Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    dii - mam nadzieje ze z Kacperkiem to nic powaznego i ze juz sie nie powtorzy
    cytrynka - moj synek tak jak caly dzien ma jako taki humor a czasem nawet super, tak wieczorem nie schodzi z rak a i na rekach potarafi plakac i marudzic, wiec moze to wlasnie odreagowuje caly dzien. co do trzymania glowki na brzuchu to sie nie martw, moj w wieku twojej w ogole nie chcial podnosic i po minucie byl straszny ryk. juz sie balam ze cos mu jest ale mu sie odmienilo i teraz zaczyna lubic lezec na brzuszku wiec u twojej sie to tez zapewne zmieni.
    sardynka - wow to o ktorej ci Mikolaj wstaje rano jak go kladziesz na nocny sen juz po 18? moj to by chyba o5.00 zaczal wtedy dzien. ile on ci w sumie spi w ciagu doby? Kubus ok 14g plus/minus 1g
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorcytrynka251
    • CommentTimeJun 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Teorka, milka właśnie sama nie wiem. Ten atak płaczu trwa tylko chwilę ale jest baaaardzo intensywny jakby ją coś bolało i zaczyna tak płakać na przewijaku. Nie można pieluszki zmienić bo nóżki sztywne. Najbardziej płacze w okolicach 21 00 a wcześniej tylko marudzi i coś tam popłakuje od 18 00. Później zasypia. i śpi do rana.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    sardynka a ty na kazde przebudzenie Mikolaja dajesz mu piers w nocy? nie probowalas wody czy smoka? mnie do tej pory zdarzylo sie 2 razy ze Kubus obudzil sie ok 1.00 to smoczek starczyl i w minute juz spal
    -- [/url]
  1.  permalink
    moja niunia też się ostatnio obudziła o 1 w nocy i miałam ją zamiar nakarmić ale mi się przysnęło i spałyśmy do 6 00:bigsmile: Wiec nie koniecznie dziecko jest głodne w nocy może faktycznie smoczek wystarczy. Moja niunia jest bezsmoczkowa , na jego widok się śmieje i wypluwa :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Milka śpi generalnie do 5-6 rano, ale czasem udaje mi się go jeszcze uśpić (na cycku) i śpimy do 8-9 :p
    No i na każdą pobudkę daję pierś, bo smoczek już poszedł w odstawkę i teraz ssie kciuk - generalnie jak się wybudzi i chce tylko pociumkać to sam sobie wkłada kciuk do buzi i śpi dalej - a jak chce jeść to zaczyna popłakiwać itp. przeważnie jak kładziemy go ok 19 to budzi się ok 23 na jedzenie a później to już różnie... dzisiaj np. obudził się ok 4, potem o 6... ale potrafi też budzić się co 2h...
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Dii: Powiedział, że jakby się to powtórzyło, to żebym na Niekłańską z nim jechała to go prześwietlą czy jakoś tak... Ale na razie jest spokój. Śpi... Mam nadzieję, ze to się nie powtórzy!


    ja też mam taką nadzieję!

    Dii: A i wiecie co? właśnie się dowiedziałam, że od 1 października nie mam pracy!:sad: Grupowe zwolnienia... Nawet wychowawczy mnie nie uchroni... Jedynie L4 w ciągłości max 182 dni...


    przykro mi tak czasami jest...głowa do góry, napewno znajdziesz jakąś pracę, wiem, że to ładnie się tak mówi ..a w praktyce bywa różnie :grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Ten atak płaczu trwa tylko chwilę ale jest baaaardzo intensywny jakby ją coś bolało i zaczyna tak płakać na przewijaku. Nie można pieluszki zmienić bo nóżki sztywne.

    Wiesz Cytrynko u nas też tak było. Wyglądało to tak jakby miała kolkę, ale nie mogłam powiązać tego z niczym co zjadłam. I moja mama mi podpowiedziała, czy ona przypadkiem nie zachowuje się tak po pobycie gdzieś. I faktycznie chyba tak było. Nawet jak do nas przychodzili goście to również tak miała. Dlatego unikaliśmy wszelkich wyjść do kogoś, nawet do Babć. Teraz już jest ok.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny a czy przy kolce byłby spokojny wieczór i przede wszystkim noc?
    Noc to w ogóle przespana cała...
    dziś był czad rano, ale później jakoś usypianie co chwilę i funkcjonujemy...
    upały na pewno jej dają do wiwatu , nawet widać, że jak sie tylko przebudzi to od razu cycuszek, ale krótko- tak właśnie tylko aby się napić...

    Acia 29st i w dresie? :shocked: o maj gasz, ja też ciepłolubna, ale latam po domu w gaciach i staniku
    toć w tropikach powinnaś mieszkać :bigsmile:

    Dziewczyny mała potrafi mi się już przewrócić z plecków na boczek :shocked:
    myślałam , że to jeszcze nie czas... z resztą jak myślicie szybko czy normalnie?

    Nie robi tego bardzo często, ale czasem zostawiam na pleckach , wracam, a ona na boku ...
    pierwszym razem to myślałam , że mi się wydaje i , że może zostawiłam ją na boku
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    kasia151288: myślałam , że to jeszcze nie czas... z resztą jak myślicie szybko czy normalnie?


    szybciutko moja to tylko leżała plackiem w tym wieku:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    eveke: myślałam , że to jeszcze nie czas... z resztą jak myślicie szybko czy normalnie?


    Moja Ninka w podobnym wieku [albo ciut wcześniej] na boczek fikała, więc wg mnie to nie za szybko, normalnie chyba :wink:

    eveke: Dziewczyny a czy przy kolce byłby spokojny wieczór i przede wszystkim noc?
    Noc to w ogóle przespana cała...


    No nasza eks pediatrzyca też swego czasu kolki podejrzewała ale właśnie mi nie pasowało to, że dziecko całą noc pięknie i spokojnie spało a darło się w dzień [o różnych porach albo bez ustanku].
    Mówię Ci, że Niny tak mają i przeczekać musisz po prostu :bigsmile::bigsmile::cool::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 19th 2013 zmieniony
     permalink
    sysiajaw: przykro mi tak czasami jest...głowa do góry, napewno znajdziesz jakąś pracę, wiem, że to ładnie się tak mówi ..a w praktyce bywa różnie

    Dam radę :peace:

    A Kacperek się obudził i po 3 dniach zrobił kupkę:jumping: w końcu! A drgawki minęły. Zobaczymy wieczorem.
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny ale kolki nie muszą występować pod wieczór i w nocy. Tak jest najczęściej ale w dzień też mogą atakować.
    Oj upał straszny. My mamy okna dachowe i jest masakra. Zamowilismy rolety zewnętrzne i mam nadzieję że będzie efekt w postaci chłodu:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Dziewczyny być może był już poruszany ten temat ale pozwole sobie zapytać was jeszcze raz.Jakich używacie kremów przeciwsłonecznych dla swoich dzieci??Unas jest wkoncu piekna pogoda i chcemy z Nikolą chodzic na plaże.Ogólnie to używam dla niej kosmetyków z firmy"MUSTELA"(są bardzo dobre i od urodzenia nam odpowiadają)mam również krem przeciwsłoneczny SPF 50+ z tej samej firmy ale jest przeznaczony dla dzieci od 1 roku życia.Niewiem czy mogę go używac dla mojej Nikoli ma prawie 10 mies.mysle że chyba jeszcze nie,jak myślicie?Jeżeli niemoge jeszcze używac tego kremu to może mi polecicie coś dobrego będę za to wam wdzięczna:))
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    my używamy kremu ochronnego dla niemowląt i dzieci 30 SPF - PHARMACERIS :)
    --
  3.  permalink
    Ja mam krem SUN CARE "FLOS LEK LABORATORIUM", kupilam w rosmanie, jest +50.
    Dii - przykro mi z powodu pracy.
    U nas jedynym w miarę stałym punktem dnia jest wieczorna kąpiel/ karmienie/ sen - kładziemy Miśka tak ok 18-19... a reszta doby to raczej spontan
    - no u mnie kapiel i spanie zawsze miedzy 18-19, ale z tym jedzeniem wlasnie ciezko bo znow nie chcial jesc kolacji, pewnie wstanie po 20 albo 21 na cycusia..
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJun 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Zu miała kolki i w nocy nie płakała, spała spokojnie... Więc myślę, że to nie jest reguła...
    Zaczęło się od niespokojnych dni...tzn.nie chciała spać, płakała, potem w dzień był spokój, ale od 18-22 zaczynał się hard core..No i tak jak wspomniałam noc spokojna...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    ja uzywam filtru +50 babydream rosmana
    moje dziecie jeszcze nie bardzo sie na boki przewraca...
    a my dzis bijemy rekord, maly wstal z drzemki o 16 i zawsze po ok 2g idzie na kolejna a dzis nie chcial. wiec go musialam wczesniej polozyc i poszedl spac o 19.40 jeszcze nigdy tak wczesnie nie zasnal. ciekawe do ktorej pospi. dzis caly czas na przewijaku po kapieli darl sie jakby go ktos ze skory obdzieral taki byl zmeczony :(
    u nas w mieszkaniu 29st :(( maly caly mokry, ja tez. idzie oszalec
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 19th 2013 zmieniony
     permalink
    hmmm ja mam mleczko musteli 50+ od pierwszego dnia życia :)
    mustela sun

    Jest bardzo wydajny i łatwo się rozsmarowuje :)

    Misiek też jakoś w okolicy drugiego miesiąca zaczął się przewracać na boczki (zresztą na początku głównie na lewy więc baliśmy się już, że to jakaś asymetria itp.) a teraz tak wierci się z tyłkiem, że założenie mu poprawnie pampka graniczy z cudem :cool:
    --
  4.  permalink
    Milka - moj maly na poczatku chodzil spac kolo 22 ale z miesiaca na miesiac ledwo dawal rade i teraz zasypia maks 19-19:30 a czasem nawet wczesniej i spi 6:00 - czasem uda sie jeszcze go uspic do 8. W nocy wstaje 2 razy, ale teraz jak goraco to wieciej bo maly chce pic.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    a u nas te wrzaski to tak są w ciągu dnia... teraz np po kąpieli już wyciszona, śpi (na klacie męża :wink: )
    i później całą noc śpi (koło mnie :wink:)

    już daję jej drugi dzień sab simplex... chyba nie zaszkodzi, ew. pomoże
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Dii, odwiedziłabym neurologa.
    Z tymi drgawkami, to niekoniecznie. Mogą być napady drgawkowe bez utraty przytomności. Sa to napady proste(mogą być goraczkowe lub nie),przy napadach zlozonych z reguly nastepuje utrata przytomności. I drgawki mogą dotyczyc tylko jeakiejsc części ciala,nie musi drzec cale ciało.
    Tak mi mowila neurolog, bo moja mlodsza corka miała drgawki zlozone, goraczkowe.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    montenia na razie (tfu tfu) jest ok. Ale jak coś to się Ciebie posłucham. Sprawdzić nie zaszkodzi:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Hej a ja wróciłam z komisji lekarskiej z dobrymi wieściami ale o tym na razie cicho sza :)
    --
  5.  permalink
    No i znowu powtórka z rozrywki. O 19 00 zaczęła krzyczeć. Jak ją wzięłam na ręce to przestała płakać. Każda próba odłożenia to straszny wrzask. Jakimś cudem wykąpaliśmy ją przed 21 00 mimo że strasznie płakała i teraz usnęła w leżaczku. Bidulka. Pomagało noszenie na rękach. Stawiam na kolkę. W dzień jest grzeczna a przychodzi wieczór to jest masakra. Tak sobie myślę, że może za późno ją kąpiemy bo zawsze miedzy 20 00 a 21 00.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    cytrynka251 u Tośki poznawaliśmy kolkę po tym że jak włączyliśmy suszarkę to się od razu uspokajała
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJun 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii, oby te drgawki nie wróciły! Trzymam kciuki!
    milka1984: myslalam o Rajdzie na komary do kontaktu co myslicie?
    Ja zamówiłam na okna siatki na ramie- służą drugi sezon, normalnie świecę światło, a komarów niet :smile:
    .
    Dziewczyny, mam pytanie. Czy 9-miesięczniak może już coś na mnie wymuszać? Dzisiaj nie dałam Nince po coś sięgnąć. Rozpłakała się tak, jakby ją coś bolało. Ze trzy razy tak próbowała- przy jednym z tych razów dostałam z liścia w twarz :wink: I teraz nie wiem, czy to już ten etap, że próbuje mnie terroryzować? Dodam, że przez ostatnie 2 dni z rąk mi nie schodzi, jak chcę iść siku, to jest okropny wrzask. Ale to chyba nie czas na skok...
    P.S. Eveke, przechwaliłam dziecko na innym wątku, to mam za swoje :wink: Czemu te Ninki takie rozdarte? Echhh...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Dziewczyny witam :) Ja na szybko. Jednak zabki u Karolka ida. Przebil sie dzis czwarty zabek, lewa gorna jedynka. Idzie prawa gorna - na dniach sie pewnie przebije, no i na dole dziaselka sa opuchniete. Ciekawe kiedy wyjdzie ten na dole zabek.

    Strasznie goraco w Polsce jest. Dzis nie bylismy na spacerku, bo Karolek sie strasznie poci w wozku. Mimo, ze podkladalam mu pieluszke, chodzilam w cieniu. Byl w samym body na ramiaczkach. To wczoraj byl tak przepocony, ze mial plamy czerwone na plecach. Malo je.

    Bylismy na usg jamy brzusznej i przezciemiaczkowym. Wszystko na obrazie usg wyszlo ok. Jednak ze wzgledu na duze ciemiaczko, mamy zrobic morfologie, badanie wapnia i tarczycy. Mielismy dzis jechac, ale samochod nam odmowil posluszenstwa a pozniej Karolek zasnal. Jest plan by jutro rano pojechac.

    Pozdrawiam cieplo :)
    --
    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Gaja00: Jakich używacie kremów przeciwsłonecznych dla swoich dzieci??


    Tutaj jest zestawienie analiz składów wielu kremów przeciwsłonecznych - warto zerknąć :-)
    --
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Dzięki dziewuchy za podpowiedzi:bigsmile:przyjże się bliżej tym kremom które wy używacie:) Jednak nie używac tego kremu co mam od 1-ego roku życia na 10-miesieczne dziecko???Troche się boje,mam racje??

    Treść doklejona: 19.06.13 22:07
    czajnik: jest zestawienie analiz składów wielu kremów przeciwsłonecznych - warto zerknąć :-)--
    dzięki już zerkam:))))
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    NO I MAMY CZWARTEGO ZĘBALA!!!!:crazy::crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Dii: NO I MAMY CZWARTEGO ZĘBALA!!!!:crazy::crazy::crazy:


    woooow gratulacje! U nas cały czas 2szt i od 2-óch miesięcy nic nie wyłazi, Dii a może te drgawki to było przez zęby?!
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii: NO I MAMY CZWARTEGO ZĘBALA!!!!:crazy::crazy::crazy:


    Super:bigsmile: czyli kolejny z głowy. Właśnie może drgawki od ząbka:confused:
    U nas zębowa cisza:wink:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Eveke Sab Simplex na pewno nie zaszkodzi, Leszek przez 1,5 miesiąca zażywał :wink: a kolki miał najpierw z rana 7-11 a później przeniosły się na popołudnie 15-19 :confused: ale po 2-3 dniach po podaniu kropli bo zaczęły działać się uspokoiło.
    Dii WIELKIE GRATULACJE :crazy::clap::clap::clap: Dobrze, że niuniusiem jest ok :thumbup:
    Jeżeli chodzi o plan dnia ustalony dla dziecka to też myślałam o wprowadzeniu go ale Leszek nie jest trudnym dzieckiem, to JA musiałam się nauczyć Go, odczytywać jego sygnały!! Noc przesypia, nawet jak wstanie na mleko to po zjedzeniu idzie spać, zazwyczaj od 7 nie śpimy, bawię się z nim dwie godziny i kładę Go do łóżeczka z pieluchą i czasami z smoczkiem i śpi mi!!! od 30 minut do godziny i tak jest w ciągu dnia 3-4 razy, a wieczorem jest już tak nauczony, że jak widzi kąpiel, butla i lampka nocna to już wie, że idzie spać! kładę Go do łóżka bawi się chwilę i zasypia :smile: To ja musiałam się tego nauczyć, a nie dziecko. Chociaż wzięłam inne przykłady z tej książki, które mi pomagają :smile: Nie wiem jak długo będzie ta dobra passa ale żyje chwilą a później będę się martwić :neutral: a w razie czego mam Was :heartbounce:
    Dobranoc

    Treść doklejona: 20.06.13 08:33
    Dzień Dobry :bigsmile:
    --
  6.  permalink
    Dziewcyzny prosze Was o opinie..

    moj synek byl na bebilonie 1.. na poczatku bylo ok..ale z czasem zaczely sie poroblemy ulewania.. kazano nam dodawac nutriton do zageszczan ia i zaczely sie problemy.. potem wyszlo ze ma skaze bialkową i nietolerancję laktozy . Jako, ze ja juz pokarmu praktycznie nei mam to jest tylko MM. Lekarka kazala nam przejsc na Bebilon pepti.. (przedwczoraj)

    Maly od kilku dni jest bardzo placzliwy..marudny..prezy sie i na rekach by siedzial ( a i tu potrafi plakac , wrecz wyc). Jedynie noce przesypia ( z dwoma pobudkami na karmienie) ale zauwazylam ze mniej jakos jada niz jak byl na zwyklym Bebilonie... od kilku dni tez ma luzne stolce potem zaparcia potem znow luzne stolce i dzis chyba zaparcie... opadam powoli z sil i pomyslu co mu jest bo u lekarza wszystko w porzadku.. Zastanawiam sie tez, czy te jego rekacje wszystki i zachowania placzliwe to nie wynik tez skoku rozwojowego? Mamy kontrole i szczepienia 1 lipca u naszej pediatry by ocenic cyz bebilon pepti pomogł... ale sama juz nie wiem co myslec...
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Kandy według mnie to i skok i może reakcja na nowe mleczko.
    --
  7.  permalink
    No oby .. wole juz by to był jego "skok" niż jakieś inne dolegliwości... no domyslam sie , ze musi sie na nowe przestawic mleko stad tez jego jeszce kupki i bole.. chociaz powinno byc tylko lepiej z bebilonu na bebilon pepti - tak mnei zapewniano :P
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Kandy dokładnie. na mleczku się nie znam, ale to może być skok...

    Co do naszego ząbka... To nie był raczej powód drgawek, bo to się działo tylko w momencie jak go złapałam i uniosłam do góry, a i nie zawsze. 1 drżał, 2 razy nie drżał... więc nie wiem... Oby to był koniec problemów jak na razie. Ząbek się przebił więc mamy wszystkie jedyneczki i będziemy królikować:wink: Boję się tylko kolejnych...

    Treść doklejona: 20.06.13 09:39
    Kandyzowana: Maly od kilku dni jest bardzo placzliwy..marudny..prezy sie i na rekach by siedzial ( a i tu potrafi plakac , wrecz wyc). Jedynie noce przesypia

    Mój podobnie miał w skoku ale tez po chwili była kupka...
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Kandy, nie wiem, ale tak na wyczucie ja bym obstawiała zmianę kupek od mleka, a płacz głównie od skoku i może trochę od brzuszka (przy zmianie mleka?).
    Dii, aż sama jestem ciekawa, czy Kacperkowi przejdą te drgawki. Oby tak! U nas już tylko czasem Ninkę otrzepie tak jakby z zimna...
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Dii, a jak go podnosiłaś to nie był zamyslony/zapatrzony w jedno miejsce i może zmiana pozycji go wystraszyła?
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Oleńko Gosia też tak reaguje, jak czegoś jej zabronię, zabiorę coś nieodpowiedniego do zabawy. Drze się, a ostatnio nawet uderza rączkami o podłogę, taki nerwus. Staram się odwrócić jej uwage, dać coś innego, ale nie zawsze wychodzi. Nie wiem, czy to terroryzowanie, czy raczej nie potrafi inaczej poradzić sobie z emocjami. Nie biorę tego zupełnie do siebie, konsekwentnie zabraniam pewnych niebezpiecznych zabaw (np. z kontaktem), ona płacze i lamentuje, próbuję ją pocieszać i tak w kółko:devil:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
  8.  permalink
    Dzieki dziewczyny za odp. A powiedzcie mi jak przechodzilyscie te skoki i ile one mniej wiecej trwaly?
    Czy ciagle tulilyscie dzieciaczki czy tez nie reagowalyscie na kazde pisniecie i ryk.. mi az czasem serduszko peka jak on tak placze.. ale sprawdzam wszystko od czego moze byc placz i ani pielucha ani głód ani temp.. przytulenie tez nie pomaga.. i potrafi plakac i plakac i momentalnie uspokoic sie i zasnac.. i tak pare razy na dzien..
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Kandy a to nie kolki?? podkurcza nóżki? robi się purpurowy? napina brzuszek?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    A my dziś niestety musimy wyjść na dwór w to największe ciepło i nie wiem czy smarować kremem 50 uv tylko rączki i nóżki.
    W spacerówce osłonięta będzie budką i parasolką i w bodziaku.
    I będziemy podróżowały tramwajem i autobusem i nie wiem czy tam jej zakładać spodenki czy niech cały czas będzie w bodziaku.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Acia, ja bym tylko w bodziak ubrala. W razie co miej do przykrycia pieluchę tetrowa(jakby np. w autobusie klima była wlaczona,to nieraz chłodniej się robi).
    co do smarowania kremem z filtrem,to ja w ogole moich dziewczyn nie smaruje. Siebie tez nie :wink:
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Hej a my zostajemy dzisiaj w domku bo mam za dużo do sprzątania tylko na wieczór jedziemy na chwilę do mojej pracy.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Cytrynko, pisałaś na poprzedniej stronie o porach kładzenia spać. A spróbuj kłaść Natalkę wcześniej - o 19 np. Wiem, że to czasami trudne, ale u nas to zadziałało na marudne wieczory, gdy Lilka była malutka. Początkowo kładliśmy ją o 20, potem stopniowo co pół godziny wcześniej i okazało się, że 19-19:30 jest dla niej optymalna.

    Montenia naturalnie produkujesz sobie witaminę D? Czy masz jakieś inne powody niestosowania kremów?
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    witajcie,
    u nas po raz pierwszy odkad maly skonczyl tydzien obudzil sie o 2.00 w nocy, pewnie z tego upalu, po 15min pociumkania cyca zasnal ale chyba musze sie teraz liczyc z tymi pobudkami jak tak goraco, potem po 5.00 wstal i do 6.15 zasnac nie mogl az w koncu zasnal na 2g jeszcze. ale jestem niewyspana bo sie przyzwyczailam do przespanych nocy ehh.
    do tego moj synek strasznie marudny, placzliwy, i na rekach i w zabawie. co chwile cos mu sie nie podoba, czasem jak go klade na macie to taki ryk ze masakra, a czasem sie ladnie bawi z 15min. przy usypianiach placz z 5 min i nic nie pomaga az mu sie oczy zamkna i zasypia. minely chyba te czasy ze zasypial sam, ciekawe tylko co mialo wplyw na ta zmiane. niby skok rozwojowy jest pomiedzy 15 a 19 tyg, my skonczylismy 17tydz moze to caly czas on trwa bo Kubus taki nieznosny zrobil sie wlasnie od jakis 3 tyg, wieczory to sa cale w marudzeniu i poplakiwaniu. dawniej plakal tylko jak glodny i zmeczony i wiedzialam o co mu chodzi a teraz juz nie wiem bo placze o wszystko, nie do konca wiem czy jak godzine od jedzenia placze to jest glodny czy zmeczony czy placze bez powodu, ehh. myslalam ze z noworodkiem jest najtrudniej a teraz jest duzo gorzej niz jak mial np 1,5mies
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 20th 2013 zmieniony
     permalink
    dziewczyny, mam pytanie... czy to możliwe, że przez to, iż karmię piersią = produkuję mleczko, mam zwiększoną potliwość? Nosz cholera tak jak całe życie bardzo mało się pociłam, nawet w upały byłam "sucha", tak teraz kuźwa muszę w nocy ściągać koszulkę a w dzień leje się ze mnie strumieniami... Dodam, ze obecnie to już jest nawet w miarę ale na początku, po porodzie, to była masakra, kiedy ta laktacja nie była ustabilizowana.. w zimę w nocy miałam dosłownie przemoczoną koszulkę. Czy mogę wiązać jedno z drugim?
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJun 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Milka, może Kubuś zaczyna interesować się światem, trochę się nudzi, albo troszkę jest przestraszony wizją zostawania samemu na macie? A może ma za dużo bodźców? Może chce czegoś, czego jeszcze nie może zrobić? Albo przeszkadza mu nitka w bodziaku? :wink: Albo chce mu się pić w taki upał? Lub za gorąco? Ja najgorzej wspominam pod tym względem ten czas, bo córka już chciała, ale jeszcze nie potrafiła i była frustracja :wink:

    Potliwość po porodzie spowodowana jest usuwaniem płynów nagromadzonych w ciąży. Ale czy karmienie ma wpływ? Nie wiem, ale może coś zmieniło się coś w Twojej diecie? Więcej pijesz na przykład?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Migg,nie stosuje bo to sama chemia. I zwiekszaja wlasnie ryzyko poparzenia,bo przyciagaja slonce. Nie raz mnie poparzylo za młodu (i zawsze wtedy bylam posmarowana, a jak na sucho to nie miałam poparzenia zadnego).
    A co ma witamina d,do kremu przeciwsłonecznego?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.