Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 20th 2013 zmieniony
     permalink
    montenia: co do smarowania kremem z filtrem,to ja w ogole moich dziewczyn nie smaruje. Siebie tez nie



    Szczerze? nie wyobrazam sobie nie smarować Dominika w takie upały. Promieniowania są teraz tak szkodliwe, a to zawsze jakaś ochrona. Przy prawidłowym stosowaniu filtru +50 ochraniamy naszą skóre nawet o 97%.

    p.s Dominik był ostatnio ze mną na podwórku mnie opaliło (choć mam jasną karnacje i ciężko mi się opalić niczym sie nie smarowałam) a Dominik ani trochę....zero zaczerwienienia.
    Stosuje krem tylko gdy wychodzimy między 11 a 15, 16 potem lżejszy krem albo w ogóle.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    No w zasadzie to my nie wychodzimy w upaly miedzy 11, a 15. Jak idziemy to idziemy 9-10 lub ok.16. I z reguly przebywamy w cieniu:wink:
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja smaruję i siebie i Misia - przez to, że w dzieciństwie dość często spiekałam się na "raka" mam teraz dużo pieprzyków i co jakiś czas ląduję na onkologii na wycince... także jeśli chodzi o słońce to jestem przewrażliwiona :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Katka jest dawno po porodzie,więc nie sądzę,że jeszcze wydala nagromadzone w ciąży płyny.
    Ja też strasznie się pocę,a apogeum siegam właśnie pdczas karmienia,leje sie po mnie strumieniem. I po karmieniu tez,jakby wtedy,gdy produkuje się mleko.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Olenkaka mój mąż wczoraj przez ramię przeczytał mi o tych Ninkach i mówi "TY WYBRAŁAŚ" :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 20th 2013 zmieniony
     permalink
    cestmoi89: Nie wiem, ale może coś zmieniło się coś w Twojej diecie? Więcej pijesz na przykład?

    po porodzie więcej piłam, bo czułam ogromne pragnienie, teraz nie więcej jak przed porodem.

    sushka: Ja też strasznie się pocę,a apogeum siegam właśnie pdczas karmienia,leje sie po mnie strumieniem. I po karmieniu tez,jakby wtedy,gdy produkuje się mleko.

    o to to, dokładnie, mam identycznie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    montenia: No w zasadzie to my nie wychodzimy w upaly miedzy 11, a 15. Jak idziemy to idziemy 9-10 lub ok.16. I z reguly przebywamy w cieniu


    Heh ja podobnie więc myślę, że w tym roku znów będę chodzić jak córka młynarza;) (w tamtym roku nie opalałam się bo miałam zagrożona przedwczesnym porodem ciąże).
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    A może to pocenie jest związane z gospodarką hormonalną?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Montenia, nie chce sie czepiac, ale dawnym kremom z filtrem chyba jednak daleko jest do tych dzisiejszych.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Kiedyś coś czytałam, że kobieta się skarżyła, że poci się bardziej z tej strony, z której więcej karmi piersią, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Ja po porodzie też miałam z tym problem. Ale użyłam kilka razy blokera i w między czasie zanikła laktacja i po problemie znowu suchutko.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.06.13 14:21</span>
    Ja Kacpra smaruję buzię i rączki filtrem 50 (ze względu na największe zmiany atopowe) i resztę ciała filtrem 30. Nie wyobrażam go sobie nie posmarować kiedy on i tak już mocno suchy...
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Z ciekawości pogrzebałam w internecie na temat tego pocenia. Znalazłam info porównujące akt karmienia piersią z aktem seksualnym. Wysnuto wniosek, że hormony (oksytocyna) wydzielane podczas obu sytuacji są odpowiedzialne za m.in. zwiększoną potliwość oraz inne reakcje somatyczne. LINK punkt piąty.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Jahe,no niekoniecznie.
    Zeszlego lata posmarowałam corke kremem z filtrem i poparzylo ja na nosie. Cialo miała spieczone na raka. Nadmienie, ze nie jest uczulona. Innym razem posmarowałam ja innym kremem i tez skora była zaczerwieniona. A jak nie smaruje to nic się nie dzieje. Zreszta tak jak pisałam staram się nie wychodzić w największe slonce,na plazy tez nie wylegujemy się,wiec na razie nie widze sensu smarowania i fundowania skorze chemii.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Moze filtr byl za niski? Nie wiem...
    Ale mysle sobie, ze to kolejna rzecz, ktora dalaby mi do myslenia, jesli chodzi o stan zdrowia dziecka.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    dziewczyny, czy ktorejs z was dziecko w wieku mojego lezalo jak nalesnik? moj sie ani nie cche na bpoki przewracac ani na plecy ani na brzuch, zabawki wiszace chce wkladac do buzi i sie wkurza ze sie nie da, tak samo jak chce cos zlapac a to mu wypada albo jak chce cos siegnac a ma za daleko, caly czas sie na tej macie wkurza. nie wiem czy to normalne ze on jeszcze sie nie przewraca chocby na bok. jak mu daje moje rece to siada pieknie i lapie sie za nozki ale nic poza tym...
    -- [/url]
  1.  permalink
    A Maks dzisiaj lezac w spacerowce złapał sie za jeden boczek i podciagnal do siadu od razu lapac obrecz wozka i w zabki :cheer:
    I juz nie chcial lezec tylko siedziec he he. W domu tak jeszcze nie cuduje :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.06.13 15:05</span>
    dziewczyny, czy ktorejs z was dziecko w wieku mojego lezalo jak nalesnik?
    - moze ma takie dni?? Moj czasem sie ladnie na bok obrocil a potem mu sie juz nie chcialo pare dni a potem juz sie krecil w obie strony np
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Miki kręci się na boczki strasznie, już kilka razy prawie się tak przewrócił na brzuch (ręka mu została)... za to podczas próby trakcyjnej jedyne co podnosi to dupsko :devil: także pewnie na następnej wizycie u prywatnej pediatry weźmiemy namiar na rehabilitantkę, żeby nam pokazała kilka ćwiczeń...chociaż w poz nic w sumie nie powiedziała na to, że nie ciągnie głowy do siadu...
    A Milka pytałaś się pediatry czy to ok?
    --
  2.  permalink
    Sardynka - moj tez tak zaczynal ze reka lodowala pod brzuchem i nie kumal co dalej.
    Najlepsze zyczona na 4 miesiace :)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 20th 2013 zmieniony
     permalink
    bari_87: po problemie znowu suchutko.

    oj zazdroszczę :)
    cestmoi89: Z ciekawości pogrzebałam w internecie na temat tego pocenia. Znalazłam info porównujące akt karmienia piersią z aktem seksualnym. Wysnuto wniosek, że hormony (oksytocyna) wydzielane podczas obu sytuacji są odpowiedzialne za m.in. zwiększoną potliwość oraz inne reakcje somatyczne. LINK punkt piąty.

    oproszę a jednak dobrze czułam :) Dziękuję bardzo za info :)
    milka1984: zabawki wiszace chce wkladac do buzi i sie wkurza ze sie nie da,

    nie możesz mu położyć zabawek na przykład na brzuszku/klatce piersiowej, jak tak leży? Niech sobie bierze te zabawki do bużi, poznaje świat zmysłem smaku, który na tym etapie jest tym najważniejszym.
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Sardynka zdrowka dla Mikołaja na 4 miesiące:). Moja już jutro skonczy 4:).

    KAja ladnie przekręca się na boczki, uczy się zasypiac na boczku ciumkajac sobie paluszka.
    Tak jak pisałam wcześniej też probuje przewrotow na brzuszek i wczoraj jej się udawało a dzisiaj ma przerwę. Zabawki wiszące na macie łapie, ciągnie, ogląda i wkłada do buzi żeby lizać i gryźć:). Często w jednej lapce ma jedną zabawkę w drugiej drugą i wygląda jakby była królową zabawek;).
    --
  3.  permalink
    Migg dzisiaj spróbujemy niunie wykąpać o 18 00 i wcześniej położyć spać. Wczoraj spała 7 godz obudziła się na jedzenie i spała dalej trzy godziny do 9 00:-) Zastanawiam się czy jak wcześniej ją położę czy będzie dalej tak fajnie w nocy spała. A dzisiaj moja niunia obróciła się z boczku na brzuszek. I na brzuszku sobie leżała i gaworzyła i nawet się śmiała. Także może przyzwyczai się do tego brzuszka i zacznie podnosić główkę.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    katka - wiekszosc zabawek mu podaje albo wlasnie klade na brzuszku, ale on najczesciej chce te wiszace akurat do buzi i sie denerwuje ze nie wszystkie sie tak da.
    co do przekrecania to bede pytala w przyszlym tyg pediatry, mam nadzieje ze wszystko z nim dobrze. dzis bojkotuje lezenie na brzuchu, a juz wczoraj tak ladnie lezal nawet w gondoli i swiat ogladal a dzis jest ryk :(

    Treść doklejona: 20.06.13 16:50
    sardynka - najlepszego dla Mikiego:flowers::cheer:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    montenia: Nie raz mnie poparzylo za młodu (i zawsze wtedy bylam posmarowana, a jak na sucho to nie miałam poparzenia zadnego).


    Montenia, tyle że aktualnie stosowane filtry przeciwsłoneczne są znane od niedawna. Z 10 lat może. Dawne preparaty nie chroniły w ogóle przed UVA, stąd te częste poparzenia (ja mam bardzo bladą cerę i właśnie dawniej mimo smarowania ciągle zaliczałam jakieś poparzenia słoneczne, w ostatnich latach te filtry nowej generacji dają radę i jest znacznie lepiej - mogę normalnie latem przebywać na słońcu).
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Ale się rozpisały dziewuchy! Ach!
    bari raczej nie był zamyślony, bo w każdej sytuacji go biorę do góry i nigdy nie było czegoś takiego. Zostawię to na razie, bo jest ok:bigsmile:

    Co do pocenia. Ostatnio internistka powiedziała, że gdzieś tam wykazali, że ludzie mają za mało witaminy D w sobie i dlatego się tak pocą. Podobno dobrze jest mieć 50 (czegoś) tej witaminy a mamy jej 6-10 i dla dzieci tej witamina D jest za mało w tych kapsułkach. Ogólnie poradziła mi, żebym Kacprowi i przy okazji sobie zbadała poziom tej witaminy. Innym razem inny lekarz pediatra tez wspomniał o tej witaminie. Zapytał, czy ją dziecku podaję! I kiedy podaję, bo najlepiej się wchłania z jedzeniem. No i tyle:wink:

    Treść doklejona: 20.06.13 17:35
    Najlepszego dla Mikiego:jumping:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Sto lat dla Mikołaja:)
    A moja Marcelinka kończy dziś miesiąc;) Kiedy to zleciało;)
    Ja raz posmarowałam ją kremem Linomag Sun, ale jest taki tłusty, i nie da się zmywać, że mam wrażenie, że do teraz ma go na buzi. W takie upały w ogóle nie wychodzimy między 11-16 więc na razie niczym nie smaruję, zresztą większość jest dla starszych dzieci.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Ooo! No to najlepszego tez dla Marcelinki:cheer:
    No jak tez się boję wychodzić w takie upały! I mi jest gorąco i małemu, że raczej się męczymy niż odpoczywamy! Wolę wyjść na balkon i pod parasolem posiedzieć:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Mikołaja i Marcelinki.:kissing:
    Milka moja Zuzia jak skończyła 4 miesiące też jeszcze nic nie robiła. Nawet neonatolog na wizycie nas pytała, czy Zuzia się już na boczki przekręca, a ja powiedziałam, że nie, to zaczęła mi pokazywać ćwiczenia, które mam z małą wykonywać, bo ona już powinna się przekręcać. Szczerze mówiąc to nie ćwiczyłam z nią za bardzo. Sama jak miała jakieś 4,3m, to zaczęła. Myślę, że to zależy od dziecka.
    --
  4.  permalink
    A my plazujemy sie nad morzem. Trzy dni spędziliśmy na jachcie na mazurkach a teraz zipamy na piaseczku. Jasiek jest tak wymeczony od tej temperatury że pada o 16.00 na noc i śpi do 4.30 i ani myśli spać dalej. Kima potem dopiero ok 8.00. Co za wakacje... heh
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
  5.  permalink
    pada o 16.00 na noc i śpi do 4.30 i ani myśli spać dalej. Kima potem dopiero ok 8.00
    - moj syn wczoraj zasnal kolo 19:30, 21:30, 1:30, 4:10 wstal na picie/jedzenie, potem nie spal od 5:10 do 6:30, zasnal na 35 minut i ja tez i wstalismy 7:05 i maly zasnal 10:20 dopiero...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Marcelinki :flowers:

    ale ten czas leci :) normalnie przecieka przez palce a dzieci rosną :beard:
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    A co robicie jeśli dziecku w czasie kąpieli naleje się woda do uszu?? Aby nie było zapalenia jak coś.
    A w niedziele idę z małą na basen
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    dagus84: A co robicie jeśli dziecku w czasie kąpieli naleje się woda do uszu?? Aby nie było zapalenia jak coś.

    dagus nic:bigsmile:
    nasz Kacperek ma zawsze zamoczone uszka po brzegi - minęło 8 m-cy i nic mu nigdy nie było w te uszka:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Daguś mocz uszy spokojnie, fajnie świeczki wypadają wtedy :tongue: Osusz po kąpieli i tyle. Ja moczę zawsze i nigdy żadnego zapalenia ucha nie było :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  6.  permalink
    Ja tez mocze normalnie, ewentualnie czasem takiem patyczkiem dla dzieciackow "na okolo" przejade. Nic mu nigdy nie bylo a urodzony na zime ;)
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    No to dzięki w takim razie za odp.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    PENNY: Osusz po kąpieli i tyle. Ja moczę zawsze i nigdy żadnego zapalenia ucha nie było :>

    Ja to samo! Leszek zawsze się tak wierci, że uszy ma mokre a ja tylko je po kąpieli osuszam i jak na razie ( nie zapeszać ) jest dobrze :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    wszystkiego naj dla Marcelinki
    ja tez uszy mocze i osuszam watka
    Kasia a jakie to cwiczenia bo bym cwiczyla, moze jakiegos linka wrzucisz, bede wdzieczna
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Mi to ćwiczenie neonatolog pokazywała. Podkurcza się dziecku nóżki i dłonie kładzie na kolanach. Dziecko jest w postaci takiej kołyski. I trzymając za dziecka dłonie, które trzyma na kolankach bujasz dziecko na boki. W szczególności chodzi tu chyba o to, żeby bioderko zarzucało na bok.
    Jak znajdę coś takiego w internecie to wstawię linka.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Ja już znalazłam :bigsmile:
    I mają tam taką samą fototapetę na ścianie jak ja w sypialni!:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    O właśnie o to chodziło. Dzięki Dii.:bigsmile::wink:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.06.13 21:39</span>
    Tylko moje dziecko zabierało mi swoje rączki i nie chciała ich trzymać na kolankach.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Kasia u nas tak samo:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Dziewczyny, a jak to jest/było u waszych dzieci z gaworzeniem? Kacper do tej pory nie naśladuje i nie łączy liter w sylaby. Zazwyczaj wydaje tylko o, a, e? Trochę się boję o to jego źle skorygowane wędzidełko pod językiem, ale czy to aż taki może mieć związek?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    bari ja nie wiem czy jest jakiś związek (Nasz Kacper też miał coś z nim nie tak po urodzeniu i miał podcinane) ale chyba dość wcześnie zaczął gaworzyć - musiałabym przejrzeć bibliotekę filmów...:smile: A Twój kompletnie nic tylko o, a, e? Może nie dosłyszałaś jeszcze po prostu. W łóżku po przebudzeniu nie gada?

    Treść doklejona: 20.06.13 22:56
    znalazłam jeden jak miał równo 6 m-cy to gadał jak najęty, ale nie wiem czy powinnaś się tym tak przejmować (nie chcę mówić bo się nie znam) ale jak wiadomo dzieci różnie się rozwijają. Niektóre chodzą w tym wieku co inne zaczynają raczkować
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    madzinka83: konsekwentnie zabraniam pewnych niebezpiecznych zabaw (np. z kontaktem), ona płacze i lamentuje, próbuję ją pocieszać i tak w kółko.

    Czyli to już ten etap, że N. może pierwsze fochy strzelać :wink: No nic- trzeba będzie to przeżyć :)
    Kandyzowana: tulilyscie dzieciaczki
    Jasne... Wyszłam z założenia, że jeszcze chwilę temu dziecku było ciepło, ciemno i przytulnie i że ciężko tyle nowych bodźców znieść bez płaczu. No a kto ukoi jak nie mama? :bigsmile:
    eveke: mój mąż wczoraj przez ramię przeczytał mi o tych Ninkach i mówi "TY WYBRAŁAŚ"
    Pamiętaj, że do pół roku możesz zmienić zdanie- u mnie już po ptakach:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    witajcie z rana,
    moje dziecko znow pieknie spalo od 20.30 do 5.30, zjadl potem prawie cale 2 piersi i ani myslal spac dalej wiec szalal z 30min ale dalam jeszcze cyca i zasnal a ja sie rozbudzilam i nie wiem czy jeszcze zasne. u nas w Krakowie szykuje sie kolejny upalny dzien, marze o 20 st C...
    Dzieki Kiasia i Dii sprobuje tych cwiczen, moze nam sie uda
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    A ja wczoraj pojadłam czereśni i dzisiaj miałam pobudki co 2h...także czereśnie póki co odpadają...
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Witam się z rana. Moja to toleruje jak na razie tylko truskawki.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    i ja się witam. U nas dziś pobudka o 1 i 4. przy tym drugim karmieniu zasnelan na Siedząco i do 5.30 kimalam. Odlozylam Marcelkę do łóżeczka, żeby za pól godziny wziąć ja spowrotem do łóżka, bo nie spala. Mam nadzieję że teraz usnie przy cycku, bo mi się oczy zamykają.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    a ja w koncu juz nie zasnelam, u nas chyba truskawki jednak odpadaja bo wczoraj wieczorem Kubus mial delikatna wysypke na pleckach i chyba to od truskawek wiec musze sobie darowac, dzis ma to duzo bledsze
    -- [/url]
  7.  permalink
    Witajcie kochane, dwa dni nieobecności i 200 postów do nadrobienia:shocked:
    Gratuluję maluszkom nowych umiejętności i wszystkiego naj dziś dla Kajusi z okazji 4 miesięcy:flowers:

    Wojtulek za to ostro ćwiczy gibonowanie i pełza do przodu, jak mam go na kolanach to wcale nie chce siedzieć tylko prostuje się do stania i ćwiczy sprężynowanie, a cieszy się przy tym:jumping:, najchętniej pełza do laptopa, pilotów, telefonów, a jak mu zabiorę to jest wielkie niezadowolenie.

    Z nowości, to Wojtulek od środy wieczór śpi już w swoim pokoiku i dwie nocki były całkowicie przespane od ok 20, 20.30 do 5 i 5.30, potem mlenio i spanko do ok 7.30, najlepsze że Wojtulo jak budzi się o 5 to nie płacze tylko się bawi na brzuszku jak wchodzę, wieczorem też zasypia sam bardzo szybciutko. W dzień ma od 2 (1,5-3h) do 4 ( 40min-1h) drzemek i też zasypia sam, ale karmimy się już samą butlą (cycuś był w nocy no i po przebudzeniu jeszcze sporadycznie).

    Mykam teraz bo dziś sporo pracy przy przetworach mnie czeka.
    Buziaki dla Was:winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Ja też się nie mogę nadziwić, że moja wcześniej okropnie płacząca przed snem i chodząca spać o północy a nawet o 1 w nocy córcia tak ładnie teraz śpi! Zasypia sama w łóżeczku o 21 i wstaje ok. 7:30 i nie płacze tylko się sama bawi w łóżeczku i gada, dodam że w nocy nie budzi się w ogóle ani na jedzenie ani na picie! Jestem wniebowzięta :rolling::tooth:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.