Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  •  
   CommentAuthoracia20
  • CommentTimeJan 29th 2018
   permalink
  Do tej pory prowadziłam ciążę na nfz. Ale niestety mój ginekolog kończy przyjmować na nfz i będzie tyko prywatnie.
  Nie wiem co teraz robić czy szukać gdzie indziej a nfz.
  A jak szukać to jęk się za to zabrać na co zwrócić uwagę.
  A jak zostać to nie wiem jak duży koszt może być prowadzenia ciąży prywatnie.
  Ciekawi mnie jakie jest Wasze podejście do tego.
  A jak już prywatnie to ciekawią mnie stawki w różnych miastach, miejscach itd.
  --
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeJan 29th 2018 zmieniony
   permalink
  Acia, ale po co ci te informacje? I tak z tego co piszesz, musisz udać się do gabinetu prywatnego. Poszukaj lekarza z polecenia - popytaj koleżanek, znajomych, sąsiadek.
  I co ci da, że ktoś napisze, że płacił 100 zł, a ty będziesz musiała 150? No zapłacisz tyle, bo innego wyjścia mieć nie będziesz.
  Teraz takie czasy, że większość lekarzy lepiej traktuje pacjenta przyjmując go w gabinecie prywatnym niż państwowym. Zasada - płacisz, to wymagasz.

  Ja mam następujące doświadczenia.
  I ciąża (2009-2010 r.)- zaczynałam od wizyt na NFZ, ale to była porażka. Bo jak USG może trwać 10-15 sekund?! Skierowania na badania z krwi też tylko podstawowe dostawałam. W 4 miesiącu przeprowadziłam się do innego województwa - chodziłam do dwóch lekarzy (do jednego miejscowego, ale tak w razie WU, bo zamierzałam rodzić w innym mieście, więc dlatego jeździłam też do drugiego gina w innej miejscowości). Do obu chodziłam prywatnie - ten na miejscu brał 90 zł, ale nie robił USG co wizytę, drugi brał 150 zł. Urodziłam tam gdzie chciałam, czyli w tym drugim mieście.

  II ciąża (2015-2016 r.) - chcąc zaoszczędzić, znów się skusiłam na NFZ i znów się zawiodłam (problemy z dokładnym USG, wizyta trwała 3 minuty, gburowaty lekarz). Szybko znalazłam gabinet prywatny - 150 zł wizyta, czysto, miło, przy każdej wizycie dokładne i długie podglądanie na USG.

  Reasumując: stać mnie było na wizyty prywatne, więc z takiej opieki korzystałam. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że nie jest mi znany stan dziecka, bo gin robi jedynie 3-krotnie USG w trakcie całej ciąży (uwierz mi - są jeszcze tacy).
  --
  •  
   CommentAuthorserratia
  • CommentTimeJan 29th 2018
   permalink
  Ja przy drugiej ciąży umówiłam się na nfz, tyle że termin był tak odległy, że nie miałabym zaświadczenia o ciąży i opiece od 12 tc, czy jak tam teraz jest do becikowego....
  No i wylądowałam prywatnie. Teraz mam abonament medyczny i na bank bym z niego korzystała.
  --
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeJan 29th 2018
   permalink
  serratia: Teraz mam abonament medyczny i na bank bym z niego korzystała.

  Ja pisząc o drugiej ciąży, że zaczynałam od NFZ, nie wspomniałam, że to było na abonament medyczny - wizyta była u gina, który na co dzień na NFZ przyjmuje. No i niestety, mimo wizyty abonamentowej, warunki były jak na NFZ. Ale wiem, że nie wszędzie tak jest, i dziewczyny sobie chwalą prowadzenie ciąży na abonament.
  --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.