Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorhaniask
    • CommentTimeOct 13th 2020
     permalink
    Czy któraś z Was wie coś lub ma doświadczenie jeśli chodzi o przygotowanie do porodu przez położną środowiskową? Chciałam uczestniczyć w zajęciach w szkole rodzenia, no ale że jest jak jest, to nie mam możliwości. Zostaje mi albo szkoła online organizowana przez inne miasto pod warunkiem, że wybiorę od nich położną (tylko wtedy zajęcia są bezpłatne) i wtedy będzie do mnie dojeżdżać po porodzie, albo właśnie przygotowanie przez położną środowiskową z mojego miasta. Nawet nie wiedziałam, że takie wizyty przed porodem są możliwe, ale czy warto w ten sposób? Czy któraś z Was korzystała z takich wizyt?
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 13th 2020
     permalink
    Do mnie, w 2016 przed II-gim porodem, przyjeżdżała położna środowiskowa z przychodni, gdzie miałam lekarza rodzinnego (wizyty były darmowe). Ćwiczyła ze mną oddechy, sprawdzała wyniki badań, nawet załatwiła zwiedzanie porodówki (bo rodziłam w innym szpitalu niż przy pierwszym porodzie) i 2 zapisy KTG na oddziale (bo gin mi zlecić nie chciał). Poza tym fajna była - plotkowałyśmy, piłyśmy kawę :bigsmile: Na samym końcu, podczas dwóch ostatnich wizyt, sprawdziła mi rozwarcie :tooth: Po porodzie ta sama przyjeżdżała na wizyty patronażowe - oglądała dziecko, ważyła itp.
    Generalnie byłam zadowolona.

    Ale teraz to nie wiem jak jest - w dobie covid chyba nie każdy chce wpuszczać do domu osoby, które jeżdżą po innych domach.
    • CommentAuthorhaniask
    • CommentTimeOct 14th 2020
     permalink
    A brałaś udział w szkole rodzenia przed pierwszym porodem? W sensie, czy masz jakieś porównanie. Czy wizyty położnej dają tyle samo?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 17th 2020
     permalink
    mam znajomą położną środowiskową i przynajmniej u nas ze względu na covid mają dozwoloną przez NFZ tylko jedną wizytę po porodzie, pozostałe tak jak teleporady z tym że te młodsze poszły w videorozmowy na messengerze, skype itp
    • CommentAuthorhaniask
    • CommentTimeOct 17th 2020
     permalink
    No to muszę się zorientować jak jest u nas. Nie wiem od czego to zależy, bo do szwagra dziecka położna normalnie przychodzi. Ale on też w ogóle z innego miasta.
    • CommentAuthorrozmal
    • CommentTimeNov 23rd 2021 zmieniony
     permalink
    Zalezy od potrzeb. Moja kolezanka nie chciala szkoly rodzenia online i ogladala sama filmiki w internecie, miala kontakt z polozna w ciazy. Ja mialam szkole rodzenia ale jestem zadowolona w 50% czesc wykladow ok, czesc mega nudna. Sama ogladam teraz filmiki z Joanna Mroz i zaufaj poloznej zeby sobie cos powtorzyc ;) Ogólnie więcej informacji nie zaszkodzi. Możesz zorientować się w szkołach w Twoim mieście, jest ich wiele. Są szkoły płatne ale i bezpłatne ( sama chodziłam do płątnej, ale moja koleżanka chodziła do bezpłatnej szkoły rodzenia i również była zadowolona).

    No i z przydatnych stronek, polecam ten kalkulator tygodnia ciąży - można obliczyć sobie datę porodu, jak również to w jakim tygodniu ciązy jet się obecnie. Poza tym na stronie jest wiele dobrych przypomnień o tym o czym warto jest pamietać w danych tygodniach i miesiącach.

    Ciąza szybko leci, nawet nie zorientujesz się kiedy bedziesz miała maleństwo w rękach.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 11th 2021
     permalink
    Najdokładniejszy kalkulator porodu jest w Bazie wiedzy na podstawie samoobserwacji.
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.