Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Madzik, sa antybiotyki bezpieczne dla karmiacej i nie trzeba dziecka odstawiac!!! Np.zinnat,augmentin itp. Widac lekarka zbytnio sie nie znala,albo przeciwniczka kp(ja tak trafilam niestety kiedys,ale widzialam,ze sie nie zna)
    - to byl mlody chlop ;p Dlatego sie nie zgodzilam. W poniedzialek pojde do przychodni.. a raczej sie zapisze i bede ze 2 dni czekac :devil: Niewiem czy angina bo nigdy nie mialam, ale takiego bolu w gardlenie mialam jeszcze, mimo ze juz niewialam zapalenie krtani :cry:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 08.06.13 09:52</span>
    A my się nie dostaliśmy do żłobka! Bo ilość "samotnych mamuś " wyczerpała ilość miejsc...
    wspolczuje
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 8th 2013
     permalink
    CiastoMiłości: Bari, jaki Kacperek jest spokojny przy jedzeniu :shocked:


    On taki od początku więc nawet nie wiem jakby miało być inaczej:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 8th 2013
     permalink
    Cześć mamusie jakie macie plany na dzisiaj ? :) My zaraz idziemy na festyn do Szpitala gdzie urodziłam Piotrusia bo tam o 13.00 będą robić wspólne zdjęcie urodzonych tam dzieci no i dużo bezpłatnych badań .Azniee ,Spidermanka jak macie czas to wy też wpadajcie.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 8th 2013
     permalink
    Anula ale fajnie :bigsmile:
    My mamy za sobą męczącą noc. Kacperek był bardzo niespokojny. Wydaje mi się , ze to ząbki, bo obok dolnych jedynej są wybrzuszenia.
    Ogólnie, po obudzeniu się płakał bardzo. Poszłam do niego, chciałam jak zwykle dać cyca, ale on się zaczął wyginać, odginać i jeszcze gorzej płakał. Włączyłam suszarkę bo to zawsze pomagało. Tym razem zawiodło. No i dopiero na rączkach przytulony się uspokoił i położył mi główkę na ramieniu. Udało się go troszkę nakarmić. Zasnął.
    Za jakiś czas powtórka. W końcu go nie nakarmiłam, tylko posmarowałam dziąsełka Dentinoxem. Od razu był spokój. Odłożyłam go do łóżeczka. On sobie jeszcze mlaskał i w końcu zasnął.
    Więc to chyba to...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 8th 2013
     permalink
    A my dziś byliśmy na dniu otwartym w tym żłobku państwowym (http://www.zlobki.waw.pl/zlobki.php?pid=16019&z=18) co się wczoraj dowiedzieliśmy że Tośka się dostała. Byliśmy sami przez ponad 2 godziny i teraz nie wiem czy rodzice się mało tym interesują czy po prostu nie doczytali, są 4 grupy i do starszych gr rodzice już się interesowali i byli. Przychodzili tez rodzice dzieci co się nie dostały i pytali o dalsze możliwości.
    Tośka będzie w 1 grupie (będzie jedną z 3-ki dzieci najmłodszych) gdzie będzie jeszcze 18 dzieci i cztery opiekunki. Oglądała zabawki, salę z 18 łóżeczkami, próbowała się zakolegować z jedną z opiekunek, ale tak średnio jej to szło.
    Że będzie mała to będzie głównie siedziała w takim "kojcu" 2 na 3 metry na materacu z tą pozostała 2-ką dzieci, dla bezpieczeństwa, żeby tamta reszta ich nie "rozdeptała".
    Posiłki są miksowane, jest prośba aby w wakacje dawać jej starte jabłko bo oni trą, a jak maluchy są przyzwyczajone do jabłek że słoiczka to potem tego tartego nie umieją jeść.
    No i teraz czekanie do września, żeby zobaczyć jak Tośka mi się tam zaaklimatyzuje, mam tylko nadzieję że nie połapie za dużo różnych chorób.
    W lipcu i sierpniu M siedzi z małą w domu, a ja z początkiem lipca muszę do pracy wrócić.

    Treść doklejona: 08.06.13 15:48
    czerwinka
    a może w tym żłóbku co Ty chcesz jakiś rodzic nie dopilnuje terminów i zwolni się miejsce
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 8th 2013
     permalink
    Trójka dzieci w kojcu 2x3 metry?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 8th 2013
     permalink
    Vsti jeśli dobrze określiłam wymiar może to większe jest, podobno nie cały czas 3 dzieci.

    Treść doklejona: 08.06.13 17:29
    Tzn wygląda to tak jak by trzy duże standardowe materace do ćwiczeń
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 8th 2013
     permalink
    Witam mamusie kochane :bigsmile:
    mój syn dziś pierwszy raz złapał sam butelkę i trzymał ją przez około pół minuty ( zdążyłam zrobić zdjęcie ) :crazy: pewnie do końca nie był świadomy tego, ale pisałam ostatnio, że jak Go karmię to muszę trzymać mu ręce bo sam chce trzymać ją, a, że nie potrafi to mi butelkę wyrywał :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 8th 2013
     permalink
    bari_87: Kacper nauczył się robić nową minę i dziś przez pół dnia nas nią zaszczycał:wink:

    o jaki On jest kochany :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Kurcze a Miki od kilku dni ok 30-40 minut po uśpieniu (tylko na noc) budzi się z płaczem - jak się go wybudzi przestaje płakać i zasypia znowu...miała któraś z Was podobny problem w podobnym czasie? Z czego to może wynikać?
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 8th 2013
     permalink
    sardynka - moj tak ma zawsze w dzien i albo drzemka sie konczy albo udaje mi sie uspic go na kolejne 40min, dzis po raz pierwszy obudzil sie 1,5g od uspienia na noc, ale na szczescie w 5 min zasnal z powrotem. Do tego moj maly lobuz pobil dzis rekord niespania - spal w dzien 1,15min w sumie! raz 35min raz 40, masakra. a w okresie czuwania bawil sie jakby spal co najmniej 3 razy tyle, caly czas usmiechniety. mam nadzieje ze noc ladnie przespi. jutro mamy chrzciny i wypadaloby sie wyspac
    -- [/url]
  2.  permalink
    Maks tez mial taki etap budzenia sie z krzykiem i albo sam po chwili zasypial albo wystarczylo go za raczke zlapac czy poglaskac po glowce
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 8th 2013
     permalink
    To nasz ma tak teraz. Jak zapłacze (z krzykiem) to od razu się nie zrywam, czekam chwilę. Jak zapłacze drugi raz to idę, ale czasem nic nie słyszę i zasypiam. A jak pójdę już do niego to wystarczy, że go przytulę. Choć od wczoraj ma jazdy, że nie chce jeść, nie chce się tulić, nie chce smoczka... Nic. Tylko lament. Ale to te ząbki...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 8th 2013
     permalink
    madziik1983 czy zmieniłaś sobie suwaczek Maksa czy mi się wydaje, bo coś mi nie pasuje?
    --
  3.  permalink
    czy zmieniłaś sobie suwaczek Maksa
    - tak, chcialam fote nowa dac ale chyba za duza bo jej nie ma, w wolnej chwili poprawie :)
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Witam się niedzielnie...U nas zapowiada się piękna pogoda słoneczko święci żadnej chmurki i bez wiatru...trzeba skorzystać z tam pięknej pogody i zaplanować jakąś wycieczke....Pozdrawiamy cieplutko:bigsmile:
    -- •••
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Dzień Dobry mamusie :bigsmile::bigsmile:
    --
  4.  permalink
    venus moja mała też już trzyma :D pierwszy raz zauważyłam to jakieś 2 tyg temu :P Ale wiadomo, że to jeszcze nie świadome :cool::bigsmile:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Dzień dobry mamuśki u mnie szaro buro i ponuro i na burze się zapowiada :angry: Zaraz muszę jechać z małym do Lidla ciekawe w jakim stanie dojedziemy :angry:
    --
  5.  permalink
    U nas pieknie slonecznie, goraco i cudownie a duszno ze burza pewnie na wieczor sie przyplacze :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    madziik zazdroszczę, choć u nas tez było ładnie do czasu. Musieliśmy zrezygnować z zakupów, bo pogoda jak na NASZYCH DZIDZIACH :) Polecam filmik :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    A u nas upał. Aż sie zastanawiam czy z dzieckiem w taką pogodę można wychodzić? siedzimy w cieniu cały czas ale nie wiem czy nie lepiej te gorące godziny w domu przesiedzieć?
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Dzień dobry Mamusie, my meldujemy się jeszcze ze szpitala ale póki co wyniki dobre- jutro jeszcze rtg płucek. Mooooże nas wypuszczą do domu :)
    My walczymy-wczoraj dokuczała nam kolka :( Walczyłam z nim 4 h aż w końcu położna go zabrała i pomogła mu rureczką. Dziś troszkę też Go łapały ale kładłam na brzuszek to mu sprawiało ulgę bo się odgazowywał. Generalnei jak coś mu dokucza to wisi na cycu i je... Aż się martwię by się nie przejadł :D Teraz od prawie 2h z przerwami też podjadał. Aktualnie leży ale czuję, że ten błogostan zaraz się skończy :D
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    mam pytanie do tych po cc. jak najlepiej spac w nocy? na plecach, polsiedziaca czy na boku?

    Ja dwie pierwsze noce na półsiedząco, później trochę bardziej na plecach. Na boku chyba dopiero na 5-6 dobę bo mnie ciągnęły szwy wcześniej
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Dla mnie najlepsza była pozycja na boku. Polsiedziaco spalam tylko w szpitalu.
  6.  permalink
    No u nas wlasnie slychac ze burza idzie :) ale goraco i duszno strasznie. Przypomne, ze ja z Gliwic/Slaskie
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    mam pytanie do tych po cc. jak najlepiej spac w nocy? na plecach, polsiedziaca czy na boku?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Dziewczyny, czy przy ząbkowaniu oprócz kataru mogą ropieć oczka, czy to już objaw zapalenia spojówek? Nie wiem, czy biec do lekarza...
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    dziekuje sprobuje na polezaco, bo boli. Ale to nic :-)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Olenkaka, przemyj oczka herbata z nagietka lub zwykla. mogą być po prostu zatkane kanaliki od kataru. Ma przekrwione oczy?
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJun 9th 2013 zmieniony
     permalink
    montenia: Ma przekrwione oczy?

    Nie, nie ma. Wychodzą jej śpiochy i co jakiś czas ma posklejane rzęsy.
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    My ropiejące oczka przemywaliśmy świetlikiem i szybko pomogło.
    Słyszałam, że można też rumiankiem (pod warunkiem, że dzieciątko na niego nie jest uczulone).
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Hej my zaropiałe oczka też przemywamy świetlikiem i to pomaga . Właśnie na TVP 2 leci Sala samobójców więc wyłączam laptopa i idę oglądać.Dobranoc mamusie :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Kurcze i dzisiaj znowu pobudka 40 minut po zaśnięciu i płacz (ale nie przeraźliwy), jęczenie itp. - chyba to nie z powodu bólu, bo jak się go rozbudzi to zaczyna się szczerzyć, gadać a jak się odejdzie od łóżeczka to zasypia znowu... póki co obudził się tak 3 razy pod rząd - teraz znowu zasnął...
    Może to skok rozwojowy? Bo później nockę przesypia tak jak zwykle - budzi się na jedzenie, je i zasypia ponownie...w dzień też jest ok...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    A u nas chyba sapka. Furczy jej w nosie od rana, ale nic nie leci. Psikam Disnemarem i ściagam katarkiem ale nic nie ma. Mysle ze to od tego ulewania coś jej zalega. Czy z tym trzeba do lekarza? bo druga sprawa że mąż przeziebiony i nie wiem czy się nie zarazila.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Akirka u nas katar rozkręcał się kilka dni zanim zaczął spływać nosem... wcześniej też tylko furczało w nosie ale nic się nie dało odciągnąć, później 3 razy dziennie psikałam wodą morską i ściągałam już trochę...po ok 2 tygodniach katar minął...
    oczywiście najlepiej idź do pediatry niech ją osłucha, bo u takiego małego dziecka łatwo o zejście kataru do oskrzeli/ płuc (bo pewnie wydzielina spływa po gardle)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Idę jutro na ważenie, więc zapytam. U nas w ośrodku kicha, bo nawet nie ma pediatry z prawdziwego zdarzenia. Sa lekarze rodzinni, ale każdego dnia kto inny, więc trafić na dobrego to szczęście.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Dziś podawaliśmy Tosi jak zawsze 5 kropelek Cebiony (wit C) + witamina D (około pół łyżeczki w sumie) i Tosia po raz pierwszy nam się zakrztusiła. M podniósł ją i dał głową do dołu i klepał po plecach i mała zwymiotowała. Potem długo płakała. Szybko ją wykąpaliśmy i przebraliśmy, teraz Tosia się uśmiecha i gaworzy, ale czasami jeszcze trochę odkaszluje i ulewa po jedzeniu. Mimo że miała czyszczony nosek to słychać jakby coś w środku bulgotało czasami. Mam nadzieję że wszystko już się skończyło i spokojnie będziemy mogli dziś spać.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    biedna Tosia... U nas za to Kacperek zrobił się taki mobilny, że przy naszej nieuwadze wpełznął pod krzesło, zadarł główkę bardzo wysoko i się uderzył o podnóżek... Płacz był, ale szybko się uspokoił jak zobaczył swoje odbicie w lustrze:wink:

    W dzień nam fajnie zasnął, bo w łóżeczku bawił się swoim osiołkiem leżąc na brzuchu i chyba się trochę zmęczył, bo zasnął z rączkami pod sobą i osiołkiem pod główką. Jak się obudził to był bardzo zdziwiony i miał pół twarzy odciśniętej ;)

    A ogólnie to dziś rano po raz pierwszy gadał: "Mamamamamamama" :crazy: a czasem mu wychodzi pojedyncze "Mama". Wiem, że to nieświadomie ale i tak cieszy!:jumping:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Dii w tym tygodniu chcemy zapisać Tosię na kontynuację basenu. W lipcu ma być w czwartki chyba o 17. W sierpniu mają przerwę.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Ojej... Tylko w czwartki? A mi tak weekend pasuje...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Acia współczuję przeżyć. Mi Marcelinka też raz sie tak porządnie zachlysnela mlekiem. Wzięłam ja wtedy na przedramie i między lopatkamk klepalam. Całe szczęście dobrze się skończyło.
    Dii fajnie że Kacperek tak ładnie gaworzy. Ja z jednej strony chciałabym żeby moja już była na tym etapie, a z drugiej żeby tak szybko nie rosła i była dłużej taką małą mróweczką; )
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Trzeba zadzwonić i się dowiedzieć. My dziś tylko z instruktorkami rozmawialiśmy po zajęciach.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Za tydzień podpytam:smile:
    --
  7.  permalink
    No Maks za to mowi glownie "dedet" ;p
    Tez ogladalam "Sale samobojcow"
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Ja spałam normalnie na plecach po CC. Ja przemywałam oczka Lesiowi naparem z czarnej herbaty i na drugi dzień było też o wiele lepiej :smile: Biedna Tosia bardzo się przestraszyła :cry: najważniejsze, że wszystko jest już ok :wink:
    Słuchajcie kochane, mój Leszek jutro kończy 3 miesiące i wchodzi w 4 miesiąc swojego życia : BOŻE JAK TEN CZAS LECI!!! A DOPIERO CO GO URODZIŁAM I PRZYŁOŻYLI MI GO DO POLICZKA, USŁYSZAŁAM PIERWSZY KRZYK, ŁZY ZE SZCZĘŚCIA MI POLECIAŁY :cry::bigsmile:
    Moje pytanie brzmi: Czy mogę powoli wprowadzać dietę, np. soczki??
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Venus rozszerzanie diety to raczej dopiero po skończonym 4-tym miesiącu...no i soczków to bym dziecku nie fundowała na początek, bo przyzwyczai się do słodkiego... Najlepiej przepajać wodą, a z jedzenia zacząć np od marchewki
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    venus87: Moje pytanie brzmi: Czy mogę powoli wprowadzać dietę, np. soczki??

    Leszek, z tego co pamiętam jest na MM...? Spokojnie, masz jeszcze 2 m-ce na rozszerzanie diety;)
    Nie ma co się speszyć;)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Venus, moim zdaniem zdecydowanie za wcześnie. Zarówno u dzieci karmionych piersią jak i mm zaleca się rozszerzanie diety po skończonym 6 m-cu. I ja również radziłabym zacząć od wody, moja siostra była na samych soczkach i miala mega próchnicę.
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Leszek jest na MM. Wodę to On pije od 2 miesiąca życia. Poczekam wtedy z wprowadzeniem nowych składników :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.