Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 16th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk: Podawalyscie przy ząbkowaniu IBUM?

    Madziu, koleżanka podawała ale 14-miesięcznemu dziecku. Jakoś przez tydzień chyba, tylko przed snem - dostała pozwolenie od lekarza. A próbowałaś czopków viburcol? Z tym, ze on jest na receptę.

    Malisiek: Niby nic, a jaka radocha :D

    co nie? :) Ja tam z każdym kolejnym chodzę równie mocno podekscytowana ;)
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny na fejsie pojawił mi się z rana ten filmik i po obejrzeniu go poryczłam się:cry::cry::cry:
    KAŻDEMU SERCE BIJE JEDNAKOWO NAWET ,GDY KTOŚ JEST INNY ,CZUJE TAK SAMO ,KOCHA I CHCE BYĆ KOCHANY!

    https://www.facebook.com/photo.php?v=636788036351206
    --
  2.  permalink
    Mamy ZĄBKA!!!
    gratuluje :)
    boje się co to będzie u Lesia
    - jeszcze mozesz dluugo czekac, bo Maks dalej bez ;)
    Dziewczyny na fejsie pojawił mi się z rana ten filmik i po obejrzeniu go poryczłam się
    - takze sie wzruszylam:cry:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 16.06.13 10:13</span>
    wykąpie się w basenie i opale moje blade dupsko
    - tez bym opalila swoje, rok sie nie opalalo ha ha ha
    --
  3.  permalink
    Hej dziewczyny, ja mam do Was takie pytanie... Jak długo po porodzie odczuwałyście dyskomfort podczas seksu ?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 16th 2013
     permalink
    DominiczkaA: Dziewczyny na fejsie pojawił mi się z rana ten filmik

    O rany. Czytałam meżowi (tzn. tłumaczyłam) pokolei i aż głos mi drżał :cry:
    Niezalogowana0: Hej dziewczyny, ja mam do Was takie pytanie... Jak długo po porodzie odczuwałyście dyskomfort podczas seksu ?

    Ja do tej pory odczuwam...

    Treść doklejona: 16.06.13 15:25
    A w ogóle to jestem po weselichu mojej siostry. I powiem wam, że było super. Jestem i zła i zadowolona.
    Zła, bo moja mama się zajmowała Kacperm i poszli do takiego grillbaru na powietrzu i dawała mu do jedzenia frytki z ketchupem!!!:shocked: Nigdy więcej go z nikim nie zostawię!:devil:
    Zadowolona, bo bawiłam się do białego rana. Wróciłam o 4 rano a mały dopiero na jedzonko się obudził o 4:30 :bigsmile: (oczywiście w między czasie wstąpiłam na kąpiel i karmienie przed snem, bo sala niedaleko:bigsmile:)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii: i dawała mu do jedzenia frytki z ketchupem!!!:shocked:

    a mój tato wczoraj chciał dać Michasi rybę w occie :wink: witaj w klubie :bigsmile:
    --
  4.  permalink
    Niezalogowana ja też czuje takie coś ale tylko na początku później już jest super i mi to nie przeszkadza:bigsmile:
    Dii tak to już jest ,zostawiasz z kimś dziecko a ktoś robi coś o czym nie wiesz ,nawet nie konsultując z Tobą...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 16th 2013
     permalink
    Dziś Tosieńka spotkała się z kolegą o miesiąc młodszym od niej, ale ważącym ponad 9 kilo a ona waży 8 kilo i stwierdziłam że w tym wieku jest to strasznie widoczne a niby tylko kilogram różnicy.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJun 16th 2013
     permalink
    acia20: Dziś Tosieńka spotkała się z kolegą o miesiąc młodszym od niej, ale ważącym ponad 9 kilo a ona waży 8 kilo i stwierdziłam że w tym wieku jest to strasznie widoczne a niby tylko kilogram różnicy

    słuszna waga jak na pół roku:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 16th 2013
     permalink
    Dii: i dawała mu do jedzenia frytki z ketchupem!!!:shocked:


    a mój tato wczoraj chciał dać Michasi rybę w occie :wink: witaj w klubie :bigsmile:

    Mój ojciec ostatnio włożył do buzi Piotrusiowi kawałek ciasta.Myślałam,ze go za to uduszę ale mały był mądrzejszy i szybko to wypluł.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 16th 2013
     permalink
    Czyli to się zdarza nie tylko u nas:wink:
    A na tym weselu byli ludzie z dzieciaczkiem trochę starszym, ponad rocznym ale i z takim 11-miesięcznym. Ale mi go było szkoda... Ta głośna muzyka... Mały był taki wystraszony, ogłuszony i oświecony... Nie wiedział co się dzieje. Tarł oczka cały czas. A widziałam ich do oczepi na pewno... W między czasie tatuś w wózeczku usypiał małego albo mama latała i karmiła... Też się nie wybawili. Szczerze, jakbym miała iść z małym, męczyć jego, męża i siebie to wolałabym przeprosić parę młodą i darować sobie tą imprezę...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 16th 2013
     permalink
    Dii zapisaliśmy dziś Tośkę na kontynuację w lipcu (godz 17 czwartki) jeśli chodzi o basen.

    Treść doklejona: 16.06.13 22:15
    Tosia idzie na początku sierpnia na wesele swojej chrzestnej, zobaczymy jak będzie.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 16th 2013 zmieniony
     permalink
    acia my dzisiaj ominęliśmy zajęcia więc nic nie wiem... Niestety ogarnęłam się dopiero grubo po południu:shamed:
    A co do wesel, w sierpniu będzie Tosia w wieku około Kacperkowym więc będzie ciężko...
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJun 16th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk: Podawalyscie przy ząbkowaniu IBUM?
    Właśnie podaję, z zalecenia pediatry.
    Niezalogowana0: Jak długo po porodzie odczuwałyście dyskomfort podczas seksu ?
    Do ok. 6-7 m-ca po porodzie.
    Dii: Ale mi go było szkoda...
    Ech... Ostatnio widziałam w IKEI małżeństwo z 11-dniowym dzieciaczkiem (kobieta mężowi tłumaczyła, że "ona ma dopiero 11 dni" i czegoś tam jeszcze nie potrzebuje). Później przechodzili na szybko przez kasy, bo dzieciątko płakało, ile sił mu starczyło- biedactwo aż zrobiło się bordowe na buzi. Nie wiem- dla mnie to elementarny brak wyobraźni. Harmider, muzyka, światła i tygodniowy noworodek...?
    --
  5.  permalink
    Witajcie kochane. Mało mnie ostatnio bo wykorzystuję pogodę i działam na ogrodzie lub chodzę na spacerki, a jak siedzę w domu to ogarniam domowy bałagan i nie mam czasu przysiąść do kompa nawet na 10 minut.:devil:
    Z nowości u nas to Wojtuś od piątku gibonuje i pełza do przodu, czasem jeszcze do tyłu i tak się zastanawiam i ile czasu może minąć od gibonowania do raczkowania,:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJun 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziękujemy bardzo za życzenia :grouphug:
    Było super, wszystko się udało :wink: Barbara żadnej ze wspomnianych wcześniej rzeczy nie zrobiła, za to miała czkawkę na samym początku,a siedziała mi tuż za plecami w małej salce w USC i mało nie parsknęłam śmiechem w trakcie wywodu pani udzielające ślubu, na temat podstawowej komórki społecznej :tooth: Na weselu była bardzo grzeczna, wytrzymała 3h, oglądała wszystko z zainteresowaniem i ani tłum ludzi ani głośna muzyka je nie ruszyły. Później pojechała do domu i została w domu pierwszy raz w życiu z kimś obcym-pobawiła się, zjadła i poszła grzecznie spać :clap: Wyglądała bosko, wrzucę jakieś zdjątko na trochę. Jestem z niej bardzo dumna :thumbup: Jutro jedziemy nad morze, także teraz trzymajcie kciuki, żeby wytrzymała drogę...
    --
  6.  permalink
    Jutro jedziemy nad morze
    - spokojnych wakacji :)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Hej mamusie :bigsmile:
    Wielkie gratulację dla Majki za pierwszego ząbka :flowers::flowers::flowers:
    Ja też piorę rzeczy dla Lesia w specjalnych proszkach i płynach i pewnie tak zostanie do skończenia roczku.
    azniee: Jutro jedziemy nad morze

    Udanego wypoczynku życzę :grouphug: ja też mam w planach pojechać do siostry w sierpniu nad morze :whorship:
    Ja posprzątałam, po prałam, po prasowałam itp. a teraz smarze się na balkonie a Leszek śpi :whorship::winkkiss:
    A wczoraj na działce dowiedziałam się, że u Kacperka ( mój kuzyn, który urodził się w tym samym dniu co Leszek. bo z ciocią rodziłyśmy w tym samym szpitalu, obok siebie salach) wyszedł mu pierwszy ząbek a Leszkowi jeszcze nie i się nie zapowiada bo ostatnio jak byliśmy z gardełkiem u Leszka to doktor spojrzała na dziąsełka i powiedziała, że jeszcze czas.
    Życzę udanego dnia :grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Witam dziewczyny. Ja w końcu zaliczyłam sesję i mam czas posiedzieć na 28dni. U Zuzi też duże postępy. Przekręca się super na boki, na brzuch i próbuje z brzuszka na plecy, no i czasem jej się udaje.
    A co do zębów to wydaje mi się, że strasznie się nakręcacie i swego czasu i mi się to udzieliło i zaglądałam małej ciągle do buzi. Dzieci 3 miesięczne mają jeszcze sporo czasu do pierwszych ząbków. Wiem, że są przypadki wyjścia pierwszych ząbków bardzo wcześnie, ale wydaje mi się, że nie ma co myśleć, że i u mojego dziecka powinny zaraz wyjść. U mojego bratanka pierwszy ząb wyszedł jak miał 10 miesięcy. Czytałam, że nawet do 12 miesiąca może wychodzić pierwszy ząb. Tak więc myślę, że wszelkiego rodzaju marudzenia itp. trzeba doszukiwać się najpierw w czymś innym.
    A powiedzcie mi jakie macie sposoby na ochronę swoich dzieci przed komarami? Jakaś straszna plaga jest w tym roku.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Witajcie, Kinia nam przychorowała, ma katar i jest marudna, a z nowości to jak weszłam do jej pokoju po tym jak się obudziła zastałam ją siedzącą, nie wiem jak to zrobiła może się podciągnęła za szczebelki ale więcej tego nie powtórzyła :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Ja też się witam w ten piękny dzień.

    Do marudzenia na zabki to też potwierdzam, że to moze się okazać coś innego.
    I ja doszukiwalam się ostatnio ząbków u Kai ale już teraz wiem, że to był skok rozwojowy.
    Po tygodniu ciągłego marudzenia, wybuchów płaczu, budzenia się w nocy z płaczem wszystko się unormowalo. Za to moja panna nagle nauczyła się wielu nowych rzeczy, dosłownie tsk jakby w ciągu jednego dnia. Kaja nagle zaczęła swiadomie łapać przedmioty zawieszone np nad nią obiema raczkami, łapie swoje nóżki i stopki, bierze ode mnie zabawki i wklada je sobie do buzi, podejmuje próby przewrocenia się z pleców na brzuch no i jak jest na brzuszku to jiz potrafi bawić się różnymi przedmiotami.
    W ogole dużo piszczy i guga, czasem tak glosno, że aż uszy bolą.

    Ja dzisiaj dzwonilam do swojego szefa poinformować, że zostaję na urlopie macierzyńskim caly rok. Szef był bardzo miły i powiedzial mi bardzo fajną rzecz, że popiera moją decyzję, bo tak jak mi kiedyś powiedział, są w życiu rzeczy ważne i i ważniejsze a rodzina i dziecko są najwazniejsze. Zapewnił też, że będę miała gdzie wracać:).

    Na urlop wybieramy się całą naszą trójką też nad morze, już w nastepny weekend. Nie mogę się doczekać. Ci co wybrali urlop teraz trafili na super pogodę. :):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    sysiajaw: zastałam ją siedzącą

    wow gratulacje, ja już się doczekać nie mogę takiegoż widoku :) Zdrówka dla Kingusi oczywiście :)
    --
  7.  permalink
    Kochane mój cudaczek właśnie przed chwila powiedział pierwszy raz MA-MA!!:crazy:
    Dotąd było tylko TA-TA
    Doczekałam się!!!:jumping:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    leneczka8484: Kochane mój cudaczek właśnie przed chwila powiedział pierwszy raz MA-MA!!:crazy:


    U nas tak samo było jakiś czas temu także wiem co czujesz :cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    sysia super! Ja też nie mogę się doczekać aż sam mi usiądzie.
    Leneczka w końcu, nie?:wink: U nas to nie świadomie ale Kacper gada Ma-ma i Ba-ba a Ta-ta ani razu... więc mąż zawiedziony...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    MADZIAUK ja z polecenia pediatry też Ninę p. bólowymi "faszerowałam" przy ząbkowaniu ale czopki raczej stosowałam bo ponoć syrop długo stosowany podrażnia układ pokarmowy czy jakoś tak....
    W każdym razie dawać dawałam. Wiadomo nie co chwilę ale w krytycznych momentach bywało, że przez tydzień dostawała czopka w tyłek każdego wieczoru.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Brawo dla Kini i Patryczka:clap:

    Mój Gałgan z siadaniem z czworaków kombinuje i siada przy pomocy naszych nóg na łóżku, ale jeszcze nic nie gada. Już się nie mogę tej magicznej mamy doczekać.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Dziewczyny powiedzcie mi co stosuje się na opuchnięte dziąsełko?:sad:
    Biedak... może i nie płacze z bólu ale wygląda to okropnie... Tzn. wychodzi nam czwarty ząbek - kolejna górna jedynka i szczerze mówiąc to takiego dziąsła to on jeszcze nie miał.
    Tak sobie myślę, czy to normalne, bo jak gdyby w miejscu tej jedynki jest wielki bąbel tak jakby. Wygląda na ropny, albo mi się zdaje. Już dopiero się zrobił, a opuchnięte ma od wczoraj...

    Co radzicie? Ogólnie jak boli to smarujemy Dentinoxem, ale max 3 razy na dobę jak na ulotce zalecają...:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    DII po mojemu chyba nic się z tym nie robi oprócz smarowania Dentinoxem...
    Przy wyżynaniu się zęba taka opuchlizna może wystąpić. Jak również krwiak granatowo siwy - Ninka taki miała chyba przy którejś dwójce. To dopiero była masakra.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Ojej... biedna... No u nas tak jakby z góry dziąsełka takie białe jest ale tez jakby sine... Dobra będę smarować...
    --
  8.  permalink
    Tak DII nic sie nie robi smaruj DENTONOXEM i wsio...my to przechodzilismy nie dawno też miał mega napuchnięte górne dziąsełka-najgorsze ponoc własnie są górne jedynki
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Widzę właśnie... Porażka! Ale damy radę:bigsmile:
    --
  9.  permalink
    Dzisiaj u nas baardzo goraco, w domu mam 30 stopni wiec porazka straszna, mlody lezy w samym body i nawet tetra nie da sie nakryc. I mam pytanko, Mamusie, ktrej garderody malucha najbardziej nie lubicie prasowac?? Ja pajacykow :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Ja prócz koszulek nie prasuje nic....:-)
    ...
    U nas niemal ani jednego zęba. ...
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    madziik1983: Mamusie, ktrej garderody malucha najbardziej nie lubicie prasowac?? Ja pajacykow :devil:
    Dlatego ja wyprasowałam mojej Lilce ubranka tylko raz - przed jej urodzeniem. Drugi raz już nie popełniłam tego błędu :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    ja prasuję z przyzwyczajenia i dlatego, że łatwiej mi się składa, ale też pajacyki są najgorsze:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Ja też prasowałam raz, a właściwie nie ja tylko luby:tooth:
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJun 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja prasuję wszystko ;) Najbardziej nie znoszę prasować sukienek/spódniczek a'la bombek :P
    Ale im dziecko starsze, no i ciuszki większe, to lepiej się prasuje ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    leneczka8484: najgorsze ponoc własnie są górne jedynki



    Nie chcę Was straszyć [bo oczywiście każde dziecko jest inne co nie] ale u nas na przykład górne jedynki to był pikuś w porównaniu do czwórek :confused::confused::confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Ja zawsze prasuję ubranka ale może przestanę? ;) mniej pracy by bylo ale z drugiej strony wyprasowane tak ladnie wyglądają :):wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    leneczka8484: my to przechodzilismy nie dawno też miał mega napuchnięte górne dziąsełka-najgorsze ponoc własnie są górne jedynki


    Tez mi dzis tak dentystka mowila.

    U nas dwie gorne jedynki mocno sa juz napuchniete. Na jednej juz jest bialy pasek od spodu, na drugiej cos tez juz zaczyna byc widac. Karolek zaczyna wiecej jesc. Moze niedlugo sie przebija i bedzie mu lzej. Tak cierpi bidulek.

    Za to dobrze znosi wysokie temperatury w Polsce. Spi ladnie na spacerkach (chodzimy 2 razy dziennie i na akzdym spi tak kolo 1godz-1 i 20min). Ma tez ponad godzinna drzemke rano w domu :) Wiec lepiej niz w UK.

    Teorka - dzieki, wlasnie podalam Karolkowi ten IBUM tylko 3 razy. Teraz juz jest troszke lepiej i wystarcza dentinox. Ale na wizycie u lekarza zapytam o to :) By na przyszlosc wiedziec.

    Pozdrawiam ze slonecznego Opola :)
    --
  10.  permalink
    No ja wlasnie prasuje tylko dziecka ale chyba przestane skoro nikt tego nie robi he he ;)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    madziik1983: No ja wlasnie prasuje tylko dziecka ale chyba przestane skoro nikt tego nie robi he he ;)


    Ja też prasuję, ze względu na problemy skórne:confused:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Ja tez prasuję rzeczy bo słyszałam, że wysoka temperatura zabija zarazki, bakterie itp. Straszne jest to co wasze dzieciaczki przechodzą z ząbkowaniem :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    venus no straszne!:cry: ale wyjdą i będzie spokój:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 18th 2013 zmieniony
     permalink
    magda_a: Ja prasuję wszystko ;) Najbardziej nie znoszę prasować sukienek/spódniczek a'la bombek :P

    ja też prasuję :) I zawsze będę :) ...bo lubię, pomimo, ze z niektórymi ciuszkami trzeba się nieźle nakombinować :)
    --
  11.  permalink
    Ja też prasuje wszystko .Słyszałam że do skończonego miesiąca trzeba ,ale nie wyobrażam sobie mojej małej w pomiętych ciuszkach:bigsmile:Zresztą teraz tak szybko mi to idzie jak z automatu:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Ja dobrze wieszam pranie i wszystko jak wypracowane;) choć tak jak pisałam koszulki pracuje zawsze :cool:
    --
  12.  permalink
    Ja tez prasuję rzeczy bo słyszałam, że wysoka temperatura zabija zarazki, bakterie itp
    - tez dlatego to robie ;)
    --
  13.  permalink
    Witam się z rana:-)
    Ja też prasuję, bo lubię, a pajaców i śpiochów już nie używamy, bo młodemu niewygodnie, no chyba, że jakiś pajac bez stópek do spania:wink:tak to na noc piżamka dwuczęściowa ze ściągaczami lub bodziak. a nie lubię prasować mini koszul:devil: dobrze, że ma tylko dwie:cool:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.