Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeDec 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Eveke ma rację - np. obserwacja podstawowej temperatury ciała pozwoli odróżnić krawienia śródcykliczne od miesiączek.
  1.  permalink
    co do tej temp to moze nie sestymatycznie ale dosc często obserwuje..
    no i podczas tego krwawienia w środku cyklu miałam 37, 37.2, nawet 37.4. A teraz jestem ok 6-7 dni od regularnej miesiączki i mam 36,4 dzisiaj.
    Ale cięzko się sugerować teraz temp, poniewaz mam angine to i temp moze wariowac.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    obserwuj teraz cały cykl , załóż sobie wykres, jeśli wystąpi takie krwawienie to wykres pokaże czy jest ono śródcykliczne czy występuje jako @
    --
  2.  permalink
    napewno założe wykresik od nowego cyklu :) dziękuję za rady ;*

    a jak to jest z tą tempką? wzrasta przed okresem i w dzien okresu spada? a w czasie o wulacji wzrasta?

    a jak ze śluzem przed okresem? bardziej gęsty a pare dni przed @ bardziej wodnisty?

    Moja tempka im blizej okresu tym codziennie 1 st wyzej.
    Temp. mierzę rano przed wyjsciem z łóżka. Aczkolwiek chciałam sprawdzić jaka jest w ciągu dnia.. i była wyzsza niz rano i wieczorem. czy to normlane?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    No to na początek zasięgnij jakichkolwiek informacji na temta obserwacji, są tu na blogu, najlepiej od razu wybierz jakąs konkretną metodę.

    ad.1
    tempka- wykres powinien być 2 fazowy , przed owulką tempki niższe , po owu wyższe

    ad.2
    ze śluzem to raczej cecha osobnicza i nie ma tu reguł, jedne dziewczyny zalewa biały kremowy, inne nie mają prawie nic

    jak już wstajesz to normalne ze jest wyzsza, ciało sie rozbudza i "działa" w ciagu dnia wiec to normalne.

    Po pytaniach wnioskuję ,że prawie nic nie wiesz wiec pędź i zdobywaj wiedze, bo bez tego ani rusz, a to Ty musisz poznac swoje ciało, mozemy podpowiadać , ale trafnych ibserwacji nikt za Ciebie nei zrobi.
    --
  3.  permalink
    Zadaje takie pytania bo ostatnio wszystko mi się pomieszało...
    Zazwyczaj zawsze wiedziałam kiedy mam płodne kiedy nie, kiedy mam owu, gdyż dość mocno ją odczuwałam, a teraz zaniepokoiło mnie to krwawienie w środku cyklu, sama próbuje sobie je jakos tłumaczyć ale i tak mnie martwi. Nie wiem za co mam je uwazac, czy miesiaczke czy krwawienie około owulacyjne ;/ wrrrr
    Czuję się tak jakby lada chwila @ miała przyjsc, a temp co dzien wyższa.

    Może masz racje ze prawie nic nie wiem, ale zawsze wszystko było ok, nie miałam się czym martwić, to i na cykle nie zwracałam większej uwagi.
    Ostatnio mi coś odbiło :D
    Dotarło do świadomości, ze jestem w fajnym związku, i ze chciałabym mieć kiedyś dzieci :)

    No to zaczełam sobie robić różne badania... ( jeszcze tylko gin mi został)
    ...i takie powychodziły ze szkoda gadac ;/

    Dlatego jak już mnie coś męczy to póki co wole was tutaj podpytać.
    Wizyta u gina mnie nie minie a do tego czasu chociaż czegoś się dowiem od starszych koleżanek :)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 11th 2011
     permalink
    Więc obserwuj sie, prowadź wykresy- z tym , że najpierw poczytaj jak to robić, dużo tu dziewczyn co mają zdawkowe informacje z wyrywkowych zdań, zamiast po prostu poczytać jak prowadzić obserwacje- to podstawa.

    Jakie badania robiłaś i dlaczego?

    Wizyta u gina to podstawa, kiedy bylaś ostatnio?
    --
  4.  permalink
    Napewno poczytam :)

    Badania robiłam tak dla samej siebie. Nigdy nie miałam robionej żadnej morfologi itd., nawet nie wiedziałam jaką mam grupe krwi :) heh

    Ogólnie mam słabą hemoglobine, za mało płytek krwi, niski poziom żelaza, za niski poziom cukru, za dużo limfocytów, jestem za bardzo rozrzedzona ( co jest powodem bardzo obfitych miesiączkek) itd., troche anemiczne mi wyszły te wyniki ;/ (powtarzane 2 razy). Muszę brać kwas foliowy i jakies leki krwiotwórcze, i za jakiś czas powtórzyć badania.

    A u gina no już jakis czas temu byłam.. rok bedzie.
    Po ost wizycie miałam się zgłosić za max pół roku ale jakos tak miałam duzo na głowie...studia, praca itd.

    Teraz już jest koniec roku to do stycznia wytrzymam, i albo się zapisze na wizyte w przychodni a jak nie to pojde prywatnie.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 11th 2011
     permalink
    W takim razie nic tylko brać się za obserwacje, będziesz dużo bardziej świadoma tego co dzieje się w Twoim organizmie, ja mam pokitrane cykle i mi to dużo ułatwia, bo dzieki tempce wiem kiedy bede miała @ w tamtym cyklu był to 43dc a w tym bedzie to 36dc wiec różnica jest :)

    Czytaj, dowiaduj się i zaczynaj, zobaczysz ile się dowiesz :)
    --
  5.  permalink
    W twoim przypadku faktycznie ciężko byłoby przewidzieć @ bez dodatkowych obeserwacji.
    Straaaasznie różne masz cykle.

    Od nowego cyklu biorę się do roboty! :)
    Może nie odrazu będzie mi łatwo wszystko dostrzeć i rozszyfrować ale myślę że po paru obserwowanych cyklach już troszke więcej będę wiedziec :)

    Dziękuje Ewelinko :) :*
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Już w 1. obserwowanym cyklu dowiesz się co nieco, a w 2. znacznie więcej, w 3. jeszcze więcej.
    Dzisiaj wpisz dzisiejsze obserwacje śluzu, a jutro jutrzejszy pomiar.
    Masz już swój termometr odpowiedni do NPR?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    tasamaleczinna

    moje cykle wyglądały tak z powodu hiperprolaktynemii, teraz prolaktynę mam już zbitą lekami i cykle sie skracają do nieco normalniejszych długości...

    Pytaj smiało w razie wątpliwości, pomożemy , ale też sama musisz troszkę wiedzy poszukać, nie tylko na zasadzie "ja nic nie robię a Wy mi zanalizujcie i wszystko napiszcie" , bo takim dziewczynom to ja nawet nie odpowiadam...
    --
  6.  permalink
    Eveke

    Oczywiście że sama poczytam :) po co się domyślać, wkręcać sobie coś czy zasypywać was pytaniami... lepiej samej wiedziec :)

    Oj biedna :( współczuje..
    Tak jak sobie czasami poczytam co nie które kobietki muszą wycierpieć to az zal serce ściska..
    Ja idąc do lekarza tylko sie modle zeby mi cos nie wyszukał..a przy rejestracji to mi zawsze chce serce ze strachu wyskoczyć :D panikara taka ze mnie ze szok!


    Odpowiedni termometr do NPR? czy może być to zwykły termometr elektroniczny? czy jest jakiś specjalny? póki co ja jeszcze zielona :(
    Narazie swoje pomiary i obserwacje śluzu zapisuje w zeszyciku ;) od nowego cyklu założe sobie wykresik :)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    ja używam owulacyjny elektroniczny microlife.... wiem , że mierzą też rtęciowymi , ale co i jak dokładniej to nie wiem... zwykły elektroniczny chyba się nie nadaje...
    --
    • CommentAuthorpaulina_93
    • CommentTimeSep 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Witam. Mam nurtujący mnie problem. od 20 dc odczuwam rwący silny ból piersi nie przypomina on bólów które odczuwałam w poprzednich cyklach bo zawsze bolą mnie piersi mniej więcej tydzień przed @ ale jest to nabrzmienie oraz wrażliwość piersi na dotyk a aktualnie ból jest rwący wręcz nie do wytrzymania;( 23dc pojawił się do tego śluz lekko zabarwiony na brązowo. ostatnia @ rozpoczęła mi się 9.08 a cykle mam ok 36-40 dni. Kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia 2 dni przed ostatnią @, a w tym cyklu z gumką i chłopak nie dochodził w środku zaraz po @ i w 19dc. Test zrobiłam w 26dc wyszedł negatywnie. Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć:( bardzo się boje co się dzieje proszę o pomoc
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.