Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Mamodusi mam ndzieję,że już na dniach bedzie lepiej,a my ciagle ulewamy juz nie wiem co z tym robic.Lwkarza sie pytalam to mowi zeby sie tym nie przejmowac
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Wyderko u mnie bardzo długo Weronika ulewała i czasami jeszcze jej się to zdarza jak za łapczywie je. Jedyny sposób przy cycu to zlekceważyć a przy butli można zmienić mleko - Mała dokarmiana jest sztucznym i przy bebiku więcej jej się ulewało. No i pomimo że Weronika ma pół roku dalej mocno pilnuję by po jedzeniu jej się odbiło
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    A mi czas ciagnie sie juz wstalam o 7 i czekam czekam oby byla juz 11 pognam do lekarza w nocy bylo oki zobaczymy jak dalej napisze jak wroce :hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Mamodusi najgorsze jest jednak czekanie... 3mam kciuki

    Wydra - w prawdzie ja karmie piersia ale z tego co wiem nan i enfamil maja specjalne mleko dla dzieci ktorym sie ulewa. moze warto zmienic?

    November - a z bioderkami byla 1 wizyta czy wiecej?
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    U nas ortopeda i usg bioderek to tylko prywatnie. Pediatra daje skierowanie tylko jak zauważy, że coś jest nie tak. Jak to sprawdza - dokładnie nie wiem, ale długo wygina małej nóżki, kręci kółeczka, przycijka wygięte nóżki aż do podłoża, przewraca na brzuszek i też coś sprawdza. Do tej pory było wszystko wg niego OK! Ale własnie teraz zastanawiam się czy nie umówić się mimo wszystko na wizytkę prywatną i zrobić usg.
    Co o tym myślicie, ma to sens, czy to dobra pora (nie za późno)???
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Iwa ja uwazam ze ma sens... czesc lekarzy mowi ze jak dziecko zaczyna siadac to wazny okres i warto sprawdzic... u Krzysia tak jak pisalam palpitacyjnie idealnie. faldki super rozlozone, rozkladanie nozek tez ok, krecili na wysztkie storny i jest git i dopiero na usg pokazuje sie ze cos nie halo... najbardziej mnie wkurza to ze jak bylismy w grudniu to bylo wszystko pieknie ladnie a teraz jakies prooblemy dopiero...
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Ania u Julki było usg bioderek po 6 tyg i potem jeszcze raz za jakiś czas dokładnie nie pamietam, robiłam na NFZ
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    AniaM: November - a z bioderkami byla 1 wizyta czy wiecej?

    pierwsza wizyta u ortopedy, kiedy ogląda dziecko, sprawdza bioderka - tak jak to opisywała IWA, dał skierowanie na usg i powiedział, że jak się zapiszemy na usg, to zaraz po tym na najbliższy termin do niego. Na drugiej wizycie tylko obejrzał wypis z usg, jeszcze obejrzał Cyryla i tyle - trwało to chwilę. Teraz jesteśmy zapisani do ortopedy na luty, bo mieliśmy przyjść po 6 miesiącu. Chociaż nie wiem, czy nie przesunąć wizyty na późniejszy termin.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    jesli ktoras z was szuka opiekunki do dziecka to na tym portalu sa oferty :)
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    ANIA M ,MOJA miala robione w 2 misiacu i jej zle wyszlo,wiec teraz nosi 2 pieluchy a 17 marca mamy powtòrzyc,ponoc to nic groznego ,ale 2 pieluchy zakladam.TUTAJ JEST ZA DARMO.
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    aga 1976 A gdzie znajde twòj mail ,to wieczorkiem ci èrzesle...
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Dzięki dziewczyny faktycznie jest mleko Nan dla dzieci ze skłonnością do ulewania ,kupie mu i zobaczymy:)
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Juz jestem dobrze ze byl moj lekarz jutro jestem umowiona z nim na wizyte w szpitalu bedzie trzeba zalozyc szewek kurcze ale sie boje bardzo ...... byl bardzo zdziwiony ze nikt tak wczesniej nie zareagowal :cry::cry: moglam miec juz dawno spokuj a tu masz ... no i koneczne jutro rano badanie krwi dobrze ze moj lekarz juz wrocil teraz tylko czekac do jutra do 13 i mam nadzieje ze bedzie po wszystkim
    --
  1.  permalink
    najważniejsze,ze lekarz ma radę na dolegliwosci - juz bliżej do konca jak dalej mamoDusi :)
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Aga tak szczeze to z jednej strony sie boje jutra a zdrogiej strony ciesze sie ze bede miala juz spokoj z tym :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Mamadusi mam nadzieję że będzie wszystko dobrze, oszczędzaj się.
    Ania ja na bioderka chodze do niepublicznej placówki i tam od razu mi robili usg teraz idę pod koniec lutego , są to wizyty bezpłatne.
    Dziś dostarczyli mi orbitreka którego sobie zamówiłam zaraz idę go składać i wreszcie mogę porządnie zacząc zrzucać kilogramy, w ciuchy z przed ciąży już wchodzę ale że przed zajściem przytyłam to mam jeszcze z 15 kg do zgubienia.
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Mamodusi cieszę się że twój lekarz się Tobą zajmie jak należy.
    Aniu Mat miał jedno usg bioderek, a teraz nie wiem czy będzie mieć robione, zapytam się pediatry, bo to ona mu robiła ostatnio.
    --
  2.  permalink
    puk puk...czy moge sie niesmialo przeniesc z przyszlych mamus na wasz watek????
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Witaj, Patrycjo :)
    --
  3.  permalink
    Patrycjo no jasne , czekałyśmy na Ciebie!!!
    WItaj razem z synkiem!



    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Pati jeszcze pytasz my tu juz dawno na ciebie czekamy witaj na rozpakowanych :threesome::threesome:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Pati witaj , Dominiczka ucałuj od ciotek z forum
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Pati witaj,Dominiczek śliczny chłopaczek,następna piękność na naszym portalu:)
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Witaj Pati :) i młodego też witamu :rainbow::rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Ja również Ciebie witam Pati :smile: Gratuluję Syneczka :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Czesc dziewczyny i ja chcialabym sie przeniesc na ten watek!!!Moge??:wink:
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Pewnie nie bede tu narazie za czesto zagladala bo Bartus nie spi prawie wogole w nocy i odsypiam w dzien!!Ale mam nadzieje ze pomozecie jakby co??W sumie to juz przydalaby sie pomoc!!!
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Nie wiem juz co mam robic!!!Bartus caly czas placze a w nocy wogole nie spi!!:cry::cry:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Marta pierwsze co to może on się nie najada albo ma kolki... jak go karmisz ci jesz?
    Witaj i nie martw się pomożemy :)
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Nie karmie go piersia bo nie mam pokarmu, mialam ale juz nie mam!!!Dawalam mu Bebiko bo tym gop dokarmiali w wzpitalu ale chyba mu nie spasowalo bo wymiotowal i daje mu teraz bebilon!!!Nie wiem czy sie najada!!Je tak co 1h30 30ml a czasem co godzine!!!
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Witaj Marta pewnie ze pomozemy w miare mozliwosci ........tak jak Magg pisala moze to kolka no i jak go karmisz ?????
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Radziłaś się pediatry co do mieszanki i częstości karmienia bo wydaje mi się że to chyba za często ale niech wypowiedzą się dziewczyny karmiące mieszanką...:)
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Dziewczyny powiedzcie mi co dajecie oprócz zupki/ obiadku i owocu w ciągu dnia?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Marta z tego co wiem to dzieci karmione mieszanka dostaja butle co 3 godziny

    MamoDusi dobrze ze juz wiecie co i jak

    Magg a jak u was bylo z usg bioderek?
    Krzys w ciagu dnia dostaje zupke lub miesko i po poludniu deserek lub kasze, zalezy, podstawe dalej stanowi cyc

    Myszorko zaskoczylas mnie ze to pediatra robi usg bioderek... u nas tylko ortopeda
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Marta, nasz maluch karmiony był przez kilka dni nie cycem - za początku mieszanka, potem moje odciągnięte jak już się uzbierało, dawałam Nan1, ponoć to najlepsza mieszanka - ale to różnie może być, natomiast co do ilości to miałam powiedziane,że jak dziecko ma 7 dni to powinien zjeść 60 mieszanki, 8 dni - 70 mieszanki (co 3 godziny)
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    No ale on je 30 ml co 1h30 bo wiecej nie chce!!Nie radzilam sie jeszcze pediatry co do mieszanki, ma przyjechac do nas w tym tygodniu.Przez to wszystko mam okropnego dola,wydaje mi sie ze to moja wina ze ma te problemy brzuszkowe i ze nie spi.Jesli ta noc taka bedzie to i mi pomoc bedzie potrzebna bo nie mam sil!!!:cry:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    AniaM u nas bioderka były badane ok 6 tyg. i teraz idziemy ( miało być jak będzie miała 6 miesięcy ale akurat świeta wypadły i potem trochę kasy malo itd. itp.)

    a no to oki u nas podobnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Martuniu uwazam ze najlepiej bedze zasiegnac porady pediatry no i nie denerwuj sie bo to nie pomaga a Bartus odczuwa twoj niepokuj i tez przez to jest niespokojny no i tz slyszalam ze najlepsza mieszanka to NAN no i powinien pic co 3 godzinki staraj sie uspokoic moze zrobcie spokojny klimat pomasuj maluszka gdzies sa linki od dziewczyn jaki masaz mozna zastosowac i wtedy oboje sie odprezycie trzymam kciuki oby bylo dobrze wiem ze jak dziecko jest karmione mieszanka to mozna podac herbatke uspokajajaca sa takie specjalne moze to warto ...............moze w tym wypadku sie przydalam :hugging::hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeFeb 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Marta, to normalne, że potrzebujesz pomocy, korzystaj ile wlezie.
    Co do mieszkanki skonsultuj z lekarzem i będzie dobrze, na pewno coś zaradzicie na to. Mnie położna radziła po karmieniu (jak mały był nie na cycu) przytulać go do gołego cycka, żeby nie czuł się odtrącony i generalnie dużo się przytulać z dzieckiem
    a co do brzuszka, mój malec miał problemy z kupami, męczył się i męczył, zaczęłam dawać espumisan - 1 kropla 2x dziennie - pomogło i teraz jest bez problemu
    A ty się nie denerwuj i nie stresuj, niech dzieckiem zajmie się mąż, a ty wskocz do wanny, weź sobie gazetę albo książkę, albo włącz muzykę i posiedź w niej godzinę, zrelaksuj się, odpocznij, zapomnij na chwilę o dziecku.
    Ja też miałam chwile załamania, siedziałam i ryczałam, miałam myśli, że po co mi to dziecko, że nie daje sobie rady, że było tak dobrze bez niego, ale wygadałam się zaufanej osobie na gg i bardzo to pomogło
    Ale nawet dziś miałam chwilę, że chętnie bym wyszła i trzasnęła drzwiami, bo mały spać nie chciał i już mnie plecy bolały od kołysania go na rękach, a mały zmęczony, chciał spać, a nie mógł - później się okazało, że przesikał się cały - więc miał prawo marudzić, bo mu mokro było.
    Jesteśmy na podobnym etapie z maluchami i musimy się wspierać, będzie dobrze, zobaczysz
    --
  4.  permalink
    marta- a sama go przestawilas na bebilon czy lekarz tak kazał? Te 2 mieszanki mają bardzo podobny sklad- produkuje je jedna firma.
    Większosc dzieci które znam maja klopot z trawieniem tych mieszanek
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Witamy nowe mamy witamy:swingin:
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    KOBITKI a kiedy bobasy zaczynaja przesypiac cala noc? ...pewnie jak skoncz rok nie ?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    kozera Krzys cala noc przesypia juz od dluzszego czasu
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Mój Kamil nawet jak był na cycu to przesypiał noc, budził się o 6 rano mega głodny.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Marta najlepiej zadzwoń do ośrodka i umów sie z położną - ona ma obowiązek opiekowac się Tobą.
    Maksiu przesypiał noce ale odkąd wróciłam do pracy to budzi sie baaardzo często :neutral:
  5.  permalink
    Najlepsza opinie z mlek modyfikowanych ma BEBILON.... co oczywiscie nie znaczy ze inne sa gorsze, ja sama planuje zmiane na inne ze względu na problemy z kupka
    Ja Marta podaje butelke co 3 godziny-bo tak woła ale gdy był taki maciupki jak Twój to wypijał mi 30-50 ml ale co 2-2,5 godziny.Słuchaj moze on nie odbija dobrze po mleku i mu to powietrze zalega,na kolki chyba za wczesnie co?Mój jak miał 3 tygodnie to zaczał sie prezyc i krzyczec -i to były własnie kolki.Ja mam za t o odwrotnie-w nocy śpi za to w dzien tyle co kot napłakał.Powodów płaczu może byc dużo przeciez ...najlepiej zasiegnac porady lekarza i obserwuj dzidzie napewno wkrótce poznasz jego jezyk.ja juz teraz wiem np kiedy mały płacze z głodu , kiedy z bólu a kiedy poprostu z nudów...ale na poczatku to kompletnie nie wiedziałam o co mu chodzi!

    a wody nie chce ta małpa mała pic,tylk o sie bawi smoczkiem , chichra i wszytsko bokami ucieka...ehhh



    --
  6.  permalink
    a co do przesypiania -Piotrus ciagiem przespi w nocy ok 5-6 godzin,ale ten jeden raz trzeba wstac na karmienie.W kazdym razie nie narzekam-czasem jesteśmy niewyspani ale to już musi być jakis jego gorszy dzien



    --
  7.  permalink
    Ciasteczko- ale najlepszą opinię wsród kogo ma Bebilon?
    Czytalas o wynikach jakis testów, badań? Czy to najlepsza opinia np wsród znajomych?
  8.  permalink
    nie wsród znajomych tylko wsród lekarzy.Zazwyczaj polecają Bebilon ,podaja go też w wiekszosci szpitali.Ja nie mówie ,że jest najlepsze bo sama chce je zmienic ale gdziekolwiek słysze to lekarze polecaja Bebilon.I=No w kazdym razie ja po konsultacji z lekarzem zmienie na Nan Ha chyba tak siie nazywa tylko martwi mnie jedno-ono jest wzbogacone w żelazo i czy nie narobimy sobie jeszcze gorzej z tymi kupkami.No nic jak nie wypróbuje to sie nie dowiem.



    --
  9.  permalink
    No w szpitalach podają, bo Ovita Nutricia sponsoruje te mieszanki ;)
    Wsród tych lekarzy , których ja znam opinie na temat bebilonu i bebika są trochę inne:confused:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.