Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Ja też nie przewijałam w nocy, gdy Lila zrobiła kupę w trakcie karmienia. Kupa jej w śnie nie przeszkadzała, ale przewijanie owszem. Poza tym przewinięcie po karmieniu i kolejne usypianie zabierały mi czas snu ;) Dodam tylko że moja córka nigdy nie miała żadnych odparzeń. A linomag na noc zaczęłam stosować dopiero, gdy miała 2-3 miesiące i przestała robić kupy w nocy (miała wtedy 1 pieluchę przez całą noc)
    --
  1.  permalink
    ja moją przestałam przewijać w nocy gdy wybudzało to ją ze snu.Zaczęłam przewijać tylko rano.Z czasem przestała robić kupkę w nocy i w jednej pieluszce przesypiała całą nockę właśnie
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    A ja, zwłaszcza po tym, jak Marcie 6-miesięcznej przyplątało się zakażenie układu moczowego, zmieniałam pieluszkę po każdym siusiu i kupce, obojętnie o której to się trafiło... W nocy regularnie sprawdzałam, zresztą, ona szybko zaczęła przesypiać noce w suchej pieluszce:-)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJul 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Ulcia gratuluję!:)

    Ja słyszę mama już od jakiś 2 tygodni. Za każdym razem się rozpływam:rainbow:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    bari no super! Czekam na te kasowniki!:bigsmile: i gratuluję półsiadu:tongue:
    Przykro mi tylko z powodu skórki Kacperka...
    Ulcia fajne uczucie, nie?

    My zawsze kąpiemy się ok. 20-21, a dążę do kąpieli 19-20 ale jakoś mi to nie wychodzi...:tongue:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Teorka mój niuniulek też śpi całą noc w jednej pieluszce i dopiero rano zmieniam :wink: moja mama opowiadała, że jak byłam mała to mogłam być okupczona po pas i pełen sisiu a nie obudziłam się :devil: Lubiłam wygodną pieluszkę :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Dziewczyny a od kiedy Waszw dzieci zaczely sie swiadomie usmiechac? Mojej zdarzylo sie to pare razy do tej pory. Martwie sie ze malo nawiazuje z nami kontaktu, bo do patrzenia w oczy czasem ja musze zmuszac.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Akirka ja też zanotowałam uśmiech jakoś w 6 tygodniu, ale tak jednorazowo, później było więcej i więcej oraz większy kontakt, spokojnie i do niczego jej nie zmuszaj :wink: wszystko w swoim czasie a czasem coś przychodzi z dnia na dzień nie wiadomo jak i kiedy
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    akirka - bedzie mala miala coraz wiekszy kontakt z wami, spokojnie, ona jeszcze malusia. dzieci tak naprawde swiadomie zaczynaja sie usiechac okolo 2 mies zycia, a potem te usmiechy beda co chwilke :)
    czy wasze dzieci w wieku Kubusia tez czesto w nocy lądowaly w poprzek lozeczka. Moj synek przebudzil sie dzis ok 23.00 z placzem bo sie zaklinowal w poprzek, rano o 5.00 tez go takiego zastalam ale juz fikal w najlepsze. Rozumiem ze teraz pewnie zaczne go zastawac w najrozniejszych pozycjach tak? jak potrafia spac wasze dzieci?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Milka - moja właśnie dzisiaj się przekręciła i nogi moja w rogu łóżeczka a cale ciało odwrotnie niż je zostawiłam. my właśnie mamy pogaduchy.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny. Mam pytanie do was. Od 3 dni, czyli od kiedy wprowadziłam Zuzi trzy posiłki (zupka, deserek, kaszka) zaczęła robić glutki. Wcześniej kupa była bardzo wodnista, albo papkowata, a wczoraj i dziś normalne glutki. Trochę się boję, żeby nie miała zatwardzenia. Co można zrobić, żeby tego uniknąć?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Kasia np. jeśli podajesz marchew lub zupkę z duża ilościa ziemniaka, dyni itd. to na deser podać jabłko, morele lub inny rozluźniający owocek. Jesli podajesz brokułe, kalfior to zcalający np. banana. To jest najłatwiejszy sposób na uniknięcie zatwardzeń.
    --
  2.  permalink
    Witam:-)
    Kasia glutki to chyba kupka ze śluzem, więc ewidentnie coś jej nie pasuje w jedzonku.
    ___
    Bari gratuluję półsiadu Kacperkowi, u nas młody wczoraj gibonował i mu tyłek uciekł na bok i tak siedział na pośladku i obiema rękoma się podtrzymywał, potem wrócił do czworaków.
    Zastanawiam się tylko nad tym, że Wojtuś taki wiotki w siadzie. Leży bardzo dużo na brzuszku, praktycznie od urodzenia i troszkę mnie to niepokoi. Może są jakieś ćwiczenia dla maluszków aby wzmocnić mięśnie kręgosłupa, szczególnie te boczne:shamed:

    Treść doklejona: 05.07.13 08:24
    Ulcia, Hopeliht gratuluję świadomego MAMA:clap::clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Rano nadal mama króluje w języku Martynki - więc nie zapomniała rpzez noc (bo tego sie obawiałam ;-)) ehhh cudne to.
    Dzieki za gratulacje - naprawdę czuję sie jakby nowy etap życia sie rozpoczął! Jestem mamą! :bigsmile:
    --
  3.  permalink
    Milka - Maks do tej pory sie kreci jak owsika w lozku :)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Dzięki Czerwinka. Już teraz wiem jak robić.
    A powiedzcie mi jak u was było przy ząbkowaniu. Czy straszne marudzenie, krzyczenie, wkładanie wszystkiego do buzi i pocieranie tym o dziąsła z taką dziwną miną to już jest taki etap, że zaraz wyjdzie ząb, czy to różnie może być i ząb może wyjść za jakiś czas? U nas jest już coraz gorzej, ale Zuzia nie daje sobie zajrzeć do buzi i nie wiem dokładnie jak to tam wygląda. Ale widać, ze te dziąsła strasznie ją swędzą. Raz sama bierze mój palec i pociera nim, a innym razem w ogóle nie daje sobie dotknąć.:cry:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    co do sluzowatych kupek przy wprowadzaniu nowych po karmow - to mnie gastrolog dzieciecy powiedziala ze przy kazdym nowym produkcie jaki wprowadze do diety moga byc nieladne sluzowate kupy i zeby sie tym nie przejmowac, nie mowila ze to znaczy ze nie pasuje dziecku dany produkt, tylko ze ukl. pokarmowy musi sie do niego przyzwyczaic....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Tylko, że te kupki nie są ze śluzem to są takie glutki jak robi dorosły człowiek tylko małe (przepraszam za dosłowność opisu). Ostatnio Dii pisała coś o takiej plastelince i tak to wygląda.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Ja zmieniałam pieluszkę po każdej kupce, mojej panny wystarczyło raz nie wykąpać i pojawiały się odparzenia więc co dziecko to inaczej.

    Ja muszę się Kinią pochwalić przestała pełzać i zaczęła konkretnie raczkować! Wczoraj zostawiłam ją na podłodze obok siebie a ona myk myk myk i zaraz była przy kwiecie który na podłodze stał, im szybciej ja wstawałam tym szybciej ona uciekała, w końcu złapała i zaczęła go ciągnąć zadowolona :devil:, posadziłam ją koło siebie a ona znowu, byłam w szoku.. heh
    --
  4.  permalink
    Super, gratuluje :)
    Dziewczyny mam pytanie, uzywacie przewijakow?? Wczoraj rozmawialam z kolezanka na temat tego ze maly mi sie strasznie wierci na przewijaku i musze uwazac by nie fiknal do lozeczka itp., a Ona na to, ze jestem jakas dziwna, ze takie duze dziecko na przewijaku ubieram, jej taki sprzet wogole byl zbedny i robila wszystko na kanapie. Mnie przewijak zamontowany na lozeczku bardzo sie przydaje i jest mega wygodny. Jestem w pozycji stojacej, wszystko mam w kolo lozeczko ustawione. Na kanapie bardzo sie trzeba schylac, rozkladac podklad itp. No i szanuje kregoslup. Niewiem czy jestem sama, bo moze faktycznie jakas dziwna ze ja jedyna uzywam przewijak..

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.07.13 10:27</span>
    zaczęła konkretnie raczkować!
    - super!!!
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Dzięki! Kochana ja już nie używam, bo Kinia tak się wierci, że to jest bez sensu, więc go odłożyłam w kąt i przewijam na łóżku... ostatnio ciężko ze zmianą bo co ją położę ona myk i na brzuchu
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    kasia mi pediatra powiedziała, że to normalne, bo organizm przyswaja się do nowych produktów. To znaczy, że dojrzewa do stałych pokarmów. Ja na w razie czego podałam słoiczek ze śliwką (choć na co dzień stosujemy BLW) i pojawiła się rzadka kupka. Przetkałam go:wink: Ale i tak to normalne i takie kupy będą na porządku dziennym. Dzisiaj np. usłyszałam dziwny odgłos i Kacperek jakby zapłakał z krzykiem. Patrzę, a tam plastelinka. On sam tez nie jest przyzwyczajony do takich kupek więc zapewne się dziwi za każdym razem i stąd ten okrzyk:tongue:

    Wydaje mi się, ze zatwardzenie to by miała, jakby się męczyła i nie mogła tej kupki zrobić jakiś czas...

    W każdym bądź razie polecam śliwkę:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Wydaje mi się, ze zatwardzenie to by miała, jakby się męczyła i nie mogła tej kupki zrobić jakiś czas...

    Mi się wydaje, że ona zatwardzenia nie ma, bo wczoraj po zupce zrobiła właśnie taką plastelinkę, a po deserku (brzoskwinia) taką papkę i robi codziennie kupkę bez problemu. Przestraszyłam się tylko, żeby nie doprowadzić do zatwardzenia.
    Co do przewijaków to ja używałam wcześniej, a teraz już nie używam, bo:
    1) łóżeczko stoi równolegle do ściany, a jak położę przewijak na nim to jest on prostopadle do ściany, a Zuzia leżąc na przewijaku potrafi jakoś tak odepchnąć się nóżkami, że boję się, ze głową uderzy w ścianę,
    2) żeby położyć małą do łóżeczka muszę zdjąć przewijak i po prostu nie chce mi się go kłaść za każdym razem przy przewijaniu.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Ja też gdy widzę, że kupka ciężko idzie albo długo nie było daje śliwki ze słoiczka i do popicia letniej wody. Zazwyczaj nie mija 3 godziny a kupka się pojawia:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  5.  permalink
    Glutowata kupka skojarzyła mi się ze śluzowatą:wink:
    Ale to jaka jest kupka zależy co je bo są pokarmy zestalające stolec jak np. marchew, kleik ryżowy, banan, lub rozluźniające jak jabłko, winogrona, śliwki suszone, a także produkty normalizujące. Jak znajdę rozpiskę spod mojego wykresu z Mają to wstawię:bigsmile:
    Brawo dla Kingusi kolejnego etapu przemieszczania się:bigsmile::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Jak znajdę rozpiskę spod mojego wykresu z Mają to wstawię

    O gdybyś mogła byłoby super. Będę wdzięczna za taką rozpiskę.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Hej jeśli chodzi o przewijak to ja go używam cały czas bo jest mi wygodniej a Piotruś na szczęście nie szaleje aż tak bardzo żeby to budziło we mnie strach.
    Muszę wam się pochwalić ,ze wczoraj wygrałam bilety do zoo :) i od wczoraj mam taką minę :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, tutaj znajduje się rozpiska jak poszczególne pokarmy działają na kupki dziecka ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Misia dzięki :bigsmile:

    Anula Kinia jak miała 6 miesięcy też nie szalała, rozszalała się ostatnio :tooth:

    Magda super rozpiska :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    sysiajaw to ja się boję tego co może się stać później po prostu trzeba będzie mieć oczy dookoła głowy .Na szczęście teraz mi to nie grozi.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    trzeba będzie mieć oczy dookoła głowy


    trzeba trzeba, ogólnie Kinia jest bardzo grzeczna, po prostu to taki etap następuje gdzie zrobila się bardziej mobilna i wszystko ją interesuje i wszystkiego chce dotknąć, to normalne hehe tylko kwiatek już na tym ucierpiał :devil:, dla mnie to nowość bo moja starsza córka nie raczkowała w ogóle
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    To ja już od jakiegoś miesiąca (może więcej) nie używam przewijaka bo mój mały skurczybyk nie poleży spokojnie:devil:
    Lewa dolna jedyneczka przeciska się przez dziąsełko jest już dobrze widoczna ale pod palcem jeszcze nie wyczuwalna (niech ta cholera już wyjdzie i zwróci mi moje wesołe dzieciątko:wink::tongue:)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Lewa dolna jedyneczka przeciska się przez dziąsełko jest już dobrze widoczna ale pod palcem jeszcze nie wyczuwalna (niech ta cholera już wyjdzie i zwróci mi moje wesołe dzieciątko:wink::tongue:)

    U nas to samo tylko prawa dolna jedynka. Bogu dzięki mój Rafał dziś wraca z delegacji i przez weekend mi pomoże, bo ja już odpadam:confused:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Dzień Dobry :wink:
    Leszek co ranek jak się budzi leży w innym miejscu niż Go kładę :bigsmile:

    Treść doklejona: 05.07.13 15:26
    Leszek ostatnio nauczył się rzucać zabawki na podłogę gdy się znudzi i ma z tego wielką zabawę :shocked::devil:
    A mam pytanie i inne beczki:
    Co można kupić w prezencie dla dziecka na roczek???
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    bari_87: niech ta cholera już wyjdzie i zwróci mi moje wesołe dzieciątko

    Bari już niedługo...:bigsmile:

    Ja dzisiaj w końcu nauczyłam się poznawać, kiedy mój dzieć robi kupkę. No więc patrzę, a on robi mostek odpycha się mocno nóżkami i rączkami, pupa mocno do góry i zaczyna się dziwaczny krzyk, stękanie, prawie płacz. I za chwilę powrót do zabawy jak gdyby nigdy nic:wink: Potem biorę go na plecki, żeby przebrać a on pupa do góry jakby go coś od spodu parzyło! Hehe.

    Co do przewijaka, rozstaliśmy się jak Kacper miał 3-4 miesiące. Bez sensu. Na łóżku wygodniej:bigsmile: z reszta zaczął wyrastać, a że mięliśmy mały ten przewijak (o szerokości łóżeczka) więc nawet nie mięliśmy wyjścia:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    dziewczyny jaka ksiazka z serii Rodzicielstwa bliskosci jest najlepsza?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    sysiu, gratulacje :) a powiedz, na dywanie zaczęła czy na parkiecie normalnie? Bo moja zołza w środę zaczęła raczkować na macie piankowej a w domu na parkiecie pełza ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    milka1984: dziewczyny jaka ksiazka z serii Rodzicielstwa bliskosci jest najlepsza?


    Milka, ponoć świetne jest "Dziecko z bliska" Agnieszki Stein. Nie czytałam, ale tę autorkę w ciemno polecam, bo bardzo sobie cenię jej teksty.
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    venus87: Leszek ostatnio nauczył się rzucać zabawki na podłogę gdy się znudzi i ma z tego wielką zabawę


    ponoc dzieci tak bawią sie grawitacją :bigsmile:, nowe odkrycie, nowa zabawa..
    gorzej jesli schylasz sie po raz 100 po zabawke,ja przy chrzesniaku podawalam nową
    i podnosilam hurtem potem wiekszą ilość:thumbup:

    hydrozagadka: ponoć świetne jest "Dziecko z bliska" Agnieszki Stein. Nie czytałam, ale tę autorkę w ciemno polecam, bo bardzo sobie cenię jej teksty.

    ja tez tę zamówiłam.
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    A czy to normalna reakcja po szczepieniu, że dziecko zamiast iść spać o 20 to o godz. 18,15 zasnelo? Dziwna reakcja po prostu. A najgorsze, że zasnęła mi na nogach a ja grzecznie czekam kiedy się obudzi a tu klops. Zaniosłam do łóżeczka, przebudziła się ale zaraz zasnęła.
    --
  6.  permalink
    Maks tez po drugiem szczepieniu wlasnie glownie spal. Juz sie balam, ze w nocy spac nie bedzie, ale takze spal. Na drugi dzien juz bylo jak zwykle :)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    milka1984: dziewczyny jaka ksiazka z serii Rodzicielstwa bliskosci jest najlepsza?

    Polecam " W głębi kontinuum " Jean Liedloff oraz " Mądrzy rodzice " Margot Sunderland. Przeczytałam obie, naprawdę warto :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Dagus - moja Zu tak miała po rota... Była bardzo senna :confused: Nie miała siły oczu otworzyć :confused: Lekarz niby mówił, że to normalne, bo organizm 'walczył', ale sama nie wiem co o tym myśleć...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    A mojego Kacpra znowu coś dzisiaj ugryzło, że nie mógł zasnąć... Dopiero teraz ululałam go do snu na rękach i przy suszarce... Biedak\ po tej śliwce dzisiaj 3 kupki zrobił, a zjadł jej bardzo malutko...:confused:

    Daguś to normalne, że dziecko może po szczepieniu być bardziej senne. Kacper po każdym praktycznie przez 2 dni głównie spał:wink:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    venus87: Co można kupić w prezencie dla dziecka na roczek???

    Proszę o pomoc!!!!!

    Treść doklejona: 05.07.13 22:23
    dagus84: A czy to normalna reakcja po szczepieniu, że dziecko zamiast iść spać o 20 to o godz. 18,15 zasnelo?

    Leszek po szczepieniu wczorajszym też zasnął mi o 20:30 a obudził się o 8:40 dnia następnego :shocked: o 5:00 obudził się na jedzenie i z zamkniętymi oczkami jadł.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    venus87: Co można kupić w prezencie dla dziecka na roczek???


    Wenus, jest taki wątek:

    Zabawki

    Przejrzyj kilka ostatnich stron, a jeśli nie znajdziesz nic ciekawego, to zadaj pytanie. Na pewno ktoś podpowie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny a czy dziecko którejś z Was miało stwierdzoną tuż po porodzie niedomykalność jednej komory w serduszku ?
    A jeśli tak to czy to bardzo poważne jest ?
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Teo moje obie panny mają niedomykalność, taka pozostałość po wcześniactwie. Miały badanie z izotopem żeby zobaczyć ile ta dziurka przepuszcza, ale przeciek jest na tyle mały że nic z tym nie będzie sie robić. Są pod opieką poradni kardiologicznej i następna kontrola za rok. Ponoć nawet sporty będą mogły uprawiać z tak niewielką wada.
  7.  permalink
    Witam, tą samą rozpiskę mam pod wykresem, więc już nie wstawiam:-)
    ___
    Wojtusiowi już prawie przebiła się górna lewa jedynka, a do tego patrzę że idzie górna prawa dwójka
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Dzięki DOTI za odpowiedź. To pewnie dlatego dostały (bratowa mojego męża z córeczką) skierowanie do Prokocimia, żeby sprawdzić czy trzeba coś z tym robić czy nie.... A oni jak zobaczyli słowo Prokocim to się zestresowali (co mnie nie dziwi)....
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.