Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 27th 2019
     permalink
    Pewnie problem przewinął się wiele razy w rożnych tematach ale z tel nie idzie tego „odkopać”
    Jak długo Wasze dzieciaki miały problemy z trądzikiem niemowlęcym? Czy pojawiał się tylko na buźce czy też w innych miejscach? Czy się nasilał (czerwieniaka) jak dziecko płakało lub po spaniu?
    Młodego wczoraj wysypało na główce we włosach, momentami jest mocno czerwone wręcz zaognione szczególnie jak mały sie złości. Położna mówi że bardzo nasilony trądzik ale wg pediatry duże skupisko na policzkach i czole może już siwadxzyc o alergii (zwłaszcza że i ja i dwojka dzieciakow to alergicy) No i zasadniczo nie wiem czy czekać spokojnie na rozwój syt czy czymś to jednak posmarować. Mam zaleconą maść ale nie wykupiłam plus przemywać woda z kalikiem.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 27th 2019
     permalink
    Ja przemywałam wodą czystą. Bez niczego. Nie smarowałam. U mnie oboje alergicy, ale objawy alergii jako takiej to po 3 m-cu, kiedy trądzik "zszedł". Pojawił się jakieś 2 tygodnie po urodzeniu i trwał do końca 2 m-ca. Obsypane miał nos i okolice nosa oraz czoło.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 27th 2019
     permalink
    Moja młodsza miała. Tylko na buzi i z tego co mówiła położona to nie było o dużym nasileniu. Niczym nie smarowalam bo takie dostałam zalecenia od lekarza i poloznej. Z czasem zniknie samo. Niestety prawdą jest, żetrądzik często przechodzi w AZS i u nas tak było ale młoda była na kp i alergia tez sama minęła dość szybko.
    Zmiany nasilają się po śnie, kiedy dziecko jest przegrzane i kiedy płacze.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 28th 2019
     permalink
    No to u nas podobnie - po płaczu się zaognia. Krostki we włoskach mnie zmyliły. Wczoraj juz to ciut lepiej wyglądało ale i tak ma tego duzo.
    Lekarka kazała obserwować kilka dni i jak dalej nie będzie poprawy to będzie znaczyło ze alergia miesza (chociaż dziwne ze tylko na główce) i wtedy posmarować maścią ktora przepisała. Recepty mawet nie wykupiłam bo jak ja znam to jakieś g’’’’’ dała
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 28th 2019
     permalink
    Ale wiesz, ten trądzik to nie jest coś co znika w parę dni. To może znikać tygodniami. A jeśli ma tło alergiczne to to nie trądzik a alergia i musisz szukać przyczyny alergii w swojej diecie (jesli mały jest na kp, ale skoro masz dzieciaki z alergia to temat masz już pewnie obeznany).
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 28th 2019
     permalink
    Wiem ze ten trądzik to nawet kilka miesięcy ale wiesz juz bym chciała mieć spokojna głowę a nie sie zastanawiać czy coś co jadam go nie uczula. Moje dzieciaki przy kp miały alergie jedynie na jabłka i teraz tez Obstawiam że jeśli coś to pewnie to bo W sumie tez mam na nie alergie i 3lata nie jadłam i dopeiro w ciąży jabłka przestały mi przeszkadzac ale chhyBa znowu jest coś na tzeczy bo szorstkość dłoni i stop wróciła :(( a przyznam ze ostatnio po 2jablka wcinalam plus sok jabłkowy piłam wiec profilaktycznie wykreśliłam je od poniedziałku z diety i zobaczymy
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeMar 29th 2019
     permalink
    Hyde mojej młodszej trądzik zniknął jakoś 1.5 mca temu. Też myślałam że uczulenie na coś ale przeszlo.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 2nd 2019
     permalink
    zdecydowanie mniej zaognione już jest ale dalej ma sporo tego świństwa, taka jakby kaszka na buźce
    no nic, czekamy dalej
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.