Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  • CommentAuthorImogen
  • CommentTimeJun 22nd 2020
   permalink
  Cześć dziewczyny! Jakiś czas temu zainteresowały mnie metody naturalne. Zanim jednak przysiądę do nauki, muszę przyznać, że dręczą mnie spore wątpliwości.
  Mam 25 lat i cierpię na padaczkę. W najbliższej przyszłości nie zamierzam mieć dzieci. Ze względu na specyfikę choroby zostałam poinformowana, że wszystkie ciąże muszą być starannie planowane (minimum pół roku wcześniej, aby dostosować leczenie, suplementację i wdrożyć środki kontroli) aby zapobiec zagrożeniu zdrowia dziecka.
  Można powiedzieć, że to nie problem, w końcu czytałam że pary, które nie mogą sobie w danym momencie pozwolić na dzieci, korzystają głównie z fazy niepłodności poowulacyjnej z dużą skutecznością. Martwię się jednak, że przyjmowane przeze mnie lekarstwa mogą wpłynąć na odczyt wykresów. Biorę leki psychotropowe, przeciwdrgawkowe. Chciałabym zapytać, czy w takiej sytuacji prowadzenie obserwacji ma sens?Może któraś z Was przyjmuje leki psychotropowe lub antydepresyjne albo zmaga się z chorobą układu nerwowego czy też zna osobę z takim problemem?
  •  
   CommentAuthorAmazonka
  • CommentTimeJun 24th 2020
   permalink
  Czy ulotki leków poruszają ten temat?
  --
  • CommentAuthorImogen
  • CommentTimeJun 25th 2020
   permalink
  Niestety nie. W ulotce napisano tylko, że leki te zmniejszają skuteczność hormonalnych środków antykoncepcyjnych i terapii (i odwrotnie) i że mogą powodować plamienia srodcykliczne i nieregularne miesiączki u kobiet, które zażywają pigulki. Zalecana jest antykoncepcja niehormonalna. To tyle co można wyczytać z ulotki. W objawach niepożądanych jedyne co znalazłam, to wahania poziomu TSH podczas leczenia (i tak faktycznie jest) oraz możliwe "zaburzenia seksualne", chociaż wydaje mi się, że to bardziej w odniesieniu do mężczyzn.
  • CommentAuthorjagodalg84
  • CommentTimeJun 25th 2020
   permalink
  Imogen mój gin twierdził, że na wczesnym etapie nie ma łożyska i leki nie mają dużego wpływu. Mogę zapytać koleżanki, bo ona z epi jest.
  -- <a href="https://www.suwaczki.com/"><img src="https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kdwlz516v.png" alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>
  • CommentAuthorImogen
  • CommentTimeJun 25th 2020
   permalink
  Jakbyś mogła zapytać, byłoby super :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.