th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk: "ale sie zlosci", "cos mu nie pasuje"

    O! O! Teksty mojej teściowej :bigsmile:

    madziauk: wtedy lubi jak sie bawimy, laskoczemy, calujemy stopki i spiewamy. Po takich zabawach zasypia mi ladnie na rekach :) Moj Skarb :)--


    O ja cie! Ale słodkie!:bigsmile:

    madziik1983: ale u mnie na lewy bo tak mam lozeczko, ze na lewy boczek musi by byc twarza do mnie :)

    To u nas tez na lewym byłby twarzą do mnie ale kłądzie się na prawy do ściany:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Dii: To u nas tez na lewym byłby twarzą do mnie ale kłądzie się na prawy do ściany:confused:
    --


    Karolek tez obraca sie w strone sciany i tych ochraniaczy na lozeczku. ;) Odwraca glowke od okna.

    Dziewczyny, Karolek ostatnio coraz czesciej lapie raczkami za gore lozeczka, obreca sie tak na brzuch (pomaga sobie), no i nozke wklada pomiedzy szczebelki. Chyba powinnismy juz obnizyc lozeczko, nie?
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 5th 2013 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Stajemy do walki o wygranie rekordu
    Jest albowiem 10:15 a Nina ani myśli wstawać w sumie się nie dziwię bo trzeci dzień leje z nieba jak z kranu

    Lolek przespał od 21 do 6:30 (z jedną pobudką na jedzonko - butla już była jedzona na śpiocha)...
    O 8:00 znowu spał (45minut).
    I znowu zasnął przed 10-tą (mamy prawie 12-tą a on dalej śpi snem kamiennym)...
    edit.
    Obudził się o 14:30...

    Treść doklejona: 05.06.13 11:46
    madziauk: Chyba powinnismy juz obnizyc lozeczko, nie?

    Ja bym obniżyła - nie zaszkodzi.
    Ale już Karolek cwany :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 5th 2013 zmieniony
     permalink
    A moja ostatnio już przesypia całe noce..chodzi spać o 21 i wstaje o 8 rano.... przemieszcza się po całym łóżeczku... ale do siadania samodzielnego chyba jeszcze daleko... jeszcze 1,5 tyg. temu budziła się raz na butlę a teraz już w ogóle
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Majka też sypia na boczkach, raz jeden, raz drugu. Czasem nie uśnie na cycu, tylko odrywa się i siup na boczek i śpi w sekundzie ;)

    Ostatnio coś nie mogę jej uśpić na noc. Ostatnią drzemkę ma po 17 i śpi do około 18. Normalnie o 20.30 już usypiała a teraz szaleje do 22-23! Turla się po łóżku i się cieszy, piszczy i skrzeczy. No porażka jakaś :(

    Aaa! I Maja ma już 7 miesięcy! Coraz bliżej do roczku ;))
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Moja również śpi i nie myśli wstawać, od 21 do 9 budziła się 2 razy na amu, i dalej śpi a jest 12 a ja nie wiem co robić :D
    Pogoda chyba to sprawia.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny, a ten Sab Simplex można podawać na własną rękę? Moja Marcelina męczy się strasznie przed puszczeniem bąka, pręży się, robi się czerwona i popłakuje. Nad ranem prawie codziennie budzą nas stęki i prychania, a potem bąki. Mówiłam lekarce, to kazała obserwować, tylko co mi po takich obserwacjach, jak widzę, że dziecko coś boli.
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    akirka: Dziewczyny, a ten Sab Simplex można podawać na własną rękę?

    Można.
    Ale u Marcelinki to chyba nie kolki... Tak przynajmniej mi się wydaje.
    Może spróbuj najpierw z jakimś priobiotykiem? My podawaliśmy (i dalej podajemy) BioGaię, dodatkowo mały popija napar z kminku (2 łyżeczki dodajemy do każdego mleka) i po tygodniu było lepiej.
    A po tym kminku, to pierdzi jak szalony bez żadnego prężenia się czy bólu :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Malisek - wszystkiego najlepszego dla Majeczki :flowers:

    Dziewczyny, wiecie moze co u Psycho_Patki slychac? cos dawno jej nie widzialam :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    madziauk:
    Dziewczyny, wiecie moze co u Psycho_Patki slychac? cos dawno jej nie widzialam :confused:


    Może jakiś urlop...i gdzieś pojechała :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Majeczki !!!:bigsmile:
    madziauk: Dziewczyny, wiecie moze co u Psycho_Patki slychac? cos dawno jej nie widzialam

    Tez ostatnio o niej myślałam...
    A i Ulcia coś nam chyba znikła...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    bilia: Ale u Marcelinki to chyba nie kolki... Tak przynajmniej mi się wydaje.


    Mi też się wydaje, że to nie kolki, tylko ma jakiś problem, żeby te bąki wypuścić. Na SR nam polecali tą BioGaję, muszę poczytać.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 5th 2013 zmieniony
     permalink
    akirka: Mi też się wydaje, że to nie kolki, tylko ma jakiś problem, żeby te bąki wypuścić. Na SR nam polecali tą BioGaję, muszę poczytać.


    Mój młody miał te kropelki. Nam pomagały :) fajnie regulowały pracę brzuszka.

    (Gdy będziesz je kupowała zwróć uwagę na cenę, w aptekach jest wielka rozpiętość - w jednej kupisz za 25 zł w drugiej za 45 zł).
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Akirka,a jak chcesz kupic biogaje krople to tylko w albie na sklodowskiej-curie(tej calodobowej), tam kosztuja ok.16zl, a ja ostatnio w mojej aptece zaplacilam 38zl!:shocked:
    Mozesz malej masowac brzuszek,zgodnie ze wskazowkami zegara. I kladz ja czesto na prawym boku(lub jak widzisz,ze ja mecza gazy),to wspomaga prace jelit(nie tylko dzieci :wink:-wyprobowalam na sobie :tongue:)
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    montenia: tam kosztuja ok.16zl, a ja ostatnio w mojej aptece zaplacilam 38zl!

    :shocked: Eeee, to sie opłaca jak nie wiem.
    Ja też wszedzie placiłam ponad 30 zeta.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    ja tez Biogaie daje Kubusiowi i u nas po niej tez lepiej ale trzeba dluzej na efekty czekac i ponoc zeby taki probiotyk poprawil flore bakteryjna to trzeba kilka miesiecy stosowac. ja tez w aptece 37zl placilam a teraz zamawiam juz na allegro za ok 22zl
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    milka1984: flore bakteryjna to trzeba kilka miesiecy stosowac.


    Nie pamiętm dokładnie ale chyba maks 3 miesiące można stosować biogaie.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Malisek najlepszego dla Majeczki:clap:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Majki :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Malisiek: Majka też sypia na boczkach, raz jeden, raz drugu. Czasem nie uśnie na cycu, tylko odrywa się i siup na boczek i śpi w sekundzie ;)

    U nas dokładnie to samo, nawet przed chwilą była akcja, że słaniał się zmęczony godzinę, ale uśpić go nie mogłam. Cyca odmawiał, w końcu odwrócił się na boczek i śpi:bigsmile: rozwala mnie tym..
    Malisiek: Aaa! I Maja ma już 7 miesięcy! Coraz bliżej do roczku ;))

    Wszystkiego naaaaaaaaaaaajlepszego! :winkkiss:
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    bilia: A po tym kminku, to pierdzi jak szalony bez żadnego prężenia się czy bólu

    Będę musiała spróbować :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Mamy drugiego zębola:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    dziewczyny, a krople doicoflor któras stosowała, zna? . i czy biogaję można podawać 1 miesięczniakowi, bo na tym dicoflorze jest że od pierszych dni...
    _
    przy okazji zapytam was w swoim interesie - macie sposoby jakies na jęczmień na oku? robi mi się i booli
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 5th 2013 zmieniony
     permalink
    a nam wychodzą cztery zęby na raz (górne jedynk i dwójki)! marudę mam w domu małego ;) ale odpukać nie jest źle...na stanie 6 zębów.

    Karko ja biogaie dawałam Dominikowi gdy skończył 3 albo 4 tygodnie.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    hopelight - nasza pediatra kazala nam stosowac biogaie min pol roku a miesiac temu dolaczyla dicoflor, probiotyk z tego co wiem raczej moga tylko pomoc niz zaszkodzic, w kazdym razie lekarka powiedziala ze to trzeba dlugo stosowac zeby mialo efekt wzmacniajacy organizm i poprawiajacy flore jelitowa
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    hopelight: Karko ja biogaie dawałam Dominikowi gdy skończył 3 albo 4 tygodnie.
    z polecenia lekarza?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    U nas dicoflor powodowal biegunki :shocked:. Za kazdym razem gdy wlaczalam do uzytku. Po boigaji super bylo. Teraz mamy przerwe.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    My braliśmy Dicoflor od 2 tygodnia życia (co prawda nie na problemy z brzuszkiem a przy kuracji antybiotykowej) mam jednak wrażenie, że na brzuszek też pomagał :)

    A jęczmień to albo potrzeć złotem (tylko najpierw potrzeć złoto aby było ciepłe) albo przyłożyć rumianek ;) Mi zawsze złoto pomaga :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    sardynka85: ) Mi zawsze złoto pomaga :bigsmile:


    mi też :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Karko tak z polecenia lekarza. Ta sama pediatra kazała mi odstawić biogaie po 3 miesiącach więc milko nie wiem, która lekarka ma rację. Być może można dłużej u nas widocznie nie było już sensu i faktycznie po odstawieniu nie widziałam różnicy, młodego już nie bolał brzuszek itp.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny a jak rozpoznać wzdęty brzuszek? Marcelinka ma dość twardy i moja mama twierdzi, że ma wzdęcia. Ja jakoś boję się podawać jakieś leki bez konsultacji lekarza, ale czytałam o tej BioGai, że ma korzystne działanie.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Dziękuje w imieniu Majki :bigsmile:

    Kurde, Isiula to teraz ruszyliście z zębolami ;D U nas chyba też już niedługo wyjdą, bo dziąsełka białe i ewidentnie Maję swędzą. Jak złapie mojego palca/zabawke/cokolwiek to tak pociera o dziąsła. No i jest marudna.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    hopelight - u nas w badaniach kalu wyszlo ze ma zaburzona flore bakteryjna i wtedy lekarka powiedziala ze dzieci urodzone przez cc czesto tak maja i musimy dluzej postosowac probiotyk tak min 6 mies tak powiedziala, ale jeszcze sie jej przy okazji dopytam czy aby na pewno i czy mozna tyle
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Malisiek, wyjdą niedługo :) u nas też marudzenie było przed pierwszym, a przy tym był spokój :)

    A ja pytałam w aptece jaka jest różnica między Biogają a Dicoflorem i miła pani powiedziała, że Dicoflor jest nowszej generacji i bardzo go polecała. My tylko jakiś czas stosowaliśmy, żadnej zmiany nie zaobserwowałam. Wolałam doraźnie podawać sab simplex. No i cena Dicofloru powala, u nas w aptece 50zł:neutral:
  1.  permalink
    ja dodawalam delicol kilka razy dziwnnie i teraz daje bobotic 3/4 razy na.dobe i tfu tfu jak narazie nie mamy problemu kolki.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    I jeszcze pytanie czy którejś z Was dziecko miało refluks? ja zaczynam podejrzewać u mojej, bo to jej ulewanie to prawie jak wymioty - pod ciśnieniem. Nawet nie zdążę jej podnieść do odbicia a już pluje i często nosem jej leci. Do tego przy ulewaniu ponoć po dziecku nie widać że coś nie tak, a moja najpierw mlaska albo budzi się z drzemki i dopiero pluje.
    --
  2.  permalink
    Kasia moj tez tak czasem miewa.. zdarza mu sie takie ulewanie i to dosc obfite po nakims czasie od jedzenia.. a odbijasz po kazdym jedzeniu ?? jsk odbijasz to ona odbija normalnie czy wlasnie nie odbija?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Różnie bywa. Czasem odbije w ciagu paru sekund i to porzadnie. Czasem mogę ją trzymać godzinę na klatce i nic. Najczęściej po jedzeniu robi takie łyyyp łyyp, czyli powietrza widać że się nalykala ale nie beknie porzadnie. Najgorsze że ona jest taki łapciuch na tego cycka i je jak dzikuska.
    --
  3.  permalink
    Jak złapie mojego palca/zabawke/cokolwiek to tak pociera o dziąsła.
    - Maks tak robi od stycznia i dalej szczerbaty he he
    --
  4.  permalink
    kasia zazdroszcze ze je cycki i masz pokarm.. ja nie wiem jak to jest choc robie co moge to chyba ta walke z laktacja przegram.. bo z mlodym + cyckiem przegralam mimo walki miesiecznej.. :/ a wracajac do tematu to mi sie wydaje.ze Twoja mala lyka za duzo powietrza s stad moze tez te problemy chociaz czy ma takie "chlusniecia" to nie wiem. a nie jesz czegos co mogloby jaj zaszkodzic / nie.smakowac/ powodowac sensacje zoladkowe?
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    A i Ulcia coś nam chyba znikła...

    A właśnie swego czasu pamiętam, że próbowała oduczyć Martynkę zasypiać przy cycu. Ciekawe jak jej poszło??? Sama się zastanawiam czy już nie zacząć oduczać bo u nas zasypianie na noc=cyc...
    -- •••
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    kermitka82 - poczekaj jeszcze troszkę moja Tośka już 3 noce usnęła nie na piersi. A wcześniej nie było takiej opcji i w sumie ona sama stwierdziła że da się zasypiać bez piersi.
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    poczekaj jeszcze troszkę moja Tośka już 3 noce usnęła nie na piersi

    ja też mam taką nadzieję, że i u nas to wystąpi bez żadnych drastycznych scen...w dzień Marysia umie zasnąć bez cyca...ale jak przychodzi usypianie na noc to nie ma innej opcji, a noce ostatnio ciężkie budzi się praktycznie co godzinę...jeszcze po pierwszej pobudce da się odłożyć do łóżeczka, po następnych ląduje z nami w łóżku a ja przysypiam z wywalonym cycem...Ale chyba zaczyna się u nas ząbkowanie - więc może przez to te pobudki....:confused:
    -- •••
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJun 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Akirko - bodajże do roku (być może i dłużej) refluks jest fizjologiczny... Często po roku mija ;)
    Zu miała stwierdzony refulks...ale przybierała dobrze i nie musieliśmy zagęszczać pokarmu, czy też przechodzić na mleko AR... A konsultowaliście to z lekarzem? Niby refulks groźny nie jest, ale wiem, że może dojść do zapalenia przełyku :confused:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja jak poszłam z Mikołajem do gastroeneterologa (miał niby podejrzenie refluksu chociaż nie ulewał wcale) to lekarka wyśmiała tą diagnozę u tak małego dziecka - tzn. refluks u takich dzieci jest właśnie fizjologiczny...jeśli przybiera na wadze to raczej taka jej uroda...ale oczywiście najlepiej skonsultować z lekarzem :wink:

    To ja się w sumię cieszę, że Miki nie musi usypiać na piersi - w zasadzie po karmieniu jak go odkładam do łóżeczka i tak się zawsze rozbudza a później usypia sam, co prawda z kciukiem w buzi, ale coś za coś :wink:
    --
    • CommentAuthoravf
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Karko na jęczmień cokolwiek ciepłego na oko np możesz potrzymać nad kubkiem z gorąca herbatą, chodzi o to zeby odetkac kanaliki na powiece i powyzej
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Hej kochane powoli powracam do świata udzielających się na tym forum.Nie było mnie tyle czasu bo mieliśmy chrzest Piotrusia i masę innych spraw do załatwienia.Cały czas myślę o was jak będę miała chwilę to z wami pogadam , tymczasem lecę do synka zobaczyć jak śpi.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Dzięki za odzew:) w poniedziałek pójdę ją zważyć i mam nadzieję że jest ok. Mówiłam lekarce że ona tak ulewa i kazała obserwować. Powiedziała że to normalne dopóki będzie dobrze przybierać.
    --
  5.  permalink
    Podczytuję ale czasu na pisanie ostatnio brak.
    U nas dużo lepiej odkąd się dokarmiamy. Jemy co 3 h cycuś, potem butla i widzę jaki mój synio pogodny i nie gryzie już sutków. U nas jedzonko - czuwanie i spanie. drzemki w ciągu dnia powoli robią się dwie takie od 1,5h do 2,5h (jedna po poranny czuwaniu, druga po obiedzie). Wojtuś coraz częściej zasypia bez pomocy, musi być tylko mocno wtulony w kocyk/kołderkę, tak aby buzia była nakryta, wieczorem zasypia bez problemów. Zasypiamy ok 20, w nocy raz budzi się na cycusia ok 2 i śpi do ok 6. Jest bardzo pogodny i ładnie bawi się sam, gdy mama coś robi. Marudzi jak jest znudzony albo śpiący. Przekręca się na brzuszek jak tylko ma okazje, więc zmiana pieluchy zaczyna być trudna. Przemieszcza się pełzając, choć na kocu jest mu trudno bo się wałkuje. Rozważam kupno puzzli piankowych 30x30 alfabet 36szt, to miałby matę o wymiarach 180x180cm, przy okazji jak mu się uleje to łatwo przetrzeć.
    Szczepienie nam się przesuwa bo Maja przeziębiona a Wojtuś ma lekki katarek (choć pediatra twierdzi że to nie jest przeciwwskazaniem - na pewno jej nie posłucham:devil:)
    No i Wojtuś waży 7kg i mierzy 72cm (w pozycji wyprostowanej po krzywiznach, wg moich wymiarów na leżąco to ma 69-70cm
    --
  6.  permalink
    Karko my stosowaliśmy Dicoflor, bardzo dobrze robił małemu na brzuszek i kupki. Tyle, że takie probiotyki zalecane zą głównie w okresach jesienno zimowych. Dobrze wpływają na mikroflorę bakteryjną w jelitach, z tym, że ich długotwałe zażywanie może trochę rozleniwić jelitka (podobno zalecane są 3 miesięczne kuracje). My odstawialiśmy stopniowo zmniejszając liczbę kropelek.
    Jesli potrzebujecie czegoś dla dzidzi z zalegającymi gazami w brzuszku, to polecam Esputicon. Po tym u nas nie było problemu z bólami brzuszka.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.