Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Cześć mamusie piszę do was z zachmurzonego Konstancina jest tak lipna pogoda,że najchętniej cały dzień bym leżała w łóżku ale niestety Piotruś mi na to nie pozwoli :)
    100 lat dla Frania :)
    --
  1.  permalink
    Maks ostatnio doszedl do etapu zasypiania podczas jedzenia (na cycu), jakos od dawna tego nie robil a teraz praktycznie przy kazdej okazji ;)
    Dziewczyny, mam straszna ochote na gołąbki, ale boje sie zeby malego brzuch potem nie bolal (oczywiscie jemu nie dam, ale z mojego mleka), mam sprobowac czy jeszcze czekac?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Franka :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Ja bym spróbowała:wink: a czego się w gołąbkach obawiasz?
    Kacper ostatnio szamał sos pomidorowy z cebulą i czosnkiem i nic się nie działo:smile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Dii jak byś sprawdzała jak ten basen i jak wam pasuje to napisz, ja na razie czekam. Żebyśmy może tym razem się zapisały razem. Tylko że mi i M ten czwartek 17 pasuje, a z niedzieli woleli byśmy zrezygnować.

    Treść doklejona: 11.06.13 13:42
    Któraś ostatnio chciała kupić puzzle piankowe na podłogę. Pisałam że my mamy ten cały alfabet i że bardzo dobrze się sprawuje, ale w tym tygodniu się dowiedziałam czemu to jest od 10 m życia lub wyżej.
    Gdziekolwiek Tośki nie położę na tym alfabecie to ona po chwili jest na brzegu i próbuje zażreć te puzzle, nawet nauczyła się wyjmować literki i części od literek.
    Te części co łączą puzzle nie są za duże i zastanawiam się czy nie "odpadną" i Tośka sobie krzywdy tym nie zrobi. Jak tylko zobaczę ze znowu zajada puzzla to ją od razu od niego zabieram i odkładam na środek (ma ułożone puzzle w kwadrat).
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    madziik - ja jadlam golabki jak mlody mial 2 mies, nigdy na zadna kapuste czy inne niby wzdymacze zle nie reagowal ale smazonej kapusty raczej bym nie zjadla, generalnie smazonego w glebokim tluszczu i panierce ale to glownie dlatego ze i dla mnie nie zdrowe
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Sardynko, masz rację-zmiany się zmniejszyły a nie zniknęły i ordynator powiedział, że utrzymują się dłużej niż leczenie.
    My jesteśmy w domku. Wczoraj pierwsza kąpiel i pierwsza noc w domu. Generalnie (tfu tfu!) mam grzeczne dziecko. Śpi min 2h, czasem nawet do 4,5 dobija :)
    Oczywiście sprawdzam co chwilkę czy nie za ciepło czy nie za zimno itd... :) Po kąpieli trochę nieporadna mama go długo ubierała ale ogólnie jest ok.
    Pozdrawiam Mamusie!

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.06.13 14:32</span>
    aaa Dziewczyny, czy ja już mogę podawać witaminę K??? Bo mąż kupił takie w kapsułkach łączone a nie osobno i nie wiem...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    CiastoMiłości: [/quote][quote=CiastoMiłości]Dii, mam nadzieje że Kacperkowi już przeszło i dobrze się czuje.

    Ciasto no właśnie nie wiem sama. Raz jest lepiej a raz gorzej, ale jeszcze nic nie zrobił. Ostatnio robił 3 kupki dziennie a teraz już drugi dzień nic i dziwnie się zachowuje....

    acia dowiem się w niedzielę. Podpytam. Ale nie wiem czy nie zrobimy sobie przerwy na wakacje, bo może gdzieś wyjedziemy i z tego lipca z dwóch zajęć tylko byśmy skorzystali a i tak mówiłaś że w sierpniu przerwa jest... Zobaczymy jeszcze, ale dam znać:bigsmile:

    Ja dzisiaj byłam na masażu rehabilitacyjnym i powiem wam, że teraz jeszcze bardziej mnie te lędźwia bolą... Miły Pan powiedział, ze 5 zabiegów mi nie starczy. Że powinnam iść do ortopedy i wydłużyć sobie... Jak to on określił, dzisiaj zapoznawał się z moim ciałem:shamed: i mam strasznie zbite mięśnie. A rotacja kręgosłupa lędźwiowego będzie się teraz powiększać niestety... Ehh...
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Dii u nas też była wczoraj brzuszkowa jazda bez trzymanki. Odkąd daję mu stałe pokarmy kupy są b.rzadko. Wczoraj wsadziłam mu Viburcol i dopiero się odetkał, a mi szczęka opadła jak zajrzałam w pieluchę.

    A i Staś nauczył się gwałcić królika :bigsmile:

    Wszystkiego naj dla Frania :flowers:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    O właśnie! Najlepszego dla Franka!:bigsmile:

    A ja nie mam nic, czym mogłabym Kacpra odetkać... A tak naprawdę odkąd rozszerzyliśmy dietę to Kacper robi często kupki. Na początku co 5 dni a teraz codziennie albo kilka razy dziennie
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    W_P_Gosia super, że już w domku :)

    W_P_Gosia: aaa Dziewczyny, czy ja już mogę podawać witaminę K??? Bo mąż kupił takie w kapsułkach łączone a nie osobno i nie wiem...


    Jak karmisz piersią (albo głównie piersią) to powinnaś podawać D i K :) (K do 3-ciego miesiąca...zresztą powie Ci o tym pediatra/ położna na wizycie patronażowej)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    isiula: A i Staś nauczył się gwałcić królika

    ??:shocked::shocked: co masz na myśli mówiąc GWAŁCIĆ?? :devil:
    100 LAT DLA FRANKA :flowers::flowers:
    Witamy Was kochane :winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    isiula: Dii u nas też była wczoraj brzuszkowa jazda bez trzymanki. Odkąd daję mu stałe pokarmy kupy są b.rzadko. Wczoraj wsadziłam mu Viburcol i dopiero się odetkał, a mi szczęka opadła jak zajrzałam w pieluchę.


    U nas przy stalych pokarmach kupki zwiekszyly sie z 1 na dobe, do 3. :wink: Ale ja narazie podaje Karolkowi same owoce badz warzywa. On w sumie tylko raz dziennie je z ochota je, wiec nie za duzo. Kaszke bananowa odstawilismy, moze do niej wroce kiedys. Wiec poza tym jednym posilkiem jest mleko modyfikowane, plus raz mleko z lyzeczka kaszki mannej.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie odnośnie mycia ząbków maluchom. Zakupiłam pastę dla dzieci ale dziś na bilansie pediatra zaleciła, by nie używać pasty, tylko myć Misi ząbki wodą, dopóki nie nabędzie odruchu wypluwania... Co o tym sądzicie???
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Katka - ja myje taka pasta eko, bez fluoru. Tzn. Karolek sam myje, raz dziennie.

    Ja tez mam pytanie na temat zabkow. Jak u was wygladaly gorne dziasla w miejscu jedynek przed ich wyjsciem? Czy byly takie napuchniete od przodu jakby? (nie od spodu). Ostatnio zauwazylam, ze jakies wieksze sa. Albo mi sie wydaje. :( Karolek bardzo placze wieczorem i w nocy sie budzi po kilka razy nawet z placzem. :confused:

    Dziaselka wyglada tak ( zdjecie z telefonu, i ciezko zrobic, bo Karolek niechetnie dziaselka pokazuje).



    Sprawdzilam jaka paste mamy, dokladnie taka : Żel truskawkowy do zębów dla dzieci. Logona.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    madziauk: Czy byly takie napuchniete od przodu jakby?

    u Nas dokładnie tak to wyglądało Madziu.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Kasiu, jak to zabki to niech już wyjdą. Serce mi sie kraje, jak widzę, jak Karolek sie męczy :( jest gorzej niż przy pierwszym zabku. Moze dlatego, ze to górne?

    Zapytam sie jeszcze męża, czy oby dobrze widzę, i są opuchniete :( Bo już sama nie wiem.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    W_P_Gosia: aaa Dziewczyny, czy ja już mogę podawać witaminę K??? Bo mąż kupił takie w kapsułkach łączone a nie osobno i nie wiem...


    Gosiu - witamina K+D od 8 doby do 3 miesiąca życia. Potem sama D. Czyli jak najbardziej możesz:) Super, że już w domku jesteście i wszystko gra! Ze wszystkim na pewno dojdziesz do wprawy:)

    katka_81: Dziewczyny, mam pytanie odnośnie mycia ząbków maluchom

    Mi dentystka też powiedziała, że samą wodą myć, bo fluor odkłada się w wątrobie. No chyba, że pastą bez fluoru.
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny, czy ja już mogę podawać witaminę K
    - ja mialam na karcie wypisowej ze szpitala napisane, w moim przypadku od ukonczenia 2 tygodnia zycia do konca 3 miesiaca bylo.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.06.13 19:07</span>
    a czego się w gołąbkach obawiasz?
    - no sie mowi ze kapusta wzdyma i groch, to omijam wieksze ilosci kapusty, ale jutro zrobie :surprised:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 11th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk: jest gorzej niż przy pierwszym zabku.

    Ponoć górne jedynki bardziej bolą, wychodząc, niż dolne. Oby już wyszły więc... Madziu, widać, że są napuchnięte i to bardzo mocno...
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    U nas dziąsełka wyglądają Tak samo, ale o dziwo Kinia jest bardzo spokojna :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    A my chyba zrezygnujemy z brokuł dziś pierwszy raz dostała co prawda ze słoiczka i tylko 3 łyżeczki, ale już drugi raz zwymiotowała na zielono (kolor brokułowy).
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Ja wczoraj ugotowałam Piotrusiowi marchewkę,młody ziemniaczek i trochę brokułu i wszystko zjadł z apetytem.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Dzień Dobry mamusie :bigsmile: Syn nie śpi od 6:30 a mi się tak bardzo spać chce :sad:
    --
  3.  permalink
    acia20: Któraś ostatnio chciała kupić puzzle piankowe na podłogę. Pisałam że my mamy ten cały alfabet i że bardzo dobrze się sprawuje, ale w tym tygodniu się dowiedziałam czemu to jest od 10 m życia lub wyżej.Gdziekolwiek Tośki nie położę na tym alfabecie to ona po chwili jest na brzegu i próbuje zażreć te puzzle, nawet nauczyła się wyjmować literki i części od literek. Te części co łączą puzzle nie są za duże i zastanawiam się czy nie "odpadną" i Tośka sobie krzywdy tym nie zrobi. Jak tylko zobaczę ze znowu zajada puzzla to ją od razu od niego zabieram i odkładam na środek (ma ułożone puzzle w kwadrat).--

    Tak ja pisałam. Kupiłam u nas w sklepie i Wojtuś robi identycznie, gdy znudzą mu się jego zabawki. Muszę pilnować aby nie zjadł tych mniejszych części
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJun 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Syn nie śpi od 6:30 a mi się tak bardzo spać chce
    - Kochana.. ja jak zasze spac poszlam przed 24 bo maly po 23 je ostatni posilek, spal do 3:30, zjadl i... nie spal dalej :( Siedzialam przy nim do 5.10, w koncu zasnal no i 7:30 wstal.. wiec tez jestem mega nie wyspana... Ja niewiem skad On ma te energie, niech na kopalnie idzie na nocki ;p:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Dii - jak tam Kacperek ????
    -- •••
  4.  permalink
    Dziewczyny, jakie podajecie mleko następne? Dodawalam przez jakis czas do kaszek z owocami mleko Nestle Pro Nan ale wlasnie przeczytalam ze tam jest sama maltodekstryna :shocked:!! Wywalam to juz odrazu!!
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    kermitka82: Dii - jak tam Kacperek ????

    Kermitka dzięki za pamięć :bigsmile:
    Śpioch śpi. Obudził się tylko na pół godzinki i cały czas śpi:bigsmile: Zmieniłam mu pieluszkę i kupki brak :sad: Nie wiem co jest... Już 3 dzień... A zębole jeszcze chwila i może się pokażą, bo Kacper strasznie pcha łapki do buzi jak nigdy. Nie zachowywał się tak nawet przy pierwszych dwóch ząbkach... Czekam... Podobnie jak u Karolka, wydaje mi się, że coś się dzieje z górnymi jedynkami, ale i dolne dwójki są jakby napuchnięte... Ehh... Już sama nie wiem....

    A jak tam Marysia?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Ciasto - my podajemy Hipp combiotic, mleko kolejne. A tak w temacie mleka, to te kolejne o wiele gorzej sie rozpuszczaja w wodzie :devil:

    Dii - u nas tez zabkow kolejnych nie widac. A Karolek ma ostatnio wiecej pobudek w nocy. Choc wczoraj byla tylko jedna, ale nie chcial ponoc zasnac. Ja spalam jak zabita a Maz go usypial ponoc 1,5 godziny, i podczas tego czasu zjadl az 290ml mleka :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    a Marysia coś ostatnio nie chce mi dac pospać w nocy budzi się prawie co 2 godz. może to przez zabkowanie bo strasznie się slini i pakuje wszystko do buzi ale nijak nie mogę się dopatrzyc nawet kreseczek na dziaselkach....
    Mam nadzieję że Kacperek nie będzie się długo męczył
    -- •••
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 12th 2013 zmieniony
     permalink
    A u nas teksańska masakra piłą mechaniczną:devil::sad:

    Chyba idzie mu górna lewa jedynka. Płacze cały czas, zaczął się znowu ślinić strasznie, pcha rączki do buzi, woda leci z nosa i problemy ze spaniem:sad: wczoraj usnął dopiero o 22:45, obudził się po 40min z przeraźliwym płaczem, ale cyca nie chciał. Posmarowałam Dentinoxem i od razu usnął, i tak co chwila pobudki, ale cyca nie. Smarowałam, dawałam smoczek i tak w kółko. Biedactwo moje, nawet Viburcol nie pomaga tak jak pomagał do tej pory:sad:

    Venus, gwałcenie królika to bujanie się w przód i w tył na czworakach. Przeczytałam to chyba kiedyś tu na forum, nie wiem czy to nie Teorka wymyśliła.
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    A moja Kinia nauczyła się robić kosi kosi łapki, no i od 4dni małą na nocniczek sadzam i kupki do pieluszki już nie robi :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    A moja Kinia nauczyła się robić kosi kosi łapki, no i od 4dni małą na nocniczek sadzam i kupki do pieluszki już nie robi :bigsmile:
    --


    Wow, super :) gratulacje :) szybko sie nauczyla :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 12th 2013 zmieniony
     permalink
    A i troszkę Kini się przybrało waży już 7400g:cool:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 12.06.13 11:32</span>
    też Jestem zdziwiona, myślałam że szybciej papa się nauczy hehe cwana bestia :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    A i troszkę Kini się przybrało waży już 7400g:cool:

    Kruszynka, moj synus juz 8.820kg wazy :))
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Ja już myślałam że ona nigdy nie przekroczy magicznej 7-ki, no drobnica rośnie:cool:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Ja już myślałam że ona nigdy nie przekroczy magicznej 7-ki, no drobnica rośnie:cool:


    Przynajmiej latwiej jest nosic ja na rekach. Ja przy Karolku czasami (przy dluzszym noszeniu) nie daje rady ;)
    --
  5.  permalink
    Madziauk - to masz twardy sen he he, u mnie to ja slysze malego a nie moj i maly moj tez ma klopoty ze spaniem ostatnio... :(
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Tak ostatnio to doceniłam jak trzymałam koleżanki syna, który waży 10kg:cool:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    cześć dziewczymy, podczytuję, ale jakoś brak czasu i nie umiem się tu wbić...

    nie wiem gdzie zadać to pytanie, ale chyba tu... pierzecie tetrę z ubrankami?
    Mam mało białych rzeczy niuni i myślałam , żeby dokoptować do pralki , ale nie wiem czy nie zmechaci ubrać ta tetra? Nic się nie stanie?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    madziik1983: Madziauk - to masz twardy sen he he, u mnie to ja slysze malego a nie moj i maly moj tez ma klopoty ze spaniem ostatnio... :(

    Zmeczona bylam ;) Myslalam, ze Karolek zasnal po pierwszym mleczku, a tu Maz mi mowil, ze do 4 nie spal ;)

    Treść doklejona: 12.06.13 11:52
    eveke: nie wiem gdzie zadać to pytanie, ale chyba tu... pierzecie tetrę z ubrankami?


    Ja zawsze pralam razem. Ale wczoraj tak mi nowy kapelusik letni Karolka oblazl, ze juz nie bede. :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    sysiajaw: też Jestem zdziwiona, myślałam że szybciej papa się nauczy hehe cwana bestia :)

    dziewczyny, bo to już taki etap, ze dziecko zaczyna powtarzać i "chwytać" pewne rzeczy :) Moja już robi "kosi kosi", poza tym mówi "pa pa" machając przy tym łapką i mówi "babooo", bijąc brawo :) Teraz to już tego coraz więcej będzie :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 12th 2013 zmieniony
     permalink
    eveke - ja wszystkie ubranka małej prałam zawsze razem.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Eveke ja zawsze piorę razem białe ubranka z pieluchami tetrowymi i jeszcze nic się nie działo ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    acia w senscie ze z tetra czy białe z kolorowymi? :bigsmile:

    Treść doklejona: 12.06.13 12:08
    Przy okazji widze w suwaczku..

    Najlepszego dla solenizantki Zuzi :flowers:
    --
  6.  permalink
    Sto latek dla Zuzi :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    eveke wszystkie rzeczy Tosi piorą się razem (tera, ubranka, czasami zabawki, kocyki itd).

    Treść doklejona: 12.06.13 12:19
    Wszystkiego najlepszego dla Zuzi :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Ciasto,co do mleka następnego to dobre jest Bebilon (jakos tylko do tego mleka modyfikowanego mam w miare zaufanie i tylko tym w razie potrzeby dokarmialiśmy mlodsza corke. Starsza była na bebilonie do 3roku(tzn.angielskim odpowiedniku aptamil-najpierw na aptamil easy digest,potem jak skonczyla rok to na aptamil 1+).
    Co do wagi,to moja 2-latka wazy 10kg :tongue:
    Ja tez wszystkie ubranka dzieci piore razem,nic nie rozdzielam. No chyba,ze ewidentnie widać,ze będą farbowaly(zamaczam w miske i patrze czy farbuje czy nie)
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Co do wagi,to moja 2-latka wazy 10kg


    Moja też waży 10, tyle że ma 7 miesięcy:devil: Pilpecior jeden. Nie mam siły usypiać jej na rękach ;x

    Co do prania, to piorę kolorowe z białymi. Tzn zawsze na pierwsze pranie dzielę, a potem to jak leci :tongue:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.