Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Mamodusi trzymaj się,leki muszą w końcu zadziałać:) będzie dobrze
    --
  1.  permalink
    Mamodusi życze zdrówka!
    J adzisiaj nie mam pojecia chyba sie dziecko mi zepsuło.
    Nie spało od 5 rano .Teraz jest juz tak zmeczony ze nie moze zasnac.Wszystkie sposoby wypróbowane i nic.Juz mam dosyc.Żeby jeszcze był spokojny , to ta pogoda tak na niego działa ze marudzi cały czs.Pada wiec o spacerze moge zapomniec.Jeszcze 3 godziny i M wraca z pracy , jak to dobrze przynajmniej odpoczne .No nic ,musze go troche zignorowac i wziasc sie za sprzatanie jakies chociaz
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Żona kazala podziekowac wszystkim za mile slowa ktore teraz sa nam bardzo potrzebne narazie musi duzo odpoczywac jezeli tylko lepiej sie poczuje napewno do was napisze ......... Krzysztof :wink:
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    a moja dzis sie wazyla 3 michy i 5 dni 6 kg i 59 cm zdrowa jak ryba ....na szczescie...
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Kozera 3 miechy - miesiące cze 3 michy czegoś zjadła i waży 6 kg ?:shocked:

    Mężu Mamydusi dbaj o swoje kobiety a teraz szczególnie o tą większą :wink:
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    w ksiazeczce to wyglada na 6 albo 5,jutro wypozycze wage bo zagadalam sie z lekarka jak wazyla i nie pamietam...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    A ja mam pytanie do Mam starszych dzieci - nastolatków. Czy wyraziłyście zgodę na udział dziecka w zajęciach "wiedza o życiu seksualnym człowieka"

    Moja Anka przyniosła mi deklarację czy wyrażam zgodę ale nie wiem co robić. Co jest poruszane na nich? Wg tego co przeczytałam na www to właściwie jest tylko to co ja miałam na biologii w klasie 5-7 - układ płciowy, rozwój od poczęcia do porodu - ale ona to już miała w kl IV więc spodziewam sie że te zajęcia to "coś więcej" - tylko o ile więcej?

    Normalnie mam zgryza bo podejrzewam ze sporo będzie zależało od nauczyciela ale nie chciałabym by wracała do domu z jakimiś mylnymi przekonaniami i "faktami" typu że kalendarzyk=NPR bądź że w wieku 15 lat trzeba brać pigułki "na wszelki wypadek" ... Może przesadzam ale nie wiem co myśleć o tym przedmiocie:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    And w szkole w ktorej ucze sa zajecia dla gimnazjalistow o nazwie wychowanie do zycia w rodzinie , nie wiem jak w szkole podstawowej ale na tych zajeciach u nas syllabus obejmował
    - pierwsze zauroczenia
    - czym jest slowo kocham cie
    - higiena osobista
    - szacunek do osob starszych
    - czym jest przyjazn
    - dojrzewanie - zmiany w organizmie
    - konflikty w rodzinie
    - inicjacja sexualna i zapobieganie ciazy ( z tego co wiem nie bylo o pigulkach ale bylo o skutkach aborcji)
    - choroby przenoszone droga plciowa

    zajecia byly prowadzone w grupach. na poczatku kilka godzin wspolnych a pozniej na zmiane chlopcy i dziewczynki. moi uczniowie bardzo sobie te zajecia chwalili
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    jestem troszkę mnie nie było, ale już nadrobiłam zaległości.
    Mamodusi trzymam kciuki żebyś wyzdrowiała.
    Jemma bądź dzielna, Mat też miał kryzysowe dni z piciem zamrożonego mleka i krótko przed podaniem wyparzałam butelke mimo iż wczesniej np.wieczorem była wygotowana.
    A ja miałam 3 ciezkie noce z Matem, ale co 15 minut wstawałam, dziś już było lepiej. Ogólnie jest poprawa w zasypianiu w ciagu dnia, przytulimy się razem i zasnie, juz nie musze nosić. Szkoda że w łózeczku nie zaśnie sam, bo od razu myk na nóżki i robi obchod łóżeczka.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    na necie znalazlam info zamieszczone rpzez nauczyciela przedmiotu w podstawowce

    W szkole podstawowej treści wdżwr w ogromnej większości są zbieżne z tematyką godzin do dyspozycji wychowawcy.
    Treści nauczania
    1. Podstawowe funkcje rodziny z podkreśleniem miejsca dziecka w rodzinie.
    2. Przekaz wartości i tradycji w rodzinie, wspólne świętowanie, spędzanie wolnego czasu.
    3. Więź rodzinna, związki uczuciowe i inne relacje w rodzinie; konflikty i ich rozwiązywanie.
    4. Macierzyństwo i ojcostwo. Podstawowa wiedza dotycząca budowy i funkcjonowania układu rozrodczego człowieka.
    5. Ciąża, rozwój dziecka przed urodzeniem, poród, przyjęcie dziecka jako nowego członka rodziny.
    6. Różnice i podobieństwa między chłopcami i dziewczętami. Identyfikacja z własną płcią. Akceptacja i szacunek dla ciała.
    7. Zmiany fizyczne i psychiczne okresu dojrzewania. Zróżnicowane, indywidualne tempo rozwoju.
    8. Higiena okresu dojrzewania.
    9. Prawo człowieka do intymności i ochrona tego prawa; postawy asertywne.
    10. Istota koleżeństwa i przyjaźni, wzajemny szacunek, udzielanie sobie pomocy, współpraca, empatia.
    11. Mass media: zasady i kryteria wyboru czasopism, książek, filmów i programów telewizyjnych.
    12. Odpowiedzialność za własny rozwój - samowychowanie
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    NovemberRain: A nie masz możliwości skontaktować się ze szkołą, z wykładowcą tego przedmiotu i zapytać, co ma na nim zamiar przerabiać?
    Dziecko przyniosło i dziś kartkę którą ma na jutro przynieść podpisaną z wyrażam bądź nie zgodę na udział w zajęciach

    Aniu dziękuję za wyszperanie część tego czytałam właśnie. Ehh jestem zła że nie było mnie na zebraniu dla rodziców może tam było coś więcej mówione :confused: Ale skoro mówisz Aniu że gimnazjaliści sobie chwalą to może nie jest aż tak źle
    --
  2.  permalink
    U mojego Michała tez w tym roku zaczęły się zajęcia z WDŻ. Na zebraniu nauczycielka mówiła o tematyce, która mają przerabiać. Ma byc o dojrzewaniu, przyjaźni, radzeniu sobie z emocjami typowymi dla wieku.
    Ja sie cieszę,że takie zajęcia są. Faktem jest,że mam świetny kontakt z młodym i myslę,ze i tak po lekcjach przyjdzie żeby poopowiadac co było i dopytac o szczegóły.
    Myslę And,że w podstawówce nie beda omawiane metody antykoncepcyjne- pewnie wspomną tylko,ze takowe są. Zreszta jezeli bedą mówili o "kalendarzyku" to masz świetna okazję,żeby zacząć rozmowę z Anią :) Nie wiem jak u Was w domu, ale u nas nie ma tematów, o których nie rozmawiamy i np nasze dziecko jest przyzwyczajone do nagosci i zwykłych rozmów o ciele i płci- więc nie mam obaw,że wróci zgorszone.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Aguś budowę damską i męską Ania zna (męską nie widziała u taty ale braciszka przewijała i czasami jeszcze razem sie kapią - tzn wydurniają w wannie) Nie chodzi mi o zgorszenie bo pomimo ze ANka mówi dużo w domu to wiadomo ze nie mówi wszystkiego a sporo już wie nie tylko z tego co my jej powiedzieliśmy ale i co zasłyszała na "podwórku". O NPR też tyle o ile wie. Obawuiam sie jak to wszystko będzie im przekazane, w jaki sposób i w ogóle. No ale skoro w podstawówce to ma wyglądać jak u nas lekcja wychowawcza to niech sobie ma o tą godz dłuzej lekcje w środy - zawsze obie możemy zrezygnować bo przymusu nie ma :D
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    Witam ja tylko na chwile zajze do was niestety na dluzej nie moge ..... u mnie kolejna noc krwawienia o poterznym nasileniu mam wrazenie ze leki ktore powinny je zatrzymac to tylko nasilaja :cry::cry::cry: przez ta sytuacje jestem bardzo oslabiona :cry: nie moge wziasc mojej Dusi nawet na chwile a moj aniolek az placze za mna :cry: jedynie do karmienia M kladzie ja kolo mnie bo tak to kopie :cry: jestem coraz bardziej zalamana ta sytuacja chciala bym by to wszystko juz sie skonczylo :cry::cry: .... dziekuje wszystkim za mile slowa :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    And myślę że spokojnie możesz wysłać na te zajęcia a w razie czego zrezygnujesz i już :)

    Mamadusi a może nie czekaj dlużej tylko idź zasięgnąć rady innego lekarza lub wezwijcie do domu...

    U nas kolejna ciężka noc niech te zęby już wyjdą bo niedługo będę jak zombi... w dodatku mam doła bo M mi wyjechał :cry: wróci w czwartek i mi źle..... bu...
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    And co do tych lekcji w szkole to może powiem jak to było u nas.Nauczyciel nie był do końca przygotowany do takich zajęć.Dzieci wydają mi się za młode.Nam opowiadali o seksie wprost,nie co to pocałunek,zakochanie .Padło pytanie kto wie co to jest sex,nikt oczywiście sie nie odezwał wiec nauczyciel powiedział dosłownie co i jak.Były też kasety wideo i zdjęcia z Aborcji po których jak wróciłam do domu to płakałam że mamy zabijają swoje dzieci,po tej kasecie rodzice interweniowali.Były też pytania czy wiemy co to prezerwatywa, do czego służy jak się zakłada (prezentacja na bananie) w klasie jeden wielki śmiech i głowy w dół nikt nie patrzyłitd.Mnie te lekcje nic nie dały ,dzieci się nie udzielają bo się wstydzą rozmawiać z nauczycielem na ten temat.Radziła bym przed podjęciem decyzji skontaktować się z wychowawcą i zapytać o plan tych zajęc czyli co będą dzieci przerabiać,jakie filmy, zdjęcia oglądać.Nie wiem czy to Ci w czymś pomogło ale ja nie aż tak dawno chodziłam do szkoły i miałam te zajęcia.No to tyle na ten temat.Mam nadzieję że trochę pomogłam,najlepiej tak jak pisałam wcześniej porozmawiaj z nauczycielem i wypytaj co będzie i jak przeprowadzane.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    Wydra, czy zajęcia, o jakich opowiadasz, prowadził Twój nauczyciel czy osoba z zewnątrz? Z jakiejś organizacji?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    No i właśnie boję się Wyderko by tak nie było u nas :( W poniedziałek młoda ma wychowawczą wiec postaram się dotrzeć do szkoły.
    Dziękuje Ci bardzo za Twoją opinię
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    Amazonko te lekcje z nami przeprowadzała nauczycielka która uczyła historii i wiedzy o społeczeństwie była tylko na kursie specjalnym.To była jedna wielka porażka, ja osobiście odradzam no chyba że mają inny tok nauczania tego przedmiotu.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    Mamodusi nie ma żartów, jedz lepiej do szpitala. Jak w ogóle minął dzień, czemu nie piszesz? Ściskam mocno :hugging:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    JEMMA bardzo dziekuje ze pytasz ...:flowers: nie pisalam bo bylismy z M w szpitalu kolejne godziny doprawienie 3 zastrzykami po ktorych musialam przelezec u nich czy zadzialaly w dobrym kierunku krwawienie po nich zmniejszylo sie o okolo15 procent wiec zobaczymy do rana jezeli nie zadziala i szyjka sie sama nie zasklepi to w poniedzialek na odzial i zrobia to zabiegowo nawet o tym nie mysle Dusi konczy sie zapas mleczka moge ja karmic piersia tylko raz w nocy miedzy lekami i dwa razy po poludniu dobrze ze chociaz tyle boje sie bardzo co bedzie do poniedzialku oprucz tego jestem strasznie oslabiona bo troche tej krwi ubylo no i wyniki spadly teraz musze tylko lezec z nogam w goze i czekac oby to pomogli bo juz nie daje rady :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: dziekuje jeszcze raz ze pytasz i tez sciskam mocno :hugging::hugging:
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    ààNo mnie tez dorwalo cos,gardlo mnie tak boli ze szopka ,ani mòwic ani przelykac,okropny ten bòl.Plukam woda z sola i cyckam cukierki,bo przy karmieni to lekòw nie wolno...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeFeb 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    November a jak kaszel - Mija? Pomagają te leki i czy wogóle załapoało z ta tubą? I powiedz mi jeszcze jak rehabilitujesz Cyryla - metoda Vojty? Gratulacje dla syna, Maksiu jedynie czasem podniesie pupę :wink:

    Mamodusi będzie dobrze, nie martw sie karmieniem małej, jest już w takim wieku, że jeżeli przez kilka dni dostanie mieszankę to nie odzwyczai sie od cycusia, trzymam kciuki...

    kozera kuruj sie naturalnie :wink: jak Vere? Szkoda, że nie możemy jej zobaczyć ...
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    a moje dziecie udkoskonala swoje sprawnosi w stawaniu :) wczoraj wstał z pozycji siedzacej a dzis lezał sobie na brzusiu bo spac nie chciał i w pewnym momencie słysze jak sie drze ide a on stoi i nie wie co dalej :P a jak zasnał to słyszalam czołganie sie po łozeczku ide patrze a on kieruje sie s trone barierki przy kotrej stanął:P jutro obnizamy poziom łozeczka ;)


    Mamodusi 3maj sie :) bedzie dobrze :)
    --
  3.  permalink
    oj MAMODUSI trzymaj sie!!! jestesmy z Tobą.Życze szybkeigo powrotu do "normalnych" dni z Dusia.

    J a dzisiaj dzien zabiegany,najpierw z M do miasta potem w domku obiadek i sprzatanie i nagle niespodziewani goscie siedzieli 3 godziny.Mały nie chciał spac wiec marudził w koncu w hałasie zasnał.Potem ktos rzucił hasło na basen ale ja jak zwykle mogłam o nim pomarzyc...@....a tampony niestety narazie odpadaja.Tak wiec ja nie jechałam.Piotrus dopiero śpi od 10 min.Dobrze ze M jest w domu dzisiaj bo bym sama nie dała rady i juz dawno padła.w kazdym razie nawet nie wiem jak mi ten dzien przeleciał

    i kolejny mały sukces...wchodze w ulubione dzinsy sprzed ciąży
    No i jeszczejedno:chyba skonsultuje z pediatra zmiane mleka na jakis dla alergików.Ja mam alergie i nie wiem czy Piotrus bedzie mial al e jakis procent prawdopodobieństwa jest.Mamy problem z kupka...jest raz na 3 dni-co prawda nie ma stekania jakiegos ale wten dzien co kupki juz jest duzo póki jej nie zrobi jest nie do wytrzymania.A kupka jest moim zdaniem normalna tzn kolor i konsystencja jest ok,ale raz na 3 dni???? moze miała któras z Was ten problem? Moze warto zmienic mleko? teraz jestesmy na Bebilonie



    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    Kapulek robił kupki kiedys o ile dobrze pamietam czasm raz na tydzien :) no ale on był na cycu :) jakos specjalnie nic nie robiłam samo przeszło ;)
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    Kfiatuszku koniecznie obniż łóżeczko, bo to może być moment i pac. Ciesze się ze Kacperek takie postępy robi.
    Mamodusi trzymaj się jesteśmy z tobą
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    Myszorko ...Kwiatuszku ...dziekuje bardzo u mnie noc minela spokojniej niz dotychczas krwawienie troche ustepuje nie duzo ale zawsze cos jestem juz bardzej nastawiona ze za pare dni bedzie dobrze nawet oslabienie troche minelo :wink:
    co prawda pogoda sliczna i chciala bym wyjsc na spacerek z mala no ale jezeli to ma mi pomoc to wole siedziec w domu za to mam dobrego bracisza wczoraj wziol Dusie na spacerek a dzis tez juz spaceruja chociaz tyle ze nie musi sie meczyc w domku ........ jutro i tak ide do mojego lekarza co jak co wole zasiegnac jego opini wiem ze w koncu leki zaczely dzialac widze po swoim samopoczuciu no i nie musialam w nocy tak czesto biec do toalety ale lepiej dmuchac na zimne tego juz sie na sobie nauczylam :grouphug::grouphug:

    Kwiatuszku brawa dla Kapulka :cheer::cheer:

    NR ... brawa tez dla Cyrylka :cheer::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    Mamodusi, wierzę, że już niebawem wszystko się uspokoi. Idź po kolejną opinię, lepiej tak niż żyć w strachu.
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny ale tu pustki...:) wszystkie dzisiaj popędziły na spacerek
    My cały dzien w rozjazdach-najpierw do szwagra potem do tesciów i tak nam dzien zlecial.Piotrus wymeczony wiec juz śpi oby już na noc.
    Spróbuje podawac wode z glukozą chociaz daje herbatke ułatwiajaca trawienie do popcia i efektów brak

    Mamodusi trzymaj sie dzielnie



    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    Ciacho glukoza sprzyja zaparciom!!!! jesli chcesz zeby sie czesciej zalatwial to podawaj mu czysta wode przegotowana a nie glukoze
  5.  permalink
    aachaa dzieki bo bym sobie jeszcze gorzej narobiła
    ok to podaje od dzisiaj wode:thumbup: jak bedzie chciał pic ofkorz



    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    moja to po kazdym cycu kupke robi,przemiane ma dobra ,jak mamusia.JEMMA ,JAK przyjdzie bratowy to powiem mu ,zeby wkleil zdiecie ,bo ja nie umiem...VEVE JEST naprawde ladna,ale ja to pewnie jak kazda mamusia zakochana w còrce...a gardlo boli ciagle...
  6.  permalink
    Ewa przy cycku to inna sprawa.Ja jestem na modyfikowanym.Koncze ten Bebilon i w porozumieniu z pediatra zamienimy mu mleko na to dla dzieci skłonnych do alergi.Może da to jakis efekt.



    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    Ciasteczko - TUTAJ pisalysmy juz odnosnie glukozy... milej lektury
  7.  permalink
    Ciasteczko- z tego co słysze większośc dzieci karmionych bebiko i bebllonem ma klopot z zaparciami. Może spróbuj po prostu innej mieszanki - niekoniecznie hypoalergicznej? Skoro Piotrus nie ma obciazen alergicznych, to może to wcale nie jest konieczne?
  8.  permalink
    Kozera- a umiesz mailem wysylas fotki? jezeli tak, to któras z nas Ci wstawi
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    Ciacho patrzac na to co podaja dzieciom dziewczyny na roznych forach czy wsrod znajomych to jest to albo Nan albo Enfamil... zadna nie narzeka ze maluchy maja problemy z wyproznianiem
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    dziewczyny mam bardzo wazne jak dla mnie pytanie - ile razy i w jakim wieku wasze dzieci mialy robione usg stawow biodrowych? jesli nie mialy to czym argumentowal to pediatra i jak sprawdza bioderka? u nas badania sa na nfz ale wiem ze w wielu szpitalach nie ma takiej mozliwosci i trzeba robic prywatnie...
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    a ja juz nie moge doczekac sie jutra 12 bo bede w koncu u swojego lekarza wiem ze bede spokojniejsza jak pojde niestety myslalam ze leki dzialaja w koncu ale sie pomylilam znow wiecej tego krwawienia buuuuuuuuu juz mam dosc :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    Aniu u nas lekarka sugerowala ze warto zrobic to usg ale na swoj koszt :shocked:
    --
  9.  permalink
    U nas USG zalecane jest po ukonczeniu 6 tyg, po 3 mies życia i po rozpoczęciu chodzenia.

    Mamodusi- bedzie dobrze... Staraj sie nie martwić...:hugging:
  10.  permalink
    Dziewczyny własnie ze ja jestem alergikiem i to od dziecka atakze mój brat...może to jest wskazanie do podawania takiego mleka.No żal mi chłopca że ta kupke ma tak raz na trzy dni bo wiaadomo z e to dorosłego człowieka meczy a co dopiero dziecko.moze spróbujmey ten Nan , zobaczymy co powiem pediatra , co mi poleci.

    Mamodusi idz masz racje i nam potem napisz jak po wizycie.
    Aniu u nas to sie miesiacami czeka na wizyte u ortopedy w ramach NFZ,dlatego rodzice robia prywatnie.Ja mam wizyte w tym tyg chociaz pediatra mówi ze wyglada na to ze wszytsko jest w porzadku(ale nie mam pojecia jak ona to sprawdza jakos przy zabawie z Małym)jednak warto zrobic USG bioderek.



    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    u nas wizyty (jesli jest wszystko ok) 6-7tydzien zycia. po ukonczeniu 4 miesiecy i jak dziecko zacznie chodzic. na wizyte panstwowa czeka sie do 3tygodni... a oprocz tego wszystkie dzieciaki na wizycie po ukonczeniu 4miesiecy maja rtg stwow biodrowych
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    Aniu u mnie byla tylko jedna jak Dusia miala 9 tyg ale czeka sie okolo 3 miesiecy niestety tak jak juz pisalam to kolejne sa platne

    Ciacho napisze napewno mam nadzieje ze bardziej pozytywne rzeczy
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    Ciacho powiem ci ze u nas np odwodzenie jest super od poczatku, podwojnego pieluchowania mlody nie mial zalecanego miesiac temu na usg ok a tu nagle zonk i cos nie tak z tkanka chrzestna. wg tego ortopedy to wlasnie wychodzi na usg dopiero u dzieci starszych...

    MamoDusi 2maj sie dzielnie. mam nadzieje ze twoj gin cos zaradzi
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    Dzieki Aniu im blizej jutra tym ja lepiej to znosze i moj M chyba tez :wink:

    Nawet M pozwolil mi godzinke z wami popisac bo tak to kaze mi tylko lezakowac:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    Dobranoc wszystkim musze do lozeczka :sad: M kaze jutro napisze :threesome:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    U nas nie ma żadnych USG bioderek. Na wizycie pediatra tylko kręci kółka nóżkami dziecka i to tyle badań z NFZ w tym kierunku. Prywatnie nie wiem jak to jest bo nie dowiadywałam się
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    U nas na pierwszej wizycie dostaliśmy skierowanie do ortopedy i ortopeda skierowanie na USG.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.