Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    My mamy drugiego ząbka :crazy: Górną, prawą jedyneczkę ;) W dziwnej kolejności idą, bo myślałam, że jako druga wyjdzie lewa dolna. A teraz Maja będzie miała dwie prawe jedynki :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    Faktycznie dziwna kolejność, gratulacje :)
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    sysiu, gratulacje :) a powiedz, na dywanie zaczęła czy na parkiecie normalnie? Bo moja zołza w środę zaczęła raczkować na macie piankowej a w domu na parkiecie pełza ;)


    Kochana w sypialni na panelach a w salonie mam płytki to jej kładę dywan i obok matę ale ona i tak zaraz jest na płytkach ale wtedy ją mocno pilnuję bo zderzenie z płytkami buźką w razie co to mocno bolesne by było

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 06.07.13 10:27</span>
    A teraz Maja będzie miała dwie prawe jedynki :tooth:


    Gratulacje dla Majeczki, no kolejność rzeczywiście dziwna :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    Witam id od razu się chwalę,że Piotruś od rana gada mamamamama :)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    Dzień Dobry mamusie :wink:
    Malisiek: My mamy drugiego ząbka Górną, prawą jedyneczkę ;)

    Gratuluję :clap: wielki buziak dla Majki :hugging::kissing::kiss:
    migg: Wenus, jest taki wątek:

    Dziękuję :winkkiss:
    Anula85: że Piotruś od rana gada mamamamama

    Wspaniała wiadomość :crazy:

    Treść doklejona: 06.07.13 10:51
    A mój synek nie długo skończy 4 miesiące, rany jak ten czas szybko leci i tylko patrzę jak z każdym dniem czegoś nowego się uczy :bigsmile::bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Gratuluję kolejnego ząbka Majeczce:bigsmile:
    Brawa dla Piotrusia, mama dumna:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    A Kacper już sobie tak radzi coś czuję, że bedzie mi do Morza uciekał:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    Brawa dla Piotrusia, mama dumna
    Ja to aż się poryczałam ze szczęścia jak to usłyszałam.Teraz Piotruś śpi a ja dalej siedzę i ryczę bo to takie piękne było :)
    Malisek gratuluję kolejnego ząbka :)
    Venus to Lesio ma już 4 miesiące??? O kurde kiedy to zleciało,przecież dopiero co w ciąży byłyśmy :)
    --
  2.  permalink
    Sto lat dla Stasia z okazji 8 miesięcy:flowers::flowers::flowers:

    Ale się Kacperek rozpędził, brawa ogromne :clap::clap::clap:
    --
  3.  permalink
    Zyczenia dla Stasia :)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    Stasiu:flowers:
    --
  4.  permalink
    O i Maksiulek ma swoje święto dziś:flowers::flowers::flowers:

    Zapraszam zainteresowanych pod mój wykres na foteczki moich pociech:-))):bigsmile:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    Stasiu słoneczko to dla Ciebie :flowers::flowers::crush:
    --
  5.  permalink
    Tak sobie siedzę i obserwuję mojego syna jak przemieszcza się po naszym salonie i jestem pełna podziwu, że taki mały, nie raczkujący jeszcze człowieczek pokonuje tyle metrów:shocked: Dziś jak odkurzałam to gonił odkurzacz, normalnie musiałam go co trochę przenosić na matę żeby mi nie zjadł kabla - tatuś będzie miał sporo pracy przy zabezpieczeniu innych niebezpiecznych miejsc w domu (Maja tak nie miała i przed nią zabezpieczać nie trzeba było). A ten mały zbój wlezie wszędzie najwidocniej:devil:

    Treść doklejona: 06.07.13 18:28
    No i już się chowa po kątach żeby kupkę zrobić:shocked::shocked: Schował się za drzwi i słyszę, że stęka, zaglądam w pieluszkę a tam niespodzianka:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    "A tam niespodzianka" - mały się wstydzil najwidoczniej :bigsmile::cheer:
    --
  6.  permalink
    A Maks dzisiaj mial super ucieche. Tata do niego "wykrzykiwal" rozne rzeczy a maly tak sie smial i piszczal ze tv nie bylo slychac i z takimi emocjami, ze slina z niego ciekla jak z buldoga jakiegos i oddechu nie mogl zlapac z braku czasu. No a dzisiaj jak sie dzwignal do siadu na kanapie (troszke w dol jest wiec mu sie udaje bo na twardym podlozu jeszcze nie) to usiedzial tak dobrych kilkanascie sekund.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    Maksiu :flowers:

    OFICJALNIE MAMY PIERWSZEGO ZĄBKA:crazy::jumping:
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    Gratuluje zabeczka!! :clap::clap::clap:
    --
  7.  permalink
    dla Stasia i Maksia wszystkiego Naj:flowers:
    Bari gratulujemy ząbka :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    Bari gratuluję ząbka :)
    A my jutro pierwszy raz całą trójką idziemy do zoo.wstyd się przyznać,ale nawet z moim mężem nie byłam nigdy w zoo,nie mówiąc już o cyrku :)
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    Anula to teraz nadrobicie zaległości :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    wszystkiego naj dla Stasia i Maksa :smile:
    No i gratulacje dla Kacpra z okazji ząbka i opanowania raczkowania :bigsmile:


    Misiek za to zaczął namiętnie przewracać się z pleców na brzuch, gorzej, że po chwili po takiej przewrotce jest ryk bo on wcale nie chce na brzuchu leżeć :devil:
    --
  8.  permalink
    OFICJALNIE MAMY PIERWSZEGO ZĄBKA
    gratuluje :))
    Misiek za to zaczął namiętnie przewracać się z pleców na brzuch, gorzej, że po chwili po takiej przewrotce jest ryk bo on wcale nie chce na brzuchu leżeć
    - skad ja to znam.. bylo to samo i zawsze mowilam do Maksia "po co sie obracasz skoro ci zle" ;p
    --
  9.  permalink
    Brawa dla Maksia:cheer::cheer::cheer:
    Gratuluje Kacperkowi pierwszego ząbka:clap::clap::clap: u nas przebił się trzeci ząbek:tooth:

    dagus84: mały się wstydzil najwidoczniej

    Pewnie tak:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    gratulacje dla Kacperka z okazji pierwszego zabka :)
    wszystkiego naj dla Muksia :)
    nas tez ostatnio Kubus zaczal sie przewracac z plecow na brzuch, chwile polezy i ryk bo jakos w druga strone nie potrafi, a wydawaloby sie to prostsze, ale i tak juz coraz dluzej lezy na brzuszku i unosi sie na wyprostowanych rekach jak go cos zaciekawi.
    mam pytanie, na jakiej nawierzchni najlepiej klasc dziecko zeby zachecic do pelzania czy raczkowania? takiego 4,5mies brzdaca to gdzie najlepiej klasc? bo wiekszosc czasu lezy na macie ale ona dosc sliska i na niej to sie nie nauczy ani pelzac ani raczowac, a widze ze chcialby sie przemieszczac, ale sie slizga, nie wiem czy sa jakies cwiczenia na pelzanie, jak tak to prosze linka
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    milka1984: na jakiej nawierzchni najlepiej klasc dziecko zeby zachecic do pelzania czy raczkowania? takiego 4,5mies brzdaca to gdzie najlepiej klasc?

    Ja kładłam Nadię na zwykłej macie do jogi albo takiej dla dzieci. A mała zaczęła tak naprawdę pełzać po panelach drewnianych, naprawdę robiła to bardzo szybko i sprawnie, mimo tego że są śliskie :> No i lepiej jej się przemieszczało jak była bez spodni czy rajtuz.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJul 6th 2013 zmieniony
     permalink
    No Maks na macie glownie sie turla, ale czolga sie na podlodze a mata juz w koncie tylko lezy :)

    Dziekujemy za zyczonka :smile:
    --
  10.  permalink
    ja mam mieszkanie całe w wykładzinie i pewnie dzięki temu Jasiek nauczył się bardzo szybko stawać i raczkowac. Mata też momentalnie poszła w kąt. Do też pory wykorzystuje dywan a na niej powleczona kołdra. Jest mieciutko, czysciutko i przyjemnie.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    Dziękujemy za życzenia:bigsmile:

    I przesyłamy najlepsze życzenia dla Maksa i oficjalnie dla Tadzia:flowers:
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Maksia i Stasia.:flowers:
    Gratulują Kacperkowi pierwszego ząbka :clap:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    ciastoMilosci - ale jak to koldra? na niej da sie raczkowac i pelzac? bo ja wlasnie mam opory do polozenia malego na "golej" wykladzinie bo nie wiadomo ile ma lat i co tam w niej siedzi, a on na razie jeszcze czesto opuszcza glowe i buzia dotyka nawierzchni takze chyba sie jeszcze wstrzymam z kladzeniem go na wykladzinie, ale moze z ta koldra to jakis pomysl, choc koldra sliska to tez utrudni proby przemieszczania

    Treść doklejona: 06.07.13 22:42
    zaczelam tysięczną strone
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    Milka, ja kupiłam puzzle piankowe (o wymiarach ok. 2x2m) - wtedy L. miała ok. 4 miesiące i miałam opory przed kładzeniem jej na samej podłodze. Potem Lilka zeszła na podłogę i musiałam przestać mieć opory. A co do raczkowania, to jasne, na dywanie jest łatwiej raczkować, ale na śliskim parkiecie również (Lilka miała 7 miesięcy, jak raczkowała, a pewnie z 7,5 jak zaczeła wstawać - bez żadnych dywanów). Dbałam tylko o to, żeby miała skarpetki antypoślizgowe (wtedy była zima i bose stopy odpadały)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 7th 2013
     permalink
    Witam dziewczęta!:swingin:
    Jestem pełna radości i zachwytu z powodu wykończenia W KOŃCU sypialni!:crazy:
    Mam już szafę i łóżko i wczoraj do 1 w nocy układałam ubranka i już spaliśmy w nowym łóżeczku i w nowym pokoju! Tak to w salonie się gnieździliśmy:devil:
    Kacper wczoraj nie pospał bo był tak zafascynowany tym, co się wokół dzieje. Panowie montowali mebelki, potem byliśmy w przychodni pod nami, bo była Biała Sobota. Dostałam puszkę mm 2 (w sumie nie wiem po co mi ona...), jakieś kremy antybakteryjne i odbyłam kurs pierwszej pomocy! Nawet jako ochotniczka przećwiczyłam wszystko na manekinach dorosłego i niemowlaka:jumping: Dostałam smyczkę za odwagę i fajową piłkę. Do tego zbadałam sobie serducho (jest ok) i glukozę (wynik 85)
    Tak więc wszystko super. Na koniec zrobiłam sobie zdjęcie z przystojnymi ratownikami:peace:

    Było super! Potem wróciłam do mieszkanka, sypialnia była prawie gotowa a mąż kończył szykowanie obiadu! Ja to mam życie....!!!:rolling:
    --
  11.  permalink
    Dii - ciesze sie ze mialas fajny dzien :)
    A Maks dzisiaj masakra.. nie jadl o 5.30.. znaczy sie kolo 8 ze 30 ml mleka. Niechce ani butelki, ani piersi, na banana tez sie krzywi... i marudzi. Niewiem co mam robic :(
    --
  12.  permalink
    Dii super dzionek miałaś no i bardzo intensywny:bigsmile: Gratuluję własnej sypialni bo to naprawdę potrzebne miejce:clap:

    Madziik jeśli nie chce jeść to go nie zmuszaj, ważne żeby dużo pił, może jakaś herbatka mu zasmakuje:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 7th 2013
     permalink
    Madzik - u nas ten sam problem.

    Dziewczyny, moj chetnie jedzacy synek nagle nie chce jesc.
    Juz mamy 7 zabkow, wiecej opuchnietych dziaselek nie widze. Nie chce ani zupki, ktora mu ugotowalam, ani mleka, ani owockow. Juz wychodze z siebie. Zjadl dopiero 110ml, najgorsze, ze wody nie chce pic rowniez.. probowalam herbatke hip bio owocowa w saszetkach - tez nie. Co jest? U nas od kilku dni cieplo, okolo 25st, dzis 27.. wlasnie idziemy na spacer + na maly piknik do parku. Martwie sie :((

    Sorki, ze tak dorywczo, ale ostatnio bylismy w Polsce i niedawno wrocilismy, no a wczoraj bylismy u znajomych w okolicy Cambridge. Takze tez nas caly dzien nie bylo.

    Pozdrawiam niedzielnie, i nie ukrywam, ze licze na pocieszenie/pomoc w sprawie niejedzenia.

    We wtorek ide na szczepenie z Karolkiem, to przy okazji zapytam o to, czy to normalne, ze tak malo je. :(
    --
  13.  permalink
    witam sie z wami własnie w czwartek sie rozpakowalam :)
    --
  14.  permalink
    No Maks to chetnie pije, po poludniu bylo duzo lepiej. Zjadl troche ziemniakow, pol sloiczka deserku i przed chwila z piersi, ale dalej marudzi i placze, juz mi rece opadaja :(
    --
  15.  permalink
    Witaj słoneczko!

    Milka, ja mam najzwyklejsza kołdrę w poszewce polozoną na dywanie, nic się nie rusza. Jasiek po niej czworakuje i jest ok. Na poczatku tez pełzał chwile i rył nosem to bylo tam mięciutko. Teraz lazi po wykladzinie i nie przejmuje sie czy czysta czy brudna bo uwierz mi. Pojdziesz kiedys z dzieckiem do knajpy i tez nie usiedzi spokojnie bo bedzie chcialo raczkowac miedzy krzeslami.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 7th 2013
     permalink
    Witam nową mamuśkę!:clap:
    Kacper znowu nie chce spać. Od rana tylko 10 minut drzemki... I chyba kolejne ząbki idą! Powiedzcie mi czy wasze dzieci też mają taką dużą przerwę między górnymi jedynkami? Dziwnie to wygląda:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 7th 2013
     permalink
    Dii - Karolek tez ma spora przerwe, z 4mm jak nic. Ale za to dwojki gorne takie smieszne, mowie na nie "wampirki" ;) male i kolczaste.

    Moje dziecko prawie nic dzis nie jadlo. Podziubalo zupki, owockow malutko. Mleczka dopiero 280ml :( Ale kupki normalnie jak codzien, juz byly trzy. Nie wiem czy to zabki dalej ida :devil: czy te wysokie temperatury. :confused:
    --
  16.  permalink
    Hihi, moj Jasiek nauczyl sie bic brawo !!

    Treść doklejona: 07.07.13 19:58
    A, dziewczyny, mam problem.. Jasiek dzis trzy razy podczas zabawy strasznie się napiał, wyciągnął ręce i spurpurowiał na twarzy robiąc przy tym wytrzyeszcz oczu. Strasznie sie z męzem przestraszylismy. Nie wiedzielismy co robic. W zasadzie trwalo to moze z 5-6 sekund. Nie bylo to od kupki bo byla juz dzis trzy razy o prawidlowej konsystencji. Czy ktoras z Was spotkala sie z czym takim wczesniej u swojego dziecka. Pomóżcie proszę....
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 7th 2013
     permalink
    Ciasto - :( ja niestety o czyms takim nie slyszalam :( biedny Jaś.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 7th 2013
     permalink
    Ciasto Nasz Kacperek robił podobnie, ale nie wiem od czego... Przeszło:tongue:
    Madzia no też to jest taka spora przerwa - jak u Karolaka:wink: Ja na nie mówię - łopaty jak u taty:tongue:
    --
  17.  permalink
    We wtorek ide na szczepenie z Karolkiem, to przy okazji zapytam o to, czy to normalne, ze tak malo je. :(
    - Madzia jak tam u Ciebie??
    Moj Maks ogolnie niewiele je. Potrafi od 5 do 9-10 nie jesc i potem zjesc 120 mleka, pozniej kolo 14 piers (w miedzyczasie palka kukurydziana), pozniej podziubie obiadek i znow piers kolo 18. Duzo pije i budzi sie kolo 23-24 i zjada kolo 130 ml (obie butelki z kaszka)
    --
  18.  permalink
    Witam mamusie otworzyłam nowy wątek do którego zapraszam "dystocja barkowa" wszystkie mamy które borykają się z tym "problemem" u swoich pociech.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJul 7th 2013
     permalink
    Witam Cię Słoneczko :hugging:
    Leszek ostatnio ma dni, że mało śpi, max 1 h w ciągu całego dnia :confused: potem jest taki marudny, że szok :shocked: a ślini się!!!!! :shocked::shocked: jak z kranu, normalnie śliniaczek nosi :shocked::bigsmile:
    Dii cieszę się, że miałaś fajny dzień i, że wszystko się ułożyło :bigsmile:
    A Leszek od 2 tygodni zasypia i funkcjonuje bez smoczka :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 7th 2013
     permalink
    venus87: A Leszek od 2 tygodni zasypia i funkcjonuje bez smoczka

    Zazdroszczę! Jak tego dokonałaś?! Ja nie wiem jak się za to zabrać, zęby go odzwyczaić... Co mu wypadnie albo zorientuje się że zasnął bez - bo przy cycu np. - to od razu wrzask i nie ma zmiłuj! Nic nie pomaga! Tylko smok! Chciałam sobie ułatwić życie, bo biedny czasem nie mógł długo zasnąć więc spróbowaliśmy. A teraz nie wiem... Jak go się pozbyć?:cry: Czy może warto poczekać...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 7th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy wybudzacie albo wybudzałyście dzieci w wieku mojej na karmienie przed nocą? Marcelina kąpana jest ok 18-19, potem karmieniem, które długo trwa, bo ona zawsze pod wieczór niespokojna, do tego z 2 piersi i ok. 20.30 w końcu zasypia. Odkładam ją do łóżeczka i śpi ok.6h więc, budzi się o 1 w nocy. Potem ok.4. Mąż mnie namawia, żebym ją wybudzała ok.22-23 na karmienie i wtedy pośpi do 4-5. Nie wiem czy to dobry pomysł, bo sama bym nie chciała żeby mnie ktoś budził ze snu na jedzenie;)
    I jeszcze pytanie czy codziennie czyścicie nos aspiratorem? Marcelina ma zawsze rano sapkę i udaje mi się wyciągnąć białe smarki i nie wiem czy to jest katar czy po prostu wydzielina. W piątek mamy szczepienie i pytam pod tym kątem, bo nie wiem czy to przeziębieniowy katar.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 7th 2013
     permalink
    Akirciu ja bym nie wybudzała w sensie takim dla wygody (jak mąż sugeruje) , no i nie masz pewności , że wybudzanie spowoduje automatycznie sen do 4-5...
    i tak zazdroszczę- moja do tej pory bez jedzenia nie wytrzymuje dłużej jak 3,5h - no przepraszam ostatnie 2 noce zdarzyły się juz przerwy po 5h
    jedynie jakby mała źle przybierała czy coś- wtedy rozumiem wybudzanie....

    Co do aspiratora to my już nie codziennie :)
    ale z sapką też trochę "walczyliśmy" i też już nie byłam pewna w końcu czy to nie katar - bo dodatkowo ja wtedy byłam chora...
    tylko nie pamiętam kiedy to jej dokładnie przeszło...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.