Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Dzień Dobry mamusie :grouphug:
    To polecacie na wzdęcia ( a raczej na ich uniknięcie, wyeliminowanie ) KMINEK, BIOGAI, DELICOL LUB BOBOTIC?? pytam się bo chce Leszkowi dziś kupić bo bardzo mnie denerwują jego wzdęcia poranne, nawet przez sen się wygina ni puszcza bąki. Co innego gdyby puszczał bąki bez wyginania się :whorship: mam nadzieje, że mu pomoże :whorship:
    --
  1.  permalink
    Witaj Venus :) Niestety nie pomoge, bo Maks naszczescie wzdec nie mial :)
    A Maks odkryl ze ma siusiaka....:devil:, jak tylko mu zmieniam pieluche to ten zaraz za niego lapie ;p.Niech tam sobie lapie, ale najgorzej jak akurat narobi do pieluchy ze brudny po calosci, ja odpinam pieluche a ten zaraz rece wklada i "brud" roznosi ha ha:devil:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Venus, biogaja to probiotyk i jest na prace jelit, ale nie jest typowo na wzdecia. Infacol jest dobry na wzdecia takze-my uzywalismy infacolu.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    misia-ludek Tośka ma taki alfabet, ale na razie używamy tylko 16 puzzli i fakt że łatwo się wyciera z z ulewania. Tylko jest mini problem muszę je rozłączać jak jej się uleje między puzzle bo leżą na dywanie, no i jak nosem mi walnie to nie walnie się tak mocno jak w podłogę tylko w "piankę"
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Venus Delicol nie jest na wzdęcia, tylko na nietolerację laktozy, na typowy ból brzucha spowodowany jej dużą ilością w mleku matki z pierwszej fazy. Tojest enzym laktazy, która tę laktozę rozkłada.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    montenia: Infacol jest dobry na wzdecia takze-my uzywalismy infacolu.

    Dziękuję za odzew dziewczyny :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Ja szczerze polecam na wzdęcia - kminek. Poważnie.
    Poleciła nam go położna.
    Dwie łyżeczki mielonego kminku - zalewam ok. pół szklanki wrzątku i później ten napar (1-2 łyżeczki) dodaję do wody albo mleczka.
    Karol - fuka bez skrzywienia :) I to czasem tak głośno, że ostatnio w sklepie sie rozglądałam czy nikt czasem nie stoi za mną :wink:
    A wcześniej - prężył się, płakał i podrzucał nóżkami zanim z siebie jakiegoś marnego bączka wypuścił.
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    A tak z ciekawości zapytam która z Was zostaje na rok z maluszkiem???? ja pewnie skorzystam tylko z jednej części rodzicielskiego- 8 tygodni i na wrzesień wracam do pracy :cry:
    -- •••
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Ja jakbym miała możliwość rocznego macierzyńskiego to bym na pewno skorzystała. A tak to wykorzystuję urlopy wypoczynkowe a potem wychowawczy niestety bezpłatny. Chcę z nim siedzieć do końca zimy i potem niania albo żłobek, więc jeszcze trochę posiedzę... :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Madzik u nas to samo z tym sisiorem, a kupsztala wali zawsze na brzuchu, więc boję się otwierać pieluchę:devil:
    Jak jest tata w domu to trzyma małego za rączki, a jak jestem sama daję mu do zabawy pilota, telefon albo paczkę chusteczek:wink:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Isiula skąd ja to znam...
    Podobnie - ale zainteresowanie wtedy jest pudełkiem od chusteczek nivea :bigsmile:
    --
  2.  permalink
    Dii: Ja jakbym miała możliwość rocznego macierzyńskiego to bym na pewno skorzystała. A tak to wykorzystuję urlopy wypoczynkowe a potem wychowawczy niestety bezpłatny. Chcę z nim siedzieć do końca zimy i potem niania albo żłobek, więc jeszcze trochę posiedzę...

    Ja podobnie z tym, że chyba wychowawczy będzie płatny i jeśli tak to posiedzę z nim do września 2014 lub do końca 2014 i wtedy już żłobek i przedszkole. Jeśli płatny nie będzie do pewnie też do końca tego roku i żłobek
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Ja skorzystam z tego urlopu. Skończy mi się w kwietniu, więc do końca roku szkolnego będę musiała kombinować coś- albo wychowawczy, albo wykorzystam opiekę nad dzieckiem ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    misia-ludek: z tym, że chyba wychowawczy będzie płatny

    Chodzi ci o tą dopłatę w zależności od dochodów czy o czymś może nie wiem?
    sushka: albo wykorzystam opiekę nad dzieckiem ;-)

    a to co? Zwolnienie lekarskie na dziecko czy coś innego?

    Dopytuję, bo kombinuję, żeby jak najdłużej siedzieć z małym ale dostawać kasę mimo wszystko:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Zasiłek opiekuńczy z tytułu opieki nad zdrowym dzieckiem do lat 8, do wykorzystania 60 dni.
    Nie wnikałam jeszcze w szczegóły, ale koleżanka moja tak zrobiła,więc chyba to jest możliwe...
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Ja raczej skorzystam z rocznego macierzyńskiego.
    Nawet finansowo nie opłaca mi się zostawiać malucha i płacić opiekunce...
    .
    Jeśli chodzi o pomysły jak sobie "przedłużyć" macierzyński, to chyba można:
    - wykorzystać zaległy urlop (jeśli coś wam zostało)
    - wykorzystać aktualny urlop
    - plus dwa dni opieki nad dzieckiem
    - plus ewentualnie wziąć jakieś L4 - opiekę - zasiłek nad dzieciątkiem (ale z tym trzeba ostrożnie, bo przysługuje tego 60 dni w roku i jak się wykorzysta od razu to później może być problem).
    Urlop wychowawczy jest już bezpłatny.
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    sushka: Zasiłek opiekuńczy z tytułu opieki nad zdrowym dzieckiem do lat 8, do wykorzystania 60 dni.

    Pisałyśmy w tym samym czasie :)
    Do tego trzeba mieć zaprzyjaźnionego lekarza :)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    bilia: jak się wykorzysta od razu to później może być problem

    No, to jest ryzyko, ale zmniejsza się wraz z upływem dni w roku,
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    No dokładnie.
    Jak ktoś ma wracać do pracy np. we wrześniu i dokoptuje sobie jeszcze te 60 dni to co tam wrócić w grudniu :P
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    bilia: Do tego trzeba mieć zaprzyjaźnionego lekarza :)

    Hmm... Mało takich w obecnym czasie...

    A i sushka zauważyłam 3 miesiączki u was!!! Najlepszego dla Jurka:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Dziękuję bardzo :smile:
    --
  3.  permalink
    Dii: Chodzi ci o tą dopłatę w zależności od dochodów czy o czymś może nie wiem?

    Tak o tę dopłatę.
    bilia: Urlop wychowawczy jest już bezpłatny.

    Jak to nie ma tej dopłaty? tzn dodatek do zasiłku rodzinnego na urlopie wychowawczym?
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny czy wszystkie Wasze dzieciaczki leżą na brzuszku? Bo moja niunia nie chce. Strasznie płacze i nie chce podnosić główki. Jedynie leży jak uśnie i ją tak odłożę do spania to sobie sama główkę układa raz na lewo raz na prawo. Pediatra jak ją położyła na brzuszku to tak wysoko główkę zadarła i trzymała bez płaczu, nawet zadowolona była. Jak ją nosimy na rękach w pionowej pozycji to główkę trzyma sama, rozgląda się na boki. Nie wiem co robić jak ją zachęcić do leżenia na brzuszku. Wygląda to tak jakby nie umiała podeprzeć się na przedramionach bo rączki uciekają na boki a główkę bez tego próbuje podnosić.
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    misia-ludek: Jak to nie ma tej dopłaty? tzn dodatek do zasiłku rodzinnego na urlopie wychowawczym?

    A chodzi o dopłatę z MOPS'u? Czy o jaką?
    Z zakładu pracy na pewno nic nie ma.
    .
    Dii: A i sushka zauważyłam 3 miesiączki u was!!! Najlepszego dla Jurka

    Najlepszego!
    3 miesiące :))) Super!
    .
    cytrynka251: Dziewczyny czy wszystkie Wasze dzieciaczki leżą na brzuszku? Bo moja niunia nie chce.

    Ja właśnie wczoraj o to dziewczyny pytałam, bo naszemu się odwidziało.
    Tak już ładnie dźwigał gówkę a od kilku dni - strajk i tylko przysysa się do materacyka :/ Liczę że to chwilowe.
    Ale też czytałam u moim przyjaciółek że niektóre dzieciaczki tak maja i pozycji na brzuszku po prostu nie lubią.
    --
  5.  permalink
    Jakbym mogla to bym rok posiedziala, ale niestety :( Wykorzystalam macierzynski, zalegly i obecny urlop, od 11 czerwca mam 2 miesiace bezplatnego... i musze wrocic 12 sierpnia do pracy bo na wieciej nas nie stac :( A te 60 dni opieki mozna po wychowawczym?? a co roku przysluguje? i jak to jest platne??
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    madziik1983: A te 60 dni opieki mozna po wychowawczym?? a co roku przysluguje? i jak to jest platne??

    To jest zwolnienie lekarskie na dziecko tzw. zasiłek opiekuńczy.
    W każdym roku jest tego 60 dni.
    Można wykorzystać od razu, po jakimś czasie, razem lub dzielić na raty... w zależności od konieczności.
    Płatne jest tak jak zwolnienie lekarskie.
    --
  6.  permalink
    No moja lekarka mi raczej takiego nie przepisze... no i chyba sie boje co w pracy.. jeszcze mnie zwolnia :(
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja nie załapałam się na ten roczny urlop więc teraz jestem na dodatkowych wolnych 4 tygodniach bo macierzyński mi się już skończył i 19 lipca powinnam wrócić do pracy ale pediatra mojego synka da mi zwolnienie na 2 miesiące ze względu na jego wiotkość i częste wyjazdy na rehabilitacje więc mój powrót jest niemożliwy .W międzyczasie wystąpiłam do starostwa powiatowego z wnioskiem o zasiłek pielęgnacyjny i mam zamiar jeszcze wnioskować o świadczenie pielęgnacyjne.Jeśli to dostaniemy to zwalniam się z pracy do której i tak nie mogę wrócić bo Piotruś dostał skierowanie do szpitala w Konstancinie na 4 listopada.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Ja będę siedzieć na rocznym a później chcemy się postarać o drugie dziecko...jak wyjdzie jednak to się zobaczy :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Ja urlopu platnego 100% mialam tylko 3 miesiace. Mimo to zostaje w domu z synkiem conajmiej rok. Zobaczymy jak to bedzie. Pewnie zostane dluzej, dopoty dopoki nie wrocimy do Polski i Karolek nie pojdzie do przedszkola/zlobka.

    Dziewczyny odstawilam wczoraj kaszke ryzowo-kukurydziana bananowa Bobovity, bo podawalam od konca tamtego tygodnia i wtedy Karolek zrobil sie placzliwy. I o dziwo wczoraj bylo o niebo lepiej, nie wiem czy to przypadek czy co. Ale nie podaje tej kaszki juz. Jest na mleku, i raz dziennie dostaje owoce badz warzywa. Plus raz dziennie mleczko z kasza manna (lyzeczka). Wczoraj ladnie mi spal na spacerze 2godzinki i 7min dokladnie :) Takze bylam zadowolona. Dzis rano juz jedna drzemka byla 2,5 godziny (ale obudzil sie przed 6) , no i po 11 drzemka 30min. Zaraz zjemy mleczko i idziemy na spacer. U nas dzis kolejny piekny, cieply i sloneczny dzien :) Szkoda siedziec w domu. Zabieram ze soba ksiazke, jak Karolek zasnie to bede miala chwilke by poczytac ;)

    Milego dnia :)
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    A u nas w końcu zaczyna się przejaśniać:bigsmile: po paru dniach ogromnych opadów deszczu...
    Mam pytanie do mam, które karmią swoje pociechy cycem - kiedy zaczęłyście rozszerzać dietę???Mam poczekać aż mała skończy pełne 6 miesięcy czy już mogę spróbować dać małej marchewkę???
    -- •••
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Madzik wszystkiego najlepszego dla Maksia z okazji 7 miesięcy. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    kermitka82: skończy pełne 6 miesięcy czy już mogę spróbować dać małej marchewkę???


    moja była na piersi ale ze względu na powrót dietę zaczęłam rozszerzać w 5 miesiącu, spokojnie możesz spróbować podać marchewkę :bigsmile:

    Treść doklejona: 06.06.13 15:17
    Zdrówka dla Maksia i całusków z okazji już 7-miu miesięcy :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Maksia:cheer:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Staś i Maks wszystkiego najlepszego z okazji 7 miesięcy :flowers::flowers:

    Treść doklejona: 06.06.13 15:45
    Wróciłam z Tośką z rehabilitacji i nie wiem co myśleć bo pokazałam jej ten filmik jak jest na plecach i wykrzywia tak główkę. I rehabilitantka mi powiedziała, że dziecko nie powinno tak robić i że mam wtedy Tośkę od razu jej nóżkami zajmować żeby się tak nie wykrzywiała.

    Treść doklejona: 06.06.13 16:07
    kermitka82 My rozszerzanie diety zaczęliśmy w połowie maja

    Teraz zazwyczaj mamy tak że:
    pierś
    pierś
    owocowy słoiczek lub próbujemy owoce BLW
    pierś
    pierś
    czasami słoiczek po 4 i 5 miesiącu różne, lub BLW
    pierś
    pierś

    Treść doklejona: 06.06.13 16:13
    Gorzej że jak w lipcu pójdę do pracy to trzeba to będzie jakoś poprzenosić czasowo, ale jeszcze nie wiem jak. Może przed wyjściem pierś potem te dwa "dania" co ma, a jak już wrócę po 8 godzinach to znowu pierś.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Dziękujemy Acia za życzenia:smile:

    Wszystkiego naj dla Maksia, Tadzia, Jureczka i wszystkich świętujących:flowers:
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeJun 6th 2013 zmieniony
     permalink
    bilia tą z mopsu właśnie. Z pracy to wiem, że nic nie ma.

    Wszystkiego naj dla Stasia i Maksia:flowers:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Sto lat dla Stasia i Maksa :flowers::kissing:
    To ja kupię kminek jak tak polecacie:winkkiss:
    Jeżeli chodzi o siedzenie w domu z dzidzią to wykorzystam drugi urlop macierzyński płatny 60%- zaczynam Go od 26 sierpnia, siedzę na nim do lutego :bigsmile: później wykorzystam urlop za 2012 rok, później za 2013 rok więc powinnam wrócić w połowie marca :devil: a co będzie dalej to zobaczymy :devil: może drugą dzidzie zaplanujemy :devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Bilia - ten napar z kminku dajesz raz dziennie czy przed posilkami?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    dzięki Isiula za pamięć :bigsmile: najlepszego dla wszystkich szóstkowych chłopaczków :flowers:
    Tadzisław z okazji 8 miesięcy rozrabiał jak szalony i padł przed chwilą ... ufff :wink:
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
  7.  permalink
    Ja tez siedziec rok zamierzam w domku ale nie wiem jak to jest z tymi zasilkami czy zalapoe sie juz na 80% skoro teraz wniosrk trafil do zusu o roczny czy 100% i 60% .. to jest niewyjasnione..

    ja stosuje Bobotic ale nie wiem czy naprawde cos daje.. moze troszke. wczesniej dawalam delicol i bylo super.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny w imieniu Stanisława :)

    A to niegrzeczny Tadzik ;) u nas też dzisiaj mały hardkor, spał w dzień może z pół godziny, ale przed sekundą padł i ja chyba padne razem z nim ;)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 6th 2013 zmieniony
     permalink
    No i wszystkiego najlepszego dla Tadzika aby już był "grzeczny " ;)
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    dziewczyny, czy myslicie ze po mleku modyfikowanym moze bolec brzuszek? moj maly 2 noce obudzil sie ok 1.00 i puszczal baki i poplakiwal a po 5min zasnal dalej bylo to po ok 4g po butli jaka dostal pol na pol mojego mleka i mm. myslicie zeby zmienic mleko? te z was co uzywaja kminku mozecie jeszcze raz napisac w jakich dawkach?
    -- [/url]
  8.  permalink
    Dziekuje za pamiec i takze zyczenia dla solenizantow :)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 6th 2013 zmieniony
     permalink
    misia-ludek: bilia tą z mopsu właśnie. Z pracy to wiem, że nic nie ma.

    To kumam.
    Tylko nie każdy się na to łapnie, bo to od zarobków zależne, co nie?
    .
    akirka: Bilia - ten napar z kminku dajesz raz dziennie czy przed posilkami?

    My jesteśmy na mm także mam łatwiej, bo działamy butlą.
    Jak na poczatku mały miał duże problemy bączkowe - to dawałam dwie łyżeczki od herbaty do każdego mleczka (dawałam nawet wtedy jak karmiłam cycem).
    A teraz - daję profilaktycznie do co drugiego.
    Pierdzi - elegancko :)
    Na poczatku - zdarzyło mu sie kupkę rzadką robić (nie jestem pewna czy od naparu ale tak zakładam) jednak szybko i kupy wróciły do normy.

    Treść doklejona: 06.06.13 22:08
    Najlepsze życzenia dla wszystkich przesłodkich solenizantów! :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    milka1984: dziewczyny, czy myslicie ze po mleku modyfikowanym moze bolec brzuszek? moj maly 2 noce obudzil sie ok 1.00 i puszczal baki i poplakiwal a po 5min zasnal dalej bylo to po ok 4g po butli jaka dostal pol na pol mojego mleka i mm. myslicie zeby zmienic mleko? te z was co uzywaja kminku mozecie jeszcze raz napisac w jakich dawkach?


    U nas pierwsze bole brzucha pojawily sie jak zaczelam podawac mleko modyfikowane jeszcze karmiac piersia. Pozniej przeszlam calkowicie na mm, i byly nadal. Po zmianie mleka byly wciaz, ale juz mniejsze. Wiec zostalismy przy tym drugim mleczku. Uklad pokarmowy takiego malenstwa nie jest dobrze rozwiniety i czesto sa problemy brzuszkowe wlasnie w pierwszych miesiacach zycia.
    U nas przeszly po 4 miesiacu. Wczesniej podawalismy Infacol (ktory malo pomagal) i Sab Simplex (ktory dzialal szybko).
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    milka1984: dziewczyny, czy myslicie ze po mleku modyfikowanym moze bolec brzuszek? moj maly 2 noce obudzil sie ok 1.00 i puszczal baki i poplakiwal a po 5min zasnal dalej bylo to po ok 4g po butli jaka dostal pol na pol mojego mleka i mm. myslicie zeby zmienic mleko? te z was co uzywaja kminku mozecie jeszcze raz napisac w jakich dawkach?

    U nas takie bóle występowały ale zazwyczaj tak 15-20 minut po zjedzeniu.
    Pierwsze mm jakie zaczeliśmy podawać (też jeszcze będąc na cycku) to było Bebiko ale po nim mały strasznie się prężył i miał koszmarne zatwardzenia.
    Zmieniliśmy na Enfamil i mamy luz.
    --
  9.  permalink
    Hej kochane mam pytanko...
    Kiedy Wasze dzieciaczki zaczęły marudzić na ząbki???bo moja chyba coś zaczyna tylko czy to nie za wcześnie???Czytałam ze już swędzenie i ból mogą pojawić się w 3-4 miesiącu życia????
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Moja corka jak miala 3.5 m-ca to miala pierwsze 2 zabki :wink:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.