Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeJun 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Witam po dluuuższej przerwie :) czasu brakuje na cokolwiek, mój czterozębny dziabąg robi się coraz bardziej mobilny, próbuje stawać, nie raczkuje jeszcze, pełza, raz w przód, raz w tył, wszystkie szuflady i szafki są Jego :P 10 miesięcy od porodu minęło bardzo szybko, nawet nie wiem kiedy :) co do prasowania, wyprasowałam tylko raz i więcej nie prasuje :)
    Mam pytanko, czy możliwe jest, że po jedynkach Matiemu będą wychodzić trojki? bo takie ma napuchnięte dziąsełka w tym miejscu. Czy jednak musi być zachowana ta kolejność, 1,2,3 itd.?
    --
  1.  permalink
    kuleczka_69: Mam pytanko, czy możliwe jest, że po jedynkach atiemu będą wychodzić trojki? bo takie ma napuchnięte dziąsełka w tym miejscu. Czy jednak musi być zachowana ta kolejność, 1,2,3 itd.?

    Trójki zazwyczaj wychodzą dopiero po 4 więc te opuchnięcia są raczej na dwójki:wink:
    --
  2.  permalink
    misia-ludek: Trójki zazwyczaj wychodzą dopiero po 4 więc te opuchnięcia są raczej na dwójki


    Aha :) dobrze wiedzieć, bidulek mi nieraz tak się wydziera, jakby Go ktoś ze skóry obdzierał, szkoda mi Go bardzo, dentinox nie pomaga zbytnio, dopiero po ibumie się uspokaja... no ale cóż, trzeba przez to przejść.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    tak czytam o tych zebach i az sie boje. moj maly srednio znosi upaly, marudzi, nie bardzo cche jesc ale co sie dziwic, mamy 28st w domu i mnie ejst ciezko wytrzymac.
    co do prasowania to prasowalam do skonczonego miesiaca i nie zamierzam wiecej, moze w przyszlosci jakies koszule czy ewidentnie wymiete rzeczy.
    a dziewczyny gotujecie 4 mies dziecku wode mieneralna? bo nie wiem czy mam caly czas gotowac czy juz nie trzeba. na te upaly malego dopajam woda na spacerze bo cyca raczej nie podam na zewnatrz bo on kosmiczne rzeczy przy nim wyprawia wiec tylko w domu w spokoju moge karmic wiec wode daje. na poczatku plul ale widac jak mu sie pic chcialo to zassal sie i teraz po 3 dniach juz ladnie pije co mnie bardzo cieszy. ale nie wiem jak jest z ta woda mineralna gotowac czy nie. a jak nie gotowac to jaka najbezpieczniejsza?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    milka rozumiem, że z butelki podajesz wodę? Mój butelki nie tknie! Dziewczyny tu jakiś czas temu pisały, że zwykłą żywca podają albo mama i ja czy coś takiego. Ja dawałam żywca. A przynajmniej próbowałam ale się szybko poddałam, stwierdziłam, że mały mi nie będzie pił wody dopóki się nie nauczy normalnie z kubka albo ze zwykłej butelki jak będzie starszy, ale jak widać da się. Kacper tez pluł, wypluwał wszystko, ale podawałam mu co jakiś czas... O ja nie dobra! Może by do tego czasu już pił normalnie gdybym się zmobilizowała bardziej.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    U nas 8 pierwszych zebow wyszlo bezobjawowo... a 4 daja teraz popalic!
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    A jakie macie zdanie na temat basenów dla niemowlaków, bo jest kurs teraz od lipca i się zastanawiam czy z moją 3 miesięczną córcią się nie zapisać, chociaż nie trzyma jeszcze tak dobrze główki.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    dagus ja chodzę na takie zajęcia z Kacperkiem i jest też dziewczyna z bobaskiem 3-miesięcznym - tzn. teraz już ma pewnie 4 m-ce:wink: ale zajęcia jakiś czas już trwają:bigsmile: - ogólnie patrzę na te dziecię i czasem żałuję, że wcześniej nie poszliśmy na te zajęcia, bo ten malutki bobasek czasem lepiej sobie radzi niż mój!:shocked: Ładnie nurkuje, ani razu nie zapłakał. A mój po każdym nurku przestraszony i ryk kilkusekundowy musi być!
    Polecam!

    Treść doklejona: 18.06.13 11:36
    Vsti: U nas 8 pierwszych zebow wyszlo bezobjawowo... a 4 daja teraz popalic!

    To mój się z jednym meczy! Zazdroszczę pierwszych 8 i współczuję kolejnych 4...
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Dzień dobry mamusie :)
    --
  3.  permalink
    Kurcze też bym poszła z moją niunia na takie zajęcia:bigsmile::bigsmile::bigsmile:Muszę się dowiedzieć jak to jest u nas na basenie:bigsmile::bigsmile:Od kiedy można zacząć chodzić
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Dominiczka u nas można od 3 m-ca:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Tosieńka ma już 8100 kg, 69,5 cm i główka 42,5 cm.
    Dziś od pediatry dostałam do pracy zaświadczenie że mała jest karmiona piersią i dzięki temu będę w pracy od lipca siedzieć krócej o 1 godzinę, która przysługuje na karmienie dziecka ;).
    U nas M prasuje małej rzeczy, ale każdą tylko raz po kupieniu po pierwszym praniu.
    Tośka miała około 4,5 m jak poszła na basen i mogła by iść wcześniej ten 3 miesiąc to chyba w sam raz.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Moje dziecko stanęło samo przy pufie :bigsmile:
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 18th 2013 zmieniony
     permalink
    A wiecie co teraz ja się trochę pożalę.
    Zaczynam się trochę czuć jak wyrodna matka, wracam od 1 lipca do pracy i mała zostaje be ze mnie na razie nie umiem sobie tego jeszcze wyobrazić.
    Teraz wiem co znaczy każde jej zapłakanie, pomarudzenie czy cokolwiek, wiem jak zareagować na jej zachowanie i jest wszystko dobrze. Co gorsze w ciągu tygodnia jedna rzecz w zachowaniu dziecka może oznaczać co innego i teraz za każdym razem wiem o co jej chodzi.
    A jak pójdę na pół dnia do pracy to już nie będę umiała pewnie zgadnąć za każdym razem o co może jej chodzić.
    Na szczęście będzie na mnie czekała w domu z M tzn. pewnie będą na spacer po mnie wychodzić, ale już się martwię jak to będzie czy M da radę się wsłuchać w jej potrzeby na tyle co ja (na pewno TAK).
    Myślę że jak w lipcu i sierpniu posiedzi z M a ja będę w pracy to od września łatwiej będzie jej w żłobku. To ostatnie zdanie to tak na pocieszenie dla mnie.

    Treść doklejona: 18.06.13 12:49
    Brawo dla Stasia :clap:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Dii - mojemu Kubusiowi juz kilka razy wczesniej proponowalam wode z butelki ale nie bylo mowy, od razu placz. ale od 2 tyg dostaje mleko w butli na wieczor wiec juz zna dobrze butelke i jak teraz sa te upaly to sie widac przekonal do wody, bo na taka pogode to cyca chyba co 30min muslabym dawac, a i tak karmie go teraz srednio co 1,5g bo je malo ale chce czesto.
    dagus - my na basen zaczelismy chodzic jak kupus skonczyl 10 tyg i tylko za pierwszym razem pomarudzil i raz zaplakal a na drugich zajeciach juz nurkowal i zero placzu, takze polecam
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Dii: U nas to nie świadomie


    podejrzewam, że u nas też choć zdarza mi się zastanawiać czy może czasem świadomie, kilka razy widząc mnie wyciągała rączki i mówiłą mamama ale to może tylko przypadek, nie jestem pewna

    Treść doklejona: 18.06.13 13:42
    Ja prasowałam ciuszki malej gdzieś do ukończenia 5 miesiąca później przestałam, i prasuję tylko te które tego wymagają, typu sukienki, body zawsze po praniu elegancko rozwieszam i nie trzeba prasować, pajaców używam wyłącznie jako piżamki do spania na noc bo są najwygodniejsze:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Hej a ja od wczoraj mam strasznego doła psychicznego.W dniu chrztu poszliśmy do fotografa na sesje zdjęciową z myślą,że to jest profesjonalista i zrobi nam sliczne zdjęcia.Bardzo się myliłam ponieważ zdjęcia są koszmarne nie wyretuszowane i ciemne . Czy można to jakoś poprawić na komputerze????
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Anula-można :)
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Agnike a podpowiesz mi w jakim programie co i jak???

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 18.06.13 14:03</span>
    Dzięki za wiadomość wieczorem się zapoznam z tymi programami.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    isiula: Moje dziecko stanęło samo przy pufie


    Gratuluję ;) szybciutko
    mój też próbuje stanąć, ale na głowie :devil: (bynajmniej tak to wygląda:wink:)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Wczoraj teściowa ugotowała kompot z moich truskawek przydomowych i specjalnie dla niej odlała zanim posłodziła, bardzo jej smakuje i na szczęście nie jest na nie uczulona, bo ponoć truskawki są uczulające, a ona aż za nimi się trzęsie

    Treść doklejona: 18.06.13 14:50
    Isiula jestem pod wrażeniem, Kini daleko do tego, mam nadzieję, że łóżeczko masz opuszczone?:cool:
    --
  4.  permalink
    mamy 28st w domu i mnie ejst ciezko wytrzymac.
    - ja mam kochana teraz 31...
    Maly wypija ok 200 ml wody na dzien, przekonal sie jakos od 2 dni do picia bo tak wogole go nie interesowala zadna herbatka.
    Gratuluje samodzielnego stania przy meblu:)
    Ja malego wsadzilam dzisiaj do miski z letnia woda i oplukalam bo taki spocony, ze az sie lepil... jak my przezyjemy lato to niewiem...
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    sysiajaw: bo ponoć truskawki są uczulające


    Kacper jak polizał truskawkę to usta miał jak Angelina Jolie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    bari_87: acper jak polizał truskawkę to usta miał jak Angelina Jolie:wink:


    Dałam ci ooo bo bardziej skojarzyło mi się z kolorem niż z tym, że mu spuchły:neutral: dobrze myślę?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    sysiajaw: Isiula jestem pod wrażeniem, Kini daleko do tego, mam nadzieję, że łóżeczko masz opuszczone?

    Mam, ale co z tego jak Gałgan łóżeczka nie używa:devil:

    Dzięki dziewczyny za gratulacje. Też się zdziwiłam, że tak szybko. Na pufie leżała paczka migdałów w czekoladzie i to ona go zmotywowała:wink:
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    isiula: Dzięki dziewczyny za gratulacje. Też się zdziwiłam, że tak szybko. Na pufie leżała paczka migdałów w czekoladzie i to ona go zmotywowała:wink:


    :rolling::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    a ja mam kiepski dzień... Najpierw ortopeda więc podróż w skwarze bez chłodnego nawiewu w samochodzie do Centrum Wawy... Dostałam zwolnienie lekarskie i rehabilitacje na kręgosłup... Potem koleżanka zadzwoniła z informacją, że likwidują nasz dział i niebawem wszyscy dostaną wypowiedzenia umowy... Muszę biegiem iść na wychowawczy co wiąże się z brakiem kasy! Potem powrót w skwarze do domku i na powrocie ze sklepu przebił mi się jogurt i wszystko zalane, łącznie z moją spódnicą i tyłem samochodu!
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 18th 2013 zmieniony
     permalink
    isiula: Moje dziecko stanęło samo przy pufie :bigsmile:

    isiu, gratuluję :) A czy ja mogę to samo powiedzieć o Misi, skoro 1,5 tygodnia temu, siedząc obok mnie na łóżku, złapała się obiema rączkami mojego przedramienia i wstała...? Co prawda po 2-3 sekundach usiadła z impetem ale.. wstała sama :) Ja wówczas robiłam coś przy komputerze a tu obok takie cuda się działy ;)

    Treść doklejona: 18.06.13 16:56
    w ogóle dodam jeszcze ze w ciągu 1,5 tygodnia Misia wstała sama, zaczęła pełzać a obecnie przemieszcza się również na pupie, podciągając rączkami :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Dzięki Kasiu :)
    A Misia przy tym była w pozycji pionowej? Jeśli tak to ja bym to zaliczyła :)
    Mój też potrafił się na mnie podnieść na wyprostowanych rękach i nogach, ale był przy tym w pozycji ok. 45 stopni od podłoża, więc nie traktowałam tego jako wstawanie.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    isiula: A Misia przy tym była w pozycji pionowej?

    no tak, normalnie stała na stópkach :) Nie była przechylona w żadną ze stron :) A po chwili klapnęła na tyłek :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJun 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny kiedy mozna probowac likwidowac nocne karmienie?? Kiedy wiadomo ze dziecku chce sie wlasciwie pic a nie jesc i lezec przy piersi?? Bo teraz cieplo bardzo i moj sie budzi co 1-2 h a glodny na pewno nie skoro wczesniej spal 5-6 po butelce. Narazie odliczam kolo 4-5 h i daje w miedzy czasie picie jak sie budzi, on troche wypija i zasypia a jak mija ten okres to daje cycusia.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Isiula-gratki:)
    fajnie macie z tymi zajeciami na basenie. u mnie chyba na żadnym basenie nie ma takiej oferty, a chętnie bym pochodziła tym bardziej że jak będzie miała 3 miesiące to jeszcze będzie lato.
    Dziewczyny a propos pogody i upału za oknem to jak ubieracie dzieci do snu? ja zakładam pajaca i śpi w śpiworku, ale dziś tak gorąco że chyba będzie jej za ciepło. Kupiłam cieniutki śpiworek grobag i zastanawiam się czy body starczy czy ona jeszcze za mała? kocykiem czy pielucha nie mam co przykrywać, bo strasznie się rozkopuje.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Akirka, jak rok temu były takie upały a moja L. miała ok. miesiąca, to spała w samym bodziaku. No chyba że u Was w domu jest mniej niż 28 stopni...
    --
  5.  permalink
    ja zakładam pajaca i śpi w śpiworku
    :shocked: - no niewiem ile masz w mieszkaniu i czy w Polsce, ale jak tak to chyba jej troche goraco..., mysle ze sam pajac starczy... chociaz takie maluchy lubia byc otulone to moze body z krotkim i w becik...
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Madzik, jak Maks wypija tą wodę i śpi dalej, to dawaj. Gdyby chciał mleka, to na pewno by Ci to zasygnalizował :D
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    akirka: jak ubieracie dzieci do snu

    moja dziś spi w samym bodziaku, cieniutkim.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    sysiajaw: kolorem niż z tym, że mu spuchły:neutral: dobrze myślę?


    I kolor dużo poza linię ust ( i nie zostawiła koloru truskawka) i rozmiar też...:confused:

    Ja mam Kacpra w cieniutkim pajacu, nie przykryty
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Mamy w pokoju 23 stopnie. Ale w nocy np. ja sie sama przykrywam bo robi mi się chłodno. Spróbuję dziś body i ten cieniutki śpiworek.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Dobry wieczór mamusie :smile: ja się dziś źle czuje, złapała mnie jelitówka :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    dziewczyny dziecko mi drży (cały się trzęsie) przy podnoszeniu do góry i płakać zaczyna. O co może chodzić?
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Venus no to pechowo...cos u ciebie sporo tych chorób lapiecie...kuruj się i bądźcie z Leszkiem silni.

    DZiewczyny u mnie też 24-23 st. Założyłam Kai samego pajacyka i delikatnie przykryłam nóżki kołderką. Ale moja niunia lubi ciepełko więc zobaczymy jak przespi noc. Pierwszy upalny dzień zniosla dobrze, duzo spała i duzo jadła.

    Muszę ją pochwalić bo dzisiaj już calkiem świadomie przewracała się z pleckow na brzuszek, acha... no i juz drugą noc z rzędu spi nasz kurczaczek bez pobudek, wczoraj do 5.30 a dzisiaj do 6.30. Aż dziwnie się czułam bez tego wstawania.:)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii a on jest przy tym świadomy?

    Co do spania to Misiek śpi w bodziaku z krótkim rękawkiem w śpiworku...temperaturę w pokoju sama nie wiem jaką mamy, bo stacja pogodowa przestawiła mi się na Faranheity :) muszę przeliczyć, bo nie wiem jak to dziadostwo przestawić...:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Dii, a nie jest przegrzany?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJun 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Wkleiłam już na wątek o fotelikach, ale tu też pewnie sporo mam ma foteliki Maxi Cosi. Część z nich może mieć wadliwą klamrę.
    Fotelik Maxi-Cosi CITI SPS wyprodukowane w Holandii między 22 tygodniem 2012 r. a 20 tygodniem 2013 r. mogą być niebezpieczne dla użytkowników- klamra do wymiany
    .
    U nas Ninka śpi w body z krótkim rękawem, niby przykrywam ją kocykiem, ale się rozkopuje.
    .
    Dii, nie wiem o co może chodzić. Moja mała miała takie tiki nerwowe, ale to w pozycji leżącej- przez ząbkowanie- podobno nie wiedziała jak sobie z bólem poradzić. Nie masz jakiejś przychodni z dyżurem nocnym w razie czego w pobliżu? Gdyby u nas to nie były ząbki, to podejrzenie padłoby na początki padaczki- tak nam znajomy lekarz powiedział. Obserwuj Kacperka.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    nie jest przegrzany i jest świadomy. Raz już myślałam, ze mu przeszło. Podniosłam znowu trzymając na wysokości żeber i znowu drgawki całego ciała i płacz z przerażeniem. A przecież tak lubi!!:cry:

    Treść doklejona: 18.06.13 22:39
    nasz też ząbkuje ale to raczej nie to...
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Kurczę, obstawiałabym ból. Ale dlaczego? I co może boleć na wysokości żeber?:sad:

    Treść doklejona: 18.06.13 22:42
    N. głową trzepała- nie panując nad tym i ciało jej wyprężało.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny :)
    u nas chyba skok rozwojowy+ plus upały totalny ryk cały boży dzień...
    miałam częściej cos pisać i jakoś tak.. nie wychodzi...

    słuchajcie , czemu przy KP nie wolno jeść truskawek?
    bo tylko słyszę , że nie wolno , ale nie wiem czemu, chodzi tylko o to , że potencjalnie mogą uczulać?
    bo mam aktualnie w lodóweczce takie ładne od teściowej z działeczki, nie pryskane ani nic :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Eveke tak truskawki to jeden z głównych alergenów, ale oczywiście wcale uczulać nie muszą ;) najbezpieczniej jednak jak coś to zjeść przetworzone...chociaż mi się wydaje, że uczulają głównie te pryskane
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Olenkaka: N. głową trzepała- nie panując nad tym i ciało jej wyprężało.

    No to podobnie ale bez tej głowy... to mi zaczęło przypominać reakcje padaczkowe ale na szczęście to nie to... Dziwne takie... Przestraszyłam się na serio! Bardziej niż przy jego upadku z łóżka na dechy! Na szczęście już zasnął... ale będę się teraz głowiła co mogło spowodować taką reakcję u niego...:sad:

    Treść doklejona: 18.06.13 23:09
    ja karmię piersią i zajadam truskaweczki razem z Kacperkiem:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Dii może zadzwoń na IP/ pogotowie i niech Ci.doradzą czy jechać z nim do lekarza/ szpitala...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.