Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadzia1982
    • CommentTimeSep 21st 2007 zmieniony
     permalink
    Witam. Mam pewien problem. Dziń po owulacji przeziębiłam się (ból gardła, katar i kaszel). Zażywałam następujące leki: Septolete Plus, Strepsils z midem i cytryną, Tymainek i Podbiał ( na zmianę), na katar : Otrivin dla dorosłych i Otrivin Allergy. Wieczorem do herabty dodawałam 2 łyzki Mellisany, oprócz tego piłam mleko z miodem i herbatki z malin.
    Podejrzewam, że mogę być w ciązy, ale testu jeszcze nie robiłam.
    Jakie skutki mogą mieć przyjmowane przezemnie te leki zaraz po owulacji ?? Czy są groźne w przypadku gdyby doszło do zapłodnienia?? Czy takie leki mogą przeszkodzić w implantacji zarodka???
    Proszę o odpowiedź bo się zamartwiam :cry:
    •  
      CommentAuthorbeas
    • CommentTimeSep 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    Napewno będzie dobrze :smile:

    Koleżanka zaszła w ciążę w czasie szalonych akademickich imprez z duża ilością alkoholu. :smoking: Dalej imprezowała. O tym fakcie dowiedziała się dopiero w 3-cim miesiącu, (na początku ciąży "normalnie" miesiączkowała). I co? Dziecko jest zdrowe, śliczne i zdolne, (już w wieku szkolnym).
    Nie mówię, żeby nie zważać na dopiero co rodzące się życie, (trzeba maluszkowi zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju), ale bez sensu też jest się zadręczać z powodu głupiego septolete i leków na katar. Włącz pozytywne myślenie, to maluszek też będzie spokojniejszy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeSep 22nd 2007
     permalink
    madzia, nie musisz się przejmować, zapłodniona komórka jajowa przez 6-8 dni (a czasami i więcej) wędruje przez jajowód i nie ma właściwie żadnego kontaktu z twoim ciałem, więc nic co się dzieje z tobą (leki, alkohol, choroby) nie dotyka malucha. Słyszałam też opinię lekarza, że w zasadzie do testu to można sobie pozwolić na wszystko. Reasumując - na pewno nic nie zaszkodzi twojej ewentualnej ciąży, a dodam jeszcze, że choroba i stan zapalny w ciele kobiety jest gorszy niż ewentualne skutki brania leków, więc dobrze że się wyleczyłaś. Pozdrawiam i dodatniego testu życzę
    --
    •  
      CommentAuthorolcia_81
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    witam wszystkich :) od kilku dni mam gorączke ok 38 albo 37 stopni. bralam paracetamol kilka razy. jakby przechodzi mi powoli, ale sama nie wiem czy tak jest ok co mam robic? isc do lekarza? poradzcie:( dodam jeszcze ze 4dni spoznia mi sie okres, nie chce nic zapeszac.... dlatego boje sie zrobic test. poradzcie jak mam sie leczyc.pozdrawiam wszystkich
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Madzia 1982, wymienione przez Ciebie leki nie zaszkodzą dziecku-możesz spać spokojnie.

    Olcia_81-podajesz za mało danych, aby cokolwiek powiedzieć: gorączka w końcu przeszla czy nie? Jak tak i nie masz innych objawów, to jesteś zdrowa. Chyba jest jeszcze za wczesnie na test.
    •  
      CommentAuthorolcia_81
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    wiurzyca dzieki za odpowiedz :) propo mojej goraczki to juz przeszla mam tylko katar.poszlam do lekarza i powiedzial ze mam nic nie brac oprocz paracetamolu.szczerze mowiac mam nadzieje ze nie dostane @ :) poczekam jeszcze z 7 :) zobaczymy.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.