Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    madziik1983: i podloge mi latwiej utrzymac w czystosci jak mu sie uleje niz dywan :)


    to fakt :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    My się nad dywanem do salonu zastanawiamy, bo Kacper raz już próbował z pozycji na brzuchu przenieść się na bok i do siadu i wtedy właśnie poleciał nam na plecy i główką rąbnął o podłogę...

    A chciałam powiedzieć, że wczoraj jak Kacperek przysnął o 20 na kwadrans i się obudził i zobaczył tatę to nie spał do północy - i już znam powód jego marudzenia przez te prawie 4:

    MAMY PIĄTEGO ZĄBKA!!!:crazy::crazy::crazy:

    Przedwczoraj chwaliłam się czwartym a już widzę, ze i szósty jest przy dziąsełku. A więc mamy wszystkie jedyneczki i dolną lewą dwójkę a prawa w drodze!
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    Cześć mamuśki która z Wawy i okolic się dziś wybiera na targi mother-baby??/Ja chyba pojadę popołudniu .
    --
  1.  permalink
    cytrynko może niunia jest głodna i musisz ją nakarmić nie tylko po kąpaniu ale i z godzinkę-pół godzinki przed.Ja tak robię i u mnie jest ok:):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    Dii, super:tooth:
    --
  2.  permalink
    My właśnie kupiliśmy wykładzinę jak Maja zaczynała się przemieszczać, aby amortyzowała upadki a przy raczkowaniu kolanka nie są tak poobijane (no ale my mieliśmy płytki)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    Anula ja miałam się wybrać, ale niestety zaraz wyjeżdżamy, bo jutro jest msza za mojego śp. teścia... Potem na basen wracamy na 12:30 i może jak nie będziemy padnięci to potem wpadniemy... Tak chciałam tam pójść dzisiaj i jutro... Tym bardziej, ze coś na dzień taty jest też szykowane :) No cóż...

    bari ja tylko teraz czekam na ząbki Twojego brzdąca! Dawaj znaka jak coś zacznie się dziać!
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    Dla mnie trochę za gorąco, ale bym się wybrała.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    Wchodząc na filmik od madziik trafił się też taki filmik odnośnie nauki czworakowania. Czy na naszych dzieciach tez można coś takiego ćwiczyć? Chodzi mi o te łaskotki w brzuszek. Już wiem dlaczego Kacper tak zagląda pod siebie. Wtedy ćwiczy mięśnie brzuszka!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    Dii: bari ja tylko teraz czekam na ząbki Twojego brzdąca! Dawaj znaka jak coś zacznie się dziać!


    Haha Dii, ja mam już od kilku miesięcy wrażenie, że już idą:tooth:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    Witamy się :bigsmile:
    Leszek łapie zabawki i wkłada sobie je najpierw w oko później w nosek i w końcu do buźki :devil: śmieszny widok, a jak się przy tym denerwuje :bigsmile::bigsmile: czysty tata :devil:
    100 lat dla Nadii :flowers::flowers::flowers::threesome:
    Dii no to super :flowers: może dlatego taki marudny był, tyle ząbków w ciągu kilku dni :shocked:

    Treść doklejona: 22.06.13 14:29
    bari_87: ja mam już od kilku miesięcy wrażenie, że już idą

    :rolling::rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    Jedziemy właśnie do tesciowej:devil:
    Ciekawe jakie nowe powiedzonka i zabobony mi zaserwują?:wink:
    Tak się zastanawiam, kiedy można montować dotelik samochodowy przodem do kierunku jazdy? I czy w ogóle tę do 18 kg tak można montować?
    --
  3.  permalink
    kiedy można montować dotelik samochodowy przodem do kierunku jazdy?
    - mojego sie tak zapomontowac nie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    No mojego chyba też... Tak teraz patrzę.... To w takim razie kiedy jest dobry moment na zmianę fotelika?
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Dziękujemy zażyczenia :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    Dii: To w takim razie kiedy jest dobry moment na zmianę fotelika?

    Kiedy główka wystaje poza fotelik...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
  4.  permalink
    Diii, hehe, , muszę Ci zadać to pytanie bo nie mogę się nadziwić... Jak Ty znajdujesz czas na pisanie TAKIEJ ilości postow, czytanie i jednocześnie na poświęcenie sie dziecku..? Zdradz mi swój sekret bo ja chyba jakaś nieogarnieta jestem...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    Ciasto bo to mój nałóg:bigsmile: A tak na serio. Aż tak ich faktycznie dużo? Nie wydaje mi się... :bigsmile:
    A Kacperek grzeczny więc spoko. Daje radę :wink:
    Mąż wiecznie krzyczy, że wiecznie mnie przed komputerem widzi:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    Ja też nie mogę się nadziwić jak to niektóre forumowe dziewczyny tak robią;) ja jestem od 28dni uzależniona ale na komputer i pisanie nie mam za bardoz czasu. Zwykle doczytuje w pośpiechu w telefonie gdzieś na spacerze, robiąc coś w kuchni czy bawiąc się na macie z małym. Na takie typowe siedzenie przy kompie mam mało czasu albo mi go trochę szkoda bo mozna to zrobić, tamto no i ...maly dość absorbujący jest.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    Hehe. Ją jakoś daje radę :bigsmile:
    Choć często jest tak, że nie mam w ogóle czasu ale jak usiade to prawie cały wieczór przesiedze jak mąż się synem zajmuje :wink:
    On non stóp mówi: Zostaw ten komputer. Odpocznij. A ja właśnie w ten sposób odpoczywam:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorcytrynka251
    • CommentTimeJun 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    A my kolejny dzień kąpiemy niunie wcześniej. Wczoraj wykąpaliśmy ją po 17 00 i nawet nie płakała:) o 17 30 zjadła a my pojechalśmy na imieniny. Niunia została z babcią i dziadkiem i przez ten czas co nas nie było to spała. Czyli 3godz. Po powrocie nakarmilam ją o 21 30, chwilkę z nami porozmawiała o 22 10 znowu zjadła i spała do 5 00:)
    No i coraz lepiej idzie jej trzymanie główki i nawet się przy tym śmieje. Wcześniej podnosiła główkę ale nie opierając się na rękach. Czyli sobie utrudniała. I przy tym strasznie płakała.Codziennie po trochę i dojdziemy do perfekcji.
    Miłej niedzieli mamusie; )
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJun 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    A moj syn chyba w koncu unormowal sobie drzemki dziennie. Wstaje kolo 6-7 (przewaznie 6:20, jakby budzik mial w glowie :P). Sniadanko, zabawa, marudzenie i kladzie sie kolo 9:30 - 10:30. Pozniej albo pojdzie spac na dworze a jak nie ma pogody to potrafi w domu szalec do 15-16 i drzemka. Obie drzemki okolo godziny. Spanie ok 19.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    Witam w burzową niedzielę. Znalazłam sposób wczoraj na moją mamę. Ostatnio potrafiłam ją przyłapać jak dawała Zuzi np. dżem albo czekoladę. Gdy zaczęłam na nią krzyczeć to tłumaczyła, że kiedyś to już dziecko normalny obiad z rodzicem jadło, a zresztą to tylko dotknęła jej do ust itd. A wczoraj mała dostała zupkę marchewka, ziemniak i por. Por był pierwszy raz i wieczorem, kiedy akurat była u mnie mama, Zuzia zaczęła popłakiwać (chyba z bólu brzuszka). Moja mama zaczęła lamentować, że biedne dziecko i że takie małe to jeszcze nie czas na pora i ona tylko mleko powinna jeść. I wtedy przypomniałam jej ten dżem i czekoladę! Mama stwierdziła, że mam rację i nowe rzeczy będzie jej dawać jak przyjdzie na to czas :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Kasia i bardzo dobrze powiedzialas. Niektórzy potrafią wytykać tylko cudze błędy o swoich zapominając!
    My pędzimy właśnie na basen. Mam nadzieję że dążymy! Wracamy od teściowej. Oczywiście był lament jak tę biedne dziecko się męczy na tej podłodze! Położyli dzieciaka i karzą się bawić zamiast na ręce wziąć. A godzinę wcześniej była seria pytań dlaczego on jeszcze nie czworakuje, bo brata córka mając 9 miesięcy już chodziła! A on dopiero na tej podłodze odżył i zaczął się cieszyć! Tak to cały czas od przyjazdu tylko na rękach bo na brzuszku mu rzekomo nie wygodnie! Grrr... Już brak mi słów. Oczywiście powiedziałam, że Kacper rozwija się samodzielnie we własnym dogodnym tepie i bez naszej pomocy! I zabił mnie też tekst, że niedługo trzeba będzie go prowadzać podtrzymując za paszki, żeby nauczył się chodzić!
    Kolejne: dałam mu chrupka jak siedzieliśmy przy stole. Ja pilam kawkę i jadlam ciasto. Siostra męża musiała się odezwać! Sama wcinasz ciacho a małemu zwykłego chrupka dajesz?! Podziel się z nim! On też chce ciasto! Po pierwsze był tak zainteresowany chrupkiem że nawet nie zwracał uwagi na naszą rozmowę, a po drugie to już chciałam się odezwać, że już wiem dlaczego jej syn ma takie problemy z nadwagą!
    A i teściowa nakłaniała mnie usilnie do podawania wody z glukozą :shocked:

    No i podstawowe pytanie: dlaczego on jeszcze nie siedzi samodzielnie?! A ja na to dobitnie: Bo to NASZ syn!:bigsmile:

    Jak dobrze, że już wracamy do domu...:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    Dii: A Kacperek grzeczny więc spoko. Daje radę :wink:

    Moja Misia też grzeczna ale jakoś tak byłoby mi jej szkoda, gdyby większość czasu musiała zajmować się sama sobą :) Serce mi się kraje...
    --
  5.  permalink
    Witam.
    Wojtuś też grzeczny i czasem to leży i bawi się sam godzinę a ja w tym czasie mogę podgonić prace domowo-ogrodowe.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    bawi się sam godzinę

    O kurczę godzinę. Zazdroszczę !!!
    --
  6.  permalink
    Co kilkanaście minut zagaduję do niego i pewnie dlatego tak długo wytrzymuje:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    katka_81: Moja Misia też grzeczna ale jakoś tak byłoby mi jej szkoda, gdyby większość czasu musiała zajmować się sama sobą :)

    Nie no bez przesady! On sam ze sobą się tyle nie bawi! Podałam dla przykładu, bo jak sprzątam czy gotuję to mi nie przeszkadza:wink: ale jeśli chodzi o forum, to napisze posta i jestem już przy nim. Mam tylko krok do zrobienia i zejście do poziomu podłogi:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    Powiedzcie mi czy ja jestem przewrażliwiona czy po prostu nie mam racji. Ale wymagam, aby wszyscy co biorą Tośkę na ręce nie pili wcześniej alkoholu.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    acia myślę, że to zależy o jakiej ilości mówimy. I chyba widać po danej osobie czy ma zachwiania równowagi czy nie:tongue: Mój mąż np. po 4-5 piwkach może spokojnie Kacpra nosić:bigsmile:

    EDIT: z tą ilością piwek to zależy, bo czasem po 2 się nie nadaje, jak jest po ciężkim dniu 12-15-godzinnej pracy!:wink:
    --
  7.  permalink
    No ja tym "pijanym" nie daje ale 1-2 piwka to jeszcze luuz i pod moim okiem
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    heh odnośnie alkoholu to mój mąż ostatnio po 2 warkach radler (2% alkoholu) stwierdził, że jest za bardzo pijany żeby przewinąć syna :tongue: - każda wymówka dobra :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    Mam pytanko do mam dzieciaczków zaczynających czworakować, albo już starszych.
    Czy ta postawa jest prawidłowa? Bo jakoś dziwnie mi to wygląda...

    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    sardynka85: po 2 warkach radler (2% alkoholu) stwierdził, że jest za bardzo pijany żeby przewinąć syna

    :tooth: położyłam się niemal ze śmiechu :tooth:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Dii: Czy ta postawa jest prawidłowa? Bo jakoś dziwnie mi to wygląda...

    nie wiem na 100% czy stópki są prawidłowo oparte. Nie powinny być prosto, wsparte na paluszkach? Lepiej będzie, jak się wypowie ktoś doświadczony.
    http://www.terapia-ndt.waw.pl/rozwoj.php
    --
  8.  permalink
    Maks chyba przechodzi skok.. dzisiaj byl mega marudny, nic tylko na rece. Odlozony po 10 sekundach wielki ryk a na rekach zupelne przeciwienstwo, zaraz usmiech i zabawa.. Ledwo zdolalam zrobic obiad...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    Ul_cia - widziałam Cię na wątku "zdjęciowym" więc tu pewnie też zajrzysz, a ja ma do Ciebie pytania.
    Twoja mała miała iść do żłobka jeśli dobrze pamiętam, moja idzie od września. Nie wiem czy na tym wątku czy na jakimś innym mogła byś mi napisać.
    Jak mała zareagowała na nową sytuację?
    Czy polubiła żłobek?
    Jak z "cycozwisaniem", czy korzysta z butelki?
    Nie pamiętam czy ona do prywatnego czy do publicznego żłobka się dostała
    Jak Twoje wrażenia jeżeli chodzi o jej zachowanie po żłobku?
    Jak powroty w korkach?
    Czy jeździcie tylko samochodem czy komunikacja miejska też?
    I może coś jeszcze nowego się pojawiło o co się nie spytałam...

    Treść doklejona: 23.06.13 21:05
    Pytałam o alkohol, bo mój M nie pije piwa w ogóle po prostu mu nie smakuje tzn. bardzo rzadko jakieś winko, raz w roku kieliszek szampana. Ja to tylko słodkie alkohole (likiery może słodkie wino) a od czasów ciąży nic.
    No ale inni jak jest grill to obowiązkowo piwko różne ilości, imieniny gdzie w dużej rodzinie to przynajmniej dwa razy w miesiącu i tam już mocniejszy alkohol też, teraz w sierpniu wesele gdzie alkoholu na pewno będzie pełno i nie wiem jak mam się wtedy zachować. :cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Acia, Ulci Martyna nie chodzi do żłobka :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    czerwinka dzięki za odpowiedz, po prostu zapamiętałam, że jakiś czas temu szukała informacji na ten temat.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    Spoko. To było dość dawno;) i w między czasie się sytuacja zmieniła :)
    ....
    My idziemy od września :-) Narazie lista wyprawkowa nas czeka :-) i przyzwyczajenie do picia mleka krowiego:-)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    Dii: Czy ta postawa jest prawidłowa? Bo jakoś dziwnie mi to wygląda...

    nie wiem na 100% czy stópki są prawidłowo oparte. Nie powinny być prosto, wsparte na paluszkach? Lepiej będzie, jak się wypowie ktoś doświadczony.

    ok, dzięki, to czekam...:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    Acia, tak jak Czerwinka napisała, Martynka jeszcze do żłobka nie chodzi, ale od września dołączymy do żłobkowych Maluchów.
    Wiec też pewnie będę szukała takich informacji jak Ty ;))
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    Dawno mnie nie było a tu tyle nowości :)

    Gratulacje dla Majeczki !!!

    Dii - gratuluje kolejnych zabkow.

    My dziś chrzcilismy Karolka :)

    No i dwa dni temu wyszły mu te górne jedynki. Więc mamy już 5 zabkow :) widzę, ze szykują sie kolejne. Miejsce jednej dolnej dwójki i dwóch trójek rownież dolnych napuchniete. Już sie boje co to bedzie, tyle zabkow na raz chce sie przebijać :(

    Pozdrawiam Was ciepło.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    sardynka85: heh odnośnie alkoholu to mój mąż ostatnio po 2 warkach radler (2% alkoholu) stwierdził, że jest za bardzo pijany żeby przewinąć syna - każda wymówka dobra
    Ja po roku 21 miesiącach abstynencji jedną taką warką się upiłam :D
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    Witam kochane, wróciliśmy z działki :bigsmile:
    Znów jestem chora :confused: najpierw jelitówka, biorę antybiotyk dopochwowo bo nabawiłam się ostrego zapalenia pochwy, a od wczoraj kicham, smarkam itp.
    Dii spokojnie nie masz czymś się martwić, moja kuzynka ma 11 miesięcy i próbuje wstać, chodzi jak żaba :shocked: śmiesznie to wygląda :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    Dii, obejrzałam zdjęcia Lili i widzę, że ona stópki albo zapierała o podłogę, albo ustawiała prosto, jak Kacper tą jedną. Więc myślę, że jeśli to jego poczatki, to nie powinnaś się denerwować, aczkolwiek obserwuj te stopy, bo chyba powinny się prostować.

    Chciałam się jeszcze podzielić z Wami wrażeniami z tego weekendu (wiem, że to nie mój wątek :D). Pamiętam, jak niedawno któraś z Was zastanawiała się, kiedy zacząć chodzić z maluszkiem na basen. Otóż są matki, które nie mają takich dylematów. Byliśmy nad jeziorem i tam kąpała się mama z trochę ponad 2miesięcznym dzieckiem:shocked: Nieźle, co? :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Dzięki dizewczyny:kissing:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.06.13 10:31</span>
    migg nieźle! Faktycznie! No ale cóż. Ochłodzić się trzeba:wink: Takiemu maluszkowi też jest gorąco:bigsmile:
    --
  9.  permalink
    madzik, ja mam tak samo z moją nic zrobić w domu nie mogę. Teraz na szczęście śpi jak jest na rękach to ok jak ją kładę to płacz. Tak może wyglądać skok? Bo on u mnie już z 1,5 tygodnia chyba trwa

    Treść doklejona: 24.06.13 10:40
    A zapomniałam się pochwalić :bigsmile: wczoraj moja księżniczka pierwszy raz zaśmiała się na głos, nie macie pojęcia jak się ucieszyłam !!!! :crazy:

    Treść doklejona: 24.06.13 10:40
    Akurat na dzień Taty :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Niezalogowana super!!! Ja próbowałam zmusić Kacpra do powiedzenia TATA ale on swoje! Tylko mama, nana, baba, nie!:wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.