Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorKarpatkaST
    • CommentTimeJan 11th 2023
     permalink
    Mam ten problem, azs nasila się u mnie na powiekach. Doradzicie w czym może być problem?
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 23rd 2023
     permalink
    Chyba nikt nie pdpowie na Twoje pytanie. To autoimmunologia. Mój mąż ma nawracajace zmiany na łączeniu nosa i brwi od zawsze i niezmiennie. Z czasem doszły inne miejsca ale te zostały. Zauważam zaostrzenia w okresach stresu i braku snu. Pozostaje smarować w ostrych fazach i pogodzić się z tym.
    --
    • CommentAuthormerlenke
    • CommentTimeJan 27th 2023 zmieniony
     permalink
    Generalnie to u każdego problem może mieć inne podłoże. U mnie AZS powiek (i ogólnie twarzy) brał się z jedzenia nabiału, choć w testach uczulenie na nabiał nie wychodzi. I w sumie odkryłam to przypadkiem, gdy po ponad 8 latach życia z tym problemem trafiłam do alergologa i usłyszałam, że przy AZS nabiał jest bardzo częstym problemem i unikanie go poprawia wygląd skóry. U mnie to się sprawdziło. Ponad rok nie spożywam żadnego nabiału i praktycznie pierwszy raz w życiu weszłam w całkowitą remisje choroby (zmiany pojawiły się raz w tym okresie - po tym jak w kawiarni pomylili się i dali mi zwykłe mleko do kawy, tego samego dnia miałam całe powieki zaognione). Oczywiście to jest moja historia, nie u każdego problem będzie wynikał z nabiału, nie mniej skupiłabym się bardziej na sprawdzaniu reakcji skóry na pokarmy niż na samych testach, bo jak widać skóra może reagować nawet gdy alergia nie występuje...

    Duże znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja twarzy i ciałą:
    https://verdelab.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/atopowe-zapalenie-skory/

    Od siebie polecam szczególnie kosmetyki na atopowe zapalenie skóry od Verde lab.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.