Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    A my wczoraj zmieniliśmy godzinę kąpieli ze względu na jej straszny płacz w okolicach 19-21 30. Wykąpaliśmy ją o 18 00 zasnęła mi na rękach o 20 20 i nie płakała tak jak to było ostatnio. Nakarmiłam ją przez sen o 22 później sama o 2 30 dała mi znać że jest głodna, jadła przez sen później kolejny posiłek o 5 00 również przez sen i kolnejny o 7 00 no i tak spała do 9 00. Czyli reasumując spała bardzo długo a te pobudki na jedzenie były bez żadnego płaczu, jadła i spała dalej nawet jej nie odbijałam. Czyli wcześniejsza kąpiel się sprawdziła. Jedyny minus to że w nocy musiałam ją karmić no ale może to przez te upały. A dzisiaj moja niunia trzymała grzechotkę w rączce i wsadzała ją sobie do buzi:-)No i na brzuszku zaczyna główkę podnosić bez płaczu:-)
    Miłego dnia mamusie:-)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJun 21st 2013 zmieniony
     permalink
    sysiajaw: Zasypia sama w łóżeczku o 21 i wstaje ok. 7:30 i nie płacze tylko się sama bawi w łóżeczku i gada, dodam że w nocy nie budzi się w ogóle ani na jedzenie ani na picie!
    Syyyysia! Będę wyć do księżyca (z zazdrości)... :cry::wink:
    --
  2.  permalink
    Witajcie Mamusie!
    Jak znosicie te upały? I wasze maluszki? Chętnie wskoczyłabym do jakiegoś basenu :bigsmile:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Olenkaka: Syyyysia! Będę wyć do księżyca (z zazdrości)... :cry::wink:


    Kochana nie chciałabyś być w mojej skórze wcześniej jak mi wyyyyła wręcz wieczorami bo nie potrafiła sobie poradzić z emocjami i ze snem... a teraz od 2-óch miesięcy to jest anioł:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Bari,mój starszy i też nie gada. Za to siada już, wstaje itp. Dziewczyny pisały o fazach "walk" i "talk". Mój najwidoczniej jest w fazie walk, a na talk kiedyś przyjdzie czas. Nie przejmuję się tym. Może u Kacperka jest podobnie?
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    sysia - gratulacje tak bajecznie przespanych nocy, ale wynagradza ci pewnie to co wczesniej przeszlas
    moje dziecko dzis na spacerze stwierdzilo ze jak nie spi to w gondoli lezec nie bedzie bo nic nie widzi (zasloniety caly od slonca) wiec wyl ile sil w plucach az matka nie wyjela. rozgladal sie, ogladal labędzie i byl zachwycony, wiec nasze spacery chyba teraz ciezkie beda. ciężko pchac wozek i niesc dziecko wiec od jutra zabieram ze soba nosidlo na wszelki wypadek. poza tym to na 2 godzinnym spacerze spal 2 razy po 30min, od rana ma super humor, bawi sie zabawkami na macie, karmie go tylko na jego zadanie i jest duzo lepiej niz jak wczesniej sama go do cyca dawalam jak mi sie wydawalo ze chce jesc albo zapobiegawczo przed spacerem, je o wiele dluzej i ladniej, ale tez karmie go na lezaco na boku, moze ta pozycja mu przypasowala
    niestety chyba nie toleruje truskawek - wysypalo go troche na plecach wiec musze z nich zrezygnowac :(
    najlepszego dla Kajusi!! ale ten czas leci no nie?
    misia-ludek - gratulacje dla Wojtka, mega postepy i chyba strasznie wyprzedza inne dzieci pod wzgledem ruchowym no nie? jakos ciezko mi sobie wyobrazic mojego nalesnika pelzajacego za miesiac hehe nie wiem jak zachecic tego ancymonka do przekręcania chocby na boczki
    -- [/url]
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    cytrynka251: A my wczoraj zmieniliśmy godzinę kąpieli ze względu na jej straszny płacz w okolicach 19-21 30. Wykąpaliśmy ją o 18 00 zasnęła mi na rękach o 20 20 i nie płakała tak jak to było ostatnio. Nakarmiłam ją przez sen o 22 później sama o 2 30 dała mi znać że jest głodna, jadła przez sen później kolejny posiłek o 5 00 również przez sen i kolnejny o 7 00 no i tak spała do 9 00. Czyli reasumując spała bardzo długo a te pobudki na jedzenie były bez żadnego płaczu, jadła i spała dalej nawet jej nie odbijałam. Czyli wcześniejsza kąpiel się sprawdziła. Jedyny minus to że w nocy musiałam ją karmić no ale może to przez te upały. A dzisiaj moja niunia trzymała grzechotkę w rączce i wsadzała ją sobie do buzi:-)No i na brzuszku zaczyna główkę podnosić bez płaczu:-)
    Miłego dnia mamusie:-)

    Cytrynko wychodzi na to, że Ona musi chodzić wcześniej spać bo później jest marudna i nie wyspana. Mam nadzieje, że będzie już tak cały czas :) no... życzę tego aby te pobudki się zmniejszyły :D
    Witam się z Wami :bigsmile:
    Leszek więcej śpi i dużo je :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    isiula: ari,mój starszy i też nie gada. Za to siada już, wstaje itp. Dziewczyny pisały o fazach "walk" i "talk". Mój najwidoczniej jest w fazie walk, a na talk kiedyś przyjdzie czas. Nie przejmuję się tym. Może u Kacperka jest podobnie?


    zgadzam się u nas jest faza talk, dzisiaj powiedziała "dzidzia", za to jeszcze nie raczkuje ani nie wstaje, usiąść z półleżącego usiądzie, ale z płaskiego nie
    --
  3.  permalink
    Heh, u nas wciąż faza walk. Mały szatan nic nie gada, sporadycznie tylko mamma natomiast od kilku dni stojąc puszcza się aby podtrzymać zabawkę w obu raczkach. A więc staje bez trzymania :bigsmile:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    CYTRYNKO moja Nina bardzo długoooo była kąpana przed 19 bo o 19 już musiała spać. Inaczej był ryk, wrzask i histeria. Ze zmęczenia właśnie.
    Dopiero od jakiegoś czasu jest w stanie dłużej wytrzymać ale to maks do 20:30.
    No chyba, że są goście to wtedy jest gwiazdą i kończy imprezę ostatnia :cool:


    Także moim zdaniem chyba znalazłaś przyczynę płaczu Natalki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    CiastoMiłości: Heh, u nas wciąż faza walk. Mały szatan nic nie gada, sporadycznie tylko mamma natomiast od kilku dni stojąc puszcza się aby podtrzymać zabawkę w obu raczkach. A więc staje bez trzymania :bigsmile:


    Ciasto Tobie to supermen rośnie! :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Ja tez wczoraj wcześniej Kacpra wykąpałam, o 19 i o 20 już spał, ale za to rano o 1,5 godziny wcześniej się obudził niż zwykle... :devil:

    Mojemu synkowi ogólnie coś się pokręciło:rolling:
    Zauważyłam, że jak chce jeść to pociera oczka na spanie:jumping:
    Chyba się nauczył, że wcześniej jak chciał spać to pocierał oczka, dostawał cyca i spał i to mu zostało:wink:
    Dzisiaj już myślałam, ze coś mi się ubzdurało. Pocierał oczka więc do spania, ale on nie! No to cyca i zadowolony. Pojadł i zaczął zabawę całą parą!:bigsmile:

    A teraz z tego gorąca też zasnąć nie mógł i marudził, ale polulałam chwilę na rękach i się udało. U niego w pokoju jest taki zaduch, ze nei ma czym oddychać mimo otwartego okna. Włączyłam mu wiatrak, ale tak, żeby na niego nie wiał bezpośrednio tylko na bok. Myślicie, że go może jakoś zawiać?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Dii: Myślicie, że go może jakoś zawiać?


    Ja mam okna zamknięte i rolety spuszczone co by gorąc nie napływał do środka. Wiatrak mam od kilku dni i prawie cały dzień w pokoju gdzie Kacper śpi i się bawi i nic mu nie ma. myślę, że lepszy ten wiatrak niż przegrzanie bo po włączeniu zasypia, a bez się kręci i męczy.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    No dokładnie. Dzięki wiatrakowi mi usnął - na rękach. A okna u niego są od wschodu więc o tej godzinie zawsze tam jest przyjemnie. Dzisiaj tylko jakoś tak parno! ogólnie jakoś ciemno się zrobiło., Chyba będzie lać!:jumping:
    --
  4.  permalink
    Moj tez raczej z tych "talk" ma czasem chwile ze nawija jak szalony, a gegege, a gugugug, a dedet iw kolko ;)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Moja dziś szaleje i jak obudziła sie o 11 to do teraz nie śpi. Drzemki trwają max. 10min. Ja już umeczona bo też bym chciała sie przespac. Je co godzinę, chyba z tego upału.
    My też mamy wiatrak włączony, ale nie wieje bezpośrednio na nas, ale przynajmniej powirtrze się trochę rusza.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    No i wykrakałam. Burza na całego. Grad i siwo tak, że prawie balkonu swego nie widzę. Jakieś tornado chyba przeszło, bo chciało mi porwać pranie!:wink:
    --
  5.  permalink
    U nas dalej pieknie :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Dii, ta burza pewnie od nas przyszła. Całe miasto zalane, wielkie kulki gradu. Ale nareszcie jest czym oddychać :)

    Kąpaliśmy się dzisiaj ze Stasiem 2 razy w chłodnej wodzie, bo mi go szkoda było bardzo. Był w samym pampku, a i tak strasznie się kleił. No i chyba mu potówki wyszły na plecach, taka drobna kaszka.
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    dziewczyny u nas jest ok. 30 stopni. z małym wychodzimy po 18 na spacer, jak ubrać takiego Malucha? Do tej pory zakładaliśmy body z dł. rękawem i cienkie spodenki + skarpetki + niedrapki + czapeczka i za radą położnej kocyk polarowy ale czy to nie za dużo? Może lepiej taki cienki otulaczek?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    blubis, a sprawdzałaś mu karczek czy nie jest spocony?
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    isiula: blubis, a sprawdzałaś mu karczek czy nie jest spocony?


    sprawdzałam, nie był
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    akirka: Drzemki trwają max. 10min.

    Nooo Akirka, mam to samo. Na cycu wisi non stop a jak zasypia to max 20 minut... Musimy się przemęczyć. U nas jutro ma być lepiej-ok 20, 22 st C.
    blubis: zakładaliśmy body z dł. rękawem i cienkie spodenki + skarpetki + niedrapki + czapeczka

    Ja mojego ubrałam wczoraj na spacer w bodziaka na dł rękaw, lekkie spodenki 3/4, skarpetki i przykryłam pieluszką. a noi czapeczka, żeby nie zawiało letnia.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Blubis, to co piszesz, to raczej za dużo na taką pogodę. Moja leży w samym bodziaku, budka złożona i moskitiera. Ja bym założyła body i cienkie spodenki i ewentualnie skarpetki, na pewno nie niedrapki, bo w ogóle jestem przeciwniczką ;) Jak się zrobi chłodno to pieluszką flanelową przykryć.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.06.13 17:38</span>
    Nooo Akirka, mam to samo. Na cycu wisi non stop a jak zasypia to max 20 minut... Musimy się przemęczyć. U nas jutro ma być lepiej-ok 20, 22 st C.


    Ja wystawiłam teraz moją w wózku pod drzewo w ogrodzie i śpi już godzinę..uff. Lepiej teraz jest na zewnątrz niż w domu, bo straszna duchota.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Ale skoro nie jest spocony to chyba mu dobrze?
    Z tego co słyszałam takie małe dzieci nie mają wyrobionej termoregulacji, ale się nie znam. Na szczęście mam zimowe dziecko:wink:
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Dziewczyny muszę zmienić temat na chwile , może wy wiecie gdzie można kupić suszarkę na ubranka dziecięce najlepiej z jakimiś wzorami dla chłopca.Bardzo bym chciała kupić coś takiego dla Piotrusia żeby miał swoją ,ale nie bardzo wiem gdzie.Szukałam na stronie Ikea i Allegro i nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    akirka: Lepiej teraz jest na zewnątrz niż w domu, bo straszna duchota.

    U nas Akirko lepiej w domu bo mieszkam w starym budownictwie i trzyma "zimno" (jeśli można tak nazwać temp 25st)
    --
  6.  permalink
    mieszkam w starym budownictwie i trzyma "zimno"
    - ja tez, na ostatnim pietrze pod dachem i mam gorzej jak na dworze:/ a zima zawsze zimniej.. jak nie urok to... :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    A gdzie Vsti? Przecież dziś jej Nadia kończy roczek!!!:boogie:
    Vsti wszystkiego najlepszego i dużo słodkości dla córeczki!:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Dii: A gdzie Vsti? Przecież dziś jej Nadia kończy roczek!!!

    no właśnie, dlatego też przeniosła się na wątek Maluchy 1-3 lata :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    A to jaka!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkasiek80
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    i ja się melduję z moja młodszą latoroślą :smile:
    na razie młodzieniec tylko je, śpi i krzywi się bo coś mu pierdki nie idą.
    ale wczoraj doczytałam tu o kminku i zaczęliśmy podawać-zobaczymy czy pomoze.
    Biogaie daję od 1dż, tak samo jak Marcelowi i mam nadzieję i tym razem na unikniecie kolek.

    aaa i teraz doczytałam o ubieraniu i się z lekka przeraziłam, bo mój w te upały jest tylko rampersie- moze go za cieńko ubieram?:shocked:
    ale chyba by marudził albo co?!

    buziaki dla wszystkich dzieciaczków :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Witam Cię! Zdjęcie poprosimy na ND:bigsmile: Igorkowi nie powinno być za chłodno. Takie upały... Ale główkę warto przed słonkiem osłonić:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Moja Madżulka sama dziś usiadła:crazy:

    Na jutrzejszą noc miałam ją oddać mojej mamie, ake kurczę nie wiem, czy by nie płakała za cycusiem.. Świętujemy jutro z eMem pierwszą rocznice ślubu, którą mamy 25 czerwca. Idziemy do London Aquarium, potem na chińszczyznę i chciałam w końcu przespać całą noc z mężem w łóżku. Nie mówiąc już o bzykaniu, bez przerywania, bo nasze dziecko ma kiepskie wyczucie czasu i płacze w najmniej odpowiednich monentach :devil: Mały szatan
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    O! To ładnie! Mi Kacperek dzisiaj prawie sam usiadł, ale podparł się o moją nogę:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkasiek80
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Dii: Ale główkę warto przed słonkiem osłonić

    a to my tylko w cieniu i wychodzimy po 16 i siedzimy w ogródku, wiec słońca niet.
    Malisiek: Moja Madżulka sama dziś usiadła

    fajnie :smile:

    takie malutkie rzeczy a tak cieszą :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Brawo Majka :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Jestem, jestemdziekuje Dii jeszcze raz w imieniu Nadii :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    To jeszcze ja się wyrobię w dniu urodzin:bigsmile:
    Naaaaaaaaajlepsze życzenia dla Nadusi :flowers:
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Widzę, że na suwaczku Nadii jeszcze roczek widnieje więc jeszcze ja zdążyłam:bigsmile:

    100-latek dla małej damy:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    sto lat dla Nadi!
    witamy Kasiek :)
    ja sie witam z rana i ide dalej spac, moje dziecie wstalo o 5.30 zjadlo, pousmiechalo sie zabojczo i wlasnie zasnal wiec tez ide bo jakos dzis kiepsko spalam
    -- [/url]
  7.  permalink
    Witam się z rana:tongue:
    Wszystkiego naj dla Nadi:bigsmile:
    Majusi gratuluję pierwszego samodzielnego siadu:bigsmile:
    Milka dziękuję, prędki ten mój dzieć, pewnie jest w fazie "wolk" bo mało gada, podobnie jak starsza córcia na tym etapie.
    U nas wczoraj było 35 stopni w cieniu, a w domu mieliśmy 28-29, Wojtuś był prawie cały dzień w samym pampersie, a jak spał to przykrywałam go cieniutkim kocykiem obleczonym w powłoczkę, w nocy zakładam mu tylko cieniutkie body z kr. rękawkiem i nakrywam tym cieniutkim okryciem
    Myślę, że jak jest tak gorąco to takiemu maluszkowi2 tygodniowemu to na spacer założyłabym rampersa z kr. rękawkiem i skarpeteczki, no i ewentualnie okryła cieniutkim kocykiem lub pieluszką flanelową.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    Najlepszego dla Nadii :bigsmile:
    --
  8.  permalink
    Wczoraj niunia znowu płakała mimo, że wykąpaliśmy ją o 18 00. Po kąpieli było ok ale o 21 00 nie dało jej się odłożyć nawet na chwilkę. Musiała być na rękach. Zasnęła przed 23 00 i spała bez pobudek do 6 00:-) . Zjadła i dalej śpi a już jest 9 00.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    Woooow super brawo dla Maji...moja to chyba sama nigdy nie usiądzie, kombinuje i kombinuje ale nie wychodzi, a wczoraj mała dostała od chrzestnej maleńki basenik, wlałam jej wody, posadziłam i była cała happy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Nadii :flowers:
    --
  9.  permalink
    a wczoraj mała dostała od chrzestnej maleńki basenik
    - ja tez kupilam w carefurze maly basenik i mam nadzieje ze maly tego lata usiadzie i bedzie sie w nim bawil ;)
    A Maks dzisiaj pieknie pelzal, filmik w ND :)
    Moja Madżulka sama dziś usiadła
    - super!!!
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    Tosieńka przeturlała się z maty z jakieś 4 kroki pod M zdjęła mu klapka i chciała wsadzić do buzi, jak klapek został zabrany to złapała go za dużego palca u nogi i chciała do buzi. Zastanawiamy się czy nie zwinąć dywanu żeby łatwiej było jej się przemieszczać po podłodze, ale z drugiej strony jak się przekręca na plecki to głową wali w dywan i ja jestem spokojniejsza niż jak by miała walić w podłogę.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    acia20: ale z drugiej strony jak się przekręca na plecki to głową wali w dywan i ja jestem spokojniejsza niż jak by miała walić w podłogę


    nie wiem co ci poradzić bo ja jedyny dywanik jaki mam to właśnie u małej w pokoju, ale ona jeszcze z tego pokoju nie korzysta bo śpi na razie w łóżeczku w naszej sypialni, choć myślę nad jej przeniesieniem
    --
  10.  permalink
    Zastanawiamy się czy nie zwinąć dywanu żeby łatwiej było jej się przemieszczać po podłodze
    - no ja zwinelam, maly ladnie pelza a na dywanie mial problem, i w miare panuje nad swoja glowa wiec sie nie obawiam, ze uderzy ni i podloge mi latwiej utrzymac w czystosci jak mu sie uleje niz dywan :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.