Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkadzek
    • CommentTimeApr 8th 2021
     permalink
    Dziewczyny, co macie położone na podłodze w przedpokoju? Zastanawiam się czy lepiej mieć płytki czy panele. Dodam, że przedpokój będzie zamykany. Proszę o zdjęcia
  1.  permalink
    Nie jestem co prawda dziewczyną ale słowo moge napisac. Jesli jestes w trakcie gruntownego remontu czy budowy to ja radzę dobrej jakości płytki gresowe. Trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu, szczególnie jesli chodzi o dom czyli o mozliwość nieustannego wchodzenia w butach z piachem, błotem itp. Mi nie przeszkadza chłodna podłoga w przedpokoju ale bardzo łatwo mozna ją podgrzac. W miarę prosto i tanio jest ułożyć i zatopić w posadzce pod płytkami rurkę alupex i w puścić w nia wodę wychodząca z grzejnika. Zwykle w korytarzu jakis grzejnik przeciez jest. Naprawde to świetnie się sprawdza i nie potrzeba żadnego streowania, mieszania itp.
    Wiadomo, że przydałoby się trochę izolacji termicznej pod tą rurą a wiec kilka cm dodatkowego miejsca dlatego wpominalem o gruntownym remoncie lub budowie. Jeszcze prosciej można podgrzac płytki prądem ale koszty eksploatacji odrobinę większe.
    Jeśli ktoś lubi wymieniac podłogi co kilka lat to oczywiście podłogę z paneli wymienić jest prościej :-))
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeApr 12th 2021 zmieniony
     permalink
    Im bardziej drewniana podłoga, tym gorzej będzie reagowała na wodę.
    Panele lubią puchnąć, ale zdecydowanie będą najprostszym i najtańszym rozwiązaniem i zawsze można szybko się rozmyślić i je wymienić, zdjąć itp..
    Z drugiej strony, w przypadku płytek - najgorsze błoto im nie straszne, wydaje mi się, ze jeśli nie jesteś typem czysciocha, one mogą być po prostu praktyczne. Będzie to droższe rozwiązanie i już bardziej na stałe. Tez duże znaczenie ma czy masz dom, czy mieszkanie, do mieszkania fizycznie raczej nie ma opcji naniesienia tyle syfu z dworu, co w domu. Wiec w mieszkaniu panele, parkiet spokojnie przejdą. W domu - osobiście się boję i uważam to za słabe rozwiązanie. Ja zdecydowałam się na płytki (jednocześnie mając ogrzewanie podłogowe) - ze względu na praktyczność no i po prostu wyglad :) zdjęcia nie pokaże, bo na razie płytki w kartonie czekają na montaż :D
    Moja mama znowu miała płytki, teraz ma drewniana podłogę + dywan, zdaje to rezultat, tylko ze biega z mopem co chwile :p

    A no i oczywiście wez pod uwagę inne kwestie, piesek który wróci ze spaceru w błocie, jeśli masz psa, dzieciaczek który tez może wpadnie na cudowną zabawę, na stado gości itp itd. Dla mnie płytki po prostu wygrywają. Ale to moje spostrzeżenia i w żaden sposób nie chce, by ktoś czuł się pokrzywdzony :wink:
    • CommentAuthormerlenke
    • CommentTimeDec 21st 2022 zmieniony
     permalink
    Ja właśnie planuje kupić panele i zastanawiam się czy kupić zwykłe jakieś czy może faktycznie jakieś z większą klasą ścieralności. A po Twoim poście to zaczynam się przekonywać do tego, że lepiej ięcej zapłacić a mieć coś dłużej......

    Brałam pod uwage panele winylowe ale może ktos na forum kto ma takie panele się wypowie czy warto?

    Czy ktoś ma może poza tym tego typu wykładziny dywanowe? Brałam pod uwagę do pokoju dzieci, jak się sprawdzają?
    • CommentAuthorKarpatkaST
    • CommentTime1 dzień temu
     permalink
    No gres. I to taki na którym nic nie widać. Niekoniecznie w połysku … weź kilka do domu i oglądaj pod rożnym światłem . U nas gres się sprawdza , nie mam może wielkiego , 75x75 ale to była dobra decyzja.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.