Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthormerlenke
    • CommentTimeMay 6th 2022
     permalink
    Bateria z termostatem - polecacie czy odradzacie. Z jakiej firmy i gdzie najlepiej się sprawdzi: umywalka, wanna z prysznicem.
    Reklamowane są jako oszczędność wody, bo nie marnuje się jej przy regulowaniu cieplej i zimnej żeby uzyskać pożądaną temperaturę, czy faktycznie?
    • CommentAuthorrozmal
    • CommentTimeMay 6th 2022 zmieniony
     permalink
    Aktualnie taka mamy pod prysznicem w łazience. Dla mnie bomba. Szczególnie jeśli chodzi o dzieciaki. Nie muszą ustawiać za każdym razem odpowiedniej temperatury. Mają ustawiona jedną i jedyny kurek jaki muszą odkręcać to ten od wody (żeby leciała).



    Ja mam taka ciemną:
    https://strefalazienek.pl/114021-large_default/kuchinox-boro-kolumna-natryskowa-z-bateria-termostatyczna-czarny-pkb-70td.jpg
  1.  permalink
    Najlepiej taka bateria może sprawdzić się pod prysznicem. Tu warto chyba wspomnieć o dość oczywistym drobiazgu - baterie termostatyczne nie podgrzewają wody a jedynie ją mieszają. Jeśli zatem jest duża odległość baterii od źródła ciepłej wody (np od kotła czy zasobnika) a instalacja jest tradycyjna czyli "dwururowa" to pomimo zamontowania baterii termostatycznej trzeba będzie trochę poczekać i trochę wody spuścić zanim w kranie pojawi się woda o zadanej temperaturze.
    Jeśli jednak gorąca woda pojawia się w kranie natychmiast to pomimo sporej ceny warto pomyśleć o wyposażeniu prysznica w taki drobiazg.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.