Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    Ojej biedy Lesio mam nadzieje,że szybko wyzdrowieje.
    Piotruś już śpi a ja siedzę i popijam herbatkę laktacyjną.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    bari_87: U Kacperka jest 37,3 (po odjęciu 0,5). Troszkę ma rzadsze kupki, cięzko mu się zasypia, na dziąsła nie da popatrzeć więc nie wiem czy to może być od ząbkowania

    Leszek też ma temperaturę 37.5-37.9 i też ma rzadkie kupki ( delikatnie wodniste ) tylko, że u Leszka to od gardełka, badała też dziąsełka i powiedziała, że to nie ząbki.
    Niezalogowana0: A co mu przepisał lekarz?

    Nurofen dla dzieci od 3 miesiąca, 3x2 ml co 8 godzin, dostał pierwszą dawkę to od razu ożywił się, zaczął uśmiechać, gadać itp. Ale smoczka już nie chce bo Go boli gardełko :sad: moje biedactwo.

    Bardzo dziękuję za życzenia i wsparcie kochane :kiss: pierwszy raz moje dziecko jest chore i bardzo się tym denerwuje i przejmuje :sad:

    Treść doklejona: 14.06.13 21:01
    Anula85: Ojej biedy Lesio mam nadzieje,że szybko wyzdrowieje.

    Lesio też zasnął sam w łóżeczku ( kolejny raz ) bez smoka :bigsmile: myślę, że z jednej strony jego choroba nauczy Go i mnie ( przede wszystkim ) do spania w łóżeczku bez smoczka a mnie do nie bujania w wózku :bigsmile:

    Treść doklejona: 14.06.13 21:02
    madziik1983: A musze sie "pochwalic", bo wchodze do pokoju a Maks podparty na jednej rece, siedzi sobie na prawym udku (niewiem jak to zrobil ), ale mnie zobaczyl i od razu pozycja wyjsciowa czyli na brzuszek ;)

    HIHIHIHIHI :rolling:

    Treść doklejona: 14.06.13 21:05
    milka1984: dziewczyny kiedy wasze dzieci lezac na brzuszku mialy otwarte dlonie. bo tak dzis zauwazylam ze moj maly caly czas ma zacisniete piastki lezac na brzuchu, przez to trudniej mu zlapac przyczepnosc i nie wiem czy to w porzadku....

    Na to nie zwróciłam uwagi :confused: jak leży na łóżku to jak sie podnosi to chyba ma otwarte dłonie bo normalnie utrzymuje się...ale przypatrzę się następnym razem :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    milka1984: dziewczyny kiedy wasze dzieci lezac na brzuszku mialy otwarte dlonie. bo tak dzis zauwazylam ze moj maly caly czas ma zacisniete piastki lezac na brzuchu, przez to trudniej mu zlapac przyczepnosc i nie wiem czy to w porzadku....
    --


    U nas to wyglądało różnie, ale przestał gdzieś na przełomie 4/5 miesiąca
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    Wszystkiego dobrego dla Kacperka:)
    Dziewczyny macie jakieś sprawdzone sposoby na katar? Mnie już dobija to chrumkanie. Zakraplamy solą, odciagamy katarkiem, trzymam ją w pionie i kładę na brzuchu. Co jeszcze mogę zrobić?
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    podparty na jednej rece, siedzi sobie na prawym udku


    Maja ostatnio robi tak cały czas :D Może to przygotowania do siadu? :>
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny macie jakieś sprawdzone sposoby na katar? Mnie już dobija to chrumkanie. Zakraplamy solą, odciagamy katarkiem, trzymam ją w pionie i kładę na brzuchu. Co jeszcze mogę zrobić

    Mojej malej bardzo dlugo furczalo w nosie i jak odciagalam frida bylo gorzej.Schowalam fride,przestalam odciagac i jak reka odjal:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    Regi ale ja odciagam paskudne smarki w dużych ilosciach. Jak nie odciagalam to mi co chwile ulewała z tymi smarkami.
    --
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    Witam was bardzo ciepło i gratuluje wszystkim rozpakowanym mamusiom cudnych pociech:)Jestem nowa na forum i mam do was pytanie:jaki polecacie chodzik dla dziecka,macie jakiś wypraktykowany który byście poleciły i w jakim sklepie możemysie zaopatrzec w taki??Chcemy w przyszłym tygodniu kupic chodzik dla naszej córeczki,wolelibyśmy kupic go w sklepie a nie prze neta!
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    Moze sprobuj masc majerankowa i przez piec dni mozna stosowac nasivin baby.Mozesz rowniz zagotowac wode z sola lub majerankiwm i postawic kolo lozeczka,taka inhalacja.Jesli Marcelinka spi w lozeczku to podloz pod materac ksiazki,zeby miala wyzej.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.06.13 23:07</span>
    Gaja ja nie jestem jakos za chodzikami,wolalabym kupic malej pchacza z ktorym moglaby sobie chodzic.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    Ja mam chodzik ale przez wiotkość mięśni Piotrusia raczej nieprędko z niego skorzystamy.
    Wiecie co jestem wstrząśnięta tym co się stało w szpitalu w Piasecznie,ale to jutro wam o tym opowiem bo już padam na twarz ze zmęczenia.
    --
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    Moja niunia jest tak silna i przebiera fajnie nóżkami więc spróbujemy wsadzać ją do chodzika,wiadomo nie cały czas ale po troszeczku na początek.Pare dni temu byliśmy u znajomych ich synek zasuwa jak szalony w chodziku,wsadzilismy naszą Nikole i nawet się popychała nóżkami,zobaczymy jak to bedzie:smile:Dobrej nocki:)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    Ania, ja też dziś czytałam... :wink: Nawet miałam Ci napisać..(dla niewtajemniczonych- w "naszym" szpitalu zmarło dziecko tuż przed porodem, podobno matce kilkakrotnie odmówiono przyjęcia na oddział...).
    Co do chodzików- już od paru lat raczej tracą one na popularności, bo stwierdzono, że są mocno szkodliwe dla kręgosłupa...

    Jutro nasz ślub :crazy: Trzymcie kciuki, żeby Barbara nie zrobiła kupska w trakcie ani nie obrzygała nikogo :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    azniee, wsiego dobrego :) i oby jutrzejszy dzień był jednym z najpiękniejszych w Waszym życiu...
    Akirka, uważaj na katarek- nieleczony spływa na oskrzela i plucka. Moja kumpela tak miała i jedna para, którą dziś spotkaliśmy u lekarza też. Ich dr olał katar i skończyło się pobytem w szpitalu. Nie mam na celu by Cię wystraszyć ale lepiej by działać jeśli się przedłuża.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    Jutro nasz ślub


    Łaaa, zazdraszczam! :D My 26 czerwca many 1 rocznicę. A pamiętam, jakby to by było wczoraj. EM tak bosko wyglądał w garniturze, że nie mogłam się doczekać nocy poślubnej :devil: Kciuki i wszyskiego dobrego, duuużo szczęścia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    Dziękujemy wszystkim e-ciotkom za życzonka.
    I tak samo dla Michalinki katki wszystkiego najsłodszego z okazji 9 miesięcy:clap:

    U nas gibonowanie trwa i czołganie/czy tam pełzanie ale do tyłu się nie zdarzyło. Cały czas go przodu zasuwa i to w mgnieniu oka!:shocked:
    kermitka82: to czekamy na foty

    Jutro idę na weselicho więc pewnie będą pamiątkowe fotki to wstawię z fryzurką nową:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, chodzik to najgorsze ustrojstwo, jakie mozna zafundowac dziecku.
    Jak by wsadzic do niego psa, czy kota, to tez beda sie w nim poruszaly. Przepraszam za takie drastyczne porownanie, ale inaczej chyba nie mozna...:/

    Nie ma po co popedzac dziecka w kwestii chodzenia. Nawet prowadzanie za raczki jest bardzo szkodliwe. Dzieci maja bardzo miekkie kosci i naprawde bardzo latwo o wady postawy, wlasnie przez pospiech rodzica.
    --
  1.  permalink
    aznii wszystkiego najlepszego bawcie się :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Jaheira: Dziewczyny, chodzik to najgorsze ustrojstwo, jakie mozna zafundowac dziecku.


    otoz to, odchodzi sie juz od chodzikow zdecydowanie
    musze przyznac ze pytanie mnie mocno zaskoczylo...argumenty mozna znalezc w necie, sporo juz o tym bylo pisane tutaj na forum...
    chodzikom stanowcze nie!!
    Pozdrawiam rozpakowane mamusie z nadzieja ze za 2 msc dolączę
    Venus- zdrowka dla Lesia
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    madziik1983: A musze sie "pochwalic", bo wchodze do pokoju a Maks podparty na jednej rece, siedzi sobie na prawym udku

    gratulacje dla Maksa :)
    akirka: Dziewczyny macie jakieś sprawdzone sposoby na katar? Mnie już dobija to chrumkanie.

    euphorbium s (to są kropelki homeopatyczne)
    Regi79: Gaja ja nie jestem jakos za chodzikami,wolalabym kupic malej pchacza z ktorym moglaby sobie chodzic.
    --

    podpisuję się pod Reginką :)
    azniee: Jutro nasz ślub :crazy:

    wow, gratulcje i wszystkiego dobrego na nowej drodze życia :)))
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Rodzice dla wygody i swietego spokoju wsadzaja dzieci do chodzikowi nawet przez chwile nie pomysla ze moga szkrabom zrobic krzywde.Tez jestem za tym zeby nie przyspieszac rozwoju dzieci.
    Jurto wyjezdzamy na urlop i jestem haapy,wkoncu odpoczniemy od spalin miasta.
    Wszystkiego najlepszego dla Misii :flowers::kiss:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  2.  permalink
    Maja ostatnio robi tak cały czas :D Może to przygotowania do siadu? :>
    - niewiem.. moze, ale niewiem kto byl bardziej zaskoczony, ja czy On, bo sie to wieciej nie powtorzylo ;)
    Jutro nasz ślub
    - swietnej zabawy zycze:)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Malisku Kinia cały czas pełza wyłącznie do tyłu :rolling:

    Aaaaa Wszystkiego naj naj naj lepszego i najzdrowszego dla Michasi:clap:

    Treść doklejona: 15.06.13 09:09
    Ostatnio teściowa spotkała na spacerze pediatrę Kini i zapytała się o chodzik (widocznie to co ja jej mówiłam jej nie wystarczyło) i pediatra powiedziała jej wyraźnie że żadnych chodzików bo:

    - chodzik bardzo negatywnie wpływa na bioderka i kręgosłup zdrowego dziecka
    - są wyjątki gdy jest wskazany ale to tylko dzieciom które mają od małego problem z bioderkami wtedy ewentualnie można go używać..ale i tak nie poleca.. :wink:
    --
  3.  permalink
    Ja i tak nie mialam zamiary kupowac, bo mam poko 4x3 i nie widze mozliwosci nawet uzywania chodzika :)
    --
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    dziewczyny dobre rady....widze ze chodzikom mówicie stanowczo"NIE".Dzieki:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Aznee samych dobrych chwil na nowej drodze:)
    Katka dzięki za radę i wszystkiego dobrego dla Misi.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Aznee wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia i przede wszystkim dużo miłości :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Dziekuje dziewczyny. Sysia, kurcze czas leci jak szalony :) Oby Nas te Nasze szkraby zaskakiwaly kazdego dnia :)
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    azniee - wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia:bigsmile:

    100 latek dla przeslicznej Misi:flowers:
    -- •••
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Dziewczyny teraz sciagalam katar i jest trochę żółtej wydzieliny. Czy to czas na kolejną wizytę lekarza? w poniedziałek był, osluchal i było ok.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    akirka: Dziewczyny teraz sciagalam katar i jest trochę żółtej wydzieliny. Czy to czas na kolejną wizytę lekarza? w poniedziałek był, osluchal i było ok.


    Nie zaszkodzi sprawdzić, a są jakieś jeszcze inne objawy?
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 15th 2013 zmieniony
     permalink
    .(dla niewtajemniczonych- w "naszym" szpitalu zmarło dziecko tuż przed porodem, podobno matce kilkakrotnie odmówiono przyjęcia na oddział...).
    Hej no to jest dopiero tragedia prawda .Tutaj jest cały artykuł na ten temat http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=11340
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Akirka, katar może się zmieniac. Obserwuj caly czas. Ile razy odciągasz malej? Zbyt czeste odciąganie powoduje zwiększenie wydzielania sluzu i opuchniecie przewodow nosowych. Max z odciąganiem to 3-4 razy(przed snem koniecznie).
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Michalinki :flowers:

    Azniee wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Kochana azniee życzę ci Wszystkiego Najlepszego na nowej drodze życia :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 15.06.13 12:37</span>
    A tak w ogóle to dzień dobry mamusie :)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Dzien Dobry :bigsmile:
    Leszek czuje się już wiele lepiej :bigsmile::bigsmile:
    Anula straszny jest ten artykuł i to co się przydarzyło rodzicom i maleństwu :cry::cry::cry::cry::cry:
    Anzii Bawcie się dobrze i życzę szczęścia na nowej drodze życia :flowers::kissing:
    Michalinko 100 lat dla Ciebie :flowers::flowers::flowers::flowers:
    --
  4.  permalink
    Michasieńko moja wszystkiego najlepszego:***
    ...a my znowu chorzy tzn Patryś katar,kaszel i gorączka:( narazie używamy nebulizatora i skutecznie odciagamy wydzieline z noska...
    Zdrówka dla Lesia
    -- ,
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Żadnych innych objawów nie ma, nie goraczkuje, głodna cały czas ( chyba skok się zaczął bo najchętniej by na mnie cały czas wisiała a w cyckach mam wrażenie że pusto. Jak ją na sekundę odkladam to jest ryk)
    Montenia może faktycznie za często odciagam.
    Dzięki za rady! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Dziekuje w imieniu Michasi :) My wygrzewamy sie na sloneczku u moich rodzicow na wsi... Ech... Zyc, nie umierac :)
    Za czasow mojego porodu i u Nas w szpitalu zmarlo dziecko przed porodem... Kobieta zglosila sie na oddzial, bo miala miec cc. Lekarze zwlekali z operacja, dziecko zmarlo w brzuszku. Ponoc sądzą sie ze szpitalem...
    Zdrowka dla Patryczka :*
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJun 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Slyszalam o tym dziecku w telewizji, tragedia.. ciesze sie, ze jestem juz "po" i z malym wszystko oki
    A my dzisiaj wizyta na basenie, no i maly przy wejsciu do wody w placz... i marudzil z dobre 10 minut. Dopiero po okolo 3o minutach sie ozywil a jak przyszlo to wyjscia to nawet na usmiechy sie wysilil he he ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Ciekawe gdzie azniee ma ten ślub???? Ja dziś byłam w Kościele w Chylicach i tam o 19.00 będzie ślub a przyjęcie weselne na polanie za kościołem .Para młoda miała dobry pomysł z tym weselem. Wynajeli firmę która się zajmuje takimi imprezami i oni postawili tam scenę,pięknie przystrojone stoły tylko chyba zapomnieli o świecach na komary ,więc tego współczuje weselnikom.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 15.06.13 18:42</span>
    Slyszalam o tym dziecku w telewizji, tragedia.. ciesze sie, ze jestem juz "po" i z malym wszystko oki

    Ja też dziękuję Bogu,że mimo że tam urodziłam syna to jest on cały i zdrowy.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Mamy ZĄBKA!!!:crazy::crazy: Prawa dolna jedyneczka, rano jej jeszcze nie było, jakoś niedawno się przebiła!:swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Gratulacje dla Majeczki :)))
    --
  5.  permalink
    katka_81: Zdrowka dla Patryczka :*

    Słonko nie dziekujemy...:*
    -- ,
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Michalinki :flowers:

    Anziee - wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia :) !

    Brawo Maja :) pierwszy zabek ? super !!

    Ja z pytaniem..

    Karolka mecza dziaselka. Kolejne zabki się szykują. Ma mocno napuchnięte gorne jedynki, ale na razie nic się nie przebija. Kupilam IBUM w aptece i pomaga. Ale w ulotce jest napisane, ze tylko 3 dni można brac. A później trzeba isc do lekarza. Ja nie daje mu co chwile, dziś dostal dwa razy : po południu i teraz na noc. Jak to jest? Podawalyscie przy ząbkowaniu IBUM? Tak go dziaselka bola mocno, ze Dentinox tylko na chwilke daje ulge :(

    Bidulek strasznie się meczy :( Bardzo mało je w ciągu dnia, w nocy budzi się i podjada przez 1,5 godziny. Także 2 godziny zajmuje nam w nocy ta pobudka z usypianiem. Bo zje, odbije mu się poguga i za chwile znowu chce jesc.

    Pozdrowionka :)

    ps. ale w Polsce cieplutko :))))
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Czytam Wasze doświadczenia z ząbkowaniem i boje się co to będzie u Lesia :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Michasi!!! :flowers::kissing:
    .
    I brawo dla Majeczki! Pierwszy ząbek to nie byle co :swingin::clap:
    Wyszedł bezboleśnie?
    Bo mnie też jakoś wizja ząbkowania przeraża...
    .
    A ja z takim zapytaniem...
    Pierzecie ciuszki waszych maluchów w proszku dla dzieciaczków, czy już przeszłyście na zwykłe proszki/płyny?
    Bo my jeszcze wykańczamy zapas Jelpa ale spotkałam koleżankę, która ma 4-ro miesięczną córeczkę i ona już jej ciuszki pierze normalnie - z ciuchami reszty domowników :/
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    Gratuluję Majce zębatce:bigsmile:

    Bilia, ja użyłam tylko jednego Dzidziusia i dwóch Loveli zanim przeszłam na normalny płyn do prania. Jak dziecku nic nie jest to nie widzę sensu używania tych dzidziusiowych. No ale jak kto woli:wink:
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 15th 2013 zmieniony
     permalink
    bilia my używamy dzidziusia aż nam się skończy zapas, a płynu używaliśmy biały jeleń teraz od miesiąca używamy silan sensitive.Jak skończy się proszek to planujemy przejść na nasz vizir sensitive.
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    No właśnie my chyba też po wykorzystaniu zapasu spróbujemy z jakimś "sensitive" i jak nic się nie będzie działo - to zaczniemy prać się normalnie.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja nadal piorę w dzidziusiowych proszkach i płynach. Akurat trafiliśmy na promocję i zakupiliśmy ;)

    A dziękujemy, dziękujemy. Niby nic, a jaka radocha :D Co do objawów, to i tak nie było u nas masakry. W dzień jedynie była marudna, później zaczęa chodzić spać i tyle. Normalnie jadła i nocki przesypiała. Tfu, tfu, tfu - żebym sobie nie wykrakaa ;p
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.