Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Venus - ja czasem tez tak robilam, ale sporadycznie, wtedy jeszcze nawet nie bylam tutaj zarejestrowana ;)
    --
  2.  permalink
    ooo i kurcze widzicie???Nie tylko u mnie tak jest ....teraz to się nie zdziwicie pewnie że jeszcze ktoś miał takie zalecenie
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 25th 2013 zmieniony
     permalink
    venus87: Dominiczko ja też tak robię bo lekarka powiedziała, że można na kilka sekund

    no ok ale co Ci to daje venus, ze go posadzisz na parę sekund???
    --
  3.  permalink
    hehe dziewczyny śmiać mi się trochę chce bo dodaje zdjęcie malej raz na jakiś czas i zawsze nawiąże sie dyskusja hehe:bigsmile::bigsmile:Wcześniej dodałam zdjęcie jak całuje w usta małą teraz jak sadzam :bigsmile::bigsmile:No ale dobrze zawsze ktoś coś cennego wniesie i wyniesie z takich dyskusji:bigsmile:Muszę częściej coś wstawiać chyba
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    DominiczkaA: No ale dobrze zawsze ktoś coś cennego wniesie i wyniesie z takich dyskusji:bigsmile:Muszę częściej coś wstawiać chyba

    fajnie, ze masz dystans do siebie Domi :smile:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 25th 2013 zmieniony
     permalink
    DominiczkaA: I napiszcie kiedy co ćwiczyłyście z maluszkami ,czy miałyście jakieś kalendarzyki rozwoju czy coś

    No dobra, Dominiczka ma rację...to napiszcie co i jak bo zastanawiam się nad Tym. Poczytam w necie też...
    katka_81: fajnie, ze masz dystans do siebie Domi

    Yyyy może Leszek przyzwyczai się do siadania, do zmiany pozycji, wzmocni kręgosłup?? nie wiem..... :shamed:
    --
  4.  permalink
    Mamusie, ja mam pytanie do Was te które w sumie nie dawno rodziły. Bierzecie jakieś tabletki teraz anty ?
    -- [/url]
  5.  permalink
    Zawsze jak coś mi jakiś doktorek powie co mam robić,to zanim to zrobię skonsultuje z Wami:bigsmile::bigsmile:Ale sadzać na półleżąco w pozycji jak w nosidle lub bujaku rozumiem można tak np jak ja leże oparta o ścianę o poduchę i dziecko oparte na mojej klatce piersiowej lub na nogach oparte???

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 25.06.13 14:48</span>
    ok idę na spacer wreszcie wciągnęła mnie ta rozmowa a dziecko czeka:bigsmile::bigsmile:Później poczytam jeszcze kochane buziaki
    --
  6.  permalink
    Niezalogowana ja nie biorę ale doktorek mi mówił ze są specjalne dla matek karmiących
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Mnie tak mama podciągała,bo takie były kiedyś zalecenia. Siedziałam bez podparcia w wieku 4 m-cy i przez to mam problemy z kręgosłupem.
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    isiula: Siedziałam bez podparcia w wieku 4 m-cy i przez to mam problemy z kręgosłupem.

    :confused::confused:
    --
  7.  permalink
    Dominiczko, ja też z małą siadam. Ja byłam u lekarza jak mała miała 1,5 miesiąca i lekarka już wtedy ją podciągła za rączki. I teraz za każdym razem jej to robi, mówi że trzeba ćwiczyć kręgosłup i to nic złego. Oczywiście nie za długo. A ja wam powiem, że moja mała lubi pozycję siedzącą. Jak leży ostatnio jej nie pasuje. Teraz daję ją do siadu i od razu spokój. Także ja robię to pod nadzorem lekarza. W życiu sama bym czegoś takiego nie zrobiła. Ostatnio moja teściowa dała małej przetarte jabłka. Myślałam, że się wścieknę. Po prostu ubrałam małą i wyszłam. Bo wiem, że jak dziecko na piersi to spokojnie pół roku nasze mleczko jej wystarczy i lekarz to samo mi powiedziała. Nigdy bym nie chciała zaszkodzić własnemu dziecku :wink:
    -- [/url]
  8.  permalink
    Są są bo ja też biorę tylko po prostu jestem ciekawa jak niektóre z Was na nie reagują :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 25th 2013 zmieniony
     permalink
    DominiczkaA: Niezalogowana ja nie biorę ale doktorek mi mówił ze są specjalne dla matek karmiących


    ja nie brałam jak karmiłam, bo faktycznie niby są te dla matek karmiących, ale ja się bałam je brać bo tak na prawdę nie wiadomo jaki to będzie miało kiedyś skutek na nasze dzieci i ich płodność, zwłaszcza, że teraz coraz większy jest z tym problem, dlatego choć nie lubię używałam gumek, karmić skończyłam prawie 2-mce temu zaraz po odstawieniu dostałam pierwszej @, miesiąc później drugiej i właśnie jestem przed 3cią i wybieram się dziś do gina po tabletki anty, bo już nie karmię

    Treść doklejona: 25.06.13 14:58
    jakkiś procent na pewno dostaje sie do mleka matki,, zresztą jak większość leków
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 25th 2013 zmieniony
     permalink
    "Kiedy rodzi się dziecko jest takie kruche, maleńkie, absolutnie od nas zależne. Nie może nic. Nie stanowi o sobie i swoim ciele. To pułapka w naszym sposobie myślenia. Bóg w swojej mądrości wyposażył go we wszystko czego potrzebuje, aby rozwijać się prawidłowo. Musi tylko, i aż, móc współpracując ze swoją podstawową bazą danych, którą ma zakodowaną w swoim ciele. I jeśli tylko będziemy go wspierać w tych wysiłkach, i nie będziemy mu przeszkadzać, będzie w beztroskim pocie czoła pracował nad swoim rozwojem. Bo to każdy człowiek sam i dla siebie musi rozpracować swoje ciało i jego możliwości. Co oznacza dla rodziców nie przeszkadzanie? Trzeba mu stworzyć okoliczności dla intensywnych ćwiczeń. Maluszek musi sam tak rozpracować swoje ciało w ruchu, aby w ciągu roku z maksimum podporu i minimum możliwości, przejść do minimum podporu i maksimum możliwości. To bardzo ważne, aby sam dla siebie pracował nad zrozumieniem i rozpracowaniem ruchu swojego ciała, od urodzenia, nie od 4, czy 5 miesiąca, ale od urodzenia."
    To cytat ze stronki, którą niejednokrotnie polecały tu dziewczyny. Podaję link:
    http://www.terapia-ndt.waw.pl/rozwoj.php
    Poczytajcie i pozwólcie swoim dzieciom samodzielnie "rozpracować swoje ciało i jego możliwości".

    Treść doklejona: 25.06.13 14:59
    Niezalogowana0: A ja wam powiem, że moja mała lubi pozycję siedzącą. Jak leży ostatnio jej nie pasuje.

    owszem, bo pokazałaś Jej inną pozycję, z której widzi więcej - tą siedzącą. Moja Michalina nie znała tejże pozycji i chętnie leżała na brzuszku czy pleckach. Dziewczyny, poprzez takie "mądrości" same strzelacie sobie w kolano.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    katka_81: fajnie, ze masz dystans do siebie Domi :smile:


    popieram, bałam się że się obrazisz jak to napiszę, ale cieszę się, że przyjmujesz takie uwagi i wdrażasz u siebie

    Treść doklejona: 25.06.13 15:05
    katka_81: owszem, bo pokazałaś Jej inną pozycję, z której widzi więcej - tą siedzącą. Moja nie znała tejże pozycji i chętnie leżała na brzuszku czy pleckach. Dziewczyny, poprzez takie "mądrości" same strzelacie sobie w kolano.


    zdadza się!

    Niezalogowana0: Dominiczko, ja też z małą siadam. Ja byłam u lekarza jak mała miała 1,5 miesiąca i lekarka już wtedy ją podciągła za rączki. I teraz za każdym razem jej to robi, mówi że trzeba ćwiczyć kręgosłup i to nic złego.


    Mleko krowie tez już jej podasz? Bo kiedyś się podawało bo było ponoć "najlepsze" i każda lekarka zalecała. Dziewczyny trochę rozsądku...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 25th 2013 zmieniony
     permalink
    isiula: Siedziałam bez podparcia w wieku 4 m-cy i przez to mam problemy z kręgosłupem.

    hehe Isiu, ja tez siedziałam w wieku 4 miesięcy :) I oczywiście od pierwszej klasy podstawówki miałam parę razy w tygodniu zajęcia korekcyjne, bo plecy krzywe :)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Venus no pomyśl tak na zdrowy rozsądek.... to może by tak zacząć stawiać dziecko na nogi w tym wieku, by wzmocnić mu kręgosłup ? Czasem warto zastanowić się nad tym co mówi lekarz czy pielęgniarka, zwłaszcza że w kwestii karmienia piersią czy rozwoju ruchowego bardzo wiele się zmieniło przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Na szczęście na lepsze.
    katka_81: owszem, bo pokazałaś Jej inną pozycję, z której widzi więcej - tą siedzącą. Moja nie znała tejże pozycji i chętnie leżała na brzuszku czy pleckach. Dziewczyny, poprzez takie "mądrości" same strzelacie sobie w kolano.

    Zgadzam się w całej rozciągłości. To taka droga na skróty, która może choć nie musi, przynieść więcej złego niż dobrego. Gdzie Wam sie dziewczyny tak śpieszy, po co ulepszać naturę. Taki kręgosłup jest naprawdę jeszcze wiotki, co z tego, że głowę dziecko trzyma pionowo, przecież ona się opiera na kręgach szyjnych, a nie piersiowych czy lędźwiowych :confused: To są naprawdę złożone procesy, żeby jedną czynność dziecko opanowało, potrzeba po drodze paru innych, które zabierają trochę czasu.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Dii: Ja chyba się z małym wybiorę do ortopedy. Niepokoi mnie mimo wszystko to, ze Kacper jedną nóżkę stawia w bok a jedną na wprost... I wydaje mi się, ze on ominie etap raczkowania bo już normalnie na nóżki staje oparty dłońmi o podłogę! i śmiesznie to wygląda, bo dupcię unosi wyżej niż ma głowę:wink:


    Dii, mój Kacperrro robi to samo:bigsmile: muszę fotę zrobić to Ci pokarzę. Najbardziej mnie rozwala jak idę do łóżeczka, a tu pupa wypięta. Wygląda jakby na głowie chciał stanąć.
    --
  9.  permalink
    Tylko powiedzcie jak ja mam ją uchronić przed teściową...? Bo ja mam już serdecznie dość. To ja ją wychowuje. A ona chcę ją po swojemu po miesiącu chciała ją brać siadać bo ona tak ze swoimi robi jak pisalam ostatnio przetarte jabłka jej dała :/ po 2 miesiacach żur chciała jej dać. Ale jej zabroniłam to się obraziła na mnie i mam tego serdecznie dosyć. Jak stwierdziłam w ogóle nie bede tam jeżdzic chyba..

    A co myślicie o chodzikach? Bo słyszałam różne opinie na ten temat.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    katka_81:
    hehe Isiu, ja tez siedziałam w wieku 4 miesięcy :) I oczywiście od pierwszej klasy podstawówki miałam parę razy w tygodniu zajęcia korekcyjne, bo plecy krzywe :)


    dlatego nie chcecie popełnić tego błędu przy swoich dzieciach, bo to was bezpośrednio dotknęło, a dziewczyny myślą, że skoro im nic nie jest to im dzieciom też nie będzie a to błędne myślenie.. Dziecko ma siadać kiedy jest gotowe, a nie być sadzane kiedy się to spodoba rodzicom.

    Treść doklejona: 25.06.13 15:25
    Niezalogowana0:
    A co myślicie o chodzikach? Bo słyszałam różne opinie na ten temat.


    ja słyszałam, że nie są zdrowe dla zdrowego kręgosłupa i zdrowych bioderek
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    sysiajaw: jakkiś procent na pewno dostaje sie do mleka matki

    to prawda, coś tam się dostaje, bo czytałam, jak mi je moja ginekolog zapisała. Dlatego też zrezygnowałam z brania.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Niezalogowana0: A co myślicie o chodzikach?

    według mojej opinii chodziki to samo "zuoooooo" :wink:
    W ogóle to OT się zrobił :) Chodźcie na rozpakowane.



    WPISY DOTYCZĄCE PODCIĄGANIA DZIECI ZA RĄCZKI ZOSTAŁY PRZENIESIONE PRZEZ MODERATORA Z WĄTKU NASZE DZIDZIE
    --
  10.  permalink
    to ja chyba też zrezygnuje. Nie chcę aby coś przedostawało się do małej.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Mamuśki, chcę córę ubrać w sukienki które są na ramiączkach, odkywają trochę plecy i dekolt, czy zakładać coś jeszcze w lecie? np. body czy coś?
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 25th 2013 zmieniony
     permalink
    dagus84: Mamuśki, chcę córę ubrać w sukienki które są na ramiączkach, odkywają trochę plecy i dekolt, czy zakładać coś jeszcze w lecie? np. body czy coś?


    uważam, że jeśli jest temperatura 30stopni to nie musisz nic zakładać ew. przykryć tetrą jak śpi, no i nie wystawiać zbytnio na słońce
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny ;) Mama wzięła Majkę do siebie, więc mogę się na spokojnie obrobić. I w końcu mogłam sobie siąść i zjeść na spokojnie, a nie w biegu, jak zawsze:cool:

    Co do antykoncepcji, ja biorę zastrzyki. Ale chyba będę się musiała wybrać do gina, bo ostatnio mam mini, jednorazowe plamienia po seksie. Nie wiem, czy to źle dobrana antykoncepcja, czy może jakaś nadżerka, albo eM mnie tam uszkadza. Ale nic mnie nie boli, wiec sama już nie wiem. Miała któraś z Was coś takiego?
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Malisiek: Ale nic mnie nie boli, wiec sama już nie wiem. Miała któraś z Was coś takiego?


    nie mam pojęcia... a długo to stosujesz? W ogóle jak to wygląda co ile robi się zastrzyk? i jak koszty wychodzą? Ja właśnie dzisiaj wybieram się do gin

    Treść doklejona: 25.06.13 16:19
    przy tabletkach do 3 cykli mogą występować działania nie pożądane typu plamienia, bóle głowy itd... i jeśli po 3 opakowaniach nie ustąpią to znaczy że się powinno je zmienić nie wiem jak się sprawa ma przy zastrzykach
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Dii, specjalnie dla Ciebie:wink: jak widzisz u nas też nie jest idealnie więc się nie martw

    [/URL]
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    bari_87: Dii, specjalnie dla Ciebie:wink: jak widzisz u nas też nie jest idealnie więc się nie martw


    ach te stópki :heartsabove:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    bari_87: jak widzisz u nas też nie jest idealnie więc się nie martw

    dziewczyny a nie wydaje Wam się, ze ten sposób układania stópek, jest próbą i szukaniem - jeszcze troszkę nieporadnym - utrzymania równowagi? Z biegiem czasu te stópki będą układane prawidłowo, ale dziecko musi samo do tego dojść pewnie. Tak jak z próbą siadania, czy stania...
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 25th 2013 zmieniony
     permalink
    sysiajaw: ach te stópki :heartsabove:


    sysia moje:devil: czy Kacpra:tooth:

    katka_81: dziewczyny a nie wydaje Wam się, ze ten sposób układania stópek, jest próbą i szukaniem - jeszcze troszkę nieporadnym - utrzymania równowagi? Z biegiem czasu te stópki będą układane prawidłowo, ale dziecko musi samo do tego dojść pewnie. Tak jak z próbą siadania, czy stania...


    Ależ oczywiście, ja tylko pocieszam Dii, że to całkowicie normalne:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    bari_87: Ależ oczywiście, ja tylko pocieszam Dii, że to całkowicie normalne:wink:

    ja sama pewności nie mam, więc stąd podpytuję, bo tak mi się nasunęło :)
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Dziewczyny, wiem, że niektóre z Was walczyły z nietolerancją laktozy - mam pytanie - czy kupki były Waszych Skarbów śluzowate? I czy miały wysypkę na buzi? Mój Kajtunio meczy się od jakiegoś czasu i zaczynam podejrzewać, że to albo uczulenie albo nietolerancja laktozy. Kupkę miał sluzowata później przeszło a dziś znowu i do tego często. A tak przy okazji - czy ktoś wie jak rozróżnić nietolerancję laktozy od uczulenia na białko? Chyba tylko tak, że wyeliminuje białko ze swojej diety i jeśli objawy pozostaną to może być nl?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    katka a u Was tez tak było? Bo sama nie wiem co o tym myśleć... Czytam linki od was o prawidłowym rozwoju i był kiedyś link do filmiku i tam było powiedziane, że jak dziecko przy próbie raczkowania ma zadarte palce (czyli zaciśnięte) u nóg to nie dobrze i trzeba to od razu korygować, bo wyrabia się u dziecka zły nawyk. Tak samo siadanie na żabkę.
    Możliwe, że takie właśnie są początki, ale nie wiem bo pierwszy raz mam w domu niemowlę:wink: dlatego tez wolę się przejść do lekarza (kolega załatwił mi wizytę na jutro:smile:). Nic za to nie płacę a kontrola ortopedy i tak chyba nie zaszkodzi:tongue:
    A moze dowiem się przy okazji coś ciekawego...? :bigsmile:

    bari to dokładnie to samo:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii: katka a u Was tez tak było?

    kochana, Misia jak pełza, to się jedną nóżką tak odpycha. Jutro idziemy na rehabilitację, to też o to podpytam, dobrze?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    ok :bigsmile: no Kacper tak samo. Jedna nóżka w górze a drugą się odpycha:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Ale bym sobie pocytowała z poprzedniej strony, ale nie umiem, więc będzie bez cytatów.

    Kasiu, ja też chodziłam na korektywę w podstawówce, ale niewiele to dało. Mam zbyt prosty kręgosłup w odcinku lędźwiowym wygięty w którąś stronę i do tego lekki garb :(

    Sysia, masz rację. Bardzo chcę przed tym uchronić moje dziecko. Wszyscy wokół mają absolutny zakaz sadzania i już się przyzwyczaili. Na początku jak tylko ktoś go sadzał na kolanach mówiłam "o nie nie,nie sadzamy Stasia", a jak nie pomagało to go szybko zabierałam. Teraz taką samą obsesję mam z solonym jedzeniem:devil:

    Malisiek ja dzisiaj mam lekkie plamienie i nie wiem czy to po szaleństwach czy od tabletek. W ulotce pisali, że mogą występować plamienia i krwawienia. Te Twoje zastrzyki też pewnie progesteronowe. Może przez nie.

    Niezalogowana, ja czytałam, że w ciągu dwóch lat pełnego kp do mleka przenika tyle co dwie tabletki.
  11.  permalink
    Witam się, mam chwilę więc odrabiam zaległości.
    Pochwaliłam ostatnio Wojtula no i zaczyna się okres marudzenia:devil: czyli kolejny skok rozwojowy.
    Niesamowita motywacja w pełzaniu do przodu dla mojego syna to laptop, już tak przemieścił się 2m, ja odsuwam a ten się złości i dalej rusza:cool:
    Co do chodzików to tzw. chodziki-pchacze są dobre gdy dziecko samo stoi i wykonuje próby chodzenia, natomiast chodakom mówię stanowczo NIE
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    AAAAA Kacper ruszył do przodu:crazy: co prawda nieco pokracznie, ale przestwia rączki i tak zrobi ze 4 razy do przodu
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 25th 2013 zmieniony
     permalink
    bari super! Czyli będzie czworakował!:cheer: Zuch chłopak!

    Treść doklejona: 25.06.13 19:57
    Jaś naszej Kakai ma dziś 11 miesięcznicę! Najlepszego!:kissing:
    --
  12.  permalink
    wszystkiego Najlepszego dla Jasia z okazji miesięcznicy :flowers:
    --
  13.  permalink
    Obnizylismy dzisiaj lozeczko.. no i naszlo mnie zdziwienie gdyz patrze z kazdej strony i nizej sie nie da... Macie jakies sugestie?? Dodam, ze ma wysuwana szuflade i na to byla "pokrywka", ktora moj przybil bo sie zaginala. Niewiem na to mozna bedzie polozyc szczebelki czy tak ma to juz zostac, ale jak dla mnie to troche wysoko..
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Bari- super, gratulacje:)

    Ja wpadłam się pochwalić, że mój koksik przypakował w ciągu 2 tygodni 610gr i waży już 4340:) Doradczyni powiedziała, że się przekarmia, ale na kp może. Niestety mamy grzybicę i czeka nas leczenie;/
    Byliśmy też na usg bioderek i tam wszystko dobrze.
    Co do dyskusji z poprzedniej strony ja sobie obiecałam, że wszystko co mówią lekarze i położne będę sprawdzać i obmyślać czy ich słuchać. Mnie np. położna powiedziała, że przeze mnie dziecko ma wzdęcia i mam przejść na dietę lekkostrawną. Skutek taki, że prawdopodobnie od tego mamy tą grzybicę.
    --
  14.  permalink
    Ja wpadłam się pochwalić, że mój koksik przypakował w ciągu 2 tygodni 610gr i waży już 4340:) Doradczyni powiedziała, że się przekarmia, ale na kp może
    - ladnie przybrala ;) Ale bym uwazala bo cora mojej kolezanki tez na piersi byla i tak ladnie przybierala jest po prostu "ogromna", ma teraz 2 latka, pewnie wybiega i w koncu schudnie, ale rodzice maja co nosic. I trudno jej bylo chodzic, zaczela majac prawie 18 miesiecy :( Niewiem jaka jest jej waga teraz ale kumpela mowi ze wazy tyle co jej 4-letni brat (odziwo na tej samej piersi a chudy jak szczypior :devil: :)
    Byliśmy też na usg bioderek i tam wszystko dobrze.
    - to super :))
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Akirka, czyli jednak grzybica? I jak Ci się podobalo spotkanie?

    Co do wzmacniania miesni, to najlepszym sposobem jest kładzenie na brzuszku jak najczęściej. Tylko tak dziecko może je PRAWIDLOWO wzmocnić. Zbyt wczesnym sadzaniem, wsadzaniem go do chodzika tylko mu szkodzimy!
    Na wszystko przychodzi czas, my musimy dostosować się do dziecka.
  15.  permalink
    No hej doczytałam naszą wcześniejszą rozmowę na temat sadzania i powiedziałam już wcześniej mężowi żeby ani on ani ja,ani ktokolwiek tego nie robił puki mała sama nie zacznie kombinować sobie w tym kierunku:bigsmile::bigsmile:Mąż oczywiście powiedział że w zupełności się zgadza:bigsmile:Niuńce pozostaje ssanie piąstki,leżenie na brzuszku łapanie grzechotek i takie rarytasy:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Ja już od teraz ogłaszam wszem i wobec że nie można sadzać, że nie będę solić jedzenia, że mała nie dostanie słodyczy ani soczków. Moją mamę szokują takie postanowienia, ale całe szczęście nie komentuje; )

    Montenia - pani Małgosia super babka. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Fajnie porozmawiać z kimś kto zna się na swojej pracy i umie przekazać wiedzę. Ta plamka, którą ma w buzi to nie plesniawka, ale grzybica tak czy siak jest, bo Marcelina ma jezyk obożony na biało i ja mam bolesne i czerwone brodawki. Pępek też obejrzała i mówiła że jest ok, bo suchy i nic się nie dzieje. Powiedziała też żebyśmy poszli do poradni chorób przyzębia z tą plamka w buzi.
    Także bardzo Ci dziękuję za namiar na nią :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Madzik ta pokrywę trzeba zdjąć i da się jeszcze nizej obniżyć, dno lozeczka będzie przykrywką szuflady. A tą dykte ja położyłam pomiędzy materac a dno łóżka.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Musze Wam cos opowiedziec bo jestem ciekawa czy to w moim miescie takie ewenementy sa... otoz termometr pokazuje prawie 30 stopni a na spacerze widze 3 mamy (jedna w gondoli dwie w spacerowkach) maja okrycie na nozki...wbilo mnie w cieply asfalt doslownie....:o
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.