Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorcytrynka251
    • CommentTimeJun 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Niezalogowana gratuluję śmiechu na głos. My jeszcze czekamy:-)
    A my chyba znaleźliśmy przyczynę wieczornego płaczu. Poprostu była zmęczona i to późne kąpanie ją złościło. Później nie mogła zasnąć. Wczoraj ją wykąpaliśmy o 18 00, zjadła i o 18 30 już spała. Spała do 23 00 chwilkę z nami porozmawiała, zmieniłam pieluszkę i o 23 15 jedząc zasneła i spała do 4 40. Zjadła i spała dalej do 6 40 i znowu zjadła i spała kolejne 2 h:-) Także reasumując niunia spała dzisiaj od 18 30 do 8 45 z przerwami na jedzonko a jadła przez sen:-)Jestem z niej dumna. I teraz nawet widzę, że tworzy nam się plan dnia. Pobudka około 9 00 jedzonko, zabawa i obowiązkowa drzemka po 10 00. Później zabawa, jedzonko i spacerek po 12 00. Po południu dłuższa chwila aktywności i około 15 00 -16 00 kolejna drzemka.O 18 00 kąpiel i po jedzeniu zasypia:-)Je 8-10 razy dziennie. I już prawie podwoiła swoją wagę urodzeniową:-)
    Miłego dnia
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Dziewczyny pytanie:
    Kacper robi kupkę jak dorosły! W sensie twardą, już nie taką luźną. Czy to możliwe? Od wczoraj ogólnie. Wczoraj puścił jednego bobka, dzisiaj rano też a przed chwilą całą pieluchę. To nie jest zatwardzenie?
    Dziwię się, bo on na piersi i blw....
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    U nas też sprawdza się wczesne kładzenie spać... o 18 kąpiel, później cyc i dobranoc :) dzisiaj Misiek obudził się w nocy tylko raz (o 1:30), a później rano już o 5:30 (niestety :/) ale i tak nieźle pospał :) zresztą o 7 udało mi się go uśpić raz jeszcze i w sumie obudziliśmy się o 9:30 :D także jestem całkiem wyspana :D
    A teraz Miś znowu śpi :devil:

    Tak czytam o waszych basenowych dzieciaczkach i jutro wybieramy się z Misiem po raz pierwszy na basen (na specjalne zajęcia dla niemowląt - chcemy zobaczyć, czy mu się spodoba w ogóle, żeby od września zacząć już z nim chodzić regularnie - bo teraz przerwa wakacyjna)...generalnie wodę lubi, ale zobaczymy jak będzie na dużej wodzie :cool:

    No a w środę zapisałam nas na usg przezciemiączkowe, bo Mikołaj ma efekt zachodzącego słońca i chociaż żaden pediatra ani okulista nie kazali nam tego kontrolować to jednak wolę sprawdzić czy wszystko ok, szczególnie, że poród miał dość ciężki i dostał 7/8 pkt apgar... mam nadzieję, że będzie dobrze ale strasznie się boję :/
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Dii: Kacper robi kupkę jak dorosły!


    Majka od jakiegoś czasu ma kupki jak plastelina. I śmierdzą przeokropnie!:shocked:

    Niezalogowana, gratuluje pierwszego śmiechu ;)) Sama pamiętam, jak to cieszy:bigsmile:

    A ja się pochwalę zdolnościami Madżulki:bigsmile:

    Pupcia nauczyła się ładnie siadać :)
    Nieporadne początki czworakowania :D

    Robi jeszcze papa, ale nie chciała do kamerki :(
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Majka od jakiegoś czasu ma kupki jak plastelina.

    O! O! O plastelinę mi chodzi:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    a u nas od wczoraj wielki płacz i nieszczęście ... Tadkowi jako trzecia po dwóch dolnych jedynkach wyrżnęła się górna prawa dwójka ... jakoś tak dziwnie, nie po kolei.
    A wczoraj wieczorem miałam już myśli czarne, których dzisiaj się wstydze, ale nie było lekko :sad:

    Dii: Dziewczyny pytanie:
    Kacper robi kupkę jak dorosły! W sensie twardą, już nie taką luźną. Czy to możliwe? Od wczoraj ogólnie. Wczoraj puścił jednego bobka, dzisiaj rano też a przed chwilą całą pieluchę. To nie jest zatwardzenie?
    Dziwię się, bo on na piersi i blw....

    Tadzio od kilku tygodni już tak ma, to chyba normalne, brzuszek pracuje już na wyższym poziomie :wink:
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Tosia miała już trzy plastelinowe kupki, kolejna była normalna jak na moim mleku. Byliśmy u pediatry i przy okazji spytaliśmy się o plastelinową kupkę. Powiedziała nam że jeśli o na przy robieniu nie płacze i nie okazuje oznak bólu to normalna kupka po wprowadzeniu stałych pokarmów.
    A teraz już siódmy dzień czekamy na kupkę
    --
  1.  permalink
    Niezalogowana - u mnie to juz tez trwa pare dni, bez osob "trzecich" to ani rusz;p
    Malisek - slicznie siada i czworakuje. Maks sie zabiera do siadania ale jak juz jest "prawie" to pada z impetem na brzuch :)
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Dotyczy baseniowania maluszków, przed basenem musi być amu, moja pod koniec zaczęła płakać, była głodna, no i idziemy jeszcze raz w piątek.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Ktoś mi tydzień temu podmienił dziecko! Apeluję do sprawcy, żeby oddał moją grzeczną, wiecznie uśmiechniętą i słodką córeczkę, a zabrał tego szczypiącego, gryzącego i ciągle niezadowolonego potwora!!!
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Ktoś mi tydzień temu podmienił dziecko! Apeluję do sprawcy, żeby oddał moją grzeczną, wiecznie uśmiechniętą i słodką córeczkę, a zabrał tego szczypiącego, gryzącego i ciągle niezadowolonego potwora!!!

    W takim razie to zbiorowy spisek...u mnie to samo.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    U nas dzisiaj skończone 10mies:cheer:.....ależ to szybko zleciało:bigsmile: Jestem taka zadowolona bo moje dziecko zaczeło odróżniać jak robi kotek,piesek ,krówka i inne zwierzaczki:smile:Uczymy sie na plastikowych zwierzętach które najbardziej lubi i czytamy książeczki tzn.ja albo tatuś czyta a Nikola z wielkim skupieniem słucha, normalnie jakby dziecka nie było:shocked:ale to fajne:bigsmile: Mamusie tych trochę starszych dzieciaczków czytacie swoim książeczki,może macie jakies ciekawe do polecenia dla 10-miesiecznego???

    Treść doklejona: 24.06.13 16:36
    azniee: żeby oddał moją grzeczną, wiecznie uśmiechniętą i słodką córeczkę, a zabrał tego szczypiącego, gryzącego i ciągle niezadowolonego potwora!!!
    może ma gorsze dni tak jak i my starsi,też czasem mamy takie dni.....my to przechodziliśmy tydzień temu przez 4 dni....masakra była:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Nikoli:cheer:

    A co do tych kupek, to faktycznie chyba to sprawka blw, bo Kacper (do wiadomości bari!:bigsmile:) od dwóch dni wcina jak szalony!
    --
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Dii dziekujemy:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Gaja00: Mamusie tych trochę starszych dzieciaczków czytacie swoim książeczki,może macie jakies ciekawe do polecenia dla 10-miesiecznego???


    Czytam ale niestety Dominik nie siedzi skupiony tylko w nerwach wyrywa mi książkę...no cóż..chyba taki okaz mi się trafił, że do 7 miesiąca życia był aniołek a teraz..rosną mu różki.
    Czytam ostatnio wiersze Tuwima. Na ambitne długie bajki przyjdzie czas:wink:

    Peppermill: Ktoś mi tydzień temu podmienił dziecko! Apeluję do sprawcy, żeby oddał moją grzeczną, wiecznie uśmiechniętą i słodką córeczkę, a zabrał tego szczypiącego, gryzącego i ciągle niezadowolonego potwora!!!


    Też to przechodziłam jakieś dwa tygodnie temu ;) wrócił na szczeście cały i zdrowy :bigsmile:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Peper nie jestes sama bo ja tez mam malego gryzonia w domu.Oktawia gryzie mnie gdzie popadnie i tylko mnie :devil: Najbardziej sie zlosci jak jej cos zabronie,lapie mnie wtedy za reke i gryzie z calej sily.
    Witam po tygodniowym urlopie,w upaly chlodzilismy sie w wysokich gorych.Na trzytysieczniku bawilimy sie w sniegu :bigsmile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.06.13 17:36</span>
    Wszystkiego najlepszego dla Nikoli :flowers:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Malisiek: A ja się pochwalę zdolnościami Madżulki

    Pupcia nauczyła się ładnie siadać :)
    Nieporadne początki czworakowania :D

    Robi jeszcze papa, ale nie chciała do kamerki :(


    Malisiek a zauważyłaś może, że córcia lepiej ćwiczy te umiejętności na dywanie niż na łysej podłodze? Bo ja się zastanawiam, czy nie kupić dywanu skoro Kacper korzystając z poślizgu ułatwia sobie przemieszczanie się poprzez czołganie, raczkować próbuje, ale tylko przyjmuje pozycję i koniec, a o siadaniu nie mam co marzyć...:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Dii moja mala pelzala jak miala 5 msc,w 6 msc zaczela raczkowac a usiadla jak skonczyla 8 msc.Kacperek sam zalapie z raczkowaniem,teraz wygodniej mu pelzac.
    Musze sie pochwalic ze moja mala zaczyna sama wstawac z kucaka bez podtrzymywania sie.:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Regi79: Oktawia gryzie mnie gdzie popadnie i tylko mnie Najbardziej sie zlosci jak jej cos zabronie,lapie mnie wtedy za reke i gryzie z calej sily.
    a to rzeczywiście mały gryzoń......wybrała nieodpowiednią osobę do tego celu:crazy: Regi dziękujemy:thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Nie wiem, jakby jej to szło na łysej podłodze, bo my w pokojach i na przedpokoju mamy wykładzinę. Jedynie w łazience mogła sobie pocudować i tam czołgała się do tyłu:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Czy te nasze wspaniałe dzieciaki muszą się tak przemieszczać do wszystkich możliwych kabli i je ciągać a najlepiej do buzi pakować. I jeszcze mała kombinuje od dziś jak otworzyć szufladę. Na razie przemieszcza się tylko turlając.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    acia20: Czy te nasze wspaniałe dzieciaki muszą się tak przemieszczać do wszystkich możliwych kabli i je ciągać a najlepiej do buzi pakować

    Kabelki wymiatają:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    To mam prośbę piszcie o co chodzi dokładnie albo wogóle. Wprowadza to na forum chaos i bałagan.Dziękuję.
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJun 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Tez sie zgodze ze kabelki wymiataja, na drugim miejscu sa wszelkiego rodzaju kapcie u mnie ;)
    Moj synek usiadl dzisiaj w lozeczku za barierki, to znam na obnizenie go?? Moze podniesc sie do pionu i wypasc??? Dzisiaj moj wroci to sie zajmnie sprawa.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Dopiero weszłam na forum. Czerwonko o co chodzi?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    A jak sobie radzicie ze spacerami w taką pogodę jak teraz (deszcze, burze), bo my jak wyjdziemy to co chwila musimy pod przystanki się chować bo leje deszcz.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Ja raz pod daszek kościoła poleciałam jak deszcz zaczął padać i wiał silny wiatr:shocked:! Ale jakoś trzeba sobie radzić:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Cześć mamusie witam się w ten okropny ponury dzień ,mam pytanie czy czerwone krostki na policzkach u dziecka to może być na coś uczulenie??? Czy niemowlak może mieć uczulenie na malinę??? Mój Piotruś bardzo lubi pic herbatkę z malin ale po jej piciu wyskoczyły mu te krostki.Co robić??? Iść do lekarza czy odstawić tą herbatkę na jakiś tydzień i się upewnić,ze to od tego??? Czy to minie i będę mogła mu podawać tą herbatkę?
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJun 25th 2013 zmieniony
     permalink
    U mnie dalej trwa dzien marudy... ciekawe ile jeszcze takich dni.. masakra jest :(

    Iść do lekarza czy odstawić tą herbatkę na jakiś tydzień i się upewnić,ze to od tego???
    - odstawic na pewno i zobaczyc czy sie nie nasila
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii chodzi o posty Venus z wczoraj które Mod wycioł już. Porostu prośba jest o dokładne pisanie o co chodzi a nie post od czapy, 6 osób się pyta co się stało a potem okazuję się że wogóle nie jest to zwiazane z tematem.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    No właśnie tak myślałam o co chodzi z venus, co się stało... Hmm.. i gdzie się podział mój post:wink:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Przepraszam kochane za zamieszanie :flowers::winkkiss:

    Treść doklejona: 25.06.13 12:31
    Właśnie położyłam Leszka spać, zjadł 150 mm i zasnął :bigsmile: wstał o 8:30 :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    A my dziś z eMem obchodzimy pierwszą rocznicę ślubu :)) Ale zleciało:shocked: A dopiero co robiliśmy test ciążowy i dowiedzieliśmy się o Majce ;) Zaplanowałam na obiad cannelloni i piekę tort w kształcie serducha. Tylko Majka mi draniuje i jęczy cały czas i muszę czekać na mamę, zeby zacząć to wszystko szykować. Nie wiem, czy się wyrobię ;x
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Malisiek: A my dziś z eMem obchodzimy pierwszą rocznicę ślubu :))


    Wszystkiego najlepszego zatem!!! ojjj kiedy to było u mnie :rolling: nas w tym roku czeka 8-ma rocznica ślubu a mam dopiero a może aż 29 lat:tooth:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Malisiek: A my dziś z eMem obchodzimy pierwszą rocznicę ślubu :))

    100 lat i dużo szczęścia i miłości kochana :flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::hugging:
    Ja swoją rocznicę ślubu i to drugą miałam wczoraj :bigsmile: nie chwaląc się :tongue:

    Treść doklejona: 25.06.13 13:16
    Zauwazyłam, że Leszek gryzie smoczek i smoczek od butelki, wkłada sobie palce do buzi i wszystko co złapie a jak nie trafia to zaraz się denerwuje :devil: czysty ojciec :devil: dziś obudził się o 8:30, położyłam Go o 12:20 po butli i spał mi 20 min :sad: Normalnie czad!
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    My właśnie wróciliśmy od gastroenterologa... przez miesiąc Misiek przybrał 500g więc szału nie ma, ale tragedii też nie...pobrano mu krew i za tydzień mam dzwonić dowiedzieć się, czy coś wyszło (chociaż u takich małych niemowląt rzadko coś wychodzi, bo za słaba jest odpowiedź układu autoimmunologicznego) - no ale zobaczymy...
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Moja krostki dostała od nektarynki.

    Malisek najlepszego!!

    Dzisiaj byłam z małą z bioderkami, wszystko w jak najlepszym porządku, tylko zaniepokoiło lekarkę rączki, tzn jak leży julka na brzuszku to rączki ma wzdłuż tułowia wyprostowane i za nim nie chce dać dać do przodu aby sie oprzeć. Trochę się martwię. 5 lipca mam wizytę w przychodni to zobaczymy co powie, czy da skierowanie do neurologa.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Malisiek i venus - wszystkiego najlepszego z okazji rocznic ślubu!:cheer:

    Treść doklejona: 25.06.13 14:03
    Ja chyba się z małym wybiorę do ortopedy. Niepokoi mnie mimo wszystko to, ze Kacper jedną nóżkę stawia w bok a jedną na wprost... I wydaje mi się, ze on ominie etap raczkowania bo już normalnie na nóżki staje oparty dłońmi o podłogę! i śmiesznie to wygląda, bo dupcię unosi wyżej niż ma głowę:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Dii: I wydaje mi się, ze on ominie etap raczkowania bo już normalnie na nóżki staje oparty dłońmi o podłogę! i śmiesznie to wygląda, bo dupcię unosi wyżej niż ma głowę:wink:


    Moja starsza ominęła etap raczkowania, młoda wygląda na to że będzie raczkować, na razie z powodzeniem pełza do przodu:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    DominiczkaA: No to jak jest Jaś to i jego narzeczona musi być:bigsmile::bigsmile:


    śliczna dziewczynka :cool:, ale wydaje mi się, że ona jest trochę za mała na to żeby ją podciągać za rączki lub sadzać:shamed:
    --
  2.  permalink
    sysiajaw Ja nie sadzam jej na długo tylko na 2-3 sekundy i robimy serie 3 powtórzeń kazała nam tak robić pielęgniarka środowiskowa więc wiesz to niemój wymysł:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    DominiczkaA: robimy serie 3 powtórzeń kazała nam tak robić pielęgniarka środowiskowa więc wiesz to niemój wymysł:bigsmile:

    a co było powodem takich zaleceń? U Nas neurolog absolutnie nie kazała tak robić.
    --
  3.  permalink
    Co...powiedziała po prostu że mała pięknie trzyma główkę i w jej wieku już czas zacząć ćwiczyć podciąganie do siadania i pokazała mi jeszcze jak to robić...nie róbcie ze mnie znowu wyrodnej matki:cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    DominiczkaA: i w jej wieku już czas zacząć ćwiczyć podciąganie do siadania

    o matko i córko :shocked:
    --
  4.  permalink
    kurcze nie gadajcie że się tak nie robi...a mąż mówił zebym ich nie słuchała bo się ch*** znają muszę chyba zawsze z Wami skonsultować to co mi mówi ta baba bo szok a od kiedy zaczęłyście tak robić???
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Malisiek i venus - wszystkiego najlepszego z okazji rocznic ślubu!

    Dziękuję :grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthorviolet_flower
    • CommentTimeJun 25th 2013 zmieniony
     permalink
    DominiczkaA: od kiedy zaczęłyście tak robić???

    Domi, u nas po raz pierwszy pediatra podciągnęła tak za rączki Jasia do siadu, kiedy byliśmy na szczepieniu po skończeniu 6-ciu miesięcy (chciała sprawdzić, czy ładnie trzyma główkę w ty podnoszeniu - nie służyło to sadzaniu Go na siłę)...wcześniej nigdy tego nie robiła i nikt nam nie zalecał tego. Tak małe dziecko w wieku Amelki absolutnie nie jest na to gotowe - jej kręgosłup jest za słaby na takie ćwiczenia w tym wieku...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    DominiczkaA: a od kiedy zaczęłyście tak robić???

    ja nigdy tak nie robiłam! Dziecko musi samo usiąść a do tego czasu jeszcze sporo miesięcy.
    --
  5.  permalink
    ok ja spadam na spacer później poczytam co macie do powiedzenia na ten temat...Dobrze czasem jednak dodać zdjęcie bo kurcze ktoś zwróci uwagę na coś dzięki nie będę tak robiła...I bardzo biorę sobie do serca Wasze rady:bigsmile:I napiszcie kiedy co ćwiczyłyście z maluszkami ,czy miałyście jakieś kalendarzyki rozwoju czy coś
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Dominiczko ja też tak robię bo lekarka powiedziała, że można na kilka sekund ale nie codziennie i nic Leszkowi nie jest. Wiem, że mnie przeklniecie.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.