Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 3rd 2013
     permalink
    madziik możesz na naszych dzidziach, bo tu potem ciężko będzie odnaleźć niektóre linki, albo można przegapić:tongue:

    A ja chciałam się znowu pożalić... Kacperek dzisiaj znowu cały dzień maruda... Myślałam, że u dziadka się uspokoi, bo coś nowego będzie i kotek tam biega... no i 15 minut był zafascynowany a potem znowu cała litania! Siedzieć na kolankach nie, na rączkach na stojąco nie, na podłodze nie, na łóżku nie! Samochodzik be! Kierownica be! wszelkie zabawki be! Chwila zainteresowania telefonem i zaraz znowu be! Rany koguta!!! W drodze do domu zasnął i był cały mokry z tego upału! Nawet pod rzęsami się spocił! :shocked::shocked::shocked:
    Potem nie dał mi zrobić obiadu, na chwilę nie mogłam go zostawić, bo tylko w kuchni stanęłam to on od razu za mną się poczołgał i nagle wyk, ręce na bok, nos w podłogę! I tak w kółko! Mąż przyszedł, chwilę się zajął... Ale zaraz znowu maruda się włączyła!
    Nie wiem czy on się tak nudzi czy co? Zabawka tylko na chwilę jest dobra. Pokazuję mu coś, bawimy się ale zaraz mu coś nie pasuje. Zmiana zabawy i tak w kółko!!!! To dopiero trzeci dzień a ja nie wiem czy do jutra dotrwam!
    Tyle dobrego z tego, że ok. 1,5 godziny temu mi zasnął a teraz powinien być właśnie kąpany. Nie ruszam go, niech pośpi, bo od tych trzech dni w dzień praktycznie nie sypia, tylko po 15 minut i po dwie takie drzemki łapie... Ale do północy znowu będzie cudował, a mąż o 5 do pracy wstaje... Biedny...:sad:

    Treść doklejona: 03.07.13 20:20
    violet_flower: Dii od nas też ucałuj Kacperka

    Ok, dzięki dziewczyny...

    Ale kurcze czasami mam wrażenie, że on taki właśnie wyrośnie... Że będzie pyskaty i opryskliwy! Ja chcę go przytulić, ucałować a on się wyrywa, wygina, krzyczy, wyje... I jak tak analizuję jego zachowanie, to wyobrażam sobie go za pare lat jaki jest mało uczuciowy i nawet do mamy się nie przytuli, skoro teraz nie chce...:cry::cry::cry:
    Wiem, że on teraz może jeszcze tego nie rozumieć... Ale czy to kiedyś mija? Czy mi się tylko tak wydaje? Czy z tego dzieci wyrastają?!
    --
  1.  permalink
    bardzo jestem ciekawa ile przespi po tak kiepskim jedzeniu i idac tak wczesnie spac
    - Milka - moj potrafi dlugo.. wczoraj jadl cycusia o 17, zasnal 20:30 a 22:30 sama go wzielam z lozeczka i dalam butle bo chcialam isc spac, wiec wiesz ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJul 3rd 2013
     permalink
    A ja wam powiem, że jak od wczoraj zaczęłam Zuzi dawać trzy posiłki tj. słoiczek zupki, słoiczek deserku i kaszka to mała nie dostała mm. Jak zrobiłam butelkę wieczorem to wcale nie była głodna, sam cycuś wystarczył. :bigsmile:
    --
  2.  permalink
    Moj nie akceptuje sloikow. Dzisiaj zjadl pol banana ale mu odrywalam i dawalam raczka bo na lyzke nie chce patrzec ;) Wczoraj mu dalam banana do reki ale miazga zostala a do buzi nie trafilo nic :devil:
    --
  3.  permalink
    Julia 7450g a Kinia 4740g...
    O to Julka prawie podobnie i jak obecnie wygląda???bo między Nią a Kingą spora różnica
    a jakie ubranka ci mala nosi? juz 74?

    Od niedawna właśnie 74 są idealne a niektóre powiedziałbym że za małe:bigsmile::bigsmile:
    moja mala do 8msc miescila sie w 97 centylu wagowo a wzrostowo jest ponad siadke.Obecnie wiecej ruchliwa i pali kalorie wiec onecnie miesi sie w 80 centylu.

    O to super pocieszyłaś mnie bo nie chcę jej skrzywdzić,żeby nie była otyła jak ja w jej wieku:shamed::shamed::shamed:
    A czy im dziecko starsze tym wolniej przybiera???Bo jak dalej tak będzie tyła to w wieku 6 miesięcy będzie ważyła koło 10 kg he:bigsmile:
    --
  4.  permalink
    A czy im dziecko starsze tym wolniej przybiera??
    - chyba tak, Maks teraz po 200 gram przybiera
    --
  5.  permalink
    bo wychodzi że ponad kilogram miesięcznie tyje
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJul 3rd 2013
     permalink
    Dominiczka Oktawia jakos w wieku 5 msc jak zaczela pelzac przybierala juz mniej ,tak okolo 200g na miesiac.Nie martw sie na cycu jej nie utuczysz,zacznie biegac i wszystko zgubi :wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  6.  permalink
    Witam.
    Dominiczka, myślę, że do wzrostu waga jest ok, Wojtuś teraz ma 73cm i 7,5kg i wygląda i tak szczupło bo wzrost 97centyl a waga 25 centyl. A Twoja niunia nawet szczuplejsza. No i ja myślałam, że mój miś długi do swojego wieku, a Tu widzę, że Amelka to wysoka dziewczynka:bigsmile:
    ____
    Bari Kacperek super się przemieszcza, Wojtuś też taki ruchliwy, ale na razie jest na etapie gibonowania a przemieszcza się zazwyczaj na rękach, a nogi tak śmiesznie ciągnie za sobą, ew. pomoże sobie stopami troszkę. Czasem zastanawiam się skąd on tyle energii bierze. Jeszcze bardziej się rusza jak ktoś na niego patrzy i go chwali:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    DominiczkaA: a mierząc tak samo tylko główkę do szyjki i od szyjki do zgięcia w kolanku a potem do pięty to wychodzi 74 właśnie to jak ma być?

    Leszek też jest mierzony od główki.
    My mamusie szykujemy się do wyjścia, wcale nie chce z Leszkiem iść, będzie płakał :sad::cry: a ja razem z Nim. Później się odezwę :neutral:

    Treść doklejona: 04.07.13 09:51
    Leszek ma katar, gęsty i jestem ciekawa czy Go zaszczepią.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    my wczoraj mieliśmy wizytę położnej no i zamówiłam konsultację z doradcą laktacyjnym. Mały przybrał przez tydzień 420 gram, więc sporo :) Na ulewanie i czasami bóle brzuszka dostaliśmy Delicol - mam nadzieję, że pomoże.. Chociaż wczoraj strasznie - mokre były moje spodnie, bluzka, jego rękaw body i łóżko.. No i wychodzi, że jednak się przejada - mam go karmić co dwie godziny minimum a w międzyczasie dawać smoczka bo ma taki odruch ssania. Teraz śpi, ale wcześniej nie wytrzymaliśmy dwóch godzin i po 1.15 zjadł... ale póki co nie ulał :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Venus,jak ma katar to ja bym przelozyla szczepienie.
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Venus - ją bym nie szczepila jak mały ma katar.....:confused:
    -- •••
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    O to Julka prawie podobnie i jak obecnie wygląda???bo między Nią a Kingą spora różnica


    Ma już 7,5 roku i jest z wagą dalej w 97 centylu i jest bardzo wysoka, w klasie jest najwyższa z dziewczynek przy okazji lubi sobie pojeść, więc czasem jej ograniczam, Natomiast Kinia była i jest drobna, z jedzeniem zupełnie inna, jak nie chce jeść to nie ma bata żeby jej wcisnąć. W tym momencie mleczka jak dobrze pójdzie to 140ml wypije, ale zazwyczaj jest to 100-120ml

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.07.13 12:08</span>
    Julia zawsze zjadła wszystko co jej przygotowałam, i pamiętam, że jak my jedliśmy to była awantura, że ona też chce to co my, natomiast Kinia jest na to obojętna i się nie upomina

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.07.13 12:10</span>

    Od niedawna właśnie 74 są idealne a niektóre powiedziałbym że za małe:bigsmile::bigsmile:


    u nas 68 są idealne na 74 niektóre też dobre, ale ona jest po prostu szczupła więc się mieści bo na szerokość jej nie rozciągają się tylko na dlugość
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Hej kochane :smile:
    Plastry się sprawdziły więc polecam :smile::smile: są dwa plastry i kosztują około 40 zł lecz byłam w aptece i jest też maść EMAL i kosztuje 25 zł i to samo działanie, smaruje się 20 minut przed szczepieniem więc następnym razem kupię maść :smile: Leszek płakał ale nie tak jak za pierwszym razem, chwile był marudny i koniec :bigsmile: nawet ja nie płakałam :bigsmile:
    Leszek został zbadany i jest zdrowy:
    WAGA 6600
    MIERZY 69 CM
    OBWÓD KLATKI 40 CM
    OBWÓD GŁOWY 42.
    Co mnie zdenerwowało to to, że miała pretensję, że wolę wydać 40 zł na plastry niż dołożyć drugą część pieniążków i kupić szczepienie skumulowane :shocked: co ją to interesuje??! powiedziałam jej, że to nie jest jej sprawa. :angry:
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny! :) nie wiem czy mnie pamiętacie, pisałam kiedyś o mojej córce której nie mogłam dobudzić za żadne skarby :wink: odkąd po prostu pozwalamy jej spać coraz dłużej, wszystko minęło i funkcjonuje już normalnie :bigsmile: ale ja w sumie nie o tym.
    Czytam właśnie jak piszecie o wadze swoich maluszków i muszę powiedzieć że waga mojej Hanki mnie zatrważa w tym kontekście. Dziś przy okazji szczepienia było ważenie i młoda waży... 7140 g. Wczoraj skończyła 8 tygodni. KING KONG!! Ja wiem że na samej piersi dziecko nie będzie otyłe itd. itp., ale nie sądziłam że aż tak wyskoczymy poza siatkę centylową... Ona już wygląda jak księżyc w pełni, a ja chyba będę musiała wykupić pakiet u ortopedy bo czuję że kręgosłup mi siądzie.
    BTW - rozmawiałam sobie przy tym szczepieniu z pielęgniarką, mówię jej że Hania wcale nie je jakoś dużo, jej sesja przy cycu trwa ok. 10-15 minut i jest takich sesji 8 na dobę. Co usłyszałam w odpowiedzi? "Widocznie ma pani treściwy pokarm" :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Dziś przy okazji szczepienia było ważenie i młoda waży... 7140 g.


    :shocked: a jaka się duża urodziła?

    KING KONG!!


    :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Pragnę poinformować, iż mój synek dzisiaj wynagrodził mi te trzy dni męczarni i nawet nie zapłakał i nie marudził. Cały dzień się uśmiechał i był bardzo grzeczny i pogodny, a rano godzinę bawił się w łóżeczku jak ja sprzątałam w kuchni:bigsmile: Mam nadzieje, że ten jego nastrój potrwa dłużej a nie tylko dzisiaj. Teraz słodko sobie śpi a ja w końcu zdążyłam okna pomyć...:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Pragnę poinformować, iż mój synek dzisiaj wynagrodził mi te trzy dni męczarni i nawet nie zapłakał i nie marudził. Cały dzień się uśmiechał i był bardzo grzeczny i pogodny, a rano godzinę bawił się w łóżeczku jak ja sprzątałam w kuchni:bigsmile: Mam nadzieje, że ten jego nastrój potrwa dłużej a nie tylko dzisiaj. Teraz słodko sobie śpi a ja w końcu zdążyłam okna pomyć...:crazy:


    może to faktycznie skok był i już się skończył supeer :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    mam nadzieję!:bigsmile:
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    sysiajaw: a jaka się duża urodziła?


    No duża, bo 4250 g, ale z tym tyciem teraz to ju noł - bez przesady... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    No duża, bo 4250 g, ale z tym tyciem teraz to ju noł - bez przesady... :wink:


    no spora widocznie taki jej urok, nie martw się na cycusiu to może koksować, później straci, gorzej jakby to było mm
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    a_net_a: młoda waży... 7140 g

    szok :smile: moja waży 8400g, również karmiona piersią do tej pory :bigsmile: No cóż, widocznie mam chude mleko :wink::swingin::tooth:
    --
  7.  permalink
    Hmm zaczęłam się martwić, że moja niunia jest za chuda.Waży 5500g a waga urodzeniowa 2920g. Może ja też mam za chude mleko?:wink: Chociaż teściowa mi często powtarza, że mam tłuste mleko
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    No cóż, widocznie mam chude mleko :wink::swingin::tooth:


    :rolling:, moja ważyła 6500g mając 7m1t to ja dopiero miałam chudy pokarm i wtedy przestałam ją karmić piersią, a na butli teraz też niewiele przybrała bo teraz na dzień dzisiejszy waży 7500g no ale ona w ogóle była i jest mała
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Hej mamusie jeśli chodzi o wagę to mój Piotruś waży 8430 , i muszę się wam pochwalić ,ze od 2 dni mały przekonał się do cyca już nie je przez parę minuty tylko ok pól godziny co mnie bardzo cieszy bo już byłam tak zrezygnowana,że chciałam go odstawić od piersi.Mam nadzieję,że uda mi się go tak zachęcić,że będzie dłużej i częściej jadł z piesi .
    Katka czy dostałaś ostatnie pw??? Wiesz,że dziś udało mi się wszystko załatwić :)
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    dziewczyny, szybkie pytanie, myslicie ze jak mam 27,5st w sypialni gdzie spi maly to nie zmarznie w nocy w krotkim rekawie i pol spiochach? kompletnie nie wiem jak go ubrac
    -- [/url]
  8.  permalink
    Witam na wątku rozpakowanych:) nasz syn Filip ma dzisiaj 4 dni:)

    za chwilę mąż i ja zabieramy się za pierwszą kąpiel i mam do was 2 pytania:

    1. O której kąpiecie swoje dzieciaczki?
    2. Jaka to jest kolejność? Po spaniu nasz syn się wybudza, przebieramy mu pieluchę, a jak tylko zaczynam go karmić to w te pieluchę robi kupę...I co znowu mam go rozebrać po jedzeniu?Bo on w trakcie jedzenia jak się naje to zasypia...

    głupie pytania, wiem...ale byłabym wdzięczna za rady.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 4th 2013 zmieniony
     permalink
    anairda1986: 1. O której kąpiecie swoje dzieciaczki?
    2. Jaka to jest kolejność? Po spaniu nasz syn się wybudza, przebieramy mu pieluchę, a jak tylko zaczynam go karmić to w te pieluchę robi kupę...I co znowu mam go rozebrać po jedzeniu?Bo on w trakcie jedzenia jak się naje to zasypia...

    moja jest kąpana po 19. Michasia na początku zawsze w trakcie jedzenia robiła kupkę. Także w nocy najpierw ją karmiłam a później zmieniałam pieluszkę. Zmiana pieluchy przed karmieniem mijała się w naszym przypadku z celem :)
    Witaj na rozpakowanych mamusiu :)
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    katka_81: No cóż, widocznie mam chude mleko


    :bigsmile:
    Uwielbiam te komentarze od innych haha :) ja przynajmniej mam pewność, że nikt mi nie powie, że mam chude mleko, bo patrząc na Hanię hmm... trzeba już naprawdę nie mieć piątej klepki aby tak twierdzić.
    A ostatnio przewijałam małą przy mojej mamie. Zdejmuję jej pajaca, a moja mama patrzy na jej udo (bardzo solidne zapewniam Was) i mówi "wiesz co... przypomniało mi się że miałam golonkę wyjąć z zamrażalnika" :tongue:
    --
  9.  permalink
    Ja kapie ok. 18:30 i przewaznie do 19 maly zasypia. Tez uwazam ze przebieranie "przed" mija sie z celem skoro robi w trakcie. Ja zmienialam zawsze przed a potem juz wogole w nocy nie zmienialam, ale nie robil kupek. Glownie nad ranem byly.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Hej Mamusie,
    czytam czytam regularnie, mniej się udzielam bo Kajto to CYCOZWIS pełną (dosłownie) gębką :)
    My kąpiemy o 19:00 ale chcieliśmy wczoraj zmienić na 20:00 bo przed 21:00 nie zasypiał... no i niespodzianka-wczoraj wykąpany o 19:00; 19:43 zasnął :D
    A dziś wykąpany o 19:00, zasnął 19:25 i teraz się znowu przebudza... także ten tego. Wyczuć trzeba ale sądzę, że na pewno trzeba próbować wprowadzać stałą godzinę. Tyle, że nie wybudzaliśmy Małego jeśli spał przez te pierwsze 2-3tyg. Nawet raz czy dwa nie był wcale kąpany :D Teraz go przetrzymujemy przed żeby nie spał.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Ja od zawsze kąpie między 19, a 20.
    U nas beznadzieja:sad: Kacper jeszcze tak beznadziejnego stanu skóry nie miał jak teraz i go wędzi. Dobrze, że dziś wypadła nam kontrola u dermatologa i przepisała mu kropelki zyrtec (mam nadzieję, że szybko pomogą). A z ogólniejszych spraw Kacper dziś kilka razy zaliczył "siad" na półdupku :wink: i co jeszcze widać kasowniczki dolne pod skórą dziąsła:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 4th 2013 zmieniony
     permalink
    a_net_a: wiesz co... przypomniało mi się że miałam golonkę wyjąć z zamrażalnika" :tongue:

    :cheer::thumbup:

    Treść doklejona: 04.07.13 20:27
    bari_87: A z ogólniejszych spraw Kacper dziś kilka razy zaliczył "siad" na półdupku

    gratulacje :) zdrówka dla Kacperka:*
    Moja panna też dziś zasiadła samodzielnie parę razy i wczoraj miała pierwsze próby czworakowania :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Ana -witaj Mamusiu:)
    a jak przewijasz po karmieniu to synek się budzi?
    My na początku kąpalismy ok. 20, później o 19 a teraz o 18, żeby uniknąć drzemki ok. 17-18. Wczoraj zasnęła ładnie przed 19 a dziś wisi na cycku 2 godzinę, tylko przekladam z jednego do drugiego. Nie wiem czy tak jej się chce pić czy co, bo w dzień spała może z 1, 5 godz. w sumie. Chyba upały tak na nią działają.
    Byliśmy dziś w poradni laktacyjnej - grzybicę nadal mamy; ( ale Marcelina ladnie przybiera i dziś ważyła 4590gr czyli w 9 dni przybrała 250gr.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Fajnie się czyta o postępach Waszych Dzieciaczków/.... WIem, że u nas też zleci czas i zaraz Kajto będzie robił postępy coraz większe :) Póki co uśmiecha się świadomie i zaczyna gaworzyć coraz więcej :)

    Treść doklejona: 04.07.13 20:53
    akirka: Nie wiem czy tak jej się chce pić czy co, bo w dzień spała może z 1, 5 godz. w sumie.

    Akirka u nas podobnie... Wisi i na spacerze spał tylko niecałe 1,5h i na syrenie wracaliśmy do domku bo w parku próbowałam nakarmić ale chyba siedziałabym tam do wieczora żeby zaspokoić jego potrzeby :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Akirka, pewnie to kryzys laktacyjny 6 tygodnia. Niech wisi, niedługo przejdzie :) a problemy ze spaniem może przez skok rozwojowy. Pasowałoby.
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    my kapiemy tez pomiedzy 19 a 20.00 i u nas tez zawsze kupki byly w trakcie jedzenia wiec pieluche zmienialismy najczesciej w srodku karmienia bo Kubus jako noworodek strasznie szybko zasypial przy cycu, wiec zeby zjadl wiecej to jak przysnal to go bralismy do przewiniecia i troche sie rozbudzal ,a potem znow pojadl i zasnal przy cycu, teraz zdecydowanie przewijam po karmieniu o ile jest kupka
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 4th 2013 zmieniony
     permalink
    A ja chciałam tylko się pochwalić, ze pierwszy raz w życiu dzisiaj mama mama się pojawiło, i rzeczona mama poryczała się ze szczęścia :-)))) :rainbow::rainbow::heartbounce::heartsabove:
    --
  10.  permalink
    A ostatnio przewijałam małą przy mojej mamie. Zdejmuję jej pajaca, a moja mama patrzy na jej udo (bardzo solidne zapewniam Was) i mówi "wiesz co... przypomniało mi się że miałam golonkę wyjąć z zamrażalnika" :tongue:
    --


    dobre he:rolling::rolling::clap::clap::clap:posikam się
    a swoją drogą spory kawałek szczęścia masz w domku.Powiem Wam dziewczyny że jak znajdę moje foto z dzieciństwa to wrzucę a ja byłam klusek total:):):)

    My z początku kąpaliśmy o 19 tak no a przewijanie było po karmieniu mimo że też usypiała na cycu to nie wstawała podczas przebierania.Raz przebrałam przed i też zawsze robiła coś podczas karmienia także też zmiana mijała się z celem.Teraz od dłuższego czasu kąpiemy o 20:00 tak...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 4th 2013 zmieniony
     permalink
    katka_81: Zmiana pieluchy przed karmieniem mijała się w naszym przypadku z celem :)

    madziik1983: Tez uwazam ze przebieranie "przed" mija sie z celem skoro robi w trakcie.


    A ja, za podpowiedzią położnej, robiłam zupełnie inaczej :wink:
    Tzn dziecko się budziło, więc przebierałam pieluchę i do cyca. Zawsze wtedy robiła kupę [tzn tak przez pierwszy miesiąc] ale po to smarowałam dupkę linomagiem, żeby chronił skórę. Poza tym co taka kupka ma w sobie żeby odparzyć miała ? :wink:
    No i Ninka z tą kupą smacznie spała na cycku zasypiając i nic a nic jej nie przeszkadzało :smile:
    Nigdy jej po karmieniu nie przebierałam bo A) zawsze zwracała to co zjadła oraz B) wybudzała się skutecznie i było po spaniu :wink:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Witam nową rozpakowaną mamusię or jednocześnie gratuluję bo już dawno mnie nie było na Przyszłych :wink:
    Ja Lesia kąpie między 19:30 a 20:00 :bigsmile: ale jak był młodszy to o 19:00
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    No to ja dopowiem, że moja śpi w samym pampersie przy otwartym oknie, w pokoju pewnie ok. 26 st. jest. A około godz. 19.00 wycisza się, i wiem, że jest pora na kąpiel. O godz. 20 już smacznie charczy :)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    TEORKA: No i Ninka z tą kupą smacznie spała na cycku zasypiając i nic a nic jej nie przeszkadzało
    Nigdy jej po karmieniu nie przebierałam bo A) zawsze zwracała to co zjadła oraz B) wybudzała się skutecznie i było po spaniu
    --

    Robiłam dokładnie tak samo - nie przewijałam po jedzeniu, bo mój cycocholik zasypiał na cycu i nie chciałam jej budzić.
    Pupcia w tamtym czasie nigdy nie była odparzona, a kupa nie rpzeszkadząła w spaniu ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Ja Zuzię kąpię około 20, a potem idzie zaraz spać.
    Ul_cia gratuluję:bigsmile: na pewno jest to wspaniała chwila. Moja Zuzia jak zaczyna marudzić to mówi "mamamama" i wiem, że to nie jest świadome,tylko tak jej wychodzi, ale to takie słodkie.
    Venus byłam dziś w aptece i pytałam o te plasterki. W tej, w której byłam, akurat nie mieli, bo coś ta farmaceutka mówiła, ze mają być wycofane, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam. A maści są na receptę.:sad:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Teo, Ulcia , że ja tego wcześniej nie przeczytałam :devil: w sensie żeście nie pisały :tongue:

    a wyrodną nie chciałam być i dziecko z obsranym tyłkiem zostawiać do spania... :devil:

    no i się durna męczyłam , bo co przy cycku kimnęła to przewijanie rozbudziło i w koło macieju...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    eveke: w sensie żeście nie pisały :tongue:



    pisały pisały i to nie jeden raz ani cztery :tongue::wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    taaa, chyba jak mnie nie było :devil: specjalnie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    O, to ja kupy w nigdy nie zostawiałam w pieluszce ;P i za każym razem zmieniałam pieluchę czy to dzień czy noc. Ale Nadia wtedy tak głęboko spała, że mogłabym ja chyba całą przebrać i by się nie obudziła :tongue: No i nie była ulewającym dzieckiem nigdy, więc mogłam przebierać do woli.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    no ja na początku przewijałam w trakcie karmienia, bo nie chciałam żeby leżał w kupie (na szczęście Misiek nie ulewał)... później doszłam do wniosku, że skoro śpi to najwidoczniej mu ta kupa nie przeszkadza, a że sen dziecka to świętość więc go nie ruszałam :devil:

    teraz robi kupę raz na 2-3 dni ale już nie na śpiocha, więc jest spokój :wink:

    A kąpiemy go ok 18 bo jest padnięty i zaczyna jojczyć - chyba najlepiej wyczuć własne dziecko kiedy będzie zmęczone, żeby iść już spać, bo na początku przetrzymywaliśmy Miśka do 20 ale tak od 18 to było marudzenie i płacz, a później kłopoty z zaśnięciem (bo był za bardzo zmęczony, żeby zasnąć) i dopiero przesunięcie godziny kąpieli na 18 pomogło :cool:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.