Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  •  
   CommentAuthorkadzek
  • CommentTimeApr 8th 2021
   permalink
  Dziewczyny, co macie położone na podłodze w przedpokoju? Zastanawiam się czy lepiej mieć płytki czy panele. Dodam, że przedpokój będzie zamykany. Proszę o zdjęcia
 1.  permalink
  Nie jestem co prawda dziewczyną ale słowo moge napisac. Jesli jestes w trakcie gruntownego remontu czy budowy to ja radzę dobrej jakości płytki gresowe. Trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu, szczególnie jesli chodzi o dom czyli o mozliwość nieustannego wchodzenia w butach z piachem, błotem itp. Mi nie przeszkadza chłodna podłoga w przedpokoju ale bardzo łatwo mozna ją podgrzac. W miarę prosto i tanio jest ułożyć i zatopić w posadzce pod płytkami rurkę alupex i w puścić w nia wodę wychodząca z grzejnika. Zwykle w korytarzu jakis grzejnik przeciez jest. Naprawde to świetnie się sprawdza i nie potrzeba żadnego streowania, mieszania itp.
  Wiadomo, że przydałoby się trochę izolacji termicznej pod tą rurą a wiec kilka cm dodatkowego miejsca dlatego wpominalem o gruntownym remoncie lub budowie. Jeszcze prosciej można podgrzac płytki prądem ale koszty eksploatacji odrobinę większe.
  Jeśli ktoś lubi wymieniac podłogi co kilka lat to oczywiście podłogę z paneli wymienić jest prościej :-))
  •  
   CommentAuthor~adrianna
  • CommentTimeApr 12th 2021 zmieniony
   permalink
  Im bardziej drewniana podłoga, tym gorzej będzie reagowała na wodę.
  Panele lubią puchnąć, ale zdecydowanie będą najprostszym i najtańszym rozwiązaniem i zawsze można szybko się rozmyślić i je wymienić, zdjąć itp..
  Z drugiej strony, w przypadku płytek - najgorsze błoto im nie straszne, wydaje mi się, ze jeśli nie jesteś typem czysciocha, one mogą być po prostu praktyczne. Będzie to droższe rozwiązanie i już bardziej na stałe. Tez duże znaczenie ma czy masz dom, czy mieszkanie, do mieszkania fizycznie raczej nie ma opcji naniesienia tyle syfu z dworu, co w domu. Wiec w mieszkaniu panele, parkiet spokojnie przejdą. W domu - osobiście się boję i uważam to za słabe rozwiązanie. Ja zdecydowałam się na płytki (jednocześnie mając ogrzewanie podłogowe) - ze względu na praktyczność no i po prostu wyglad :) zdjęcia nie pokaże, bo na razie płytki w kartonie czekają na montaż :D
  Moja mama znowu miała płytki, teraz ma drewniana podłogę + dywan, zdaje to rezultat, tylko ze biega z mopem co chwile :p

  A no i oczywiście wez pod uwagę inne kwestie, piesek który wróci ze spaceru w błocie, jeśli masz psa, dzieciaczek który tez może wpadnie na cudowną zabawę, na stado gości itp itd. Dla mnie płytki po prostu wygrywają. Ale to moje spostrzeżenia i w żaden sposób nie chce, by ktoś czuł się pokrzywdzony :wink:
  • CommentAuthorrozmal
  • CommentTimeAug 22nd 2021 zmieniony
   permalink
  Ja obecnie mam w przedpokoju panele. Do których nie byłam na poczatku przekonana, ale potem postanowiłam zainwestować jak wczytałam się w parametry niktórych modeli. Wybrałam te o wysokiej klasie ścieralności. Mam panele laminowane.

  Ciekawe są rownież panele winylowe, ma je moja siostra i rowniez jest zadowolona. Co ciekawe to połozyła je nie tylko w pokojach. Ale również w kuchni oraz w łazience. I powiem Wam, ze bardzo dobrze się jej tam sprawdzaja.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.